FORNUIZEN debr. Lucassen Buitenland. Provinciaal Nieuws Marldkerichien. Advertentiën. Kc Fa. StootïSeelen Steenkolen en Brandstoffen Jac. Verstegen beteekent dit een meerafname van drie millioen Kg. Als interessante bijzonderheid voegde hij hieraan toe, dat Duitschland zijn schuldenlast heeft aangezuiverd en thans tegen contant geld koopt. Was de boterprijs in Mei f 0.70 per kilo, welke prijs geleidelijk steeg tot f 1.en f 1.13 in October en November, om in December weer te dalen tot f 0.80. Om alle verschijnselen van die prijsschommeling te verklaren, zou men veel t.ijd noodig hebben, naar zijne meening is het binnenlandsch verbruik, het mond- en klauwzeer, ie concurrentie van Australische boter een of meer der voornaamste factoren. De droogte in Australië en Nieuw Zeeland veroorzaakte schaarste aan boter, wat prijsverhooging in de hand werkte, doch toen de droogte over was werd de aanvoer grooter en zonk de prijs weer. Al is de boter uit Australië en Nieuw Zeeland kwalitatief niet met de Hollandsche te vergelijken en is onze boter beter, toch moeten wij ..net deze concurrentie rekening hou den en er op uit zijn om de melk zoo goed mogelijk te behandelen opdat er een goed product uit gewon nen wordt. Als men weet, dat er in 3 jaar tijds in Australië 17a millioen melk koeien meer gehouden worden, zal het zeker duidelijk zijn, dat we alle zeilen moeten bijzetten om onze plaats op de wereldmarkt te houdeD, In Berlijn werd een keuring van boter en kaas gehouden voor wat betreft kleur, kwaliteit en smaak. Stond Nederland en Denemarken bij een vroegere keuring vooraan, dit jaar was de uitslag der keuring voor Nederland minder gunstig, hetgeen geweten werd aan het voeren van ingekuild voer aan het melk vee. Men kan ingekuild voer beter aan het andere vee voorzetten. Tot zijn vreugde kon hij zeggen, dat de leden in het afgeloopen jaar meer met de Fabrieksleiding hadden meegewerkt, hetgeen zeker de beste verwachtingen wettigt. Alvorens de Heer Lemmens, Direc teur, met de voorlezing van de notulen der vorige vergadering en de balans en winst en verliesrekening begon, bracht hij hulde aan den Voorzitter, die ondanks zijn hoogen leeftijd nog met zulk jeugdig vuur een mooie inleiding hield. Nadat de notulen waren goed gekeurd, teekende we aan uit de balans en winst- en verliesrekening: Verwerkte melk 2.942.121 K.G. Gem. vetgehalte 3,49 pet. De boter bracht 13 cents per K.G. meer op dan in 1936 en aan de leden werd 43 cents per 100 K.G. melk meer Uitgekeerd dan 't vorig jaar. In verband met de keuring der melk op kwaliteit werd in het afgeloopen jaar een bedrag van f 437,meer uitbetaald voor premie dan er boeten geind werden. De Weleerw. Heer Rector Assel- bergs deed hierna voorlezing van een schrijven van den Raad van Toezicht, dat adviseerde tot goedkeuring van de voorgelezen finantieele bescheiden, waarmede de vergadering onder applaus instemde. De Voorzitter voegt er aan toe, dat dit rapport meer zegt, dan de voorgelezen cijfers, waarvan men de juiste beteekenis niet kan vatten bij een enkele voorlezing. Gaarne brengt hij hulde en dank aan Directeur en personeel der Fabriek voor hun accurate en toegewijde arbeid. Hierna gaf de Heer Peters een duidelijke uiteenzetting van denfinan- tieëlen toestand der fabriek, die onverdeeld gunstig genoemd mag worden. Spreker knoopte er een beschouwing aan vast over de melk en pap verkoop en toonde ook hier duidelijk de goede uitkomsten voor de fabriek aan. Na gedachtenwisseling werd be sloten op den ingeslagen weg voort te gaan. Onder applaus der vergadering werden de heereh Litjens, Bestuurs lid en H. Jenniskens, lid van den Raad van Toezicht, herkozen. Op een vraag van den heer Rieter, of de herkozenen hun herkiezing aannamen, werd door den heer Lit jens geantwoord, dat zulks het geval was. Het gaat met oude menschen als met machines, als ze goed ge smeerd worden en niet boven hun P.K. gaan, gaan ze nog lang mee. Hij zou het probeeren. Hierna deed Directeur Lemmens nog enkele nuttige mededeelingen van internen aard, waarna de Voor zitter onder dank voor de aangeboden herinnering bij zijn zilveren feest, de vergadering op de gewone wijze sloot onder dank voor de trouwe opkomst. HITLER'S ROME-REIS. Een lichte Duitsche teleurstelling Het programma van feestelijkheden ter gelegenheid van Hitler's bezoek aan Rome werd even rijk afgewerkt als het overdadig is opgesteld. In dht opzicht heeft de Führer dus waarlijk niet te klagen. Op Zondag b.v. werd te zijner eere in het stadion van Rome een huldigingsfeest ge organiseerd van een militair-, spor tief- en kunstzinnig karakter. Er waren meer dan 100.000 personen 'aanwezig, die den gast geestdriftig toejuichten. Hoogtepunt van de ver- tconing was de uitvoering der tweede acte van Lohengrin. Dat is allemaal mooi en wel, maar wat neemt Hitier tenslotte aan reëele waarden mee naar huis terug, van zijn Italiaansche reis Ofschoon het thans de tijd nog niet is om deze waarden precies te kunnen schatten, schijnt het toch wel reeds zeker, dat de Duitschers in hun verwachtingen zijn teleur gesteld. Zeer zeker had men van Duit sche zijde gerekend op de tot standkoming van een militair verbond, dat als tegenwicht zou kunnen gelden van deEngelsch- Fransche en Fransch-Russische alliantie. In Berlijn weet men, dat Frankrijk aan Tsjecho-Slo- wakge hulp zal verleenen, als dit land wordt aangevallen door Duitschland, welnu, in Berlijn had men daartegenover verwacht dat Italië zich tot militaire hulp aan Duitschland bereid zou ver klaren, voor het geval Duitsch land omwille van Tsjecho-Slowa- kije door Frrankrijk zou worden bedreigd. Mussolini echter heeft zich de handen vrij willen houden. Wat de geschetste situatie betreft van een Duitsch-Fransch conflict over Tsjecho-Slowakge, zou deDuce zich tenslotte bereid hebben vér- klaard tot een militaire demonstratie aan de Italiaansch-Fransche grens, maar dit bericht vindt tenslotte ook niet eens 'n officieele bevestiging. Men mag aannemen, dat Hitler's bezoek de vriendschapsgevoelens van Rome ten aanzien van Berlijn weer wat heeft opgehaald, nadat deze in de Anschluss-dagen dieper waren geschokt dan officieel tot uiting was gebracht. En geheel verdwenen is het wantrouwen ook thans nog niet. Dat schijnt Hitier zelf wel te hebben gevoeld, want hij heeft openlijk de plechtige belofte afgelegd in Rome, dat hij voor altijd de natuurlijke Alpengrens tusschen Duitschland en Italië zal erkennen (niettegenstaande aan de Italiaansche zijde dier grens enkele honderdduizenden Duitschers wonen in het vroegere Oosteurijk- sche Zuid-Tirol, dat in 1918 door Italië werd geannexeerd). Mussolini heeft zich met nadruk de volkomen vrijheid van zijn regee ring voorbehouden om met andere mogendheden politieke overeenkom sten (als die van onlangs met Londen) af te sluiten. De Duce schgnt bereid gevonden te zijn om de Duitschers vrij te laten, hoe dezen willen handelen ten aan zien van Tsjecho-Slowakije, maar hij voor zich heeft zich het spel van „invloed-uitoefenen" op den Balkan gereserveerd. Voor de vraagstukken, verband houdende met de Donau en den Bal kan, is Mussolini zich sterk blijven interesseeren, na de overweldiging van Oostenrijk door Duitschland. De voordeelen, die Italië vroeger aan Oostenrijk inzake Triëst heeft gegeven, wenscht het niet te hand haven ten bate van Duitschland, tenzij dit land groote concessies De autarkische politiek van Duits land levert het gevaar op, dat be paalde grondstoffen, zooals hout, waaraan Italië evenveel behoefte heeft als Duitschland, schaarsch worden op de markten van de Do- naulanden en den Balkan. De officieele toasten. Zaterdagavond hebben Mussolini en Hitier aan een officieel souper toasten gewisseld, waarbij eerstge noemde o.a. wees op de Italiaansch- Duitsche samenwerking, „die door de as Berlijn-Rome haar wijding ontvangt." In zijn antwoordrede dankte Hitier voor de begroetingswoorden van Mussolini en uitte zijn vreugde over de atmosfeer van vriendschap, overal aangetroffen, waar hij in Italië ver toefde. In naam van het nationaal-socia- listische Duitschland onderschreef Hitler Mussolini's stelregel: „Duide lijk en openhartig spreken en als men een vriend heeft, met hem tot het einde toe marcheeren." Beide landen zullen als buren die natuurlijke grenzen erkennen, welke de Voorzienigheid en de geschiedenis voor onze beide volken heeft ge trokken, aldus Hitier. Het is mijn onwrikbare wil, zoo zeide de Fuhrer, dat de door de natuur tusschen ons beiden getrok ken Alpengrens voor immer door het Duitsche volk als onschendbaar wordt beschouwd. Hitier verzekerde voorts, dat evenals Mussolini en zijn volk in dagen, rijk aan beslissingen, Duitsch land vriendschap hebben bewezen, hg (Hitier) en zijn volk Italië in moeilijke uren dezelfde vriendschap zullen bewijzen. Regeeringscrisis dreigt te Brussel. Nog steeds is er in België geen oplossing gevonden voor de finan- cieele moeilgkheden, welke nieuwe belastingvoorzieningen noodig maken Zooals men weet weigert het katho lieke bloc en weigeren ook de libe ralen, het complex van belastingen en belastingverhoogingen, door de regeering voorgesteld, te aanvaarden en staat het de herinvoering voor van de crisisbelasting. Er was Vrijdag j.l. reeds sprake van, dat het kabinet-Janson zou aftreden, maar na 5 uur achtereen beraadslagen besloot de regeering om in de Kamer de kwestie van vertrouwen te stellen. In den Zaterdag gehouden minister raad heeft de regeering besloten, den burgemeester van Brussel te ver zoeken, de manifestatie van de middenstanders tegen de nieuwe belastingplannen, welke Zondag in de hoofdstad zou gehouden worden, te doen verbieden. Het college van B. en W. van Brussel, gezien de plannen van tegenmanifestaties o.m. van socialistische zijde, heeft zich bij die zienswijze van de regeeriDg aan gesloten en heeft Zaterdagmiddag op alle hoeken van de straten aan plakbiljetten laten aanbrengen, waarop aan de bevolking van deze beslissing werd kennis gegeven. De oorlog in China. De Chineezen melden, dat ze het grootète deel van de provincie Sjansi op de Japanners hebben heroverd. De Japanners verzekeren, dat elk oogenblik de Chineesche tegenstand kan ineenstorten en de regeering van Tsjang Kai Sjek zal worden weggevaagd. De Japansche minister van Buit. Zaken Hirota, heeft in een conferen tie met zijn provinciale gouverneurs Japans houding ten aanzien van het buitenland bepaald. Met Italië en Duitschland zal de samenwerking worden verstevigdde Ver. Staten heeten een „sportieve neutraliteit aan den dag gelegd" te hebbende Sovjet Unie en Frankrijk leveren wapenen aan China. Daartegen wordt geprotesteerd. 'k Zou zoo zeggen (Even helpen bij den hergroei) 't Kan wellicht zijn nut hebben er even de aandacht op te vestigen, dat de hergroei der gewassen, na een periode van stilstand, van achteruit gang vaak, na koude dagen en vin nige nachtvorsten, die er in April en Mei veel heerschten, ietwat aan gezet dient te worden. En het is mogelijk ook, want meestal lgdende planten aan stikstofgebrek. Stikstof laat zich nu eenmaal niet in den bodem ophoopen voor den kwaden dag, zooals dat met kali en vooral met fosforzuur mogelijk is. Daarom is het goed om in het voorjaar de planten op gang te bren gen door een overbemesting met stikstof. Dat kan zwavelzure am moniak zijn, als de bodem dat met het oog op den kalktoestand ver dragen kan, dat kan kalkammon- salpeter zijn en dat kan kalksalpeter zijn. Alle drie zijn goed. Maar niet alleen in het voorjaar, ook verder in den voorzomer enden zomer is het aan te bevelen, telkens na den oogst van hooi of gras of na een afweiding van 30 kg. stik stof te geven. Dat is zooveel als in iya baal zwavelzure ammoniak aanwezig is, of in iy2 baal kalk- ammon of in 2 balen kalksalpeter. Precies kunnen wij het niet zeggen hoeveel noodig is. dat voelt de boer wel aan. Waar het grasland gedurig geoogst wordt in den zomer door weiden, door afmaaien voor inkuilen of voor den hooioogst, of misschien wel voor kunstmatig gedroogd gras, daar moet op dit land vooral geregeldna het oogsten stikstof gegeven wor. den. De hergroei wordt daardoor bevorderd, de kwijnperiode verkort en... het voeder wordt eiwitrijk. Hier is vooral kalksalpeter de aangewezen meststof, hoewel wij ook goede resultaten zagen met de beide andere, die wij noemden. Men moet echter niet vergeten, dat kalksal peter, naast de dadelijk opneembare stikstof, ook dadelijk opneembare kalk bevat, die bewerkt, dat de bodem zoo mooi open en los blijft. Wat van niet geringe beteekenis is. 'k Zou zoo zeggen: zorg er steeds voor, dat de planten, 't zij gras of akkerbouw- en tuinbouwgewassen, na stilstand spoedig hergroeien en door de moeilijke periode heen komen. Dat kan met een matige gift van bovenstaande stikstofmeststoffen. VENRAY, 14 Mei 1938 LUXOR THEATER. „Het schot in de opera." In de oude stad Praag met zijn straatjes en geveltjes leeft de oude vioolbouwer Strada met zijn zoon Karei, een jong, talentvol schilder. Met opreente vreugde ziet de goedige oude de liefde van zijn zoon voor Maria, de jonge mooie violiste en de begaafste leerlinge van het con servatorium. Alleen kwelt hem de vraag, waar zij het geld vandaan moeten halen om Maria haar studie te kunnen laten voltooien. De oude Strada schaft raad. Door beleening van zijn voorraad instrumenten, brengt hij een som bij elkaar, die voldoende is om Maria bij meester Sevcik, den beroemste viool-paeda- goog ter wereld, te laten studeeren. Vlug klimt Maria op de trap naar roem. In de geheele wereld viert zij triomfen. Maar nooit vergeet zij van onderweg groeten naar Praag te zenden. Voor Karei is een kwade tgdaan- gebroken. Ook zijn vader heeft hij verloren. Aan Maria wil hij niet denken en toch ziet hij haar altijd en overal. Tijdens een vacantie-oponthoud in de Hooge Patra verklaart Stephan Urbanek, de gevierde tenor, betoo- vert door haar schoonheid, zijn liefde aan Maria, hetgeen Vera, een vriendin van Stephan, niet ontgaat en een mededingster in haar ziet. De verloving tusschen Maria en Karei is tot stand gekomen. Op een concert waar Maria zal optreden, is ook Vera naar de concertzaal ge komen, waar Urbanek haar ontdekt en vreest voor een schandaal. Doch voor iemand het kan verhinderen heeft zij een revolver genomen en op Maria, die juist optreedt, gescho ten. Karei, die zich intusschen bedacht heeft, snelt onmiddellijk naar de kleedkamer. Gelukkig blijkt de ver wonding slechts van lichten aard te zijn en terwgl op het podium Step hen de toehoorders met zijn stralen de stem in zijn ban dwingt, vinden in de kleedkamer Karei en Marie elkaar voor altijd. Als tweede hoofdfilm: „Het dal zonder wetten." Degenen, die van Indianen-verhalen houden, van Wild-West-avonturen, van blanke avonturen in de woeste gebieden enz. kunnen van deze film „Het dal zonder wetten" een onver deeld genot beleven. Lane Chandler blijkt een veelzijdig acteur, die b.v. de rol van den onvervaarden, lucht hartige Bob, prachtig overtuigend speelt. Zijn werk leeft en boeit in het vlotte filmverhaal en hij is de groote held, die boeven opspoort en afstraft, die in revolver-vuist-gevech- ten een gevreesde tegenstander is en die met een lachend maar zeker niet onverschillig gezicht de grootste gevaren trotseert. Hij doet wat hem recht voorkomt, vormt zgn eigen levenswetten en dwingt bewondering en waardeering af in zijn omgeving. Een film welke jong en oud zal interesseeren. Politehondendemonstratie De politiehondenvereeniging „De Verdediger" alhier hield Zondag j.l., met medewerking van de vereeniging uit Helmond een demonstratie met politiehonden, welke dank zg het mooie weer en het gunstige terrein schitterend is geslaagd. De prgzen werden door de jury toegekend als volgt: le prgs Verhofstad, 287 punten (Mech. herder); 2e pr. A. Theeuws, 272 p. (Mech. herder); 3e pr. P. J. Beerkens, 258 p. (Mech. herder); 4e pr. Th. Smids, 256 p. (Holl. herder); 5e pr Th. Beerkens 246x/a p. (Bouvier) 6e pr. J. Maas, 226 p." (Mech. Holl. herder): 7e pr. J. Cox, 219 p. (Mech. Holl. herder)8e pr. M. v.d. Bereken, 212 p. (Mech. Holl. herder). PDV DE EENDRACHT Zondag j.l. werd door bovengenoem de vereeniging een wedvlucht gehou den vanuit Quivrain. Afstand 203 K M. Los 8.30 met Noorden wind. Aankomst eerste duif 11.52.29 laatste duif 12.20.17 uur. De prijzen werden behaald als volgt: L. Coopmans le; Gebr. v. Houdt 2e, 9e, 11 en Koningpoul; J. Strijbosch 3e, 4e, 5e, 16e en 18e; J. Lumler 6e, 7e, 10e, 15e en 21e; H. Arts 8e, 14e, 17e, en 19e; J. Dinjens 12e, H. Keyzers 13e; M. v. Dijk 20e en overduif. OVERLOON: Alhier had de aan besteding plaats van het bouwen van een Landarbeiderswoning ten behoeve van den heer J. G. Franssen. Inge schreven werd als volgt: M. Veldhuizen, Maashees f 2280. P. Verstraelen, Maashees f 2250. Th. Kersten, Overloon f 2075. P. Koenen, Holthees f 2070. J. Gerrits, Overloon f 2060. Begrooting f 2100.Het werk werd aan den laagsten inschrgver gegund. Bouwkundige Jean Verdijk. Zondag vierde het echtpaar M. Jans-Geurts, hun 25-jarig huwe lijksfeest. Het heeft de geachte Familie Jans dien dag aan belang stelling niet onrbroken. 's Avonds bracht de fanfare „Vriendenkring", de Jubilarissen een sernade. De heei Jans bekleed tal van functies, o.a. raadslid, directeur plaatselijke Boe renleenbank, president der fanfare lid gemeentelijk armbestuur e.a. Dinsdag werd het Gouden huwelijksfeest gevierd van het echt paar P. J. v. Kessel-Giesen, dat aan vankelijk was uitgesteld wegens familieomstandigheden. Om 8 uur had een plechtige H. Mis tot dank zegging plaats. Vanaf het huis tot aan de kerk, had de buurt alles prachtig versierd. In een auto reden de nog krasse oudjes, welke door 12 bruidjes, allen uit de familie, werd voor afgegaan naar de kerk. Ook de Fanfare had in den stoet plaats genomen. Na de plechtige H. Mis werd wederom de stoet begeleid door de Fanfare. Als een zeldzaamheid kan nog worden vermeld, dat de oudjes 75 jaren oud zijn, en in 't bezit zijn van 9 kinderen. De oudste dochter i3 in het klooster in N. O. Indië. Er zijn 70 kleinkinderen en 3 achterkleinkinderen, dus 4 gene- ratie's. Herlevende Steenindustrie. De groote steenfabriek te Heuke- lom, welke ruim twee jaar stil ge legen heeft, zal binnenkort weer met de fabricatie van steenen beginnen. Met de voorbereidende werkzaam heden is al een begin gemaakt. Ongeluk op onbewaakten overweg. Op den onbewaakten overweg in de spoorlijn BoxtelGennep, is Maandagavond omstreeks zeven uur het twaalfjarig dochtertje van de familie Eykemans te Boxtel, met haar fiets door door den lokaaltrein, welke van Boxtel naar Gennep rgdt, gegrepen. Het meisje werd levensgevaarlijk gewond. Zij is ter plaatse van het ongeluk van de H. H. Sacramenten der stervenden voorzien. Het slachtoffer werd per brancard naar het ziekenhuis te Boxtel ver voerd. Familiedrama te Merkelbeek. Zondagmorgen om half vijf heeft zich te Douvergenhout, gemeente Merkelbeek, een drama afgespeeld, waarbg het driejarig zoontje van den mijnbeambte L. T., om het leven gekomen, terwijl de vrouw van T. en een elfjarig zoontje gewond wer den. Genoemde beambte, een man van 44 jaar, die werkzaam was op de staatsmgn „Emma", heeft uit een revolver eerst schoten gelost op zijn vrouw en daarna op twee van zgn kinderen. Het driejarig zoontje mathieu werd in zgn bedje gedood. De kleine heeft een kogel door het hoofd ge kregen. De vrouw werd aan het hoofd gewond en liep een schampschot op aan den schouder. Een ander zoontje n.l. de elfjarige Josef, kreeg een schot in den onderarm. Hierna richtte de man het wapen op zich zelf, om zich zelf het leven te benemen. Dit is echter niet gelukt, daar er geen kogels meer in het wapen waren. De kogels, die hij nog op zgn kamer had, heeft een ander zoontje van hem uit het raam ge gooid. Buren, die inmiddels toegesneld waren, ontwapenden T. De gemeente politie heeft hem gearresteerd en hem later aan de marechaussee overgegeven. Ds vrouw van T. is naar het zieken huis vervoerd, terwgl het lijkje van het jongetjen in beslag is genomen. Omtrent de oorzaak van dit drama tast men in het duister. Het is waarschijnlijk dat T., die zeer goed stond aangeschreven, in overspannen toestand heeft gehandeld. Boschbrand. Dinsdagmiddag zgn in de staats- bosschen te Groesbeek circa 10H.A. nog vrij jong dennenbosch en lorken hout door het vuur verteerd. Tweehonderd personen namen aan het blusschingswerk deel. ONTPLOFFING OP DE MIJN MAURITS. Eiectrische stroomlevering voor een groot deel van Limburg eenige uren gestoord Maandagavond omstreeks half 9 werd het personeel van de staatsmijn „Maurits" en ook de omwonenden opgeschrikt door een hevigen knal, welke gevolgd werd door een feilen rossigen gloed, die tot ver in den omtrek van de mijn waarneembaar was. Een luchtleiding in de werkplaats van de mijn was ontploft, waardoor een gasleiding werd beschadigd en het gas vlam vatte, zoodat de werk plaats spoedig voor een groot ge deelte in brand geraakte. Een verder gevolg was, dat de eiectrische cen trale buiten werking werd gesteld. Hierdoor werd een groot gedeelte van de provincie Limburg van elec- trischen stroom verstoken en vol komen in het duister gehuld. Na ruim anderhalf uur evenwel kon de stroomlevering worden hervat. Bij de ontploffing werden twee arbeiders licht gewond. Voor de mijnwerkers, die zich onder den grond bevonden, bestond geen enkel gevaar. Ook was er geen gevaar voor uitbreiding van den brand, die om tien uur beperkt was tot een derde gedeelte van de werk plaats. Nader meldt men nog Toen zich boven de staatsmijn „Maurits" een onheilspellende roode gloed vertoonde, die tot ver in den omtrek zichtbaar was, spoedden zich duizenden menschen uit alle richtin gen naar de plaats van de ontploffing in de meening, dat een groot ongeluk op de mijn had plaats gehad. Door marechaussee en gemeentepolitie werden de nieuwsgierigen op een behoorlijken afstand gehouden. De aanblik van den rossen gloed as zeer imposant en maakte een angstwekkenden indruk. De wildste geruchten over een ramp op de mijn „Maurits" deden al heel spoedig de ronde. De reddingsbrigade werd ge- requireerd. Door het stagneeren van de electrieïteitsvoorziening stond ook het tramverkeer stil. De tijd waarop het licht was uit geschakeld bedroeg te Sittard een klein half uur. De levering van de electriciteil werd zoo spoedig moge lijk omgeschakeld Daar de centrale van de mijn „Emma." Te ruim elf uur was men den brand in de werkplaats vrijwel meester. Vader en zijn vijf kinderen in het klooster. In het klooster der E.E. P.P. Min derbroeders te Weert werd Zaterdag geprofest, de 58-jarige Broeder Saturninus, in de wereld de heer Henr. Arn. Willems, uit Vroenhoven, gemeente Maastricht. De geprofeste is vader van vijf kinderen en gedurende twaalf jaren weduwnaar. Zijn kinderen hebnen allen den kloosterlijken levensstaat gekozen. Zijn twee zoons, van wie een gepro fest en een in noviciaat, deden hun intrede eveneens in de Franciscaner orde, terwgl zijn drie dochters zijn ingetreden in de Congregatie der Zusters van den H. Joseph te Heerlen. Eendeneieren in mayonnaise. De kantonrechter te Deventer, mr. H. Oudegeest heeft den houder van een atomatisch restaurant R. Z. aldaar, veroordeeld tot f 200 boete of 100 dagen hechtenis, omdat hij in myonnaise. verspreid over slaatjes, eendeneieren had verwerkt, die be smet waren met bacillen van para- typhus. Tengevolge daarvan zouden consumenten van die slaatjes ziek zgn geworden. De eiseh was 300 gulden subs. 100 dagen. Schoonmaak Rollen wit, rood, blauw en groen zwaar Kastpapier, Gekleurde Plakband, Punaises, Lijm, Gluton. FIRMA VAN DEN MUNCKHOF INGEZONDEN. Naklanken van Beatrixdag. De laatste jubelklanken van feestend Nederland zijn weggestor ven. 'n Ongekende vreugde heeft er geheerst over heel 'tland. Elke stad, elk dorp, elk gehucht gaf spontaan uiting aan z'n oranjeliefde, vierde feest over het blijde gebeuren. Pret tige, aangename herinneringen aan deze onvergetelijke dagen zullen ons altijd bijblijven. Ook Holthees vierde feest. Wat 'n medeleven. Blijde vreugde heeft er geheerst, heel die historische dag. Wat bezit ons kleine dorpje toch 'n schat van stemmen. Nooit ontdekte tenors en bassen kon men elk oogen blik van de dag bewonderen. Wat 'n verborgen krachten schuilen er toch onder onze mannenHoe heer lijk klonken aria's uit „Ik zoek 'n meisje" en „De hele bubs is weer bgeen." 'n Optimist repte zelfs van 'n gemengd koor. (Wie lacht daar?) En de blijde, geestdriftige stemming bleef er in, heel de dag. Niet de geringste wanklank werd er gehoord. 'n Ideale feestviering, zegt elke buitenstaander. Maar aan alles komt 'n einde, ook aan feestvieren. Helaas te laat, scheen dit door te dringen bij enkele onzer feestvierders. Een tiental snoodaards, die speelde met eigen gezondheid, en hun zo nodige nachtrust enkele uren wilden bekor ten, moesten ondervinden, dat plaat sen, waar alcoholische dranken ten verkoop worden aangeboden, niet de meest geschikte gelegenheden daar voor zijn. Holland kan gerust zijn.... de politie waakte, verscheen omstreeks 1.25 ten tonele en maakte een einde aan deze boze plannen. En, 3 Juni a.s. zullen de opstan delingen te Boxmeer aan de kaak gesteld worden als booswichten, die zich niet storeu aan wetten, die zich niet weten te gedragen als ordelijke staatsburgers, 's Lands schatkist zal er wél bg varen. Maar bevatten de lopende geruch ten een schijn van waarheid, dan zouden er voor voornoemde kist, dezelfde dag, in dezelfde gemeente, voor ernstiger feiten zelfs, nog grotere voordelen te behalen zijn geweest. Van twee maten gesproken Inmiddels worden er pogingen in 't werk gesteld om de zwaar getrof fen gezinnen over deze slag heen te helpen. Mhr. de Redacteur, mijn hartelijke dank voor de plaatsruimte. Lezers, dank voor Uwe attentie. W. Ingekomen eo vertrokken personen van 29 April tot 6 Mei. VERTROKKEN J. C. Daniels, dienstbode, naar Bergen (L) H. C. Minten, dienstknecht naar Horst. P. J. Pijpers, zonder beroep naar Voorhout. J. M. van Ooi, dienstbode naar Eindhoven. J. M. Joosten, dienstbode naar Meerlo B 23. G. H. de Riet en gezin, landbouwer naar Overloon A 211. M. H. Swinkels, dienstbode naar Overloon A 211. J. A. P. J. Kwaai taal, pater naar Drachten. H. M. Litjens, dienstbode naar Vierlingsbeek A 187. H. W. de Hoog, dienstknecht naar Meerlo. M. P. Jacobs, dienstbode naar Meerlo. H. Thijssen, dienstknecht, naar Bergen (L) H. G. Streutjes, dienstbode, naar Meerlo. W. J. Daniels, dienstbode, naar Maashees. A. Bloemen, marechaussee, naar Groesbeek. J. H. M. Jacobs, dienstbode, naar Vierlingsbeek. H. W. J. Joosten, dienstknecht naar Grubbenvorst. A. G. Janssen, zonder beroep, naar Maashees. F. W. J. Rooijackers, dienstknecht, naar Broekhuizen. J. A. Rooijackers, dienstknecht, naar' Broekhuizen. A. P. J. Manders, dienstknecht, naar Horst. J. H. Kersten, dienstbode, naar Meerlo. P. G. Brouwers, dienstbode, naar Hulsberg. M. J. Aarts en gezin, landbouwer, naar Helden (L) A. M. C. Berbers, dienstbode, naar Helmond Eikedreef 10. G. A. H. Claessens, dienstbode naar Meerlo. J. C. Hendriks, dienstbode, naar Venlo Huiskemstraat 41. P. C. C. v. Meijel, dienstbode naar Deurne. M. A. Aben, dienstknecht, naar Maashees. L, M. Franssen, dienstknecht naar Maashees. M. E. H. 'Janssen, dienstbode naar Kerkrade. G. H. H. Huisman, diensbode naar Deurne L 100. P. van Dijk, molenaar, naar Grub benvorst. P. H. M. Wouters, verpleegster, naar Huissen. J. H. A. Trijnes, verpleegster naar Maastricht. Witter dan wit worden Uw tanden wanneer U poetst met wat goeds, namelijk met Tube 60, 40 ct. Doos 20 ct.. IVOROL VENLO. Op de Coöp. Veiling ver eeniging van Maandag was de aan voer 2.765.000 eieren. Kipeieren van f 3.tot f 3.40 Kleine eieren van f 2.60 tot f 2.90 Eendeieren van f 2.70 tot f 3. ROERMOND. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 6.700.000 eieren. Kipeieren van f 2.60 tot f 3.40 Eendeieren van f 2.70 tot f 3.00 prima fabrikaat,"laag in prijs. De bekende THISSEN SPAAR- KETEL voor veevoeder en wasch. Verbrand en roest niet, onverslgt- baar. enorme brandstofbesparing. Electro Waschmachines, Wringers electro Strijkijzers, Philipslampen, Poetsartikelen, Emaille- en Blik- waren. Bij aankoop van compleete keu kenuitzet belangrgke korting. Kunstmoederkachels, drink- en voederbakken, vier- en zeskant Vlechtwerk, puntdraad, afrasteringpalen. Beleefd aanbevelend, Smederij Telef. 191 LEUNEN HANDEL in alle soorten aan scherp concurreerende prijzen Aan huis bezorgd en ook in kleine hoeveelheden op pakhuis te bekomen Overloonscheweg. Larrfei AGENTSC Li de bekeilft Wii Moior-p Slijterij

Peel en Maas | 1938 | | pagina 8