Gemengde Berichten Zomertijd Advertentiën. Paardenverzelcer. Landbouwbond Ooslrum. zaak gesloten. Land Ing Sfredstriicl oc' Juni ID DDE <D bodbode De en In Cbn en| Coco Hel oor JGSENS - [mwrrmifn—ii gel me Voor H. Ctie Joissensl V1EN Gaal iwen Koffte- en Eezen, Wilen, Keultón, enz. I issensl door het bedanken van den heer ir. E. D. van Dissel, oud-directeur Staats- boschbeheer, Utrecht. Verder zijn er een tweetal voor stellen van het bestuur ni. om dr. H. Kruitzer, Sittard, te benoemen tot tweede secretaris en mr. J. A. M. Westerwoudt, Maastricht, tot tweede penningmeester. Om half een zullen de deelnemers ten stadhuize ontvangen worden door den burgemeester van Venray, die een uiteenzetting zal geven over de gemeente-eigendommen in de Peel. Om 2 uur zal onder deskundige lei ding een excursie naar de Peel ge maakt worden, met een bezoek aan de Venraysche bosschen. OFFICIEELE BEKEND MAKING. Burgemeester en Wethouders van VENRAY doen te weten, dat door den raad dier gemeente in zijne ver gadering van 8 April 1938 is vast gesteld de volgende verordening VERORDENING TOT WIJZIGING VAN DE BOUWVERORDENING DER GEMEENTE VENRAY. Eenig artikel. Artikel 4, le lid wordt gelezen als volgt „Geen gebouw mag worden opge richt anders dan aan een weg, die voldoet aan het bepaalde in artikel 5, met dien verstande, dat tusschen het gebouw en den weg eene vrije en doelmatige verbinding moet be staan of verzekerd zrjn, waardoor het gebouw aan zijn bestemming kan voldoen. Onder bouwen aan een weg wordt mede verstaan het bou wen op zoodanigen afstand daarvan, dat de voorgevel van het gebouw niet meer dan 10 M. achter de voor gevelrooilijn wordt geplaatsten zich daartusschen een bjj het gebouw behoorende open ruimte bevindt." Zijnde deze verordening overeen komstig het bepaalde in de Woning wet door Gedeputeerde Staten van Limburg bij besluit van 29 April 1938, 4e Afdeeling, La. 5428/6 K goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 12 Mei 1938. Burgemeester en Wethouders van Venray A.H. M. JANSSEN De Secretaris, VAN HAAREN. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de „Verordening tot wijziging van de bouwverordening der gemeen te Venray", vastgesteld door den raad der gemeente op 8 April 1938, en goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Limburg bij besluit van 29 April d.a.v. 4e Afdeeling, La 5428/6 K ter gemeente-secretarie gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Venray, 12 Mei 1938. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. GEVONDENi Een ledige kinderportemonnaie, is op het politiebureau. Een rijwielbelastingmerk is bij M. Jacobs, Geysterscheweg D 45. Een kosteloos rijwielbelastingmerk is bij J. van Lieshout, Langeweg. Een sleutel, is op het politiebureau Een koehalster(touw), is bij A. Voermans, Langeweg. Een rijwielplaatje, is bij v.d. Water, Leunscheweg 12a. Nieuwe dienstregelingen autobussen en treinen. De lezers vinden in ons blad de nieuwe dienstregelingen der autobus diensten van 't Centrum en G. Kupers. Bewaar deze, dan behoef t^u er niet meer om te gaan vragen. Ook vindt men hierop de vertrek uren der treinen vanaf Station Venray, welke met een viertal zijn uitgebreid. De op deze treinen correspondee- rende autobussen Venray—Station vertrekken voortaan 20 minuten vóór het vertrek van iederen trein. Volksconcert. Morgen Zondag zal Venray's Har monie de reeks volksconcerten openen met een matinée op het Hensenius- plein. Aanvang half 12. Gouden Huwelijksfeest. Op 12 Oct. a.s. hoopt het echt paar HeDdrikus Wlllems en Maria Relou, St. Annapark alhier, hunne 50-jarige echtvereeniging te her denken. Bijz. Vrijw. Landstorm. Maandag vergaderde dit corps in de zaal Schaeffers alhier, waarbg aan de orde kwam; Bespreking Landdag te Roermond op 29 Juni a.s. Een 30-tal deelnemers gaven zich op, terwijl de termijn van opgave werd opengesteld tot a.s. Maandag. Deelnemers kunnen zich melden bij den leider, res. le Luitenant M. Hoedemaekers, Henseniusplein 6. De besprekingen betreffende de alhier te houden groote streek- schietwedstrgd hadden een vlot ver loop. Door den Heer V. Pyls, lid der Gewestelijke Commissie, werden ver volgens de prijzen uitgereikt waarbij hij tevens een kort propagandistisch en aansporend woord tot de vrijwil ligers richtte. Aanmelding van nieuwe leden (dienstplichtigen) worden gaarne bij den leider ingewacht. Bekroond Op de Bakkersvaktentoonstelling te Helden werden de volgende inzen ders uit VeDray bekroond: Roggebrood: P. Custers Gr. Markt, 32 pnt.; S. Claassens, Gr. straat, 31 pnt.; A. Loonen, Leunen, 29 pnt. Paardenfokkerij. Op Vrijdag 20 Mei, voorm. 9 uur zal op het Henseniusplein alhier wederom een keuring plaats hebben van landbouwtuigpaarden, uitge schreven door de Vereeniging tot bevordering van de Landbouwtuig- paardenfokkerij in Nederland. Daar de belangstelling voor deze paarden en ook de fokkerij in de laatste jaren zeer is toegenomen, wordt een groote aanvoer verwacht. In Mcmoriam. Pater Protasius Willemse O.F.M. f Woensdagavond overleed alhier, tijdig gesterkt door de Genademidde len der H. Kerk, de Zeereerw. Hoog- gel. Pater Protasius Willemse, Lector Generalis. De overledene was meer dan dertig jaar Professor (Lector) der Theologie Priester gewijd werd hij om zijn groote talenten naar Rome gezonden, waar hij aan het Collegium Anto- nianum den titel behaalde van Lector Generalis, welke gelijk staat met het Doctoraat. In de Nederlandsche Provincie der Minderbroeders terug gekeerd, stelde de Hoogeerw. Pater Provinciaal hem aan tot Professor in de Theologie Moralis (Zedeleer) te Maastricht, waar hij om zijn groote kennis in hooge achting stond. Na gedurende 'n twintig jaren aan de toekomstige priesters de zedeleer te hebben gedoceerd, werd hij aan gesteld tot Lector in het Kerkelijk Recht te Weert, waar hij werkzaam bleef tot een ongeneeslijke kwaal hem dwong ontslag te nemen. Daarop werd hij vorig jaar ver plaatst naar Venray, waar hij Woens dag zacht en kalm overleed. Pater Protasius bezat een zeld zaam scherp verstand. Klaar en helder als geen ander wist hij voor de fraters de moeilijkste kwesties uiteen te zetten en aan de priesters, die zich tot hem wendden, oplossing te geven in de meest gecompliceerde gevallen. Zijn verdiensten voor de Nederlandsche Provincie der Orde zijn dan ook bijzender groot. Bovendien was hij zoowel te Maas tricht als te Weert een zeer gezocht biechtvader en veel geraadpleegde raadsman. Op hem is van toepassing het Schriftwoord„Die velen tot de gerechtigheid onderwijzen, zullen blinken als de sterren in de immer durende eeuwigheden" (Daniël XII3). De plechtige Requiemmis en begrafenis, voorafgegaan door de Lauden voor de overledenen, zal plaats hebben Zaterdagmorgen om 9 uur. Hg ruste in vrede OVERLOON. Woensdagmorgen had de landbouwer A. Bloemen het ongeluk onder de kar te geraken doordat hij met zijn rechterbeen in de teugels verward raakte, waardoor het paard op hol sloeg. Dr. B. uit Venray constateerde een linker bovenbeenbreuk, een ernstige hoofd wonde en een lichte hersenschudding. B. is Donderdag naar het zieken huis te Venray overgebracht. Door jachtopziener A. Keizers, met medewerking van G. Mulder, werden wederom een tweetal bijna volwassen jonge vossen gevangen. Dit zijn nu in 3 weken reeds 11 vossen welke onschadelijk werden gemaakt. Zilveren ambtsjubileum. Zaterdag j.l. was het 25 jaar ge leden, dat de heer A. H. Janssen, hoofd der jongenschool te Overloon, benoemd werd tot onderwijzer. Aangezien dit weinig bekend was, is deze dag onopmerkt voorbijgegaan. Was dit wel 't geval geweest, dan zou het meester Janssen niet aan belangstelling hebben ontbroken. Het eerst was hij werkzaam te te Meerlo en daarna te Tegelen en Venray. Op 1 Mei 1921 werd hij be noemd tot hoofd bij het openbaar onderwijs alhier en later bij over gang naar het bijzonder onderwijs, eveneens als hoofd aangesteld. Van de 17 jaren die de heer Janssen hier als hoofd heeft dienst gedaan, heeft hij aller achting van de inwoners. De jubilaris is altijd geweest een plichtsgetrouw leeraar, die werkte voor de aan zijn zorgen toevertrouwde kinderen. Gaarna stelde hij nog steeds 't grootste belang in het wel en wee zijner oud-leerlingeD, vooral die, welke zich aan hoogere of verdere studiën wijdden. Velen maakten dan ook gebruik van zijn hulp en voor lichting. Ook voor het Landbouwonderwijs zijn hem moeiten noch zorgen ooit te veel. Wij wenschen den jubilaris van harte geluk. Nog vele jaren! Benoemingen bisdom Roermond Zijne Hoogw. Eve, Mgr. dr. J. H, G. Lemmens, Bisschop van Roermond, heeft goedgevonden de aanstelling van den Weleerw. heer W. A. R. Linssen tot hulp-legeraalmoezenier. en heeft benoemd tot kapelaan te Maastricht (S. Servaas) den Wel eerw. heer W. G. J. van Bommel. en tot kapelaan te Houthem- S. Gerlach den Weleerw. heer M. J. H. Vliegen, die leeraar was te Rolduc. Prov* Staten van Limburg. In verband met het niet aannemen van zijn benoeming door den heer J. P. van Cann te Melick is door den voorzitter van het Centraal Stembureau tot lid van de Prov. Staten van Limburg benoemd ver klaard de heer Th. J. J. Joosten te Sittard. WANSSUM. Op de vergadering van de R.K.v.V. Juliana werden ge kozen tot bestuurslid, Sergeant van Gestel commandant der politietroe- pen alhier en de heeren H. Lenssen en J. Hermans. Auto tegen een boom gereden. Toen de heer J. Tissen uit Bergen ,met zijn auto uit Gennep huiswaarts keerde, reed hij in de nabijheid van Herjen, doordat hij moest uitwijken, tegen een boom. Van de beide inzit tenden, de heer Timmermans, hoofd der school te Wellerlooi en de heer Wijnhoven, ambtenaar ter secretarie te Bergen werd eerstgenoemde ernstig gewond. Hij werd naar zijn woning te Wellerlooi overgebracht. De autobestuurder die naar men eerst meende geen ernstig letsel had bekomen moest met zware inwen dige kneuzingen naar het ziekenhuis te Venlo worden overgebracht. De auto werd totaal vernield. De groote dag te Gennep. De grootsche dagen voor het dekenaat Gennep zijn aangebroken. Het gaat zich Zondag op plechtige wijze toewijden aan onze Hemelkonin gin, de Moedermaagd Maria, Het dekenaat zal in vervulling doen gaan den wensch van Vader Bisschop: Maria erkend als Koningin van ons Bisdom, ons Dekenaat, als Konin gin van ons allen- Op indrukwekkende wijze zijn ver schillende dekenaten voorgegaan. Thans is beurt aan het dekenaat Gennep. Waardig zal Gennep de duizenden ontvangen. De plechtigheden der toewijding en opdracht vinden plaats op het prachtig versierde Vitesse-terrein, waarop een 8 M. hoog altaar i aangebracht. Dit zal worden een machtige uiting van katholiek geloofsleven. Moge een warm Meizonnetje hier van getuige zijn. Schilderij van Dr. Poels. De schilder Harry Kooien heeft van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, in over eenstemming met het voorstel van de Rijkscommissie van advies voor opdrachten aan beeldende kunste naars, opdracht gekregen tot het schilderen van een portret van mgr. dr. H. A. Poels, aalmoezenier voor sociale werken te Heerlen. Vier ton voor woningbouw. In de Woensdagavond te Helmond gehouden raadsvergadering kwam als voornaamste punt aan de orde een voorstel van B. en W. tot het verleenen van twee credieten, resp. f 285.000 en f 118.200, voor den bouw van resp. 115 en 59 woningen op het terrein de Haagstraten. Dit voorstel werd algemeen door den raad toegejuicht in verband met het groote tekort aan arbeiders woningen. De gemiddelde inhoud der wonin gen van deze twee nieuwe complexen is 265 M3. Spoedshalve zullen ze door de gemeente worden gebouwd; later worden ze aan de nieuw opge richte R.K. Woningbouw vereeniging Helmond West" in exploitatie over gedragen. Invoer Deensch vleesch. In de week van 2 tot 8 Mei zijn van Denemarken naar Nederland uitgevoerd 279.700 kilogram rund- vleesch en 135 paarden. Vijf boerderijen in vlammen opgegaan. Donderdagmiddag heeft te Uden een zeer felle brand gewoed, waarbg in een tijdsbestek van slechts een uur vijf boerderijen werden vernield. Om half vier is de brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer van Lankveld te Uden. De vlammen grepen naar alle kanten om zich heen en sloegen over op de boer- dergen van v. d. Laan, Vogels, van Esch en School. De motor-brandspuit van Uden was tegen de groote vuurzee niet opgewassen en moest lijdelijk toe zien hoe alle vijf boerderijen in de asch werden gelegd. Ook een landbouwschuur van v. Wijdeven ging verloren, evenals een houtmgt en een hooiberg. De inboe dels werden nagenoeg geheel door het vuur verteerd. Het vee kon voor een groot gedeelte tg dig in veilig heid worden gebracht. Vijftien varkens kwamen evenwel in de vlammen om. De oorzaak van een brand is waar schijnlijk het spelen met lucifers door kinderen. De schade wordt door verzekering gedekt. Twee fabrieken in de asch gelegd. Donderdagmorgen is te 's Her togenbosch een felle brand onstaan in de lampenkappenfabriek der firma Voets aan den Westwal. Het vuur nam direct een gewel digen omvang aan, zoodat de brand weer er zoo goed als machteloos tegenover stond. Het tastte ook de sigarenfabriek der firma Goulmy en Baar aan, waarvan weldra de droog zolder fel brandde. De fabriek der firma Voets werd geheel, die van de fa. Goulmy en Baar voor een groot deel vernield. Verschillende woningen moesten worden ontruimd. De schade is zeer aanzien lgk. Die voor de vermelde fabriek van Voets wordt geschat op f 75.000. Offers die het verkeer in Maart eischte. Nadat in Februari 1938 het laag ste aantal verkeersslachtoffers was geregistreerd sinds het begin der maandelijksche publicaties hierom trent in Mei 1937 door het Centraal Bureau voor de Statistiek, geeft nu de maand Maart weer een kleine verhooging te zien. Over 11 maanden geven de cgfers thans het volgende beeld: Mei 1937 61 gedood, 446 ernstig gewond; Juni 41 gedood, 453 ernstig gawond; Juli 47 gedood, 330 ernstig gewond; Aug. 64 gedood, 471 ernstig gewondj Sept. 61 gedood, 417 ernstig gewond; Oct. 47 gedood, 404 ernstig gewond; Nov. 62 gedood, 329 ernstig gewond; Dec. 45 gedood, 314 ernstig gewond; Jan. 52 gedood, 306 ernstig gewond; Febr. 39 gedood, 287 ernstig gewond; Mrt. 42 gedood, 331 ernstig gewond. Blijkens de geregelde waarnemin gen van den Rijkswaterstaat op een 12tal telpunten was het verkeer in Maart weer aanzienlijk drukker dan in de voorafgaande maanden. Ver geleken met Januari 1.1. ongeveer 117 pet, Weer vliegtuigongeluk te Den Helder* Donderdagmiddag is het water vliegtuig L 15 van de Mok, in het Marsdiep gestort. De beide inzittenden, de officier vlieger den Hollander en de korpo raal-vliegtuigmaker Doolaark werden slechts licht gewond. Het vliegtuig bevond zich op circa 400 Meter hoogte en was 1500 meter uit de kust van Den Helder, toen het in de nabijheid van de Mok wil de dalen. Plotseling schoten de in zittenden eenige luchtkogels af, waarna het tcestel meteen hevigen slag in het Marsdiep stortte. Een opzienbarende arrestatie. Door de militaire justitie is ge arresteerd en naar het Huis van Bewaring te Den Bosch overgebracht de wachtmeester van de Koninklijke Marechaussee van de Weert, thans in Terneuzen, vroeger in Oss. Wachtmeester van de Weert heeft indertijd een groot aandeel gehad bij het onderzoek en tot klaarheid bren gen van verschillende misdrijven van de bekende Ossche bende en behoorde ook tot degenen, die door H. M. de Koningin voor zgn verdiensten wer den gedecoreerd. Reeds eerder waren er aanwijzin gen tegen van de Weert bij de militaire justitie ingekomen, doch deze konden niet tot een strafver volging leiden. Wel werd van de Weert toen over geplaatst naar Terneuzen. Thans zijn echter nieuwe gegevens in handen der justitie gekomen en deze hebben tot zgn arrestatie en insluiting geleid. Zijn huishoudster gestoken. Donderdagmorgen heeft de 35jarige J. B. te Hillegersberg in zijn woning bij een woordenwisseling zijn huis houdster, mej. Meta Schnitter, een Duitsche, met een mes eer ige steken toegebracht. Het slachtorter werd ernstig gewond in het gelaat en moest worden opgenomen in het ziekenhuis. De dader werd gearresteerd, ter wijl het mes in beslag werd genomen. De toestand van de vrouw is zeer ernstig. Vroegrijpe kinderen* In Haarlem kregen een paar jon gens twist om een meisje. Daarbij greep een hunner, een 14-jarige metselaarsleerling, naar het mes, waarmee hg zgn concurrent in de borst stak, waarbg een long en het hartzakje werden geraakt. De toe stand van den gewonden jongeling is zeer ernstighet jeugdige moor denaartje is in arrest gesteld. Veertien jaar! En dat heeft een meisje, vecht uit minnenijd en móórdt. De mensch is wél vroeg rijp tegen woordig. Ik herinner in dat verband aan de zeer vóórtijdige bevrediging, welke men de jeugd heden in veleriei opzicht pleegt te bereiden. In dat verband noemde ik eerder reeds de buitenlandsche reizen van jongens en meisjes, in een of ander vereeni- gings- of clubverband. Zonder „Oproerigheid", maar met vrees in het hart „krabbelde" daar over dezer dagen ook de heer Kleere- kooper in het „Volksblad": „Op één dag zoo zei hij zag je al die Paaschplaatjes in de bladen verschijnen. Fransche en Belgische kinderen voor de Tower in Londen. Engelsche kinderen voorde Madeleine in Parijs. En ook kinderen uit den vreemde, die in ons eigen land de toerist aan het spelen waren. Echt klein volkje was er óók bg op sommige plaatjes, dat de vreemde wereld met oogen groot van verbazing aangaapte. Als je naar die plaatjes kijkt, dan ontkom je niet aan de slotsom, dat zij het voornaamste euvel in beeld brengen, waaronder onze tijd gebukt gaat; dat wij leven in een veel te snel tempo, dat bovendien voortdu rend tot nog feller voortvarendheid wordt aangejaagd. Vroeger was dit verre reizen van kinderen iets, dat alleen onder rijke menschen voorkwam en ik heb ze daarom nooit kunnen benijden. Nog daargelaten, dat er vermoeienissen aan vast zitten, die voor een kind niets waard zgn en die zich veelal eerst na de terugkeer openbaren, is bovendien het zoo jonge schepsel nog volkomen buiten staat, zulke geweldige indrukken, als een eerste reis naar den vreemde met zich brengt, te verwerken. Niets daarvan bezinkt, draagt dus bij tot de vor ming, wordt het duurzaam bezit van de kleine toeristen. En nu zou men nog kunnen rede neeren: het baat niet en het schaadt niet, ware de schade niet nog heel ergens anders te zoeken. In het te vroeg vervullen van een der grootste levensbegeerten. Hoe lief ook bedoeld, is dit een van de grootste onrechten die men zulk een beginnend men- schenkind aan kan doen: het ver vroegen van wat zulk een hoogte punt in een menschenleven zijn en blijven moet. Denkt eraan hedenavond de klok EEN UUR vooruit te zetten l Burgerlijke Stand Venray* Aangiften van 6 tot 13 Mei. GEBOREN Martinus H. J. van Rooij, Oude Oosrumscheweg Anna G. H. Jeuken, Heide Gerardus A. L. Heidens, Schoor Catharina M. M. Michels, Ysselsteyn Wilhelmus P. Baken, Schoolstraat Johan M. Derks, Hoenderstraat Antonetta G. J. Hanen, St Odastraat Maria H. M. Rongen, Ysselsteyn GEHUWD: Joseph Keyzers, 34 jaar, landbou wer, en Wilhelmina J. C. Vullings, 29 jaar, z.b.. beiden te Venray. Leonardus P. J. Swinkels, land bouwer, en Johanna F. H. Vullings, 32 jaar beiden te Venray. Wilhelmus H. Voesten, 34 jaar, land bouwer, en Maria J. H. Gielen, 25 jaar, beiden te Venray. ONDERTROUWD: J. E. H. Arts en R. M. Aben. H. Verhaag en H. H. E. v. Meyel. W. J. Verhalle en R. J. H. Lenssen G. J. W. Messemaeckers en A. J. Verkley. H. Th. van Vegchel en J. C. P. Peeters. H. C. van Oosterbos en A. M. H, Verschuuren. N. H. van der Vorst en M. W. Willems. OVERLEDEN Wilhelmus M. H. van Dijck, 11 maanden, Merselo. Peter J. Aarts, echtgenoot van W. H. Maessen, 74 jaar, Langstraat. 1 patient St. Servaas. Kerkelijke Diensten. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week Kapelaan Linssen. Tel. 186. Morgen ZONDAG plechtige her nieuwing der Doopbeloften van de kinderen, 6 en 7 uur H. Mis voor de vrouw van Hendrikus Derks, 7 uur H. Mis voor de Mariacongregatie en alg. H. Communie, kwart voor 8 H. Mis, waaronder plechtige hernieuwing der Doopbeloften. De kinderen wor den om half 8 door de Harmonie en Geestelijken afgehaald. Men gelieve de banken in het middenschip open te laten, 9.15 Kindermis toegankelijk voor iedereen, waaronder gelegen heid tot communiceeren, 10 uur de Hoogmis voor de vruchten der aarde, half 3 plechtig Lof waaronder op dracht aan Maria, geen Congregatie, 6 uur gewoon Lof. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor Mart. Clephas, 8 uur jaarg. voor Martin Camps en Maria Hermkens, 7 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor Gerard Derks, 8 uur jaarg. voor Joh. Verblakt WOENSDAG half 7 leesmis voor P. J. Aerts, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor de vrouw van Theod. van Kessel en beide dcchters, 8 uur jaarg. 2e klas voor Johanna van de Pasch, ouders en familie. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Meisjesschool, 8 uur jaarg. voor Jan Camps. VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis, half S leesmis, 8 uur jaarg. 2e klas voor Antoinette Smulders. ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voer Joh. Noyen en Wilhelmina Janssen, 8 uur leesmis, 7 uur Lof. Biechten van 6 tot 8 uur. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige G. Wientjes, L.Janssen, E. Evers, Th. Vollebergh, A. Sgbers, M. van Beesel, G Custers, G. Goumans, P. J. Janssen, M. Valckx, A. Ouden hoven. H. FAMILIE TER BEDEVAART NAAR OOSTRUM. Zondag 22 Mei gaat de H. Familie ter bedevaart naar Oostrum. Vertrek aan de kerk om kwart voor 8. Trouwe opkomst wordt verwacht. Congregatie. Morgen Zondag 7 uur H. Mis en algem. H. Communie. 2 uur geen Congregatie. K. B. J. V. Maandag 16 Mei half 8 vergadering K. M. J. V. Dinsdag 17 Mei 8 uur vergadering K. J. V. Morgen Zondag 7 uur algem. H. Communie K.J.V en K.J.M. 7.30 leidsters. Maandag 6.45 alle aspiranten. Dinsdag 2 uur naaikrans, 7 uur Apostolaatsleden en asp. Apostolaats- leden. Poetsen door Oda-club. K. J. N. Morgen Zondag 10.30 groep 1, 2, 3 en Theresia-gioep. Na het Kinderlof Marietje Phili- petto, Agnes en Rosa v. Lima-groep. Patronaats-Agenda. ZONDAGhalf 4—half 6 Klein Patronaat. Bij goed weer voetballen. Half 7—half 10 Groot Patronaat. Alle spaarbankboekjes moeten in geleverd worden. DINSDAG: 7—8 groep voor de aspiranten der Jo. Wa. WOENSDAG: 78 groep voor de Jo. Wa.-ters. Jonge Werkman. Deze week GEEN groep. PATERSKERK. Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoog mis voor de leden van de Aarts broederschap, waarna processie. Ge legenheid om te biechten aan de Evangeliezijde. Om 4.45 gez. Vespers 5.30 Lof met Meimaandoefening. DINSDAG gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- Mis. VRUDAG om 7.30 gez. H. Mis. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. De Meimaandoefening is 's avonds om 5.30. Gelegenheid om aan 't klooster de jaarlijksche bijdrage te betalen voor de stoelen. Maandag 6.15 H. Mis v. Martinus Derks. Dinsdag 6.15 H. Mis uit dankbaar heid bij een 40-jarige echtvereeniging, 7 uur H. Mis voor een overledene. Woensdag 6.15 H. Mis voor Piet Bom, 7 uur H. Mis voor Albertina Poels-Marcellus als lid v.h. Koordje. Donderdag 6.15 H. Mis uit dank baarheid. 7 uur H. Mis v. Theodora Poels v.d. Munckhof. Vrijdag 6.15 H. Mis voor Martinus Derks. DERDE ORDE. Morgen Zondag na de Hoogmis bestuursvergadering der Derde Orde. De bestuursleden worden verzocht hun wijklijsten mee te brengen. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag om 10 uur in het Patronaatsgebouw buitenkerkelijke vergadering, afdeeling jongens. GENADEKAPEL OOSTRUM. Morgen ZONDAG de H.H. Missen om 7 uur en half 10, om 3 uur plechtig Lof met preek en omme gang over den Vlasakker, waarna vereering der Relikwie van O. L. Vrouw. Door de week de H. Mis om half 8. A.s. Zondag de eerste H. Mis om 7 uurom 81/., afhalen van de H. Familie van Venrayonmiddellijk bij aankomst plechtige H. Mis met preek voor deze processie 93/4 H. Mis voor de inwoners van het Rectoraat. Kring HorstVenray. Jeugdcompetitie. Programma 15 Mei. Afd. B. WanssumD.E.V. 5 uur. B.V.V.Excelsior 5 -uur. MeterikH.S.C. 5 uur. Afd. C. De Valk aYsselsteyn uitgest. K.R. OostcumMerselona 415 uur. D.I.S.De Valk B 5 uur. In verband met het terugtrekken van enkele vereenigingen komt de afdeeling A te vervallen en worden Meterik en H.S.C. in de afdeeling B ondergebracht. Programma 22 Mei. Afd. B. D.E.V.B.V.V. H.S.C.Wanssum. ExcelsiorMeterik. Afd. C. OostrumDe Valk A. YsselsteynD.I.S. De Valk BErica. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 burgerdienstmeisje 14 jaar Burgermeid v. direct te Venray Boerenmeid te Velden Schildersknechts te Wanroy Boerendienstmeisje voor dadelijk Jongens voor aspergevelden Keukenmeisje voor Roermond Schilders Landarbeidersgezin v. Duitschland 1 flinke dienstmeid voor Deurne 1 boerenknecht 16 jaar Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 werkmeisje 1 jongen 14 jaar v. boerenwerk Boerenknecht 21 j. v. dadelijk 1 burgermeid 17 jaar 1 jongen en 1 meisje v. kantoorw. 2 wegenbouwers 1 kantoorbediende losse arbeiders burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j. Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. Op 20 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders Karei Jacobs en Johanna Arts hunne 25-jarige echtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen, is dé wensch van hunne dankbare kinderen, kleinkinderen en neef. v. d. Landbouwbond. Premiebetaling Zondag 15 Mei voorm. van 11 tot 12 uur in café M. Lit- jens-Peeters te Leunen, nam. van 4 tot 5 uur in café J. Keijzers te Ysselsteyndit geldt ook voor de Veeverzeke ring. Premie van Paardenverz. 1 Premie van Veeverz. l1/, Den leden wordt bij deze bekend gemaakt, dat vanaf heden de STIEREN gestald zijn bij VALCKX, Buschhuizen. 14 Het Bestuur. A.s. Dinsdag en Woensdag is onze A. Scheepers-Geubbels Schoolstraat 22. Versdienst- persien spoe dig opde Vrijw. Ziektessen me-| debren Vooiand van I drankeraren ge-1 durend worden binnen I verwacr der B. V.L. fcrs, Hem-1 seniusp zelfstan erken en I eenlgsz de keu-| ken. f» aar. Mevr.erts, Station: weger tegenw. of jonjielken. M. Rj. r i van Lull is ovj naar P. JDIJCK hebbevoorraad en. Jacq. Kindi l; Watt Sulk) Ledik Wieg Hobb utackers at f 17.501 f 6.75 f 2.95 f 4.75 f 3 251 f 1.' f 2.251 in. Jj te. 17 11 die he 1 j kost veden slechts 25 ctond bij 1 >geri| 1 mans f' Rozèeldjes, V ooiten en wij Gla, Messen, |t Lpken lstuk. Jac. Ccutackers Wij hebbt sorteering Wij toieuwste aan zeer lag<Zie etalage. f

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2