DEBDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Radio-Centrale. De scheiding. Ons weekpraatje. Krakelingen. Van de Sport velden. Zaterdag TpMei 1938 Negen en vijftigste Jaargang No 19 Nolleke en Nelle waren getrouwd. En gelukkig getrouwd, tenminste dat zeideu de menschen. Maar op zekeren dag werd dit huiselijk geluk ver stoord door een ongeluk van Nolleke, die, ik zeg per ongeluk, een bruin bolleke, dat hij van achter de tanden uit zgn 'mond gehaald had, in den vollen dampenden ketel tomatensoep had laten vallen. Ik wil den naam van dit bolleken niet beter verklaren, omdat gij waar schijnlijk reeds geraden hebt wat 't was. Het gevolg hiervan was, dat er tusschen Nolleke en Nelleke hevige twist ontstond, tot ze tenslotte met beider goedvinden verklaarden te willen scheiden. Om die reden togen zij nog den zelfden avond naar den pastoor. Nadat ze door dezen vriendelijk waren uitgenoodigd om plaats te nemen, vroeg hij naar 't doel van hun bezoek. Meneer Pastoor, begon Nolleke daar ik door mgn vrouw om een nietig ongeval beschuldigd wordt van ruziezoeker, bedrieger, vrouwen beul en weet ik nogal meer, ben ik besloten mij van haar te laten schei den, ik heb ingezien, dat dit huwelijk van mijn kant een zeer groote ver gissing is geweest. En ik Pastoor, stoof Nelleke vinnig op, zonder den ouden pastoor tijd te laten om van zijn verbazing te bekomen, ik wil ook niet langer meer samenleven met een man, die mij op alle mogelijke manieren dwars zit en zelfs niet terugschrikt om moedwillig een heelen ketel tomaten soep, die ik voor zijn welzijn klaar maak, te bederven, op een wijze die ik u niet durf vertellen. Ook ik wil gescheiden worden. Een wijle schouwde de priester met vriendelijke vermakelijkheid in de beide bóoze gezichten, dan sprak hij geamuseerd: Dus als ik het goed begrijp, willen jullie hebben, dat ik het hu welijk, waarin ik u gesloten heb, weer ontbind. Ja, ja, zoo is het, riepen zij om het hardst. Daar ik iets dergelijks nog nooit heb voorgehad, moet ik eerst mijn boeken raadplegen; ik verzoek u beiden morgenavond terug te ko men, tegen dan zal ik weten of ik mag scheiden. Des anderdaags waren beiden weer stipt op tijd present en terwijl de pastoor voor zijn bureau plaatsnam deed hij de beide echtelieden ieder aan een kant van zijn stoel plaats nemen, geknield op den vloer. Voor hem lag een groot en zwaar mis boek. Dus ge blijft beiden bij het verlangen om gescheiden te worden vroeg hg schijnbaar ernstig. Ja, klonk 't uit twee monden. Hierna sloeg hg het boek open en begon luidop in Latijn te lezen. Doch na enkele oogenblikken sloot hij het dicht, nam het met beide handen vast en gaf Nolleke met 't. boek een stevige slag tegen het hó.ofd, dat deze met een kreet zijn evenwicht verloor. Zonder op de twee verbaasde ge. zichten acht te slaan, legde hij het boek weer open en nogmaals begon hij met kalme stem te lezen. Na een tijd deed hg het boek weer dicht en dezen keer was het Nelleke, die over den vloer rolde. Hoewel beiden hevig ontsteld, durfden ze toch nog niets zeggen, daar de priester in kalme en eer biedige houding weer begon te lezen. Nog tweemaal werden ze op dezelfde onzachte manier behandeld, doch toen Nolleke zich voor de vierde maal bedreigd zag, sprong hg bevend van angst recht Maar, meneer Pastoor, sprak hij, wat beteekend dit toch allemaal, gij gaat ons nog dood slaan op deze manier Ik weet het jongen, ik weet het, maar het is de eenige manier om u te scheiden. Het huwelijk mag alleen ontbonden worden door den dood en ik zie geen ander middel om dit te bereiken. Een van u beiden moet sterven om het huwelijk te ontbinden. Het volgende oogenblik verlieten twee verschrikte, maar niet geschei den echtelieden hand in hand de pastorie, lachend nagestaard door den ouden priester, die zich in zijn heele leven niet zoo geamuseerd had als dezen avond. Nolleke en Nelleke echter hebben nooit meer gedacht aan scheiden na die verschrikkelijke oogenblikken. DE STER. Reclasseeringsdag en Moederdag. Het Moederbeeld hield velen op het rechte pad. Offeren we morgen onze dankbaarheidsgave. 't Zijn waarschijnlijk enkele toe vallige omstandigheden geweest, waardoor dit jaar Reclasseeringsdag en Moederdag op twee opeenvolgende data moesten worden bepaald, de eerste beleven we heden (Zaterdag) en de andere vieren we morgen (Zondag). Deze toevalligheid over denkende, groeide in mg de spijt, dat dezelfde opeenvolging geen regel is, voor altijd. Ik zal zeggen, om welke redenen. Laat ik beginnen met een beeld van een bepaalde moeder in de ver houding tot haar kind, in de herin nering van mgn lezerskring op te roepen. Ik bedoel de moeder van Violette... Ja, hoe het meisje precies heette, weet ik niet meer. Maar ik bedoel dat wufte, zedelijk verdorven, Fransche kind van omstreeks 20 jaar, dat een paar jaar geleden te Parijs gevangen werd gezet, nadat ze een poging had ondernomen om haar vader en moeder te vergiftigen, op dat ze dezer spaarcentjes zou ver werven en daarmee nog een poosje haar uitspattingen zou kunnen voort zetten met haar „vriend". De vader stierf aan deze vergiftiging, de moeder genas na een wekenlangen strijd met den dood. Het meisje werd ter dood veroor deeld maar het leven werd haar ge schonken op het smeeken van haar moeder. Daarmee had deze moeder voor haar kind gedaan, wat ze menschelijkerwijze kon doen. Maar na eenigen tijd deed ze nog méér. Ze ging naar de gevangenis, sloot haar kind in de armen en z<y haar, dat ze ze vergiffenis schonk. Op dat oogenblik viel alle boosheid af van het meisje, dat haar vader had ver moord en ook haar moeder had wil len dooden. Het vonnis, de straf had ze in beestachtige onverschilligheid aanvaard, maar deze daad van moe der had het ijs van de zonde doen smelten om haar hart. Vanaf dat moment leidt het meisje in de ge vangenis een leven, dat uitsluitend gericht is op boete en dat een on onderbroken voorbereiding is op een dood, welke, naar ze verhoopt, in het teeken der verzoening zal staan, met God en de menschen. Hoevelen, zoo vraag ik me af, dan ken het niet aan het beeld van hun moeder de herinnering aan haar liefde, aan haar bezorgdheid, aan haar lessen en vermaningen dat ze staande bleven in het maatschap pelijk leven en deszelfs hardheden als een beproeving ter loutering door stonden En hoevelen, zoo vraag ik me óók af, zijn er niet gevallen, kwamen in de gevangenis terecht, omdat ze, óf het voorrecht van een goede moeder niet hebben gekend óf.... dit niet, dan wel te laat, hebben gewaardeerd Wanneer we op morgen reclassee ringsdag, iets doen iets offeren voor onze „gevallen broeders en zusters, laten we dat goede dan doen uit dankbaarheid. Dankbaarheid voor de omstandigheden in het algemeen, welke ons buiten ja, 't klinkt misschien gek, maar 't is toch waar buiten de gevangenis hielden. Een van die „omstandigheden" is onze goede moeder. We moeten niet meenen, dat we beter zijn, alleen omdat we nooit door een aardschen rechter veroor deeld moesten worden. In de gevan genis z i 11 e n slechte en brave menschenen buiten de gevangenis 1 o o p e n slechte en brave menschen. We zijn allemaal zondig, we doen allemaal kwaad. Maar slechts zij komen in de gevangenis terecht, die kwaad bedrijven, dat onze maat schappelijke orde bedreigt. Er is veel en gróót kwaad, kwaad van liefde loosheid, haat, verguizing, immorali teit enz., dat veel en véél erger kan zijn dan diefstal of mishandeling, maar door geen aardschen rechter met straf wordt bedreigd. De menschheid is verplicht om de samenleving tegen de eigen zwak heden en tekortkomingen te bescher men, anders kan er geen orde zijn. Maar het kwaad, dat we aldus bestrijden, is slechts een zeer klein deel van het kwaad, dat er is. Het kwaad, dat we met de straf, wet in de hand tegengaan, is in het algemeen gesproken het kwaad, dat voortkomt uit de mis deeldheid van velen met maatschap pelijk goed het voorrecht der ge boorte uit brave ouders, de opvoeding in een behoorlijk milieu, de beveiliging van goed verstand en een min of meer verzekerd bestaan. We behoeven „misdadigers", die gevangen zitten, niet uitsluitend als patiënten te beschouwen, ze had den wellicht krachtiger verweer kunnen en moeten voeren tegen hun booze neigingen. Maar we „vallen" tenslotte allemaal wel eens, zg het niet tevens in handen van den strafrechter. Het is wel zeker, dat wij in onzen strijd tegen het kwaad, dat in den mensch is, bevoorrecht waren en zgn boven vele andere bevoorrecht vooral door het bezit van- of de hex innering aaneen goede moeder. Moeder heeft ons altijd voor veel bewaard. Zij, die gevangen zitten, zij, die veroordeeld werden, hebben misschien dat onschatbare voorrecht van een goede moeder niet gekend. Anderen hebben dat voorrecht misschien niet gewaardeerd.... Wee danDe arme moeder.... Want haar pijn en smart, buiten de gevangenis, is erger dan de ellende van het kind, dat zit opgesloten. De veroordeelde is niet slechter, behoeft althans niet slechter te zijn dan wij. Wel is hg er, wat zijn toe komstige kansen in de maatschappij betreft, veel slechter aan toe door het vooroordeel van de wereld tegen den gestrafte. Laten we hem helpen. Als hg geen goede moeder had, laten we hem dan iets toedeelen van alles, waar mee wij bevoorrecht zgn. En als hg een goede moeder ve r g a t, laten we deze laatste dan helpen om haar kind terug te vinden op het rechte pad des levens. Laten we dat dan doen, om onze eigen lieve moeders wille. Heden Zaterdag, storten we een ruime bijdrage voor de reclasseering van hen, die geen goede moeder kenden of haar vergaten. En Zondag toonen we ons zelf dankbare kinderen door baar te eeren met een kleinigheid, met bloemen of met een taart, in elk gevalmet een zoen en een warmen blik in de oogen, haar aan wie we danken, dat we bleven, die we waren, toen we in onschuld ons borgen in de warmte van haar schoot En als uw moeder er niet meer mocht zgn.... Dan zult ge haar dezen Zondag extra herdenkenge zult u haar zorgen, haar offers, haar vermaningen herinneren. Ge zult haar zóó geden ken, zooals zg u bg haar leven ge leerd heeft te denken aan de dier baren, die van u heengingen. Werkgelegenheid benoodigd. Van méér kanten begint zich een sterker wordend verlangen te open baren naar een krachtiger initiatief van de regeering inzake het schep pen van arbeidsgelegenheid. De C.-M. „Nederlander" heeft zich in het koor gemengd. Het groote gevaar aldus „De Nederlander" dat van bin nen uit ons volksleven bedreigt, is, dat wij als normaal gaan ac cepteeren, dat er onder ons leven duizenden, ja honderd duizenden mannen, in de kracht van hun leven die meenen, „dat zij over bodig zijn". Leggen wij ons hier bij neer, dan brengen wij „ons zelfstandig volksbestaan niet minder in gevaar dan wanneer wij onze defensie verwaarloozen." De „overwinning van de werk loosheid" verdient evenzeer de zorg van de regeeriug als de landsverdediging. Wie de werk loosheid ziet in het groote ver band van de volksgemeenschap, zal zich nooit „nooit of te nim mer" hg den bestaanden toestand mogen neerleggen. Bij de slacht offers moet het den weerstand tegen „volksvreemde politieke stelsels" verzwakken". Inderdaad er moet iets gebeuren, d.w.z. „iets" buiten het tot heden gevolgde stelsel van pappen en warm- houden om. Oud-minister Gelissen blijkt rond te loopen met een „plan". In alle bedrijven zoo zegt hij is nog wel een hoop werk te doen, dat niet wordt gedaan, omdat de waarde er van, niet tegen het loon opweegt. Welnu zegt hij, laten de menschen, die werk hebben een aantal in dienst te r nemen werkloozen betalen door een bepaald percentage van hun ver dienste voor dit doel af te staan, b.v. 2 pet. van de laagste salarissen tot 10 pet. van de hoogste, d.i. van het inkomen der directies of eige naars. Laat ik zelf beginnen om als goede Nederlander mijn „bezwaren" tegen dit plan naar voren te brengen. Ze zijn deze: de bijgevoegde krachten, welke niet ten laste van het bedrijf komen, zullen ter opvoering van de productie worden aangewend. Wan neer eenige verhoogde omzet de aan stelling van meerdere arbeidskrach ten zou vorderen, zal men die dan niet behoeven. De arbeiders zullen spoediger tot een actie voor loons- verhooging worden gebracht- Enz. Maar ik zou wilen zeggen: tel die bezwaren niet. Er is geen heelmiddel, dat ook weer niet haar eigene „be zwaren" heeft. Dit of een ander plan.... Als er maar iets geprobeerd worde. Aan het winnen gaat het wegen vooraf. Vastgeroest in het gareel. We zitten vastgeroest in het oude economische gareel. We moeten het eens schuren en oppoetsenen sommige onderdeelen door andere en betere vervangen. Ik las dezer dagen, dat we meer dan honderd verschillende belastin gen ten onzent kennen en in dat verband vond ik ook de volgende verzuchting neergeschreven Is het juist in deze dagen, waarin zich het streven kenbaar maakt de vrouw terug te brengen naar het huishouden, niet te meer opvallend, dat er voor het ge bruikmaken van de diensten van het dienstmeisje belasting moet worden betaald Is het, de huiselijkheid bevorderende huis- biljart niet vrijwel verdwenen door de greep die de fiscus er naar deed En zijn de voorbeel den van dezen aard niet legio Deze soort belastingen werden be paald in een tijd, toen „luxe", ondanks belasting, kon worden bekostigd. Tegenwoordig gaat dat niet meer. Uit de publieke kas moeten de werkloozen worden onderhouden, want er is een tekort aan arbeids gelegenheid. Is het in deze omstan digheid niet een dwaasheid geworden, dai men degenen met een extra belasting bedreigt, die anderen aan arbeid en loon willen helpen En nou die belasting op biljarts in particuliere huizen. Hoeveel van dergelijke biljarts staan er nog, sedert het bezit er van met f 20 hoofdsom plus, meestal, 200 opcenteD, d.i. in totaal met f 60 per jaar wordt gessraft Ik mag op mgn zolder een rol- schaatsenbaan maken en in mijn kelder een kegelbaanin de kinder kamer mag ik een draaimolen opstellen en in de eetkamer een ping-pong-tafel. Dat alles is onbelast. Maar als ik in mgn werkkamer een biljart wil doen zetten, moet ik tenzij ik me vergenoeg met een speelgoedapparaatje 60 gulden belasting betalen. De opbrengst van deze belasting is natuurlijk practisch nihil. Nul komma nul. Maar ze belemmert nochtans de ontplooiing van een bepaalde nijverheidze onthoudt arbeid aan tientallen. Die dingen zijn toch waarlijk ergernisgevend. Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd. vóór 1 uur in ons bezit zijn. SERVATIUS-OMROEP Servatius II speelde vooral vóór de rust tegen Excelsior een aantrek kelijk partijtje. De rust ging in met een verdiende 3—0 voorsprong voor Servatius. Na de rust zakte bij de thuisclub het spelpeil en hiervan profiteerde Excelsior door drie goede doelpunten te scoren. Zoo kwam de eindstand 3—3, hetgeen de verhouding vrij goed weergeeft. De wedstrijd tusschen Servatius I en Tubantia is wel bijzonder fraai geweest. Technisch was Tubantia de meerdere van Servatius, doch de lui hielden het spel te kort en schoten daarbij dikwijls nog slecht. Het experiment met de Servatius- voorhoede heeft niet slecht voldaan; d'r zat meer schot en enthousiasme in. Het tempo van het geheele elftal moet echter nog opgevoerd worden. Daardoor vooral zijn deze wed strijden zoo nuttig, daar ze de elftal commissie in staat stellen om te experimenteeren, en alzoo de elftallen zoo sterk mogelijk te kunnen samen stellen. Kring wedstrijd Servatius IH S.C. I Zondag a.s. speelt Servatius I ten bate van de Kringkas een wedstrijd tegen H.S.C. I op het Servatius- terrein, om het financieel evenwicht te herstellen, heeft het bestuur van den Kring HorstVenray de mede werking ingeroepen van de clubs H.S.C. en Servatius voor het spelen van een wedstrijd. Steeds hebben de wedstrijden tus schen beide clubs de belangstelling van het publiek genoten: het geldt hier immers een derby. En daarom ook zal deze wedstrijd zoowel spor tief als financieel een succes worden. Beide clubs geven elkaar niets toe en aangezien Servatius haar laatste thuiswedstrijd tegen H.S.C. verloor, kunnen we hier tevens van een revanche-match spreken. Dus alle factoren zgn aanwezig om van een uiterst interessanten wedstrgd te kunnen genieten. We zgn benieuwd of Servatius haar goede vorm van verleden Zondag nog weet op te voeren. Voor beide clubs is het een buitengewoon nuttige oefenpartij. Scheidsrechter is de Heer G. Vis sers uit Wanssum. Servatius III speelt een voor wedstrijd tegen T.O.P. uit Tienray, hetgeen ook een heel aardige ont moeting belooft te worden. De vroegkomers kunnen dus van twee wedstrgden profiteeren. Scheidsrechter is de heer J. Ouden hoven. Als bijzonderheid kunnen we nog melden dat de trainer de wedstrgden zal bijwonen om het spelersmateriaal en spel in oogenschouw te nemen. De opstelling van H.S.C. I is als volgt J. Verbruggen J. v. d. Meerendonk G. Bakens L. Verstegen A. Vissers H. Arts J. Moorrees J. Houwen G. Brouwers M. Geurts A. v.d. Meerendonk Servatius I. J. Essing A. Swinkels H. Vollenberg Eibers H. Geurtjens J. Tol W. Peeters L. Bexkens J. Gommaris Manders (Aanv.) A. Geurtjens Re3. J. Langen. VALK-REVUE. De laatste competitie-wedstrijd welke de Valk nog te spelen heeft ging verleden Zondag wegens terrein afkeuring niet door en is nu opnieuw vastgesteld voor a.s. Zondag 8 Mei. De stand is in deze groote afdeeling van 11 clubs als volgt G.V.V. 20 IS 0 2 36 91—15 Asten 20 15 2 2 34 59—25 MierloHout 18 8 5 5 21 3231 De Valk 19 8 4 7 20 40—39 S.V.V. 18 5 7 6 17 24—37 Uden 20 7 3 10 17 36—54 Eli 19 6 4 9 16 28—40 Sparta 19 6 2 11 14 29—36 Kolping 20 4 6 10 14 28—52 Mulo*) 20 5 3 12 11 47—36 Deurne 19 3 4 12 10 26—65 Twee winstpunten in mindering. Kring HorstVenray. Jeugdcompetitie. Uitslagen van 1 Mei. Afd. B. ExcelsiorWanssum 3—0. Afd. C. D.I.S.De Valk A 01 gestaakt. De Valk BOostrum uitgesteld. MerselonaErica 40. Programma 15 Mei. Afd. B. B.V.V.Excelsior. Wanssum—D.E.V. Afd. C. De Valk AYsselsteyn. OostrumMerselona. D.I.S.—De Valk B. Wijzigingen en aanvullingen voor behouden. PROGRAMMA 8 tot en met 14 Mei Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondag BRUSSEL Fransch 8.Gramofoon. Postduiven. DEUTSCHLANDSENDER 9.55 Concert BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Fanfare KEULEN 11.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gesproken dagblad. Salonorkest LUXEMBURG 2.20 Gramofoon BRUSSEL Vlaamsch 2.05 Report. Zwitserland-België KEULEN 4.05 Orkest DROITWICH 6.20 Concert DEUTSCHLANDSENDER 6.55 Das 7e gebot in de Musik BRUSSEL Vlaamsch 9.20 Gesproken dagblad. BERLIJN 9.50 Populair concert Maandag P D V DE ZWALUW. Bovengenoemde vereeDiging hield op Zondag 1 Mei een wedvlucht met oude duiven vanaf Ottignier, afstand 137 KM. De duiven werden gelost 8.10 met N—wind. Aankomst eerste duif 11-21-35. Laatste 12-55-2. KEULEN 8.Omroeporkest LUXEMBURG 8-50 Gevar. concert KEULEN 11.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gesproken dagblad. DEUTSCHLANDSENDER I.20 Gevar. progr. LUXEMBURG 2.20 Concert LEIPZIG 3.20 Orkest KEULEN 5.20 Cabaret LUXEMBURG 6.10 Gramofoon 7.008.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDSENDER 8.Orkest BRUSSEL (Vlaams) 9.20 Gesproken dagblad. KEULEN 9.50 Vroolgk concert Dinsdag KEULEN 8.Orkest LUXEMBURG 8.50 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER II.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gesproken dagblad KEULEN 12.35 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 1.20 Gevar. progr. REGIONAL Programma I.20 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 3.20 Orkest KEULEN 5.20 Concert DROITWICH 5.45 Orgel. Gramofoon 7.8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. KEULEN 8.Bonte avond BRUSSEL Vlaamsch 9.20 Gesproken dagblad. DEUTSCHLANDSENDER 9.50 Dansmuziek Woensdag KEULEN 8;Orkest LUXEMBURG 8.50 Gramofoon DROITWICH II,05 Gramofoon BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gesproken dagblad KEULEN 12.35 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 1.20 Gevar. progr. DROITWICH 2,20 Koperkwintet KEULEN 3.20 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 5.20 Concert DROITWICH 6.Orkest 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Mandoline-orkest BRUSSEL Vlaamsch 9.20 Gesproken dagblad WEENEN 9.35 Populair concert. Dansmuziek Donderdag KEULEN 8.Orkest LUXEMBURG 8.50 Gramofoon. H. Mis RADIO PARIS 11.40 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gespr. dagblad Dansorkest DEUTSCHLANDSENDER 1.20 Gramofoon REGIONAL Programma 2.20 Orkest KEULEN 3.20 Orkest DROITWICH 4.20 Orkest LUXEMBURG 5Concert DEUTSCHLANDSENDER 6.20 Orkest 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten BERLIJN 8.Dansmuziek BOEDAPEST 9.20 Zigeunerkapel FRANKFURT 10.Populair concert. Dansmuziek Vrijdag KEULEN 8.00 Gramofoon LUXEMBURG 8.50 Gramofoon HAMBURG 11.20 Bremer Stadtmuzikanten BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gespr. dagblad. KEULEN 12.35 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 1.20 Gevar. progr. LUXEMBURG 2.20 Concert DEUTSCHLANDSENDER 3,20 Orkest KEULEN 5.20 Operamuziek DROITWICH 6.Rhythm Express 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten LEIPZIG 8.Gevar. progr. DROITWICH 9.20 Orkest STUTTGART 10.20 Populair concert Zaterdag KEULEN 8.Gevar. concert LUXEMBURG 8.50 Gramofoon. PARIJS RP 11.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gesproken dagblad KEULEN 12.35 Orkest DEUTSCHL ANDSEN DER 1.20 Gramofoon DROITWICH 2.20 Populair concert KEULEN 3.20 Orkest PARIJS RP 4.20 Groffé ensemble LUXEMBURG 5.05 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Lachen is gezond MILAAN 8.20 Opera Aida De prijzen werden behaald als volgt; L. Maassen 1; E. Vermeulen 2, 20, 51; M. Poels 3, 19; J. Verstegen 4, 21, 28, 29, 41; J. v. Leuken 5, 36; Gebr. Thissen 6, 38, 39; P. Kersten 7, 17, 52; C. Dgckmans 8, 31; H. Strijbosch 9 W. Beterams 10, 11. 15, 26, 32; G. Janssen 12, 14, 35; J. Kusters 13, 16, 24, 25, 30; Gebr. Janssen 18; G. v. Dgck 22, 42, 49; H. Janssen 23, 43; M. Franken 27, 47; J. Vermeulen 33; M. Houben 34; Gebr. Rutten 37; A. Loonen 40, 50; Joh. Janssen 44. 45; G. Vissers 46; P. Janssen 48; F. Vermaten 53 en overduif. Horster Veemarkt. Totaal aanvoer 54 dieren: 31 st. rundvee, 21 biggen, 1 dragende zeug en 1 paard. Prijzen: drag, koeien en vaarzen f 290—370, vette runderen 72 tot 76 ct. per kg. geslacht. Vette koeien van 60 tot 66 ct. per kg. ge slacht. Pinken van f 120—180, hok- kelingen van f 70—180. Biggen van f 18.- tot f 22.- Zeug f 115—120. Over het algemeen levendigen handel. Doordat het kermismarkt was, enorme belangstelling. WANSSUM. Ten nadeele van een drietal landbouwers alhier, werden in de marsweide 3 stuks waterketels ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Zaterdag j.l. had de alhier tij delijk woonachtige opzichter van wegenbouw, De Jong het ongeluk met zijn auto, door onvoorzichtig uit wijken van een wielrijder, dat zgn wagen slipte, en hg in de sloot terecht kwam. Hg werd met een gebroken arm, en enkele gekneusde ribben opgenomen in het ziekenhuis te Venray. OVERLOON. Bg het alhier ge houden examen voor het diploma costumière van de R. K. Vereeni- ging tot bevordering van Industrie- onderwijs voor meisjes „St. Anna", slaagden de volgende dames Tr. Deriet, Overloon, Anna Michels Merselo en Dina Goumans, Smakt. Voor het diploma Lingerie slaag den de dames A. Aerts, N. Cruysen, M. HenckeDs, Tr. Hendriks, M. Ja cobs, A. Jans, Marie KoeDen, A. v. Mil, D. Stappers en M. Wienen, allen te OverloonM. Cox, M. Zwit- serlood, M. Peeters, C. Geulen, Tr. Loonen, Th. Thielen, allen te Venray; D. Bot den, Maashees(3. v Kempen, Overloon, J. Poels, Merselo, R. Dee- nen en C. vd Meulen, Oploo. Naar wij vernemen, is de feestdag van het gouden huwelgks- paar P. J. van Kessel—Giesen, vast gesteld op 10 Mei a.s. Met turf De gemeenteraad van Coevorden heeft besloten tot de oprichting van een electriciteitscentrale, welke uit sluitend met turf zal worden ge stookt. In de veengebieden van ons land kan men best zoo'n afnemer gebruiken.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 9