THEE „Dat moet ik ze bij ons in het Moederland le er en!" DOET JE GOED! Gemengde Berichten Provinciaal Nieuws Buitenland. Dat is de Zweedse VIKING Smederij Gebr.Lucassen, Leunen GENEESMIDDEL TEGEN.111111 HUIDAANDOENINGEN U.U.JJ. In ons schoone Nederlandsch-Indiê, waar de heerlijke Thee vandaan komt, beschouwt men algemeen dezen drank als het beste en smakelijkste middel tegen moeheid, verhitting en dorst. Een opwekkende, geurige drank, die der menschheid ten zegen strekt. Maakt dus veel gebruik van Thee. Ze zal U altijd smaken, mits goed gezet op nevenstaande, eenvoudige manier: A. Doe per persoon één maatschepje Thee in den theepot. B. Giet versch kokend water op. C. Laat 3 tot 3 minuten trekken onder de theemuts. Vóór het inschenken even omroeren. Melk cn suiker toevoegen naar smaak. 1„fs het nog ver naar het huis van den administrateur?" „Welkom hier, pater! Eerst zal ik U eens een kopje van onze eigen Thee laten proeven!" „Heerlijke Thee! Ineens is mijn heele dorst en moeheid weg! Zulk Thee drinken moet ik ze bij ons ook leeren!" Publicatie van hel Thee-Propagandabureau,Amsterdam levens niets blijken te hebben. Zoo lang de heer Welling zich tot het vaststellen van deze conclusie bleef bepalen, deed hij ten aanzien van leven niet anders dan open deuren intrappen. De vraag is hoe wil hij het onder wijs anders geregeld hebben. We wachten op een bruikbare, betere methode. Deze heeft de heer Welling thans in uitzicht gesteld op de internatio nale conferentie van de Werkge meenschap voor vernieuwing van Onderwijs en Opvoeding. Het blijkt dat de gezamenlijke inspecteurs bezig zijn aan „een leerplan in modernen geest," een „principieel leerplan", een „mooi leerplan", dat ons afhelpt van den „schoonen schijn" van heden. Nadere aanduidingen werden nog niet verstrekt. Maar de heer Welling voorspelde, dat in zijn hoofdinspectie Jbinnen 4 jaren het moderne, principieële, mooie leerplan door 25 pet. van de scholen zal zijn aanvaard. Dat is alles, wat we ervoorloopig van schijnen te mogen weten. Onvervulbare wenschen. Ik heb een krantenfoto voor me liggen. Ze bevat de beeltenis van een zevental mannen met sombere gezichten. Ze zijn gezeten rondLeen tafel en vóór deze prijkt'n bloemen mand. Want de mannen vieren feest. Blijkens het onderschrift vormen zij het bestuur van 'n afdeeling van den Bond voor Staatspensioneering, welke afdeeling haar 30-jarig bestaan her dacht. Ik heb bewondering voor deze men- schen. Ik zou het geen 30 jaar heb ben uitgehouden in een strijd, welke thans nóg geen uitzicht op succes biedt. Zeker, groote idealen kunnen vaak pas na eeuwen worden verwezenlijkt. Maar intusschen moet men dan toch eenige etappes Daar 't doel hebben kunnen bereiken. En boven dien: wat is een groot ideaal? Is staatspensioneering het Ik zie deze als een misschien groot mate rieel goed. maar geenszins als een iaeaai. Ik vind het zoo jammer van al aie verbruikte energie, van die min of meer noodeloos geleden teleurstellin gen. Ik heb niets tegen staatspen sioneering, integendeel. Ik hoop er nog eens van te kunnen profiteeren, maar ik geloof niet in deze moge lijkheid. Wél geloof ik, dat ondanks crisis, de reeds ten top gevoerde be lastingen en onze schier ondragelijke staatsschuld staatspensioneering, als 't moet, nóg te bekostigen zal zijn. Echter, ons volk heeft, zooals elk ander volk, ontelbare desiderata, welke stuk voor stuk voor verwezen lijking vatbaar zijn, maar allen tesa- men nóóit. Defensie eischt van jaar tot jaar nieuwe millioenen.'We kunnen aan die eischen voldoen, maar, vraag niet hoe. De burgerbe volking vraagt nieuwe millioenen voor luchtbescherming. Ook aan dezen eisch alléén, ware tegemoet te komen. We wenschen de verwezenlijking van een plan van groote werken, dat de werkloosheid opheft. We willen moederschapszorg, meer" vacantie- kolonies, sportterreinen, consultatie- bureaux, model- en jeugdgevangenis sen enz. enz. Ieder, die voor het een of voor het ander ijvert, kan terecht zeggen, dat de staat het kan bekostigen. Maar de staat kan nooit én het een én het ander én het overige voor zijn rekening nemen. Die werkelijkheid moeten we er kennen. En daarnaar ons doel begrenzen. Al dat stellen van eischen, welke niet geaccepteerd kunnen worden, het wekken van verwachtingen, die niet in vervulling kunnen gaan, het scheppen van behoeften, waarin niet kan worden voorzien, het doet ons zooveel energie verspillen en wekt bij andere levensdéfaitisme, als eindelijk het hopelooze van het ij veren wordt ingezien. Laat men mij nou niet verkeerd begrijpen. Ik ben niet tegen staats- pensionneering. Ik geloof aan de mogelijkheid van verwezenlijking. Maar ik geloof niet aan de moge lijkheid van verwezenlijking van al wat wenschelyk zou zijn. En daarom is binnen afzienbaren tijd slechts te verkrijgen, wat drin gend nóódig is. Groote veenbranden bij Vriezen veen. Dinsdagmiddag hebben felle veen branden gewoed in de omstreken van Vriezenveen, waarbij de vlammen zich over enkele honderden hectaren verspreidden, waardoor meer dan zes milhoen opgestapelde turven een prooi werden van het vuur. Twee personen door tram gegrepen en gedood. Dinsdagavond heeft zich op den Haarlemmerweg, tusschen Halfweg en Haarlem, een ernstig ongeluk voorgedaan, waarbij twee personen om het leven zijn gekomen. Twee zwervers, die de trambaan wilden oversteken, werden door een tramwagen van de N.Z.H.T.M., welke uit de richting Halfweg kwam, ge grepen. Beide mannen kwamen onder de tram terecht, werden een eind mee gesleurd en vervolgens deerlijk ver minkt naast de trambaan geworpen. Schoonmaak Rollen wit, rood, blauw en groen zwaar Kastpapier, Gekleurde Plakband, Punaises, Lijm, Gluton. FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY, 7 Mei 1938 Keuring van paarden Nederl. Stamboek. Onder zeer groote belangstelling had Maaandagnamiddag op het Hen- seniusplein alhier de keuring van paarden plaats uit den Kring Ven- ray voor opname in het keurstam- boek Nederl. Trekpaard. Van de 57 ter keuring aangeboden paarden werden er 48 in het stam boek opgenomen. Voor onze paarden fokkers zeker een groot succes. Korenbond Dekenaat Venray. De Koren bond van het Dekenaat Venray hield verleden Vrijdag een Zangersavond, die zeer goed bezocht werd. Na een woord van welkom tot de leden en een krachtige aansporing om ijverig te blijven samenwerken voor den liturgischen zang, door den voorzitter van den Bond. den Zeer- eerw. Heer Pastoor Reulen, werd Aü Requiemmis BUc koor zong een gedeelte dezer Mie, nadat de voorzitter dit eerst had vertaald en verklaard'(historisch-, liturgusch-, melodisch en rythmisch.) Ten slotte werd gewezen op de fouten bij de uitvoering en op enkele veelvuldig voorkomende fouten in de uitspraak van het LatijD. 't Was een leerzame avond en de leden toonden zich zeer voldaan. Daar het reeds laat was geworden, werd het zomerprogram vlug afge werkt. In de tweede helft van Aug. staat een tocht naar Oosterhout op het programma, om daar de fijnheid van het Gregoriaansch te gaan be luisteren. In de sloot geraakt. Zaterdagmorgen kwam een vracht auto van de Fa. J. uit Horst op den Stationsweg alhier te slippen, waar door de wagen in de sloot langs den weg terecht kwam. Een der inzit tenden bekwam verwondingen o.a. een armbreuk, ribbenkneuzingen, enz., zoodat hij naar 't ziekenhuis alhier moest worden overgebracht. Kon. Marechaussee. De marechaussée Bloemen van de Brigade alhier is overgeplaatst naar de Brigade Oss. Piet Vink komt naar Venray. Dit beteekent voor onze tooneel- liefhebbers goed nieuws. Terwijl wij dit schrijven, bolderen de zware vrachtwagens door onze straten, de reclamebiljetten zijn overal opge hangen en vele hebben zich al voor genomen, om het tooneelstuk te gaan zien van hun keuze. Het is al weer een poosje geleden dat de schouwburg onze veste be zocht. Als wij goed schrijven, was het laatste bezoek tijdens de kermis 1933. Veel is er aan het gezelschap en schouwburg verandert. Met tal van jonge krachten is het gezelschap versterkt, jonge krachten afkomstig van goede gezelschappen of direct van de tooneeischool te Amsterdam. Het reportoir is aangepast aan-deze tijd en bestaat uit nieuwe, moderne tooneelwerken, alhoewel er nog af en toe wel eens een oud stuk ge speeld wordt. De schouwburgtent heeft natuur lijk ook weer verbeteringen onder gaan, goede zitplaatsen gebouwd, dat, waar men ook zit, men een goede kijk op het moderne tooneel heeft. Voor Venray heeft de bekende, wij mogen gerust schrijven, de hier in ons Zuiden meest populaire direc teur Piet Vink, een mooi programma vastgesteld. Zondag wordt geopend met „De Witte Non." Dit stuk werd door dit gezelschap al eens hier gespeeld, namelijk in de Wilhelminazaal, en het succes was toen zoo groot, dat velen moesten worden afgewezen. De hoofd- en titelrol wordt nu gespeeld door Tini Hart, een heel jonge actrice, die veel beloofd voor de toekomst en die voor ons geheel nieuw is. De regie van dit stuk is nog steeds in handen van Nettie Hart, die voor ons geen onbekende meer is. Maandag wordt gespeeld „Liefde op de boerderij." Een mooi, geestig stuk van Jac. Ballings. Gieleke de schapenboer wordt gespeeld door Martin Kop, een acteur afkomstig van de Kon. Ned. Schouwburg te Antwerpen. Besloten wordt met Dinsdag te spelen Antoon Coolen's „Kinderen van ons Volk." Wie kent niet de romans van onze Noord-Brabantsche romancier? Wie zal het mooie tooneelstuk niet willen zien Piet Vink speelt dien avond de schoone rol van Pastoor Vogels, bijgestaan door Cesarina Vink als Marie Verberne en Theo Vink, broer van den directeur en afkomstig van gezelschap Jan Musch, zal de moei lijke rol van Godefridus vervullen. Dit tooneelwerk moet wel op zoo'n artistieke wijze, door deze tooneel- groep worden gespeeld, dat den heer Vink, een mooie, dankbare brief van den heer Coolen mocht ontvangen, alsmede van de letterkundigen Kees Spierings en Henri't Sas. Wij hadden het genoegen deze dankbare brieven te mogen inzien. Met recht doen wij dus schrijven, dat Venray een paar mooie kunstavonden wacht. Verwend worden wij heusch niet met beroepstooneel, dus daarom lief hebbers van goed beroepstooneel en vooral dames en heeren delitanten, ga deze uitvoeringen zien. Goed tooneel werkt opbouwend, is een tuk cultuur. Voor onze kinderen heeft Piet Vink mede gezorgd. Er zal worden gespeeld het mooie gecostumeerde kinderstukje „de kleine Straatzanger" en „het muiltje van O.L. Vrouwke." Een mooie middag voor onze jeugd. Wij wenschen onze lezers een paar genoeglijke avonden en het gezel schap veel succes. Vermelden wij nog even, dat de groote tent een plaats heeft gekregen op het Henseniusplein. LUXOR THEATER. Vrouwen en Soldaten. Het vaderland en de volksgemeen schap staan beven de individueele gevoelens en verlangens. Dit is de tendenz van deze boeiende avonturen film, waarvan het verhaal zich af speelt onmiddellijk na den wereld oorlog. Naar den roman „Ein Manns- bild namens Prack" van Fritz Reck- Mallecserven is deze film vervaardigd door den regisseur Johannes Meyer, die er een werk van maakte dat voor de groote Russische films in dit genre niet behoeft onder te doen. Het gegeven bevat de avonturen van ritmeester Michael von Prack, (Hans Albers), die aan het Duitsch- Turksche front als oorlogsvlieger door de Engelschen gevangen wordt genomen, weet te ontsnappen naar Duitschland, waar hij vindt een ge demoraliseerd land en de O.W.-ers en Schiebers alom het groote woord hebben. Von Prack sluit zich bij een vrijbuiterscorps aan, dat in Rusland tegen de Bolsjewiki gaat vechten. Hg maakt daarbij kennis met een Russin, Vera Iwanowina (Charlotte Susa), die verliefd op hem wordt. Zij is echter bekend met een neef van Michaël Prack, een officier der keizerlijke lijfgarde, Mexy Alexandro- witsch, die naar de Bolsjewiki is overgeloopén en een hunner aanvoer der is tegen de Duitsche vrijbuiters- troepen. Interessante gevechten kan men volgen, waarbij de Duitschers in groot gevaar komen. Mexy komt om het leven in een gevecht met Michaël. Beide lijken sprekend op elkaar, en de Duitscher wordt ge wond bij het Russische hoofdkwar tier binnen gebracht, waar men hem voor Mexy houdt. De spionne Vera verpleegt en herkent hemzij stelt echter de liefde voor haar vaderland hoger dan de liefde voor den Duit scher en verraadt hem. De tendenz ligt er dik op, indivi dueele begeerte moeten achtergesteld worden voor het vaderland. Hans Albers vervult de beide rollen van de op elkaar gelijkende neven, op voortreffelijke wijze. Hij vervult deze buitengewoon moeilijke en zware rollen en slaagt er in de twee ka rakters te teekenen, dat van den loyalen en plichtsbetrachtenden Mi chaël en dat van den onbetrouw- baren en ruwen Mexy. Ook Charlotte Susa speelt bekoor lijk haar rol. Verder geven goede typeeringen Mac Weydnci als overste Kolynoff en Bernard Chinetti als de Volkscommissaris Boeiende tafereelen geeft het ver haal van begin tot einde, zoodat er gesproken mag worden van een voortreffelijk geslaagd werk. Als tweede film gaat „Het gezel lige pension", een lachfilm op zijn best. Reserveert een middag of avond voor deze imponeerende film. BELANGSTELLING VOOR DE PEEL. Studenten bezoeken de ontginningswerken. Zaterdag j.ls had onder leiding van mej. Dr. J. C. L. Hol, docente bij de R.K. Leergangen te Tilburg eeDe excursie plaats van een 25-tal aard' rijkskundige studenten van de R.K. Leergangen naar de Limburgsche Peelstreek, onder medewerking van den Limburgschen Streekplannen- dienst. De excursie werd tevens medegemaakt door Mgr. Prof. Dr. Th. J. A. J. Goossens, Rector der R.K. Leergangen, door ir. H. Bus- kens, van den Technischen Dienst der Streekplancommissies in Noord- Brabant en door vertegenwoordigers van wetenschappelijke en practische Tilburgsche middens. Drs. G. J. de Vries, docent bij de R.K. Leergangen, die een groot aan deel heeft gehad in de organisatie der excursie, was wegens ziekte verhinderd. Ook de burgemeesters van Horst en Venray hadden bericht van verhindering gegeven. Verscheidene interessante punten, die een beeld geven van de phy- sische structuur en van de sociaal- geografische verhoudingen in het Peelgebied, werden bezichtigd. In Sevenum waren de studenten gast van de Stichting „Binnen- kolonisatie" en werden welkom ge- heeten door den directeur W. P. Everts, burgemeester van Sevenum. In het directielokaal werd een toe lichting gegeven op het zgn. voor- loopig Peelplan, door ir. H. B. J. Witte, ingenieur van den Limburg schen Streekplannendienst, terwijl Mej. Dr. Hol een inleiding hield over physieke structuur van den Peel- bodem. In Horst voegde zich bij de excursie ir. J. H. Froger, leider van den Limburgschen Streekplannendienst, die een inleiding hield over de be- teekenis van het streekplanwerk in Limburg en over het verband van de sociale geografie met het streek planwerk. In het bijzonder wees spreker er op hoe tusschen het wetenschappelijke werk van de Tilburgsche milieux in de keuze van het personeel verband gelegd was met het practische streek- plannenwerk. o- Mgr. Prof. Dr. Goossens, zich tolk makend van de verschillende instel lingen, waaraan bij leiding geeft, begroette deze excursie als een uit stekende gelegenheid om de in historie en traditie zoo naverwante gewesten Brabant en Limburg beter te leeren kennen, niet alleen, doch ook om den band tusschen beide te ver stevigen. Veel is gedaan voor de economi sche en geestelijke verheffing van beide gewesten, doch de toekomst houdt nog vele wenschen in. Voor de vervulling van die wenschen is on derling overleg noodig. Moge dit overleg tusschen alle leidende instan ties van beide gewesten groeien. Vervolgens werd het gezelschap door den loco-burgemeester van Ven ray, den heer G. H. Houben, in de raadzaal van het gemeentehuis te Venray verwelkomd. Drs. P. C. H. Aerts econoom bij den Limburgschen Streekplannendienst hield daar een inleiding over de vormen van bodem- gebruik in de Peelstreek in verle den, heden en toekomst. Aan de hand van de kaart van het Voor- loopig Peelplan werden door Ir. Fro ger de hoofdlijnen der toekomstige ontwikkeling aangegeven, waarbij hij in het bijzonder wees op het ge vaar van eenzijdigheid in de vorm geving. Niet alléén moet aandacht besteed worden aan ontginning ten behoeve der plattelandsbevolking, doch ook aan het behoud van karak teristieke plekken als ontspannings oorden voor de stedelijke bevolking longen, waardoor deze gezonder kan ademen. Tusschen stad en land behoeven wat het bodemgebruik be treft geen conflicten te bestaan, in dien slechts naar harmonie wordt gestreefd. Wethouder Houben begeleidde de excursie naar het nieuwe ontgin ningsdorp Ysselstein, waar hij een uiteenzetting gaf van de ervaringen gedurende de moeilijke kindjaren van de ontginningspractijk. Tenslotte werd onder leiding van den heer Min, opzichter bij het Staatsboschbeheer een bezoek ge bracht aan de Venraysche bosschen waar hij in het terrein een kijk gaf op de gewijzigde bodembewerking voor boschbouw en van gemengde boschaanplanting. Terug te Venray spr. Mej. Dr. Hol een ofscheidswoord, onder dankzeg ging aan allen die de excursie on danks het barre weer, hielpen slagen. Rijksgebouwendienst, Bij K. B. is met ingang van 1 Mei benoemd tot bouwkundig ambtenaar tweede klasse bij den rijksgenouwen- dienst J. F. J. Heppel te Venray, thans werkzaam op arbeidsovereen komst. GEVONDEN: Rijwielplaatje is bij M. Bonants, Deurnescheweg L 16. HEIDE. Naar we vernemen zal onze beugelclub morgen Zondag een vriendschappelijke wedstrijd gaan spelen tegen de alombekend staande beugelclub „Gliek-op" in Venlo. Wij wenschen de club „Ons genot" in Venlo yeel geluk wat ze zeer zeker noodig hebben, willen ze een behoor lijk aantal partijen winnen. Onderscheiding, Bij K. B. is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eeremedaille, in brons, aanJ. H. Huijs, wonende te Tienray, gemeente Meerlo, handelsbediende bij de firma G. van Daal te Horst. Bond van stucadoors. Te Horst hield de R.K. Bond van Stucadoorspatroons, afdeeling Noord- Limburg in café-restaurant Wed. Cox een druk bezochte vergadering. Aan de orde was uitbreiding van het bestuur. Gekozen werden de heeren J. Sijbers, Blerick en H. Ger ritsen, Venlo. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: Fr. Janssen, Venray, voorzitterM. de Bruijn, Venray, secretarisJean Kortenbach, Horst, penningmeester en de leden H. Cree- mers, Venray, J. Ebisch, Helden, J. Sijbers, Blerick en H. Gerritsen, Venlo. OVERLOON. De landbouwer F. K. had het ongeluk, achterover vaneen dorsch-kast te vallen en kwam met zijn zijde op een hard voorwerp terecht, hij brak een rib. Schuttersbond Venray en Omstreken. De Schuttersbond Venray en Om streken vergaderde Zondag te Geys- teren in café A. Baltissen. Een schrijven van den Land van Cuykschen Schuttersbond werd voor gelezen, waarin deze verzoeken een gezamenlijk feest te organiseeren, vermoedelijk in Juli. Wordt besloten dat het dagelijks bestuur zich met deze aangelegenheid zal belasten. Naar aanleiding van een schrijven van een Nationaal Jubileum-Comité 1938 Maastricht om van elke schut tersvereniging twee leden af te vaardigen voor deelname aan het Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, werd besloten nadere constructies af te wachten uit den Haag. Dan kwam aan de orde het pas verschenen gewijzigde Reglement en de Statuten, die uitvoerig werden behandeld. De afgevaardigde van Holthees merkt op, als art. 9 niet wordt ge wijzigd, geen nieuwe verenigingen meer zullen toetreden. De gehouden stemming wees uit, dat de meerder heid voor handhaving was van art. 9. Op bijna alle art. werden aanmer kingen gemaakt. Enkele afgevaar digden merkten op, dat van de ge- heele samenstelling der art. niets deugde. Er vielen soms harde woor den tusschen voorzitter en afgevaar digden. Enkele afgevaardigden von den het kinderachtig en besloten dan ook maar heen te gaan. Het a.s. Bondsconcours te Sieben- gewald zal aanvangen om 3 uur en niet 2 uur zooals in de Statuten staat vermeld. Motor rijdt tegen melkwagen Zaterdagavond had op den Rijks weg te Nieuwstadt een verkeers ongeluk plaats met doodelijken afloop. Uit Sittard kwam de motorrijder S., met als duo-passagiere mej. C, uit Sittard. Door onopgehelderde oorzaak reed S. plotseling in op een melkwagen, welke op het rechter weggedeelte stond. De botsing had tot gevolg dat de motor van C. tegen den grond vloog, terwijl de melkwagen nagenoeg geheel vernield werd. De motorrijder is aan de bekomen verwondingen overleden. Zitdagen der Tweede Kamer leden. Heden Zaterdag zal door het Tweede Kamerlid Ir. Dr. W. Droesen te Venlo in café Nationaal een zitdag gehouden worden van 1013 uur. Op Maandag 9 Mei a.s. een zitdag door het Tweede Kamerlid Ir. M. C. Bongaerts te Horst in hotel Tim mermans, Markt van 101/.,13 uur. Lijk opgehaald. Door een rivierventer is uit de Maas onder Mook bij Nijmegen het lijk opgehaald ^van een zekeren C. afkomstig uit Groesbeek en sinds eenigen tijd vertoevende te Cuyk aan de Maas. Het lijk vertoont een wonde, doch dit is vermoedelijk niet aan misdrijf toe te schrijven. De man is zeer waarschijnlijk per ongeluk te water geraakt. HET 1 MEI FEEST. Verpolitiekt. Overal is Zondag het „feest van den arbeid" weer gevierd door mid del van indrukwekkende betoogingen en militaire parades. Sedert ook fas cisten en nat. socialisten naast cialisten en communisten, zich mees ter hebben gemaakt van den 1 Mei dag, is deze tot een dag van politieke concurrentie verworden eD, hier en daar, van militaire machtsuitstalling. Dat laatste vooral in Rusland. Daar is weer de gebruikelijke groote mi litaire parade gehouden. Het volk werd opgewekt om leger en vloot steeds sterker te helpen maken, op dat de vijand zal kunnen worden neergeslagen, die de Sovjet-Unie zou durven bedreigen. Hitier heeft een beetje amnestie verschaft ter gelegenheid van den 1 Mei', maar daarmee heeft hij zich toch op dezen dag zoo goed als op zijn verjaardag, erg schriel betooond. In Londen hebben socialisten en fascist wat dreigend en met gestrek- ten arm, resp. gebalde vuist tegen over elkaar gestaan, maar overigens K.L.M. vliegtuigen, Dieseltreinen, Onderzeeërs, kortom, overal waar de moderne techniek de ZWAARSTE eischen stelt zij allen zijn gemonteerd met ZWEEDSE S. K. F. kogellagers. H.H. Landbouwers, koopt daarom een MAAIMACHINE op deze beroemde Zweedse S. K. F. kogellagers Nèem een Zweedse ViKine Maaier, VERREWEG aan de spits Wiegard-, Melotte- en Veldkoning.Ploegen. 2- 3- en 4-schaar-ploegen 1- 2- 3- en 4-velds eggen Hakselmachines, Stroosnijders en alle Landbouwwerktuigen. Droog voederbakken voor kippen. Wagens op luchtbanden, Onderstellen, Banden. Landbouwmachinehandel Tel. Een paar druppels D. D. D. doen dadelijk de folterende jeuk be daren. Tallooze lijders aan Ec zeem, Puisten, Open Beenen en andere huidaandoeningen hebben met groot succes dit heilzame middel aangewend. Het is geen vettige zalf, maar 'n heldere vloeistof, die de ziekte kiemen doodt en de huidweef sels verfrischt en versterkt. Bij Apothekers en Drogisten. Zondag web vereenipng vl vanuit Vilvds Los 9.4( metl Aankonst ee|] 12.45.4. De tv als volg: J. Luider 11 over de maib GEBOREN: Verkoijm 0( G. Verkoyen- Vennekens 3 A. Vennekena; Rutten JohG G. RuttenE Cuijpers H\, Cuijpers- van Els Y| van ElsPo( GEHUWD: Heijnen An te Nuenen evi jaar te Wan OVERBED Meisjesgji Woensdag 1 amesgyrt Woensdag i Tijdens al dn tot aanmeldeüi Inlichtinge P. M. Li

Peel en Maas | 1938 | | pagina 6