Zonr stofh ..DEO Mai 'n HO Gemengde Berichten Jean Loenen Leida Loenen Poels Th.CIa essensTeuws Vee verzekering „Eensgezindheid Paareh LandM Vem VERF ZELF BEHANG ZELF Th. POUWELS Ce: «nl iil voor Th. iiv H. J. El Cocosïk Karpet! Th. w p. tb TROUWRINGEN in alle maten en prijzen. Graveeren gratis. SCHAEFFERS Horlogerie-Optiek, lekl. repar, GEVONDENeen rgwieltasch met inhoud, een huissleutel. Inlichtingen bij de gemeentepolitie. JONGE KRACHT. Morgen Zondag wordt in alle plaatsen van ons Bisdom een Jonge Krachtdag gehouden. Jonge Kracht is reeds zoo bekend dat we niet meer behoeven te zeggen van wie dit blad uitgaat. Maar dit propagandanummer is belangrijker dan de andere, omdat het gaat over doel en methode van de Vrouwelijke Jeugdbeweging, zoo wel van Zonnekinderen en K.J.M. als de oudere K-J.V. en standsgroe- pen. Het is een nummer keurig ver zorgd in gemoedelijken en vlotten stijl met prachtige foto's. Iets wat meer dan een dubbeltje waard is. WAARSCHUWING. Eer voorkoming van vervolgings- kosten worden de belastingverschul- digden erop gewezen, dat de eerste termijn van het verschuldigd School geld over 1937, uiterlijk vóór 12 Mei a.s. moet voldaan zijn. Voor de arme zieken der Lourdes-bedevaarÉ. Vorig bedrag V. TH. V. f 62.45. f 2.50 f 1.00 f 1.00 f 66.95 A.s. Maandag 9 Mei, 's avonds 8 uur vergadering in De Zwaan, voor degenen, die dit jaar mee naar Lourdes gaan met de Limb. Bede vaart. Besproken zal worden: geza. melijk reizen en gemeenschappelijk hotel. Nationale Reclasseeringsdag. Morgen, Zondag 8 Mei, zal in onze gemeente de jaarlijksche Speldjesdag ten bate van het Reclasseeringswerk gehouden worden. Moge ieder gaarne zijn dubbeltje offeren, opdat deze mooie instelling in staat blijve om haar heilzaam werk te kunnen blijven voortzetten. HET EEUWFEEST VAN JERUSALEM. De leden van het Eere.comité en het Uitvoerend Comité, gevormd uit de geheele burgerij om de Zusters van Jerusalem te huldigen, vragen nog even uw aandacht. Als zij nog niet bij U geweest zijn om uw bij drage voor het kruisbeeld te vragen, dan kunt U hen toch deze week verwachten. En mochten we onver hoopt iemand vergeten, dan wilt U wel zoo goed zijn uw gift te bezor gen bij een van de Comité-leden. Het Eere-Comité: HoogEerw. Heer Berden, deken, ZeerEerw. Heer Reulen, pastoor, Ed.A. Heer Mr. Janssen, burgemeester Ed.A. Heer v.d. Loo oud-burgemeester Mevr. dr. JanssenEsser. Het Uitvoerend Comité; Dr. Sala, voorzitter; Paula Reichert, secretaresse; Dr. Janssen; Dr. Ver- cauterec; Dr. Bloemen; Mevr. A. Esser-Esser; Mej. M. Lamers; J. van Heijster; J. Derksen, voorzitter Mid denstand; P. Smits; Mevr. Martens- Smits; H.Janssen, voorz.Boerenbond Venray; G. Geurts; Mej. Geurts; J. Vollenberg; M. Derks, voorz. Boeren bond Leunen; M. Geurts-Geurts, voor zitster Boerinnenbond, Leunen; H. Odenhoven, voorz. Werkliedenver- eeniging; J. van Gerven en van de Pasch. Inlichtingen gevraagd. De Brigade-Commandant der Kon. Maréchaussee te Venray, verzoekt te worden bekend gemaakt met de herkomst van een op 27 April j.l. te Oostrum achtergelaten heeren rijwiel, merk Gazelle, no. 450804. Bovengenoemde Commandant, ver zoekt den wielrijder, die in den mor gen van Zaterdag 30 April j.l. ge tuige is geweest van het verkeers ongeval met een vrachtauto teLull- Oostrum, zich zoo spoedig mogelijk brj hem of bij de politie in zijn naaste omgeving te willen bekend maken. DE PEELONTGINNING. Uitvoering van het plan Venray-zuid Betreffende de peelontginning on der de gemeente Venray wordt het volgende gemeld: Binnen het kader van het geheele Peelplan van Noord-Limburg hebben de Limburgsche Streekplannendienst en het Staatsboschoeheer in samen werking met vele deskundigen, waaronder een cultuur-technische dienst te Utrecht en de rijksinspec tie der werkverschaffing te Hoens- broek, het Peelplan Venray Zuid op gesteld voor de ontginning van een complex gemeentegronden, ter grootte van 1020 H.A. ten Zuiden van YsseJ- steyn. Dit plan heeft de goedkeuring van het departement van Defensie ver kregen. Het ligt in de bedoeling een gedeelte ter grootte van 188 H.A. onder leiding van het Staatsbosch- beheer te doen bebosschen. Aangezien de gemeente overweegt om het overige gedeelte ten behoeve van landbouw en boerderijenstichting te doen ontginnen, heeft zij thans op dracht gegeven tot het opstellen van een begrooting. In hoeverre deze plannen zullen worden verwezenlijkt, is afhankelijk van de vraag of te zijner tijd ryks- subsidie in de loonen bij de uitvoe ring in werkverschaffing zal worden verkregen. VOLKSCONCERTEN 1938. De Burgemeester van VENRAY brengt ter algemeene kennis, dat de in 1938 te houden volksconcerten zijn vastgesteld als volgt 1. Venray's Harmonie Zondag 15 Mei 11.30 uur voorm. matinée Henseniusplein 2. Fanfare Ons Genoegen, Oirlo Zondag 29 Mei 8 uur namiddag Henseniusplein 3. Venray's Harmonie Zaterdag 11 Juni 8 uur namiddag Henseniusplein 4. Fanfare St. Catharina, Leunen Woensdag 29 Juni 8 uur namiddag Henseniusplein 5. Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum Zaterdag 9 Juli 8 uur namiddag Oostrum 6. Venray's Harmonie Zondag 17 Juli 8 uur namiddag Henseniusplein 7. Fanfare St. Oda, Merselo Zondag 31 Juli 8 uur namiddag Henseniusplein 8. Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum Zondag 21 Augustus 8 uur nam. Groote Markt 9. Fanfare Ons Genoegen, Oirlo Zondag 28 Augustus 8 uur nam. Castenray 10. Venray's Harmonie Donderdag 31 Augustus 8 uur nam. Groote Markt 11. Fanfare St. Catharina, Leunen Zondag 4 September 8 uur nam. Groote Markt 12. Venray's Harmonie Donderdag 8 September 8 uur nam. Groote Markt 13. Venray's Harmonie Zondag 18 September 8 uur nam. Groote Markt 14. Fanfare St. Oda, Merselo Zondag 25 September 5 uur nam. Merselo. Venray, 3 Mei 1938. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. PDV DE EENDRACHT Wedvlucht Neufvilles, afstand 175 K.M. Los 10.15 N.O. wind. Eerste duif 12-48-6, laatste duif 4-24-55. Dinjens 1, 9, 10, 20 en Koningspoul Gebr. van Houdt 2, 12; H. Arts, 3, 11, 15, 16, 17, 23; B. Sanders 4; J. Potten 5, 14; L. Coopmaus 6, 24; G. Philipsen 7; H. Keyzers 8; J. Lumler 13, 19, 21, 22; M. van Rijt 18 en overduif; J. Strijbosch 25. OVERLOON. Door de Minister werd goedgunstig beschikt op een aanvrage van J. G. Fransen, tot het verkrijgen van een plaatsje ingevolge de Landarbeiderswet. Het echtpaar van Son alhier viel een dubbel feest ten deel. Zij waren 45 jaren getrouwd en 25 jaren bewoonde zij de Gemeente-boerderij ,Emmahoeve". Het heeft de geachte familie van Son dien dag niet aanbelangstelling ontbroken. Woensdag werden in de Over- loonsche „Kleffen" door jachtopziener A. Keizers niet minder dan 5 jonge vossen gevangen. Een mooie oprui ming. Noodlottige slag van een veldwachter. Voor de Roermondsche Rechtbank stond Dinsdag de gemeenteveld wachter G. L. uit Sevenum terzake van mishandeling terecht. In den avond van 30 Januari, toen tegen sluitingsuur een der café's in Sevenum leeg liep, ontstond er eenige woordenwisseling tusschen enkele personen. De veldwachter adviseerde de heeren maar door te loopen, aan welk verzoek voor een oogenblik werd voldaan, maar een goede hon derd meter verder hadden de heeren wederom moeilijkheden. Twee ingezetenen uit Sevenum hadden een woordenwisseling met een beschonken inwoner uit Horst. De veldwachter sommeerde wederom om door te loopen en toen dit niet snel genoeg gebeurde heeft hij, zoo als hij zeide met het doel om een dreigende ruzie te voorkomen, met zijn gummistok een tik temidden van het drietal gegeven. Een der beide Sevenummers werd hierbij, zooals de getroffene zelf verklaarde, pijnlijk en bloedend gewond. De waarnemende Officier van Jus titie vond dat het geen bijzonder erg geval betrof. Vervolging had echter plaats gehad, omdat juist van een veldwachter moet kunnen verwacht worden, dat hij de juiste maat niet zal overschrijden. En dit laatste had in geringe mate plaats gehad. Een beroep op de wettige uitoefening van zijn bediening gaat hier dan ook niet op. Spreker eischtte f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Eerste Limburgsche Centrale Paardenfokdag. De datum van dezen paardenfok dag is door samenvallen met andere gebeurtenissen reeds tweemaal ver zet, n.l. van 29 Juni op 16 Juli en van 16 Juli op 6 Juli. Ook deze laatste datum kon niet worden ge handhaafd en is thans veranderd in Dinsdag 5 Juli. Nieuwe industrie te Maasniel In tegenwoordigheid van talrijke genoodigden, onder wie dezeereerw. heer pastoor Geldschmitz, burgemees ter en wethouders en de gemeente raad werd door burgemeester Joos- ten ^an Maasniel de nieuwe kousen- fabriek van de N. V. Nicolas' indus- trieele ondernemingen in bedrijf ge steld. Het personeel, grootendeels vrouwelijk, zal voorloopig uit 50 per sonen bestaan. Het is een hyper moderne, uitstekend geoutilleerde inrichting. Werkverschaffing te Maastricht. Omtrent de besprekingen, welke minister Romme Donderdag te Maas tricht heeft gevoerd om hier tot een effectieve bestrijding te komen van de buitengewoon groote werkloos heid, zijn verscheidene plannen be sproken. De meeste zijn echter nog zeer vaag en dienen nader te worden overwogen en bestudeerd en aan de hand daarvan verder uitgewerkt. Concreet zijn nog slechts de vol gende plannen. Vooreerst de aanleg van een stadion met bijbehoorende sportterreinen. De plannen hiervoor zijn zoover gereed, dat zij binnen enkele weken bij het departement kunnen worden ingediend. Een 150 man zal hierbij werk kunnen vinden. Verder staat op het program verbetering van wegen in en bij Maastricht, het verbreeden van straten, opruimen van krotwoningen enz. Voorts zal zeer binnenkort door de regeering worden begonnen met den bouw van kampen in de Peel voor de werkverschaffing aldaar. Daar zullen een paar honderd man uit Maastricht worden tewerkgesteld. Ook heeft de regeering reeds eenigen tijd geleden aan de gemeente subsidie toegezegd voor het egali- seeren van de terreinen der oude cokesfabriek, welke terreinen voor industrieele doeleinden zullen worden bestemd. Ook hieraan zullen een 150 man eenige weken werk hebben. De steunverlecning aan kleine tuinders Voorloopig van 1 Juni tot 31 December Naar „De Tijd' verneemt, is thans tot stand gekomen de regeling, welke zal gelden voor steunverleening aan kleine tuinders. De ministers van Sociale Zaken en van Economische Zaken hebben wenschelrjkheid er van ingezien, voor de kleine tuinders een analoge regeling te treffen als voor de kleine boeren. Diensvolgens hebben zij daar toe besloten en zal met betrekking tot de uitvoering daarvan de mede werking der gemeentebesturen wor den ingeroepen. Tentoonstelling te Helmond. Naar wij vernemen zal te Helmond van 30 Augustus t.e.m. 11 September een greote tentoonstelling wor den gehouden onder den naam „Klim op", omvattende de afdeelingen in dustrie, handel, land- en tuinbouw, kunst en folklore. De organisatie hiervan berust bij de stichting „ten toonstelling 1938 Helmond" welke stichting met de voorbereiding reeds in een vergevorderd stadium is ge komen. Het dagelijksch bestuur on der voorzitterschap van den heer P. F. van Vlissingen, wordt bijgestaan door technische adviseurs en tal van subcomité's. De tentoonstelling wordt gehouden op een uitgestrekt terrein met breed front aan den Kanaalweg in het cen trum der stad. Twee vaste gebouwen zijn voor de expositie beschikbaar daarnaast komen tijdelijke gebouwen en tenten. Diverse attracties zullen aan de tentoonstelling worden verbonden om het leerzame aan het aangename te verbinden. Deze expositie zal Helmond onge twijfeld plaatsen in het eener breede belangstelling welke deze tweede stad in het belangrijke Noord-Brabantsche industriegebied met haar 28.000 in woners zeer zeker verdient. De Wieringermeer in opbouw* Opnieuw verpachting van 51 boerderijen* Nauwelijks is het aantal boeren, dat in den eersten Zuiderzeepolder voor eigen rekening een bedrijf exploiteert met 50 vermeerderd en daarmee tot 213 aangegroeid, af komstig uit alle deelen van ons land of maatregelen worden weer ge troffen voor een hernieuwde uitgifte thans van 51 boerderijen, welke 1 November a.s., voor zoover het cul tuurland betreft en 1 Mei van het volgende jaar wat de bedrijfsgebou wen met woningen aangaat, kunnen worden aanvaard. Dit jaar zullen 23 akkerbouw 23 gemengde en 2 weidebedrijven wor den verpacht, gezamelijk rond 2000 H.A. 60-jarig huwelijksfeest* Het echtpaar Chr. Jacobs en Jo hanna Peters te Groeningen zal op Zaterdag 14 Mei a.s. den dag her denken, dat zij 60 jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. Beide oudjes zijn nog zeer kras, met een resp. leeftgd van 88 en 83 jaren. Jacobs heeft nog deelgenomen aan de expeditie in Ned.-Indië bg den opstand in Atjeh, waar hij een kogel in het schouderblad opliep en hiervan nog steeds eenigen hinder ondervindt. Meifeest. In de groote steden is door S.D.A.P. en N.V.V. de 1 Mei dag, ondanks de koude en regen, met enthousiasme gevierd. Aan de optochten namen duizenden deel terwijl de sprekers ook in vele kleine plaatsen gevulde zalen trokken. Bakker stookte zijn oven te heet. Voor de Roermondsche rechtbank heeft een bakker uit Asten terecht gestaan, wien was ten laste gelegd, dat hij met opzet een ontploffing in een bakkerij heeft veroorzaakt, door een bakoven zoo hard te stoken, dat een der heetwaterbuizen uit elkaar sprong, waardoor het vrij gekomen knalgas is geexplodeerd. Het gevolg hiervan was, dat de oven werd ver nield, een stuk muur werd wegge- ;lagen en nog meer beschadigingen werden veroorzaakt. Het O.M. wees er in zijn requisitoir op, dat uit de stukken en het getui genverhoor voldoende is gebleken, dat hier opzet aanwezig is geweest en dat verd. heeft gehandeld uit wraakneming tegenover den eigenaar omdat hij uit de bakkerij moest. Spr. eischte een gevangenisstraf van een jaar. Uitspraak 11 Mei a.s. Honderd varkens in beslag genomen. Bij een mester in Zaandam, die tevens als handelaar staat ingeschre ven, zijn honderd varkens in beslag genomen, op grond van overtreding van het crisisvarkensbesluit, dat verbiedt varkens, voor den handel bestemd, langer dan veertien dagen in bezit te hebben. De varkens zijn op het gemeente slachthuis verkocht aan een export slager te Haarlem en daarheen ver voerd. Clandestiene kuikenbroederij. Door ambtenaren van den crisis opsporingsdienst zijn te Lunteren wederom twee broedmachines in be slag genomen, die zonder vergunning in bedrijf waren gesteld. Bij den landbouwer B. gingen 4800 eieren in handen der politie over, die in één dag niet minder dan 10.800 broed- eieren wist buit te maken. Wel een bewijs hoe welig de clandestiene broederijen tieren. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 29 April tot 6 Mei. GEBOREN Petrus W. G. Philipsen, Heuvelstr- Pierre G. M. Bouten, Akkerweg René J.J.Timmermans, Henseniuspl. Othmarus J. W. M. Cornelissen, Schei Gerardus F. van Meijel, Hoenderstr. Elisabeth P. A. Bonants, Deurn. weg. GEHUWD: Gerardus Spreeuwenberg, 26 jaar, landbouwer en Maria de Bruyni, 24 jaar, beiden te Venray. Gerardus Coenen, 33 jaar, landb. en Adeleida Spreeuwenberg, 31 jaar, beiden te Venray. Peter van den Beuken, 28 jaar, landbouwer en Maria Friesen, 30 jaar beiden te Venray. Johannes van Sinten, 25 jaar,lijn- bouwer en Hendrika Bongers, 20 jaar Johannes van Osch, 33 jaar, landb. en Johanna Janssen, 27 jaar, beiden te Venray. Antoon Poels, 29 jaar, landb. te Venray en Maria Peeters, 31 jaar, te Horst. Hendrikus Hendriks, 31 jaar, landb. te Maashees en Jacoba Derkx, 29 jaar te Venray. ONDERTROUWD: Petrus Martens, magazijnknecht Wilhelmina Ewals, beiden te Venray. Peter van Dijck, landbouwer en Gerarda Geerarts, beiden te Venray. Johannes Maurer, schilder en Ar- noldina Theuws, beiden te Venray. OVERLEDEN Gerarda Arts, 47 jaren, echtgen. van M. Hubers te Ysselsteyn. Maria Roelofs, wed. W. Kessels i jaar, Kruisstraat Gerardus J. Linders, oud 2 mnd., Merselo. Kerkelijke Diensten. DEKENAAT VENRAY. VRIJDAG om 2 uur recollectie Heeren Geestelijken. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week Kapelaan Kuepers. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. Om 6 uur H. Mis voor de vrouw van Hendrikus Derks, 8 uur H. Mis voor Martinus Clephas vanwege Schutterij St. Anna, 7 uur H. Mis met algemeene H. Communie voor alle leden der jongens congregatie en jeugdvereeniging. De Congregatie gaat deze Zondag niet ter bedevaart naar Smakt. In alle H. Missen collecte Voortplanting des Geloofs. Om 11 uur Mariacongregatie voor de jongens. Nieuwe leden kun nen zich opgeven, half 3 Kinderlof, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis voor Jacob Creemers, half uitvaart voor de Wed. Kessels, 8 uur gest. Sol. Jaarg. voor Peter Ant. Poels en zgne echtgenoote Petronella Janssen. DINSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor Gerardus Direkx, half best. Jaarg. voor Jos. Aerts, 8 uur leesmis. WOENSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor de vrouw van Theod. van Kessel en beide dochters, half gest. Jaarg. voor Herman Gellings l echtgenoote, 8 uur Jaarg. voor Hend. Yerblakt en Petr. Verdellen. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Com munie van de leerlingen der jongens school, 8 uur Jaarg. voor Hend. Poels, Hermina Evers en kinderen. VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur geen leesmis. Vertrek naar Oostrum der kinderen van de hernieuwing der Doopbeloften vanaf de kerk om uur, half 8 leesmis. ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis uur leesmis voor Joh. Noyen en Wilhelmina Janssen, half 8 leesmis, 8 uur leesmis, 6 uur Lof. A.s. Zondag plechtige hernieuwing der Doopbeloften van de kinderen, 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis, kwart voor 8 H. Mis waaronder de plechtige hernieuwing der Doopbelof ten. De kinderen worden om 7 uur door Harmonie en Geestelijkheid afgehaald, kwart over 9 Kindermis, toegankelijk voor eenieder, 10 uur Hoogmis. Zondag 22 Mei gaat de H. Familie ter bedevaart naar Oostrum. Patronaats-Agenda. Zondag 7 uur H. Mis met algem. H. Communie voor alle leden der Maria-Congregatie, Jonge Werkman, Jonge Wacht, Verkenners en leden van het Patronaat. Gezamelijk wordt gezongen Mis no. 1. Om 11 uur Jon genscongregatie. Trouwe opkomst spreekt vanzelf. Ook nieuwe leden kunnen zich daarbij aanmelden. De Congregatie is bedoeld voor alle schoolvrije jongens. Half 4—half 6 Klein Patronaat, half 7half 10 Groot Patronaat. Naafloop gaan alle jongens direct naar huis om zich te presenteren. Dinsdag 78 uur Groep voor de aspiranten der Jo. Wa. Woensdag 78 uur Jo. Wa. voor alle groepen. JONGE WERKMAN. Dinsdag 810 uur groep voor alle leden en voorvormingsles. Gewestelijke Sociale Cursus. Geen les tot October. Maandelijks een repetitieavond en lezing in ver band met de lesvakken. Datum wordt in dit blad nader bekend gemaakt. Gelieve daarop te letten. TER KENNISGEVING AAN DE OUDERS. Daar iedere jeugdvorm slechts een aanvullende taak heeft spreekt het vanzelf dat de ouders zich geenszins ontslagen kunnen achten van hun ouderlijke plichten, wat betreft de zorg hunner kinderen. Daarom moet een noodzakelijke medewerking en voeling bestaan tusschen ouders en patronaatsleiding. In dit verband zouden wij graag uw medewerking vragen voor het volgende 1. Alle ouders vragen wij, hun jongens lid te laten worden van een godsdienstige vereeniging, zoo gauw ze schoolvrij komen. Hiervoor bestaat ter plaatse een Maria-Congregatie, welke eens per maand gegeven wordt. Juist in de eerste jaren na school heeft een jongen een godsdienstige vorming het hardst noodig en is de congregatie daar uiterst geschikt voor. Nieuwe leden kunnen zich op geven bij Kapelaan Kuepers of ook de congregatie-oefening van Zondag. Wij hopen er veel nieuwe en trouwe leden te kunnen inschrijven. 2. Aan de ouders der leden ver zoeken wij dringend hun jongens geregeld naar het patronaat te sturen en zich op de hoopte te hou den waar hun jongens na afloop blijven. Enkele malen is gebleken, dat de jongens thuis voorgaven naar het patronaat te gaan terwijl ze daar niet verschenen of eerst lang na afloop thuis kwamen. Vooral voor dit laatste hopen wij dat de Ouders zelf zoo verstandig zijn om streng te eischen direct naar huis te komen, want op straat hoort Uw jongen niet thuis om iets goeds te leeren. Ter controle wordt daarom telkens in het Patronaats-program afgedrukt het uur van afloop, zoodat U zelf kunt weten hoe laat Uw kind thuis kan zijn. Bij afwezigheid zal 3 keer door mijzelf kennis wor den gegeven. Vooral in de komende zomermaanden is het goed geregelde controle te houden. Voor een en an der vragen wij Uw welwillende aan dacht en medewerking. Directie van het Patronaat, H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige J. Peters, H. Willems, J. v. Kempen, E. Poels, J. Camps, P. Ewals, Th. v. Kessel, M. Jacobs, A. Creemers, H. Derkx, W. Hendrix, H. Arts, C. Arts. Congregatie. Wegens de groote drukte van processies naar Smakt, stellen we onze processie uit tot Hemelv.dag. Geen kleine Congregatie. K. J. V. Zondag algem. H. Communie voor 't welslagen van de propagandadag. Na het Lof Marg. Sinclair-groep 7 uur aspiranten. 8 uur Leidsters. Dinsdag 8 uur Leidstersclub. Poetsen door aspiranten. K. J. M. Zondag 10.30 groep 1—2—3 en Theresiagroep. uur Marietje Philipetto, Agnes- en Rosa van Lima-groep. PATERSKERK. Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoog mis. Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzijde. Om 4.45 gez. Vespers 5.30 Lof met Meimaandoefening. DINSDAG gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- Mis. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis. In de week is de Meimaandoefe- ning om 5-30- Gelegenheid om aan 't klooster de jaarlijksche bijdrage te betalen voor de stoelen. Op de- weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Heden Zondag 7 u. H. Mis voor Jan van den Berg. Maandag en Donderdag 7 u. H. Mis voor Wed. A. Marcellis-Poels, als lid van het Koordje. Dinsdag 7 u. H. Mis voor overl. familie PouwelsFriesen Woensdag 6x/4 u. H. Mis voor G. Direks, als lid van het Koordje. 7 u. H. Mis v. overl. fam. Gielen Voesten* Vrijdag 7 u. H. Mis v. overl. fam. Zaterdag 7 uur H. Mis voor Jan van den Berg. Jonge Derde Orde. Heden Zondag om 10 uur in het Patronaatsgebouw buiten -kerkelijke vergadering afd. meisjes. Maandagavond 8 uur bestuursver gadering afd. jongens. GENADEKAPEL OOSTRUM. Zondag de H.H. Missen om 7 uur en half tien; om 3 uur plechtig Lof met preek en ommegang over den vlasakker. Door de week de H. Mis om half acht. A.s. Zondag de diensten vol gens den zomertijd. Dïstrlcts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD Burgermeid v. direct te Venray Boerenmeid te Velden Schildersknechts te Wanroy Boerendienstmeisje voor dadelijk Jongens voor asperge velden Keukenmeisje voor Roermond 1 burgermeid voor Venray Schilders Landarbeidersgezin v. Duitschland 1 flinke dienstmeid voor Deurne 1 boerenknecht 16 jaar Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN Jongen voor boerenwerk Boerenknecht 21 j. v. dadelijk 1 burgermeid 17 jaar 1 jongen en 1 meisje v. kantoorw. 2 wegenbouwers 1 kantoorbediende losse arbeiders burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j Metselaars, timmerlieden, dakdek. kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond s. van half 8 tot half 9. Advertentiën. Ondertrouwd Riet Jansen Vlierenhof, Bemmel Piet Janssen Arts, Mechelen-Wittem. Huwelijksinzegening 24 Mei 10 uur, in de parochiekerk van den H. Donatus te Bemmel. Toek. adres: Mechelen-Wit tem, Dorpstraat 71 C. Op 31 Mei a s. hopen onze lieve Oom en Tante en den dag te herdenken waarop zij vóór 25 jaar in 't Huwelijk traden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch Van hun dankbare schoonzuster en pu pillen. Fam. Loenen-Tacken Dankbetuiging. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden bij 't overlijden en de begrafenis van onze geliefde Echtgenoote en Moeder, betuigen wij hierbij hartelijk dank. H. Cremers en kinderen Halfweg, 7 Mei '38. Aan allen onzen hartelijken dank, voor de vele gelukwen- schen bij ons Zilveren Feest ontvangen. en Kinderen. Oirlo. Premiebetaling op Zondag 8 Mei na de Hoog mis in 't Bondslokaal Leunen, van 3—4 uur bij H. Manders, Veulen. Op Zondag 15 Mei na de Hoogmis bij J. Keijzers te Ys selsteyn, van 3—4 uur bij S. Rullen aan de Heide. De premie bedraagt 1 22 Het Bestuur. TE KOOP Eindstraat 12. 1 Emaille Badkuip f 10. 1 Zinken bad f 5. 1 Grasmachine f 3. 1 Mangel f 10. Keukenkasten f 12, 16. 25. Eiken Buffetkasten f 20., 22.— Groote sorteenn^ Schilderijen. Winkeltoonbank f 8. Waschtafels vanaf f 1. Fornuis, Stoelen en Tafels in elke grootte. Trekwagentje voor kinderen, Looprekken en Kinderstoelen, Wieg en Kinderbedjes in verschill. maten, ijzeren Tuinstoelen, 5 geëmaill. gootsteenbakken, Porceleinen Gootsteen, Dienstbodenkoffer, enz. Verkoop van Turf slijk Burgemeester en Wethouders zullen publiek verkoopen bij opbod onder de gewone beta lingsvoorwaarden ter plaatse op Dinsdag 10 Mei a.s. des nam. half 2 precies enkele slagen turfslijk in het Venraysch Broek. Venray, 6 Mei 1938. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. V. d. Lam: Preuts a.s. Zondagji 11 tot 12 uyet I te Oirlo. De premi»aa| Aangiften zekering spoedig mo| H ive in Alles aan lage prijzen bij HOFSTRAAT 8 Reuzen keuzi Verhuren ore a 1 r sl Hftt Onze afdeSto een bijzonioe tatie. En ,em ons strevt hi ook in zdt 1 verscheidende dessins eróes teiten te 'lh 1 laagst mojn Kaloentii Haircords Visfra Mlir Zijden Ln Capri Lie Fiamary Zijden Li Graat GETA.C dagmei! ff Zich te ntbui no Naar MS* (vhlele Jafen P< it 8

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2