Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. JEAN LEMMENS AlleenBoter is boter „VENRAY" boter De jubel van f Paasdifeesf. Binnenland. OPENBARE KENNISGEVING. HOEDEN PETTEN MODE-Artikelen Provinciaal Nieuws v.o.v. Zaterdag 16 April 1938 Negen en vijftigste Jaargang No 16 PEEL EN MAAS is zeer fijne boter ADVERTENTIEPRIJS 1—8 regels 60 ct per regel 71/, ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 Abonnementsprijs per kwartaalvoor Venray 65 ct buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct Slapende getuigen tegenover onze wakende. De moderne vijanden van Christus en Zijn Kerk geen haar beter als hun joodsche voorgangers. Kort was de triomf der Fari- zeën. De spot bestierf op hun lippen, toen op 't oogenblik van Jezus' sterven de geheele natuur van de Godheid getuig de van Hem, dien zij als een misdadiger gekruisigd hadden, Schrik, ontsteltenis, maakte zich van de lafaards meester. Zij vluchtten naar de stad, terwijl de hoofdman der soldaten wacht bij 't Kruis, en met dezen de soldaten getuigden„Hij was waarlijk de Zoon Gods." De vrees dreef de vijanden van Jezus samen. Zij vreesden met groote vreeze, dat Jezus, zooals Hij duidelijk voorspeld had, den derden dag na zijn dood weer levend uit het graf zou opstaan. Geschiedde dit, dan stond hun het ergste te wachten. Dan zou voor heel hei volk blijken, dat zij schuldig stonden aan een Godsmoord.... Dit dienden ze te voorkomen aan eiken prijs. Gezamenlijk gin gen ze naar Pilatus en zeiden hem: „Heer, wij herinneren ons, dat deze verleider, toen hij nog leefde, gezegd heeftNa drie dagen zal ik verrijzen. Gelast dus het graf tot den derden dag te bewaken, opdat zijn leerlingen niet komen en Hem ontvoeren en aan het volk zeggen Hij is van de dooden opgestaan en de laatste dwaling zou erger zijn dan de eerste. Pilatus, gebelgd op de ellen delingen, die hem gedwongen hadden een onschuldige ter dood te veroordeelen, snauwden hun toe: „Ge hebt een wacht, gaat en bewaakt het graf, zooals u goeddunkt." Ze gingen dan, verzegelden den grafsteen, en lieten het graf door de wacht bewaken. Rijke belooningen hebben de rijke en aanzienlijke Joden stellig toegezegd, wanneer ze bewerkten, dat Jezus' lijk nog na den derden dag in 't graf rustte. Dan eerst was hun triomf verzekerd. Dan eerst kreeg rust hun door ge wetenswroegingen gefolterd hart. Dan konden ze het volk voeren tot het graf en spreken„Ziet, daar ligt de bedrieger, de gods lasteraar, die voorspelde, dat hij verrijzen zou den derden dag na zijn dood. Ziet en overtuigt u En niemand zou meer in Hem gelooven I 't Waren lange, bange dagen en nachten voor de vijanden van Jezus. Het beslissend oogenblik naderde meer en meer. De slaap sloot hun de oogen niet. Ze ver gaderden herhaaldelijk, en spra ken elkander vertrouwen in, - doch rust vonden ze niet. 't Was nog vroeg in den mor gen van den eersten dag der week. Plotseling werden de opper priesters, die geen rust konden vinden, opgeschrikt door een driftig geklop. Zij vliegen naar buiten en staan voor eenige wachters, op wier gelaat schrik en ontzetting te lezen staat. „Wat is er gebeurd „Jezus is verrezen I 't Graf is ledig I Wij hebben geen schuld!" Wat nu te doen Zich gewon nen geven Jezus erkennen als den Messias Dat nooitZij zenden de wachters en hun be dienden naar de ouderlingen om dezen te gebieden, onmiddellijk ten hunnent te komen om te overleggen, wat hun thans te doen stond. In den kortst mogelijken tijd zijn allen ter plaatse. Ze beraadslagen en weldra zijn het allen eens Leugen en bedrog kunnen ons wellicht nog redden. De wachters worden binnen geroepen. Dezen verschijnen, angst in het hart, want zij ver wachten straf, zware straf. Doch hun gelaat heldert op, wanneer een der opperpriesters zegt„Hier hebt ge geld" en een rol goudstukken voelen ze in hun handen glijden „doch zegt, dat Jezus' leerlingen bij nacht zijn gekomen, en Hem ontvoerd hebben, terwijl gij sliept." En de soldaten, wien het ram melen der goudstukken in de ooren klinkt als hemelsche muziek gaan uit en vertellen overal, wat zij gezien hadden in hun slaap.... Wel mocht Augustinus tot de Joden spreken „Gij hebt s 1 a- pende getuigende onze waakten!" Wat gemeene sujetten waren die opperpriesters en ouderlingen. Doch zijn de moderne vijanden van den Christus en zijn Kerk een greintje beter? Zij hebben maar één doel: Met de Kerk den Christus dooden en Hem dan begraven voor altijd I Alle middelen om te komen tot dit doel zijn goedGeen enkel is hun te laag, te gemeen Ze vertrouwen op de almacht van het goud, wanen zich reeds zeker van hun triomf, doch telkens staat de Christus, dien ze dood en begraven meenden, weer vóör hun ontstelde blik ken, omkleed met koninklijke macht en majesteit, telkens verrijst Jezus' Bruid, de Katho lieke Kerk, hoe ook geslagen en gemarteld weer plotseling als uit het graf op met een luis ter, dien hen verblindt, met een majesteit, die hen doet beven. Zullen zij de oogen openen en de waarheid omhelzen? Verwacht het niet van onze moderne Farizeën, even valsch en trouweloos, even huichelachtig en trotsch als hun Joodsche voor gangers I Na elke nederlaag vergaderen ze, om te overleggen wat hun te doen staat, om nieuwe middelen te beramen, tot het vernietigen van den gehaten Christus en de verfoeide Kerk. Hoe beven hun lippen van machtelooze woede, wanneer ze bij gelegenheid van 't blijde Paaschfeest telkens uit honderden millioenen harten en monden het blijde „Alleluia hooren schallen als een machtige zegegang voor hun Koning Jezus en dien steeds zegevierende Bruidwanneer zij telkens moeten constateeren, dat Jezus nog leeft en heerscht en regeert en dat onder de kinderen der menschen, die ooit op aarde leefden, er geen is. wiens glorie niet verbleekt bij 't oprijzen van Jezus' gloriezon. Zijn glorie weerstraalt op de Zijnen, die met en om Hem leden en streden. De glorie van dezen is on sterfelijk als de zijne. De wonden, opgeioopen in den strijd voor Christus en de Kerk, schitteren als Jezus's Wonden, van verblindenden en ondoofbren glans I Laat deze gedachte ons be moedigen in den feilen strijd. Op Goeden Vrijdag volgt Paschen! Na lijden komt verblijden I Na 't „Crusifigatur I" het „Al leluia I" Onze Koninklijke Familie. Prinses Juliana heeft na den be wogen tijd van haar moeder-worden, thans weer met ijver haar veelzijdige taak op 't algemeen terrein des maatschappelijken leven hervat en zij is ons aldus weer als vanouds ten voorbeeld. Door de bijwoning van 'n vergadering van 't Dag. Be stuur van het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden heeft H. K. H. nog eens van haar groote interesse voor dit werk getuigd, dat degenen op de been bedoelt te houden, die kleine zakenlieden en stille armen door den ongunst der tijden den economischen ondergang nabij zijn- Zooals men weet is prinses Jaliana eere-voorzitster van het genoemde fonds, dat in deze dagen weer een intensieve actie o.a. onder de re keninghouders bij den girodienst voor het bijeenbrengen van geldelijke gaven heeft geopend. Prins Bernhard blijkt nog in Italië te vertoeven, maar zal vóór den a.s. verjaardag van zijn gemalin in ons land terug zijn. Prinses Beatrix maakt het bij voortduring wel. Aangevraagd is, dat de beeltenis der kleine prinses zal worden gebezigd voor de eerst volgende uitgifte van de kinderpost zegels. Een aardige gedachte Versterking grensbewaking. De passencontrole zooals deze op het oogenblik aan ouze grenzen wordt uitgeoefend, blijkt onvoldoende te zijn, om bet binnenkomen van ongewenschte vreemdelingen te be letten, vooral nu vele Oostenrijksche vluchtelingen ons land trachten bin nen te komen, Er zal daarom worden overgegaan tot aanstelling van een honderdtal tijdelijke hulpcommiezen, die even wel onder het departement van Justitie zullen ressorteeren en niet, zooals voor de passencontrole ge bruikelijk is, onder Financiën. Dit wijst er al op, dat het hier meer een justitioneele dan wel een administratieve controle betreft. Door dezen, maatregel zal het mogelijk zijn, dat verschillende grens posten, die thans slechts een deel van den dag worden bewaakt, den geheelen dag onder bewaking staan, zoodat politieke vluchtelingen niet langer aan de controle kunnen ont snappen. Tevens zal scherper worden toe gezien, of de passen in orde zijn, want in den laatsten tijd is gebleken, dat velen met valsche passen over onze grenzen trachten te komen. Beperking militaire verloven. Dat de overheid nog niet zoo gerust is over de ontwikkeling der inter nationale verhoudingen en den eisch van waakzaamheid daarom met na druk blijft stellen, kan ook worden afgeleid uit de afgekondigde beper king van verlof en bewegingsvrijheid voor militairen. Voorloopig moet tenminste de helft van de sterkte van het aantal offi cieren, onderofficieren, korporaals en manschappen (ook der subsistenten) voor diensten bij de compagnie of overeenkomstig onderdeel beschik baar blijven. Deze regeling geldt eveneens ten aanzien van met de a.s. Paascb- eD Pinksterdagen te verleenen verlof en bewegingsvrijheid. De militairen dus, die met Paschen verlof bekomen, zuilenmet Pinksteren in hun garnizoen moeten blijven. En omgekeerd. Anschluss. Dat ons kleine landje wel moet oppassen om het eigen karakter te bewaren in den warloop van inter nationale gebeurtenissen, is Zondag wel gebleken, toen niet minder dan 15000 Duitschers, die ten onzent zijD gevestigd, zich in 4 extra-treinen naar Kleef hebben begeven om daar te getuigen van hun instemming met den Anschluss van Oostenrijk bij Duitschland. Als men bij deze 15000 nog eens de duizenden minder hevige enthou siastelingen, de thuisblijvers, telt eD de duizenden, die nog geen kiesrecht hebben, dan wel (de Duitsche Joden) er van zijn uitgesloten, dan zingt men onwillekeurig minder luid de passage uit ons volkslied, welke verkondigt, dat we „van vreemde smetten vrij" zijn. Passen we niet op onze Nederland- sche tellen, dan groeit ten onzent geleidelijx een nieuw Anschlusz- vraagstuk. Trouwens, er zijn al vaderlanders, die ten deze op de toekomst willeD vooruitloopen. In de Msb. van 9 dezer stond b.v. het volgende verslag te lezen onder „Amsterdam": „Gisteravond is in café-restaurant „De Pool" een informatieve vergade ring gehouden van de Nationaal- Socialistische Nederlandsche arbei derspartij, waarin o.m. eenige per sonen gekleed in de uniform der Duitsche S.A., aanwezig waren. De meeste aanwezigen waren getooid met een hakenkruisspeldje. Door den partijleider dr. E. H. van Rappard werd een toespraak gehouden voor de aansluiting van Nederland bij Duitschland. Voordat de vergadering uiteenging werd het Horst Wessel- liea gezongen, terwijl men elkander bij het afscheid begroette met den Duitschen groet „Heil Hitier". Wordt het niet hoog tijd, dat de autoriteiten aan dit staatsverrader- lijk gedoe een einde maken In Duitschland zou een Duitscher voor zulke daad zijn nek op het schavot gedrukt krijgen.. Familiedrama's te Lochem en Nieuwenhagen. Te Lochem is een ontzettend familiedrama aan het licht gekomen, waarbij niet minder dan zes perso nen om het leven zijn gekomen. Dinsdagnacht ontdekte men in de woning van den landbouwer G. brand. Na blussching deed men bij het daarop volgend onderzoek de ont dekking, dat vg'f personen om het leven waren gebiacht, terwijl de dader de hand aan zich zelf had geslagen. De motieven van den dader zijn niet bekend. Wel weet men, dat hg sinds lang met zgn vader in minder goede verstandhouding leefde. Ook acht men verstandsverbijstering niet uitgesloten. Ook te Nieuwenhagen heeft zich een drama afgespeeld, dat aan twee menschen het leven kostte, terwijl een 12-jarige jongen niet ernstig werd gewond. Een zekere J., die reeds vijf jaar gescheiden van zijn gezin leefde, heeft zich Dinsdag naar zijn vrouws woning begeven en heeft met een revolver zijn vrouw neergeschoten. Nadat hij ook op de twee thuis, zijnde kinderen had geschoten, van wie hij slechts een raakte, nam hij de vlucht, doch richtte later, even buiten het gebied der gemeente Nieuwenhagen, het wapen tegen zichzelf. J. stond in het geheele grensge bied rondom Schaesberg bekend als een smokkelaar, die herhaaldelijk met politie, marechaussee en andere grensbeambten in aanraking kwam en tal van veroordeelingen wegens smokkelarij achter den rug had. Vijf jaar geleden verliet hij zijn vrouw en kinderen, met wie hij in onmin leefde. Telkens keerde hg echter bij zijn vrouw terug en bij verschillende gelegenheden had hij bedreigingen geuit tegen haar en tegen de kinderen. V rcemdclingcn verkeer. Blijkens de statistiek zgn in de maand Januari in totaal 12.877 bui tenlanders in hotels en pensions in ons land gelogeerd geweest, die al daar in totaal 41.720 nachten hebben doorgebracht. Het grootste contingent vormden de Duitschers met 4719 reizigers en 12.388 nachten. Voor 82 pet. hadden de overnachtingen in de groote ste den plaats. In 't kort. Deze week bestond de radio-dis tributie ten onzent 10 jaar. Het is overigens reeds 13 jaar geleden, dat een vernuftige bewoner van Zaan dam op het idee kwam om zijn buren mee te laten profiteeren van de ra dio-uitzendingen door middel van 'n draadje van zijn eigen toestel naar een koptelefoon in het huis van zgn buren. Er blijft eenige economische onrust. Het dreigende conflict in de sigaren-industrie is door de aan vaarding van een compromis voor komen, maar in Amsterdam dreigt een staking in het steenhouwersbe- drijf en de bouwvakarbeidersstaking in het Noorden des lands heeft het aanzien van langen duur gekregen. In Maastricht is een groote betooging van het R.-K. Werklieden verbond gehouden, waarin werd vast gesteld, dat de werkloosheid in de stad tot een schrikwekkende hoogte (5000) is gestegen en besloten werd om een dringend beroep op gemeente en landsbestuur te doen voor maat regelen tot werkverruiming. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op Maandag 2 Mei a.s. de jaar lgksche collecte ten behoeve vaD het fonds ter aanmoediging en onder steuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden (Fonds vooroud militairen) zal worden gehouden. Venray, 11 April 1938. Burgemeester en Wethouders van Venray A.H. M. JANSSEN De Secretaris, VAN HAAREN. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter opbare kennis, dat op 12 April 1938 bg hen is in gekomen een verzoekschrift van Johannes Jacobus Coenders, hotel houder, wonende te Venray, Paters- laan 1, om een volledige vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor de benedenlocali- teit van het perceel Paterslaan 1. Binnen twee weken na de dag- teekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren by Burgemeester en Wethouders inbren gen. Venray 13 April 1938 Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. Aanmelding en aangifte voor de bevolkingsregisters. Burgemeester en Wethouders van Venray, Gelet op het bepaalde in artikel 112 van het besluit bevolkingsboek houding, Staatsblad 1936, no. 342; herinneren de bevolking aan baar verplichtingen, oihschreven in de artikelen 3 tot en met 16 van ge noemd besluit brengen als voornaamste ter open bare kennis le. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nanhtrust of de daarvoor In de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgenomen in één der bevolkings registers 2e. dat ieder moet worden opge nomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hrj voornemens is duurzaam of voor onbepaalden tijd als regel zijn nachtrust of de daar voor in de plaats tredende rust te genieten 3e. dat in geval van onzekerheid omtrent het onder 2e vermelde bij zondere voorschriften gelden 4e. dat, behoudens afwijkingen, ieder die Nederland verlaat onver wijld van de bevolkingsregisters moet worden afgevoerd 5e. dat bij adresverandering bin nen de gemeente de noodige wijzi gingen in het bevolkingsregister moeten worden aangebracht. Voorts, in verband met het boven staande dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente, mondeling of schriftelijk moet ge schieden op den dag van, of uiterlijk vijf dagen na het vertrek (bij het verlaten van Nederland, ten hoogste vijf dagen tevoren) of na de adres- verandering, met opgave van het laatste adres en van den naam der gemeente, of van het land en de plaats waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zoo noodig met op gave van den naam van het hoofd van het gezin) b. dat aan den aangever van een vertrek, behoudens bijzondere ge vallen, onmiddellijk een verhuiskaart wordt uitgereikt of toegezonden, welke, hem dient als bewijs van af melding en welke binnen vijf dagen moet worden ingeleverd bij het be stuur der Nederlandsche gemeente in welker bevolkingsregister de per soon moet worden opgenomen dat ieder, die in de gemeente nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet en die nog niet een bevolkingsregister is opge nomen of die ten onrechte nog in bet bevolkingsregister eener andere gemeente is opgenomen, zich binnen vijf dagen na zgn aankomst in per soon moet aanmelden bg het ge meentebestuur onder overlegging van een paspoort of ander indenti- teitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten Nederland en van een ver huiskaart of legitimatiebewijs, indien hij uit een andere gemeente van Nederland is gekomen, tenzij hg overeenkomstig de desbetreffende bepalingen is vrggesteld van aan melding d. dat bestuurders van instellin gen, gestichten of schepen, waarin personen onder eenig bestuur inwo nen, alsmede hotelhouders, pension houders en kamerverhuurders uiter lijk vgf dagen Da de opneming of huisvesting of na het vertrek, mede- deeling moeten doen van den ge slachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan veertien dagen in de instelling, het gesticht, schip, hotel, pension of huis wordt of is opgenomen of gehuisvest, als mede van ieder zoodanig persoon, die daaruit vertrekt, tenzij de per soon is vrggesteld van aanmelding e. dat overtreding van de voor schriften wordt gestraft volgens de wet f. dat voor persoonlijke aanmel ding *>n voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsregister gelegen heid zal worden gegeven op werk dagen van 9 tot 12 uur voormiddags en van 2 tot 4 uur namiddags (uitgezonderdZaterdagnamiddag) bg de afdeeling bevolking der gemeente- Secretarie. Venray 11 April 1938. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN De Secretaris, VAN HAAREN. vindt U in ruime keuze bij DE „RARE" KOMT Na de succesvolle uitvoering van „Kinderen van ons volk" verleden jaar in 't Patronaat, heeft „Euterpe" dit seizoeD, in samenwerking met de overbekende TooneelvereenigiDg van Huize „Servatius", onder de bekwame leiding van Br. Berachus, beslag weten te leggen op 'n schitterend tooneelstuk van Jac. Ballings, ge titeld „De Rare". 't Sterk uitgebreide orkest, onder de kundige leiding van haar jonge directeur, komt met 'n keur van populair-klassieke muziek voor den dag, terwijl het Dubbel-kwartet ook op de planken komt met eenige van de nieuwste succes-nummers. Al met al 'n avond van hoogstaand genot en ontspanning. Gezien de telkenjare uitverkochte zalen is het voor de tooneel- en muziekliefheb bers raadzaam zich in voorverkoop van kaarten te voorzien. Allen dus cp Beloken Paschen naar het St. Antonius Patronaat. Auto-ongeluk met doodelijken afloop. Voor de Roermondsche Rechtbank stond Dinsdag de chauffeur J. M. M. J. uit Blerick terecht, terzake dat het aan zgn schuld zou zijn te wgten, dat de heer W. Hulsman uit Venray bg een autobotsing op den Horsterweg doodelijk werd gewond. Deze zaak werd 4 Januari j.L voor de Rechtbank behandeld, doch tot heden uitgesteld, voor het hooren van een tweetal deskundigen. De Officier van Justitie consta teerde dat de theoretische verklaring der deskundigen in strijd kwam met de feitelijke verklaringen van de op 4 Januari gehoorde getuigen. Zoo had de vrouw van het slachtoffer verklaard, dat zij op grooten afstand kar en paard had gezien en toen in eens niet meer, waarop haar man signaal had gegeven. Wanneer deze vrcuw den auto heeft gezieD, moet dit uaar de meening van het O.M. geweest zijn op een oogenblik, waar op de rook nog niet over den weg trok en moet verd. de kar dus ook hebben kunnen zien. De deskundigen aanvaardden deze conclusie van het O.M^ echter niet. Daar het O.M. het echter gewenscht vond, dat verschillende der op 4 Januari gehoorde getuigen, nogmaals werden gehoord, werd de zaak op nieuw uitgesteld en wel tot 17 Mei. Vergadering van „Het Groene Kruis". Zondag 10 April hield de R. K. Vereeniging „Het Groene Kruis" afd. Venray de jaarvergadering. De Voorz., Dr. Sala, opende met den chr. groet en sprak een woord van welkom tot den Geest, adviseur kap. Linssen en de leden, welke laatste echter in slechts gering aan tal waren opgekomen. Aan 't jaarverslag van den Secre taris, Dr. Vercauteren, ontleenen wij het volgende Aantal leden op 31 December 1937 pl.m. 1500, die gezamenlijk aan con tributie betaalden f 2092.68. Uitge leend werden 614 artikelen. Aan 360 patiënten werden in wijkverpleging 7760 bezoeken afgelegd. Aan pl.m. 380 kinderen werden gebracht 2258 bezoeken. Op 't Bureau kwamen 502 kinderen, waarvan 251 uit Venray. Zittingen van den kinderarts 48, verstrekte consulten 2636, dus ruim 50 per zitting. T.b c.-bestrgding. Hiervoor werden afgelegd 575 bezoeken. 6 Patiënten werden verpleegd in Sanatoria en 4 in het Ziekenhuis alhier. Kraamverzorging, Er werd geas sisteerd bij 154 bevallingen, waaraan werden afgelegd 1746 bezoeken, on geacht de bezoeken tot kennismaking en aanbeveling. De contributie-verhooging is goed ontvangen. De bedoeling is, dat zg die werkelijk niet kunnen betalen, een gratis-kaart of een kaart tegen verminderde prijs ontvangen. Hierna kregen we 't financieel verslag van den Penningmeester, de heer E. Messemaeckers. Nadeel, saldo T.b.c.bestr. f 3708.15 Kraamverz. f 1150.94 VENRAY, 16 April 1938 Mutaties directe belastingen Bg beschikking van den minister van financiën is de verplaatsing van G. C. van Gelder te Venray naar het kantoor der invoerrechten enaccgn- zen te Kerkrade (station) ingetrok ken, R.K. Verkenners. Op Zaterdag 23 April vieren de R.K Verkenners het St. Jorisfeest. Alle verkenners, niet-leden van de St. Petrus-groep worden uitgenoo- digd het St. Jorisfeest mee te vieren door bijwoning van de St. Joris-Mis om half negen in de Parochiekerk. 's Avonds kampvuur. Totaal nadeelig saldo f 4859.09 Voordeelig saldo Gr. Kuis f 3849 26 Blgft nadeelig saldo f 1009 83 Aan de hand van 't rapport der controlecommissie werden de afre kening en boeken van den penning meester goedgekeurd. De leden der controlecommissie werden herkozen. Hierna dankte de Voorzitter allen, die, op welke wijze dan ook, hebben medegewerkt aan hetschoone werk der vereeniging. Hg hoopte dat alle leden de vereeniging trouw zullen blijven eD gaarne 't hunne zullen bijdragen tot aanzuivering van het nadeelig saldo. Bij de rondvraag kwam het dui delijk naar voren, hoe noodzakelijk en nuttig het is bg eventueele klachten zich direct tot het Bestuur te wenden en niet te wachten tot een vergadering. Het Bestuur zal zonder schromen de klachten onder zoeken en direct ingrijpen. Hierna sluiting met gebei. Tot agent der V.O.V. is alhier be noemd, de heer Jean Pijpers, Groote Straat.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 1