VASTEN GOUMANS' HONINGKOEK Gemengde Berichten Krakelingen. Advertentiën. Héómscke flL. nm! Cha&tus L ning,. Dankbetuiging. Jan Huisman LandbouwLond Paarden- en Veeverzekering LEUNEN. Jongste Bediende. GEVRAAGD boerendiensimeic! film geworden met veel gezellig- geestige verwikkelingen. Naast haar vervullen nog voorname rollen in deze film, Adèle Sandrock en Hans Söhnker. Als tweede hoofdfilm draait een zeer amusante rolprent „Terug naar het Geluk." De film is interessant om. de regie van Carl Boese en om het feit, dat Louise Ullrich, Paul Hörbiger en Heinz Rühmann er de hoofdrollen in spelen, dit zegt al genoeg om het publiek weer een genoegelijke avond te bezorgen. Drankwet* Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op 3 Maart 1938 bg hen is inge komen een verzoekschrift van Mar- tinus Verstraelen, landbouwer, wonende te Venray, Maasheescheweg 59, om een verlof A als bedoeld in artikel 38 der drankwet (Staatsblad 1931, no. 476) voor de beneden voorkamer en rechterbenedenvoor- kamer van het perceel, Maasheesche weg 46a. Binnen twee weken na de dag- teekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders in brengen. Venray, Maart 1938. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. Jaarlijksch onderzoek verlofgangers. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden, dat door den heer Minister van Defensie is bepaald, dat behoudens onvoor ziene omstandigheden in de tweede helft van Mei en in Juni d.a.v. het jaarlijksche onderzoek zal plaats hebben van de gewone dienstplich tigen der landmacht van de lichtin gen 1926 en 1929. Plaats en tijd van. het onderzoek zal nader worden bekend gemaakt. Veuray, 3 Maart 1938. De Burgemeester van Venray A. H. M. JANSSEN. GEVONDENKosteloos rijwiel plaatje is bij Joh. Janssen, Over- locnscheweg 50. Publieke verkoop. Donderdagavond werd door Notaris Pluymakers voor de Erven J. van den Berg publiek verkocht een huis met boomgaard, gelegen tusschen Kempweg en Kruitweg alhier. Eigenaar werd Joh. van Gerven voor f 2455. ST. JOZEF TE SMAKT. (Ingezonden) Wij, vele vereerders van Sint Jozef, zouden graag een passend, groot genoeg kerkgebouw bouwen voor Sint Jozef. Smakt is de eenige bedevaartplaats van Sint Jozef. Het kerkje aldaar kan op z'n hoogst honderd menschen bergen. De bedoeling van dit artikeltje is volstrekt niet het aantal bedelpar tijen met nog een te vermeerderen. Dit artikeltje is niets anders dan een mededeeling aan die Sint Jozef vereerders, die voor ons plan voelen, een mededeeling, dat wij deze actie gaan beginnen, nu rector Wonders de opdracht beeft gekregen in Smakt een kerk te bouwen. Een kerk in Smakt is waarlijk niet alleen zaak van dat kleine Limburgsche dorpje, dat immers geen kerk kan bekostigen; zelfs niet alleen belang van het Limburgsche bisdom, maar van alle Sint Jozef-vereerders. Wij hebben Sint Jozef meer dan ooit noodig in dezen zorgvollen tgd. En menigeen zal daar raad, troost en bemoediging gaan vragen. Men gelieve zijn geld te storten op giro 306569, rector Wonders te Smakt (L.) of het geld op andere wijze op te zenden aan rector Won ders, Smakt. Namens duizenden anderen wier hartewensch ik hier vertolk, H. DE GREEVE, pr. Vastenavond. Vastenavond-Zondag gaf Venray's Harmonie, Gemengd Koor en Man nenkoor een concert. De belangstel ling had gerust wat grooter mogen zijn. De overige dagen was het stil. Dinsdagavond gaf Broeder Berachus met zijn joDgens een goed bezochte tooneeluitvoering in het Patronaat, die wederom veel succes hadden. De trek naar Venlo was dit jaar grooter dan ooit, vooral Maandag. V olksontwikkeling. Maandag 7 Maart 1938 des avonds om 8 uur spreekt de ZeerEerw. ZeerGel. Pater Dr. Ephrim Sloots O F.M., Lector Minderbroederskloos ter, alhier in het Sint Antonius- patronaat over „Oude Kerken in Nederland". In het algemeen een onderwerp, dat ongetwijfeld veler aandacht trekken zal, wijl de groei en bloei der kerk onder meer te constateeren viel uit de kerken voor haar eeredienst gesticht. Nadat de eerste christenen zich eenige eeuwen beholpen hadden, slaagden zg er in een eigen kerkge- Neemt bij Uw brood en 't is geen vasten meer. bouw te scheppen, dat beantwoordde aan de geheel nieuwe eischen door hun godsdienst aan een kerkgebouw gesteld en tevens voldeed aan de klassieke smaak en de religieuse opvattingen van de Romeinsche ge- loovigen. In de Middeleeuwen stelden de Gerrnaansche Christenen zich met dit kerkgebouw niet tevreden. In hun geest en volgens hun opvattin gen bouwen zij een nieuwe kerk, de romaansche kerk, die hoewel aan sluitend aan de oude tradities, een geheel ander type vertoont dan de basiliek der oudheid. Met behulp van een veertigtal lichtbeelden zal Spreker genoemde ontwikkeling van den bouwtrant na gaan en tevens zooveel uit liturgie en theologie wetenschap aan toe voegend als noodig is om deze kerken in hun geheel te verstaan. Een bezoek aan dezen avond kun nen we eenieder aanbevelen. Aangehouden. Verdacht van valschheid in ge schrifte werd alhier aangehouden en naar de gevangenis te Roer mond overgebracht de landbouwer G. P. Vastenavond te Oostrum. De Maandag te Oostrum gehouden vermakelgkheden voor de jeugd, ge organiseerd door de Harmonie en Rijvereeniging werden druk bezocht en hadden een vlot verloop. De Bonte Avond in de zaal Lin- ders trok weer veel belangstelling en gaf een gepaste ontspanning. HORST. In verband met de te houden legeroefeningen zal in den nacht van 9 op 10 Maart a.s. te dezer plaatse inkwartiering plaats hebben van het regiment w-ielrtjders uit 's Bosch. Ruim 500 manschappen met rij wielen, motoren en auto's zullen ter plaatse ondergebracht worden. Kippenmarkt te Horst. Om tot een goede kippenmarkt te geraken, werd Woensdag 2 Maart te Horst in Hotel „Du Cornet D'Or" een vergadering belegd. Aanwezig waren: dhrn. P. van Haren, voorzit ter N. P. F. Tilburg, J. G. Tukker, Rijkspluimveeconsulent van Neder land; J. Breukers, directeur C. R. E. Roermond; A. In 't Zandt, directeur C.V.V. Venlo; J. Jansen, Pluimvee consulent Venlo, L. Simons secreta ris Limburgschen Pluimveehouders- bond; Burgemeester Dr.H. vanGruns- ven; de Wethouders Drabbels en Am- brosius; de marktcommissie, de voor zitters en andere bestuursleden van diverse eiervereenigingen. Algemeen was men van oordeel, dat een kippenmarkt hier in de markthal zeker opgang zal vinden, doch dat momenteel de tijd hiervoor nog niet gekomen is. Gewacht zal dienen te worden tot Juni-Juli. Dhr. van Haren, die de vergadering leidde, stelde voor een commissie te benoe men, die de kippenmarkt verder in behandeling zal nemen. Aldus werd besloten en verder benoemd de heeren Nic. Ambrosius, M. Poels en M. Ver sieyen. Deze commisie zal nog met enkele voorzitters van eiervereeni gingen buiten de gemeente Horst worden aangevuld. De commissie zal verschillende aangelegenheden be treffende de markt, als zorgen voor geregelden flinken aanvoer e.d. na der uitwerken. Na afloop van deze vergadering brachten alle genoodigden een be zoek aan de fraaie markthal. Veemarkt en Middenstands' tentoonstelling te Horst Tijdens de Vastenavonddagen hield de Horster Middenstand een druk bezochte tentoonstelling in de nieuwe Veemarkthal. Vooral Dinsdag markt dag was de drukte enorm. Het vee, totaal 77 dieren, was geplaatst onder de luifels van de hal, w elke plaats zeer geschikt bleek. Ruim 2000 menschen bezochten de markt en tevens de groote midden standstentoonstelling. WANSSUM. De heer J. Poels alhier had het ongeluk met zijn flets zoodanig te vallen, dat hij een arm brak. Hij moest zich onder genees kundige behandeling stellen. Aan Gebrs. Kersten, aanne mers alhier, is opgedragen het bouwen van een Rijkstelefooncentrale te Venray. GEYSTEREN. Alhier werd den bouw van een woonhuis voor reke ning van den heer Verstegen, opgedragen aan Chr. Reijnders te Wanssum. HOLTHEES—SMAKT. In café Jos. Nellen op de Smakt, vergaderde de Eiervereeniging „Holthees" onder voorzitterschap van E. Asselberghs. Door den Secretaris-inpakker werd verslag uitgebracht over het afge- loopen jaar, waaraan we het volgende ontleenen Geleverd werden 1.432.999 kippen eieren, met een gewicht van 83551 Kg. Hiervoor werd ontvangen van de C.V.V. f 53.108.80. Aan de leden werd uitbetaald f 51.801.72, dit was per Kg. f 0.62 en per 100 stuks f 3.60. Het loon van den Secretaris- inpakker werd wederom voor één jaar vastgesteld op 5 cent per 100 stuks. Het vervoeren van de eieren naar de C.V.V. te Venlo werd gegund aan P. A. Koenen, voor 24 cent per 1000 stuks. Tot kascontroleurs werden aange wezen L. Wijnhoven en J. Bonants. Verder werd besloten om toe te treden als lid van de C.V.V. te Venlo. Er werd een nieuwe snelweger aangekocht. Tot bestuursleden wer den herkozen E. Asselberghs en Jac. Philipsen. Alhier werd opgericht een ver- eeniging de „H. Stede" met 42 leden. Tot bestuursleden werden gekozen den Zeereerw. Heer Rector Wonders, voorzitter, L. Wijnhoven, Secretaris penningmeester, F. Kersten-v. d. Heuvel, P. A. Koenen, Th. de Haart, J. v. d. Winkel en F. Geurts, Maas hees. Besloten werd met een groot aantal mannen deel te nemen aan den Stillen Omgang. OVERLOON. Woensdagavond hield de vereeniging de „H. Stede" haar jaarvergadering in 't Patronaat onder voorzitterschap van den Z.E. Heer Pa toor. De Secretaris-penningmeester H. Wymans bracht een duidelijk jaar verslag uit. Tot bestuursleden werden herkozen H. Weymans en A. Willems. Zg die wenschen deel te nemen aan den Stillen Omgang, moeten zich wenden tot den heer H. Wey mans, alwaar men de reisbiljetten ook in ontvangst kan nemen. Bouw van 51 arbeiderswoningen Door de Venlosche Bouwvereeni- ging werd aanbesteed het bouwen van 51 arbeiderswoningen in de van Postelstraat aldaar. Het werk werd gegund aan de aannemersfirma J. Haegens te Horst voor f 94.480. Waarschuwing voor een brillenkoopman. De burgemeester van Eijsden geeft aan belanghebbenden in overweging, alvorens in relatie te treden met Petrus Hendricus Roels, geboren te Bergen op Zoom 12 Maart 1895, koop man, gedom. aldaar, zich ter ver krijging van nadere inlichtingen eerst tot genoemden burgemeester te wen den. Genoemde persoon maakt er zijn beroep of gewoonte van brillen, welke een betrekkelijk geringe waar de hebben, tegen abnormaal hooge prijzen te verkoopen, daarbij den indruk wekkende oogenspecialist te zijn. Rijwielvervoer per trein. Hoewel het aantal rijwielen (en wielrijders) de laatste tien jaar is gestegen, is het vervoer van deze vehikels per trein in dien tijd zeer sterk gedaald. „Spoor en Tram wezen" geeft er de volgende cijfers van: In de jaren 1926 en 1937 was het reizigersverkeer by de Nederl. Spoor wegen nagenoeg even groot. Het vervoer van rijwielen daalde echter van 1.877.000 tot 1.057.000 per jaar. Een deel van dit verlies zal ont staan zijn, doordat de voormalige wielrijder in een auto reist, ander deels zal de tegenwoordige wielrijder zijn tochten meer dan ooit over den vollen afstand per rijwiel afleggen. Het aantal sneltreinrijwielen daal de van 96.000 (ad f 1.25) op 87.000 (ad 0.90); tegelijk daalde het aantal rijwielen, vervoerd over afstanden tot en met 40 kilometer van 1070.000 op 523.000; de derde rubriek (f 0.60 a 0,65) verminderde van 710.000 op 448.000. De opbrengst per jaar daalde in deze 12 jaren van f 828.000.op f 522.000.—. Het vervoer van rijwielen per trein is in Augustus veel minder gedaald dan In de andere maanden, n.l. van 319.000 op 243.000, d.w.z. van 10.000 op 8.000 per dag. Vooral des Zaterdags is het vervoer in Augus tus groot, allicht tweemaal zooveel als op een anderen werkdag. Het zelfde geldt op den Zaterdag voor Pinksteren. Door autobus gedood. Dinsdagnacht is tusschen Schijndel en St. Oedenrode de 68jarige land bouwer G. v. d. Boogaard door een autobus, welke met Carnavalvierders van Eindhoven naar Schgndel reed gegrepen en op slag gedood. Wieg in brand geraakt. In een pand aan de Oeverstraat te Arnhem, bewoond door de familie S. P. Gitzeis, heeft Donderdagnamid dag een brandje gewoed, waarbij het jongste kind der familie, een drie maanden oud jongetje, om het leven is gekomen, terwijl de moederlichte brandwonden opliep. Ontploffing in een smederij. Tengevolge van een ontploffing is te Mijdrecht de bijna zeventig-jarige smid G. van der Geer zoodanig ver wond, dat hij kort na het ongeval is overleden. Invoer Deensch vleesch. In de week van 2127 Februari zgn van Denemarken naar Neder land uitgevoerd 53.500 kg. rundvleesch en 128 paarden. Een geslacht van water molenaars. Dinsdag herdacht de heerMarinus Zoon, machinist van het Diesel gemaal te Dirksland, den dag, dat hij 40 jaar in dienst van den polder Dirksland c.a. was. Hem is de eere medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in brons verleend. Het merkwaardigste is, dat de betrekking van watermolenaar sedert de stichting van den wind-water molen in 1763, dus gedurende 175 jaar, steeds door een lid van de familie Zoon is uitgeoefend. De machinist behoort tot het vijfde geslacht. Overstroomingen in Californië In het door overstroomingen ge teisterde Zuiden van Californië zgn reeds meer dan 50 personen om het leven gekomen en er worden nog tientallen personen vermist. Men acht het mogelgk, dat de lijken van eenige personen, die vermist worden naar zee zijn afgedreven of dat zg onder aardmassa's zgn bedolven. Riverside is het hevigste geteisterd. Vijftien personen, die in auto's zaten zijn er verdronken, toen de Santa Anna-rivier buiten haar oevers trad. Naar schatting bevonden zich 45 personen op de Angeles-rivierbrug, toen deze bezweek. Dertig personen konden later worden gered. Tienduizend personen zgn tenge volge van de overstrooming dakloos geworden. Het overstroomde gebied beslaat een oppervlakte van 30.000 vierkante mijl* De eerste berichten omtrent plun deringen komen thans binnen en wel uit Zuid Santa Monica, waar vele kostbaar ingerichte huizen van filmsterren staan. Een aantal daar van, alsook verschillende winkels zijn geplunderd. De dieven ontkwa men en er wordt thans de wacht gehouden. De politie heeft order op de plunderaars te schieten. Zelfs wordt gedreigd met afkondiging van den staat van oorlog. Dijkdoorbraak in België. Donderdag is te Viersel een dijk doorgebroken van het Albertkanaal. Een geweldige hoeveelheid wa*er heeft de omliggende velden over stroomd. De dijk is over een lengte van veertig meter weggespoeld. Zoo spoedig mogelgk werden er grondwerkers naar de plaats van de ramp gezonden, om de bres te stop pen, daar honderden hectaren land zijn onder water geloopen. DE LUCIFER. Al is de Volkenbond dan ook niet altijd even gelukkig in het ophouden van zijn prestige, toch verschaft hg aan ons werelddeel een aantal zeer belangwekkende statistieken, aldus de Tijd. Demonstreert hg op politiek ge bied de onmacht van de grooten of is het de onwil? op economisch gebied opent zij ons oog voor de macht van het kleine. Men leze zijn statistiek over de lucifer. We kennen allen het klassieke voorbeeld van een verkeerde zuinig heid, saamgevat in het beroemde adagium: „Een lucifer in drieën, maar een borreltje in eenen." Toch konden wij werkelijk wel iets zuiniger zijn op onze lucifers, al was het alleen maar door een aan- bij ons te steken, die éérst te pro- beeren de dingen gaan toch nooit en dan pas ons lucifersdoosje te grijpen. Want de Volkenbondsstatistiek zegt het on3 er worden in Europa dagelijks niet minder dan vier mil liard lucifers verbrand. Het klinkt ongelooflijk, maar het is toch waar. Vier milliard Weet u hoeveel lucifers er in een doosje zitten Dat heeft geen sterve ling natuurlijk ooit geteld, maar er zitten er 61 in. Van het hout van die 4 milliard lucifers zouden wij een brandstapel kunnen maken van 800.000 kubieke meters inhoud. En 420.000 Kg. fosfor waren noodig voor de vervaardiging. Neemt men nu aan, dat voor het aanstrgken van een lucifertje één enkele seconde noodig is, dan komt onloochenbaar vast te staan, dat Europa's bevolking dagelijks met dit werkje honderd zes en twintig jaar, tien maanden, vijf dagen en twee uren zoek brengeD. Wel een zee van tijd voor het aan steken van zoo'n klein lucifertje Ontploffing in autobus. Aan de pas van Malavi bjj Luristan (Iran) is een ontploffing in een autobus ontstaan. Vijf personen kwamen hierbij om het leven. Kistkalveren. t Is toch beestachtig, zooals de mensch zich vaak misdraagt tegen over het beest. In een onzer groote dagbladen vroeg laatst iemand de aandacht voor een dierenleed, dat dagelijks over het geheele land geleden wordt. Het betreft hier de „kistkalveren" die onmiddellijk na de geboorte, om extra blank vleesch te krggen, in een zeer nauwe en donkere kist worden gesloten, waarin ze zich niet bewegen kunnen en dit leven drie maanden lang moeten uithouden, totdat ze geslacht worden. Een kwelling en dierenmishandeling waar tegen maatregelen moeten worden genomen. Dit feit, leek den inzender voor het humane Holland haast ongeloof lijk toe, waarom hij zich tot een autoriteit van den Keuringsdienst wendde. Deze bevestigde tot zijn ontzetting alles en was zelve ook verontwaardigd over de „mensch- onteerende wreedheid" van deze behandeling. Van hem vernam hg verder, dat alleen een uitspraak van den Hoogen Raad uitkomst zou geven. Waarom al dat dierenlijden noodig is Nergens voorHet publiek vraagt in den winkel „mooi blank kalfsvleesch" en om de blankheid van het vleesch te behouden, worden de pasgeboren kalf jes gedurende drie maanden gemest in een donkere kist, waarin ze zich niet kunnen verroeren. Ik ben er van overtuigd, dat het publiek niet weet, wat voor inwil liging van zijn eisch aan dieren mishandeling wordt vereischt. Vraagt geen blank kalfsvleesch. Nög betervraagt het niet en weigert het te betrekken, wanneer het wordt aangeboden lngekomea en vertrokken personen van 25 Februari, tot 4 Maart VERTROKKEN H. M. Hoeijmaekers, naaister, naar Horst Melderslo A 51. J. G. Poels, zonder beroep, naar Heerlen Kloosterhofstraat 6. M. A. Koonings, kloosterzuster, naar Roosendaal. J. A. Oostendorp, verpleegster, naar Arnhem Schrasserstraat 8. M. H, Bongers, diensbode, naar Roermond. G. van Es, zonder beroep, naar Boxmeer. F. van Es, idem naar Boxmeer. J. A. Naus, verpleger, naar Meerlo Tienray D 44. H. J. H. Reijnders, zonder beroep, naar Udenhout. G. A. M. Prince, broeder, naar Noordwgkerhout. G. Hoezen, stoffeerder, naar Belfeld Markt 0. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 25 Febr. tot 4 Maart. GEBOREN Peter A. Jans-Beken, Buitenweg Gerardus W. Kleeven, Oirlo-Zandhoek Eduard J. W. Wijnhoven, Oirlo Jozef J. van Soest, Ysselsteyn Hendrikus Th. Arts, Heuvelstraat Peter J. Wientjes, Stationsweg Anna J. J. Vullings, St. Servatiusweg Antonius J. M. Lemmens, Stationsweg Johanna M. van Leuven, Oostrum Antonius K. J. Rambags, Weverslo Cornells J. H. Hoedemakers, MerseloEudepoel. OVERLEDEN Johannes Coenen, echtgenoot van E. Kamps, 61 jaar, Ysselsteyn. Martinus Arts, echtgenoot vanH. van Vegchel, 75 jaar, Merselo. 1 patiënt St. Servatius. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Gironummer 136144. Heer der weekKap. Kuepers, Tel. 160 Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis en generale H. Communie van de mannen der H. Familie, 10 uur Hoogmis voor vrouw Flinsenberg, half 3 Kinderlof, 5 uur Lof en 1ste Lijdensmeditatie. In alle H. Missen collecte voor het Herstelfonds. MAANDAG 7 uur leesmis voor de vrouw van Piet Verbeek, half 8 best. jaarg. voor de vrouw van Jacobus Bistervels, 8 uur jaarg. voor Johan nes Arus. 2 uur en 8 uur cursus over onze toekomst voor alle meisjes van 16 tot 25 jaar door Dir. Jennes- kens. DINSDAG half 7 leesmis, 7 uur geen leesmis, half 8 best. jaarg. voor vrouw Bexkens, 8 uur jaarg. 2e klas voor Johanna Goumans en haar zoon Petrus. WOENSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis ter eere van den H. Joseph en vereering der relikwie, half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Mart. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis, kwart' na zeven Sacramentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Meisjesschool, 8 uur jaarg. voor Catharina Mölders. VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor Zeereerw. Heer Pastoor Poels als lid v.d. Retraitepenning, half 8 best. jaarg. voor Bernard van Opbergen en zijn echtgen. Theodora Maas. 8 uur jaarg. voor Antoon Roelofs, 6 uur H. Kruisweg. ZATERDAG half 7 O.L. Vrouw- mis, 7 uur leesmis voor de vrouw van Willem Laurensse als lid van 't liefdewerk van O.L. Vrouw-v. Lourdes ten bate van on- en minvermogenden, half 8 gest. jaarg. voor Arnold Baten en ouders, 8 uur leesmis, 6 uur Lof. Het is verboden zonder bewgs van den IloogEerw. Heer Deken langs de huizen te collecteeren. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn de Quatertemperdagen, verboden vleesch en vleesehspgzen te gebrui ken. Patronaats-Agenda. ZONDAG3.30—5.30 Klein Patronaat 6.309.30Groot Patronaat DINSDAG 7.30—10 30 Goud-Pluvier WOENSDAG6.30—7.30 Algemeene groep. GEW. SOC. CURSUS. MAANDAG 79 les in Nederlands en Economie. WOENSDAG 7—9 les in Geschiede nis en Godsdienst. K. J. V. ZONDAG Mariale Kringdag. Aanvang 11 uur, sluiting 5 uur, onkosten f 0.15, boterhammen mee brengen. MAANDAG 2 uur en 8 uur cursus over onze toekomst door Directeur Jenniskens. DINSDAG 2 uur Naaikrans. DONDERDAG 8 uur leidsters vergadering. Poetsen door Odaclub. K. J. M. ZONDAG geen K.J.M. WOENSDAG half 3 Rosa van Lima. H. Familie. Zondag 13 Maart gaat de H Familie ter bedevaart naar de Smakt. Vertrek aan de kerk om kwart voor 8. Deze week vieren hun patroon heilige H. Ewals, J. v. Vegchel, J. Deriks, H. Vermeulen, H. Gellings, A. Gooren, W. Gooren, A. v.d. Hulst, W. Boom J. Huisman, H. Janssen. Paterskerk Morgen ZONDAG de H.H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoog mis. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde. Om 4.45 gez. Ves pers, om 5.30 Lof met le Lijdens meditatie. Collecte voor de restau ratie der Parochiekerk. DINSDAG Vierde Dinsdag van de Antoniusnoveen. Gedurende de uit stelling van 't Allerheiligste te ver dienen volle aflaat. Om 7 uur de Antonius-mis waaronder algem. H. Communie en gebeden ter eere van St. Antonius. 's Avonds om 5.30 Lof met predikatie en aanbeveling der intenties. WOENSDAG om 5.30 Lof ter eere van St. Joseph. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis. 's Avonds 5.30 oefening v.d. H. Kruis weg. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7.— en 7.30 uur. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Aan allen, die voor de versiering tijdens 't 40 Urengebed bloemen heb ben laten bezorgen, harteljk dank. Morgen Zondag 5 en 6 uur H. Mis voor Joh. v. d. Berg. 7 uur H. Mis ter eere van St. Antonius tot zekere intentie. Maandag 6.15 H. Mis voor Anna Laurensse-Verriet. 7 uur H. Mis voor Joh. v. d. Berg. Dinsdag 6.15 H. Mis tot zekere intentie* 7 uur Hoogmis ter eere van St. Antonius tot zekere intentie. Woensdag 6.15 H. Mis ter eere van St. Joseph tot zekere intentie. 7 uur H. Mis voor Bom. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 6.15 H. Mis voor Henricus Poels als lid van het Koordje. Donderdag 7 uur H. Mis voor Jozina Hofman als lid van het Koordje Vrgdag 7 uur H. Mis voor Maria HuismanPouwels en overl. ouders. Zaierdag 7 uur H. Mis voor een overledene. A.s. Zondag 6 uur H. Mis voor Joh. van den Berg. 7 uur H. Mis tot zekere intentie. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag om 10 uur kerke lijke vergadering, afd. jongens. A.s. Dinsdag 8 Maart, om kwart voor 3 bestuursvergadering, afdeeling meisjes. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 jongen 15 j. v. boerenwerk 1 boerenknecht v. Castenray 1 meisje 14-15 j. v. Maashees boerenknecht g. m. paarden omg. leerling kleermaker keukenmeid voor Tilburg 2 boerenknechten 1 burgerdienstmeisje 18 jaar 1 boerenknecht 16 jaar 1 flinke boerenknecht k. melken 3 boerendienstmeiden Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 bakkersleerling voor Paschen Magazrjnknecht v. graanhandel enz 2 wegenbouwers keukenmeid v. Venray of omg. 1 kantoorbediende 1 persoon voor het spittenjv. tuinen 1 huishoudster voor dadelijk 1 meubelmakerskn. 2 jaar a.h. vak 1 daglooner eenige dagen in de week losse arbeiders 3 dagmeisjes burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j. Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende- opperlieden, sigarenmakers enz. enz, U blijft toch in den nacht van 19 op 20 Maart a.s. niet thuis? Allen op naar Amsterdam om hulde te brengen aan Voor de hartelijke deelneming bij het overlijden en de begra fenis van onze inniggeliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, betuigen wij bij deze onzen harteiijken dank. 16 en Kinderen. Venray. Algeta. Vergadering van op Woensdag 9 Maart in het Patronaat le. van Paardenverzekering s avonds om 8 uur, en 2e. van Veeverzekering om ongeveer 9 uur. AGENDA voor beide verga deringen Notulen, Jaarverslag, verdere besprekingen. 28 De Besturen. Algemeene Vergadering van den Boerinnenbond op Woensdag 9 Maart nm. 2 uur. Soreker: Weled. Heer VAN OPPEN, alg. secr. van „Het Limb. Groene Kruis". Trouwe opk. verz het Bestuur. I f zal op ft5£.r nam. 6 uja Coenderajv terslaan, fre Rechtbaufl, Handelskantoor te Venray zoekt Kennis van boekhouden strekt tot aanbeveling. Brieven onder no. 44 bureau van dit blad. tegen Paschen 15—20 jaar. Adres bureau dezer.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2