DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Magazijn DE ZON De nieuwe Gordijnen DIJSIRPOP cfe/ge&er AKKERs Ons weekpraatje. Van de Sport velden. AlsJSpeciale Reclame gratis Zomen van Gordijnen gedurende de maand Maart. Voiles, Etamines en Marquisettes Het nieuwste van 1938! Marquisette in alle soorten Marquisette SfSïSHSs. iviy:»it:rca 1.95, 1.25,95,58,48 Nieuwste Vitrages Overgordijnen Grootestraat 9 tegen: Hoest Griep, Bronchitis. Asthma Zaterdag 26 Februari 1938 Negen en vijftigste Jaargang No 9 De man, die de klappen krijgt. Cissy van Bennekom. In haar nieuwste rol. Cissy van Bennekom heeft.... Wat zegt U U weet niet, wie Cissy van Bennekom is Eerlijk gezegdveertien dagen geleden zou ze me gerust 'n klap in m'n gezicht hebben kunnen geven, zonder dat ook ik zou hebben ge weten, met wie ik het genoegen had. Wij, provincialen, nietwaar In de hoofdstad is dat natuurlijk Anders. Daar kent iedereen Cissy als een beroemdheid, als een groote trage dienne. DAt althans verbeeldt zich Cissy van Bennekom zélf. En op het oogenblik kent heel Nederland haar; men kent haar als de Amsterdam- sche Kenau, die met oorvegen en de ziedende olie van haar toorn, de burcht van aller vrouwen deugd verdedigt. Om de feiten te resumeeren, welke tot haar tweeden grootschen roem leiddenCissy stapte op 'n keer in het hartje van Amsterdam, op de Rozengracht n.l., uit lijn zóóveel. En werd toen 2 a 3 meter ver „hinderlijk gevolgd", naar ze meende althans, door een haar tot dan onbekenden heer W. Cissy draait zich om, geeft dien mijnheer een klap op z'n wang en vraagt aan een in de nabijheid staanden politie-agent, of-ie de klap gezien heeft. Zoo niet, zegt Cissy, dan heeft hij 'm toch zéker moeten hóóren. Beide bleek het geval te zijn, agent had gezien en gehoord, en hij „slingerde Cissy op de bon." De Nederlandsche pers heeft ik constateer het met schaamte dien dag een gelegenheid laten voorbij gaan om van haar activiteit te laten blijken. Geen enkel blad bevatte 's avonds, noch 's anderen daags, het verhaal van de jonge en knappe actrice Cissy is tooneelartiste wier eer op klaarlichten dag midden op de drukke Rozengracht en voor de oogen van een politie-agent werd belaagd, maar die door eigen dapper optreden zich den geweldenaar van het l\jf wist te houden. Dat het geval tóch nog sensatie wekt, danken we aan de voortgezette doortastendheid van Cissy. Toen die zich voor den politierechter moest gaan verantwoorden, stond er.... toe vallig, een persfotograaf, die èn Cissy èn het aanwgzingsbordje „Politie rechter" op één gevoelige plaat vastlegde. En de kiek kwam 's avonds prompt in De Telegraaf met een uitvoerig verslag der zitting, waaruit moest blijken, dat Cissy, naar haar verklaringen, herhaaldelijk gevolgd werd, hinderlijk gevolgd, door allerlei vreemde en opdringerige mannen en dat ze in dit geval haar afweer- instincten niet had kunnen bedwin gen. Wat de heer W. haar gedurende de vervolging over 2 a 3 Meter had gezegd, bieek Cissy niet te hebben verstaan, maar gevoeld had ze, dat die man het óf op haar eer óf op haar handtaschje had gemunt. En vandaar de oorveeg. Vijf gulden boete! besliste de politierechter. Maar Cissy neemt dat niet.... Ik heb over het geval nagedacht, diep nagedacht, zooals het een serieus mensch past, wanneer hg zich tegen over de groote problemen van onzen tijd ziet geplaatst. Ik benijdde Cissy om dien klap, d.w.z. ik had dezen zélf graag willen geven aan den man, die haar eer op de Rozengracht te Amsterdam heeft durven belagen, 'n Man wil nu eenmaal graag de held zijn, die het met zijn kracht en sterkte voor de belaagde en zwakke onschuld opneemt. Van Cissy kan ik dien klap niet zoo waardeeren. Wie het kiekje van Cissy gezien heeft en 'n hart van twintig in zich heeft, kan het zich begrgpen, dat Cissy door mannen wordt aangekeken en ook wel eens gevolgd, zg het dan niet „hinder lijk", want dat is niet des heeren, maar des proleten. (Veie proletariërs zijn heeren, sommige heeren zijn proleten). Maar wie, verdiend of onverdiend, een klap op z'n aangelaat van Cissy bekomt of haar zulk een klap aan een ander ziet toebedeelen, ziet de schoone maagd aanstonds in een ander licht, een licht, dat de vrouw niet verfraait. Let wel, ik spreek hier niet over een geval, waarin van werkelijke noodzaak van verweer sprake is. Anders echter.... Sommige mannen kunnen zich soms inderdaad kafferachtig en op dringerig tegenover meisjes en vrouwen gedragen, maar de deugde- lrjkste afweer daartegen is nog steeds het échte betoon van vrouwelijk heid, niet van 'n namaak-mannelijk- heid. Echte „dames" gebeurt het zelden of nooit, dat een man zich hinderlijk aan haar opdringt, omdat de echte „dame" op ongewensehte vrijpostigheid reageert met dat vrou welijke „iets" dat zich niet onder woorden laat brengen of beschrijven, maar harder aankomt dan een klap en den man méér nog beschaamt. En tot den aftocht noopt. En toch... toch.., Wij mannen, kun nen Cissy dien eenen klap wel ver geven, hoorOok 'n vrouw en 'n artiste kan op 'n zekeren dag wel eens last van haar spijsvertering hebben en haar dan driftiger doen reageeren dan normaal is. Merkwaardig maar toch ook weer echt vrouwelijk ïs, dat de sexe-genooten van Cissy harder over naar harden klap oordeelen dan de niannen. Mevr. MoussaultVegens heeft gemeend naar de reactie van Cissy's klap een onderzoek onder de vrouwen te moeten instellen en zij rapporteert daarover in de Tel. „Ladylike is het natuurlijk niet"» zegt mevr. RiemensReurslag, de bekende schrijfster. Ze vraagt zich af, of de actrice het optreden van den man niet door haar gedrag heeft uitgelokt. In dat geval acht ze Cis sy's optreden onwaardig maar ook onwaar. De romanschrijfster v. Schaik Willing spreekt, over brutaal, maar wel aardig en over charmante aan stellerij. Fientje de la Mar oordeelt; een pracht-reclame, maar lang niet nieuw. Henriëtte van Eyck geeft Cissy groot gelijk en begrijpt niet, dat men het standpunt van de artiste niet begrijpt. Corry KanVonk vindt het echt iets voor Cissy, voor ze nog iets gehoord heeft, slaat ze al. De meeste vrouwen echter blijken, aldus de enquêtrice, van meening, dat zooiets een vrouw niet overkomt wanneer zg daartoe geen aanleiding geeft. Ik zei reeds; Cissy neemt de vgf guldens niet, maar gooit haar en aller eerzame vrouwen zaak, in hooger beroep. Ze heeft een protest gepubliceerd tegen het vonnis en daarin roept ze haar sexe-genooten op om booze briefjes te zenden aan den politierechter, die haar veroor deelde. Mr. Müller. Woordelijk schrijft ze o. m. De politierechter heeft het n.l. niet oeneden zich geacht tijdens de terechtzitting te verklaren, dat een vrouw, die op straat wordt lastig gevallen, daartoe zelf aan leiding moet hebben gegeven. Bedenkt men wel, dat.... de hee ren W. en consorten van politie- wege een aanmoediging hebben ontvangen om met hun laffe on hebbelijkheden tegen vrouwen en meisjes op straat te driester voort te gaan En dat is een kant van de onverkwikkelijke affaire, die niet alleen mg aangaat, doch Allen vrouwen. Met deze schrijverij heeft Cissy zich verder laten gaan dan met het geven van den klap. Thans is ze nl. de waarheid te na gekomen en voor dezer waarheideer is Mr. Müller in het strijdperk getreden. In een pu blicatie zijnerzijds constateert Mr. Müller, dat Cissy geweldig jokt, van een gefingeerden aanslag heeft ge waagd en de woorden van den po litierechter verdraait. Vergoelijkend zegt hg: Men weet nooit of men zoo ie mand die in rollen leeft, zulk een verdraaiing van de werkelijkheid kwalijk nemen moet of niet. Maar alle vrouwen in Nederland kunnen gerust zijn dat weet ik wel. Op dezelfde zitting, die Cissy voor het eerst met den rechter deed kennismaken, veroordeelde ik een man, die het werkelijk op de eer baarheid van een jong meisje voorzien had zonder dat hij nog een noemenswaardig deel van zijn bedoeling bereikt had tot twee maanden gevangenisstraf. Dat werd als een ware straf gevoeld. Maar men moet goed het onder scheid maken tusschen een wer- kelgken en een gefingeerden aan slag. Uit de mededeelingen van Mr. Müller blijkt voorts, dat het volko men is vastgesteld, dat de „belager" in het onderhavige geval niets geen kwaad in den zin had. Hg en Cissy stapten op dezelfde halte van den tram. De belager was vóór, maar Cissy drong naar den uitgang en sneed daar haar voorman den pas af. Die was toen boos, liep 2 A 3 meter grommend achter haar aan en besloot met „Je bent me een brutaaltje". Onmiddellijk daarna was hg de man, die den klap kreeg. Dat is alles De heele zaak heeft eigenlijk niets om de hakken. Ik weet niet wat Cissy op het oogenblik drijft. Ik misgun het haar niet, wanneer ze uit het geval een rijken man peurt of een mooi contract aan het fail liete tooneel. Als het publiek overigens slechts lacht om haar actie vaD thans, is de zaak gezond Het zou fataal zgn wanneer naar binnen en naar buiten de indruk kon worden gevestigd, dat zelfs op een der drukste punten onzer Nederlandsche hoofdstad een vrouw slechts met slaande argu menten haar eer weet te verdedigen. Alle ongemanierdheid van mannen tegenover vrouwen, moet afstuiten op het pantser harer verachting als ze dat weten te dragen. En tenslotte loopen er op den openbaren weg in Nederland nog heeren genoeg, échte heeren, in boe zeroen of met stijven boord, die met begeestering het noodige en den man meer geëigende „handwerk' zullen verrichten tegenover een Al te opdringerig, ziekelijk individu, wanneer een lastig gevallen vrouw hun bescherming vraagt. Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd. vóór 1 uur in ons. bezit zijn. SERVATIUS-OMROEP De 22 uitslag tegen Gennep gaf de verhouding in het veld vrij goed weer. De manier waarop Gennep aan den gelijkmaker kwam was evenwel te goedkoop, alhoewel toch verdiend. Deze wedstrijd is beslist de beste geweest van het heel seizoen. Het was een lust om te zien hoe beide ploegen volkomen aan elkander gewaagd, srieh f risch dooh itevig met een flink tempo in den strijd wier pen. Toch zou ik van deze plaats het publiek vriendelijk willen ver zoeken zich onder het spel niet met de spelers in te laten. Dit geeft maar aanleiding tot ongenoegen. De manier waarop J. Langen voorafgegaan door een breed opgezette aanval voor S- den gelijkmaker scoorde, zullen de toeschouwers niet licht vergeten. Dat was voetbalspel van de bovenste plank. De beide verdedigingen, kee pers en backs waren zeer goed. Onze middenlinie was beter dan die van Gennep, vooral Bexkens en Tol blon ken hier uit. De voorhoede van Gen nep was beter dan die van S., vooral wat het binnentrio betrof. Het geheele elftal kan op een zeer goeden wedstrijd terugzien. De vast gestelde wedstrijd voor a.s. Zondag in Leuth is uitgesteld wegens K.R. S. 3 had er verleden Zondag weer eens zin in. Met een stand van 70 in het voordeel van S. 3 moest hier gestaakt worden wegens gebrek aan ballen. D.I.S. 2 verspeelde een punt aan Smakt, zoodat deze club iets verder achter raakt. Zondag a.s. moet S. 3 naar de Valk 4. Alhoewel het nu geen 151 zal worden, de overwinning zal S. toch wel niet ontgaan. Toch zal S. Zondag nog niet officiëel kampioen zijn aan gezien ze nog voor 10 minuten naar Erica moeten, welke wedstrgd ech ter in een zekere overwinning van S. zal eindigen, want er wordt be gonnen met een stand van 52 in het voordeel van S. Dus jongens, zorg er a.s. Zondag voor dat jullie de laatste volledige competitiewed strijd waardig besluit. Dan kan reeds met Vastenavond de kampioensvlag ontplooid worden. Scheidsrechter: de heer Jenneskens. Leider de heer V. Fonck. Vertrek: 12 uur. Voor S. II staat Zondag een in teressante wedstrgd op het pro gramma. Dit elftal krijgt thee te schenken aan de Valk II. Daar beide elftallen het volgend jaar in dezelfde klassen uitkomen kan deze wedstrgd een zeer aardige krachtmeting wor den. We zgn zeer benieuwd wat S. er na een langdurige afwezigheid op het groene veld van zaJ terecht bren gen. Deze wedstrgd begint om 2 uur. Entrée 15 cent, werkloozen en kin deren 5 cent. VALK-REVUE. Het reisje voor de Valk I naar Mierlo-Hout werd eenigen tijd uit gesteld, wijl het speelveld aldaar werd afgekeurd. G.V.V. blijft steeds maar overwin ningen boeken. Verleden Zondag werdeD de Kolping-re3. op eigen veld met 81 gekraakt. De beide Deurnesche clubs voelen blijkbaar niet veel voor het portiers- baaDtje. S.V.V. wou in Uden met. 21, terwijl Deurne met 31 van Mulo 2 won. De stand is nu G.V.V. 14 13 0 1 23 67— 7 N.W.C. 13- 9 2 2 20 36—27 MierloHout 14 9 1 4 19 33—17 Eli 13 6 4 3 16 24—23 De Valk 14 5 3 6 13 27—32 Udi 14 5 2 7 12 31—40 Sparta 12 5 1 6 11 23—18 Kolping 15 4 3 8 11 22—36 S.V.V. 14 2 5 7 9 17—39 Mulo 14 3 1 10 7 35—38 Deurne 13 2 2 9 6 19—48 De Valk 2 zette de kringcompetitie onfortuinlijk in, door met 3—2 van Oostrum te verliezen. In de volgende wedstrijden dienen de reserves meer aandacht te besteden aan het aan geven of plaatsen van den bal, waar door het onderlinge verband beter tot zijn recht komt. De Valk 4 verraste vriend en vijand, door Merselona I met 41 te kloppen. Dat was goed werk van onze benjamins. Dat geeft moed voor de toekomst. Voor den voetballiefhebber is er morgen varia genoeg. De Valk I begint aan haar eindspurt van zes wedstrijden. Met flink aanpakken is er voor de rood-zwarten nog wel een betere plaats op de ranglijst te bereiken. De wedstrgd tegen S.V.V. uit Deurne, welke morgen aan den Leunscheweg gespeeld wordt, kan reeds twee winstpunten opleveren, maar er dient om de zege gestreden te worden en geen scoringskans mag onbenut gelaten worden. De Valk 2 speelt morgen voor de eerste maal tegen haar plaatsgenoote Servatius 2. Plaatselijke ontmoetingen dragen steeds een apart karakter. Dit zal ook wel bij deze derby het geval zijn. Het zal ongetwijfeld een vinnige strijd om de overwinniDg worden. Met terrein-voordeel staan o.i. de kansen voor Servatius 2 iets gunstiger De Valk 4 verleent gastvrijheid aan Servatius 3. Met het kampioen schap in zicht gelooven we niet, dat Servatius 3 te verslaan is. We ver wachten dan ook een flinke over winning voor de tricolores. 6 Maart a.s. wordt gespeeld: De Valk 1 contra Mulo 2 uit Helmond. Holthees—Smakt. Morgen Zondag tergelegenheid van Prins Carnaval zal er op het terrein van H.S.V.V. bjj café Loonen een ge- costumeerde voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen de veteranen van HoltheesSmakt tegen de oud-voet ballers van Overloon. De wedstrgd vangt aan om 2 uur en staat onder leiding van M. Maassen. De elftallen zgn als volgt samengesteld: (H.S.V.V.) Lei Wijnhoven Lei Bos, Jan Bos. Toon Weijenberg, Lochtjens, Wiel Koopmans. Toon Bonants, Jan Jacobs, Gradus Bastiaans, Karei Koenen, Helm Loonen (aanv.). Scheidsrechter M. Maassen. spelen weer een belangrijke rol in Uw woning. Het gaat dan om smaak en gezellig heid. Wij brengen een werkelijk niet te overtreffen collectie Met de uiterste zorg, voor elke beurs en voor elke smaak sa mengesteld. lieden etaleeren wij een speciale gordijnen-etalage 45, 32, 22, 18, 10 lVFarlr-ao in ruime keuze IVldUl d5» 22, 18, 15, 12, 8 CrnrHiinpn m®t strookje \JIU1 Uijlieil fraaie bewerking in wit en ecru 28, 24, 20, 18, 16 35, 28, 22, 18 jVJ-ïrctöt-oo fraaie sorteering grof weefsel, zeer modern 58, 48, 35, 22 enorme keuze, in de nieuwste soorten, keurige dessins. Het geheim der verrassende werking van Abdijsiroop berust voor een groot deel op de vele daarin verwerkte „genees kruiden", waarvan de bijzondere genezende eigenschappen reeds in de oudheid aan enkele „ingewijden" bekend waren. De voornaamste uit het 20-tal kruiden zijn: Drosera rotundifolia, Herba Althaeae, Aconitum napel lus, Juglans regia, Herba Serpylli, Herba Maté, Herba Marubii, Herba Meliioti. Deze kruiden bevatten tegen aandoeningen van de adem halingsorganen geneeskrachtige stoffen in hun natuurlijke samen stelling, waardoor zij gemakke lijk door het lichaam kunnen worden opgenomen. Hun werking is snel en veelzijdig. Zij schaden het gestel niet, daar ze geen sporen in hel lichaam achter laten, in tegenstelling met de nieuwere z.g, chemische synthetische middelen. De schitterende werking van deze kruiden-siroop, die Abdijsiroop is, wordt thans nog krachtig ver sterkt, nu Apotheker Dumont op bijzondere wijze daaraan heeft toe gevoegd de krachtig „hoest-be- dwingende" stof: „codeïne", zonder dat de natuurlijke werking der kruiden wordt verminderd. Integendeel, door deze gelukkige combinatie wordt zij nog doel treffender. 'n Betere samenstelling tegen aandoeningen der adem halingsorganen, de ondervinding zal het U bewijzen, is ondenkbaar. Grijp dus vol vertrouwen naar ,/s werelds béste hoest-siroop" I Prijs per flacon: 90 cent, f 1.50, f 2.40 en f 4.20. Overal verkrijgbaarI Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 9