DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS De naderende lente. Ons weekpraatje. De wichelroede. Voetbalsport. Radio-Centrale Zaterdag 19 Februari 1938 Negen en vijftigste Jaargang No 8 De winter heeft ons weinig koude dagen geleverd. Al maar regen en stormen. Nu verwacht men in den winter eens flinke vorst en sneeuw, dat hoort er nu eenmaal bij. Maar de mensch wikt en God beschikt. Vorst heeft dit voordeel, dat door het uitzettende ijs de gronddee'.tjes uit elkaar gedreven worden en een goede losse structuur verkregen wordt. Ook wordt er heel wat on gedierte door gedood. Sneeuw geeft niet alleen beschutting voor de win tergewassen, maar geeft ook bij het smelten een flinken voorraad water in den grond, dat als reserve dient in den komenden^drogen 'zomertijd. Over te weinig vocht hebben we trouwens de laatste weken niet te klagen gehad. Daardoor is de grond weer eens met water doordrenkt. waDt hij was tot zelfs in den winter diep uitgedroogd. Wel zijn de akkers tamelijk vast ineengeslibd, wat men bij de bewerking wel zal ondervinden. Intusschen beleven we nu al Febr. en de zon kan op heldere dagen al aardig warmte ontwikkelen. Het zachte weder doet de natuur vroeg ontwaken. De vroege voorjaars bloemen boren zich reeds door de aardkost, het sneeuwklokje laat zijn bloempjes al in de frissche lucht bengelen, en ook aan de boomen en struiken kan men zien, dat er zwel ling in de knoppen merkbaar is, zoodat we als het zoo doorgaat, een vroege lente te verwachten hebben Nu de lente in het vooruitzicht is, nemen de werkzaamheden op den akker ook weer in omvang toe. Men ziet aan de kleur van gras en granen, dat er groei begint te komen. Dat is voor den boer een teeken, dat hg met de noodige voedingstoffen voor den dag te komen. Het wintergraan heeft in zijn jeugd het vermogen om uit te stoelen, dat wil zeggen, dat uit den halm meer dere zgstengels kunnen ontstaan. Deze ontwikkelen zich uit de knop pen, die zich onder aan den halm bij den grond bevinden. Uitstoelen doet het wintergraan alleen in het voorjaar, als de groei begint. Later heeft het dat vermogen verloren. Dat uitstoelen kan men bevorderen door een vlug werkende meststof toe te dienen. Dat is noodig, als het gewas een te dunnen stand vertoont. Het is soms verwonderlijk, hoe een graanakker, die weinig meer belooft, zich dan kan ontwikkelen. Het is nu de tjjd, om daarvoor te zorgen. Men geeft een bemesting met gier of een vlug werkende stik- stofmest, zooals chili en kalksalpeter. Vroeger was het meer de gewoonte, om de gier al vroeg in den winter op het land te brengen. De onder vinding heeft geleerd, dat vooral in tijden van veel regen er heel wat naar den ondergrond kan wegzak ken. Beter is het daarom, te wach ten tot het vroege voorjaar, als het gewas zijn groei begint. Een te late aanwending van stik stof heeft het nadeel, dat het gewas te lang blijft doorgroeien en niet op tijd rijp wordt. Staat er veel onkruid tusschen het graan, dan geeft men kalkstikstof op een morgen, dat een zonnige dag te wachten is. Vooral voor de be strijding van herik en blauwbloem is kalkstikstof een uitstekend middel. Ook kan over het wintergraan nog fosfor en kali als overbemesting gegeven worden. Dit moet geschieden, als de bladeren droog zijn. Ook de weide moet haar beurt krijgen. Men ziet reeds dat het gras een donkergroene tint krijgt, een bewijs, dat er leven in komt. De greppels worden schoongemaakt, om het overtollige water gelegenheid te geven, af te kunnen vloeien. De aarde uit de greppels wordt over de weide uitgespreid. Wie een partij compost heeft kan die nu over het gras uitspreiden. Heggen en struik gewas om de weiden worden opge- snoeid en het snoeihout wordt zoo spoedig mogelijk verwijderd of ver brand. Thomasslak of super en kalizout kunnen in deze maand worden uit gestrooid. Met het geven van snel werkende stikstof of gier kan men nog een poos wachten, tot het war mer wordt en geen vorst meer te verwachten is. Over de uitgestrooide aarde en kunstmest komt dan de weide-eg, die de aarde van molshoopen en dergelijke gelijkmatig verdeelt. Met de weide-eg kan ook heel wat onkruid, dat zijn kop begint op te steken, vernietigd worden. Ook wordt de grond eenigszins losgemaakt, waar door de lucht beter in den grond kan dringen, Is de weide te los, dan kan een zware rol goede diensten bewijzen. Een weide moet vast en gesloten zijn, anders worden de goede grassen verdrongen door slechte en onkruiden. Mogelijke kale plekken worden wat losgemaakt, met een goed gras mengsel bezaaid, met wat compost bedekt en ingesleept en gerold. Veel oude weiden, die veel spichtig gras vertoonen en men meent te moeten scheuren, kunnen door een doelmatige bemesting en verpleging nog in uitstekenden staat gebracht worden. Ook de boomgaard moet nu onze aandacht hebben. Zijn de boomen nog niet gesnoeid, dan moet men daar niet mee wachten. De beste tijd hiervoor is, als ze nog in rust zijn. Eerst wordt al het dorre hout verwijderd en dan kan men zien, wat nog meer weg moet. De takken en twijgen moeten voldoende ruimte hebben om als de bladeren verschij nen licht en zon door te laten. Waar het vee onder de boomen Mo»t gruran, is men wel genoodzaakt de laag hangende takken op te snoeien. Het is echter de vraag, of het niet beter is, als de boomen de weide heelemaal beschadigen, om de naar beneden hangende takken on gesnoeid te laten en het vee uit de wei te houden, want daar komen juist de meeste en beste vruchten aan. Het mes kan nu eenmaal niet aan twee kanten snijden. Al het snoeihout en mogelijke rotte vruchten en bladeren wordt bijeen geharkt en verwijderd. Dan worden de boomen bespoten met een oplos sing van carbolineum ter sterkte v^n 71/, tot 10 pet. Een goede bemesting voor den boomgaard is 500 tot 300 Kg. Ihomas- slakken en 20.000 liter gier per H.A. Men wacht met de gier een veertien dagen na het uitstrooien van de thomasslakken. Om de 4 of 5 jaar geeft men een bemesting van 1000 K.G. kalk in den winter. Ook de tuinwerkzaamheden nemen nu een aanvang. Waar nog niet ge spit is, moet men daar nu mee be ginnen. Men geeft een matige be mesting met stalmest en gier en spit den grond een paar steken los. De tweede steek blijft op dezelfde plaats in de voor. Dan geeft men per roede l1/, KG. thomasslakken en 1 kilo patentkali over het gespitte land en harkt ze in. Met half kunst mest krijgt men lekkerder groenten dan met enkel stalmest. Reeds kan men probeeren, als de grond goed is opgedroogd, om op een warm plekje wat spinazie en radijs te zaaien. Tuinboonen kan men bijeen in den grond leggen en met wat aarde en stroo bedekken om voor te kiemen. Die kunnen dan over enkele weken uitgepoot worden. J. H, DELHOOFEN. Vestigingseischen. Maatschappelijke handel en wandel aan banden. De schoenmaker moet zich voortaan aan zijn leest houden. Als Mussert wint, kan ik geen journalist meer blijven. Eerstens, zoo vermoed ik althans, zou „mijn Leider" aldus zullen we hem aan moeten gaan betitelen rechtstreeks of van zijnentwege bezwaar maken of doen maken tegen de voortzetting van mijn werk; tweedens zou ik daar zelf bezwaar tegen hebben, omdat ik nimmer een journalistieke knecht zou willen zijn. Evenwel, mijn pen heeft me nog geen ander goud aangebracht dan dat van de pen zelve, zoodat ik naar een nieuwe bron van bestaan zou moeten uitzien. En die andere bron nen is minister Steenberghe bezig met wettelijk prikkeldraad af te zetten. Indien „mijn Leider" van straks de versperringen uit het demo-liberale stelsel overneemt de lezer zietik begin het nationa listische jargon al aardig aan te leeren dan mag ik, na mijn pen ter ruste te hebben gelegd, het hak mes van den slager niet opnemen, noch mag ik deeg gaan kneden in den trog, noch naar leest of span riem grijpen teneinde de onderdanen van mijn volksgenooten te „lappen. Daartegen verzetten zich de „ves tig ingseischeD.En ik mag ook geen drukkerijtje beginnen, want daartoe beklom ik niet de onmisbare „erken ning." Zelfs het pluim veebedrijf kan ik niet ter hand nemen, want ik mag geen broedmachine in mijn huis hebben, daar ik geen licentie rijk ben voor 't fokken van kuikens. Landbouwer kan ik niet worden, omdat ik geen „schetsen" en geen oormerken heb, de tuinbouw is voor me afgesloten, omdat ik een teelt vergunning mis. Er zou me dus niet veel anders resten dan stempelaar te worden of mijn brood in het vrije beroep van straatzanger te gaan verdienen, vaderlandsche liederen kweelende alsWij leven vrij, wij leven blij, °P Neêrlands dierbren grond Nu maak ik me voor m'n zeiven nog geen bijzondere zorgen. Het stelsel van democratische gebonden heid-in-vrijheid zal mijn tijd nog wel uitdienen, mijn pen zal me ten slotte wel geleiden tot daar, waar ik nog niet graag wezen wil, maar onherroepelijk terecht moet komen. Niet voor iedereen zjjn de perspec tieven dermate gunstig. Er zijn tal van bekwame vak- menschen, middenstanders, die door de moordende concurrentie in hun bedrijf, door technische evoluties, door andere, gewijzigde economische omstandigheden, dan wel om gezond heids- of andere redenen, hun brood winning hebben zien vergaan. In een anderen tak van handel of nijverheid zien ze misschien een nieuwe kans.... ware de toegang er heen niet ver sperd door eischen van vakbekwaam heid, handelskennis, credietwaardig- heid, een stelsel van „vergunningen" en wat dies meer zij. Hoe waardevol vele dezer eischen inderdaad ook mogen zijn voor de behoorlijke uitoefening van een nering of bedrijf, hoofdzaak is altijd de persoonlijke tact en het aanpas singsvermogen van den ondernemer, maar het is helaas onmogelijk om hem daaromtrent een examen af te nemen. Er zijn van die menschen, die in èlles slagen, wat ze op touw zetten, ook al hebben ze aanvankelijk slechts over een geringe kennis van zaken te beschikken. Hoe het zij, met deze gave van algemeene zakelijke geschiktheid zal men in de naaste toekomst weinig meer uitrichten. Maatschappelijke „overstapjes" voor handel en nijverheid worden zoo goed ais niet meer beschikbaar gesteld- De economische vrijheid van hem, die ondernemer wil zijn, wordt aan korte banden gehoudenieder zal voortaan, hongerend of welvarend, sterven in zijn eigen vak. Degenen, die leiding hebben te geven bij de beroepskeuze van jeug dige personen, mogen het wél be denken, dat deze keuze thans heel wat beslissender is voor het leven dan vroeger. Wie nou schoenmaker wordt, zal zich altijd aan zijn leest hebben te houden. Er zijn menschen, die al deze dwangmaatregelen der overheid hart grondig verfoeien en anderen, die er vreugdevol mee instemmen. Spot vogels hebben de economische ver houdingen, welke zich in de crisisjaren ontwikkelden, aldus vervoegd: Ik liberaliseer, Jij vrijhandelt, Hij concurreert zich dood, Wij vragen surséance, Gij biedt vijf prócent Zij gaan op de flesch. Ik verfoei de economische dwang maatregelen van de .fregéering als een kwaad, maar ik. apprecieer ze als een noodzakelijk kwaad. Zonder deze soort maatregelen zou de toe stand voortduren. Wie in het eigen bedrijf van onderlingen bedrijfsmoord zijn gesneefd, werpen zich zonder geld en zonder vakkennis, maar omdat ze niets meer te verliezen hebben ook zonder risico op een ander bedrijf om te trachten door een niets ontziende concurrentie opDieuw een been aan den grond te krijgen. Aldus infecteert het zieke het gezonde. De noodlottige vak-beunhazerij, waartoe de crisisomstandigheden velen dreven, is niet alleen schadelijk voor het middenstands-, maar mede voor het algemeen belang consumen tenbelang. Niemand heeft er eenig voordeel van, wanneer een slager zich ergens als schoenmaker gaat vestigen en daar zolen gaat lappen voor f 1, wanneer de werkelijke vak man er f 1.25 voor moet berekenen Goede kwaliteit en vakkundige be werking, van wat dan ook, verhoo- gen weliswaar den prijs, maar be wijzen in het gebruik 't goedkoopst te zijn. Het publiek weet dat wel, maar door de vele beunhazerij wist men niet meer waar men voor kwaliteit en prima bewerking terecht kon en men lette nog slechts in het bijzonder of uitsluitend op z.g. voordeelige" prijzen. Uit het noodzakelijk kwaad van de thans door de overheid toegepaste, althans aangekondigde dwangmaat regelen als die, welke uit de Vestigingswet Kleinbedrijf 1937 voort vloeien is het gcede geboren van toezicht op de vakbekwaamheid, handelskennis en flinancieele be trouwbaarheid van hen, die handel drijven den of neringdoenden zijn. Of willen worden. De bona-fide middenstanders waar- deeren dat alles in hoogé mate, om dat het een betere bestaanskans schept voor reëele zakenlieden. Alleen men houdt z'n hart wel eens vast, tot hoever de door de overheid te stellen eischen op den duur zullen worden opgevoerd. Wie de Nederlandsche praktijk kent van „examens" b.v. voor wat „een voudige" en „eenige" kennis betreft, op zich zelf rekbare begrippen weet, dat hier het gevaar van over drijving in de toekomst lang niet denkbeeldig is. In het Weekblad „Economisch Sta tistische Berichten" werd tot uiting gebracht, dat deze overdrijving er al is. De schrijver herinnert er aan, dat in het algemeen de vestiging afhankelijk wordt gesteld van een diploma, voor de verkrijging waar van eischen gelden, die voor de uit oefening van laten we zeggen: het slager3bedrijf wel nuttig, maar geenszins onontbeerlijk zijn te achten. Zeker, het zal den slager ten goede kunnen komen, als hij wat algemeene commercieele ontwikkeling bezit. Maar moet dat bezit als een voor waarde in het algemeen belang gel den, zcodat dit zou worden bedreigd of geschaad, Indien een slager zich vestigde, die niet in staat is, zijn boekhouding zélf op te zetten, die niet weet wat f.o.b. beteekent of wat de bevoegdheden zjjn van den Mid- denstandsraad, die de intrestrekening met rentenummers niet heeft ver mogen te begrijpen, of die de spel lingen-De Vries en te Winkel, Kolle- lewijn, Terpstra, Marchant en Slote- maker de Bruine door elkander haalt als moest hij er gehakt van maken? Het is te hopen, dat de overheid inzake de vestigingseischen het juiste midden zal weten te vinden en naar dat midden ook verder haar koers zal bepalen. waterader aangewezen, een steen fabriek bekwam op deze manier de benoodigde hoeveelheid water voor de fabriek en zoo zouden er vele voorbeelden te noemen zijn •Maar ook tijdens de wereldoorlog hébben de wichelroeden vaak groot e diensten bewezen bij het opspcren v^n mijnen, onontplofte bommen en granaten enz. en ook voor het aan leggen van hospitalen achter de fronten, waar zoo erg noodig is, dat het water goed zuiver is. Het is niet te betwijfelen, dat de wichelroede loopers eerlijke menschen zijn, waarvan de wichelroede aanslaat onafhankelijk van hun wil, doch wat de reden van dit aanslaan is, daar zijn de geleerden het nog niet over eens. Indertijd nam prof. Dr. Salomon, directeur van het Instituut der Heidelbergsche hoogeschool aan, dat door bepaalde onderaardsche stoffen krachten kunnen te voorschijn komen, die een grooten invloed op het ge stel der wichelroede dragers hebben, en zoo de roede, welke zij immer zeer licht vast houden op deze manier in beweging zouden brengen. De zenuwen zouden dan ongemerkt op de spieren werken, met het bekende resultaat. Een bezwaar is het echter, dat de wichelroede niet alleen aanslaat op de plaatsen waar zich water zou bevinden, doch volgens hun eigen verklaringen ook indien er goud, steenkolen, zout, en zoovele andere stoffen in den giond aanwezig zijn, vandaar ook, dat men er gedurende de wereldoorlog van gebruik kon maken zooals hier boven reeds ver meld. De wichelroede luistert dus naar zooveel, dat het moeilijk wordt om water te vinden als men water noodig heeft, men kan ook heel an dere stoffen vinden, waarvan men echter niet veel zal bemerken, als men water zoekt let men er niet op wat voor andere stoffen er in den grond zitten. Het zal dus wel aan te bevelen zijn, indien een ervaren geoloog bij de onderzoekingen tegenwoordig is. En dan nog zullen er altijd bij komstige omstandigheden zijn, waar door het den eenen dag beter zal gaan dan de ander. Want zeer zeker zal de gezondheidstoestand van de wichelroede-looper ook een woordje meespreken en als deze looper niet goed heeft geslapen of een slechte spijsvertering heeft, zal de roede niet ,zoo goed reageeren als anders het gezal was geweest en zal men dan ook allicht plaatsen voorbijgaan waar wel water is. Daarbij komt nog, dat het wichel- roede-loopcn een vrij vermoeiend werk schijnt te zijn, zelfs als de roede niet uitslaat. De wichelroede- loopers houden de staaldraadroede met gebogen armen voor zich uit, daarbij de draad uitspannend, de viDgers vast omklemd en de duim over de vingers heen gedrukt, dan loopen zij verder met een eigenaar dig neerzetten der voeten, welke zwaar en vlak worden geplaatst. Rij elke wichelroede-looper is de manier van het uitslaan weer anders, de een slaat uit naar boven in een driftigen schok, de ander gaat lang zaam aan licht op en neer en weer anderen gaan langzaam naar boven om dan vlak voor (of boven) de waterbron in verticalen stand te blijven staan. Door het meten van den afstand waarop de roede voor het eerst be gint te werken en die waarop zij geheel verticaal is gaan staan, kan men berekenen op welke diepte zich het water moet bevinden. Veel is er de laatste tijd gesproken over de wichelroede, vele proeven werden genomen waar de meest vooraanstaande mannen aan deel namen. Verre van deze proeven af te keuren, zou het toch wel eens interessant zijn om te weten tot welke positieve resultaten men tot heden is gekomen bij deze onder onderzoekingen en of werkelijk om de aangegeven plaatsen zich onder aardsche gewelven bevonden. Reeds jaren geleden kon men in tijdschriften lezen over wichelroede lopers, die vaak werkelijk succes wisten te boeken. In het Rijngebied, waar boorfirma's er Diet ip geslaagd waren noemenswaardige hoeveel heden water te vinden, bewees een wichelroede, dat op een bepaalde plek water moest zijn en bij door boring tot een diepte van 27 Meter kwam men dan ook inderdaad tot de benoodigde hoeveelheden water van een ader die 50 60 M3 per minuut gaf Verder werd voor een bleekerjj een SËRV ATIUS-OMROEP Niettegenstaande de zeer emotie volle reis naar Ooy, liet S. zich nu eens niet van de wijs brengen en behaalde daar een ruim verdiende alhoewel onverwacht 02 overwin ning. Hierdoor bezet S. nu de tweede plaats op de ranglijst en bewees tevens den door Boksmeer verlang, den sportieven dienst, voor welke prestatie de club van Massy den Venrayers wel dankbaar mag zg'n. Uit het feit dat S. de overwinning niet cadeau heeft gekregen, want voor O.V.C. stond er minstens zoo veel op het spel als voor S., mag men wel besluiten dat de heeren als ze het maar willen, tot goede voet balprestaties in staat zgn. Degenen die beweren dat de S.-lui slechts mooi weer voetballers zijn, zullen hun meening nu wel moeten herzien, aangezien er verleden Zon dag op het lage vlakke Ooy-veld een koude gure wind woei, en men er in Boksmeer bij prachtig weer niets van terecht bracht, tenminste de voorhoede niet. Zondag a.s. krijgt S. thee te schenken aan het oude Vitesse. Beide ploegen hebben nog een theoretisch kansje op den titel, tenminste als Boksmeer maar zoo goed is nog een paar maal te struikelen. Die kans is Zondag reeds in Areen aanwezig waar Boksmeer op bezoek moet. De wedstrijden tusschen S. en Vitesse hebben altijd op een zeer hoog peil gestaan. We zijn er dan ook van overtuigd, dat het er op het S.-terrein warm zal toegaan tusschen twee gelijkwaardige tegenstanders. Indien het weer wat meewerkt, zal iedere voetballer van deze kamp ge tuige willen zgn. De uitslag zal wel weer voor een groot deel afhangen van het al of niet op schot zijn van de voorhoede. Daarom wagen we ons niet aan een voorspelling en wach ten we maar af. De wedstrijd begint om 2 uur. Scheidsrechter: S. H. Hendriks. S. m heeft Zondag een uitwed strijd tegen Oostrum n. Dit is geen al te moeilijke opgave, tenminste als de aanstaande kampioenen maar indachtig zijn wat er voor hen op het spel staat. Er mag geen enkel puntje meer verloren gaan. Wanneer het derde hiervan overtuigd is en men zich toelegt op snel open combinatie spel worden ze wel weer twee punt jes rijker. Succes, lui! jVertrek: half een. 55^77; Scheidsrechter: L. Hermans. Leider; H. Rutten. Eindelijk komt er ook voor S. II weer werk op de winkel. Onder auspiciën van den Kring Horst— Venray, die een prijs ter beschikking stelt, worden er twee competities gespeeld. In iedere competitie zgn vier elftallen ingedeeld. In de eene: De Valk II, Servatius n, Oostrum I, en Ysselstein L In de andere: D.I.S. I, H.S.C. III, Brughusia en Excelsior. De kam pioenen van iedere afdeeling komen in den eindstrijd tegen elkander uit. Ook de nummers twee, drie en vier, kampen nog onderling, zoodat er nog zeer interessante wedstrijden te verwachten zijn. Zondag zet S. II deze competitie in met een uitwed strijd tegen Ysselstein. We zijn be nieuwd wat onze jongens er na een langdurige rust van zullen maken. Vertrek: een uur. Leider: Nastvogel. VALK-REVUE. De Valk a. kring kampioen In de eindronde om het kampioen schap van den kring HorstVenray, welke j.l. Zondag op het terrein van Servatius gespeeld werd, hielden de Valk-juniores de eer van Venray hoog, door op bovengenoemde titel beslag te leggen. Van de drie clubsD.E.V., H.S.C. en de Valk, speelde de Valk ontegen zeggelijk het beste en productiefste voetbal. Over alle linie's toonden zij zich de meerdere van hun tegen standers. De eerste wedstrijd tusschen de Valk en D.E.V. was de beste van dezen middag. De Valken wonnen deze match met 30. Na een korte rust betraden de rood-zwarten andermaal het veld, om H.S.C. te bekampen. Deze ont moeting eindigde in een 11 gelijk spel. Als slot van het tournooi speelde D.E.V. tegen H.S.C., welke door de Arcensche juniores met 20 werd gewonnen. De rangschikking was dus De Valk 2 1 1 0 3 4—1 D.E.V. 2 10 12 2—3 H.S.C. 2 0 1111 Met één punt voorsprong stelden de Valken zich in het bezit van den eeretitel. Na afloop werden de spelers gecomplimenteerd door de Voorzitters van Servatius en de Valk, terwijl de Valk-aanvoerder van het Servatiusbestuur een fraai bloemstuk in ontvangst mocht nemen Morgen gaat de Valk I haar com petitie-programma verder afwerken, met de uitwedstrijd tegen Mierlo- Hout. Daar een viertal spelers op het ziekenlijstje staan, zal het zwaar werk worden, om een winstpuntje mee naar Venray te brengen. Met flink aanpakken is er echter veel te bereikeD, want onoverwinne lijk is Mierlo-Hout lang niet. De Valk 2 speelt met Oostrum, Ysselsteyn en Servatius 2 een z.g kringcompetitie. De Valk-reserves beginnen met den thuiswedstrijd tegen Oostrum, welke morgenmiddag om 2 uur aan den Leunscheweg ge speeld wordt We verwachten een spannenden strijd, waarvan een puntenverdeeling het meest waar schijnlijk is. De Valk 4 ontvangt Merselona. De 12e nederlaag voor ons vierde is bijna onvermijdelijk. 27 Februari speelt de Valkl thuis tegen S.V.V. I uit Deurne. 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDSENDER 8.Orkest KEULEN 9.50 Omroeporkest DROITWICH 11.20 Dansmuziek Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Gymnastiek LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 11.20 Landesorkest KEULEN 12.25 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad Concert DROITWICH I.30 Vario Trio REGIONAL Programma 2.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 3.20 Concert DROITWICH 5.20 Orkest LUXEMBURG 6.20 Concert 7.-8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Vroolijk programma STUTTGART 9.55 Populair concert FRANKFURT II.20 Nachtmuziek Programma20 toten met26Febr Zondag BRUSSEL (Vlaamsch) 8.Berichten, Gymnastiek. Gramo foon 8.45 Gesproken dagblad. LUXEMBURG 10.40 Gramofoon KEULEN 11.20 Omroeporkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. I.30 Omroepkleinorkest RADIO PARIS 2.05 Concert DROITWICH 2.40 Zigeunerorkest BERLIJN 9 on HrlrAot DEUTSCHLANDSENDER 5.20 Populair programma PARIJS RP 6.20 Concert KEULEN 7.05 Eine Nacht in Venedig BOEDAPEST 9.20 Orkest STUTTGART II.20 Nachtmuziek Maandag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Tijdsein LUXEMBURG 9.20 Ge var. concert DROITWICH 11.05 Gramofoon HAMBURG 11.20 Symphonie orkest RADIO PARIS 12.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1 20 Gesproken dagblad. DEUTSCHLANDSENDER i 1.30 Gevar, concert LUXEMBURG 2.20 Gramofoon I KEULEN 3.20 Orkest RADIO PARIS 5.20 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 6.25 Populair concert Woensdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Gymnastiek LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 11.20 Muziekkorps DROITWICH 12.15 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad I.30 Omroeporkest REGIONAL Programma 2.20 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 3.20 Con«ert PARIJS RP 5.20 Orkest 7—8 EIGEN UITZENDING Gramof o onplaten KEULEN - Gramofoon BERLIJN 8.50 Orkest TOULOUSE 9.20 Orkest STUTTGART II.20 Nachtmuziek Donderdag BRUSSEL Vlaams 8.Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Concert. H. Mis KEULEN 11.20 Bedrijfsorkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gramofoon 1.20 Gespr. dagblad DEUTSCHLANDSENDER I.30 Vroolijk programma REGIONAL Programma 2.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 3.20 Orkest DROITWICH 5.20 Tommy Kingsman Band BRUSSEL Vlaamsch 6.05 KinderuurtjeGramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Carnavalprogramma BOEDAPEST 9.20 Jazzorkest DROITWICH II.20 Dansmuziek Vrijdag i BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gramofoon Tijdsein. Gespr. dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon HAMBURG 11.20 Bremer Stadtmuzik&nten BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. KEULEN 1.35 Populair programma LUXEMBURG 2.20 Concert KEULEN 3.20 Orkest RADIO PARIS 5.20 Gevar. concert DEUTSCHLANDSENDER 6.25 Concert 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten TOULOUSE 3.Gevar. concert PARIJS PP 9.20 Wiener Frauen, operette Zaterdag BRUSSEL Vlaamsch 8.— Gramofoon. Gespr. dagblad LUXEMBURG 9.20 Gevar. concert KEULEN 11.20 Omroepkleinorkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad DEUTSCHLANDSENDER 1.30 Populair concert DROITWICH 2.20 Concert FRANKFURT 3.20 Omroeporkest DEUTSCHLANDSENDER 5.20 Domkoor. Accordeon LUXEMBURG 6.20 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8,Dansmuziek BRUSSEL Vlaamsch 9.20 Omroepsalonorkest BERLIJN 9.50 Orkesten

Peel en Maas | 1938 | | pagina 9