Provinciaal Nieuws 150 is thans blijde werkelijkheid geworden. De band, die het Nederlandsche volk aan het Oranjehuis bindt, is opnieuw verstevigd, nu er een jonge Oranjetelg is geboren. Dankbaarheid en vreugde heerscht er op dit oogenblik alom in den lande en overzeesche gewesten en ik voel mij den tolk van U allen door vanaf deze plaats en in deze plechtige Raadszitting daarvan uiting te geven. Onze hartelijkste gelukwenschen mogen wg eerbiedig aanbieden aan de gelukkige Ouders en onze geëerbiedigde Koningin. In een telegram door het gemeente bestuur verzonden aan het Prinselijke paar en aan H. M. de Koningin hebben wij reeds uiting gegeven van de groote dank baarheid en medeleven van de inwoners van Venray met deze heugelijke gebeurtenis in ons geliefd Oranjehuis Moge dan de jonge Prinses onder de schutse van Hare Kon. Ouders in geluk en voorspoed opgroeien tot heil van ons dierbaar Vorstenhuis en van het Nederlandsche Volk. Moge het tevens H. M. onze geëerbiedigde Koningin gegeven zijn nog lange jaren in gezondheid en voorspoed getuige te zijn van het geluk harer kinderen en kleinkind. Lang leve H. M. de Koningin. Lang leve het Prinselijk Paar. Lang leve het Prinsesje. Hierna voerden de E. A. Heeren Burgemeesters van Maaashees en Wanssum het woord, die volop belang stellen in het leven der gemeente Venraai, wier bestuursgeste zoo vaak tot de hunne gemaakt wordt en welker belangen zoo vaak parallel gaan met Venraai. In de toekomst hopen zij bestendiging dezer levenswijze. Ook de Burgemeester van Deurne was aanwezig en feliciteerde den nieuwen Venraaischen Burgervader. Hierna werd de vergadering met gebed gesloten, waarna de Burge meester zich vanaf het bordes van het Raadhuis richtte tot de gemeente naren, die nog steeds wachten om Z. E. nogmaals te zien en te hooren. De Burgemeester sloot deze rede met een hoera op H. M. de Koningin, het Prinselijk Paar en de jongste Oranjespruit, waaraan de heer Pyls toevoegde een: „Lang leve de nieuwe Burgemeester" waarop allen met vuur instemden. Hierna was er een receptie in de met bloemen en groen gesierde trouwzaal, waaraan zeer velen deelnamen. Venraai, dat zich baadde in een feestroes en waar de nationale drie kleur alom was uitgestoken heeft deze „blijde incomste" waardig gevierd, gezien van haar standpunt maar deze intocht ook onvergetelijk gemaakt voor onzen nieuwen Burgervader, die zoo sympathiek aller hope won. VENRAAI, 5 Februari 1938. De Oranjefeesten in Venraai. Toen Maandag 31 Jauuari het blijde gebeuren, de geboorte van een Oranjetelg hier bekend werd door het sonore geluid van onze kerk klokken, was het een aardig moment te constateeren, hoe ieder zich naar de straatdeur begaf en over en weer de bigde kennisgeving werd door gegeven „Er is een prinsesje ge boren." Id een korte spanne tijds waren de vlaggen uitgestoken, vreugde schoten knaldeDoran je-cocardes werden op reverses gespeld en zeer velen lieten hun werk dien dag verder rusten en gaven zich aan de feestvreugde. Als een oogenblik later de studenten met hunne leeraren, allen feestelijk met oranje getooid en muziek voorop, in marsch op straat kwamen en zich naar het stadhuis begaven, sloten zeer velen zich aan en waren er dadelijk al zeer velen getuigen van het feit dat de loco-burgemeester Houben aan een tweetal sierlijk uitgedoste herauten een oorkonde ter hand stelde, vermeldende de heugelijke gebeurtenis in het oranjehuis. Intusschen waren ook de leerlin gen van het bekende pensionaat Jerusalem, in oranjekleuren getooid, de kom der gemeente ingegaan en heerschte er een blij kleureDgewemel en feestgedruiscb, dat meerderen gevangen hield. In meerdere café's heerschte dra een echte vreugde. Men schaarde zich rond de radio teneinde de vaderlandsche liederen te hooren en mee te zingen, en nieuws te verne men, onderwijl men op de gezond heid van het zoo juist geboren Prinsesje en Hare Koninkl. Ouders een heildronk uitbracht. Ook in den avond, toen gas en electriciteit de Markt en het stad huis in een lichtgloed zetten, was er een echt prettige feeststemming. In verband met de installatie van den nieuwen burgemeester op Dins dag, werd het nationale feest hier Woensdag gehouden. Tegen 11 uur stond Venraai's Harmonie gereed om, aan het hoofd van een grooten stoet, met volle muziek af te marcheeren naar een punt aan den Oostsingel, waar door Welpen en Verkenners geassisteerd zou worden bij het planten van een herinneringsboom door Wethouder Houben. De Voorzitter van het Oranje- Comité, Dr. Sala, voerd'e vooraf het woord en herinnerde er aan, dat op 7 Januari 1937 in het Mgr. Wgn- hovenpark een Juliana- en een Bernhardboom geplant waren en dat hpt Comité gemeend heeft, ook de geboorte van onze Oranjetelg op deze wijze in gedachtenis gehouden moi t worden. Dat deze boom geplant werd in de uitbreiding der gemeente, had een symbolische beteekenis. Moge de uitbreiding van het Oranjegezin, dat groeit en bloeit, een gelukkige voorbode zijn voor het groeien en bloeien van ons dierbaar Venraai. Met een driewerf hoera op de Koninklijke Familie, Vaderland en Venraai, sloot spreker. Nadat de oorkonde, vermeldende de geboorte van Prinses Beatrix Wilhelmina Armgard en geteekend door de leden van het Oranjecomité, in den kuil was gelegd, werd door Wethouder Houben, met behulp van Verkenners en Welpen, een boom geplant, onderwijl de Harmonie het „Wilhelmus" deed hooren. Hierna begaf de stoet zich weer naar het dorp, waar nog lang een gezellige drukte heerschte, totdat om 6 uur men zich weer opmaakte, om na een muzikale fakkeloptocht door de meeste straten, waaraan zeer velen in een echte vreugderoes hartelijk deelnamen, te verzamelen op het Hensenlusplein, waar Wet houder Houben temidden van Ver kenners en Welpen een groot kamp vuur ontstak. Na het zingen van vaderlandsche liederen, verspreidde men zich in de café's en dansgelegenheden, waar tot laat in den nacht eenalgemeene feestvreugde heerschte. Was het zoo echt feestelgk in Venray-Dorp, niet minder was de feestvreugde in de overige gedeelten der Gemeente. Waterschap. Het Bestuur van het Waterschap der Noord-Limburgsche Beken ten Westen der Maas heeft besloten alsnog gelegenheid te geven tot het betalen der waterschapslasten, dienst 1937. Hiervoor zullen zitdagen wor den gehouden als volgt Te Venray op Maandag 7 Februari a.s. des voormiddags van 912 uur ten kantore van het Waterschap. Te Horst op Dinsdag 8 Februari des voormiddags van 912 uur in het Patronaat te Horst. Te Sevenum op Dinsdag 8 Februari d's namiddags van 14 uur op het gemeentehuis te Sevenum. De waterschapslasten kunnen ook worden voldaan vóór 15 Februari a.s. per Giro (aan den Penningmeester van het Waterschap der Noord- Limburgsche Beken ten Westen der Maas te Wanssum, postrekening no. 215732). Wanneer de verschuldigde bedragen voor 15 Februari 1938 niet zgn vol daan, zullen waarschuwingsbiljetten worden verzonden. K J. M. V. De Jonge Middenstand van Venray is ook een nieuw jaar begonnen, d.w.z. met 'n nieuw bestuur en jonge krachten, met nieuwe idealen en met nieuwen moed. Talrijk was de ver gadering en zakelijk ordelijk prettig het verloop. Het afgeloopen jaar was niet zonder vruchten, doch we hopen in het nieuwe een nog grootere oogst te mogen plukken. Dat ligt niet alleen aan de leden en het bestuur. Dat ligt aan de Vaders en Moeders der jongens, waarmee we in de toekomst weer mee samen hopen te leven (bijv. door onze verslagen in de courant), dat ligt aan de grootere of geringere drukte van cursussen, die onze jonge middenstanders tegenwoordig zooveel tijd afnemen, dat ligt aan de sym pathie welke de vereeniging onder vind, de plaats welke men haar toe kent. Bestuur en leden zullen echter hun best doen in 't toekomende jaar onder Gods zegen hun jonge krachten te ontplooien, ia gezellig samenzijn tot maatschappelijke vorming, samen te werken in ernst tot meerdere ontwikkeling, en in beleefdheid en Godsdienstigheid zich te vormen tot de kern van onze bevolking. Wg kennende moeilijkheden welke ons ia het afgeloopen jaar over rompelden. Houdt er rekening mee, hoe grooter moeilijkheden des te meer verdienstvol kan er worden ge werkt. Dit nieuwe jaar, zoo zij ons doel, zal de leden en het bestuur door orde, eendracht, beleefdheid en energie meer samen hechten en langzaam maar zeker anderen doen veroveren tot het zoo noodzakelijk lidmaatschap der K.J.M.V. Mogen allen meewerken. ADVISEUR. Uitvoering K.J.V. Donderdag 3 dezer had in de groote zaal van het Patronaat de K. J. V. haar jaarlrjksche tooneel- avond. Met spanning werd naar deze uit voering uitgezien, wijl het bekend was, dat alle K.J.V. speelsters baar debuut zouden maken. En het moet erkend worden, dat ze bjj hun eerste optreden geen last schenen te hebben van de bekende tooneel- koorts. De rollen in het tooneelspel „De Stiefmoeder" bleken ia goede han den. Het spel liep vlot van stapel en oogstte een hartelijk applaus, evenals de reidansen en zangnum mers. De talrijke aanwezigen zagen hun gang naar het Patronaat meer dan beloond, daar zij de voldoening had den de K.J.v. te hebben gesteund en zelf genoten hadden, zooals Kap. van Wijngaarden bij de opening ge- wenscht had. Ook oud-Burgemeester van de Loo deed door zijn aanwezigheid van zijn belangstelling blijken. Oplichter aangehouden. Op verzoek der Kon. Marechaus- sée alhier is o irergegaan tot de aan houding van den 38-jarigen Amster- damschen koopman J. v. d. V., waarvan bleek, dat hij zich in tal van gemeenten aan oplichting heeft schuldig gemaakt door verkoop van zijn chemisch praeparaat Oké, in werkelijkheid een waardeloos prae paraat. Ook in tal van andere plaatsen in ons land heeft de aangehoudene met zijn Oké-busjes heel wat winkeliers gedupeerd. Hier in Venraai werd een winkelier voor f 36 beetgenomen. Na onderzoek is de oplichter op last der Roermondsche justitie in gesloten. GEVONDEN: bril met hoorn mon tuur, is b\j Vermeulen, koster; een ceintuur, is op 't politiebureau. VERLOREN: een karwats. V ereenigingsnieu ws. Maandag 7 Febr. zal om 7 uur in het St. Antonius-Patronaat de ope ning plaats hebben van de Geweste lijke sociale Cursus, welke een offi cieel karakter zal hebben. Hiermede is er voor leden van de R.K.W.V. en eventueel voor Jonge Boeren een belangrijk instituut ge. opend tot algemeene ontwikkeling om uit eigen omgeving mannen te kweeken en op te leiden, om straks een leiders-functie in het maatschap pelijk leven waar te nemen. De belangstelling in de arbeiders- wereld zelf (reeds 35 cursisten gaven zich op) doet hier de gunstigste resultaten verwachten. De lessen worden gegeven op Maandag en Woensdag telkens van 7 tot 9 uur. Maandag les in Economie en Ne- derlandsch, Woensdag in Geschie denis en Godsdienst. Alle cursisten worden bij de opening a.s. Maandag verwacht. Een goed begin is het halve werk Het weekprogram of eventueele wijzigingen zullen iedere week in dit blad b kend gemaakt worden achter de Patronaats-agenda. Zilveren jubileum. OOSTRUM. Een mooi feest was het hier op 1 Februari, toen de Heer P. Gooren den dag herdacht dat hij 25 jaar als onderwijzer in Oostrum was. 's Morgens algemeene H. Communie der kinderen. Om kwart over 9 werd de Jubilaris door de kinderen en het Schoolbestuur afgehaald en met muziek van de Harmonie ging het kerkwaarts Na de plechtige Hoogmis trok de stoet naar de zaal, alwaar de huldi ging plaats vond. Dit was een mooie plechtigheid, waarbij we aanstippen de spelen en gezangen der kinderen onder leiding van Mej Houba en de aanbieding van bloemen, de mooie toespraken door den Zeereerw. Heer Rector en door het Hoofdder School, het aanbieden van een prachtige staande klok, welke door de inwoners en oud-leerlingen was geschonken en dan het mooie dankwoord van den Jubilaris. Tenslotte kwamen de oud-leerlingen en ouders en nog vele andere beJang- siellenden den Jubilaris persoonlijk feliciteeren, waarmee het feest was afgeloopen en allen met dezelfde gedachten bezield waren't is mooi geweest. LEUNEN. De Oranjefeesten, ge organiseerd door het ijverige plaat selijke comité zijn schitterend ge slaagd. Het Bondsgebouw was door de leden der fanfare veranderd in een schitterend versierde feestzaal. Het feest op Maandagavond was zeer druk bezocht, de stemming hoog en de baten voor de fanfare ruim. De avond werd gevuld met muziek, tooneel, zang enz. Elk wat wilks. De Dinsdag verliep voor Leu nen kalm. Woensdag was de dag van de boomplanting. Na de Hoog mis optocht met schoolkinderen, fanfare, vele belangstellenden. De versierde boom, versierde schopjes, vlaggen etc gaf een mooi geheel. Op KuperskoeJ aangekomen kon elk schoolkind meehelpen met de boomplanting. De fanfare zorgde voor muzikale opluistering. Tevens werd hierbij het woord gevoerd door den onder-voorzitter der fanfare, den heer P. J. Weijs. In een mooie toespraak gaf hij uiteenzetting over de feestvreugde, doel der boomplan ting, voorstel naam: Beatrix-plein (zal nog veel moeten versierd en verfraaid moeten worden eer 'teen plantsoen is). Dank aan alle mede werkenden. Alles verliep vlot en vreugdevol. Aan den voet van den stam werd een oorkonde gelegd. Alles en alles een prachtig ge' slaagd Oranjefeest Historisch. Het gebeurde op een onzer dorpjes, een klein pareltje van de groote Parel der Peel. De blijde gebeurtenis in het Konink lijk gezin had al weken lang de gemoederen der anders zoo kalme en rustige 'bewoners van genoemd pareltje danig in beroering gebracht. Er was vergaderd, geconfeieerd en geredeneerd dat het een lieve lust was, een goede zaak waardig. Er zou met deze gelegenheid heel wat staan te gebeuren. En wat ge beurde er Direct na het bekend worden van de geboorte van onze lieve kleine prinses werden de klokken geluid en brak er een oorverdoovend geschreeuw uit (onder de varkens van mijn buurman) en onmiddellijk wapperden van kippenhokken en schapenkooien, ja zelfs van een woonhuis, de Nederlandsche driekleur. Edoch, de clou van deze groote gebeurtenis kwam pas Woensdag. In den voormiddag trok de muziek met een pittig marschje door pareltjes landouwen, gevolgd door een wan ordelijke troep liedjeszangers, orgel draaiers en consorten. Het publiek dat wijselijk thuis bleef genoot, daar het intusschen regende dat het goot. In den namiddag hadden groote volksvermakelijkheden plaats waar bij niemand tegenwoordig was. Des avonds werd in verschillende hiervoor gratis beschikbaar gestelde bóeren- keukens gedanst (en gevrijd) door ouwe vrouwen en grootvaders, daar de jeugd uit verveling aan de feeste lijkheden in de groote parel deelnam, wat tenslotte op een onderling vecht partijtje uitliep, met als resultaat, enkele bosjes grijze haren en twee paar blauwe oogen. Ik zelf, een hartstochtelijk jokeraar, sloeg mijn lieve geld en tijd stuk aan de schoonste aller sporten, het jokeren Juist toen ik meende 2 van deze knapen, die de naam hebben ze overal voor te kunnen gebruiken, te hebben, schrok ik wakker. Wat was het geval Tien, twintig, misschien vijftig of nog meer feestvierders kwamen bij het eerste ochtendgloren al terug van de groote festiviteiten in onze groote Parel en waren aan hevige gemoedsaandoeningen ten prooi. Ik had gedroomd en in ons eigen klein, lief, vreedzaam pareltje was van alle feesten niets, maar dan ook niets te zien geweest. Aldus geschiedde in het jaar Onzes Heeren 1938 de 2de Februari in een klein dorpje, een lieflijk pareltje, grenzende aan de Parel der Peel. WANSSUM. In de jaarvergadering der Jonge Boeren werd besloten deel te nemen aan de Jonge Boerendag te Horst op 9 Febr. a.s. Tijdens de Vastenavonddagen zullen de gebou wen en magazijnen van „Landbouw belang" alhier bezichtigd worden. Tot lid van den raad van toe zicht der Eiervereeniging alhier werd gekozen de heer Th. Vissers, (vaca ture v. Dijck). De doodelijke aanrijding te Horst. Voor het gerechtshof te Den Bosch werd in hooger beroep behandeld de strafzaak tegen C. W. B. machinist te Venlo, die door de rechtbank te Roermond was vrijgesproken van het ten laste gelegde, dat hij op 20 Sept. j.l. te Horst met een auto zoo roekeloos en onvoorzichtig had gereden, over den Venloschen weg, dat hij tegen een boom reed, met het gevolg, dat R. Kohlen die naast hem in de auto zat, een schedelbreuk en andere letsels bekwam tengevolge waarvan hij overleed. Geëischt werd bevestiging van het vonnis. Het gerechtshof zal op 13 Februari uitspraak doen. Horster veemarkt. Totaal aanvoer 51 dieren. Ondanks dat velen meenden, dat, wegens den nationalen feestdag de markt niet door zou gaan, is dus den aanvoer nog zeer goed te noemen. Rundvee 3 stuks. Prijzen dragende koeien en vaarzen f 200270. Vetvee van 66 tot 74 cent per kg. geslacht. Handel vlug. Aanvoer 47 biggen. Prijzen f 17—22. Handel zeer vlug. 1 schaap. GEIJSTEREN. Maandagmiddag vond men hier op een afgelegen weg een inwoner bewusteloos langs zijn rijwiel liggen. Daar hij taal of teeken meer gaf, werd geestelijke hulp in geroepen. Toen men ter plaatse kwam, bleek de bewustelooze wiel rijder al verdwenen. MAASHEES. Het gerucht, dat het alhier gevestigde zwembad op den Berg zou zijn verkocht, is totaal uit de lucht gegrepen. Liefhebbers van zwemmen en baden kunnen dus in het a.s. seizoen hiervan weer gebruik maken. OVERLOON. Alhier vergaderde de Boerenbond. Het jaarverslag zag er als volgt uit Omzet over het boekjaar 1936—37 voederartikelen 1845973 Kg. waarde f 156.502.30meststoffen 1101114 Kg. waarde f 26.626.28brandstoffen 549290 Kg. waarde f 8090.55diverse artikelen 41168 Kg. waarde f 4346.55. Totaal 3537545 Kg. voor een waarde van f 195.565.68, of ruim 353 wagons. De volgende subsidies werden toe gekend Jonge Boeren f 30, Boerin- nenbond f 25, Geitenbond f 20, Stier- houderij f 50. Verder werd nog besloten een excursie te maken naar de C.H.V. te Veghel. Hieraan kan door alle leden gratis worden deelgenomen. Naar aanleiding hiervan deelde de secretaris mede, dat de C.H.V, er gunstig voor staat en geheel eigen dom is van de boeren. De laster praatjes die den laatsten tijd van deze instelling zijn rondgestrooid, zijn dan ook ongegrond. Het bestuur waarschuwt tegen het venten langs de huizen met ochtend- voer. De secretaris zegt te kunnen bewijzen, dat de menschen hiervoor f 1.per 100 Kg. te veel betalen. Waarom vent men niet met mais Tot bestuursleden werden herkozen de heeren M. Gerrlts en E. Vloet. De voorzitter deelde nog mede, dat de varkensfokkers dezer dagen een toewijzingskaart hebben ontvan gen, hoeveel fokzeugen en biggen mogen worden gehouden. Met deze toewgzing behoeft men nietaccoord te gaan, eenieder kan hiertegen in beroep gaan, hiervoor moet een modelformulier worden ingevuld en onderteekend, (verkrijgbaar bij den districts-secretaris) Verder deelde de voorzitter mede, dat de stieren weer genezen zijn van mond- en klauwzeer en de stal reeds is ontsmet, dus staan deze dieren weer ter dekking. Binnenkort zal een ambtenaar van den plantenziektenkundigen dienst een lezing houden over den Colora lo kever, vermoedelijk op een vergade ring van de Boerenleenbank. De zeereerw. Heer Pastoor spoorde de leden tenslotte aan trouw te blijven aan de organisatie en aan kerk en maatschappij. Dood gebleven tijdens jongenstwist. Donderdagmiddag tegen half vijf kregen te Tegelen eenige schooljon gens het met elkaar te kwaad. Er ontstond een vechtpartij waarbij ge bruik werd gemaakt van leeren riemen. De 11-jarige Van Wijlick werd door twee jongens achterna gezeten. Plotseling viel van W. en hij bleef op den grond liggen. Voor bijgangers waarschuwden een genees heer, die slechts den dood kon vast stellen. Bekend kerkdief aangehouden. In de R.K. kerk te Thorn werden Woensdagmiddag de offerblokken opengebroken en van hun inhoud ontdaan. Als verdacht zich hieraan te hebben schuldig gemaakt, werd in den namiddag door de politie aan gehouden de 42-jarige J. M. v. K. uit Eindhoven, die reeds meermalen we gens kerkdisfstallen werd veroor deeld. Hij werd ter beschikking van de Roermondsche justitie gesteld. De Maas weer hoog. Wederom is het water in de Maas geweldig gestegen, hetgeen grooten- deels het gevolg is van de vele regens der laatste dagen. Tengevolge hier van zijn de stuwen te Sambeek, Belfeld, Roermond, Linne en Borg haren allen weer gestreken en moeten de schippers met hun lange sleepen weer veel moeite doen om de juiste vaargeul te houden, hetgeen op de wilde Maas groote kennis eischt. Mede door dezen hoogen water stand zijn alle overzet-veren op de Maas weer buiten werking. Het groote veer te Wessem, dat voor het doorgaand verkeer van zeer groote beteekenis is, vooral voor het traject EindhovenMaastricht, zal nog dagen lang buiten werking blijven. Woensdagavond werd gelukkig enkele centimeters val geconstateerd. Vooral de groote Maasuiterwaar den, waarop het grondwater nog niet geheel was weggezakt, waren intus schen thans v. eer grootendeels door het opkomende grondwater blank gezet. Waarschuwing. In het algemeen politieblad geeft de commissaris van politie te Haar lem belanghebbenden in overweging, alvorens in te gaan op aanbiedingen van Heijman Isaak Swart, geboren te Haarlem 6 Febr. 1906, adverten tiecolporteur, wonende aldaar, Leid- schevaart 90, tot het opnemen van advertenties in door hem uit te geven z.g. voetbalwedstrijdprogram ma's, eerst inlichtingen in te winnen aan zgn bureau Smedestraat 9, af- deeling recherche. Uit het geheele land zijn. klachten binnengekomen. Drama bij het vreugdeschot. Een doode, eenige gewonden. De viering van den natioualen feest is in het dorp Goedereede (Z.-H.) wreed verstoord door een enstig ongeluk, dat een jongeman het leven kostte en waarbij vier anderen kwetsuren opliepen, gelukkig niet van ernstigen aard. Omstreeks half drie zouden op de Markt vreugdeschoten worden gelost, waarvoor een oud kanon, dat sinds jaren bij volksfeesten wordt gebruikt, was gereedgezet. Tegen het tijdstip, dat de schoten zouden worden afge vuurd, hadden talrijke bewoners, onder wie zeer veel jongereD, zich op de Markt verzameld. De menschen stonden dicht om het kanon geschaard en keken met belangstelling toe, hoe het kleine kanon met buskruit geladen werd en een prop papier in de uitlaat werd aangebracht. De spanning steeg, aldus de „Tel." toen de man, die het geschut be diende, het kruit tot ontploffing bracht voor het eerste schot. Tot grooten schrik sprong echter het kanon met een ontzettenden slag uit elkaar. De onsteltenis was alge meen en ieder maakte dat hij weg kwam. Naast het kanon lag het lichaam van den 28-jarigen F. den Eerzame, die door de wegvliegende deeien ernstig aan het hoofd getroffen was. Verder waren vier omstanders gewond aan hoofd, ai men en beenen. Den E. was dood. De andere gewonden bleken er vrij goed afgekomen te zgn. Stoppani's vliegtuig in zee gestort. Het vliegtuig van den Italiaan- schen vlieger Stoppani is brandend in zee teruggevonden. Stoppani zelf is gered doch de overige leden van de bemanning zijn om het leven gekomen. Eiland door stormen'geïsoleerd De bewoners van het eiland Rethlin, ten Noorden van Ierland, worden door hongersnood bedreigd, doordat het sedert eenige weken in verband met de voortdurende stor men niet mogelijk ls, de rotsachtige kust van het eiland met een schip te bereiken. In een van het eiland afkomstige radiomededeeling wordt gezegd, dat de voorraden levensmid delen uitgeput raken. IN MEMORIAM. Toen bij een steev'ge Zuid-Wester bries Ons land geboren werd Beatries En alles stond in Oranjetooi, Werd, ach, van 't oude, trouwe Roy Begraven wreed de geliefde naam, Die immer klonk mij heel aange naam In de oren, wgl het aan „royaal" Mij denken deed zo menigmaal. Dat rijke, overheerlijke woord, Waarvan de deugd aan Roy toe behoort. Het nieuwe Raai of ook Richtingslijn Kan ik niet vinden bijzonder fijn Mij althans rijmt het te veel op kraai Of op een zeer inhalige haai.... Ach, ach, het dierbaar Roy of Rode Werd nu door een regeeringsbode Weggeschrapt van Neerlands namenlijst Door droefheid ben ik opeens vergrgsd P. fr. CONST. VAN EIJK O.F.M. Megen, Nationale Feestdag. Burgerlijke Stand Venray Aangiften van 28 .Jan. tot 4 Febr. GEBOREN Maria H. Th. Hoedemaeckers, Merseloscheweg Gerardus J. W. van Soest, Ysselsteyn Jacoba P. J. Jeuken, Smakt Matheus, A. J. Linders. Veltum Petrus J. M. Emonts, Merselo Marinus W. B. J. Relouw, Broek weg Gerardus J. B. J, van Teeffelen, Draalstraat Cornelia P. M. Creemers, Groote Markt Petronella G. H. M. Linders, Oostrum GEHUWD Martinus W. L. Nogen, 28 jaren, landbouwer en Anna Maria van Duijn- hoven, 25 jaren, beiden te Venraai. Martinus G. A. Siebers, 27 jaren betonwerker en Petronella A. G. Wilmsen, 19 jaren, beiden te Venraai.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2