f Mr. A.H.M. Janssen, de nieuwe burgemeester van Venray. Stand der bevolking op 31 Dec. '37 Gemengde Berichten Advertentiën. FEEST in den H.AnUus Aki Servius I Brakkislein LOIRII Familie-Kk Venlo Landbarbond Veen cekering „Eens&indheid" Diesbode GEiAGD nel leisje een Ktermeisje. boerknecht Zaterdagmiddag verspreidde zich hier de heuglijke tijding, dat benoemd was tot Burgemeester onzer gemeente, Mr. A. H. M. Janssen, thans Burgemeester te Nieuwenhagen. De nieuwbenoemde werd geboren te Schinnen op 17 December 1895. Zijn gymnasiale studie maakte hij te Rolduc. Tijdens de oorlogsjaren was de heer Janssen in militairen dienst, welke hij verliet als reserve-luitenant. Na den oolog begon hij zijn studie in de rechten te Leiden. Daar behaalde hij zijn doctorstitel in 1924. In 1925 legde hij ook met goed gevolg het aanvullend doctoraal examen in de Indische rechten af. In hetzelfde jaar vertrok inr. Janssen naar Indië, waar hij be noemd was bij de Rechterlijke Macht. In October 1931 kwam mr. Janssen naar Nederland met verlof en tijdens dit verlof is hij met ingang van 1 Juni 1933 benoemd tot Burgemeester van Nieuwenhagen. Hij was tevens plaats vervangend Kantonrechter te Heerlen. Burgemeester Janssen heeft tijdens zijn burgemeesterschap van Nieuwenhagen, vooral gedurende de laatste paar jaren heel wat moeilijkheden gehad, als gevolg van het feit, dat de gemeente noodlijdend was geworden. Toch heeft hij ook in deze periode nog veel voor zijn gemeente tot stand kunnen brengen. In de jaren voor de noodlijdendheid waren al heel wat werken uitge voerd. Verschillende wegen werden geasphalteerd en bijna de geheele gemeente werd van rioleering voorzien. Goede verkeers- verbeteringen werden tot stand gebracht. Tengevolge van al deze werken is het uiterlijk van deze mijngemeente zeer sterk in haar voordeel veranderd. Gedurende de noodlijdendheid der gemeente de laatste twee jaren nam Burgemeester Janssen het initiatief tot het laten maken van een nieuwen verbindingsweg dwars door de heide naar Brunssum. Voorts werden eveneens in werkverschaffing de Dellenweg verbeterd en 41 H.A. heidegrond ontgonnen en beboscht. Burgemeester Janssen heeft zijn ambt te Nieuwenhagen met groote liefde uitgeoefend en daardoor veel voor de gemeente kunnen bereiken. In den Raad was hij er altijd op bedacht de raadsleden te overtuigen, eerder dan gebruik te maken van de vele bevoegdheden die een Burgemeester heeft. Venrray zal in mr. Janssen zeker een goeden Burgemeester krijgen. In verband met de feestelijke installatie van den nieuwen Burgemeester, die op 1 Februari a.s. in functie zal treden, wordt a.s. Vrijdag in het Patronaat eene vergadering belegd ter be spreking van dit feit. Wij vertrouwen, dat de besturen van alle vereenigingen aan deze oproep zullen gehoor geven. dat aan dezen verdachte te Venlo een strafbaar feit was ten laste gelegd, dat onze wet niet kentn.l. het aan leggen van een vuurtje, waardoor boschbrand ontstond. Wel had men dezen verdachte wellicht ten laste kunnen leggen, dat vertL op 4 Juni niet de\noodige om zichtigheid had in acht genomen in het vuurtje stoken. Het verband tusschen het veld- brandje en den boschbrand is boven dien zeer moeilijk te bewijzen. Eisch vernietiging van het vonnis van het Kantongerecht en ontslag van rechtsvervolging. Uitspraak 25 Januari a.s. Sluitingsuur café's bij gelegen heid der blijde gebeurtenis. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat alle inrichtingen, waarvoor vergunning of verlof volgens de drankwet geldt, op den dag, waarop de geboorte van een prins of prinses bekend wordt en op den nationalen feestdag, mo gen geopend blijven tot des nachts twaalf uur. Venray, 14 Januari 1938. De Burgemeester van Venray G. H. HOUBEN Lb. Winkelsluiting. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat voor den dag, waarop de geboorte van een prins of prinses bekend wordt, mits dit niet op Zon dag is, en voor den nationalen feest dag, ontheffing wordt verleend van het bepaalde in de artikelen 2, on der b en c, en 8, eerste lid, onder b en c, der Winkelsluitingswet 1930 S. 460, zoodat dus op die dagen alle winkels den geheelen dag mogen geopend zijn. Venray, 14 Januari 1938. Burgemeester en Wethouders vnd G. H. HOUBEN l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. De Burgemeester van Venray ver zoekt de ingezetenen bij het bekend worden van de geboorte van een prins of prinses onmiddellijk de vlag uit te steken. Venray 14 Januari 1938. De Burgemeester voornoemd, G. H. HOUBEN l.b. Sluiting gemeente-bureaux. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de gemeente-secretarie, de kan toren van den Gemeente-ontvanger, van Gemeentewerken, v. d. Vleesch- keuringsdienst, Gasfabriek en Ar beidsbeurs op den dag, waarop de geboorte van een prins of prinses bekend wordt, en op den dag, dat te Venray het feest gevierd wordt, den geheelen dag gesloten zijn voor het publiek. Mocht de NATIONALE FEESTDAG op een anderen dag vallen, dan zijn op dezen nationalen feestdag genoemde kantoren gesloten vanaf des middags twaalf uur. De regeling van het bureau voor Werkverschaffing en Steunverleening zal tijdig aan het loket van dat bureau worden bekend gemaakt. Venray, 14 Januari 1938. Burgemeester en Wethouders vnd. G. H. HOUBEN l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. GEVONDEN: dameshandschoenen, zwarte bontkraag en 2 sleutels, by de Gemeentepolitie. Aangeloopen bij v. d. Heuvel, Maasheesche weg een Belgische herdershond. Het bouwen eener woning met winkel fen bergplaats voor re kening van H. Rutten, Heide, is op gedragen aan P. Potten, aannemer, Langst raat. Geregeld ieder Donderdag heeft op 't Hense^tiusplein vischverkoop plaats. Vonden we tot voorheen hier alleen vischhandel Henskens, de slechte tijden sporen anderen aan hun waren hier te sljjten. 't Gevolg een beconcurreering waarby ver be neden inkoopsprijs wordt verkocht. Hoe 't zij, de methode is verre van juist. Venraysche huisvrouwen steunt uw eigen plaatsgenooten en koopt van vischhandel Henskens. Hfl toch, bezorgt U het geheele jaar de ser-' vice, die U wenscht. Stelt hij niet ieder jaar aan werkloozen en klan ten een groote partij visch gratis beschikbaar. Kom breng een tegen prestatie en koop bij Kees de visch. OPMERKER. HEIDE. Blijkens achterstaande advertentie besloot onze Zangver- eeniging een tweetal Zondagen wed strijden te organiseeren in kaarten, beugelen en schieten. De prijzen zullen wel publiek trekken. Het Heidebloempje veel succes WANSSUM. De 70jarige mej. R. alhier, had door de gladheid het on geluk achterover te vallen, waar door zij een bovenarm brak. Zij Is in het Ziekenhuis opgenomen. Door het Bestuur van den Boerinnenbond alhier is besloten, voor de leden een cursus te houden ziekenverpleging. Deze zal ge geven worden door Mej. Hoeben uit Venlo. De cursus, waarmee nog deze week een begin gemaakt wordt, om vat 5 lessen. - Op Donderdag 20 Januari fcal het Ontwikkelingsprogramma wor den voortgezet met een spreekbeurt van aalmoezenier Roncken, Venlo. Zooals op andere plaatsen, zal ook hier bij de a.s. blijde ge beurtenis in ons Vorstenhuis ge feest worden. 's Morgens zal een plechtige hoog mis tot dankzegging worden opge dragen, waarna optocht door het dorp. Aan den optocht nemen alle vereenigingen deel. De kinderen krijgen een extra tractatie, terwijl gezorgd zal worden dat ook de grooten den avond gezellig kunnen doorbrengen. HORST. In den loop van dit jaar zal alhier een groote landbouwschool worden gesticht. Het daartoe be- noodigde gebouw zal van gemeente wege moeten worden beschikbaar gesteld. In de raadsvergadering van j.l. Dinsdag is hiertoe in principe besloten. Donderdag a.s. zal het 25 jaren geleden zijn, dat de Heer P. Duijf, Directeur der Teekenschool alhier, in functie trad als leeraar aan deze inrichting. GEYSTEREN. Op de Zondag alhier gehouden vergadering van de R.K. Kiesvereeniging, had wegens het bereiken van den leeftijdgrens van den voorzitter H. Geurts en het bestuurslid J. Vennekens, een be stuursverkiezing plaats met den volgenden uitslag H. Jans, W. Rein- ders, F. Geurts, A. Vennekens en A. Curjpers, die alle hunne benoeming aannamen. De oud-voorzit ter Geurts dankte de leden voor de steun van hen ondervonden en hoopte dat het met het nieuwe bestuur steeds crescendo mag gaan. Ook de Z. E. Heer Pastoor spoorde allen aan trouwe leden te bly ven, en de vereeniging te blijven steunen. De heer Jans dankte den heer Geurts voor alles in het belang van de KiesvereeDiging gedaan. Ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin, zal ook alhier op den nationale feestdag een optocht gehouden worden door 't dorp van de schutterij en schoolkinderen. Na deze optocht zullen de kinderen in de school worden getracteerd, daarna zullen in de zaal Bergmans de feestelijk heden worden voortgezet. OVERLOON. Door het dames comité zijn verschillende baby-uitzet- ten aangekocht, die ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis in het Koninklijk Huis aan behoeftige kraamvrouwen in ons dorp zullen worden verstrekt. Deze baby-uitzet ten zijn a.s. Zondag te bezichtigen in de etalages van M. v. Opbergen, koster en Mina Klaassen. OVERLOON. Direct na het bekend worden van de geboorte van een prins of prinses, zal dit blijde nieuws worden bekend gemaakt door klok kengelui, wat tevens een sein is voor het uitsteken der vlaggen. Den dag na de geboorte welke als nationale feestdag wordt gehouden zullen ver schillende feestelijkheden plaats heb ben, daarna is er gelegenheid tot dansen in de zaal van J. Gerrits tot 8 uur n.m. terwijl het sluitingsuur van de café's is bepaald op 12 uur 'snachts. HOLTHEES. Den dag na de ge boorte, den nationale feestdag, optocht door de straten voorafgegaan der Fanfare, daarna dansen in de zaal van F. Bonants tot 8 uur n.m. De café's zyn geopend tot 12 uur n.m. HELDEN. In den ouderdom van 88 jaren overleed de oudste inwoner dezer gemeente, de heer J. Bos. TEGELEN. Op 31 Dec. 1937 be droeg de bevolking dezer gemeente 12061 personen. De vermeerdering bedroeg slechts 66 personen. KERKRADE. Woensdagnacht heeft in de Dominiale mijn een groote instorting plaats, waarby tweeman- werkers werden opgesloten. Na bijna acht uur zwoegen is het gelukt de mannen ongedeerd nit hun benarde positie te bevryden. Anderhalf millioen gulden meer omgezet De totaal aanvoer der Coöperatieve Roermondsche Eiermijn bedroeg over 1937 210.680,985, tegen 195.704.106 stuks in 1936. Een styging derhalve van 77j pet. Uitbetaald werd er in totaal f 7.337,155.14 tegen f 5.804.736.16. Er werden over 1937 f 1.532.418.98 meer uitbetaald dan in 1936. De pryssttfging der kippeneieren per 100 stuks beliep 17.4 pet. De aanvoer van eendeneieren daaren tegen daalde met 21 pet., maar de prys steeg per 100 st. tot 1.3 pet. Ernstige aanrijding. De soldaat H. van den B., wonen de te Mechelen-Wittem en in gar- in de gemeente VENRAY Mannen Vrouwen Totaal Bevolking op 31 December 1936 7058 6925 13983 Vermeerdering door geboorte 168 196 364 Vermeerdering door vestiging 363 380 743 Totale vermeerdering 531 576 1107 Vermindering door sterfte 80 73 153 Vermindering door vertrek 420 422 842 Totale vermindering 500 495 995 Verschil tusschen vermeerdering en vermindering 31 81 112 Bevolking op 31 December 1937 7089 7006 14095 Er werden 53 huwelijken voltrokken. Er werden 13 kinderen als levenloos aangegeven. nizoen te Maastricht, wilde zich Woensdagavond omstreeks 8 uur van de kazerne naar de militaire vereeniging begeven. In de St. Hu- bertuslaan gekomen, werd hy door een auto aangereden, die daarna snel is doorgereden. De jongeman werd met het hoofd tegen den grond gesmakt, waardoor hy een zware hersenschudding be kwam. In bewusteloozen toestand is htj ter verpleging naar het zieken huis Calvariënberg overgebracht. Zijn toestand is levensgevaarlijk. De Ned. Staatsleeningen. De 4 pCt. Nederlandsche.Staats leeningen 1931, 1933, 1934 en 1936 worden tegen 991/, geconverteerd in een leening groot f 1700 millioen, rentende 3 pet-, welke rente na tien jaar 31/3 wordt. W erkeloosheidsverzekering Minister Romme wenscht de vrij willige werkloosheidsverzekering te vervangen door een verplichte, waar voor werkgevers en werknemers de premies moeten betalen. Intrekking karnverbod. Men deelt ons mede, dat door de wijziging van het Crisis-Zuivelbesluit 1935 I by K. B. van den 21sten December 1937, Staatsblad no. 678 formeel het z.g. karnverbod is inge trokken. Deintengevolge behoeven de karnen niet meer gezegeld te zijn. Belang hebbenden kunnen thans zelf de karnen ontzegelen. De Stille Omgang te Amsterdam. De beide nachtelijke bedetochten van den Stillen Omgang te Amster dam worden dit jaar gehouden op 13 en 20 Maart. De algemeene in tentie is „Behoud en vermeerdering van Christelyken levensernst in de huisgezinnen. Rijwieldiefstallen in de hoofdstad. Het aantal rywieldieven te ^In- sterdam is blijkens het requisitoir, dat de officier van justitie heden tegen een hunner hield, nog zeer groot. Per dag worden in de hoofd stad niet minder dan dertig fietsen, d.i. 10.000 per jaar, gestolen. VERDRONKEN. Bij Berkenwoude is een auto met 5 personen te water gereden. Twee der inzittenden verdronken. Het ge zelschap kwam van een zilveren bruiloft. Als een tragische bijzonderheid kan worden gemeld, dat de moeder van een der verongelukten, die kost winner was, iD één jaar tyds reeds vier kinderen door den dood ver loor. Paarden-aankoopen voor Duitschland. Woensdag werden te Eist (Bet.) wederom voor Duitsche rekening koudbloed werkpaarden aangekocht, bestemd voor den Duitschen land bouw. Dit gold een deel der leveriDg van het toegestane invoerkwantum zoogenaamde Arbeitspferde over het le kwartaal van 1938. In dit kwartaal mogen 200 240 van deze paarden naar Duitschland geleverd worden. Gezocht worden zware, grove en gezonde trekpaar den van 3 tot 5 jaar, flinke maat. De aankoopen geschieden weer op diverse plaatsen in ons land, door bemiddeling van het Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard en onder leiding van den secretaris, den heer L. A. Bom. Reeds was de Commissie in Roer mond en Valkenburg geweest, in welke echte koudbloed-districten 49 stuks waren gekocht. In Eist waren Woensdag 80 exemplaren aangebo den, waarvan er gekocht werden, die de volgende week geleverd moeten worden. De pryzen van deze goede, vaak beste trekpaarden worden geregeld een beetje stijver. Automobilisten, weest op uw hoede. Op den Soesterweg nabij Birkho- ven te Amersfoort werden dezer dagen automobilisten aangehouden door twee ambtenaren, ter contro leering van hun papieren. Wanneer een en ander niet in orde was, stond de mogelijkheid open, de kwestie in der minne te schikken. Zoo be taalden twee automobilisten een bedrag van f 5, en één met een bij zonder fraaien wagen een bedrag van f 7.50. Daarna verdwenen de heeren van het tooneel. Later bleek echter, dat het pseudo-ambtenaren waren geweest, die dit nieuwe en winstgevend be roep hadden gekozen. Worden soldaten in een ander pak gestoken Sinds eenigen tijd beslaan er bij het departement van Defensie plan nen, verandering te brengen in de bestaande uniformen der soldaten. Roofmoord aan de Belgische grens. Zondagmorgen is te Veldwezelt, een Belgisch plaatsje op vier kilo meter van de Nederlandsche grens, in het beruchte milieu, een dubbele roofmoord ontdekt. Reeds vroeg in de ochtend vond men de lichamen van den 26-jarigen Willem Fransen en van zyn 63-jarige moeder, de weduwe Fransen met afgesneden hals in hun woning. Alles was overhoop gehaald, zoodat roof waarschijnlijk het motief was. Van de daders is nog geen spoor ontdekt. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 7 tot 14 Jan. GEBOREN Franciscus H. J. Franssen, Veldstr. Anna J. Willems, Hoenderstraat Gerardus H. A. Heesen, Laagriebr. Johannes W. B. Reintjes, Leunen Lambertus H. H. Hendriks, Merselo Johannes L. van Ryswjjck, Merselo Wilhelmus G. A. M. Loonen, Oostrum GEHUWD Jan Relouw, 23 jaren, arbeider en Hubertina C. Jacobs, wed. van P. J. van Hoof, 40 jaren, beiden te Venray. Hermanus H. Wismans, 40 jaren, crisis-ambtenaar, en Anna G. Maessen 29 jaren, zonder berroep, beiden te Venray. OVERLEDEN Jacob Wilms, echtgenoot van Maria W. Lemmen, 64 jaren, landbouwer, Boschhuizen. Hendrina H. Tielen, echtgenoote van Petrus H. A. Verbeek, 55 jaren, Smakterweg. 3 patiënten St. Servatius. 1 patient St. Anna. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Gironummer 136144. Heer der week Kap. v. Wijngaarden. Morgen ZONDAG de H.H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. 7 uur gen. H. Communie van de mannen der H. Familie, 8 uur H. Mis v. vrouw Flinsenberg, 2 uur groote Congre gatie en collecte St. Petrus-Liefde werk, half 3 Kinderlof, 4 uur H. Familie, opvAricht der nieuwe leden en huldiging der Jubilarispen, 6 uur Lof en H. Kruisweg. MAANDAG feest van St Antonius Abt, welke vereerd wordt tot afwe ring vau veeziekten. Te Veltum om 7 uur leesmis, 10 uur Hoogmis en preek. In de Parochiekerk om 7 uur GEEN H. MIS, half 8 leesmis, 8 uur best. zieledienst voor de overl. ledeD van den Boerenbond, kwart na 4 Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor de vrouw van Piet Verbeek als lid v.d. Retraitepenning, 7 uur leesmis, half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Ida van Valkenburg huisvrouw van Ant. v.d. Biggelaer. WOENSE?AG half 7 leesmis voor Wed. Gellings, 7 uur leesmis, half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor den Zeereerw. Pastoor W. van Haeff. DONDERDAG half 7 leesmis voor Wed. Gellings, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en gen. H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur jaarg. voor Godfried Smulders. VRIJDAG half 7 leesmis voor Joh. Noyen, 7 uur leesmis, half 8 leesmis, 8 uur best. Sol. jaarg. voor Jan Poels. ZATERDAG half 7 O.L. Vrouw-mis 7 uur leesmis, half 8 jaarg. voorW. Hennen en Hendrina Bekkers, kwart na 4 Lof. H. Familie. Morgen Zondag om 7 uur generale H. Communie. De leden en ook de overige geloovigen worden verzocht door de zijbeuken naar de Communie bank te gaan en door de hoofdbeuk naar hun plaatsen terug. Deze week vieren hun patroon heiligen P. Custers, A. Derks, A. Voesten, H. Jacobs, J. Vermeulen, A. Ver meulen. Patronaats-Agenda. Zondag na de Hoogmis tot 12 uur bibliotheek. Wegens toneeluitvoering s avonds geen Patronaat. Daarom wordt er weer een film gedraaid met komisch byprogramma. Hiervoor tus- schen 11—12 kaartjes afhalen met aanzuivering van de contributie. De film wordt gegeven op de dubbelklas en is toegankelijk voor dezelfde per sonen als dit de vorige week bekend is gemaakt. Dus alleen voor jongens boven de 11 jaar. Deze film wordt niet apart gedraaid voor Goud-Pluvier. Zy, die hiervan gebruik wensen te maken moeten dus Zondagavond komen. Aanvang 4.30. Men kan 's morgens ook kaartjes krijgen voor de toneeluitvoering 15 ct. per persoon. Degenen, die nog spaarbankboek jes in hun bezit hebben, moeten die Zondagmorgen inleveren voor het byschryven der gelden. Op den dag der blijde gebeurtenis doen ook de jongens van Patronaat Jonge Wacht en Verkenners mee aan de feestelijkheden. Dinsdag 7.3010.30 Goudpluvier. Woensdag 6.30—7.30 Jonge Wacht voor alle groepen. K. J. V. Zondag na de Hoogmis bibliotheek half 7—-half 8 Marg. Sinclair. Dinsdag 2 uur Naaikrans. 8 uur aspiranten, rep. tooneel. Woensdag 8 uur alle clubs. 8 uur rep. tooneel. 1 Donderdag 8 uur Leidstersclub. Vrijdag 6 uur kringvergadering voor alle functieclubleidsters. Poetsen door Gemma Galgani. K. J. M. Zondag 3 uur alle K.J.M.ers, aspiranten en nieuwe. Woensdag half 3 Rosa van Lima. CONGREGATIE. Zondag 2 uur groote Congregatie Na 't Lof Zondag zangrepetitie zelatricen Tsing Tao. Wegens 't feest van de H. Familie zal morgen de generale H. Communie van de Congregatie uitvallen, deze zal gehouden worden volgende Zon dag 23 Januari. IN TERN ATION AE BIDWEEK. Van 1825 Jan. wordt deze Bid week gehouden voor de eenheid der kerk, voor de bekeering der oud katholieken en de andersdenkenden in Nederland. Na iedere H. Mis zul len de voorgeschreven gebeden ver richt worden. Paterskerk Morgen ZONDAG de H.H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoog mis voor de leden van de Aarts broederschap. Na de Hoogmis pro cessie. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. DINSDAG gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius - mis. 's Avonds om 5.30 gez. Vespers en Lof ter eere van St.. Antonius. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis. 's Avonds om 5.30 oefening van de H. Kruisweg. Op de weekdagen zyn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7.en 7.30 uur. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. ZONDAG a,s., Zondag van de In ternationale Bidweek; speldjesdag voor de Hereeniging der Kerken. Morgen Zondag 6 uur H. Mis voor de Wed. Gellings, 7 uur H. Mis voor Anna Mechtilda v.d. Munckhof- Custers als lid v.h. Koordje. Maandag. Woensdag, Donderdag en Vrydag 61/i uur H. Mis voor Wed. Gellings. Maandag, Woensdag en Vrijdag 7 uur H. Mis voor Frederica Loonen als lid v.h. Koordje. Dinsdag 6y4 uur H. Mis voor Joh. Noyen. Dinsdag en Zaterdag 7 uur H. Mis voor Anna Mechtilda v.d. Munckhof- Custers als lid v.h. Koordje. A.s. Zondag 8.15 plechtig gezongen Hoogmis uit dankbaarheid. Derde Orde. ZONDAG, na de Hoogmis bestuurs vergadering in het Patronaat (visitatie). DONDERDAG om 7 uur Requiem mis voor Zr. Hendrina Hubertina VerbeekTiel n. De leden worden herinnert aan het regelvoorschrift. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 burgerdienstmeisje 18 jaar 1 burgerdienstmeisje 20 j. of ouder 1 boerenknecht 16 jaar 1 flinke boerenknecht k. melken 1 slagersleerling 3 boerendienstmeiden Arbeiders bekend met eikenhout- bosschen te hakken. Arbeidskrachten ten behoeve -der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 boerendienstmeid 1 huishoudster voor dadelyk 1 burgerdienstmeid 25 j. v. dadelyk 1 boerenknecht 17 jaar 1' meubelmakerskn. 2 jaar a.h. vak 1 daglooner eenige dagen in de week 1 boerenknecht v. direct of Paschen 2 boerenknecht v. direct of Paschen 1 jongen 14 j. v. boerenwerk losse arbeiders 1 kindermeisje 14 jaar 4 dagmeisjes burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j. Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende opperlieden, sigarenmakers enz. enz Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond van half 8 tot half 9. Heden overleed tot onze diepe droefheid, vry plotseling, ge sterkt door de genademiddelen der H. Kerk, onze innig gelief de Echtgenote en Moeder, Be- huwdmoeder, Grootmoeder, Zuster en Tante Hendrina Hubertina Tielen Echtgenote van Piet Verbeek, in den ouderdom van 55 jaar. Wjj bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw god vruchtige gebeden aaD. De diepbedroefde familie, Veüray PIET VERBEEK LEO VERBEEK MIEN VERBEEK— Peeters en kinderen SOPHIE ANTOON Noordwykerhout (Huize Sancta Maria) Sr. HUBERTINE, Rel. (Tila Verbeek) Venray THEO MARIETJE FAMILIE VERBEEK Venlo FAMILIE TIELEN Venray, 9 Januari 1938. in «Je KacJe Velium Maandag januari om 7 uur H. jen om 9 uur Hoogmis preek. 16 Op Vrijdag januari hopen onze geliefde ,ers Antoon Isman en PetroneiDiJkmans hun 25-jarige [vereeniging te herdenken. Hiod hen nog lang moge spa is de wensch van hun dank> kinderen. Venray, Kern Zondag 16 Jiari Aanvat; uur. Entréi ct. Werkloozen eraderen 10 ct. De trekking uitgesteld tot 1 Juli 1938, vqp ze onher roepelijk zal pi hebben. Venriöorp. A.s. Zondag Jan. voorm. van 9—10 enn 11-12 uur betaling der pie van brand- assurantie tontributie over 1938. Boerinnbond Leun. Aigemeenergadering op Donde C Januari nam. i Lezing door - Contributie Het Bestuur. 2 uur. A Mej Hen innen, enz -j-._ PremfeV>iling op Zondag lanuari van 11 12 uu het Bonds- lokaal te Lu, van 3-4 uur lub. Manders aan het VeL Zondag lanuari van 11—12 uu J. Keijzers, Ysselsteyn, van 3-4 uur tLitjens,Heide Premie bedi Vs 23 let Bestuur. Hebt U 't al tord De pootaardaên van v. Noort De kwaliteit In, De prijzen zpo klein Dat elke kleiian Ze goed betikan. Agent I*bn Gerven GEViAQD niet beneder jaar, tegen 26 Januari a.s. Stationssti Venray. 14-16 jaar,' dadelijk, om opgeleid te len in manufac turenzaak. Is gevraagd Jan Thonf. Wegens zi voor terstond gevraagd die met paa'i omgaan, en boerèi itmeïsje voor nu of fcn. W. Vollenberts, Ysselsteyn B

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2