Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Kerstmis AlleenBoter is boter „VENRAY" boter Het feest der belofte. Buitenland. Visitekaartjes Binnenland. Krakelingen. Provinciaal Nieuws Vrijdag 24 December 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 52 L EN MAAS is zeer fijne boter ADVERTENTIEPRIJS 1—8 regels 60 ct per regel 71/, ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 Abonnementsprijs per kwartaalvoor Venray 65 ct buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct Gaat. begroet Hem I Weest verheugt I Kerstmis is ongetwijfeld het lieflijkste van de trits der groote christelijke feestdagen. We juichen niet als op Paschen, feest van Verlossing en Over winning noch zij we begeesterd als op Pinksteren, wanneer we ons bekrachtigd voelen in geloof en leven. Op Kerstmis zijn we stil en een tintelende warmte is in ons, tegenover het Wonder van het reine, jonge Leven, ont sproten uit den humus van den dood, in geestelijken zin ontsproten uit der zonden gevol gen, opdat gezoend zal worden ten aanzien van Hem, die de God der Gerechtigheid is, maar ook God der Genade. Bevend van geluk om de Hoop, gewekt voor de toekomst, staan we aan de Kribbe en we treuren niet meer om de duisternis. Want thans is deze duisternis er om de sterren, de lichten van blijde verwachting, helderder te doen schitteren. De lijkwade, welke over de aarde ligt gespreid, verontrust ons niet langer, want we weten, dat daaronder het zaad zijn kiem heeft gestooten door een stuggen bast. We zijn niet langer versomberd om onze verwerping, want de Verlossing weten we nabij. Er is Hoop gerezen van alle kanten en uit de toonen der klokken, welke over de winter- sche velden galmen, verstaan we vreugdevol de boodschap der Engelen „Gaat, begroet Hem, wees verheugd We maken ons bereid te gaan, want aldus zal ook het Woord aan ons worden vervuld, neer gelegd in de Belofte van kerstmis: „Vrede op aarde aan alle men- schen van goeden wil." Wat zouden we heden klagen? Zóó groot kan de zorg en ellende in een gezin niet zijn, of vervuld van dankbaarheid en vreugde knielt de mensch neder aan de wieg van het pasgeboren kind. Elke geboorte is een Wonder op zich zelf en laat de zorgen óngeteld tegenover het ontvangen liefdepand en de daar mee gewekte verwachting van veel schoons in de toekomst. Zouden we wij, d.i. de heele wereld, de gansche schepping ons dan ook niet met stille ont roering rond de Kribbe van Betiehem scharen, waarin Gods Zoon rust, Die ter onzer Verlos sing werd geboren Moeten wij, die allen dag klagen, dat er geen Vrede is, op de wereld niet en ook niet in den mensch zeiven, niet stille zijn van blijdschap nu we ons weer herinneren hoe God's Woord werd gestand gedaan Wat baat ons nieuwe Hoop, zoo zeggen velen, nu we niet meer gelóóven kunnen Waaróm zouden we niet meer gelooven Omdat negentien eeuwen van christendom ons niet verder tot den Vrede brachten Jezus heeft zijn Apostelen moeten berispen, omdat die meen den, dat Zijn Rijk van deze were'd zou zijn. Jezus zal óns berispen, wanneer we meenen, dat Zijn Vrede een aard- sche vrede is. De donder van kanonnen en ander oorlogsgeweld in China, Spanje of waar dan ook, zijn zoo min in slaat om ons den Vrede van Christus te onthouden, ais vorst en sneeuw in staat zijn om het leven op aarde te bannen. De duisternis is er, opdat het licht zal kunnen schijnenwe behoeven winters om de zomers te kunnen genietenals er geen zonde kon zijn, zou er geen deugd kunnen glanzen. Ware er geen strijd, oorlog en geweld, wat zou dan Vrede beteekenen Om deze reder, zijn oorlog en strijd niet goed op zich zelf, ze vermogen nochtans te dienen om het verlangen naar vrede te wekken. De Vrede, die ons werd beloofd, kan ons deel zijn óndanks oorlog, ondanks kommer en zorg. Wanneer we van goeden wil zijn, bereid om de Genade te ontvangen met deze mee te wer ken, ter eere Gods, tot heil van onzen geest. Gods genade tot Vrede begint aan de Kribbe van Bethlehem waar de Verlosser en de Verlos sing geboren werd. Wie den vrede willen, knielen daar neer met de eenvoudiger! met de herders. En zingend bidden zij, vervuld van het Wonder „Stille Nacht, Heilige Nacht..." Ons Nederlanders, bezielt op het Kerstfeest van dit jaar nog een bijzondere gedachte. En we doen dezen keer een bijzon dere bede. De blijde verwachting, welke eens Maria vervulde en naar welker verwezenlijking heel de menschheid hoopvol uitzag, iets van deze verwachting is het deel van een vrouw, die we liefhebben, het deel ook van ons volk. In Bethlehem werd een Koning geboren, Wiens rijk niet was of zijn zal van deze wereld. Zal er straks vreugde, dankbaarheid, blijdschap kunnen zijn rond de wieg van een wereldsch Vorsten kind Zal onze blijde verwachting worden verwezenlijkt? Laten we daarvoor bidden aan de Kribbe van het Kindjezus. Moge God aan een jonge, koninklijke, Nederlandsche Viou- we bet groote, onvermengde geluk van het moederschap schenken, en aan ons volk de voortzetting verzekeren van de regeering eener dynastie, welke in haar bestuur altijd getoond heeft te beseffen, dat haar gezag voortkwam uit en steunde op Hem, Die het lot van vorsten en volkeren leidt Md VREDE OP AARDE. Een utopie Het is onder vreeselrjke omstan digheden, dat straks de Kerstklokken zullen luidende aarde ligt ver scheurd in strijd en wordt gedrenkt in bloed van honderdduizenden men sehen. Aan alle kanten der wereld smeult het oorlogsvuur en elk oogen- blik kunnen hier en daar, kan overal, de vlam uitslaan. Er zijn conflicten tusschen de Ver. Staten en Japan, tusschen Engeland en Japan, tus schen Italië en Engeland, ja, tus schen welke mogendheid al niet meerEr is werkloosheid en crisis, maar niet in de oorlogsindustrie. In jachtig tempo voeren alle mogend heden haar bewapening op en fel intrigeert men tegen elkaar. De Japanners slaan zich op bloe dige wijze door China heen en de Chineezen op hun beurt, van haat vervuld, doen Japansche fabrieken in vlammen opgaan, welke aan 200.000 arbeiders regelmatig werk verschaf ten. In Spanje ligt de stad Teruel onder regelmatig vuur van.... Spanjaarden, die daarmee gevolg geven aan de uitgesproken bedreiging der ver woesting. In Engeland verklaart de minister van Buit. Zaken in het openbaar, dat de regeering van Italië let weleen z.g. wettige regeering propaganda laat voeren in de Engel- sche koloniën, teneinde de inlandsche bevolking tot opstand en revolutie aan te zetten. Vrede op aarde.... Een utopie 't Is waar, dit Kerstwoord heeft betrekking op den zielevrede der menschen. Maar hoe moeilijk zal de Vrede kunnen huizen in de harten, als de hoofden van haat en vijandschap zijn vervuld Moge de wereld door de genaden van den geboren Verlosser spoedig van haar waanzin worden bevrijd. DE OORLOG IN CHINA Thans op z'n hevigst. Kon men aanvankelijk nog de hoop koesteren, dat de Japanners na de inname van Nanking hun opmarsch zouden beëindigen, de laatste berich ten uit China wijzen duidelijk uit, de strijd tot het bittere einde, van Bovendien hebben de Japanners een landing uitgevoerd in de Bias- baai, hetgeen er op wijst, dat zy ook Zuid-China zullen aanvallen Zuid- China is een zelfstandigheid, onder de regeering van Kanton. Naar men weet is de Biasbaai een beruchte zeerooversstreek. De kust gaat er vrijwel schuil achter kleine eilandjes, wat den piraten uitmun tend de gelegenheid geeft te ontko men. In militair opzicht biedt de baai by de verdediging groote moeilijk heden. De Chineezen zouden, volgens nog onbevestigde berichten, reeds ver scheidene regimenten erheen gezon den hebben, om de gelande troepen tegen te houden en nieuwe landin- gen te voorkomen. DE DOOD VAN LUDENDORF, Om nu weer naar Europa terug te keeren uit de berichten en artikelen der internationale pers blijkt duidelijk, welken grooten in druk het verscheiden van den groo ten Duitschen bevelhebber uit den wereldoorlog, overal heeft gemaakt. De meeste kenners van de ver houdingen in het keizerlijke Duitsch- Iand hebben Hindenburg tenslotte altijd als een bevelvoerder van het tweede plan beschouwd. Hindenburg, zoo meenen ze, werd in werkelijkheid steeds geleid door Ludendorff. Dat dezen niet rechtstreeks het opperbevel was toegevallen, was een gevolg van zyn ook toen reeds zeer moeilijk karakter. Ludendorff, geniaal bevelhebber, was in alle opzichten een zeloot van het slechte soort. Slechts wat hij meende, was juist en ieder, die zyn meening niet deelde, was zyn vij and. In zyn laatste levensjaren was het zelotisme van von Ludendorff gericht op den ijver voor zijn nieuwe „godsdienstige" overtuiging, het mo derne heidendom een soort Wo- dandienst een overtuiging, welke zijn tweede echtgenoote Luden dorff scheidde na meer dan 25jarige echtvereeniging van zijn eerste vrouw hem had bijgebracht. Woensdag had de plechtigheid der staatsbegrafenis van den veldheer- christenhater te Munchen plaats in de Feldherzhalle. Er was een ont zaglijke belangstelling. Na de uitvaartplechtigheden, waar de Fuehrer by tegenwoordig was, werd het stoffelijk overschot naar Tutzing overgebracht. Men verneemt, dat hetlyk later in het mausoleum op het slagveld van Tannenburg in Oost-Pruisen, waar ook von Hindenburg rust, zal worden Anti-Christendom in Duitschland. De „Osservatore Romano" maakt melding van een hernieuwde anti christelijke actie in Duitschland tegen bepaalde boeken en kunst werken. Een groot aantal door geestelijken geschreven werken is verboden, o.a. een „Antwoord op de My thus des 20 Jahrhunderts", zijnde een verzame ling van artikelen uit de kerkelijke periodieken, over het anti-Katholieke boek van Alfred Rosenberg. Voorts werd het „Nationaal-socialisme en Christendom" van mgr. Hudal ver boden. „Ras en Volk" van pastoor Schmidt en het „Paradijs op aarde" van pastoor Schlegel. Geboorteteruggang in Frankrijk. Uit de bevolkingsstatistieken blykt, dat de geboorteteruggang in Frank rijk zeer merkbaar is. In de eerste vier maanden van 1937 werden 158.000 geboorten geregistreerd tegen 177.000 sterfgevallen. De Fransche regeering is zeer be zorgd over dezen toestand en tracht het kwaad tegen te gaan door steun aan kinderrijke families. Millioenen liggen voor het grijpen. In den loop der laatste jaren, wer den niet minder dan 1060 uitgelote obligaties van de Belgische premie- leening 1933, niet door hun bezitters ter aflossing aangeboden. Opvallend is, dat 3ich hier onder niet minder dan 3 premies van 5 millioen en 12 van 1 millioen frs. bevinden, terwijl al de andere met frs. 25.000 werden uitgeloot. Dc vliegramp van Ostende. De chef van het vliegveld te Os tende is, in verband met het vlieg tuigongeluk, waarbij o.a. leden van het Huis van Hessen zyn omgekomen, in staat van beschuldiging gesteld wegens het veroorzaken van dood door onvoorzichtigheid. Ruime keuze. Nieuwste modellen. d.i. de volledige onderwerping van Lage prijzen. China zal worden gestreden. De op- *7 -- 1 marsch in Centraal-China is n.l, V3II €1011 PlUIlCktlOf [hervat vanuit Nanking. Nieuwe ideale pijnverdrijvers Hartvormige ouweltjes gevuld mei verschillende beproefde geneesmid delen welke elkander wederkeeng In hun werking ondersteunen, zoodat de pijn met vereende krachten ver dreven wordt. Wonder goed en snel helpen ze bij: Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijnen. Spil. Spierpijn, RheumaUscho pi/nen. Migraine, Periodieke pijnen. Moe heid. Kou en Griep. „Mijnhardtjes' nemen gemakkelijk in en slimuleeren tevens bloedsom loop en stofwisseling, zonder scha delijke nevenwerking, zoodat U zich na verdreven pijnen weer frisch en opgewekt gevoelt. Zoo zitn ze er uit. Let hierop! Dc viering van dc verwachte blijde gebeurteeis. De „Princevlag" meldt: Nu de regeering tydig heeft mede gedeeld, wat voor leger en vloot en voor alle regeeringsdiensten en in stellingen de voorschriften zijn om trent de viering van de geboorte van een Prins of Prinses richt het hoofd bestuur van De Princevlag zich tot alle gemeentebesturen en alle parti culiere instellingen en bedrijven en overigens tot de geheele bevolking van Nederland en Koloniën met het verzoek in navolging van de over heid, eveneens den dag of indien niet anders mogelijk den middag van den dag volgende op dien van de geboorte bestemmen tot een dag van dankbaar gedenken en blijde feestviering. Zou de geboorte op Zaterdag val len dan komt uiteraard de Maandag voor de viering in aanmerking. Indien zulks overal tijdig wordt bepaald, kunnen alle instanties en vereenigingen enz. enz. daarmede rekening houden. „De Princevlag" verzoekt de bevol king voorts, de vlaggen gereed te houden teneinde deze, zoodra er ge lukkige tijding komt uit het; prinse lijk gezin, onmiddellijk en overal te kunnen uitsteken. Wol uit melk. In drie maanden reeds 8 millioen Kg. ondermelk verwerkt Wij hebben onlangs reeds gemeld, dat men begonnen is, uit ondermelk melkwol of lanital te fabriceeren. Zoolang dit product in ons land niet vervaardigd wordt, zendt men de textiel-caseïne naar Italië. In drie maanden werd reeds naar dit land uitgevoerd 237 ton textiel- caseïne voor een waarde van f 158000. De textiel-caseïne wordt hier tot dusver in vier fabrieken bereid, maar na Nieuwjaar komen er zes nieuwe bij. Mettertijd denkt men hier zelf de vervaardiging van melkwol ter hand te nemen. Toch is de uitvoer van de textiel- caseïne voor onze zuivelindustrie al van beteekenis, wanneer we bedenken dat in de afgeloopen drie maanden reeds byna 8 millioen Kg. ondermelk tot textiel-caseïne is verwerkt. Vooral wanneer men hier zelf melkwol gaat maken kan dat een uitkomst worden voor de zuivel industrie. Kerstgratificatie voor de mijnwerkers. Aan de arbeiders in de Limburg- sche mijnen, die voor 1937 in dienst zijn getreden en op 25 December nog in dienst zijn, zal een Kerst-gratifi catie worden uitgekeerd ten bedrage van f 8 voor hen, die op genoemden datum den leeftyd van achttien jaar hebben bereikt en van f 4 voor per sonen beneden dien leeftyd. Boven dien zal aan de gehuwden voor ieder kind, waarvoor zij ingevolge de loon- overeenkomst bijslag genieten, een bedrag van f 2 worden uitbetaald. De op 25 December in dienst zijnde arbeiders, die in den loop van 1937 in dienst zyn getreden, ontvangen een gratificatie tot de helft van bovengenoemd bedrag.. De uitbetaling der gratificatie zal op 23 December geschieden. O, die Middenstand 1 Dezer dagen lazen we een artikel van Baron van Wijnbergen over middenstandsaangelegenheden. Hij zegt daarin, dat tot heden slechts 20 pCt. van den middenstand is georganiseerd. Het is voor dezen stand weinig minder dan schandelijk. Die 80 pCt. bevat er duizenden,die uren kunnen kletsen over de contributie en duizenden, die met den duidelQken Hollandschen naam van „klaploopers' geteekend moeten worden. Zoolang die toestand niet verandert zal 't wel 't beste zyn, dat er flink „gezeefd" wordt in dat suffe korps, dat blykhaar nog steeds maar weinig verstaan heeft van de teekenen des tyds Opheffing locaal telegramtarief Met ingang van 1 Januari 1938 zullen de bodekosten, vallende op de bezorging van telegrammen in Ne derland buiten den kosteloozen be- stelkring der telegraafkantoren en stations bij wijze van proef geheel voor rijksrekening worden genomen. Eveneens is dit het geval met de extrakosten voor bezorging van een telefoonoproepbericht buiten den kosteloozen bestelkring. Met ingang van denzelfden datum zal eveneens by wijze van proef het verlaagde tarief voor locaal telegram men worden afgeschaft. Voor deze telegrammen wordt alsdan derhalve het gewone tarief voor een binnen- landsch telegram berekend. Actie tot verlaging der electriciteitstarieven. Een dezer dagen kwam te Alk maar een tweehonderdtal afgevaar digden van 60 afdeelingen in Noord- Holland van de drie landelijke mid denstandsbonden, op uitnoodiging van de commissie uit de drie midden standsbonden tot verlaging van de electriciteitstarieven in Noord-Hol land, bijeen. Na een inleiding door den heer ir. K. H. Hage werd besloten een in tensieve actie te ontwikkelen om te komen tot een meer redelijken prijs voor electrischen stroom voor den handeldryvenden en industrieelen middenstand. Aan alle afdeelingen van de drie middenstandsbonden zullen nadere schriftelijke voorstellen door de com missie worden toegezonden, welke daarna een punt van bespreking in de ledenvergadering kunnen uitma ken De commissie blijft echter in deze actie de geheele leiding behouden en zal zich tevens belasten met de uit voering van de uit deze actie voort spruitende werkzaamheden. Grave krijgt weer een garnizoen. Wij vernemen, dat Grave weer garnizoensplaats zal worden. Er wordt een regimiment infanterie gevestigd bestaande uit twee batal jons. Ongeveer 800 militairen zouden hier gelegerd worden. De gemeente zou voor de vesti ging van een garnizoen op gunstige voorwaarden aan het Rijk ter be schikking moeten stellen een terrein voor kazernebouw, ter grootte van circa 1 H.A., met in de nabijheid sport- en exercitieterreinen, groot tezamen minstens 6 H A. Bovendien zou 't Rijk de beschikking moeien hebben over oefen- en schietterreinen tot een oppervlakte van totaal 5 a 600 H.A. De gemeente heeft in samenwer king met de gemeentebesturen van Reek, Escharen en Mill aan deze voorwaarden kunnen voldoen. Als terrein voor den bouw eener kazerne is aangewezen een terrein liggende ten Zuiden van den Rijks weg GraveDen Bosch en ten Oos ten en Westen van den weg Grave- Mill. DE LANDBOUWCRISIS- POLITIEK. De veelheid van maatregelen, welke in den loop der jaren met betrekking tot den landbouw genomen zyn in verband met de crisis, maakt, dat velen door de boomen het bosch niet zien, m.a.w. dat men door te veel te staren op een onderdeel der maat regelen geen overzicht meer heeft van het geheele bestel dier maat regelen. Daarom lykt 't ons nuttig, om hier een samenvatting te geven van een rede, welke Mr. Dr. A. v. Rhijn, secretaris-generaal van het depar tement van economische zaken, ge houden heeft over de landbouwcrisis- politiek. Spreker begon met de bewering te weerleggen, dat de landbouwcrisis- politiek systeemloos is. De landbouw- crisispolitiek, aldus spreker, is op gebouwd op drie beginselen: inper king van productie van artikelen, waarvan voor het binnenland teveel is en die dus moeten worden ge ëxporteerd, (veehouderij), uitbreiding van de productie van artikelen, waar van voor het binnenland te weinig is en die dus moeten worden geïmpor teerd (granen), enfinancieelen steun, welke als overgangsmaatregel nood zakelijk is, zoolang vraag en aanbod nog niet zoodanig in evenwicht zjjn, dat een ze r matig gestelde richt- pr(js is bereikt. De bezwaren van de landbouw- crisispolitiek ziet spreker vooral in de te groote vrijheidsbeper king en den te ambtelyken op zet. Deze bezwaren zijn niet geheel te ondervangen controle door de over heid op de uitgaven voor steun is uiteraard noodig. Ter verzachting van de hier genoemde bezwaren streeft de minister van Economische Zaken er thans naar, om de maat regelen meer door belanghebbenden te doen uitvoeren. Ten aanzien van de consumptiemelk-regeling is voor een groot deel des lands dit doel eenigszins bereikt. Voor bloembollen, aardappelen en spek is de minister met belanghebbenden in overleg ge treden. Waar dit mogelijk is wordt tot inperking en afschaffiDg van landbouwcrisismaatregelen over gegaan. In welk tempo dit proces kan doorgaan, hangt geheel af van de prijzen der landbouwproducten. Te dien aaDzien is het perspectief thans helaas weer wat minder gunstig dan eenige maanden geleden. Zoo blijft de toestand in de rund veehouderij niet zonder zorg, welis waar niet wat de vleeschpositie betreft deze acht spreker dank zy de teelbeperking voor den land bouw, bevredigend maar wel ten aanzien van de zuivelpositie. Intusschen is er nog altijd een zeer groote vooruitgang, wanneer men een vergelijking maakt met 't diepste punt van de crisis. Spreker stond tenslotte nog nader stil bij de toekomst der landbouw crisismaatregelen. In de Troonrede zijn te dien aan zien enkele groote lijnen getrokken. Daarin staat, dat de landbouwcrisis- maatregelen, met handhaving van de voor den landbouw nog noodza kelijken prijssteun, zooveel mogelijk zullen worden geëindigd. Daarnaast zal bevorderd worden, dat nuttige regelingen door de bedryfsgenooten zelf zullen worden overgenomen en voortgezet of opgebouwd. Hieruit blykt, dat de regeering geen herstel van den vroegeren toestand van individueele vrijheid verwacht. Spreker acht dit juist, omdat de economische ontwikke ling, die niet op haar schreden terugkeert, in de richting van meer gebondenheid zou wijzen. Van belang is de vraag, of by deze gebondenheid de overheid dan wel het bedrijfsleven de leiding moet nemen. Spreker verdedigt met kracht de organisatie door het bedrijfsleven zelf, met niet anders dan een con trole door de overheid. Die bedrijfsorganisaties zullen minimum-prijsregelingen kunnen tref fen by den uitvoer van die produc ten, welke ook in het buitenland worden geproduceerd en daarom worden geweerd, wanneer zy te goed koop worden aangeboden. Ook zullen zy maatregelen moeten nemen voor de verbetering van de kwaliteit. Voorts zullen by den afge nomen uitvoer naar het buitenland regelingen ter voorkoming van te groote productie voor vorachilleuUe artikelen niet kunnen worden gemist. Spreker hoopt, dat het bedrijfsleven zich zyn taak ten deze spoedig nog meer bewust zal worden. Dc Maasbrug bij Hcdel. Woensdag 29 December zal de minister van waterstaat mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren de nieuwe ver- keersbrug over de Maas bij Hedel openen. Een bijzonder plechtig karak ter zal aan deze gebeurtenis niet worden verleend. Werkloozen-exploitatie. Voor den tweeden keer in korten tijd stuiten we via de rubriek „rechts zaken" in de krant, op een nieuw maatschappelyk euvel, dat zich te Amsterdam als crisisverschijnsel ontwikkelt. Het betreft hier de uit besteding van jeugdige werkloozen door Maatschappelyk Hulpbetoon, in bepaalde aangewezen kosthuizen. Zulk een kosthuis was o.m. geves tigd op het Jonas Daniël Meijerplein in Amsterdam, waar M. H. niet minder dan 20 jongemannen had ondergebracht, De kostbaas ontving het steungeld der jongelieden recht streeks van het genoemde gemeente kantoor en gaf daarvoor onderdak, pension en zakgeld aan de bij hem gehuisveste werkloozen. Op 'n avond was hij met de heele koppel van 20 man naar de Schouwburg gegaan en onderwijl brandde zijn pension af. De man zelf én een werklooze zijn nu, verdacht vau brandstichting, ge arresteerd. Ons dunkt, dat zich wel zeer on- frissche omstandigheden, ook moreele zullen ontwikkelen in dergelijke massakosthuizen voor jeugdige werkloozen. Als die laatsten in aan merking voor steun, kan men ze dan niet beter zelf laten bepalen, hoe en bij wien ze verzorging willen zoeken Niemand wordt er beter in een pension, waar een troep men schen van allerlei karakter, verleden, godsdienstige- en andere gezindheid samenhokken in ledigheid. VENRAY, 24 Dec. 1937. HANDBOOGSPORT. Missiewedstrijd. Door de Ned. R.K. Handboogschut- tersbond wordt telken jare een wed strijd georganiseerd, waarvan de opbrengst komt ten goede van de Missie. Vermoedelijk zal deze groote wedstrijd in 1938 gehouden worden te Venray en wel op de doelen van „St. Hubertus" te Merselo. Een en ander moet nog door het Hoofdbestuur van den Ned. R.K. Bond voornoemd, worden goedge keurd. Hondensport. De kampioen „Edmond van de

Peel en Maas | 1937 | | pagina 1