DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Ons weekpraatje. Van de Sport velden. Zaterdag 4 December 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 49 Bezuinigen of.... geestige reclame? Wat moet men onder bezuini gen gaan verstaan Minder ad- verteeren of wei enkele werke lijk goede werkkrachten vervan gen door jongere onervaren, die echter minder loon vragen Het lijkt ons, dat deze manier van bezuinigen absoluut de verkeerde zou zijn. Een goede hulp kan nooit werkelijk duur zijn, want wat men aan salaris meer zou betalen, zou men verliezen door de ver mindering van prestatie van krachten, als men zich met een minderwaardige kracht wilde tevreden stellen. Men moet ook niet gaan be zuinigen door niet op tijd een afleiding te nemen, want ook bij den zakenman kan de boog niet altijd gespannen zijn. Een zaken man moet steeds zorgen zich goed te gevoelen om met alle energie zijn zaken te kunnen be hartigen, en dit is niet het geval als hij niet van tijd op tijd even kan uitbreken. Er zijn echter vele manieren om, zonder zijn prestige te ver liezen, te gaan bezuinigen. Laat iemand die een groote wagen heeft, b.v. een kleinere auto aan schaffen, niet de auto geheel af schaffen. Als een zakenman van den middenstand goed wil bezuinigen laat hij het dan nooit doen op de zaak zelf, zoodra de menschen merken dat dit of dat verdwenen is, beginnen ze te denken, dat het weldra mis zal loopen, en het is nu eenmaal de moraliteit van de menschen, dat zij graag koopen in een zaak die „goed gaat", want dat geeft het idee dat er veel menschen koopen en als er veel menschen koopen moeten de artikelen ook wel goed zijn. AI weten vele menschen, dat ook de middenstanders een cri sistijd steeds zwaar voelen druk ken, als het publiek gaat koopen en het een werkelijk goed artikel wil, gaat men naar een zaak, die er welvarend uitziet en waar niet aan alles te merken is, dat dat de druk heel zwaar weegt. Men zal dus op persoonlijke kleine uitgaven moeten bezuini gen en niet op uiterlijke dingen in de zaak. Nooit mag de „service" bij een middenstander verminderen, want hier zou hij steeds schade bij ondervinden in plaats van bezuiniging. Middenstanders, die moeten bezuinigen en nu niet altijd da delijk maar kunnen adverteeren, moeten door middel van een attractieve etalage het publiek trekken en dit kan voor elk weer anders zijn. De geestige vindingen zullen steeds het meeste in den smaak vallen. Men kan een etalage maken van artikelen, die op het door den middenstander bedoel de reclameobject doelt, zonder nu direct van dit object gebruik te maken. Een drogist of kruidenier kan b.v. in zijn etalage drie kommen met visschen zetten, een kom met zilvervischjes en een kom met gezonde goed goudgele goudvischjes en een kom met heel licht gekleurde goudvisschen. Nu zult ge zeggen, wat moet een drogist met goudvisschen, die verkoopt hij toch niet en een kruidenier nog veel minder? Wel neen, het doelt hier heele- maal niet op goudvisschen, zoo als ge zult bemerken. Ge schrijft alleen onder de licht gekleurde visschen „vöór de behandeling" en op de kaarten bij de andere kommen zet ge „na de behan deling methier vult ge dan een of ander poetsmiddel in. Ge laat het dan voorkomen, of door behandeling met een poetsmiddel de visschen zoo zijn opgeknapt. De menschen zullen lachen en dat is al een goede reklame 1 Een reklame welke elke mid denstander kan voeren, is de reclame tegenover kinderen. Niet alleen de kinderen een snoepje cadeau geven zooals veel gedaan wordt, maar tijdens het bedienen van het door het kind gevraagde artikel, deze naar naam vragen, of het kind op school gaat, in welke klas, of het aardige vriend jes heeft, enz., net alsof het kind een geliefd neefje zou zijn, dat even op visite komt en dan bij het afscheid een kleinigheid. Elke winkelier kan van het door hem verkochte artikel een kind een kleinigheid geven. Een kind vertelt dan thais, dat men in die of die zaak zoo aardig is en gaat er natuurlijk graag weer terug. Het kind spreekt er over met vriendjes en ook deze gaan dan graag naar deze zaak, waar zij vriendelijk worden ontvangen en op deze manier trekt men klan ten, zonder al te veel of bijna geen kosten. De Japansche schermutselingen. Wie onzer zal het ontkennen, dat wij wel met belangstelling doch met een min of meer on verschillige belangstelling de langzaam doordringende Japan sche opmarsch in China volgen. Men behoeft geen strateeg te zijn, om al lang te hebben be merkt, dat de Japanners een flink stuk werk nog noodig zullen hebben, om deze Chineesche bevolking geheel „onder den knie" te krijgen. De geweldige tegenstand der Chineezen heeft de wereld in alle geval reeds bewezen, dat de Chinees een uitstekend soldaat moet zijn. Tot kort geleden geloofde een ieder, dat in militaire eigen schappen en moed de Japanner bovenaan stond. Al moet over het algemeen de Chinees als een pascifist worden beschouwd, dit houdt niet in, dat zij laf zouden zijn of zonder goede militaire eigenschappen. Wie echter las over de stout moedigheid en doodsverachting die de opstandelingen en ban dieten in den Chineeschen bur geroorlog toonden, begrijpt sinds lang, dat het geen laf volk is. Zij, die zich een weinig zouden willen bekend maken met den Chineeschen geest, zouden hei boek moeten lezen van den franschman A. Gervais: Aesculape en China, waarin een zeer juist beeld wordt gegeven van het Chineesche karakter. Hij beschrijft daarin o.a. de verschrikkingen van een cholera- epedemie in het binnenland van China. De menschen hebben ei totaal geen begrip van hygiëne en sterven er dan bij duizenden per dag. De schrijver ging toen naar den militairen gouverneur en vroeg om maatregelen. Hoeveel menschen denkt ge daarmede te kunnen redden vroeg deze. Minstens een paar honderd duizend, was het antwoord. Na even nagedacht te hebben, zei de gouverneur er niet het nut van in te zien, daar de menschen net zoo goed aan de cholera konden sterven als aan de hongerdood, die hen toch wis en zeker te wachten stond. Ei genlijk moesten de geregeld wederkeerende epidemiën als een uitkomst worden beschouwt voor het overbevolkte land, in alle geval was het een remedie. China beschikt over een haast onuitputtelijk menschen-materiaal. Wat beteekent het verlies van enkele honderd duizenden op een bevolking van ongeveer vier hon derd millioen. Wanneer het Japan te doen zou zijn om een complete ver- delgingsootlog te voeren, zou het beslist nog eenige jaren moeten blijven doorvechten op dezelfde manier als thans. Doch Japan beweert, dat het dit heelemaal niet van plan is, dat het alleen handelt uit zelfverdediging, dat zij gedwongen waren de wapens op te nemen. En nu eerstdaags zal eerst een officieele oorlogsverklaring volgen Tot nu toe heeft de Volkenbond gezwegen bij den aanval op China, tenminste in zooverre ge zwegen, dat de bond niet is tusschenbeide gekomen, omdat hier weer andere belangen tus- schen zaten. De Japansche regeering pro beert wel haar expansiedrift goed te praten en voert allerlei argu menten aan om haar weigering tot deelneming aan de Negen- mogendheden-conferentie te moti- veeren. Men moet het zoo van ouds bekende Japansche gezegde: „Azië voor de Aziaten" nooit uit het oog verliezen. Ook Japan wenscht de Wes terlingen te zien vertrekken en profiteert van de thans in Europa iieerschende verwarring, om te beginnen lang gekoesterde ideëen ten uitvoer te brengen. Japan heeft zich met twee groote mogendheden, in een pact verbonden, in de hoop, dat deze mogendheden steunende op de eventueele hulp van Japan, het niet noodig zullen oordeelen met hun eigen rasgenooten op goeden voet te blijven. Indien Europa tot een onder ling accoord mocht komen en zich als een geheel toonde in een werkelijken bond, zou Japan het niet aandurven om een wer kelijken oorlog in China te voeren, zou Japan het niet aandurven om een tweemaal herhaalde uitnoo- diging tot bespreking te weige ren. Tegen een verdeeld Europa durft Japan, en lacht om ons westerlingen, doch tegen een vereenigd Europa zou Japan leeren beleefd te zijn. Wat zouden de gevolgen kun nen zijn, van een overwinnend Japan M.R. Kleine menschen. Groote helden. Jagermeester v. d. Spek en Mevr. Aljechin. Ik had me voor deze week een artikeltje gedacht over de kleine, ongenoemde menschen, die door hun sterke levenshouding zich ware hel den betoonen en aldus den roem van de „groote" figuren der menschheid, die begaafd zijn met buitengewone kennis, maar als m e n s c h kind zijn en big ven. Zulke kleine, oDgekende helden, hebben in de geschiedenis als hun aantal van eenige beteekenis was zelfs den roem van heele volkeren gevestigd. Vele groote man nen hebben zich achteraf moeten bekennen, dat ze werden wat ze zijn, door de ijzeren wilskracht van een z g. zwakke vrouw, 'n moeder of 'n echtgenoote. In dit verband had ik gedacht aan Mevr. Aljechin.... Maar het feit van den dag drong in het verband van dit onderwerp nog een Andere figuur naar voren, de figuur van een man. Ook kleine, in de beteekeDis van „onbekende" mannen, kunnen zich groot betoonen, b.v. door hun trouw en offerbereid heid. Jagermeester v. d. SpekWie had er ooit van dezen meneer van de Spek gehoord Toen de eerste be richten van het auto-ongeluk van Prins Bernhard bekend werden, zélfs toen was hij nog een onbekende voor ons. want in die berichten werd slechts" gewag gemaaat van „een metgezel", die eveneens in de auto had gezeten, „iemand, van de hof houding", die een knieschijf had gebroken. Zijn naam Ach ja, hoe kom je zoo gauw aan den naam van zoo'n man Enfin, des middags vond die naam toch een plaats in de meldingen. Een zekere Van de Spek, jagermeester. Ja, hg had een knieschijf gebroken en was óók naar het Burgerziekenhuis vervoerd. De toestand van den Prins redelijk. Een paar uur later een nieuw bericht de toestand van den Prins bleef redelijk; Z.K.H. slaapt. Maar hoe ging het met Van de Spek Dat lazen we den anderen dag in het ochtend-blad. Ook zijn toestand was redelijk. Let welvoorgaande regelen zijn niet als critiek bedoeld. Het is van zelfsprekend, dat heel het land popelde om in de eerste plaats over den toestand van den piias te worden ingelicht. Hadde ik zelf vanuit het ziekenhuis de berichtgeving moeten verzorgen, ik zou deze niet Anders hebben ingericht. De persoon van den prins heeft nu eenmaal een groote algemeene beteekenis, v. d. Spek is een man als duizenden. Natuurlgk, we hadden zéér met hem te doen, maar we wilden weten, hoe het met den prins was. En toch, wat 'n „groote" menschen kunnen die kleine menschjes als een Van de Spek zich betoonen, hoe zeer kunnen groote figuren, als een prins van hun trouw en toewijding afhankelijk wezen Pas den anderen dag lazen we wat bijzonderheden omtrent hetgeen de jagermeester in de eerste oogen- blikken na het ongeluk had gedaan. Wat 'n kerelTerwgl-ie daar nog in den ingedeukten wagen zat, met 'n gebroken knie, en zelf niet uit de beklemming kon wegkomen, hielp hij met zijn handen de mannen, die den Prins uit den wagen trokken! Toen hij zelf van zijn plaats was weggelicht, bleek het, dat hg niet op z'n beenen kon staan. De prins en zgn jagermeester werden op ter stond aangevoerde kussens en matras sen gelegd, maar terwgl Van de Spek op de kussens zat, omaat-ie niet staan kon, hielp hij zooveel mogelijk den naast hem liggenden meester Brave kerel Wat 'n kracht en sterkte vertoonde deze eenvoudige mensch. Zijn voor beeld zal de sterkte van geest en karakter van duizenden opvoeren en staleu. Een handvol mannen als Van de Spek zijn in staat om een volk groot te maken van deugd. Maar een standbeeld zal deze man nooit verwerven Alleen échte mannen, die schitte ren door hooge geboorte, door veld heerstalenten of door groote weten schappelijke kennis, die eeren we in het openbaar en dier namen worden geboekstaafd in de hi3torie. Een échte beroemdheid van onze dagen is b.v. Dr. Aljechin, de groot ste schaker ter wereld, 'n man met een geweldig stel hersens. Onlangs ontmoette hij toevallig iemand, dien hij 22 jaar geleden eens tegenover zich had gehad in een simultaan- séance. Dus een willekeurige onbe kende, die had „aangezeten" aan een van de 30 of 40 borden, aan welke Dr. Aljechin de „partij ter andere zijde" vormde. En de meester herinnerde zich precies het verloop van het partijtje, dat hij toen met den hem overigens onbekenden jongeman had geschoven Waarlijk, iemand met zéér groote gaven. Toch verloor Dr. Aljechin twee jaar geleden zgn titel van wereld kampioen-schaken aan onzen land genoot Dr. Euwe. De Nederlandsche bladen doen op het oogenblik zeer discreet, waar het betreft de groote verandering, welke er gekomen is in de persoon en het karakter vdn Dr. Aljechin en ze putten zich uit in het zoeken naar verklaringen voor de mindere sterkte, welke Dr. Euwe thans inde revanche-match om den titel ver toont. Kom, komInsiders weten wel, hoe de zaken staan. Er is geen enkele reden om aan te nemen, dat Dr. Euwe op het oogenblik een minder sterke schaker is dan twee jaar geleden de verandering schuilt in de persoonlijkheid van Dr. Aljechin, die thans lichamelijk en geestelgk in veel betere conditie is. Waarom zouden we daarop niet wijzen Twee jaar geleden heeft de Nederlandsche pers er terecht meermalen openlijk haar afkeuring over uitgesproken, dat de toenmalige wereldkampioen herhaaldelijk kenne lijk onder den iavloed van spiritualiën tegenover zijn uitdager aan het schaakbord plaats nam. Dr. Aljechin was inderdaad iemand, die zich regelmatig aan geestrijke dranken te buiten ging, ook in de groote buitenlandsche tournooien had hij daarvan al meerdere jaren achtereen blijk gegeven. Laten we er thans toch openlijk voor uitkomenDr. Aljechin heeft zich volkomen herzien en hersteld. Hij is een nuchtere geheelonthouder geworden, iemand, die zijn leven volkomen heeft ingesteld op een nauwgezette volvoering van de wetenschappelijke- en beroepstaak, v/elke hij zich in het leven kreeg toegewezen. Dat deze groot 5 man aldus een groote man kon blijven en ook een groot mensch werd, dankt hij aan den moed en de wilskracht van zgn vrouw. Zoo'n eenvoudige, „onbe- teekenende", maar trouwe en toege wijde echtgenoote. Twee jaar geleden leed ze zichtbaar onder de herhaal delijke incidenten waartoe het gedrag van haar man leidde. Maar ze ver loochende hem niet. Ze nam hem onder haar bescherming en tot de verslaggevers zei zemijn man is niet in orde zijn geest is ziek, maar: ik zal hem beter maken En ze heeft hem beter gemaakt. Deze kleine, zwakke vrouw, heeft haar grooten man teruggeheven op het voetstuk, vanwaar hg door karakterzwakte was neergevallen. Aljechin wordt weer wereldkampioen, dank zij de „onbeteekende" kam pioene, die uit liefde en plichtsgevoel, steeds om hem is, teneinde zich in heldhaftige opoffering te stellen tusschen den mensch en zijn boozen Laten we intusschen ook aan Dr. Aljechin de hulde niet onthouden, welke hem toekomt. Gezeten aan het» veld der vier en zestig ruiten heeft hij glorierijke overwinningen behaald, maar de schoonste en zeer zeker ook de moeilijkste zege heeft hij op zich zelf bevochten. Dank zij de hulp van zijn vrouw. Het voorbeeld, de levenshouding, van eenvoudige menschen kan groote uitwerking hebben op de ontwikke ling van den geest der groote figuren onzer samenleving. Want om nu weer eens terug te keeren op het geval van dien jagermeester Van de Spek zal het Prins Bernhard niet ontroeren, als hij verneemt, van welk diep plichts besef en van hoe groote- trouw deze eenvoudige man heeft blijk gegeven En moet dat hem dan niet bewegen tot het besluitook ik wil niet slechts doen, wat ik g r a a g doe, maar ik zal me zeiven ontzien, óók in zaken welke op zich zelf volkomen geoorloofd en oirbaar zijn, omdat mijn leven van zooveel waarde is voor anderen, voor een volk? Groote mannen worden te grooter, naarmate zij hun levenshouding bepalen naar de soliede normen van trouw en plicht, door vele eenvoudige levenshelden aangeduid. Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd. vóór 1 uur in ons bezit zgn. SERVATIUS-OMROEP Ofschoon Servatius I Zondag j.l. niet speelde, was het toch geen slechte dag voor haar, aangezien j de twee ernstigste candidaten voor de eerste plaats, Gennep en Box meer, beiden twee verliespunten boekten, zoodat momenteel Gennep twee verliespunten minder heeft dan Servatius en Boxmeer er evenveel telt. 't Is vooral merkwaardig hoe V. V.L.K, vriend en vijand verbaast door haar achtereenvolgende over winningen, en toch heeft deze club maar een zeer middelmatig elftal. Dit succes dankt ze m. i. voorna melijk aan haar spelsysteemde W-formatie. Deze club staat er op het oogenblik dan ook het best voor. Ook O.V.C. heeft slechts vier ver liespunten, zoodat ook met deze nieuweling terdege rekening moet worden gehouden. Als de vastge. stelde wedstrijd van verleden Zondag tusschen Ooy en Servatius doorge gaan was, zou de uitslag hiervan ons wat wijzer gemaakt hebben. H.S.C. boekte een verdienstelijke overwinning in Brakkenstein, dat nog steeds geen enkel puntje kon bemachtigen. Zondag krijgt Servatius P..V.C. op bezoek, welke club de laatste tgd opmerkelijke successen behaalde. Ook B.V.C. houdt er het systeem der W-formatie op nade Venrayers dienen daar wel rekening mee te houden. Nog altijd heeft Servatius kans op de hoogste plaats, doch dan moet er gewonnen worden. Dat S. deze kans niet late voorbijgaan Aangezien J. Gommans Zondag niet kan uitkomen, zal de opstelling wel eenigszins gewijzigd worden. De wedstrgd begint om 2 uur en wordt geleid door den heer J. Vis sers uit Roermond. We hopen dat de slechte indruk, die dit elftal tegen Leuth maakte, zal uitgewischt worden en door vlot en open spel hun supporters een overwinning zullen bezorgen. Servatius 2 kampioen Door een flinke overwinning op Excelsior behaalde Servatius 2 j.l. Zondag reeds den kampioenstitel. Aan de kampioenen onze hartelijke gelukwenschen. Toch is het jammer voor dit elftal, dat ze op één wed strgd na de competitie achter den rug hebben. Nu zijn deze spelers voor de rest van het seizoen van voetbal gespeend. Zou hier bv. onder de clubs dezer afdeeling niet een nieuwe vriendschappelijke compe titie kunnen gespeeld worden Voor de „form" van de spelers was dit ten zeerste gewenscht. De stand is hier: Servatus II 7610 13 408 Brughusia 6—213 5 1025 Oostrum I 520—3 4 1214 YSselsteyn 5122 4 414 Excelsior H 510—4 2 722 Ook het 3e elftal houdt zich bij«- zonder kranig. Willen deze lui on geslagen de competitie eindigen 't Lijkt er wel op. Zondag moest Merselona er met 53 aan gelooven. Wie zei ook weer dat de voorhoede geen goals kon maken Een 31 achterstand omzetten in een 53 overwinning geeft blijk dat er wils kracht en goede verstandhouding in dit elftal heerscht. Zondag komt Oostrum 2 op be zoek, dat ondanks haar heftig ver weer, de meerderheid van Vullings en Co. zal moeten erkennen, al speelt Oostrum op Servatius terrein gewoonlijk haar beste wedstrijden. VALK-REVUE. G.V.V.—De Valk 7—0. Het is onmogelijk de wispelturige Valken op hun schreden te volgen. Dat G.V.V. een zeer sterke tegen stander is, is zeker, maar niet van die kwaliteit om er met 70 van te verliezen. Voor een maand terug wist de Valk de oud 2e klasser uit Gemert toch ook te bedwingen om beide punten in Venray achter te laten. Hoe deze debacle zich heeft voltrokken, kunnen we ons best voorstellen. Toen na een kwartier gelijk op gaande strijd G.V.V. op schot kwam, en in een minimum tgd vijf goals scoorden, geloofden de Valken het wel. Al doet dit resultaat niet prettig aan, toch zgn we er van overtuigd, dat de Venrayers veel beter kunnen dan zij j.l. Zondag in Gemert lieten zien. Op de Valk rust thans de taak om dit in haar eerst volgenden wedstrgd te bewijzen. De Valk 2Amerika 12. De gelukkigste heeft hier gewon nen. Het gemis van schutters is bij de reserves de grootste tekortkoming. Voor de rust nam de Valk de leiding. Nadat de bezoekers den stand geneutraliseerd hadden, kreeg de Valk kort achter elkaar twee penalty's te nemen. Beide werden echter in keepers handen geschoten. In de laatste minuten kwam succes aan die zijde waar men het niet verwachte, en wonnen de Americanen op fortuin lijke wijze. De Valk 3—Erica 2-3. De bezoekers hadhaafden zich als koplooper. Niettegenstaande Erica verdiend van het derde won, had deze uitslag even goed andersom kunnen zijn geweest. De voorhoede van ons combineert veel te veel over de breedte van het veld, waarbij het slechts sporadisch tot een schot komt. Ook in deze ontmoeting kreeg de Valk een penalty te nemen, welke den gelijkmaker had kunnen zgn geweest. Harry schoot deze echter in keepers handen. D.I.S. 2—De Valk 4 8-2. Het was hier een spelletje tusschen kat en muis. Ook in Oirlo was penalty troef. De eerste vijf minuten benutte DJ.S. 2 er reeds twee. Dat het vierde elftal steeds groote nederlagen boekt, schuilt hoofdzake lijk hierin, dat dit elftal is samen gesteld uit jeugdige spelers, die het tegen de grootere en meer gerouti neerde spelers moeten afleggen. Vlug en goed samenspel is voor het vierde de eenige weg om tot betere resul taten te komen. Dc Valk 6Erica 2 2L Lest, bestHet eenige lichtpuntje op dezen overigens zwarten dag. Dat was goed werk van onze benjamins. Morgen is de Valk 1 vrg, en daar 12 Dec. de tweede Zondag der maand is, kan zij drie weken nadenken over de oorzaak van het drama in zeven bedrijven, dat zich in Gemert heeft afgespeeld. De Valk 2 teert au grand compleet naar Oirlo om D.LS. I te bekampen. Tegen D.LS. speelt de Valk steeds het beste spel. Het eenige verlies, dat de Oirlosche ploeg tot dusver geboekt heeft, wa3 in den wedstrijd tegen De Valk. We verwachten thans een span- nenden wedstrgd van groot formaat met Oirlo als favoriet. De Valk 3 speelt thuis tegen DIS 2. In het eerste treffen lieten de Valken zich verschalken. We hopen, dat zich dit in Venray niet zal her halen. Smaktde Valk 4 wordt zeer ze ker een nederlaag voor ons. Volhouden boys en tracht dan de nederlaag zoo klein mogelijk te houden. Smakt—Oostrum 4—1. Oostrum zette de eerste gevaar lijke aanval in maar hun linksbuiten schoot rakelings naast. Smakt heeft echter het eerst succes als de links buiten met een ferm schot de Oostrum-doelman het nakijken geeft- Oostrum brengt het voor rust nog wel tot enkele corners welke echter geen succes opleveren. Kort na rust vergroot Smakt via de paal de voorsprong. Oostrum laat zich echter niet onbetuigd en weten dan uit een linksche aanval de achterstand te verkleinen. Smakt ziet thans het gevaar in maar reeds spoedig stelt Smakt de overwinning veilig als hun midvoor fraai scoort. De zelfde speler vergrootte kort voor rust de voorsprong tot 41. Een hard schot van Smakt werkte de Oostrum-doelman tot corner, welke echter niets opleverde. Hierna floot de scheidsrechter einde. Morgen Zondag heeft Smakt weer een overwinning in zicht nu de Valk 4 op bezoek komt. S.S.S. I Overloon. Dinsdagavond vergaderde de voet balclub S.S.S. onder leiding van Joh. v. d. Zanden. Bij het openingswoord betreurde Spreker de slechte opkomst te meer nog daar het zoo'n belang rijke vergadering betreft. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Ook het kasverslag werd zonder opmer kingen goedgekeurd. Er bleek een voordeelig saldo van ruim f 50 aan wezig. Dan kwam ter sprake de kwestie van S.S.S. of deze al dan niet zich zal terug trekken uit de competitie. Het bestuur is vóór terugtrekking van het le elftal. Vooral de voorzitter blijft aandringen op terugtrekking. Hij zegt, thans heeft S.S.S. nog geen boete en blijven wij in de competitie uitkomen, dan blijft boete niet uit. (Dit is geen aanmoediging voor spelers die nog van goede wil zijn.) (Red.) Wij hebben gebrek aan spelers, vervolgt de voorzitter. Wij kunnen dit wel aanvullen met spelers uit het 2e elftal, maar de onderlinge verstandhouding laat zulks niet toe. Dus we blgven met een tekort van spelers voor het le elftal. Werd besloten om dan maar terug te trekken uit de competitie. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat de volgende bestuursleden zullen aftreden wegens bedanken J. Henckens, secretaris, A. Vloet, pen ningmeester en J. v. d. Zanden, voorzitter. Om welke redenen dat de secretaris en penningmeester bedanken, weet Spreker niet, doch ik als voorzitter, bedank wegens mijn vertrek naar elders. Aangezien er geen candidaten naar voren worden gebracht, stelt de voorzitter voor om F. Verhoeven als voorzitter te benoemen. Werd goedgevonden. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat de secretaris en penning meester nog zullen blgven tot nieuwe functionarissen zullen zijn gekozen. Enkele leden betreuren het om genoemde redenen te moeten terug trekken uit de competitie, aangezien zij al 14 jaren in S.S.S. I spelen en deze club mede hebben opgevoerd van 3e klasse Maasbuurt tot 2e klasse I.V.C.B. en nog te meer daar S.S.S. het volgend jaar 20 jaar bestaat. Voetba! sport. Het volgend jaar worden in Parijs de wereldkampioenschappen- voetballen verspeeld. Geltfk dat drie jaar geleden in Rome geschiedde. De lezer herinnert zich nog wel de vaderlandsche hymne van toen: „We gaan naar R6-ó-ó-ó-me We bleven toen steken -in Milaan. Enfin, voor het nieuwe wereldkampioenschap worden op het oogenblik enkele voor ronden gespeeld. In zulke ronde overwon overwon „ons" elftal Zon dag te Rotterdam het Luxemburg- sche met 40. Deze overwinning gaf ons vrg zeker een plaats in de serie van 16 nationale ploegen, welke in het eindtournooi uitkomen.

Peel en Maas | 1937 | | pagina 9