B. V. C. I Gemengde Berichten De strijd onzer Kath. Staatspartij. Advertentiën. Aanbesteding Het bouwen van een Boerderij te Oostrum. Servatius I Gemeenterekening 1936. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat de Gemeenterekening over het dienstjaar 1936 overeenkomstig het bepaalde bg artikel 256 der Ge meentewet heden aan den Raad der Gemeente is overgelegd en tegelijk ter Secretarie der Gemeente voor eenieder ter lezing is nedergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld tot aan den dag der voorlcopige vast stelling door den Gemeenteraad, welke voorloopige vaststelling niet zal geschieden voor 18 Dec. a.s. Venray, 3 December 1937. Stemming Kamer van Koophandel Burgemeeester en Wethouders van Venray maken bekend, dat de stem ming ter vervulling van drie plaat sen in de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Venlo afd. Kleinbedrijf zal plaats hebben op Maandag 13 December a.s. van 8 tot 12 uur voor middag en dat voor het stemdistrict Venray het stembureau zitting houdt te Venray in het Gemeente huis, Groote Markt 1. Aan den tot deelneming aan de stemming bevoegden kiezer, die zgne oproepingskaart heeft verloren, of wien geene kaart is gezonden, wordt op zgne aanvraag door of vanwege den Voorzitter van het stembureau eene nieuwe kaart uitgereikt, mits hij zijne identiteit voldoende doet blijken. Venray, 3 December 1937. Burgemeester en Wethouders vnd. G. H. HOUBEN l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. St. Nicolaas in Venray. De traditie getrouw zal St. Nico laas ook dit jaar weer zijn gewoon bezoek brengen aan Venray en wel morgen Zondagmiddag. Begeleid door Venray's Harmonie en het Comitié zal de Heilige Man de kloosters en gestichten een bezoek brengen en een tocht door ons dorp houden, zeer ten genoege van jong en oud. Deze veek vergaderde alhier het Oranje-Comité, ter bespreking van de feestelijkheden te houden bij gelegenheid der blijde gebeurtenis in ons Vorstenhuis. In beginsel werd besloten o.m. de kinderen te onthalen en ter herinne ring aan het heugelgk feit een boom te planten op een terrein aan den Oostsingel. Verder werden nog ver schillende plannen besproken, die nog nader zullen uitgewerkt worden GEVONDEN; zilveren rozenkrans, is bij J. Voesten, Hofstraat; dames glacé is bij W. Hendriks, Kruitweg. VERLORENParker Vulpen, J. Min, Henseniusplein. Ongeval. Tijdens zijne werkzaamheden kwam de arbeider E. alhier te vallen, waarbij hij een armbreuk bekwam. Operette „Schinderhannes." De tijd nadert dat bovengenoemde operette opgevoerd zal worden in Zaal „Wilhelmina" door Venraysch Mannenkoor. Mochten wij vorige week melding maken van het schit terend verloop der repetities, thans kunnen wij hieraan toevoegen dat de costuums benooodigd voor deze operette geleverd zullen worden door een van de beste en meest bekende firma's op dit gebied. Het tooneel, beschilderd zoo als dat bij boven genoemde operette passend is, bied u een mooie aanblik. Verder kunnen wij die avonden beschikken over een mooi orkest, samengesteld en ouder leiding van onzen volijverigen Directeur, den Heer Welting. Alles bij elkaar zal Venraysch Mannenkoor bet publiek een paar mooie avonden bezorgen. Zie verder programma en adver tentie volgende week in Peel en Maas. Beugelbond Venray. Uitslag van Woensdag j.l. „Recht door Zee"Heide 44. LeunenYsselsteyn 17. „Recht door Zee" debuteerde heel verdienstelijk door de Heide een puntje afhandig te maken en 4—4, dus gelijk te spelen. Leunen kon 't tegen Ysselsteyn niet bolwerken, 't Schijnt dat Yssel steyn weer in topvorm is geweest, anders was 't toch geen 7—1 gewor den. De stand is nu: Heide 4 3 1 0 7 20—12 Ysselsteyn 4 3 0 1 6 239 Rechtdoorzee 4 12 14 1418 Tinnen 4 1 0 3 3 1220 Venray 4 0 13 1 11—21 A.s. Woensdag krijgt „Recht door Zee" Ysselsteyn op bezoek. We zgn benieuwd of Ysselsteyn nu „Recht door Zee" ook weer beide puntjes afhandig zal maken. Venray 1 krijgt Leunen op bezoek. De hekkensluiters zullen ook nu wel hun beste beentje voor moeten zetten anders gaat Leunen weer met de buit strijken. „Ons Genot" is deze week vrij. MERSELO. De Zondag j.l. door de Ruiterclub „St. Jan" georganiseer de toep-, biljart- en schietwedstrijden mogen voor den eersten dag goel geslaagd heeten. Vooral het toepen en biljartspel was zeer in trek, wat zeer zeker voor een groot gedeelte te danken is aan de prachtige prgzen hieraan verhouden. De prijzen bestaan uit 2 hammen, 4 zijden spek, varkenskop enz. alles afkomstig van een krulstaartje van ongeveer 140 kilo. Voor liefhebbers om te watertan den. Wij kunnen dan ook eenieder aanbevelen morgen Zondag nog even een kansje te wagen, daar dan de finale plaats heeft. Met genoegen werd hier ver nomen, dat de Heer P. Pubben, alhier gekozen is tot eerste bestuurslid van het Waterschap der N. L. beken. AFGELUISTERD GESPREK. Zeg Sjang, is er bij U ook gezegd dat Sinterklaas dit jaar niet in de school komt, omdat hij niet over de Merselosche weg kan, daar deze zoo bar slecht is Ja Sjaak, dat hebben ze en dat heb ik ook thuis verteld. Goed be- grgp ik dit toch niet. Sinterklaas zei het vorig jaar nog, dat hij het teg-n de gemeenteraadsleden zou zeggen, dat ze eens moesten zorgen dat Merselo een betere weg kreeg, maar het heeft niets gebaat. Vader zei, dat Toon-oome zei, dat er op den hennencursus gezegd was, dat raadsleden laatst gezegd hadden, dat ze nooit niet veel te zeggen hadden, en daarom gingen ze nou ook eerst mooie wegen maken aan den anderen kant van het dorp, waar geen menschen wonen, daar verslijten ze (de wegen natuurlijk) niet zoo veel. Ja Sjang, het gaat gek. Laatst zei vader, dat als wij groot waren wij ook moesten gaan stemmen en dan moesten we stemmen op stemmers, die op het Raadhuis ook goed stem den en dan zouden wg gauw eene goeie weg hebben, maar goed begreep ik dat niet. Ja, ja, dat zal wel, maar daar hebben we nu niets aan. Wij zitten nou toch maar stiekum zonder Sinterklaas. Dat is wel waar Sjang, maar onze Griet zei, dat ze gezegd hadden, dat de menschen aan de werkverschaffing in de plaats dat Sinterklaas naar Merselo komt, nou allemaal een paar nieuwe fietsbanden kregen, om dat die over zoo'n weg zoo bar veel verslgten. Dat is aardig goed geprakkezeerd Sjaak, want onzen Driek zei, dat hij eiken keer als hij naar Venray was geweest een kapotten band had en nou is het niet meer dan mooi, dat die meDschen, die alle dagen over zoo'n slechten weg moeten, hier wat voor krijgen. Nou moet ik naar huis, maar morgenavond dan kom ik wat kienen als ik mag, is dat goed. Ja, daaaag. OIRLO. De derde ontwikkelings avond, georganiseerd door de Ver- eeniging Jonge Boeren is weer schit terend geslaagd. Toen de voorzitter de bijeenkomst opende, was de zaal tot in de uiterste hoeken bezet. Hg richtte in het bijzonder een welkomst woord tot den H. E. Heer Deken uit Venray en de geestelijken leider, den Z. E. heer pastoor. Verder tot den Eerwaarden spreker van dezen avond, n.l. Pater Kemps, welke een inleiding zou houden over den grooten priester dichter Guido Gezelle. Naar we van den eerw. spreker vernamen, zijn er nog in den loop van December enkele avonden vrij. Deze kunnen worden aangevraagd bij den Eerw. Pater Kemps, Paters v. d. H. Geest te Baarle-Nassau (grens). OVERLOON. Tot hoofd van den Luchtbeschermingsdienst in deze ge meente is door den Burgemeester aangewezen te Overloon H. Weymans en te Maashees J. H. Linders. YSSELSTEIN. Dinsdagavond hield de Boerinnenbond alhier in de zaal Janssen haar feestvergadering. De vice-voorzitster richtte een speciaal woord van welkom tot de voorzitster, die na 'n haar overkomen ongeluk enkele maanden de vergaderingen niet heeft kunnen bijwoDen. De Weleerw. Heer Adviseur ge denkt in enkele piëteitvolle woorden den zoo tragisch om het leven ge komen Adviseur van de Boerinnen- bond, Rector Wevers, alsmede Pas toor Fauwe en dhr. P. Kessels. Hg stelt voor, een kort gebed voor hun zielerust te bidden, wat geschiedt. Daarna wordt overgegaan tot deelname aan de Limburgsche koffie- tafJ, die, als naar gewoonte wel verzorgd was. Haar werd dan ook alle eer aangedaan. Dan werd overgegaan tot de ver schillende vermakelijkheden, 't Was de eerste keer, dat deze z.g. fancy- fair werd gehouden. Over de deel name had men heusch niet te klagen. Dan werden nog een drietal tooneel- stukjes uitgevoerd, Deze werden vlot gespeeld en vielen zeer in den smaak. In de pauze hield de Adviseur nog een korte, maar leerzame lezing. Opening Veemarkthal te Horst. Onder een overweldigende belang stelling van ruim 3500 personen werd de nieuwe veemarkt hal te Horst officieel geopend. Verschillende auto riteiten uit Limburg en Brabant waren hierbij tegenwoordig. Onder hen merkten wij o.a. op verschil lende Statenleden en de burgemees ters van Horst, Sevenum, Helden, Broekhuizen, Belfeld, Beesel, Tegelen, Grubbenvorst e.a. en Ir. J. Timmer mans, rijksveeteeltconsulent. De openingsrede werd uitgesproken door Dr. H. van Grunsven, burge meester van Horst, die de beteeke- nis en totstandkoming van een markthal te Horst schetste. Verder werd 't woord nog gevoerd door de volgende heerenhet Ged. Statenlid Th. Rutten; Ir. Jacq. Tim mermans, rijksveeteeltconsulentH. Drabbels, voorzitter van denNoord- Limburgschen fokveedag; G. Schat- torjé, hoofdbestuurslid van den Ned. R. K. Hanzebond van slagers en X. Thomeer, lid der Prov. Staten. Na afloop van de officieele opening verzamelden alle genoodigden, ruim 200 in getal, zich aan een gemeen schappelijke koffietafel. Politieke school te Horst. Heden Zaterdagavond om 6 uur wordt de politieke school alhier ge opend. Het aantal deelnemers be draagt ongeveer 80, wat zeer zeker een goed resultaat is te noemen. De deelnemers, die zich reeds heb ben opgegeven of zich alsnog wen- schen aan te melden, worden ver zocht tijdig in de patronaatszaal te Horst aanwezig te zjjn. WANSSUM. Evenals andere jaren zal ook dit jaar Sint Nicolaas weder om een bezoek aan ons dorp bren gen. De goede man zal Zaterdag 4 December per stoomboot arriveeren aan de haven, alwaar hg door de kinderen zal worden afgehaald. Gedurende korten tijd zal Sint Nicolaas zitting houden in 'tBonds- lokaal, waar intusschen door de kinderen enkele liedjes gezongen zullen worden. Hierna zal zwarte piet aan iedere kleine een versnape ring uitdeelen. Het zal in ieder geval wederom een feestdag zgn voor het jonge volkje. Door de controle-vereeniging aihier is besloten om een fokvereeni- ging op te richten. Er schijnt voor deze vereeniging veel belangstelling te bestaan. Getracht zal worden om geld bg elkaar te krijgen voor dit edele doel, dat ongetwijfeld veel zal bijdragen tot den bloei van den rund veestapel in deze streek Verl. week Vrijdag werd onder voorzitterschap van den Burgemees ter alhier een vergadering gehouden van de Burgerwacht, waarbij tevens werd gesproken door den heer Wijn hoven over den Luchtbeschermings dienst. Besloten werd in den a.s. zomer een practische oefening tegen luchtaanvallen te houden. In de vacature van Dijk werd als bestuurs lid gekozen de heer N. van Els. Aanschaffing van een vaandel werd wegens de hooge kosten daaraan verbonden uitgesteld. Werd nog be sloten om gedurende de wintermaan den een avoDd in de week te beste den voor oefeningen. Gennep's Burgemeester overleden Te Gennep is plotseling overleden burgemeester Wolters. Burgemees ter Wolters, die in Juni van het volgend jaar zijn vijfentwintigjarig ambtsjubileum zou herdenken, heeft dit feit niet meer mogen beleven. Ongeveer drie weken geleden werd zijn edelachtbare ongesteld en ofschoon het zich liet aanzien, dat hg van zgn ziekte opknapte, is er Donderdag een fatale ommekeer ge komen en overleed hij. 44 gouden tientjes en 1 gouden vijfje verdwenen. Zekere R. uit Middelburg, die met zijn familie te Sittard logeert, kwam na een uitstapje naar Valkenburg tot de ontstellende ontdekking dat zijn beurs verdwenen was, waarin zich niet minder dan 44 gouden tien tjes en een gouden vijfje bevonden. Onmiddelijk heeft de heer R. aan gifte gedaan bij de Sittardsche politie die thans onderzoekt of de gouden schat verloren, dan wel gestolen is. De brand te Heerlen. De echtgenoote van den heer Huyten, die de vorige week bij den brand aan het Wilhelminaplein te Heerlen uit de tweede verdieping sprong en daarbij zeer ernstige ver wondingen opliep, is Donderdag morgen in het Sint Joseph-ziekenhuis te Heerlen overleden. De blijde gebeurtenis. Bij de vaststelling der begrooting van het burgerlijk armbestuur der gemeente Heteren werd door den ge meenteraad aan dat bestuur tevens opgedragen f 50 beschikbaar te stel len voor elk behoeftig gezin in die gemeente waar een geboorte plaats vindt in de week dat een Prins of Prinses geboren wordt. Vijfhonderdste retourvlucht Indië—Nederland. Op 13 November j.l. dus twee en een halve week geleden, vertrok de „Torenvalk" onder bevel van gezag- voeder Parmentier voor de vijfhon derdste vlucht van Nederland naar Indië. Dinsdagmiddag j.l. daalde de „Torenvalk" weer op Schiphol eD gingen Parmentier en de andere leden der bemanning genieten van de verlofdagen, die op elke Indië- vlucht volgen. Zg hadden voor de 499ste maal den dienst van Batavia naar Amsterdam gevlogen. En toen derhalve Donderdagmid dag te kwart voor vijf gezagvoeder Hulsebos, komende uit Batavia, met de „Reiger" op Schiphol neerstreek', had hij daarmede de vijfhonderdste vlucht in deze richting volbracht. Als tweede bestuurder was aan bcord P. Noomen, als werktuig kundige M. Veenendaal, als marconist H. C. Moulijn en als steward Th. Eggenhuizen. „Slappe Toon van Mieneke de Soep" gearresteerd. Reeds geruimen tgd werden te Oss en naaste omgeving rijwielonder- deelen gestolen, zonder dat een spoor van de daders kon worden ontdekt, Thans is de politie er in geslaagd licht in deze zaak'te brengen en Woensdagmorgen werd tot arresta tie overgegaan van den 22-jarigen A. v.d. W. uit Oss. De jongeman werd op het politiebureau ingesloten en legde een bekentenis af. A. v. d. W. (bijgenaamd Slappe Toon van Mieneke de Soep) werd ook brj de groote zuivering van Oss gearresteerd en tot gevangenisstraf veroordeeld. Hij maakte deel uit van de leden van het Ossche millieu en blgkt, na zijn gevangenisstraf te hebben uit gezeten, het oude leven weer te hebben opgevat. De wantoestanden aan de grens. In den Belgischen senaat is deze week de ergerlijke toestand ter sprake gekomen, die bestaat aan de Limburgsche grens, waar een aantal „vermaaksgelegenheden" ingericht is, die mede door het drukke bezoek van jeugdige Nederlanders, een doorn in net oog zijn geworden van vele weidenkenden. De liberale senator Olyff, stelde namelijk den minister van justitie vragen naar aanleiding van de hierover in de Nederlandsche pers gevoerde campagne. De minister van justitie verklaarde, dat de door de Nederlandsche bladen aan de kaak gestelde toestanden inderdaad aanwezig zijn en dat maat regelen zullen worden genomen om hieraan een einde te maken. Het millioenenlijntje. De Ned. Spoorwegen hebben 53000 stuks heesters en struiken aange bracht, die door de Ned. Heidemaat schappij zullen worden aangeplant langs de taluds van het befaamde millioenenlijntje te Kerkrade. Strijd tegen „verlichte" kippen. De pluimveecentrale heeft een „nachtbrigade" ingesteld. Het is n.l. aan „erkende" fokkers en vermeer deraars verboden, den „werkdag" der kippen kunstmatig te verlengen door electrische verlichting van de hokken. Weliswaar wordt de eieren- productie daardoor gestimuleerd, omdat de dieren langer „op" zijn en dus ook meer voedsel tot zich nemeD, doch de broedresultaten der eieren van zulke „verlichte" kippen kunnen volgens deze crisiscentrale daardoor ongunstig worden beinvloed. Dies tijgen thans de crisisambtenaren er bij donker op uit 's avonds en 's morgens vroeg om te speuren naar verlichte kippenhokken van erkende fokkers en vermeerderaars- De eerste delinquent, aldus meldt het Handelsblad, is reeds gesnapt in de omgeving van Barneveld. ACHTER DEN NIEUWEN VOORZITTER. Wg moeten zorgen, dat er stijl is in ons optreden, in onze geheele hou ding. Die stijl moet zijn breed ka tholiek, breed nationaal en breed sociaal. Ziedaar een gedachte, een leidraad door den voorzitter van den Kring Limburg der Katholieke Staatspar tij aan de afgevaardigden ter algem. vergadering op j.l. Zaterdag medege geven voor hun afdeelingen. Zij zul len ze doorgeven aan hun leden en dezen tegelijk spreken over de be- teekenis dezer vergadering voor de verdere katholieke politieke actie in Limburg. Het was de eerste algemeene ver gadering na den verkiezingsstrijd, een bijeenkomst, waarin de aandacht kon worden gevestigd op een krach tige actie, die na de verkiezing voort duurt. Er werd niet alleen een terug blik geworpen op den welgeslaagden electoralen veldtocht, maar tevens is er groot werk gedaan voor de toe komst. Er wordt voortgewerkt aan het winnen van geheel katholiek Limburg voor de Kath. Staatspartij, aan de voorlichting en ontwikkeling vooral. Jhr. mr. W. Michiels van Kessenich is na zijn benoeming tot burgemees ter van Maastricht als voorzitter afgetreden. Zijn opvolger is gekozen: de heer J. L. H. Claessen van Reu ver. Jhr. Michiels is voorzitter ge weest in gewichtige maanden, die van de eerste voorbereiding der Ka merverkiezing, waarin hij met kalm overleg voor het opkomend enthou siasme onder het Nederlandsche volk dat de beteekenis dezer Tweede-Ka- mer-verkiezing zoo duidelijk inzag, gebruik maakte voor de practijk en tallooze katholieke Limburgers leidde naar een stevige propaganda. De afgetreden voorzitter heeft het vaandel overgereikt aan zijn opvol ger, lid van het Kringbestuur als voorzitter van den Statenkieskring Venlo, die als eenige candidaat, onder de volledige goedkeuring van kring- bestuur en algemeene vergadering met 't voorzitterschap bekleed werd. De nieuwbenoemde bleek zich be wust de rg te gaan aanvullen van de Limburgsche leiders; Aarts, Mols, Michiels van Kessenich, die allen groote verdiensten hebben voor Lim burgs katholieke politieke leven. Deze vergadering heeft de verwach ting gewekt, dat de nieuwbenoemde hen waardig zal opvolgen. Hij staat thans aan het hoofd van de in twintig jaren sterk gegroeide organisatie met tienduizenden leden, een voortvarend en krachtig bestuur een uitgebreiden propagandadienst, voortdurend actief, een organisatie, waar een steeds groeiende kracht van uitgaat. Deze propagandadienst heeft op deze algemeene vergadering haar reglement ontvangen, waarin haar organisatie geregeld is. Plaatselijk kent dit reglement de propaganda- clubs, op wier voortdurende actie het op de eerste dagen aankomt, Deze moeten bestaan of nog opge richt worden, in alle afdeelingen. In geen gemeente van Limburg zij men tevreden, voor er een propaganda- club bestaat. Deze heeft niet alleen in den verkiezingsstrijd haar werk te doen, opdat alle kiezers der ge meente naar de stembus gaan en katholiek stemmen, of om nieuwe leden te winnen. Daarmede heeft de propagandaclub een zeer gewichtige taak. Maar daarenboven moet zij de politieke voorlichting en ontwikkeling van hare leden bevorderen. Dan zul len deze leden in staat zijn, ook anderen voor te lichten. In alle statenkieskringen zal een statenkieskringpropagandaleider zijn, in sommige komen er twee, waar de statenkieskring zal worden ver deeld. Deze leiders hebben zich op de hoogte te houden van den propa- ganda-arbeid in hun kieskring en dat werk in dien kring te stuwen. Het kringbestuur benoemt daaren boven een kringpropagandaleider voor geheel Limburg. Deze staat aan het hoofd van den geheelen propagandadienst, alsmede van den propagandaraad. De centrale van dezen dienst is op het secretariaat te Maastricht. Voor dit secretariaat, waarvan de oud-voorzitter de heer Mols, de „geestelgke vader" is, is de Stichting Dr. Nolenfonds tot stand gekomen, waaraan de algemeene vergadering van j.l. Zaterdag haar goedkeuring heeft gehecht. Dit zonder veel woor den genomen besluit is voor ons gewest van bijzondere beteekenis. Katholiek Limburg weet, dat daar dag in dag uit gewerkt wordt aan de katholieke politieke organisatie en haar voortdurende actie. Onze kieskring is de eenige, die zulk een instelling rijk is. Met groote instem ming van het Partijbestuur is ze tot stand gekomen. Het secretariaat is het middelpunt van de Limburgsche politieke actie, die den dagelijkschen arbeid vraagt van den rjverigen en bekwamen kringsecretaris. Dat Dr. Nolensfonds worde aan bevolen in de belangstelling van geheel Limburg; vooreerst van hen, die door het te versterken hun bg- dragen kunnen geven voor de instand houding van het secretariaat. Onze katholieke politieke organi satie heeft steeds een tekort aan middelen, en hoe grooter activiteit zij ontplooit, hoe meer geld zij dus noodig heeft, hoe nijpender het gebrek eraan wordt. Door de stichting te bedenken ontlast mende organisatie van de kosten van het secretariaat, zoodat de beschikbare middelen geheel aan de actie naar buiten kunnen worden besteed. De gaven voor ods politieke werk zijn even goed besteed als voor andere katholieke werken. Men houde zich daarvan overtuigd. Onze nieuwe voorzitter herinnerde op deze ver gadering aan een uitspraak van Z. H. Exc. den Bisschop, die ons katholiek staatkundig werk voor onzen belang rijken tijd een leekenapostolaat van den eersten rang noemde. Daarvoor te offeren is dus een verdienstelijk, een katholiek werk. Velen zgn er gelukkig, die daarvoor het offer brengen van hun persoon, hun weten schap en arbeidskracht; laten anderen, die daarvoor minder in de gelegen heid zijn, dit vergoeden door te offeren van hun bezit, opdat het werk van beiden, elkaar aanvullend, kan leiden tot het handhaven eener opgewekte katholieke politieke beweging, zooals wij deze in onze dagen kennen. De geheele kieskringorganisatie met haar vele leden, plaatselijke lei ders en propagandisten stelle zich thans achter den nieuwen voorzitter, de ouderen, die al vele jaren zijn meegegaan, de jongeren, die zich bij de laatste Kamerverkiezingen met groote geestdrift verzameld hebben onder de vlag der Kath. Staatspartij. Onder leiding van den heer Claessen blijve de Kring Limburg der Partij vastberaden den weg vervolgen, dien zijn voorgangers hebben gebaand. Onder zijne leiding blijve het Lim burgsche volk zijn saamhoorigheids- besef versterken. Katholiek Limburg zal hem zijn vertrouwen schenken, zooals het dit aan de heeren Aarts, Mols en Michiels gegeven heeft. Hij zal den goeden stijl handhaven van onze actie, welke hg breed katholiek, breed nationaal en breed sociaal wil zien, opdat geheel katholiek Limburg zich bij de Kath. Staatspartij zal aansluiten. Onze nieuwe aanvoerder welkom Wij blijven marcheeren. ROELAND. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 26 Nov. tot 3 Dec. GEBOREN Franciscus A. Michels, Groote Markt Johannes Th. van Geenen, Maasheescheweg Pierre W. M. Phil'psen Klein Oirlo Henri G. M. Philipsen, Klein Oirlo Ernst R. Havermans, Stationsweg Wilhelmina C. M. v. Ooi, Overbroek Gertruda G- P. v. Dijck, Overbroek Hubertus W. Th. Linders, Ysselstein Hendrika H. Dinghs, Castenray Martinus H. J. Barents, Spurkt Mathieu Ch. G. Coenen, Hofstraat OVERLEDEN: 1 patient St. Servatius 1 patient St. Anna Kerkelijke Diensten* DEKENAAT VENRAY. VRIJDAG a.s. te 2 uur recollectie Heeren Geestelijken in de Paterskerk. Parochiekerk. Parochiekerkgironummer 136144( Heer der weekKap. Linssen, Tel. 186. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis en generale H. Communie van de mannen der H. Familie voor de zielerust van G. v. d. Putten, 2 uur groote Congregatie en collecte St. Petrus-Liefdewerk, half 3 Kinderlof, 4 uur H. Familie en 6 uur Lof en processie. In alle H. Missen collecte voor het Herstelfonds. Wordt verzocht bloemen en kaarsen mede te brengen voor 8 Dec. (versiering O.L, Vrouw). MAANDAG 7 uur leesmis voor Fr. Verblakt, kwart na 7 leesmis, 8 uur gez. H. Mis ter eere van St. Nicolaas, 8 uur jaarg. 2e klas voor Everard Messemaekers, Agnes Geenen en kinderen, kwart na 4 Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor Joh. Claessens, kwart na 7 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Jacob Drabbels, Petronella Janssen, ouders, broeders en familie. WOENSDAG feest van O.L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis, 6 uur 1ste H. Mis, half 7 H. Mis en algem. H. Communie van de leden der Maria- congregatie, kwart na 7 H. Mis en algem. H. Communie van alle school kinderen, 8 uur leesmis, 9 uur geen Kindermis, 10 uur de Hoogmis, half 3 Kinderlof, 5 uur Lof waaronder plechtige opdracht van de nieuwe leden der Congregatie. DONDERDAG half 7 leesmis voor Wed. Gellings, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leer lingen der Jongenschool, 8 uur jaarg. voor Mart. Jochijms en echtgenoote. VRIJDAG half 7 leesmis voor S. Willems, kwart na 7 besteld jaarg. voor de overl. echtgenoote van Vin cent Pyls en overl. familie, 8 uur jaarg. voor Gerard Buggems en Allegonda Janssen. ZATERDAG half 7 O. L. Vrouw- mis. kwart na 7 leesmis, kwart na 4 Lof. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige J. Goumans, J. Derks, W. Bister- velds, W. Berbers, G. van Dgck, P, Coopmans, G. Martens, M. Willems, A. Jeuken, M. Rutten, J. v. Bracht. Patronaat. ZONDAG 11—12 Bibliotheek 3.306 u. Klein Patr. 6.309.30 Gr. Patron. DINSDAG 7.30—10.30 Goudpluvier WOENSDAG Feestdag van O. L. Vrouw, onder de H. Mis van 7,15 generale H. Communie voor alle Maria-Congreganisten. Daarom zal vandaag, in plaats van de 2e Zondag na de Hoogmis Congregatie gege ven worden, waaronder hernieuwing van de opdracht. 's Avonds half 7 tot half 8 Jo.Wa. Willibrordusgroep. K. J. M. Woensdag 3 uur alle K.J.Mers. Zelatricen Kindsheid en Tsingiao. Donderdag half 8 Missievergade ring. De zelatricen worden verzocht t opgehaalde geld mee te brengen. K. J. V. Zondag na de Hoogmis bibliotheek Dinsdag 8 uur bestuursvergadering, 2 uur naaikrans. Donderdag 8 uur tooneelrepetitie 2e en 3e bedrgf. Vrgdag 7 uur groepleidsters. half 8 asp. ap. leden 8.15 uur ap. leden. Poetsen door aspiranten. Van 1114 Dec. K. J. V. retraite in Roermond. Paterskerk Morgen ZONDAG de H.H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoog mis. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde. Onder de H. Missen collecte voor de restauratie der Parochiekerk. Om 4.45 gez. Vespers, 5.30 oefening van de H. Kruisweg. DINSDAG gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat, 7.30 gez. Antonius-mis, 's avonds om 5.30 gez. Vespers met Lof ter eere van St. Antonius. WOENSDAG, hoogfees t van Maria Onbevlekte Ontvangenis, Patrones onzer Orde. De H.H. Missen als op Zondag om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de plechtige Hoogmis. Om 4.45 pl. Vespers, om 5.30 plechtig Lof met feestpredikatie, welke gehouden wordt door Pater Dr. Ephren Sloots. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis. 's Avonds om 5.30 gez. Vespers en Lof. OP DE WEEKDAGEN de H. Mis sen om 5.306.157 en 7.30. Dagel om 7.30 een H. Mis voor klooster en weldoeners. Morgen Zondag 6 uur H. Mis voor Louis v.d. Bereken Maandag 61/* uur H. Mis voor de vrouw van Harrie Oudenhoven als lid v.h. Koordje, 7 uur H. Mis voor de Wed. Gellings. Dinsdag 6y4 uur H. Mis tot zekere intentie, 7 uur H. Mis vooi Johannes Reintjes als lid v.h. Koordje. Donderdag 7 uur H. Mis voor G. v.d. Putten als lid v.h. Koordje. Vrgdag 7 uur K. Mis voor overl. fam. Willems-Jacobs. Zaterdag 7 uur H. Mis voor Wed. Gellings als lid v.h. Koordje. Derde Orde. Dinsdag, vigilie van het feest van de Onbevlekte Maagd Maria, vasten- en onthoudingsdag voor de leden der Derde Orde. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 boerenknecht en meid v. Wansum 1 boerenmeid v. Overloon 2 boerenknechten v. Zuid-Limburg 2 bekw. boerenknecht g. k. melken Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 meubelmakerskn. 2 jaar a.h. vak 1 daglooner eenige dagen in de week 1 boerenknecht v. direct of Paschen 1 werkmeisje 1 boerendienstmeisje 15 j. v. direct 1 boerenknecht v. direct of Paschen 1 jongen 14 j. v. boerenwerk 4 losse arbeiders 1 kindermeisje 14 jaar 6 dagmeisjes burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j. Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz 6 boerenknechten voor Paschen. Voor de tewerkgestelden bg de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. Donderdag 9 December a.s. 's namiddags 4 uur zal in het Stationskoffiehuis te Oostrum, onder R. K. Georg. Bouwvak patroons, voor rekening van de Kinderen Camps, Heide, worden aanbesteed Bestek en teekening zijn vanaf Maandag verkrijgbaar bij A. H. Martens a f 2.50 per stel, res titutie f 1.- 25 Norgen Zondag 2 uur Entrée 25 cent Werkloozen 10 cent.

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2