Onze Spaarcollecte. Schapenvlees Gemengde Berichten Zooals bekend, heeft de Minister van Sociale Zaken een regeling getroffen, om door middel van een Spaarsysteem de steuntrekkende werkloozen ln de gelegenheid te stellen zich meer kleeding, dekking en schoeisel aan te schaffen. In het kort komt deze regeling hierop neer, dat als een werk- looze 25 cent per week spaart, uit de Overheidskas daar eenzelfde be drag of meer wordt bggelegd. Het is duidelgk, dat zoo'n spaarder eerst na eenige weken een noemenswaardig bedrag heeft bijeenge- spaard, om daarvoor inkoopen te doen. Om nu te bereiken, dat de werkloozen reeds dezen winter kunnen profiteeren van de genoemde regeling, heeft de Minister verzocht, dat in elke gemeente een „spaar collecte" zal gehouden worden en beveelt Z.Exc. deze collecte in 't bij zonder aan. Voor genoemde spaarregeling zelf bestaat een speciale commis sie, terwijl 't Crisiscomité verzocht werd voor de spaarcollecte te willen zorgen. In den loop der volgende week zal deze collecte ook in onze ge^ meente gehouden worden en moeten wij allen samenwerken om de steuntrekkende werkloozen te helpen en daarom wordt dan ook deze collecte speciaal in de milddadigheid van de gegoede ingezetenen en congregaties aanbevolen. De ingezamelde gelden komen uitsluitend in den vorm van idee- ding, dekking, schoeisel, ten goede aan die werkloozen, welke op 't tijdstip der uitkeering als spaarders bij den steun of de werkverschaf fing ingeschreven zijn. ïsamens 't C. en B. Comité te Venray, O. L. P. VAN DE LOO Eere-Voorzitter G. H. HOUBEN, l.b., Voorzitter H. KRAYKAMP, Secretaris FR. SCHOLS, Ambt. Steunverleening opgedragen door pater rector met assistentie, waarbij familie-leden van de met goud gekroonde bruiden aan wezig waren, en de plechtige her nieuwing van de kloostergelofte werd afgelegd. Later werd door Venray's Harmonie een serenade gebracht met een toe spraak tot de jubilaressen door Dr. Sala. Daarna volgde een druk bezochte receptie. Wegenleggers. Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray maken bekend le. dat een ontwerp van den in gevolge de Wegenwet opgemaakten legger, met bgbehoorende over zichtskaart, op de secretarie der gemeente ter inzage van eenieder wordt nedergelegd van 6 November 1937 tot deu dag van de onder 4e. bedoelde zitting; 2e. dat bezwaarschriften tegen het ontwerp bg Burgemeester en Wethouders kunnen worden inge diend, welke bezwaarschriften bij het ontwerp voor eenieder ter in zage worden gelegd; 3e. dat de bezwaarschriften kun nen worden toegelicht en bezwaren ie ede kunnen worden ingebracht in een zitting van het College van Burgemeester en Wethouders of van een door hen uit hun midden benoemde commissie 4e. dat de onder 3e. bedoelde zit ting zal worden gehouden in het raadhuis der gemeente op den 17 December 1937 des voormiddags te elf ure. Venray, 4 November 1937. Burgemeester en Wethouders van Venray G, H. Houben l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. Doodelijk ongeluk. Donderdagmorgen reed de heerW. H. alhier met zgne echtgenoote in een vrachtauto in de richting Horst- Venlo, toen op Californië zijn wagen in botsing kwam met een vracht auto van J. uit Horst. De gevolgen waren vreeselijk. H. raakte tusschen beide wagens bekneld en het duurde lang voordat hij bevrijd werd. Met gebroken beenen en zware inwendige kneuzingen werd H. door een ziekenauto uit Venlo naar het Ziekenhuis te Venray overgebracht, alwaar hij om 4 uur overleed. Zijn echtgenoote bekwam zoo goed als geen letsel, daar zg uit de wagen geslingerd werd. Het treurige ongeluk moet geweten worden aan het feit, dat men langs den weg een vuur stookte van aspergeloof en daarbij nog mistig weer het uitzicht belemmerde. De vrachtauto van J. kwam van achter een kar stroo wederom de weg op, waarop de wagen van H. werd aangereden. De vrachtauto werd totaal ver nield. Bijz. Vrijw. Landstorm. Door een noodlottig ongeval ont viel onze afdeeling, ons geacht mede lid de Heer W. Hulsman, Instructeur onzer afdeeling-. De Heer W. Hulsman, die sedert 1918 leider-instructeur van de afd. Venray was, was in hart en ziel landstormer, geen moeite was hem te veel. Trouw iedere Zondagmorgen zagen wij hem met zijn jongens op het Sportterrein, tot het houden van schietoefeningen. Door zijn prettige, rustige omgang wist hij zich bij velen bemind te maken. Militair op de eerste plaats, wist hij deze gedachte steeds bg anderen ingang te doen vin den. Zagen wij hem niet onlangs nog, bij de schietwedstrgden op de Melickerheide, ieders bewondering afdwingen, de stoere wachtmeester van het Korps Rijdende Artilerie. Moge zijne nagedachtenis steeds in onze herinnering blijven, moge Gedurende de wintermaanden wederom geregeld verkrijgbaar: Schapensoepvleesch 30, 35 ct Schapencoteletten 40 ct Schapenschouder z.b. Schapenrug (opgem Schapenbout z.b. alles per pond. Iets aparts! Natuurlijk van Ctir. Goumans 50 ct 55 ct 60 ct SI ageru ons gebed strekken tot zielerust van den ontslapene. DE LEIDER. Venrayenaar rijdt tegen een kar* Donderdag vond onder Huiten, op den rijksweg Breda—Tilburg, een ernstige aanrijding plaats. Uit de richting Tilburg naderde een wagen met paard bespannen be stuurd door A. van der Veken uit Huiten. Achter den wagen kwam uit dezelfde richting een luxe auto uit Venray. Door den dichten mist zag deze de kar te laat. De auto min derde nog de vaart, doch kwam daarbij te slippen, mei het gevolg, dat zij met groote kracht tegen den wagen opreed. Van der Veken werd van de kar geslingerd. Hij bekwam ernstige kneuzingen in den rug en een diepe hoofdwonde. Het slachtoffer is overgebracht naar het ziekenhuis te Tilburg. Het paard werd vrijwel op slag gedood, terwijl wagen en auto ernstig beschadigd werden. Ernstig ongeluk. Dinsdag is de ongeveer 80-jarige G. M. te Leunen bij hei. oversteken van den weg onder een passeerende auto geraakt. Met verschillende ernstige verwondingen, o.a. een been breuk, werd hij opgenomen en nadat de eerste geneeskundige hulp verleend was naar het ziekenhuis alhier over gebracht. Naar wij vernamen treft den chauf feur uit Venray geen schuld. Ontwikkelingsavonden. A.C. Maandag 8 Nov. komt de Vlaamsche Priester-Geleerde C. de Clercq in het Patronaat het door hem gekozen onderwerp behande len De Christenen van het Oosten, een onderwerp, waarover een en ander mogelijk wel eens gehoord is doch in zgn geheel nooit besproken is, schoon het toch een interessant punt vormt. Pater de Clercq zal het nu op de hem eigen schitterende wgze bespreken, zoodat groot be zoek verwacht mag worden. Over het gesprokene en andere onderwerpen zijn in den Boekhan del van den Munckhof door den Spreker geschreven boekwerken te verkrijgen. Wijl de Spreker na afloop der le zing nog op reis moet, moet dit maal de Ontwikkelingsavond aan vangen om 7 uur. Het Bestuur ver trouwt dat door allen over dit mogelgk moeilijke aanvangsuur zal worden heengestapt. IJkwet. Door de gemeentepolitie werd proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der ijkwet, n.l. het voor handen hebben van maten, die niet voorzien waren van vereischte merk. Bouwvergunning. Ingevolge de bouwverordening werd vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis en café aan M. Verstraelen, Maasheesche weg. Moedercursus Leunen begint niet Maandag, maar Dinsdag 9 November van 2—3 uur in het Patronaatsgebouw te Leunen, op welke dag de deelneemsters verwacht worden. Brand. Door onbekende oorzaak ontstond Zaterdagmiddag brand in het woon huis en stalling van den landbouwer Manders aan den Maasheesche weg. Het vee en een gedeelte van den in boedel kon gered worden, doch het huis werd geheel een prooi der vlam men. Een en ander was verzekerd. De motcr'orandspuitbrigade, die dank zg de aanwezigheid van een brandput in de buurt 't vuur kracht dadig bestreed, wist de aangebouwde huizen van H. en J. te behouden. Tijdens het blussingswerk sloegen plotseling dikke rookwolken uit het pand van den 100 meter verder wonende bakker Laurensse. Vermoe delijk waren hierheen vonken over gewaaid. Na een kwartier had men het vuur, dat in het achterpand woedde, onder de knie. Mutaties Kon. Marechaussee. Eervc! ontslag verleend wegens benoeming in andere functie aan de marechaussee H. W. B. van Schilden te Venray. Paardenmarkt. Op de Woensdag gehouden paarden markt waren een 130-tal paarden en veulens aangevoerd. De handel was aanvankelijk matig, doch later leven diger. De markt was wederom zeer druk bezocht. Duiguregé komt in Venray. Een geheimzinnige naam, waarvan de revue de oplossing zal brengen. Deze zal worden gespeeld door een 30-tal toekomstige parochianen der H. Familiekerk te Venlo, die met deze revue van (niet door) hun bouwpastoor op verschillende plaat sen dezen winter uitvoeringen gaan geven. Wat is dat voor een revue, een revue van een bouwpastoor Is dat niet een gewaagd stuk Wanneer ge de revue hebt gezien, zegt ge dat niet meerBoeiend, geestig, kleurrgk, vol afwisseling van tooneel, declamatie, muziek en zang. Vorig jaar speelde hetzelfde gezel schap te Venlo een familie-revue („Kees, ga trouwen" geheeten) en het overtalrijke publiek was opge togen na afloop. Wij garandeeren U een beslist mooien avond een bouwpastoor-revue (we hadden haast geschrevenbouwmeester revue wordt niet alle dagen vertoondEn ge gaat naar huis met het gelukkige gevoel eens echt genoten te hebben en tegelijk te hebben meegebouwd aan de eerste H. Familiekerk in ons Bisdom. Uw familie, uw huisgezin moge er door de H. Familie om ge zegend worden De revue zal worden opgevoerd in het Patronaat Zondagavond 14 Nov. om half 8. Reserveeren van 11 tot half 1. GEVONDEN: rijwielbelastingmerk, is bij H. Verrijt, Gegst. weg D 38 te Oostrum. Een rgwielplaatje, is bij Baltussen Henseniusstraat; Een dameshand schoen, is op het politiebureau; Een rijwielplaatje, is bij Peeters Maas- heescheweg; Een vuilnisblik met handveger, is bij Th. Janssen Hen seniusstraat; Een paar heerenhand schoenen, zijn op het politiebureau; Een rgwielplaatje, is bg Dekkers Hoenderstraat. Een vulpenhouder is bij de Wed. Jacobs, Lull. De Rechtbank te Roermond heeft de chauffeur G. L. te Oostrum vrijgesproken van een aanrijding op den Stationsweg alhier. Beugelen. Woensdag werden de winterwed- strijden ingezet. .„Recht door Zee" verloor tegen D.O.S. met 71, Venray verloor tegen Leunen met 5—3. A.s. Woensdag komt „Ons Genot' Heide bij Venray op bezoek en Leunen bij „Recht door Zee." OIRLO. Zondagavond wordt in en ten bate van het Bondsgebouw al hier een filmavond gegeven. Aan vang half 7. In de Oirlosche heide is een kippenkooi van G. Tax uit Meerlo afgebrand, waarbij ook een 60-tal kippen omkwamen. OOSTRUM. Het jaarlijksch con cert met tooneeluitvoering van onze Harmonie zal worden gehouden op Zondag 2 en Maandag 3 Jan. a.s. Opgevoerd zal worden „De Een zame Hoeve", Tooneelspel in 3 be drijven, door J. Tromp. HEIDE. Blijkens achterstaande advertentie geeft onze Zangvereeni- ging Zondag en Maandag a.s. de jaarlgkschen Zang- en tooneelavond. Bij gunstig weer kan ,,'t Heide bloempje" op een druk bezoek rekenen. GEYSTEREN. Door het St. Wil- librordus-Gilde alhier, zal Zondag 7 November in de zaal Bergmans door het meermalen bekroonde trio VinckenDriessenVerheijen een vroolijke avond gegeven worden. Gezien de prestaties van dit trio voor het voetlicht, is bedoelde avond een bezoek overwaard. OVERLOON. De aardappelen-col lecte voor „Luctor et Emergo" te Nijmegen, gehouden door de Jonge Boeren bracht 4600 Kg. op. Donderdag a.s. zal in het Pa tronaat de film „Zonnebloem" ver toond worden, die een beeld geeft van het leven en de behandeling der t.b.c.-patiënten in Sanatorium Berg en Bosch te Bilt hoven. Toegang gratis boven 16 jaar. Aanvang 7 uur. HORST. De landbouwerszoon v. A. alhier kreeg bij het vervoeren vau een dorschmachine een slag tegen een zrjner beenen, waardoor dit gebroken werd. BERGEN. Woensdag had alhier onder groote belangstelling de in stallatie plaats van den nieuwen Burgemeester, de Heer Douven. Alle vereenigingen uit de uit zes dorpen bestaande gemeente waren hierbg tegenwoordig. HELDEN. In de parochiekerk alhier zgn deze week door onbevoeg den de offerblokken gelicht. Men schat dat circa f 50 ontvreemd is. Na zwaren dienst in slaap gevallen. Voor den Krijgsraad te 's Bosch hebben twee korporaals van de 3e afdeeling van het korps politietroe- pen, groep Wanssum, terechtgestaan, omdat zij tgdens hun wachtdienst in een huisje op den weg Well- Pontveer in slaap zgn gevallen. Wegens verkeerde ten Jaste leg ging was een van hen vrijgesproken, waarna de zaak tegen hem met 'n disciplinaire straf werd afgedaan de ander, de 24jarige P. J. R. is veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 14 dagen en degradatie tot soldaat. Vooral in verband met de degradatie had be klaagde appél aangeteekend. Uit het onderzoek bleek, dat be klaagde een zeer zwaren dienst achter den rug had en dat in het kleine gebouwtje, waar een petro leumstel en een petroleumlamp brandden, een zeer benauwde at mosfeer hing. Wel hadden de kor poraals af en toe een raam open gezet, doch met het oog op de koude buiten moest dit spoedig weer gesloten worden. De verdediger, Mr. G. Couvret, wees in zgn pleidooi op het tekort aan manschappen bij de weermacht. Hierdoor worden de beschikbare mannen overbelast en dit is be klaagde te machtig geworden. Zon der critiek uit te oefenen op het aantal wachturen van beklaagde, opperde pleiter de suggestie, dat er zich in het kleine hokje wel kool- monoxyde zou kunnen hebben ge vormd. Als beklaagde gedegradeerd wordt is zgn carrière bg het keurkorps, dat de militaire politie is, vernie tigd. Pleiter drong daarom ten sterkste aan op voorwaardelijke degradatie. Het Hof zal nader uitspraak doen. WANSSUM Woensdag stond ons dorp in het teeken van Persil. Door de afdeeling reclame van dit product werd aan de dames dezer gemeente een leerzame avond aangeboden. Wat men hier te zien kreeg was werkelijk schitterend. De dames en heeren van deze firma hadden eer van hun werk, dit bewees wel het telkens opnieuw aplaudiseeren. Als attractie werd aan een ieder een kop koffie aangeboden met een koekje, terwijl een gratis loterij menigeen in het bezit stelde van een nuttig voorwerp. Op Zaterdag 6 en Zondag 7 November zal de Fanfare alhier een Bonte Avond houden. De heeleweek is met man en macht gewerkt om dit feest zoo schitterend mogelijk te doen slagen. De avond zal geopend worden Zaterdagmiddag om 3 uur met een groote optocht door het dorp. Noord-Limburgsche Fokveedag Men verzoekt ons te melden, dat de Toon- en Verkoopdag voor jonge stieren te Horst op 30 November a s. bij gelegenheid van de officieele opening van de nieuwe Veemarkthal, niet alleen geldt voor Noord-Limburg, maar dat ook inschrijvingen kunnen geschieden uit Midden- en Zuid- Limburg. Uit de heele provincie zullen dus jonge stieren kunnen worden aange voerd voor deze Toon- en Verkoop dag, mits opgave hiervoor geschiedt bij den Secretaris van den Noord- Limburgschen Fokveedag, de heer Tielen te Sevenum. Opgave dient gedaan te worden uiterlijk 13 November a.s. Gevaarlijke bocht in den weg Venlo—Horst. In den weg VenloHorst is, ten noorden van de Prins Hendrik kazerne te Venlo, een scherpe bocht, waar al meermalen ernstige onge vallen zijn gebeurd. De A.N.W.B. heeft zich voor ver betering van deze gevaarlijke ver keerssituatie gewend tot den hoofd ingenieur van den Provincialen Waterstaat van Limburg, met ver zoek, afsnijding van deze bocht te willen bevorderen, waartoe aan de zuidzijde een goede gelegenheid be staat. Onthulling Duitsch oorlogs monument. Zondag zal te Weert de onthulling plaats hebben van het oorlogs monument op het gemeenschappelijk graf der Duitsche soldaten, die aldaar in November 1918 zijn overleden aan de gevolgen van de verwondingen opgeloopen bij de groote ontploffing op het emplacement van het station te Hamont. De onthulling zal plaats hebben door den Duitschen consul dr. Weyrauch uit Heerlen. MAASNIEL. De papierfabriek van Nestelroy uit Amsterdam zal haar geheele bedrijf naar hier overplaat sen. Hierdoor zullen een kleine 1000 menschen tewerk gesteld kunnen worden. Ontslag gevraagd De heer E. Wolfs, burgemeester van Mheer (L.) heeft om gezond heidsredenen aan H. M. de Koningin ontslag uit zijn functie verzocht. Kind door hond aangevallen. Toen Woensdagmiddag de 3-jarige Kramers, wonende te Heer, zooals gewoonlijk met een grooten Rus- sischen windhond buiten was gaan spelen, hoorden de ouders plotseling een anstig geschreeuw. Het bleek, dat de hond den kleine plotseling had aangevallen en ernstige beetwonden had toegebracht aan hoofd en schouders. Het kind werd in hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Maas tricht vervoerd. Doodelijk ongeluk bij de jacht Woensdag is bij 'een drijfjacht in de bosschen van de familie de Liedekerke te Eysden een ernstig ongeluk gebeurd. Door het afgaan van een jachtgeweer werd het 14- jarig zoontje van den boschwachter Wetzels in het hoofd getroffen. Het slachtoffer werd in zorgwek- kenden toestand naar het ziekenhuis te Maastricht overgebracht waar de jongen is overleden. Man door trein overreden. Woensdagavond is door tot nu toe onbekende oorzaak een onbekend manspersoon door den trein Maas trichtLuik overreden geworden. Zwaar verminkt is het slachtoffer naar het lijkenhuis van Calvariën- berg overgebracht. De financiën der Veehouderij- Centrale* Het Hbld. verneemt, dat uit het jaarverslag der Veehouderij-centrale hetwelk niet wordt gepubliceerd, blijkt, dat in het jaar 1936 het be staande nadeelige Baldo ad f 7.8 millioen is verminderd tot een half millioen, omdat men de crisisheffing op rundvleesch liet voortbestaan. De personeel- en administratie kosten van de Centrale hebben be dragen f 296.086, die van het aan Boerenbond ruim 50 bgenteelt- onderwijzers bijeen. Deze bijeenkomst was gewijd aan de besprekingen van wat er gedaan moet worden om de bijenstapel in Nederland gezond te houden. Blijkens een in Augustus j.l. verschenen Ko ninklijk Besluit van de Belgische regeering, inhoudende bepalingen ter bestrijding van besmettelijke bijen ziekten, heeft zich in België een drietal ziekten sterk verbreid. De heer L. van Giesbergen, rijks- bijenteeltconsulent te Wageningen, hield een inleiding: „De laatste in zichten over besmettelgke bijenziek ten, hoe ze te onderkennen en wat er gedaan kan worden om het be smettingsgevaar voor ons land te voorkomen of te verminderen". Uitvoerig ging inleider in op den aard en verschijnselen der ziekten en hij drong sterk aan op samenwerking van de bijenteeltonderwijzers met de organisaties, en vroeg hun mede werking om de organisatie te waar schuwen als de ziekten hier of daar zouden uitbrekeri. De aanwezige bijenteeltonder wgzers zegden hun volle medewerking toe. Behandeld werden nog eenige zaken met betrekking tot het onder wijs in het komende winterhalfjaar, waarvoor Dg de bijenhouders groote belangstelling bestaat. Hierna volgde een spontane hul diging van den heer L. van Giers- bergen, rijksbijenteeltconsulent te Wageningen, die wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd op 1 November 1937 den Rijksvoor lichtingsdienst verlaat. De heer J. M. Lauwers te Esbeek bracht den scheidenden consulent dank voor alles wat hij voor de bgenteelt in Nederland, speciaal voor Zuid-Nederland, heeft gedaan. Namens de Brabantsche onderwijzers bood hg hem een stoffelijk huldeblijk aan. De heer J. Lieshout te Montfoort huldigde en dankte den scheidenden consulent voor wat hij gedaan heeft voor de bgenteelt in het Noorden. De heer W. van der Horst te Roosendaal vertolkte de groote dankbaarheid en liefde van debijen- teeltonderwijzers voor hun leermees ter. INGEZONDEN. Geachte Redactie. Wil onderstaande vragen in Uw blad opnemen. Kan een advocaat een witte muur zwart praten Kan het bestuur eener verkoop- vereeniging de verantwoordelijkheid dragen, dat haar directeur de afzet van haar varkens grootendeels bij zijn vader plaatst Waarom komt de vrije handel eerst met de varkensprijzen uit en dan pas de verkoopvereeniging Wie kan op bovenstaande vragen een afdoend en duidelgk antwoord geven EEN ABONNÉ. koop-apparaat f 401.008, tezamen rond zeven ton, waarbij komt 150 duizend gulden aan gedupeerde han delaren. Daar komen nog bg hoewel zg buiten de boekhouding der Veehou derijcentrale omgaan f 950.000 voor het oormerken van de biggen en het schetsen van de kalveren, benevens de kosten van de controle op de naleving. Regeling rundveeteelt Verruiming kal vertoewijzing 1938 Men deelt van bevoegde zijde mede, dat de minister van economische zakeD, Da ingewonnen advies van de drie centrale landbouworganisaties en van den algemeenen Nederland- schen Zuivelbond (F.N.Z.) heeft be sloten,' voor het jaar 1938 de toe wijzing van vaarskalveren met 25.000 stuks te verhoogen en mitsdien te brengen van ca. 350.000 op circa 375.000. In de bestaande ossentoewij- zing zal geen wijziging worden ge bracht. Zuivelsteun belangrijk gewijzigd. In een te Gouda gehouden ver gadering van den Bond van Kaas producenten, heeft de voorzitter medegedeeld, dat nog deze week een belangrijke wijziging in de zuivel- steuDregeling zal worden gebracht. De heffing en steun aan boter zullen worden gelijk gehouden, waar mede de steun aan boter gebaseerd zal zijn op teruggeving van de heffing aan de grens en de controle op de zelfkarners kan worden terzijde ge steld. De crisisbemoeiing krijgt hiermede een nieuwe basis. Voorheen werd niet naar den eindprgs gekeken, maar alleen toeslag gegeven. Den productieprijs kon men daardoor niet bereiken. Dit systeem wordt verlaten, thans wordt de productieprijs min of meer gegarandeerd, althans ten opzichte van de boter. Als de grondprijs daalt, wordt de toeslag hooger en omgekeerd, waar door de eindprijs van het product ongeveer gelijk blijft. Wat de consumptiemelkregeling betreft, zal per 1 December de rege ling voor het buitenwettelijk gebied ophouden. Ten aanzien van de offi cieele bemoeiingen op wettelijk ter rein bestaat, verklaarde de heer Van Wijnen, nog heel veel mist. Er wordt gewerkt aan een regeling, waarvan men naar buiten niet veel merkt, doch bij het uitwerken daarvan moeten groote moeilijkheden over wonnen worden. Een en zestig dooden. Droevig blijft de cijferreeks. Groot en diep het leed, dat de ongelukken op den weg veroorzaken, dag aan dag. Twee menschenlevens eischte het opnieuw in September elxen dag en gemiddeld 14 menschen werden zwaar gewond. Van Mei tot en met September van dit jaar geeft het Centraal Bureau voor de Statistiek de volgende cijfers: Gedood Ernstig gewond Mei 61 446 Juni 41 453 Juli 47 390 Augustus 64 471 September 61 417 Na Augustus is dus weer een kleine verbetering ingetreden. Toch zij wederom bij alle weggebruikers op aandacht en voorzichtigheid in het verkeer en op strikte eerbiediging der verkeersregels aangedrongen. Gespan door trein gegrepen. Op den onbewaakten overweg op de grens van de gemeenten Hoeve laken en Stoutenburg, is Donderdag morgen een gespan, bestuurd door den landbouwer E. Vreekamp bij het passeeren van den overweg, door een uit de richting Hoevelaken komenden lokaaltrein gegrepen. Vermoedelijk heeft V. door den mist den trein niet zien aankomen. De voerman werd op slag gedood en de wagen werd totaal vernield. Het paard bleef wonder boven won der ongedeerd. Fietser door auto aangereden. Dinsdagavond is bij de brug over den IJ3el te Westervoort een jongen uit Duiven, die van de ambachts school te Arnhem kwam, door een auto, welke hem achterop kwam, aangereden, waardoor hij van zijn fiets viel. Hierbg werd hem o.a. de linkerarm versplinterd. De jongen is in het gemeente-ziekenhuis te Arnhem aan zijn verwondingen over leden. Doodvonnissen in het Derde Rijk. Donderdag zijn te Berlijn drie per sonen, die door het valksgerecht ter dood veroordeeld waren geëxecuteerd. Een van hen, de 29-jarige Peter Sausen, was veroordeeld wegens spionnage ten voordeele van een vreemde mogendheid. De beide an deren, de 35-jarige Adolf Rembte en de 37-jarige Robert Stamm, waren ervan beschuldigd, in samenwerking met de Komintern een onwettige organisatie in het leven te hebben willen roepen. Het weer in October. Te de Bilt bereikte de temperatuur op den 27sten een maximum van 21,6 graden Celcius, welke tempera tuur hooger is dan sedert het begin der waarnemingen in 1897 zoo laat in het jaar is waargenomen. De regenval was over het geheele land belangrijk beneden normaal, in de verschillende provincies viel slechts 15 tot 35 procent van de normale hoeveelheid. Het aantal uren zonneschijn be droeg te de Bilt 105 tegen 104 uren normaal, in de drie decaden resp. 36, 29 en 40 uren. Besmettelijke bijenziekten. Patronaat. In hotel „de Byenkorf" te Boxtel ZONDAG half 46 uur Klein Pa- kwamen op initiatief van den R. K- tronaat, half 7half 10 Groot Patro- Bond van bijenhouders van den N.C.naat. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 29 Oct. tot 5 Nov. GEBOREN Hendrikus J. Linders, Merselo. Henricus A. van Goch, Overloonscheweg OVERLEDEN: Jakobus Kemmelings, wed. van J, Pouwels, 72 jaren, landbouwer, Oirlo 1 patient Sl. Servatius. Kerkelijke Diensten» DEKENAAT VENRAY. VRIJDAG a.s. om 2 uur recollectie voor Heeren Geestelijken in de Paters kerk. Parochiekerk. Parochiekerkgironummer 13614 4 Heer der week Kapelaan Linssen. Tel. 186. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. In alle H. Missen collecte voor het Herstel- fonds, 7 uur H. Mis en generale H, Communie van de mannen der H. Familie en Werkliedenvereeniging. half 3 Kinderlof, 4 uur H. Familie. 6 uur Lof en processie, 2 uur Con gregatie w.o. collecte St. Petrus Liefdewerk. MAANDAG half 7 Zielmis waarna processie over het kerkhof, kwart over 7 besteld Jaarg. voor Victor Maassen en echtgenoote, 8 uur besteld Jaarg. voor Michel Arts en echtge noote, Lambertus van den Bekerom en de overleden familie Henskens, 9 uur begrafenis van Willem Huls man, 6 uur Lof en Rozenhoedje. DINSDAG half 7 leesmis voor Simon Willems, kwart na 7 Jaarg. voor Lambert Poels en echtgenoote, 8 uur uitvaart voor Willem Hulsman, 6 uur Lof en Rozenhoedje, slot der Zielenoctaaf. WOENSDAG half 7 leesmis voor Joh. Claessens, kwart na 7 leesmis voor Peter Wagemans, 8 uur besteld Jaarg. voor Gerard Wismans en Johanna Poels. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur Sol. Jaarg. voor Gerard Arts en Henrica Verheijen. VRIJDAG kwart na 7 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Cornelis Raedts en Petronella Smits. ZATERDAG half 7 O.L. Vrouwen- mis, kwart na 7 leesmis. H. Familie. De geloovigen worden verzocht niet op de plaatsen te gaan zitten onder de H. Mis van 7 uur, bestemd voor de mannen der H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige W. Daniëls, G. van Sinten, G. Fransen, M. Linders, M. Heezen, J. Willems, J. Vermeulen, J. Lemmens, M. Jenneskens, W. Lenssen, L. Cus- ters, A. Custers.

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2