Schapenvlees Gemengde Berichten Notaris Berendsen TE KOOP gemerkte biggen Gedurende de wintermaanden wederom geregeld verkrijgbaar Schapensoepvleesch 30, 35 ct Schapencoteletten 40 ct Schapenschouder z.b. 50 ct Schapenrug (opgem 55 ct Schapenbout z.b. 60 ct alles per pond. Iets apartsNatuurlijk van Slagerij Chr. Goumans ..Priester in Eeuwigheid." Deze film, die een overzicht geeft van de verschillende H. Wijdingen van het priesterschap, geeft ons diep ontroerende momenten te zien. De film is van geluid voorzien, n.l. door orgelmuziek en het gesproken woord. Beiden zijn doorloopend in actie en wedijveren met elkaar om het beeld te onderstrepen of er ver klaring van te geven. Dit eerste pogen, om zulke ver heven stof in beeld te brengen, mag dan ook een groot succes worden genoemd. De bedoeling, om de hoog heid van het priesterschap weer meer tot de menschen te brengen, mag men ten zeerste toejuichen. Als zoodanig wordt deze film ook hier vertoond. Mogen ook de oudere menschen deze gelegenheid niet voorbij laten gaan om op deze gepaste wijze het Christus-Koningfeest te vieren. De entree is zoo laag gesteld, dat ieder een er naar toe kan gaan. De voorstelling wordt gegeven in het patronaat op Zondag 31 Oct. om 8 uur. Entree 10 ct. per persoon. Gelegenheid tot reserveeren op Zon dag tusschen 11—12 uur aan de zaal a 10 cent. Met de lichtbak. Door de gemeentepolitie werden te Oirlo een tweetal personen betrapt met stroopen met een z.g. „lichthak". Beiden werden bekeurd, terwijl geweer enz. in beslag werd genomen. Fruitveiling te Oostrum. Marktbericht van 27 October. Boskoop extra 10 9011.90IA 9.90—10.10; IB 8.10—8.90; II grof 7.30—8.10IIA 6.50—6.90IIB 5.30— 5.80IIC 4.00—4.10 Valgoed 1.50— 3.50Sterappelen I 6.109.10 id. II 4.00—4.80Bellefleur I 4.00—5.20 II 3.10—3.50; Corpendu 4.80—5.60; EE 3.10—3.30Fransche zure 4.00— 4.30 Ossekoppen 4.20PerenSt. Remi 5.20—6.60 Comptesse de Paris 11.50id. II 6.70 Bergemot 5.00— 5.70; Nouveau Poiteau 6.30—7.70. Vos geschoten. Maandagmorgen werd door A. Yoermans a. d. Langeweg een vos geschoten, die gevaarlijke kunsten vertoonde bij zijn kippenkooi. De vos, die steeds opgesloten was geweest, had zijn kooi verlaten met het bekende gevolg. Vermist. "De 22-jarige drukkersgezel J. A. alhier, die sinds Maandagmiddag verdween, is tot heden niet in de ouderlijke woning teruggekeerd. Beugelcompetitie. Donderdagavond werd te Leunen op een neutrale baan de beslissings wedstrijd gespeeld tusschen Heide— Ysselsteyn. Heide won met 42. Voorts werd de nieuwe Beugelclub „Recht door Zee", gevestigd bij P. Volleberg, Merseloscheweg, aange nomen. Besloten werd op Woensdag 3 Nov. de volgende competitiewedstryden te spelen Ysselsteyn„Recht door zee." LeunenVenray. Operatrein naar Duisburg Op Zaterdag 13 November loopt bij wijze van opening van het opera seizoen een theatertrein naar Duis burg, alwaar voor de Nederlandsche bezoekers de romantische opera „Der fliegende Hollander" van Rich. Wagner opgevoerd zal worden. Prospectussen zijn gratis verkrijg baar bij de Firma v. d. Munckhof, Venray, alwaar tot uiterlijk Vrijdag 5 November gelegenheid bestaat zich voor deelname op te geven. Nadere bijzonderheden als prijzen, dienst regeling enz. worden bovendien per afzonderlijke advertentie bekend ge maakt en wel in de uitgave van Zaterdag 30 October: Deze operatreinen zullen door menigeen wellicht nog meer gewaar deerd worden, indien men weet, dat deze cultureele instelling het vreem delingenverkeer naar ons land niet onbelangrijke diensten bewijst als compensatie voor de vele extratreinen van West-Duitschland naar onze bloemenvelden en badplaatsen. Zoo is het Verkeersbureau der Nederl. Spoorwegen te Keulen er in geslaagd in het afgelcopen seizoen 16 extra- treinen met in totaal^OOO bezoekers naar ons land te brengen. Gouden jubileums. Morgen Zondag vieren in het Klooster „Jerusalem" alhier een tweetal Zusters hun 50-jarig klooster- feest, n.l. de Eerw. Mère Bernarda en Mère Patrice. Mère Bernarda was gedurende 25- jaren kosteres in de kloosterkapel en gaf vele naailessen aan meisjes, die reeds de school verlaten hadden. Mère Patrice, Engelsche van ge boorte, is leerares in het Engelsch aan 't Pensionaat „Jerusalem". MERSELO. Vorige week ontving de familie alhier bericht, dat de Zeereerw. Pater van Meijel, missio naris in Celebes, aldaar is overleden. Maandag werd in de Parochiekerk alhier een plechtige Requiem-mis opgedragen. WANSSUM. Op initiatief van Credo Pugno in samenwerking met andere organisaties zullen dezen winter wederom enkele sprekers hier het woord komen voeren. Dat het publiek van WaDssum en omstreken dit weet te waardeeren, bleek wel uit de groote opkomst verleden jaar. Zoo zal dan op Donderdag 4 Nov. a.s. de eerste ontwikkelingsavond geopend worden met als spreker de welbekende Pater Colsen uit Nuth, met het onderwerp: „De Paus over de wereldorde." Het zal aan belangstelling niet ontbreken. Tegen den landbouwer S. alhier werd door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens het verkoopen van melk in strijd met de Warenwet. Men zij dus gewaarschuwd. Op Woensdag 3 November zal alhier een film gedraaid worden betrekking hebbende op het reclame product Persil. Hierby worden alle inwoners van Wanssum uitgenoodigd. In de pauze zal aan de bezoekers een versnapering worden aange boden. Vorige week werd alhier door B. en W. aanbesteed het verbreeden en uitbreiden der brug te Geijsteren in verband met het verleggen van den hoofdweg WanssumMaashees. Het werk werd gegund aan den laagsten inschrijver P. Koenen uit Holthees voor de som van f 1300. OVERLOON. Op de gehouden vergadering van de R.K. Kiesver- eeniging werd medegedeeld, dat het bestuur in zijn geheel zal aftreden. Bij acclamatie werden de zittende bestuursleden herkozen. Als afgevaardigden voor de Kring vergadering werden gekozen A. Jans en A. Janssen, resp. Voorzitter en Secretaris en als plaatsvervangers W. Crooymans en M. Jans. De jaarlijksche collecte voor het genootschap tot voortplanting des Geloofs bracht alhier op f 55.50 en die voor de R.K. Universiteit f 112. In het Patronaat alhier werd een spoedeischende vergadering ge houden van den Boerenbond. Besloten werd tot aankoop van een trieur voor de som van f 2000. Vervolgens werd een spreekbeurt gehouden door den heer v. d. Heuvel uit Boxtel, welke sprak over vee voeding, licht en lucht op de stallen. Nu is de pret uit. De drie jongelui K. Th. 21 jaar, bakkersknecht, E. B., chauffeur en L. N., slagersknecht te Venlo, die de laatste maanden bij herhaling zich een auto namen om daarmee een tourtje naar de een of andere kermis of naar België te maken, z'jn thans op last der Roermondsche Justitie als verdacht van diefstal van een auto en meer speciaal nog van de zich daarin bevindende olie en benzine in het Huis van Bewaring te Roer mond opgesloten. Duitsch vliegtuig maakt een noodlanding. Op een stuk bouwland, gelegen nabij wachtpost 65 aan de spoorbaan naar Nijmegen, is Woensdagmiddag ongeveer ter hoogte van de ruïne „Gebroken Slot" te Grubbenvorst een Duitsch vliegtuig geland. De piloot slaagde er in zijn toestel vlot aan den grond te zetten. De bestuurder vertelde aan enkele landbouwers, dat hrj den koers was kwijt geraakt en daarom besloten had een noodlanding uit te voeren. Nauwelijks een kwar tier na de landing steeg de Duitscher weer op. Toen de politie arriveerde, was het vliegtuig reeds vertrokken. Dc gestolen schapen. Het is Rijksveldwachter Fila te Belfeld, in samenwerking met de Duitsche politie mogen gelukken de te Belfeld ontvreemde schapen terug te vinden. Deze 79 schapen werden teruggevonden aan het station te Rheydt. De dieven zijn gevat en te M.Gladbach opgesloten. R.K Limb. Middenstand. De centrale najaarsraad der R.K. Limburgsche Middenstandsvereeni- ging zal gehouden worden op Maan dag 15 November a. s. te Weert. Mond- en klauwzeer. Op de vergadering van den kring Roermond van den Z.N.Z. is de uit breiding van het mond- en klauwzeer in Limburg ter sprake gekomen. Uit de mededeelingen bleek, dat de bezoekers van de Bossche veemarkt en het vandaar overgebrachte vee naar Limburg hier de verspreiding der ziekte zeer in de hand werkten. Men deed enkele middelen aan de hand ter desiDfectie van melkkannen karren, stallen enz. Een oplossing van 1 pet. loog zou zeer afdoende zijn. Er zal overlegd worden wat verder gedaan kan worden om de verspreiding der ziekte tegen te gaan. Men neeft zelfs 'aan een eventueele afsluiting van de provincie voor vee van elders gedacht. Ook andere mid delen zullen onder het oog gezien worden. Ernstig misdrijf. Dinsdag eischte de Officier van Justitie te Roermond tegen den al daar gedetineerden 32-jarigen werk man P. R. uit Nederweert, die op Ospel in den avond van 17 Sept. jl. zijn ouderlijk huis in brand stak, waarby zijn ouders, broer, zuster, echtgenoote en vier kleine kinderen nauwelijks aan de vlammen ontkwa men, 4 jaar gevangenisstraf. Het doodrijden van het Statenlid Tops. Dinsdag heeft de Rechtbank te Roermond den 39-jarigen D. consu lent van den L.L.T.B. te Roermond, die op 28 Nov. 1936 door het rijden door een rookwolk in botsing kwam met een tegemoetkomende auto, waarbij de bij D. inzittende heer M. Tops, lid van de Prov. Staten van Limburg te Roermond om het leven kwam, veroordeeld tot f 300 boete of een maand hechtenis. Eisch was 6 maanden gevangenis straf. Het smokkeldrama bij Echt, Nader blijkt, dat bij het smokkel drama, dat zich Dinsdagavond aan de Maas heeft afgespeeld, en waarbij de Belg J. Houben werd doodge schoten, een tweede Belg in de knie is geschoten. Het is een zekere Verbaek uit Aldeneyk. Woensdag is hij door de marechaus see te Maeseijk verhoord, waarbij hij de namen noemde van de vijftien Nederlanders, die bij het smokkelen aanwezig waren. Het zijn bewoners van Echt en omgeving. V. zal vermoedelijk in het zieken huis moeten worden opgenomen. Tegen auto opgebotst. Donderdag is de 16-jarige Tulkens te Echt, toen hij met zijn fiets komende uit een zijstraat, de Peyer- straat wilde oprijden, tegen een vrachtauto gebotst. De jongen werd zoo ernstig gewond, dat men voor zijn leven vreest. Hij is, nadat ge neeskundige hulp was verleend, naar het ziekenhuis teSittard overgebracht Goedkoopc costuums. Oplichters opereeren in Limburg Volgens mededeeling van gedu- pserden, zoo schrijft het „Limb. Dgbl." treedt de laatste dagen een oplichters combinatie in de provincie Limburg o.a. te Valkenburg op, die dezelfde truc toepast, welke in 1927 speciaal onder de beter gesitueerden als dokters, advocaten, hoofdambtenaren enz. in de provincies Noordholland. Zuid-holland, Utrecht en West-Bra bant zooveel slachtoffers heeft ge maakt. Onder het vertoonen van talrijke schriftelijke aanbevelingen wordt gesuggereerd dat eenige costumes kunnen worden geleverd die aan alle eischen voldoen, tegen een prijs, aan merkelijk beneden de geldende. Daarbij worden tegen contante betaling eenige coupons geleverd. Een eerste klasse coupeur zal over eenige dagen de maat komen nemen'. Deze komt inderdaad en weet het slacht offer te overreden'om van alle ge leverde coupons costumes te laten vervaardigen. Een costuum wordt afgeleverd, waarbij men om een schriftelijke aanbeveling verzoekt, die in de meeste gevallen wordt gegeven. Men heeft contanten noodig om de zaak verder te exploiteeren en verzoekt daarom direct betaling van het maakloon. Van de andere coupons verneemt men dan niets meer. Het opgegeven adres waaraan men om inlichtingen vraagt blijkt gefin geerd te zyn. De ontvoerde Lazaristen. Zooals gemeld is in Tsjeng Tin Foe een aantal missionarissen onder wie de apostolisch vicaris mgr. F. Schraven door bandieten ontvoerd. In aansluiting hieraan weet de „N.V.Crt." nog te melden, dat daar vier Nederlandsche en twee Fransche Lazaristen werkzaam zijn onder mgr. Schraven. De Nederlandsche missio narissen zijnpater Wouters uit Breda, pater Schloosz uit Venlo, pater Voncken en Broeder Geerts uit Oudenbosch. Daar de berichten melding maken van het ontvoeren van zes Lazaristen is het zeer waarschijnlijk, dat alle Missionarissen zoowel de Nederlan ders als de Franschen door de ban dieten zijn meegenomen. Prinses en Prins, Volgens bepaalde mededeelingen bl\jft de gezondheidstoestand der prinses bij voortduring goed. Ver moedelijk zal H.K.H. niet het geheele najaar in Den Haag blijven, waar zij thans vertoeft, doch nog vóór Januari haar intrek nemen ten paleize Soest- dijk, waar alles wordt in orde ge bracht voor de groote gebeurtenis, welke wordt tegemoetgezien. 40-jarig regeeringsjubileum. Het komende jaar belooft voor het Huis van Oranje en het Nederland sche volk bijzonder vreugderijk te worden. Hopen we, dat 1938 zal wor den ingezet met de vervulling eener blijde verwachting, zéér in het bijzon der gekoesterd door het jonge bruidspaar, ook de persoon van H.M. de Koningin zal, gaat alles goed, in het middelpunt der belangstelling van haar volk komen te staan, wan neer zij in September haar 40-jarig regeeringsjubileum gaat vieren. Doodelijk ongeluk te Deurne. Dinsdagnamiddag omstreeks 4 uur is het gespan van den 60 -jarigen turfhandelaar J. K., wonende in de Zeilberg te Deurne, terwijl hij naar de Peel reed om er een vracht turf te halen, op den onbewaakten Panne- schopschen overweg door een uit de richting Deurne komende trein ge grepen. De kar van K. moet zich op de tweede lijn bevonden hebben, toen de locomotief het voertuig dwars greep en een eindweegs mee sleurde. De burries braken af, doch het paard bleef ongedeerd. De turf venter, die hoewel het uitzicht ter plaatse goed genoemd mag worden waarschijnlijk door den trein verrast is, werd levensge vaarlijk gewond. Hem was 't eene onderbeen afgereden, terwijl 't andere zwaar gekwetst werd. De ongeluk kige is naar 't ziekenhuis te Helmond overgebracht, waar hij 's avonds is overleden. Aan dc gevolgen overleden. De 26-jarige heer V. v. G. uit Geldrop, is, toen hij met een vriend per motor van familie-bezoek uit Hamont terugkeerde, te Budel op een wielrijder gereden. De heer v. G., die daarbij zwaar gewond werd, is thans aan de ge volgen in het R.K. Ziekenhuis te Weert overleden. Tragisch is, dat twee broers van het slachtoffer eveneens door een ongeluk om het leven zijn gekomen. Boerderij afgebrand. Te Bakel is de boerderij met stal ling van J. Verleisdonk geheel afge brand. Van den inboedel werd sleehts weinig gered. De brand is waar schijnlijk ontstaan in den schoorsteen Vergiftigde mossel gegeten. Het zevenjarig zoontje van den heer Adr. Voets te Schijndel is door het eten van een vergiftigde mossel, overleden. Dit sterfgeval is te tref fender, daar het kereltje a.s. Zondag zijn eerste H. Communie zou doen. Thans heeft hij deze op zyn sterfbed Eindhovenaar in Spanje gesneuveld Naar de Eindh. en Meier. Crt. ver neemt heeft een persoon, die uit SpaDje in Nederland is teruggekeerd bij den consul-generaal te Parijs mededeeling gedaan, dat in Spanje, strijdende aan de zijde der regeerings- troepen zou gevallen zijn zekere Hoeks, afkomstig uit Eindhoven. De Eindhovenaar, die aan zijn zijde streed, werd gedood door mitrailleur kogels. De man zou 35 jaar oud zijn. Onder werklooze Eindhovensche communisten is de gevallen Hoeks evenwel niet bekend. Getracht wordt familie van den man op te sporen om deze, indien de gevallen persoon uit Eindhoven afkomstig of bekend is, mededeeling te doen van zijn ^overlijden. Het mond- en klauwzeer. Het gevreesde mond- en klauwzeer grijpt in de provincie Groningen in steeds sterker mate om zich heen. Het aantal gevallen is in de twee afgeloopen weken per dag met meer dan 100 gestegen. In totaal werden in de week van 17 tot 23 October in de provincie Groningen 840 geval len aangegeven tegen 695 in de week tevoren. In de provincie Drenthe bedroegen deze getallen resp. 506 en 230. Op de Dinsdag te Winschoten ge houden Allerheiligen-markt, die zich andere jaren kenmerkt door een zeer druk bezoek, was nu geen enkel exemplaar rundvee aangebracht. Kinderen en landbouwers ook mond- en klauwzeer. Ook op de Veluwe breidt de ge vreesde veeziekte zich nog steeds angstwekkend uit. In de gemeente Ede zijn thans 516 veestapels aangetast, een aantal, dat veel grooter is dan eenige jaren geleden, toen een recordcijfer van 300 genoteerd werd. Ook in de gemeente Barneveld is het ergste leed nog niet geleden. Dagelijks worden bijna 50 aangiften gedaan. Op 350 boerderijen zyn be smettingsbiljetten aangebrach. In de buurtschap Ter Schuur is thans een landbouwer door klauwzeer aangetast. Zijn handen zijn overdekt met wonden. Vermoedelijk is dit ge val te wijten aan slordigheid bij de behandeling uan aangetaste dieren. Ook in de gemeente Putten zijn 6 personen aangetast door mondzeer, evenals te Renswoude, waar een aantal kinderen aan deze ziekte lijdende is. Hoewel ex nog vrij weinig dieren aan mond- en klauwzeer sterven, komt het veelvuldig voor, dat genezen verklaarde dieren volkomen onge schikt geworden zijn als melkkoe. Er wordt dus wel een grocte schade aangericht. Een schat in een schuur. In een schuurtje te Wehl, waar tot voor kort een oude vrouw woonde, heeft men in den grond eenige geld stukken gevonden. De burgemeester heeft naar aanleiding daarvan den grond eens doen omwerken, met het resultaat dat meerdere munten, half vergaan bankpapier en diverse gou den tien- en twintigmarkstukken voor den dag gekomen zijn, in totaal reeds voor meer dan vierhonderd gulden. Het werk wordt nog voort gezet. De opleving Het zou toch jammer wezen, als de koersval der Amerikaansche fondsen het begin van 'n nieuwe economische crisis zou beduiden, want de cijfers wijzen het uit de toestand op de arbeidsmarkt is véél verbeterd. In dertien landen zyn er thans reeds meer menschen aan het werk dan tijdens de bloei-periode in 1929. Als men de cijfers voor dit jaar op 100 stelt, bedraagt het percentage voor het derde kwartaal van 1937 in de Unie van Zuid-Afrika 132.7, Estland 149.4, Denemarken 136.3, Finland 115.5, Joegoslavië 114.5, Groot-Brittannië 113.2, Hongarije 107.2, Italië 106.1, Noorwegen 107, Canada 100.7. Japan 127.8, Zweden 119,3 en Letland 116.8. Over 1936 vertoonden de Vereenigde Staten een vooruitgang van 10 pet. met een percentage van 97.1 daarna volgen België 96.8, Polen 91.1, Frankrijk 80.7, Nederland 81.4, Zwitserland 79 en Luxemburg 78.2pet. Hoezeer de toestand ten onzent ook verbetert, toch blijkt, dat hier de „opleving" niet zóó scherp zich afteekent als elders. We zijn er traag ingekomen, in de crisis, we raken er ook slechts langzaam uit. Toch is de beterschap zeer aan merkelijk Niet alleen, dat het totale werk loosheidscijfer ten onzent in voorjaar en zomer is teruggeloopen, de toe name van dit cijfer, welke in het najaar onvermijdelijk is, blijkt op het oogenblik ook in verhouding ge ringer te zijn dan voorgaande jaren, Vergeten we niet, dat er tenslotte altijd werkloosheid is geweest. Duizenden gezinnen leden daaronder, maar het beeld van die ellende was eertijds niet zoo duidelijk, omdat de werkloosheid niet nauwkeurig werd geregistreerd. lagekomea en vertrokken personen van 22 tot 29 Oct. INGEKOMEN C. B. Dommeck, dienstbode, Over- loonsche weg 41, van Tegelen; W. J. Hermsen, dienstbode, Vlak water L 77 van Venlo; A. Sijbers, dienstkecht, Vlakwater, weg 2b van Arcen; N. C. Smit, pater, Leunsche weg 1 van Heerlen; E. W. M. Wilking, zonder beroep, Eindstraat 10 van Hulst; M. H. J. Gijsen, zonder beroep, Leunsche weg 2 van 's Hage; A. G. de Vocht, broeder, Leunsche weg 1 van Katwijk. VERTROKKEN; J. G. H. Claessens, dienstknecht, naar Wanssum B 74; F. W. Ariëns en gezin, uitvoerder naar Nijmegen, Oude Graafsche weg 232; W. B. C. van Aarssen, O.Indisch militair naar N.O.I.; A. C. Dijkmans, zonder beroep naar Vught, Mariaoord; R. A. Jacobs, dienstbode n. Maas hees A 131; H. Th. Eibers, dienstbode, naar Maashees A 185; M. P. J. Vermeulen, zonder beroep naar Noordwijk; M. J. L. Defraipont, verpleegster, naar Rotterdam, Schiekade80. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 boerenknechten v. Zuid-Limburg 2 bekw. boerenknecht g. k. melken Metselaars voor Duitschland. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 kappersleerling 1 slagersleerling BIEDEN ZICH AAN 4 losse arbeiders 4 boerendienstmeiden 1 boerenknecht 21 jaar v. Paschen 1 kindermeisje 14 jaar 6 dagmeisjes burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j. Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. 1 Schildersknecht en 1 leerling 1 boerendienstmeid voor dadelijk 3 boerenknechten voor Paschen Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 22 tot 19 Oct. GEBOREN Helena G. H. Peters, Oirlo. Maria M. Kuipers, Castenray. Gerarda A. Schwachofer Mersel.weg Petrus J. A. Jans-Beken. Beekweg Josina A. E. Janssen, Weverslo. OVEERLEDEN: Anna G. Wilmsen weduwe van P. van Arsen, oud 77 jaren, Oostrum. 1 patient St. Servatius. 1 patient St. Anna. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Parochiekerkgironummer 136144 Heer der week Kapelaan Kuepers. Tel. 160. Morgen ZONDAG feest van Chris tus Koning. Om 53/4 uur le H. Mis. 63/4 uur Kindermis, gezongeD door alle kinderen. Onder deze H. Mis Generale H. Communie, herder zijn de H. Missen om 8 uur, 9 uur en 10 uur. Onder de H. Missen van 8 en 10 uur predicatie door Pater Servatius. Half 3 Kinderlof met toespraak door de Eerw. Pater. Na het Lof trekken allen zingende naar het H. Hart, begeleid door de Har monie. Er wordt gezongen Roomsen, dat zijn wij, Kruistochtlied van Pater Schreurs. Bij het H. HartChristus Vincit. Toewijding door de Eerw. Pater. „Aan U, o Koning der Eeuwen". uur film voor de volwassenen. By gunstig weer zal de predicatie plaats hebben by het H. Hartbeeld door deD Eerw. Pater Servatius. De H. Mis van 9 uur is ook toe gankelijk voor groote menschen. MAANDAG Hoogfeest van Aller heiligen. Vanaf 12 uur en Dinsdag den geheelen dag kan verdiend wor den een volle aflaat zoo dikwijls men na waardig gebiecht en gecommuni ceerd te hebben de kerk bezoekt en bij ieder bezoek 6 maal het Onze Vader, 6 maal het Wees Gegroet en maal Eere zij den Vader enz. bidt tot intentie van Z. H. den Paus. De H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, namiddags om half 3 Kinderlof, 6 uur Vespers van Allerheiligen, miserere, Allerzielenpreek en libera. DINSDAG Allerzielen, 6 uur 3 H. Missen, half 8 3 H. Missen, 9 uur 2 leesmissen waarna de Hoogmis voor de weldoeners der kerk, waarna processie over het kerkhof. Gedurende het zielenoctaaf half 7 zielmis en 6 uur Lof en rozenhoedje. WOENSDAG feest van St. Hubertus, te Veltum 7 uur leesmis en 9 uur Hoogmis met preek, half 8 leesmis voor Mart. van de Vorle en echt genoote, 8 uur leesmis. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Meisjesschool, 8 uur Jaarg. 2e klas voor den Hoogeerw. Heer Jos. Oomen, van 7 tot 8 uur 's avonds H. Uur. Biechten van 67. VRIJDAG eerste der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 gezongen H. Mis, kwart na 7 besteld Jaarg. voor Theodorus Ver beek en Wilhelmina Wijnhoven, 8 uur gestichte leesmis. ZATERDAG kwart na 7 leesmis voor de overleden leden der Maria - congregatie, H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige M. Arts, Fr. Schols, J. Tieleman, M. Verschuuren, P. Beerkens, L. Verbeek, L. de Bruijn, J. v.d. Sommen, Th. Verstraeien, G. Geurts. K.J.V. en K.J.M. Zondag na de Hoogmis bibliotheek. Zondag na 't Lof van half 3 op tocht naar 't H, Hart, waaraan door ons in costuum wordt deelgenomen, 's Avonds 8 uur film in 't patronaat. K. J. V. Woensdag 8 uur Marg. Sinclair en Odaclub. Donderdag 8 uur Gemma Galgani en Mariaclub. Zaterdag, Priesterzaterdag. Poetsen door Odaclub. K. J. M. Woensdag 3 uur alle K.J M.-ers. Zaterdag half 8 Priesterzaterdag, alle K.J.M.-ers in costuum. Patronaat. ZONDAGChristus-Koning-feest. Om 68/4 uur H. Mis met algemeene H. Communie vooralle jeugdorgani saties, waaraan alle leden van het Patronaat, Mariacongregatie, Jonge Werkman, Jonge Wacht, Verkenners en Welpen natuurlijk trouw deel nemen, zooveel mogelijk in uniform. Bovengenoemde leden doen gezame- lrjk hun opdracht aan Christus- Koning onder het Lof van half 3, eveneens in uniform. Wegens film GEEN patronaat. Om 8 uur klank film „Priester in Eeuwigheid". Voor leden van groot-patronaat en Goud pluvier gelegenheid deze bij te wonen a 10 cent per persoon. Kaartjes af halen 's morgens van 1112 uur. MAANDAG en DINSDAG Aller heiligen en Allerzielen. Ook deze feesten zet iedere flinke jongen in met een welverzorgde H. Communie. Daarom ontbreke niemand. Denk aan het verdienen van aflaten voor de zielen v.h. Vagevuur. DINSDAGhalf 8—half 11 Goud pluvier. WOENSDAGhalf 8 groote ver gadering voor alle jonge arbeiders van 15—22 jaar. Half 7—half 8 Jonge Wacht voor Gerardus enDonBosco- groep. DONDERDAG half 7—half 8 Jonge Wacht voor St. Willibrordusgroep. Paterskerk Morgen ZONDAG feestdag van Christus-Koningschap. De H. Missen om 5, 6 en 7 uur, 8.15 de Hoogmis Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzijde. Om 4.45 gez. Vespers, 5.30 plechtig Lof. MAANDAG, Hoogfeest van Aller heiligen. Gelegenheid om te biechten bij 4 biechtvaders. De H. Missen om 5, 6, 7 uur, om 8.15 de pl. Hoogmis. Om 4.45 plechtig gez. Vespers, om 5.30 pl. Lof met gebeden der October- maand. Vanaf Maandagmiddag 12 uur tot en met Dinsdagavond kan de volle aflaat worden verdiend telkens als men de kerk bezoekt en 6 x bidt O. Vader, Wees Gegroet en Eer aan den Vader tot intentie van Z.H. de Paus. DINSDAG gedachtenis van Aller zielen. Vanaf 5 uur de H.H. MisseD, om 8.15 de plechtige Requiem-mis. '3 Avonds om 6 uur laatste Oefening van de Octobermaand en Kruisweg. VRIJDAG, 1ste Vrijdag der maand. Om 7.30 gez. H. Mis ter eere van het Goddelijk Hart met Litanie, 's Avonds om 6 uur gez. Vespers met Akte van Toewijding. OP DE WEEKDAGEN de H. Mis sen om 5.306.157 en 7.30. Dagel. om 7.30 een H, Mis voor klooster en weldoeners. Maandag 7 uur H. Mis voor Wed. Swinkels als lid v.h. Koordje. Dinsdag 5 uur en 6y4 uur H. Mis voor een overl. familie. 7 uur H. Mis voor Mej. Seerden-Nies. Woensdag half 6 en 7 uur H. Mis voor een overledene. 6y4 uur H. Mis voor een overleden familie. Donderdag half 6 H. Mis voor Johanna Peeters, echtgenoote en Tey Beerkens, 7 uur H. Mis voor P. J. Derks-Wismans, half 8 ook een ge lezen H. Mis voor overl. fam. Derks- Wismans. Vrijdag half 6 H. Mis voor Peter Johannes Peeters en Petronella L'oonen. 6l/4 H. Mis voor overl. fam. v. Dijk—Boom. 7 uur H. Mis voor Willem Wijs. ZATERDAG 6'/4 H. Mis voor Wil helmina v. d. Munckhof. 7 uur H. Mis voor Peter Wagemans. Derde Orde. Zondag om 7 uur H. Mis met algemeene H. Communie der man nen. Voorbereiding door den predi kant. 's Avonds half 6 plechtig Lof met slotpreek over Christus-Koning. Na het Lof Pauselijke Zegen en Vaandellied. Onder het Lof zal er gecollecteerd worden voor ons Derde Orde-liefde- werk „Gezinshulp". Deze collecte wordt U dringend aanbevolen. Donderdag om 7.30 uur plechtig jaarg. voor de overledenen onzer Vereeniging. De Derde Ordelingen, ook de leden der Jeugd Derde Orde, worden dringend verzocht deze H. Mis voor hun overleden medeleden bij te wonen. te Vierlingsbeek. zal Woensdag 10 November 1937 nam. 3 uur, op verzoek van de firma H. Geurts—Janssen, houthandel te Venray publiek op het stuk verkoopen: 80 sl. zwaar dennentophout in het bosch der Heeren van Wanroy, Poels en Baltussen te Overloon, a.d. grint weg OverloonHolthees. Bij slecht weer in café Loonen na bij gemeld bosch. TE KOOP GEVRAAGD aanmaakbrandhout AdresBureau van dit Blad. L. Backus, Stationsweg 23.

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2