Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Allerheiligen gedachten. GELD VERSPILLEN.... Alleen Boter is boter „VENRAY" boter Buitenland. Binnenland. %ök. Jleuk Provinciaal Nieuws rZaterdag 30 October 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 44 PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS1—8 regels 60 ct I Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY I Abonnementsprijs per kwartaalvoor Venray 65 ct per regel 7'/, ct. Bij contract groote reductie Telefoon 51 Giro 150652 buiten Venray 75 ct Afz. nummers 5 ct is zeer fijne boter „Verborgen Heiligen." Heiligheid is het heerlijkste kenmerk van Jezus' Kerk. Die heiligheid openbaart zich onder meer ook in een groot getal Zaligen en Heiligen, die de Kerk de eeuwen door heeft voortge bracht en zal blijven voortbren gen zoolang de Geest van Jezus in haar leeft en werkt. Elke dag brengt ons het Romeinsch Martelaarsboek, 't officieele heiligenregister der Kerk een heele rij van Heiligen en Zaligen, die door haar als zoo danig verklaard of erkend zijn en aan de openbare vereering der geloovigen worden voorge steld. Maar dat zijn niet alle Heiligen en Zaligen, die er zijnDat zijn er slechts weinige van de talloos vele Dat zijn alleen de officieele de bekende Heiligen Veel grooter is 't aantal onbe kende Heiligen. Op 't allerheili- genfeest wordt ook hun victorie gevierd. Och, het is betrekkelijk voor den persoon zelf van zoo weinig gewicht of iemands naam eens in 't Martelaarsboek der Kerk zal staan, als hij er uiteindelijk maar in slaagt een plaatsje te krijgen in 't hemelsch Heiligen register van God. Van betrekke lijk weinig belang of we hier door de Kerk heilig „verklaard" zullen worden, als Oods oog in ons maar 'n stille, 'n verborgen Heilige kan zien. Er leefden en leven nog steeds verborgen Heiligen om ons heen. Maar door het gewone in hun leven en door onze eigen opper vlakkigheid kan 't gemakkelijk gebeuren, dat wij het heelemaai niet merken. Neen, nu denk ik hier nog niet aan 'n ascetisch en verstor ven monnik, die verborgen voor de wereld, dag in dag uit z'n gebedsleven leidt, nu denk ik niet aan 'n liefdezuster, die met 'n haast onuitputtelijk geduld haar zieken helpt, of als een moeder voor haar weesjes zorgt. Neen, ik denk hier aan men- schen, die volop in de wereld staan, aan doodgewone leeken in 't volle, drukke leven. Kijk 'ns rond in uw naaste omgeving. Ge zult ze ontdekken die verborgen Heiligen, overal Op kantoor, in werkplaats, achter 't stuur van boot en auto, in alle vakken en Ifedrijven. 't Is die vader, die uit diep plichtsbesef z'n zware geestes arbeid verricht of z'n handen stuk werkt voor z'n groot en zwaar gezin. 't Is die moeder, die zich let terlijk uitslooft. Niets is haar teveel voor man en kind. Over dag gunt ze zich nooit rust en heele stukken van den nacht door waakt ze bij haar schreiend kind 't Is de jonge man, die den drang van 't leven, in z'n bloed voelt jagen, maar die zich vast klampt aan zijn godsdienst en deugdzaam blijft; die bespot en uitgelachen wordt als ,,'n fijne", maar 'n goed geweten boven alles stelt en in stilte z'n plicht blijft doen. 't Is dat meisje, dat in een wereld vol verleiding en verzoe king ongerept door 't leven gaat. 't Zijn die zieken, óók in onzen tijd, die God „danken" durven om hun ziekten, en die geduldig en gelaten, omdat ze weten, ook zóó voor de gemeenschap nuttig te kunnen zijn. Ze vallen niet bijzonder op deze menschen, maar Heiligen zijn het, stille en verborgen Heiligen, die hun plaatsje in Gods Heiligenregister niet zullen missen. Dat is 'n reuze bemoediging en ^tevens waarschuwing voor Zij zijn ook zwakke menschen van vleesch en bloed; zij zijn van dezelfde natuur als wij; ze hebben met dezelfde moeilijk heden te kampen; hun omstan digheden zijn niet anders dan de onze. Met een moed van St. Augus- tinus moeten we dus zeggen: „Wat z ij doen, kunnen ook w ijen dan de handen aan 't werk slaan en beginnen aan trouwe en stipte vervuiling van onze ge wone alledaagsche levensplicht. „Hoevelen bedriegen zich", schrijft Pater William Doyle .door te denken, dat de heiligheid ge legen is in de „heilige dwaas heden" der Heiligen. Hoevelen beschouwen de heiligheid als geheel en al buiten hun bereik en macht en denken, dat zij alleen te vinden is in het stellen van buitengewone daden. Tevreden met de overtuiging, dat zij de kracht niet bezitten tot groote gestrengheden, geen tijd voor veel gebed, noch den moed hebben voor diepe ver nederingen, sussen zij hun ge weten met de gedachte, dat groote heiligheid voor hen niet is weggelegd, dat zij niet geroe pen zijn om heiligen te worden. Hun oogen blind starende op de heldhaftige daden van wei nigen, zien zij niet de dagelijk- sche kleine offertjes, die God van hen vraagt; en terwijl zij wachten om door iets groots hun liefde te toonen, missen zij de ontelbare kleine gelegenheden om zich te heiligen, die iedere dag met zich medebrengt." Raker kan 't nietAls wij leven volgens dezen goeden raad zal God ons plaatsen bij zijn „verborgen" Heiligen. Langeweg. P. GALENUS, O.M.Cap. Wat Japan in China tracht te bereiken. Japan in China. Ondanks den heldhaftigen tegen stand van de Chineezen begint de roof in val van Japan in China toch succes op te leveren. De betere voorziening van modern oorlogstuig bij Japan speelt hierbij een groote rol en ook de betere geoefendheid der troepen. Om dezen niet ver klaarden oorlog een schijn van recht vaardiging te geven, heeft Japan aanvankelijk voorgegeven dat de strijd ging tegen het communisme in China, zelfs bij deze uitvlucht blijkbaar vergetend, dat juist de inval in China dit land in handen zou drijven van Sovjet-Rusland. Thans heet het, dat Japan alleen bedoelt, de anti-Japansche agitatie in China voorgoed wil onderdrukken. Het doet dat met bommen en granaten en moordpartijen op groote schaal onder de weerlooze bevolking Wij komen op die nieuwe „doel stelling" aanstonds nog terug, maar willen eerst even kijken, wat voor waarachtigs er schuilt in al die Japansche beweringen. In 1927 bood de Japansche premier aan zijn keizer een geheim stuk aan over positieve politiek in Mands- joerije. Het stuk lekte uit en... werd natuurlijk ontkend. Ziehier eeü paar citaten uit dezen „roofroman" ....Om China te veroveren, moeten wij ons allereerst meester maken van Mandsjoerije en van Mongolië.... Indien wij er in slagen China te veroveren, zullen alle Aziatische landen en alle landen aan den Stil len Oceaan ons vreezen en voor ons capituleeren.... Om werkelijke rechten in Mand- sjoerge en Mongolië te verkrijgen, moeten wg deze streken gebruiken als basis om in het overige China binnen te dringen onder voorwend sel van onzen handel te ontwikkelen. Beschikkende over alle bronnen van China, zullen wij ons daarna opma ken om Indië te veroveren.... Vergelijk dit nu eens met de werkelijkheid der laatste jaren In 1905 werd Korea ingepalmd, in 1931 Mandsjoekwo, in 1935 Jehol en thans is blijkbaar heel China aan de beurt Keeren we nu even terug tot de nieuwste Japansche beweringen De woordvoeder van het Japan sche ministerie van Oorlog heeft tegenover een correspondent van Havas verklaard, dat Japan vast besloten is tot het einde door te zetten om de anti-Japansche agita tie in China voorgoed te onder drukken. Het Japansche leger zal den strijd niet staken, voordat de Nanking- regeering van elk verder verzet tegen Japan heeft afgezien, Japan heeft geenerlei territoriale ambities in China, doch het zal geen genoegen kunnen nemen met beloften der Chineezen, noch met maatregelen, die de Nankingregeering zal nemen om de anti-Japansche agitatie te doen ophouden. Het zal de uitwerking van deze maatregelen moeten afwachten al vorens zijn troepen terug te trekken. Japan zal zoo spoedig mogelijk een einde maken aan de bezetting, doch „deze zal zoo noodig tien of twintig jaar duren." De anti-Japansche gezindheid zal pas kunnen verdwijnen, nadat een radicale wijziging van de onderwijs methoden resultaat heeft gehad. Japan wil de integriteit van China niet schenden en het zal de souve- reiniteit van China eerbiedigen, doch spontane bewegingen ten gunste van autonome, resp. separatistische regeeringen, zijn onvermijdelijk, in dien Nanking de door.de bevolking gewenschte Chineesch-Japansche samenwerking blijft weigeren. Men ziet: het program van 1937 wordt verder uitgevoerd onder leugens en voorwendsels en ver moording van het recht, Negenmogendheden- conferentie. Onder deze omstandigheden komt de Negenmogendheden-conferentie te Brussel bijeen, vertraagd wegens de Kabinetscrisis in België. Tot goed begrip herinneren we even aan het Negen-Mogendheden- verdrag van 1929. Daarin lezen we o.m. Art. 1. De navolgende Mogend heden te wetenDe Vereenlgde Staten, België, Groot-Brittannië, Frankrgk, Italië, Japan, Nederland en Portugal, verklaren als hun vasten wil a. om de souvereiniteit, de onaf hankelijkheid en de territoriale en administratieve onschendbaarheid van China te respecteeren; b. om aan China de grootst denk bare mogelijkheid te geven, zich van een stabiele en goed werkende regeering te verzekeren en deze tot ontwikkeling te brengen. Men zietook Japan gaf op eerewoord die garanties aan China Terwijl in 1927 het roofplan voor China klaar lag Zoo springen regeeringen om met hun eerewoord. Geen wonder, dat de wereld een chaotische bende wordt Het Herderlijk schrijven der Duitsche Bisschoppen Zondag zal, naar men thans in Berlijn zeker meent te weten, de herderlgke brief, die op de bisschops conferentie te Fulda is opgesteld, en waarvan de voorlezing reeds zoo dikwijls is uitgesteld, in alle kerken in Duitschland worden voorgelezen. De besprekingen tusschen het Vaticaan en het episcopaat hebben zeer veel tgd in beslag genomen. Reeds vier maal is het schrijven op nieuw geredigeerd. Naar hier verluidt, vermijdt de brief in zijn laatste formuleering iederen aanval op het derde Rgk. De gematigde houding, die de Kerk thans aanneemt, wordt verklaard uit het feit, dat den laatsten tgd geen anti-katholieke agitatie in de Duit sche pers is gevoerd en geen anti katholieke processen hebben plaats gehad. Zoo lang mogelijk schgnt men in katholieke kringen den huidigen „wapenstilstand" te willen laten duren. Radio-toestellen In Frankrgk zijn op 't oogenblik ruim 4 millioen radio-ontvangtoestel len in gebruik, dat is ongeveer 1 op elke 10 inwoners. In 't afgeloopen jaar is 't aantal met ongeveer een millioen toegenomen. Ook in Duitschland is de toename van het aantal radio's enorm en wel dra zal dit land Engeland in dit opzicht overvleugelen. De regeering bevordert dit door den goedkoopen „Volksempfanger." Deze heeft o.m, 't voordeel, dat hij niet al te sterk is, waardoor de volksgenooten 't gevaar ontloopen van buitenlandsche zendingen, die voor hen verboden waar vormen. In verband met een en ander circuleert op het oogenblik in Duitsch land de volgende niet onaardige mop: VraagWat is het verschil tus schen een drie- en een acht-lamps toestel Antwoord: Schakelt men om 12 uur 's nachts een drie-lamps toestel in, dan hoort men „Deutschland über alles". Zet men daarentegen een acht-lamps toestel aan, dan hoort men.... „alles über Deutschland l" Stijgende automobiel productie. De Amerikaansche automobiel productie bèdroeg in September totaal 171.200 wagens, tegenover 135.130 in 1936. Vooruitgang bij de Spoor wegen. Wij hebben al vaak met genoegen melding gemaakt van den vooruit gang in de ontvangst der Nederl. Spoorwegen. Niet alleen, omdat ten slotte de gezamenlijke belastingbe talers de tekorten moeten aanvullen met hun belastingpenningen, maar ook, omdat betere opbrengsten der Spoorwegen een weerspiegeling zgn van de verbetering van den econo- mischen toestand. Het derde kwartaal 1936 bleef 55 percent achter bij dezelfde periode van 1935. Het derde kwartaal van 1937 was echter 6 pet. hooger dan dezelfde periode van 1936. Dit kan alleen zitten in den verbeterenden econo- mischen toestand. Wanneer de verbetering van den toestand aanhoudt, is er in de toekomst hoop op een sluitende begrooting. Daaraan zijn we echter nog lang niet toe. Veel is reeds, dat er een einde is gekomen aan den ontstel lenden achteruitgang der ontvangs ten. Opleving in Suriname. In ons land en in Ned. Indië is opleving merkbaar. Het is bemoe digend dit te mogen constateeren, na zoo'n langen crisisnacht. Ook uit Suriname komt nu een hoop gevend geluid. De opbrengst van tal van producten wordt beter en ook de inkomsten vloeien ruimer. De opbrengst dér middelen was in 1936 meer dan sinds 1931 het geval was. Het eerste halfjaar van 1937 gaf in vergelijking met dezelfde periode van 1936 reeds een grootere stijging te zien dan die over heel 1936 ver geleken met 1935. Dus; gelukkig ook een begin van opleving in Suriname Drukker telegramverkeer. Algemeen werd verwacht, dat de geweldige uitbreiding van het tele foonverkeer het telegramverkeer een geweldigen duw zou geven. Het komt echter anders uit. Niet alleen is geen sprake van achteruitgang, maar het aantal tele grammen neemt nog steeds toe. Het vorige jaar werden circa 5 millioen telegrammen verwerkt. Er blijkt circa 20 pet. stijging te zijn, zoodat 1937 vermoedelijk zal komen aan het respectabele getal van circa 6 millioen telegrammen. Wat is „parkeeren?" Het blijkt telkens, dat er steeds nog bij vele automobilisten mis verstand bestaat omtrent het begrip „parkeeren." Velen meenen n.l., dat zoolang men zelf of eventueel een particulier chauffeur achter het stuur van een stilstaande wagen blijft zit ten, er nog niet geparkeerd wordt. Zulks is echter niet juist en ter voorkoming van onnoodige processen verbaal verzocht ons de K.N.A.C. er hier nogmaals op te wijzen, dat „parkeeren" is: het in stilstand heb ben op een weg van motorrijtuigen, rijwielen op meer dan twee wielen, of rij- en voertuigen, geen motor rijtuigen of rijwielen zijnde, anders dan tot het onmiddellijk uit- of inlaten of uit- of instappen van personen of het onmiddellijk laden en lossen van goederen. Een parkeerverbod geld dus voor alle soorten voertuigen, uitgezonderd gewone rijwielen. Bg een stationneerverbod vervalt ook de uitzondering voor het onmid dellijk laden en lossen van goederen; dan mag dus slechts worden stil gehouden voor het onmiddellijk laten in- of uitstappen van personen. De bovenstaande regelingen zgn thans ruim drie jaar oud. Zij werden in het Motor- en Rijwielreglement ingevoerd bij Koninklijk Besluit van 24 Maart 1934, hetwelk op 16 Juli 1934 ia werking trad. Vóór dien tgd kende de Neder- landsche verkeerswetgeving geen definitie voor parkeeren en station- neeren evenmin als de modellen van de desbetreffende verbodsborden, die thans wel algemeen bekend geacht mogen worden. Voor hen, die zich niettemin met de verschillende modellen van ver keersborden niet voldoende vertrouwd gevoelen stelt de K.N.A.C. op aan vrage gratis een vouwblaadje met de meest voorkomende modellen ter beschikking. Bacon-regeling. De thans geldende overeenkomst voor bereiding van bacon wordt niet verlengd. Ze wordt vervangen door een vergoedingsstelsel van f 1.65 per 100 Kg. Geen Zeppelin-dienst op Indië. Daar Duitschland geen luchtsche pen aan 't buitenland wenscht te leveren, zijn de plannen in zake een zeppelin-dienst op Ned.-Indië van de baan. Als onze mijnen uitgeput raken. Voor de afdeeling „St. Pancratius" der R. K. Staafspartg te Heerlen heeft de heer Jos. Pelzer, voorzitter van den Ned. R.K. mijnwerkersbond en lid van den gemeenteraad aldaar, Maandagavond in „Ons Volkshuis" een voordracht gehouden over: „Mgn- streekproblemen en Gemeentepoli tiek". De heer Pelzer begon zgn causerie met een inleieing over den levens duur van onze mijnen. De levensduur is zoo moeiljjk te bepalen omdat de schatting van den kolenrgkdom door deskundigen dik wijls zeer uiteenloopt. Daarbij komen ook technische en economische fac toren aan de orde. Hoe het ook zij, eens komt de uitputting onzer mgnen. De zekerste manier om geld te verspillen, is het koopen van goedkoope kleeding. Het verstandig uitgeven van Uw geld hangt niet af van wat U betaalt, maar van hetgeen U voor het geld krijgt. JOH. JEUKEN garandeert U echt maatwerk! ideaal in het dragen. U voelt het verschil en toch goed koop door zijn deugdelijkheid. Coupe en afwerking reeds bekroond met le prgs. Voor echte Maatkleeding ook voor U, Dames: Gemaakte ULSTER vanaf f 25.00 Langstraat la Telef. 162 De deskundigen geven een pro ductiecijfer van 950 millioen ton met de volgende cijfers over den levens duur van onze mijnen: Domaniale Mijn 20 jaar, Oranje Nassau Mijnen 30 jaar, Staatmgn Wilhelmina 35 jaar, Laura en Julia 40 jaar, Staatsmijn Hendrik 50 jaar, Willem Sophia 55 jaar, Staatsmijn Emma 65 jaar en Staatsmijn Maurits 70 jaar. De taxatie is geschied op den voor raad binnen de concessie-grenzen. De meest zuidelijke mgnen zijn het eerst aan het einde van de voorraden, de centra zullen zich geleidelgk ver plaatsen naar het Noorden. De uitputting zal zich geleidelgk voltrekken, maar binnen afzienbaren tgd staan wij voor het probleem. Vervolgens behandelde spreker de te voeren gemeentepolitiek in ver band met in de verre verte naderende uitputting. Spr. zeide sceptisch te staan ten opzichte van de verkrij- ging van nieuwe industrieën omdat deze daar zullen komen, waar de natuurlijke verhoudingen het guns tigst zijn. De geschiedenis leert, dat de mijnwerkers gaarne blijven waar zg woneD. De gemeenten zullen moeten uitzien naar de geëigende middelen om de menschen te binden b.v. door de verplaatsing van en naar het werk zoo goed mogelijk te maken, te zorgen voor geschikte verkeerswegen, de eigen gemeente als woongemeente aantrekkelijk te maken, stukjes grond ter beschikking te stellen, bij den termijn van sluiten van leeniDgen rekening te houden met den duur der mijnen. Zullen onze mijnen, vroeg spreker, in staat zijn de afvloeiende jaarklassen uit de school op te vangen Aan de hand van de cijfers toonde de heer Pelzer aan, dat met duizen den arbeiders minder en met de ver- zuimdiensten, in 1936 ongeveer dezelfde productie gehaald werd als in 1931. Daaruit volgt dat onze mijnen uiet meer de mogelijkheden bieden van het verleden en dat men zich niet eenzijdig mag oriënteeren. Door de crisis zijn eenige jaarklassen over geslagen, die niet meer in aan merking komen omdat men jongere arbeiders tot 18 jaar neemt. Daarom is het goed dat ook nu b.v. Kerkrade zijn ambachtschool krggt, waardoor elders bestaan mogelijk wordt. Uitge sloten is, dat werkloozen van elders nog werk in onze mgnen krijgen. Spreker behandelde nog de vraag waarom vele zakenmenschen in de mijnstreek nog zoo weinig bemerken van de opleving in de mijnindustrie. De gouden dagen door den invloed van de mijnindustrie zgn voorbij, de bedrijvigheid in en door de mijn industrie zal b v. voor de bouwbe drijven niet terugkeeren ook omdat er geen behoefte meer is aan groote complexen woningen. In 1936 is f 1.800.000 meer verloond dan in 1935, daardoor vergrootte de koopkracht al werd deze ook geremd door de financieele gevolgen in de gezinnen vanwege de verzuimdiensten. Maar er wordt iets over het hoofd gezien en wel dit, dat terwg'l in 1930 aan loonen uitgekeerd werd een be drag van 55 millioen, dit bedroeg in 1935: 33 millioen en in 1936; 35 mil lioen. Dat wij binnen afzienbaren tgd niet meer aan die 55 millioen komen, behoeft geen nader betoog Niet alleen ondervinden de zaken menschen daarvan de gevolgen maar ook de opbrengst uit de belastingen minder is geworden. Tenslotte betoogde spreker, dat de toekomst der mijngemeenten een voorzichtig financieel beleid eisebt en de gemeenten zich van gewaagde experimenten dienen te onthouden. INGEZONDEN. de huur in te houden. VRAAG 3. Een stoom- of motor wals voor een gemeente als Venray is uit den booze. Hoeveel dagen per jaar zou deze wals in een gemeente als Venray werk hebben. Ik schat dit op hoogstens 3 maanden en dan noem ik dit hoog, laat zeggen dat 500 uren gewalst wordt. Het huren van een stoomwals kost met be stuurder f 2.per uur, is in 500 uur f 1000.Een stoom- of motor wals voor een gemeente als Venray zou kosten plus minus f 10.000. Af te lossen in 5 jaar zou per jaar aan rente en aflossing zijn f 2500Dit wordt natuurlijk elk jaar aan rente iets minder. Voor een wals is noodig een speciaal vakman, welke minstens per jaar aan loon moet verdienen f 1200.is dus per jaar aan rente en aflossing f 2500,plus f 1200. is te samen f 3700. Nu spreek ik niet eens van de reparatie-kosten, welke zeer groot kunnen zijn. Verder moet men niet uit het oog verliezen, dat als een gemeente als Venray eenmaal zulke wals heeft, hiervoor ook werk moet worden gezocht en het dus eendure liefhebberrj^zal worden, hetgeen de belastingbotalers dit dan wel op hun belastingbiljet zullen merken. Het aanschaffen van een motor- of stoom wals voor een gemeente als Venray is dus niet alleen niet noodzakelijk, maar is niet te verantwoorden. En ik kan ook niet indenken, dat een raadslid in een gemeente als Venray ooit zijn stem hieraan zou kunnen en mogen geven, tenminste als hij de belangen van zulke gemeente wil voorstaan. Ik herinner mij nog, dat voor enkele jaren in de gemeente Venray ook stemmen opgingen voor het aanschaffen van een motorwals, dat toen een advies is ingewonnen bg den Hoofd-Ingeneur van den Provin cialen Waterstaat in Limburg en dat deze Hoofd-Ingenieur adviseerde niet daartoe over te gaan. Zoo iemand kan het toch wel weten, de Provincie Limburg heeft zelfs geen wals in eigen beheer, dat wordt steeds uitbesteed. VRAAG 4. Hg, die zoo iets wil doordrijven en forceeren is ziende, blind en hoorende, doof. VRAAG 5. Een koe, die geen vlekje heeft, is niet bont. VARAAG 6. Op trjd weten te spreken, is absoluut noodzakelijk, men moet niet alles doodzwijgen, daarom is spreken niet altgd zilver en zwijgen niet altijd goud. Of deze antwoorden afdoende zijn, zal misschien later blijken. OOK EEN ABONNÉ. Aan de Redactie van Peel en Maas. Beantwoording der vragen aan Abonné. VRAAG 1. Het lgkt mg wel, dat de aangeschafte brandweerkleeding en het schoeisel geschikt zgn om deze buitentijds te dragen, men ziet dat bijna dagelijks. Of dit geoor loofd is, is een tweede vraag. VRAAG 2. Volgens artikel 1586 en 1587 v.h. Burgerlijk Wetboek is de verhuurder van een gebouw of woning verplicht hetzelve te onder houden in zoodanigen staat, dat het tot gebruik waartoe het verhuurd is, dienen kan, de verhuurder moet daaraan, gedurende den huurtgd, alle reparatiën laten doen, welke nood zakelijk worden. Gebeurd dit niet, dan zou de huurder gerechtigd zgn VENRAY, 30 Oct. 1937. Waterschap N.^L. Beken. Tot Dijkgraaf vau dit Waterschap is benoemd de Edelachtbare Heer Burgemeester van de Loo, die met ingang van 1 Nov. a.s. eervol ontslag is verleend als Burgemeester van Venray, terwijl uit de gehouden stemming bleek, dat tot Hoofd ingelanden zgn gekozen uit het Kies district Venray de heeren P. Pubben, Merselo G. H. Houben, LeunenAnt. Poels, HofstraatG. Wismans, Heide; J. Loonen, Oostrum; P. J. v. Dijck, Ysselsteyn P. J. Steeghs, Castenray; H. Janssen, HenseniuspleiuTh. Peeters, OirloG. Reintjes, Leunen. Sevenum de heeren W. Everts, BurgemeesterP. J. HaenenP. NabbenL. VerstappenW. Lucas- sen J. H. v. d. Rgdt. Horstde heeren Dr. H. van Grunsven, Burgemeester H. J. Drab- belsJ. N. AmbrosiusP. H. M. JenniskensJ. A. H. Vullings. MeerloTh. Kessels, MaasbreeJ. Grubben. Helden: L. Stappers. Wanssum: Baron de Weichs de Wenne, Burgemeester. Benoeming. Tot Directeur van Huize „Assisië" te Udenhout is benoemd de Weled. Zeergel. Heer Dr. Veraart, thans verbonden aan het St. Annagesticht te Venray. Geslaagd. Onze dorpsgenoot, de Heer Herman Derks, die vorige week bg het ge houden examen te Utrecht op één punt na slaagde voor het Politie- diploma met aanteekening, slaagde deze week te 's Hertogenbosch voor het Politiediploma.

Peel en Maas | 1937 | | pagina 1