Gebr. Lucassen 4 Gemengde Berichten r/ Advertentiën. zaak gesloten. P. v. Opbergen Jzn. 0r. Lammen De Veilt I Spuria I Cosfumière TO BOOM Paardenverzelcer. DAMES. 8 Permanent WedJ.Kennis Zn Gekookte Metworst voordeelig gesneden half pd. 25 ct. Gekookte Schouderham voordeelig gesneden half pd. 40 ct. Slagerij Ckr. Coumans Kringproef aardappelenle prijs P. Spreeuwenberg, Ysselsteyn3e prijs M. Swinkels, Oostrum 4e prijs H. Emonds, Castenray, G. Michels, Heide en P. Dirks, Oirlo. BURGEMEESTER VAN DE LOO Voor ongeveer een jaar verspreidde zich in Venray het gerucht, dat de Edelachtbare Heer Burgemeester van de Loo onwel geworden was tydens zijn bezoek aan het Concours Hippique te Oostrum. Al had de Burgemeester niet wat men noemt een ijzersterk gestel, toch was ieder Gemeentenaar onder den indruk van van deze plotselinge ziekte en stortte gaarne een vurig gebed voor het algeheel en spoedig herstel van den Burgervader, wiens bestuur een ieder voelde. Onwillekeurig dacht men terug aan het tragisch gebeuren van het overlijden van den grooten Venrayer Jan Poels, die ook bij zijn werken voor Venray onwel werd en kort daarop overleed, en menigeen vreesde dat de ziekte van Burgemeester van de Loo zulk een treurig slot zou hebben. Dit gebeurde gelukkig niet en de hoop leefde op, dat Venray zyn energieken Burgemeester zou be houden. De tijd verliep en men zag of hoorde zeggen: de Burgemeester gaat goed vooruit, hij was daar of daar aan het wandelen. Maar het bleek meer en meer, dat de sterke werkkracht, die de Burgemeester tydens zijn geheel Bestuur op elk gebied ten toon spreidde, niet meer kon worden uitgeoefend. Herstel werd nog verhoopt van rustkuur en vacantie, echter de door zeer velen vurig verwachtte beterschap bleef uit. Men zegt weieens, dat tijdgenooten de beteeken is van een bepaalde figuur niet juist kunnen zien. Zulk een figuur moet gezien worden met de geschiedenis op den achtergrond. Indien dit zoo is, zal de figuur van Burgemeester van de Loo uit de geschiedenis van Venray naar voren treden als die van een Magistraat zonder vrees of blaam, onder wiens bestuur een grootsch tijdperk werd doorleefd. In het jaar 1916 tot Burgemeester van Venray benoemd, schonk hij dadelijk zijn volle werkkracht aan de toen bestaande distributie van tal van levensbenoodigdheden en het is een blijvende eer voor den Burge meester, dat Venray uit dezen tijd kwam, zonder dat de Gemeente met schuld bleef zitten. Van hoeveel gemeenten kan dit gezegd worden Een geheel nieuwe Parochie ver rees tijdens zijn bestuur op een plaats, waar vroeger de eenzame Peel zich uitstrekte. Daarbij kwamen nog een prachtige uitbreiding der Kom van Venray, een rioleering met vloeiveld, een Landbouwschool en een Landbouwhuishoudschool, een prachtig in stijl herbouwd en ver groot Raadhuis, school- en wegen bouw, organisatie der Brandweer, omzetting Arbeidsbeurs, werkver schaffing, steunverleening, Ziekenhuis en Waterschap. Het zijn alle monu menten van de geweldige geest- en werkkrachten, waarmede Burgemees ter van de Loo voor aller oordeel naar buiten trad. Doch wie zal schetsen, hetgeen hij binnenkamers voor Venray's welzijn deed Zijn begrootingsbecijferingen, zijn bestudeering der talrijke ver ordeningen, de redactie van corres pondenties, waarmede hij de ambte naren zooveel werk uit handen nam. Voeg daarbij nog, dat de Burgemeester zitting had in het college van Arm bestuur, Kerkbestuur, dat hij Voor zitter of Eere-voorzitter was van meerdere instellingen en bedenk daarbij dat hij deze posten niet als eeretitel beschouwde, maar steeds en overal zijn volle werkkracht aan gaf, zoodat er niet veel was in Venray of de Burgemeester leefde mee. Hoeveel particulieren wonnen niet zyn waardevol advies in in belang rijke en soms moeilijke privé-aan- gelegenheden. En dit alles samen geeft een mooi beeld van de enorme werkkracht van Burgemeester v. d. Loo, welke Venray nu gaat ontberen, daar de Burgemeester, die zijn ambt lief had en voor alles het heil zijner gemeen te zocht, nu herstel zijner gezondheid uitblijft, gemeend heeft aan H.M. de Koningin eervol ontslag te moeten vragen met ingang van 1 Nov. a.s. Nu dit bekend werd, bleek het, hoe ieder Venrayenaar, soms ondanks zich zelf, onder den indruk is van het aanstaande gemis van 't grootsch bestuur van den Burgemeester. Al doet scheiden wee, dankbaar heid gebiedt een hartelijk gebed te storten voor toenemend welzijn van Burgemeester v.d. Loo, opdat hy nog vele jaren van zijn rust moge ge nieten en zijn gewaardeerd advies mogelijk nog lang kan ingewonnen worden, V akteekenschool. De wintercursus begint a.s. Vrijdag 1 October om 6 uur. Alle oud- en nieuwe leerlingen worden dan ver wacht. Dit bericht geldt tevens als kennisgeving. Ofschoon 't leerlingen aantal compleet is, kunnen nog eenigen in de nieuwe cursus geplaatst worden. Spoedige opgave noodzake lijk, bij een van de adressen, in het blad van de vorige week bekend ge maakt. De Marechaussee A. Klaassen van de Brigade der Kon. Marech. alhier is bevorderd tot Wachtmees- ter-tit. met standplaats Venray. Afsluiting weg. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door hen ingevolge het wegen reglement, de weg, voorkomende op den staat van wegen en voetpaden onder No. 59 vanaf den provincialen weg van Venray Daar Horst, aan sluitende aan de perceelen Sectie C 5831 en C 5634 tot aan het voetpad aansluiting gevende aan den Ouden Oostrumscheweg tusschen de per ceelen Sectie C 5727 en Sectie C 3895 op Zondag 26 SEPTEMBER a.s. vanaf des namiddags drie uur tot des namiddags zes uur voor alle verkeer is afgesloten, zooals op de ter plaatse aangebrachte bordjes is vermeld. Venray, 24 September 1937. Burgemeester en Wethouders van Venray G, H. Houben l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belangheb- hebbenden, dat het Kantoor van den Gemeente-Ontvanger gesloten is van 25 tot en met 29 Sept. a.s. Voor het doen van betalingen ver- voege men zich ter Secretarie. Venray, 23 September 1937. De Burgemeester van Venray, G. H. HOUBEN 1. b. Bouwvergunning. Ingevolge de Bouwverordening alhier werd vergunning verleend aan Mgr. P. Wijnhoven tijdelijk te Venray tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Draal- straat. „Gitzels'^molen. De bij allen in Venray bekende „Gitzels"-molen is dezer dagen ver kocht aan den Heer Gerard Stoks, molenaar, Leunsche weg. Deze molen, die de oudste is van alle zes in onze gemeente, is ruim 150 jaren onafgebroken in het bezit van de familie Gitzeis geweest, die er vroeger naast de graanmalerij, ook nog een olieslagerij in gevestigd had. Moge de familie Stoks er nog vele jaren plezier van beleven T entoonstelling. Zondag, Maandag en Dinsdag hield onze Kleermakerspatroonsbond eene tentoonstelling, waaraan tevens een vakwedstrijd was verbonden. Door vaklieden en ook niet-vak lieden werd de Wïlhelminazaal in die dagen goed bezocht. Raadsvergadering A.s. Dinsdag zal de Raad der Gemeente Venray een openbare ver gadering houden. Aanvang 3 uur. YSSELSTEYN. Door Ruiterclub, Handboogschutterij en Voetbalver- eeniging werd besloten deze winter een tooneeluitvoering te geven op Zondag 5 en Woensdag 8 December. WANSSUM. Donderdag 16 Sep. tember j.l. herdacht de postbode J. Michels alhier den dag waarop hij voor 25 jaren in dienst trad bij de Ned. Posterijen. Ofschoon M. dezen dag ongemerkt wilde laten voorbij gaan, heeft het hem toch niet aan gelukwenschen ontbroken. Op Kermis-Zondag zal alhier door Credo Pugno een filmavond gegeven worden, ten bate van lief dadige instellingen. Als hoofdfilm zal vertoond worden Michael Strogoff (de Koerier van den Tsaar) en als bij film „Het was Vrijdag de 13e". Zaterdag had de landbouwer H. alhier het ongeluk, bij het in stel ling brengen van een dorschmachine, dat de tractor' omsloeg. Als door een wonder ontkwam H. aan een groot gevaar. Met man en macht werd de machine overeind geholpen, waarbjj bleek dat de stuurinrichting totaal vernield was. De knecht van den landbouwer J. alhier had het ongeluk, bij het opslaan van een geladen kar, deze op zijn voet te krijgen. Hij moest zich onder geneeskundige behande ling stellen. Oud goud gevonden Bij het grondwerk nabij de kerk te Maashees zijn 22 gouden munten uit de jaren 15601600 gevonden op een diepte van twee meter. Ook werd gevonden een gouden ring met blauwe steentjes. Alles is geheel gaaf ge bleven. MAASHEES. Teneinde voor den dienstplicht, lichting .1939 inge schreven te worden, moeten de man nen, die geboren zijn in 1919, zich ter Secretarie aanmelden. Hiertoe zal zitting worden gehouden voor Maashees en Holthees op Maandag 4 October a.s. des voorm. vanaf 10 uur en voor Overloon op Dinsdag 5 Oct. a.s. vanaf 10 uur voorm. Mond- en klauwzeer. Te Velden werd aangifte gedaan van een geval van mond- en klauw zeer bij het vee van de gebr. L. te Schandelo. Een kalf is aan de ziekte bezweken. De wettelijke waar schuwingsborden zijn aan het perceel aangebracht. HORST. Maandagmiddag reden twee personen uit Venlo in beschon» ken toestand op den Venl. weg met hun auto tegen een boom. Hevig bloedend werden zy in het zieken huis alhier verbonden en konden weer huiswaarts keeren. De auto was danig vernield. De eerste overdekte veemarkt- hal in Limburg. Te Horst heeft onder zeer groote publieke belangstelling de eerste steenlegging plaats gehad der in aanbouw zynde overdekte Veemarkt hal. De plechtigheid werd verricht door Dr. H. A. C. M. van Grunsven, burgemeester van Horst. Hierbij waren tegenwoordig het Dagelijksch Bestuur der Gemeente, raad- en marktcommissie. Deze veemarkthal is van zeer groote beteekenis met betrekking tot den handel, speciaal in Nood- en Midden-Limburg. Spreek beurten werden o.a. gehouden door den heer Ambrosius, voorzitter der Marktcommissie, door den burge meester en het Prov. Statenlid Drabbels. Als bijzonderheid kan ge meld worden, dat dit de eerste over dekte veemarkt in Limburg is. HOLTHEES. Morgen Zondag zal onze Schuttei ij een schietconcours organiseeren, waaraan door eenieder kan worden deelgenomen. Deze wedstrijden worden gehouden bij Café W. Loonen. Zie advertentie, Onze voetbalclub heeft haar seizoen geopend door Zondag een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen Volharding II uit Vierlings beek en won met 32. Steekpartij te Venlo Voor de Rechtbank te Roermond diende Dinsdag de zaak tegen den Venlonaar W., verdacht van mis handeling, den dood tengevolge heb bende, van den handelaar Luys, die een oogenschijnlijk niet veel bedui denden steek in den arm kreegin de wond kwam een infectie en de getroffene overleed een dag of 10 later in het Ziekenhuis. De zaak werd voor verdere behan deling en nader verhoor uitgesteld tot 12 October a.s. Drama te Velden. Een gruwelijke ontdekking deed Dinsdagmorgen een landbouwers knecht die in het Kranenveld even ten Oosten van het dorp aan het ploegen was. Achter een stroomijt vond hij de lijken van twee personen, een jongen en een meisje, die beiden bloedige wonden aan het hoofd ver toonden. Onmiddellijk waarschuwde hy den veldwachter, die met hem mee het veld in ging en die spoedig zag, dat zich hier een ernstig drama had afgespeeld. De beide personen bleken vreemden te zyn. Uit de papieren, die op de lijken gevonden werden, bleek, dat de jongen was de 25-jarige Joh. S., geboortig uit Hamborn en wonende te Geleen. Ook het meisje, de 22- jarige H. C. O. was in Duitschland geboren en woonde in Geleen-Lutte- rade. Knaapje overreden en gedood. Woensdagavond is te Tegelen het driejarig zoontje van de familie W. onder een met aardappelen geladen kar, waarvoor een paard gespannen was, geraakt en op slag gedood. Het knaapje, dat naast zijn moeder liep, struikelde over een steen en kwam onder een der wielen van den wagen terecht. Garnizoen te Roermond 1 Burgemeester Reijmer van Roer mond is voor eenige dagen door den Minister van Defensie in particuliere audiëntie ontvangen, teneinde de wedervestiging van een garnizoen in Roermond te bepleiten. Doodelijke val De 24-jarige stucadoor W, G. uit Roggel, werkzaam te Bilsen (B.) had aldaar het ongeluk van een 4 Meter hoogen steiger te vallen, waarbij hy een schedelbreuk, een hersenschudding en een verbrijzelde knie opliep. Naar het ziekenhuis te Maeseijck overgebracht is hij daar, zonder bij kennis te zijn gekomen, aan de ge volgen overleden. Wijziging dienstplichtwet Broederdienst en loting afgeschaft Ingediend is een wetsontwerp tot wyziging van de Dienstplichtwet. Hierbij wordt het jaarlijksch contin gent verhoogd tot 32.000 man, de broederdienst en de loting worden afgeschaft en de eerste oefeningstrjd voor de onbereden dienstplichtigen wordt verhoogd tot 11 maanden. Invoer Deensch vleesch Het Statistisch departement van Denemarken deelt mede, dat in de week van 1319 September naar Nederland zrjn uitgevoard 555.000 Kg. rundvleesch en 117 piarden. Door een auto gegrepen Donderdagavond is op den Mierlo- scheweg te Helmond een ernstige aanrijding gebeurd waarbij mej. B. een zware hersenschudding en inwen dige kneuzingen bekwam Biggenmerken. Wij vernemen van bevoegde zyde, dat het aantal aangebrachte biggen merken in de week van 6 tot 11 September bedroeg 42.371 (vorig jaar 44.272). Van de toekenning 1937 zijn van 1 Januari tot 11 September in totaal aangebracht 1.218.530 (vorig jaar 1.431.644) merken. By de beoordeeling van deze cijfers dient niet uit het oog te worden verloren dat dit jaar 6 pet. minder biggenmerken zijn toegekend dan vorig jaar. Nieuwe belastingen Maar het „Vad." verneemt, over- I weegt de regeering ten ernstigste, de dekking van een deel der ver hoogde defensie-uitgaven te vinden in den vorm eener weerbelasting, drukkende op hen, die vrygesteld zijn van militairen dienstplicht. Ook aan opcenten op een of meer directe belastingen schijnt te zyn gedacht. Van dorschmachine gevallen Woensdag wilde het 12-jarig zoontje van den heer L. Klabbers j te Overasselt, toen hij naar school ging, op een dorschmachine, welke met een paard bespannen was, klimmen. Het knaapje viel er af en kreeg de wielen over het hoofd en jde borstkas, welke werd ingedrukt. De jongen was op slag dood. De electrificatie der spoorwegen. Nu de aanleg der electrificatie zoo vlot is verloopen en feitelijk alleen nog de plaatsen, waar groote werken aan de sporen worden uitgevoerd, de voltooiing van het geheele elec- trische net in den weg staan, zooals Amsterdam en Utrecht, terwijl de electrische treinstellen ook reeds zoo goed als gereed zijn, is, naar de Msb. verneemt, de mogelijkheid niet uit gesloten, dat op de baanvakken, waar dit mogelijk is, deze electri sche treinstellen reeds voor de nieuwe dienstregeling van Mei 1938, in het verkeer gebracht zullen worden. Wanneer dit precies zal gebeuren, is nog niet te zeggen en hangt nog van verschillende omstandigheden af. doch het ligt in het voornemen, de in-gebruik-stelling geleidelijk te doen geschieden. Het spreekt van zelf dat dit geen wyziging in de bestaande dienst regeling zal brengen, zoodat de tegenwoordige snelheid dus tot Mei a.s. niet zal worden verhoogd. Loods uitgebrand. Donderdagnacht half 2 werd brand ontdekt in een loods, achter het pand van de firma Mollemans in de Zuiderstraat te Helmond. De loods dient als opslagplaats voor de firma Mollemans, die op kermissen reist. Ook thans waren een orgel, een danstent, wagens en nog tal van andere voor het bedryf noodige zaken in de loods ondergebracht. Het orgel en de danstent waren juist Woensdagavond uit Berlicum naar Helmond gebracht. De brandweer van Helmond wist het vuur tot de loods te beperken. Zij kon echter niet verhinderen, dat de loods met den zoo brandbaren inhoud geheel uitbrandde. Een truck met aanhangwagen, door den onder nemer voor de loods neergezet, kon bijtijds worden weggereden. De schade, welke op ongeveer zevenduizend gulden wordt geschat, wordt door verzekering gedekt. Zeldzaam kloosterjubileum. Een zeer zeldzaam klooster jubileum zal op 5 October a.s. in de Congre gatie der Eerw. Zusters van O. L. Vrouw Moeder van Barmhartigheid te Tilburg gevierd worden. Op dien datum is het 75 jaar geleden, dat de Eerw. Ludovica (mej. M. Kunstman uit Asten) haar intrede deed in ge noemde congregatie. De jubilaresse is thans 91 jaar oud en verblijft momenteel in het St. Theresiage- sticht te Diessen. Daar 'n 75-jarig klooster jubileum in genbemde con gregatie nog nimmer voorkwam maakt men zich op om dit jubileum met grooten luister te herdenken. Metaalschaarschfe in Duitschland. Men heeft berekend, dat Duitsch land thans per jaar minstens 26 mil- lioen ton ruwslaal verbruikt. De jaarproductie bedraagt slechts 19 millioen ton. Duitschland heeft dus een tekort van 7 millioen ton per jaar. In het heele jaar 1932 bedroeg de productie van ruw staal in Duitschland slechts 5.7 millioen ton. Het tekort aan ruw staal is dus thans grooter dan de heele productie van 1932. Tempora mutantur.... Natuurlijk is het grootste gedeelte een gevolg van de bewapening Hier bij zijn sinds 1932 gekomen de werk verschaffingsprogramma's, welke voor de overheid worden uitgevoerd, de geweldige bouwwerkzaamheden voor de partij, de grootere woningbehoefte door de stijging van de bevolking, de verbetering van den export, het algemeene economische herstel en ten slotte het vierjarenplan met zijn groote investeeringen. Afgrijselijke fooneelen in Kanton. Opnieuw zijn Donderdag minstens tien zware Japansche bommenwer pers gesteund dcor gevechtsvlieg tuigen boven Kanton verschenen. Zy hebben boven de Chineesche stad een aantal bommen laten vallen. Men vreest, dat het aantal slacht offers van dit laatste bombardement het aantal te Nanking om het leven gekomen personen verre overtreft. Verschillende wijken zijn door de Japansche luchtaanvallen volkomen verwoest. Heele straten in de dichtbevolkte armenwijken der stad zijn letterlijk door de bomexplosies aan flarden gerukt. Op sommige plaatsen liggen de lijken even dicht bijeen als vliegen op vliegenpapier in den zomer. Menschelijke ledematen en af schuwelijk verminkte lijken liggen in een afgrijselijke verwarring door elkander. Sommige tooneelen, welke zich in de straten van de dichtst bevolkte wyken voordoen, tarten elke be schrijving. Het lijkt, alsof men zich in een reüsachtig, afschuwelijk abattoir bevindt. In de kleine huizen der arme Chineezen zijn reusachtige gaten geslagen, welke gevuld zijn met puin, waaruit hier en daar ledema ten van uitelkander gescheurde lichamen steken. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 17 tot 24 Sept. GEBOREN Henricus Th. L. Willemsen, Castenray Hermanus W. Boom, O. Oostr. weg Peter J. M. van Soest, Langstraat Arnold J. J. Wismans. Leunsche weg Peter H. G. Leyssen, Heide. GEHUWD Jan H. Greijn, oud 47 jaren, pluim veehouder, te Venray en GertrudM. Linssen, oud 47 jaren, zonder beroep te Tegelen. Gerlacus M. H. van Ass, oud 34 jaren, landbouwer en Maria P. Gee- rets, oud 27 jaren, zonder beroep, beiden te Venray. OVERLEDEN Wilhelmina Jacobs, weduwe van A. Paulus, oud 81 jaren, Oostrum. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Parochiekerk gironummer 136144. Heer der weekkap. Linssen, Tel. 186 Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. 8 uur H. Mis ter eere van den H. Gerardus-Majella, 2 uur kleine Congregatie, half 3 Kinderlof, 6 uur Lof ter eere van den H. Gerardus-Majella en vereering H. Relikwie. Geen Apostolaat des Gebeds wel op Zondag 3 October. MAANDAG half 8 leesmis voor Simon Willems, 8 uur Sol. jaarg. voor Dr. Mgr. P. J. Hoefnagels en ouders, 7 uur Lof. DINSDAG half 8 jaarg. voor Gert. en Maria Mosmans, 8 uur jaarg. 2de klas voor de Weleerw. Heeren Frans en Mathijs Roelofs, Jacob Michels en echtgenoote. WOENSDAG half 8 leesmis voor Joh. Claasens, 8 uur jaag. voor de gebroeders Piet, Joseph en Martinus Janssen. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Jongensschool. 8 uur jaarg. 2de klas voor Petronella Camps ouders en zusters. Van 89 uur H. Uur. Trouwe opkomst verwacht. Biechten van 78. VRIJDAG 1ste der maand en ver eering van het H. Hart van Jezus, half 7 gez. H. Mis, half 8 besteld jaarg. voor Lambert Sïckes, Familie Swinkels en Sickes, 8 uur gestichte leesmis, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. ZATERDAG half 8 gez. H. Mis voor eene 25-jarige echtvereeniging, 7 uur Lof. Biechtgelegenheid van 58 uur. A.s. ZONDAG 3 October feest van O.L.Vr. Rozenkrans. Vanaf Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondagavond is iD onze kerk te verdienen een vollen aflaat zoo dik wijls men de kerk bezoekt voor allen die waardig gebiecht en gecommu niceerd en bidden tot intentie van Z. H. Paus, 6 x Onze Vader, 6 x Wees Gegroet en 6 x Eere zij den Vader enz. Gedurende de maand October 6 uur Lof, rozenhoedje en gebed tot St. Joseph. Wegens 't H. Uur is deze maand geen recollectie voor de bestuurders der Werklieden ver eeniging. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige G. v. d. Putten. P. v. Rijt, G. Spee, H. VermeuleD, H. RongeD, J. van Heyster, A. Oudenhoven, P. Vollen- berg, H. Sanders, H. Camps, Hub. Schols, J. Boom, H. Litjens. Congregatie. Zondag 2 uur kleine Congregatie. K. J. V. Zondag 11 uur vergadering voor allen die mee helpen aan de Faincy- Fair, degenen die niei op deze ver gadering kunnen komen, willen die voor die tijd even opgeven welke uren ze kunnen helpen. 6.30730 Margaretha Sinclair club. Contributie meebrengen. Maandag 7 uur Leidsters Apostelaatsleden. 8 uur algemeene vergadering voor alle K J.V.-ers. Poetsen door Leidstersclub. K. J. M. Zondag 3 uur Theresia en Rosa v. Lima groep. 4.30 Marietje Filipetto en Agnes groep. Woensdag half negenhalf tien Gymnastiekles. Kaarten voor de Ontwikkelings avonden kan men bekomen bij Nellie Muis schoolstraat. Patronaat ZONDAGWegens fancy-fair geen Patronaat. Van 3—4 uur kunnen alleen de patronaatsleden vrij binnen komen. Deze vrijstelling geldt niet voor de tentoonstelling, noch voor de attracties in de zaal. Later wordt gewone entree geheven. WOENSDAG om 7 uur groepen voor de Jo. Wachters. Ballonopstijging is voor de Patro naatsleden aldus geregeld Klein- en Middenpatronaat 10 ct.Jongelingen- vereeniging, Groot Patronaat en Goud-Pluvier 15 ct. Kaartjes worden afgegeven na de Hoogmis aan 't Patronaat. Aan de cassa wordt de gewone aangekondigde entreeprijs geheven. Paterskerk Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om kwart na acht de Hoogmis uit dankbaarheid. Ge legenheid om te biechten aan de Evangeliezijde. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. Onder de H. H. Missen collecte voor Credo Pugno, welke bijzonder wordt aanbevolen. DINSDAG gedurende de uitsteliing v.h. Allerheiligste te verdienen volle aflaat, 7.30 gezongen Antoniusmis, 's avonds 6 uur gez. Vespers en Lof ter eere van St. Antouius. VRIJDAG, eerste Vrijdag van de maand, 7.30 gez. H. Mis ter eere van het Goddelijk Hart met Litanie, 's avonds 6 uur gez. Vespers met Lof en akte van toewijding. Deze dag begint de Octobermaand. Eiken avond 6 uur Lof met voorgeschreven gebeden der Octobermaand. OP DE WEEKDAGEN de H. Mis. sen om 5.306.157 en 7.30. Dagel. om 7.30 een H. Mis voor klooster en weldoeners. Derde Orde. Morgen ZONDAG vergadering voor de leden der Derde Orde. Om half tien H. Mis, welke zal worden opge dragen voor br. Peter Johannes Arts, zr. Gertruda Smits en br. Johannes Claessens. Daarna vergadering der mannen, 's Middags om half drie vergadering voor de vrouwen, 's Mor gens en 's middags na de vergade ring korte zangrepetitie voor het feest van Sint Franciscus. Jonge Derde Orde. Morgen ZONDAG om half elf in het St. Jozefsgesticht, vergadering van de Jeugd Derde Orde, afdeeling Meisjes. Aller opkomst met aandrang gewenscht. Districts-Arbeidsbeurs I Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 kindermeisje v. Broekhuizen 1 boerendienstmeid v. Wellerlooi Metselaars, opperlieden en grond werkers voor België. Metselaars voor Duitschland. Arbeidskrachten ten behoeve dei landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 kappersleerling 1 slagersleerling 1 smidsleerling 1 burgerdienstmeid voor Eindhoven 1 boerendienstmeid v.d. Wellerlooi 1 jongen voor boerenwerk 1 nette jongen voor boodschappen BIEDEN ZICH AAN 1 boerendienstmeid voor Paschen 1 huishoudster 6 dagmeisjes burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j. en ouder 2 meubelmaker.s Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. molenaarsknechten 1 Schildersknecht en 1 leerling 1 Boerenknecht voor October 1 boerendienstmeid 1 burgermeisje voor Helmond Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. Wegens familieomstandighe den is op ZATERDAG 2 OC- BER mijn 2 Markt. Iluidarts houdt spreekuur te VENLO, Houtstraat 4 op Zondag 26 September van 3 5 uur. Zondag 26 Sept. half 2 Competitiewedstrijd Beek en Donk Terrein Leunscheweg. Entree 20 ct. Ondergeteekende maakt be kend dat zij zich heeft gevestigd als Prima afwerking. Billijke prijzen In ieders gunst aanbevelendj Oude Oostr. weg 37a, Venray Gedipl. Costumière. v. d. Landbouwbond. Premiebetaling Zondag 26 Sept. voorm. van 11 tot 12 uur in caté M.Janssen te Merseto. De premie bedraagt l1/, pet. Met ingang van 1 Oct. a.s. wordt de schadevergoeding voor onteigende paarden terugge bracht op 80 20 Het Bestuur. vanaf heden zijn onze prijzen van systeem Maier tijdelijk geheel compleet f 2.2%. t Nieuwste systeem Wella buitengewoon compleet f 3.80. Profiteer hiervan. Aanbevelend, Patersstraat 5 Tel. 159 Een mooie sorteering Haardkachels en Kachels Vloerplaten, Kolenbakken Vul- emmers en alle winterartikelen. Electr. Waschmachines De bekende THISSEN Veevoeder en Waschketel 50 pet. brandstof- besparing. Alle huishoud, artikelen. Concurreerende prijzen. Smeder y Telef. 191 LEUNEN Hof at raat iT

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2