DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Radio-Centrale Venray A. E. CAMPS, Oostrum Ons weekpraatje. Van de Sport velden. Qemengde Berichten DERDE PROGRAMMA Markten Vruchtboomen Rozen, Haaf/- en Sierplanten Zaterdag 18 September 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 38 Oude en nieuwe romantiek. We zyn een volk van harde werkers, helaas, véél wat teer is, vergrijzelen we in onze gespierde knuisten. Een „moderne" roman eindigt met de wanhoopsschreeuw van een jonge bedrogen moeder, of met een echt scheiding, dan wel met een zelfmoord. De moderne romantiek immers is realistisch, écht, naar het leven ge- teekend. Jammer, dat in het oog van den modernen schryver als „het" leven slechts het bestaan van geestelijk- en moreel gederailleerden of van maatschappelijk desperado's wordt gezien of erkend. Vroeger.... Ik bedoel niet alles van „vroeger" te idealiseeren. Van vroe ger plegen we het lieflijke en mooie te onthouden en we doen met meer of minder succes ons best om het beroerde uit dien tijd te vergeten. De vroegere romantiek had óók ge breken ze was meestal te zoetelijk. Maar als 'n mensch zich in die dagen met het lezen van een boek had omspannen en hy las op de laatste bladzijde van de zaligheid der jonge liefde, welke bloeide in de harten van twee menschenkinderen ....diep blozend fluisterde ze hem iets in het oor, waarop hij haar, die straks de moeder van zijn kind zou zijn, innig omhelsde.... dan moest je wel eens glimlachen om alwéér zóó'n slot, maar je lachte tenminste; er was vreugde in je, omdat alles, zooals het daar geschreven stond, schoon en goed was. Je vloekte dan niet tegen de maatschappij, tegen de menschen en tegen God, zooals zoovelen geneigd zijn te doen, als ze een moderne roman hebben ge lezen, welkeop rauwe wijze alle vuilheid en goorheid van het leven aan den zelfkant onzer beschaving blootlegt en ons de intieme huis huishouding binnenvoert schier uitsluitend van hen, die door eigen schuld of de schuld van anderen, soms van „de maatschappij", de ver- worp'nen der aarde werden. Van de goede oude romantiek vond ik terug in hetgeen ons werd geopenbaard uit de liefde van het jonge Nederlandsche prinselijke paar. Ik beluisterde het uit de mede- deelingen van de moeder der prinses voor de radio omtrent de wyze, waarop de prins en prinses elkaar hadden „gevonden." Ik beluisterde het uit het woord van prins Bern- hard toen hy zich voor het eerst tot het Nederlandsche volk richtte. En boven al beluisterde ik die schoone oude romantiek uit de wijze, waarop prinses Juliana kond deed van haar verwachting omtrent een aanstaand moederschap. De positie eener toekomstige vorstin is nu eeDmaal een zeer bij zondere. De straliDg van haar huwe lijksgeluk kan noch mag zy laten begrenzen tot de wanden van haar eigen home, want er is heel een volk, dat er belang by heeft, of en hoe het verbond, dat ze sloot voor het leven, zal worden gezegend. De wijze, waarop Juliana mede- deeling deed van de blijde verwach ting, welke haar vervulde, de woorden waarin ze deze kondschap vervatte, dat alles was even teer en gevoelig als de fluistering vau de jonge bruid aan het oor van den geliefde, in een levensroman van den „goeden ouden tyd." En hoe behandelen wy als volk deze teedere intimiteit We tconen ze ons volkomen on waardig. Deze uitspraak houdt wel degelyk rekening met de gelukkig tallooze individueels uitzonderingen. Met „we" bedoelen we het spraak makende deel van ons volk, de vox populi, zooals deze zich openbaart in de gesprekken van den dag, op straat, in tram en trein, aan de bittertafel en „op de zaak." We toonen ze haar ook onwaardig door de wyze, waarop ze door den Neder- landschen handelsgeest wordt uitge baat. Helaas, „we" zyn grof, in ons sentimentsleven. We zijn laten we dè.t aannemen over het algemeen flinke kerels voor ons werk. In dat opzicht steken we by heel veel buitenlanders gunstig af. Maar onze geest is als onze hand; die geest is niet besnaard, maar gespannen met kabeltouw. Met onzen zin voor humor is het algemeen slecht gesteld'n grapje slaat niet aan op de kabeltouw snaren van onzen geestdeze kun nen slechts in beweging worden gebracht door het neerploffen van grove bonken lol. De gemiddelde Franschman en ook de Engelschman kunnen evenzeer een teere zaak als de blyde ver wachting in een vorstenhuis, in het gesprek van den dag betrekken, maar zullen dat doen met een fyn- zinnige toespeling. Van een ander gehalte zyn de „moppen", die ons volk over zoo iets ten beste geeft. Zó zijn over het algemeen grof, plat, ordinair, vaak geméén, Ze getuigen van wan smaak. f. Zeker, we meenen het meestal niet zoo slecht als men uit onze uitingen zou behooren te besluiten. We weten wel, dat het mooi en teer is, wat we bespreken of beduiden en we er volstrekt niet ongevoelig tegen over. Maar onze koestering is die van den onwennigen verliefde, die beter met de schop dan met het hart van zyn uitverkorene kan om gaan en zich eerst in de handen spuwt vóór hy de karwei aanvat gener „verklaring" »nn zyn meiske Ik herinner me hoe de maanden vóór de geboorte van prinses Juliana werden ontsierd door allerlei grof heden in de dagelyksche gesprekken en door velerlei plompe uitingen van den handelsgeest, dien velen tydelyk aan hun Oranjezin koppelden. Heel wat gevoelige en op beschaafde manieren gestelde Nederlanders die zyn er gelukkig óók nog! alsmede tal van bezorgde ouders, slaakten een zucht van verlichting, toen die blyde-verwachting-periode kon worden afgesloten. Moet het wéér zoo worden Laten we ons toch een beetje in- toomen, bedenken, dat we iets teers in handen dragen, dat vergruizeld zal worden, als we er naar onzen volksaard in knypen en drukken. Een gelukkig verschynsel is het algemeene protest, dat in de bladen tot uitdrukking komt tegen de po gingen van sommigen om od ze slechte manieren in teere gevallen uit te baten. Denzelfden dag, waarop de Staats courant het eerste officieele bericht omtrent den gezondheidstoestand der Prinses vermeldde, verschenen ook de eerste teekenen van commercieele vaderlandsliefde op straat en in de winkels: een cartonnen insigne met toepasselyke emblemen en een aantal prentbriefkaarten. Op een hiervan staan twee ooievaars, elk met een net verpakten rozigen baby, respec tievelijk gemerkt „Hy" en „Zy", en vragen elkander: 't Is tyd om te beslissen hier: Wie onzer wordt Hof-lev'rancier Op een andere klepperen zes ooie vaars in koor om één zuigeling, in nationale linten verpakt: „Wij [zyn, met zes, van zessen klaar; Wie onzer wordt DE ooievaar Een volgende langsnavel zegt het nog duidelyker: „Van w&ar dit mooi Oranje-lint 't Past by dit lief Oranje-kind." Dat de dichter van deze stuntelige rijmelarij, de nationale bard Clinge Doorenbos, rijmpjes fabriekt ter aan beveling van Amstel bier of Dal- meyers cursussen. Zij hem van harte gegund. Maar wann er hij de majesteit van het moederschap befrunnikt met geestlooze rymen bij wansmakelijke plaatjes, dan past een woord van protest, zoo critiseerde de „Haag- sche Post". Wie Oranjeliefde en moederschap op deze wijze ten eigen bate tracht te exploiteeren, brandmerkt zichzelf en verdient onze hartgrondige ver achting. Laten we ons ook matiging op leggen dat is trouwens ook het verlangen der a.s. moeder zelve bij den drang tot vorming van aller lei comité's, welke zich in de en tourage bedoelen te dringen van de te verwachten blyde gebeurtenis. Wie écht worden bewogen door het hooge geluk, dat het prinselyk paar thans toelacht, dien zal het een zórg zyn te weten, dat zoovelen anderen jonge moeders de volheid van zulk een geluk onthouden wordt door materieele bezwaren, door haar armoe. Wie er zóó over denken, zullen er voor y veren, dat althans in de dagen waarop de Kroonprinses en haar ge maal met heel het volk naar we hopen reden zullen hebben om blijde te zyn en te juichen, geen moeders liggen te zuchten om haar geluk. Daarom pryzen we het initiatief van Rotterdarasche vrouwen, die beoogen om aan minstens honderd jonge vrouwen, die in 1938 het raoe- dergeluk zullen smaken, een luier mand, tevens wieg, aan te bieden. De firma, die de dekens voor de „Piet Hein" geleverd had, besloot direct voor al die luiermand jes gratis dekentjes te leveren. Bij al deze spontaniteit is het per soneel der bedoelde dekeafabriek niet willen achterblijven. Deze men schen deelden mee, dat zy gaarne deze dekentjes zullen maken, maar... dat zy er geen loon voor wenschen te ontvangen Deze voorbeelden verdienen navol ging. Laten we alle grofheid en sma keloosheid myden by het spreken over de verheugenis, welke vorsten huis en volk wacht, maar concentree- ren we onzen geest en onze krachten overal plaatselijk op de goede ge dachte: in onze omgeving zal er geen arme moeder in zorgen verkeeren om haar pasgeboren kindje op of omstreeks den tijd, waarop het moe- dergeluk het deel zal worden van onze kroonprinses. Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd. vóór 1 uur in ons bezit zijn. Kring Horst-Venray. JEUGDCOMPETITIE. Programma 19 September. Afd. B. De Valk AYsselsteyn 5 uur MerseloDe Valk B 5 uur Afd. A. WanssumSwolgen 5 uur Afd. C. H.S.C.Griendtsveen 5 uur Programma 26 September. Afd. B. De Valk BYsselsteyn Afd. C. Griendtsveen—G.F.C. Wijzigingen en aanvullingen voor behouden in verband met het pro gramma van de Bondscompetltie VALK-REVUE. Dc competitie begint Morgen 19 Sept. begint de Valk 1 de competitie in Uden tegen Udi 1. Ofschoon de Valk telken jare met spelers-verlies te kampen heeft, weten zij zich telkens weer zoo te herstellen, dat men er in de compe titie terdege rekening mee moet houden. 1 Ook thans beschikt de Valk weer over een goede ploeg, die tot heel wat goede dingen in staat is. Met veel optimisme starten zy voor de reeks van 20 wedstrijden, waarvan de eerste tegen Udi een der zwaarste is. Er zal aangepakt moet en worden, den heelen wedstryd door, om deze stryd tot een goed einde te brengen. De rood-zwarten zullen vast en zeker met een overwinning willen inzetten. Wy voorspellen niets, maar wachten vol spanning het eerste resultaat af. De Valk 2 start eveneens meteen zware uitwedstryd. De reis gaat hier naar America. Het verschil in krachten zal niet byster groot zyn. We achten de reserves wel in staat om ten minste één winstpuntje te veroveren. Voor de jeugdcompetitie speelt de Valk a tegen Ysselsteyn 2 en de Valk b tegen Merselona 2. A.s. Dinsdag 21 September alg. supportersvergadering om half negen in 't Patronaat. Programma voor 26 Sept. De Valk 1Sparta 1 Beek en Donk. SERVATIUS-OMROEP Voor Zondag a.s. zyn voor Ser- vatius nog geen competitie-wedstry- den vastgesteld. Het was trouwens al lang verzocht aan de competitie leider. Er was voor dezen Zondag iets anders wat er op het programma stond. De Supportersclub zal morgen Zondag in de belangstelling staan van het Servatius-kamp. Het eerste lustrum wordt heden herdacht. Er wordt een huiselyk feestje van gemaakt. In den namiddag een wed strijd tusschen twee supporters elftallen. Deze wedstryd begint om half twee. Om kwart voor drie komt een Servatius-veteranen elftal in het veld om den stryd tegen een Ser- vatius-combinatie aan te binden. De entree is zoo laag mogelyk gesteld en is voor beide wedstryden 10 cent. Om vier uur zyn de wed stryden afgeloopen. 's Avonds wordt het feest dan voortgezet met een „bonte avond" waar zang, voordracht en dans den avond zullen veraangenamen. In Sept. 1932 kwam de Supporters club van Servatius tot stand. Aan stonds traden 18^1eden toe. Hetzelfde jaar groeide zy tot 30 leden uit. Steeds bieef er een geweldige belangstelling bestaan voor deze vereeniging en by haar eerste lus trum is zy uitgegroeid tot een flinke gezonde vereeniging, die 80 leden telt. Zooals de geest in de vereeniging is kan het niet anders of ook in de periode van het 2e lustrum moet zij groeien en bloeien. Het bestuur en leden van harte proficiat en de beste wenschen vcor de toekomst. G P. D.I.S. Oirlo. Seriewedstrijden, Zoo zal dan op a.s. Zondag 19 Sept. D.I.S. uit Oirlo zyn seriewedstrijden kunnen houden. Reeds driemaal werden deze uit gesteld, wegens feesten elders. Een zestal clubs zullen elkaar be kampen, om in 't bezit te komen van den prachtigen „Meester Peters beker", terwyl bovendien nog een drietal fraaie pryzen ter beschikking zyn. In ieder geval zyn dit, goede trainingswedstryden voor de komen de competitie. Naar wy vernamen komt de Valk II met een sterke ploeg dit jaar in de Competitie uit. en zal zij haar tegenstanders feilen strijd, doch fairen kamp te zien geven. Wanssum gaat dit jaar hooger spelen, en zullen wat Excelsior en/of Brughusia betreft, goed op hun zaak moeten letten in deze wedstrijden. America welke dit jaar voor het eerst in de 2e klasse J speelt byt ook fel van zich af, en Concordia uit Meerlo heeft ook een verjongde ploeg. Daar iedere wedstrijd maar kort duurt is het hoofdzaak, zoo spoedig mogelyk de score te openen, en een veilige voorsprong niet meer af te staan, want de tijd ontbreekt natuuriyk om te zeggen, we halen nog wel op. Ook op 't terrein zyn nog ver schillende spelen aangebracht, zoodat eenieder naar hartelust kan profi teered en daarbij bovendien de Oirlo'sche jongens steunen. Rest ons nog te melden dat na afloop de pryzen met een toepasselijk woord, door den Eere voorzitter Meester Peters zullen worden uit gereikt. De loting heeft plaats om 2.30 uur precies in het Clublokaal. Het terrein is keurig in orde, en we hopen dat het weer meewerkt, dan zal D.I.S. ook eens wat in 't laadje krijgen. R.K. LV.B. Kring Horst-Vcnray. Ie LUSTRUM-FEESTEN. De op 15 Augustus wegens regen uitgestelde kringfeesten werden thans Zondag j.l. onder bevredigende belangstelling gehouden. De uitslagen der athletiek-wed- stryden luiden als volgt 100 meter hardloopen; 1. A. Peeters H.S.C. 13 3/5 sec.; 2. J. de Haart, Venray. 400 meter hardloopen 1. Th Jacobs, Meerlo 69 4/5 sec.; 2. J. Geurtjens, Servatius. 1500 meter hardloopen1. H. Steeghs, Castenray 5 min. 21 sec.; 2. Th. Jacobs, Meerlo. 4 x 100 meter estafette1. Meerlo; 2. Tegelen. Hierna trad de Zenderensche Motorclub op, die met haar eerste optreden te Horst veel succes oogstte. P D V De Zwaluw, Deze vereeniging hield een wed vlucht met oude en jonge duiven vanaf Drieslinter, afstand 100 K.M., de duiven werden gelost om 8.30 met N.-wind aankomt eerste duif 10.25.19; laatste 11.2.34. Oude duiven 1 L. Maassen; 2-15 J. Volleberg; 3-5 H. Derks; 4-17 M. Franken; 6-14- 16 J. Aarts; 7 G. Janssen; 8 P. Man- ders; 9-19-21-23 G. van Dyck; 10 Joh. Janssen; 11 G. Vissers; 12 J. Ver stegen; 13 Gebr Rutten; 18 Beterams; 20 v.d. Heyden-Siebers; 22 C. Dijck- mans; 24 M. v.d. Ven; overduif P. Janssen: Jonge duiven 1 L. Maassen2-7-8-25 M. Franken; 3 St. Servaar; 4-11 Gebr. Rutten; 5, 24 J. Verstegen6-19 H. Derks 9 G. van Dyck10 J. Aarts12 en overduif Joh. Janssen13 Gebr. Janssen 14 P. Manders15 C. Dyck- mans 16-21-22 M. v d. Ven 17-18-20 v.d. Heiden-Siebers 23 G. Vissers. Dc Vogelwet. Ie. Het houden en het kweeken van vogels is geheel vry, alleen het vangen, vervoeren en handelen is aan bepalingen onderworpen. 2e, De Vogelwet spreekt over de in Europa in 't wild levende soorten, kortweg genoemd inlandsche vogels, dat wil dus zeggen, dat alle zooge naamde exotische vogels geheel buiten de Vogelnet vallen. 3e. Vangers en verkoopers van in Europa in het wild levende vogels (inlandsche vogels dus) moeten een vergunning hebbeD, die aangevraagd kan worden by den Inspecteur van den Landbouw, Departement van Economische Zaken, Bezuidenhout- scheweg 30 te den Haag. 4e. Wy adviseeren den vogellief hebbers, die inlandsche vogels houden of kweeken, aan den Inspecteur van den Landbouw, Bezuidenhoutscheweg 30 te den Haag, op te geven, hoe veel inlandsche vcgels zy houden en van welke soort. Het is in het be lang van de vogelhouders dit te doen vóór 1 October a.s., omdat, in geval van behoefte aan verplaatsing van op geoorloofde wyze voorhanden gehouden vogels, by voorbeeld wan neer een vogelhouder wil verhuizen, gemakkelyk een vergunning tot het vervoer van de beschermde vogels verstrekt kan worden. 5e. Opgezette vogels worden ook onder het begrip „vogels" verstaan. Hieruit volgt, dat het vervoeren van en het handelen in doode en gepre pareerde inlandsche vogels niet zonder vergunning kan geschieden. Zij, die nadere inededeelingen wenschen te ontvangen, kunnen zich wenden tot den gemachtigde van het bestuur, den Heer L. Hansmate Weesp, die by K. B. van 9 Aug. j.l. benoemd is tot lid van de Vogehvet- Commissie. Prei, Om flinke prei te winnen, is het noodig, dat de grond zeer vrucht baar is, en wel in de eerste plaats geen gebrek heeft aan stof verbin dingen. Vandaar, dat men het sal- petermest (Chili- of kalksalpeter) by deze groente zulke schitterende resultaten verkrygt. Na de prei in Maart of April ge zaaid te hebben, verplant men ze op gronden, die in Juli leeggekomen zyn, dus daar, waar sla, vroege aardappelen, erwten, worteltjes e.d. hebben gestaan. De preiplanten zet men op een afstand van 20 c.M. van elkaar, nadat men eerst de vezelige wortels tot op een lengte van ongeveer I c.M. heeft ingekort en de blaren tot op de helft heeft afgesneden. In droge, weinig vruchtbare zand gronden verdraagt de prei het ver planten slecht. In vruchtbare zand gronden plant men in voortjes, en zet de planten, om het eetbare gedeelte zoo groot mogelyk te doen worden, tot aan de bladeren daarin. In zware gronden die droog zynae hard worden, maakt men hetzy met de schop, hetzy met een poothoutje, holten van ongeveer 12 c.M. diep, en laat de plant er in zakken. Nu zet men ze door gieten vast. Is de prei volop aan den groei, dan kan men gier toedienen, wanneer men die heeft of, wat velen zinde lijkheidshalve zullen prefereeren, een salpeter-oplossiDg, welke men ver krygt door een handvol chili- of kalksalpeter op te lossen in een 10- liter-emmer water. De prei kan ge durende den winter op dezelfde pla&ts blijven staan. Men kan de planten ook op een klem plaatsje bij elkaar inspitten. Ook om prei ter bescnikking te hebben gedurende de vorst, rooit men tydig eenige planten en bergt die in den kelder, zet ze daar byv, in een hoopje wit zand. De planten, die men in de lente nog over heeft, plaatst men op een schaduwryk plekje byna geheel in den grond. De allerlaatste bewaart men door ze omgekeerd in den grond te leggen. PROGRAMMA 19 tot en met 23 Sept. Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondag BRUSSEL (Vlaamsch) 8.Berichten, Gymnastiek. Gramo- foon 8.45 Gesproken dagblad. BRUSSEL (Fransch) 11.20 Luc Darcay orkest DEUTSCHLANDSENDER 12.20 Westmark orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. KEULEN I.35 Concert LUXEMBURG 2.20 Gramofoon RADIO PARIS 3.20 Accordeon DROIT WICH 4 20 BBC Theaterorkest RADIO PARIS 5.20 Populair concert DEUTSCHLANDSENDER 6 20 Omroepamusementsorkest LUXEMBURG 7.10 Gramofoon KEULEN 8.20 Dichter und Bauer BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gespr. dagbl. Bont progr. HAMBURG 10.50 Eugen Wolff orkest Maandag BRUSSEL (Vlaams) - Gramofoon Gespr. dagblad. Tydsein LUXEMBURG 9 20 Gramofoon RADIO PARIS 10.35 Concert DROITWICH II.35 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 12.20 O. Fricke orkest BRUSSEL Vlaamsch 1,20 Gesproken dagblad. HAMBURG 1.35 N.Sach. Symphonieconcert DEUTSCHLANDZENDER 2.20 Gevar. concert KALUNDBORG 3.20 Concert DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Omroepamusementsorkest PARIJS RP 5.20 Locatelli orkest LUXEMBURG 6.20 Concert 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten STUTTGART 8.Gevar. programma MUNCHEN 8.30 NS Frankenorkest ROME 10.20 Populair concert. Dansmuziek FRANKFURT 10.50 Populair concert Dinsdagi BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Gymnastiek LUXEMBURG 9.20 Gevar. concert RADIO PARIS 11.35 Gramofoon KEULEN 12.20 Fabrieksorkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad I.30 Omroeporkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Omroeporkest RADIO PARIS 5.20 Locatelli orkest KEULEN 6.35 Gramofoon 7,-8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER 8.Eugen Wolff orkest KEULEN 8.30 Gevar. progr. ROME 10.20 Het Mule Concert KONINGSBERGEN II.20 Dansorkest Woensdag BRUSSEL (Vlaams) 8.— Gramofoon Gespr. dagblad. Gymnastiek LUXEMBURG 9.20 Gramofoon RADIO PARIS 10.35 Concert DROITWICH 11.35 Gramofoon KEULEN 12.20 Fabrieksorkest BRUSSEL Vlaamsch 1 20 Gesproken dagblad KEULEN 1.35 Vervolg concert DEUTSCHLANDSENDER 2 20 Gevar. concert KALUNU BORG 3.20 Instrum. ensemble REGIONAL PROGRAMMA 4.05 BBC Welsh orkest LEIPZIG 4.20 Populair concert PARIJS RP 5.20 Locatelli orkest LUXEMBURG 6.20 Concert 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten fBankfurt 8.Gevar. progr. KEULEN 8.30 Kirmes im Dorf BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gespr. dagblad. Gramofoon BRESLAU 10.50 Omroeporkest Donderdag BRUSSEL Vlaams 8.Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gevar. concert DROITWICH 11.25 Gramofoon KEULEN 12.20 Populair concert BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. 1.30 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.25 Sted. Orkest DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Omroepamusementsorkest BRUSSEL Vlaamsch 6.05 Kinderuurtje. Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDSENDER 8.Walsen en marschen BRUSSEL Fransch 9.20 Gramofoon- Concert BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gespr. dagblad, Gramofoon STUTTGART 10.50 Landesorkest Vrijdag BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gramofoon Tijdsein. Gespr. dagblad LUXEMBURG 9.20 Concert RADIO PARIS 11.35 Gramofoon HAMBURG 12.20 Blaasorkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. KEULEN 1.35 Omroeporkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.20 Muzikaal tusschenspel DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Populair concert BRUSSEL Vlaamsch 5.20 Concert KEULEN 6.35 Omroeporkest 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.Amerikaansch programma ROME 9.20 Die lustige Witwe BERLIJN 10.50 Populair programma VENRAY Maandag 27 September Paardenmarkt Woensdag 29 Sept. Veemarkt. HORST Dinsdag 21 Sept. (varkens) Zaterdag BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gesproken dagblad. Gramofoon Gymnastiek. Tydsein LUXEMBURG 9.20 Gramofoon RADIO PARIS 10.35 Gramofoon DROITWICH 11.30 Concert BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad KEULEN 1.35 Silez. Orkestvereeniging DEUTSCHL AN DSENDER 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.20 BBC Welsh orkest KEULEN 4.20 Gevar. concert RADIO PARIS 5.20 Locatelli orkest DEUTSCHLANDSENDER 6.20 Gramofoon 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Populair concert BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gespr. dagblad. Gramofoon BERLIJN 10.50 Robert Gaden orkest VOOR en alle Boomkweekerijartikelen Telefoon 46

Peel en Maas | 1937 | | pagina 9