P. Hoedemaeku'"- Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten Adverten Gero Zifver enZiin, Henri Camps hfoi. Ju In uw eifl b< j°s. Hendrikxk HET GOEDE AD m de betere DRjfZEi is reeds te veel werkloozen op de wereld zijn. Juist de kinderloos heid is mede schuld aan de arbeids loosheid. Het ambacht en bedrijf zullen daarom instemmen met hen die J^van den staat verlangen, dat hij een actieve bevolkingspolitiek begint toe te passen." Een goede bevolkingspolitiek dus een middel tot bestrijding van werkloosheid. Een redelijk voldoen aan de plichten der natuurwet be vordert steeds den goeden gang van zaken in 's menschen leven. Dit geldt individueel. Dit gaat te meer op voor het menschdom in zijn geheel. Individueele overtredingen schaden het individu, universeele daarenboven de geheele samenleving. Het Tilburgsche blad wijst op eenige dingen uit het Tiroolsche artikel, die bij ons anders zijn. „Dat b.v. groote gezinnen de beste en soliedste benoodigdheden koopen is zeker niet waar, om de eenvoudige reden dat er het geld niet voor is. Integendeel de kin deren uit groote gezinnen trekken ook hier aan het kortste eind. Zoo ook zullen de beste wonin gen niet aan de kinderrijken maar aan de kinderarmen komen, omdat er geen geld is voor rationeele woningvoorziening." 't Is helaas de volle waarheid. En deze toestand wordt een aanleiding voor verdere kinderbeperking. Op dit gebied kan van overheids wege veel worden g daan om deze oorzaak der beperking weg te nemen. Niet door „de steun", maar door het gezin te geven, wat het rechtens toekomt als gezin en kern der samenleving en in zijn verhouding tot anderen, zoodat het gezin door de overheid als gezin geen zwaardere fiscale en andere lasten worden op gelegd dan andere te dragen hebben, die geen gezin vormen. Een goede gezinspolitiek, zooals het katholieke Staatsprogram vraagt en uitwerkt, is daarom van maat schappelijke beteekenis. Onderhoud uwe werktuigen. Wie zoo nu en dan eens bezoek brengt aan een drukbeklante dorps- smederij, krijgt een miserabelen in druk van de zorgen, die sommige boeren besteden aan hun landbouw werktuigen en gereedschappen. Ik zou niet graag schrijven, dat alle boeren er ruw mee omspringen maar bg velen is het toch meer dan treurig. Er zgn natuurlijk tal van redenen, zelfs vele aannemelgke redenen, die het onderhoud van land bouwwerktuigen moeilijk maken. Zoo is op de eerste plaats het vele ruwe werk, dat er mee verricht moet worden, aanleiding tot groote slijtage. De meeste moeten op het land gebruikt worden. Het is onver- mgdelijk dat daar zanddeeltjes en fijne steentjes tusschen de bewegen de deelen geraken, die schuren en daarom slijtage in de hand werken. Een paar keer per jaar poetsen zou daar toch nog heel wat aan kunnen verbeteren. Als een machine eens danig onder handen genomen werd met een poets lap, desnoods met een staalborstel, is alle vuil er af en loopt ze weer gemakkelijker. Dat is ten gerieve van den boer, die er mee werken moet en voor het paard, dat er voor gespannen wordt. Aan de onderdeelen, die gesmeerd moeten worden, zit dikwijls veei vuil aan elkaar gekoekt. Daar ls met water en poetslappen weinig aan te beginnen. Een weinig petro leum (benzine is nog beter) en een borsteltje komen daaraan te pas. Het is natuurlijk niet te doen de machines na elk gebruik een beurt te geven. Daar is op een boerderg, waar druk werk is geen tgd voor. Maar hoeveel zijn er nog, die hun machines na 't seizoen weg zetten, en aan weer en wind over laten, met alle aankluivend vuil er nog op. Dat houdt gemakkelgk water vast, Water en lucht bevorderen samen sterk het roesten, zelfs wordt de machine er door ingevreten. Als het vuil er af is, mag men nog niet tevreden zijn. Een goed ingerichte bewaarplaats kan eigenlijk niet gemist worden, maar daar is veel ruimte voor noo- dig, omdat de meeste landbouw werktuigen nogal van eenigen om vang zijn. Op de meeste bedrijven moeten ze dan ook den winter door brengen in een open „schop" of karhuis. Hier en daar moeten ze zelfs buiten overwinteren, wat er natuurlijk al bijzonder slecht voor is, En toch zouden ze daar heel wat minder te lgden hebben, als ze na een grondige reiniging bestreken werden met een laagje verf of vet. In den herfst komen zooveel slechte dagen, die het werk op het land on mogelijk maken. Dan wordt veel tijd achter de kachel doorgebracht, die zoo nuttig besteed kon worden aan het nazien van de werktuigen. Als dan tegelijk I de noodige reparaties verricht wor den staan ze klaar voor het volgend voorjaar. Daardoor bespaart de eigenaar zich veel tijd en veel onaangenaam heden. Grootere reparaties, die door den smid uitgevoerd moeten worden kunnen ook het beste gedurende herfst- en wintertgd gebeuren. Dan is het in de dorpssmederij gewoon lijk niet zoo druk. Dan behoeft er niet „gauw gauw" hersteld te wor den. De smid kan er zijn volle aan dacht aan besteden en goed werk leveren. Smeerolie schgnt vreeselgk duur te zijn, tenminste te duur voor vele landbouwwerktuigen. In elke handleiding, die we bij een nieuwe machine aantreffen, staat herhaaldelijk en met vette letters te lezen; „goed oliën". En toch heb ben maar weinig boeren een olie spuitje klaar staan om alle bewe gende deelen voor elk gebruik wat te smeien. Is dat nalatigheid of bedriegt de zuinigheid hier weer eens de wijs heid Als niet op tijd gesmeerd wordt hebben de machines zeer veel te lijden. Al heel gauw begint er dan hier of daar iets te wringen. Er wordt eens hard aangetrokken. Handle's en assen gaan scheef zitten. Moeren en schroeven zijn niet meer los te krijgen en op een goeden dag komen er stukken. Veel wordt zelf gerepareerd. Er zijn handige menschen, die dat heel aardig kunnen. Zulke boeren besparen zich veel onkosten. Maar dikwijls wordt er meer bedorven dan goed gemaakt. Dezer dagen zagen we een ouden cultivator. Die zgn door de meerscharige ploeg wel eenigszins uit de mode geraakt, maar ze worden toch nog wel eens gebruikt en zijn het onderhoud dan ook nog ten volle waard. Het toestel, dat wij bedoelen zat totaal onder roest. Geen blank stukje metaal was er aan te ont dekken. Smeerolie was er in jaren niet aan gebruikt. Het linkerwiel werd niet meer vastgehouden door een revet, met een splitpen er voor, maar een gebogen pin van pl.m. 12 c.M. met een haak er aan moest het wiel aan de as houden. De haak stak zoo ver naar buiten dat het onbegrijpelijk is, dat de bestuurder daaraan keer op keer zgn broek niet scheurt of zijn been schramt. Van een stukje gladde draad had de „reparateur" toch wel een nieuwe splitpen kunnen maken, als hij er in den winter maar aan begonnen was. De as van het voor wielt je bleef niet meer op de plaats zitten tus schen de twee klemmen. Met een stuk oude draad waren deze bij elkaar gebonden. Heel goedenvoor- deelig gemaakt, als tenminste het scherpe einde van den roest igen draad niet meer dan 10 c.m. naar voren stak. De handle waarmee het toestel in werking gesteld moest worden, pakte niet meer in de nok ken. Niet omdat de machine ver sleten was. Neen hoor, een veel te lange en te dikke ijzerdraad moest de zaak op de plaats houden. Er mankeerde nog meer aan, maar de ouderdom was ook niet geheel on schuldig. We hebben dit artikeltje niet ge schreven om aan alle boeren eens een lesje te geven. Die de schoen past, moet hem aantrekken, vooral die enkele jonge boeren, die zoo graag over motoren, en machines uren vol praten, maar de verzorging er van aan anderen over laten. Denk er aan dat orde in en rond de boer derij en keurig verzorgde (het moe ten geen nieuwe zijn) werktuigen aan den boerenstand en aan het dorp den indruk van een zekeren welstand geven. Die indruk krijgt men niet van een krakende kar ach ter een ongepoetste zware stamboek merrie. V. schoon geheel vormen. Wordt vervolgd. VENRAY, 18 Sept. 1937. Serenade. Zondagmiddag bracht Venray's Harmonie eene serenade aan haar President, Dr. H. Sala, wegens zijne benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Wegens uitstedig heid van den heer Sala, kon deze serenade eerst thans gebracht wor den. Door de Vice-president Dr. Ver- cauteren werd de nieuwe Ridder toegesproken en namens het gezel schap gefeliciteerd. Nadat Dr. Sala hiervoor dank gebracht had, werd met een „Lang zal hij leven" deze serenade besloten. LUXOR-THEATER. „ZWEI IM SONNESCHEIN". Evenals de operette's op 't tooneel de massa van het publiek hebben, zoo is 't ook met de amusements films. Dit filmwerk bewijst zulks op nieuw, het lichtere amusement heef t bg velen de voorkeur. Daarenboven laat deze film zoo veel meer mogelgkheden toe om een schitterend geheel te maken, hetgeen het tooneel nimmer kan geven. Deze amusementsfilm komt dan ook als film buitengewoon goed tot haar recht, ja ze zal menigeen nog beter bevallen. Men heeft geen kosten bespaard noch moeite, en er komen populaire scènes in voor te midden van een schittering van costuums en rgke 1 décors. De regisseur Georg Jaboby heeft de filmische mogelgkheden in spel en decoratie fraai benut, zoodat 't een werk van meer dan gewone beteekenis is. Verschillende speel- scènes worden heel gevoelig weer gegeven en deze populaire schlager zal de bezoekers nog dikwijls aan dit werkelijk mooi filmwerk doen terugdenken. Dan is er het goede spel, waarvan extra genoemd mag worden Victor de Kowa, Charlotte Ander, terwijl nog Theo Lingen in deze film weer een buitengewoon aantrekkelijke rol vervult. Alles bij elkaar genomen een vlotte vroolijke film op boeiende wijze opgedischt. Met genoegen zal men luisteren naar de bekende muziek en zich een genotvolle avond bezorgen met het zien van deze buitengewone geestige film. Horster veemarkt. Op de Maandag alhier gehouden veemarkt werden in totaal aange voerd 101 stuks. Rundvee 32 stuks waarvan 18 dragende koeien van f 200270; 14 vette koeien en gust- vee van f 200—250; Varkens. Aan voer 69 biggen met prijzen van f 13—17. Levendige handel. HORST. Zondag werd onder alle H. Missen een liefdadigheidspreek gehouden, ten bate van de Missie van een onzer vroegere dorpsgenoo- ten, de Eerw. Frater Carolinus Zevenhoven O.F.M., die op 25 Sept. a.s. naar de Missie te Brazilië hoopt te vertrekken. De opbrengst der daarvoor gehou den schaalcollecte was ongeveer f 300. GEIJSTEREN. Bij het gehouden melkexamen te Geijsteren, vanwege de Stoomzuivelfabriek te Oostrum, slaagden de volgende cursisten Drika Geerets, Lena Reijnders, Maria Geerets, Ant. Kunen, Antonia Euwals, Antonia Willems, Maria Euwals, Maria Baltissen, Drika Euwals, Maria Linders, Math. a. d. Brugh, Ida Kunen, Jan Cleven, Rud. Jacobs, Mina Gielen. Op de 1.1. gehouden vergade ring van de R.K.J.B. werd besloten deel te nemen aan de groote Land en Tuinbouwtentoonstelling te Helden -Panningen. De reis zal per autobus geschieden. Tevens werd nog mede gedeeld dat bij genoegzame deelname dezen winter een Landbouwcursus zal gegeven worden. Aanmelding kan nog geschieden bij den Secre taris der Jonge Boeren. Militaire oefeningen. In den nacht van 21 op 22 Sept. zullen in deze streek groote militaire oefeningen gehouden worden. In de dorpen Meerlo, Tienray, en Swolgen zullen dien nacht bij de boeren in de schuren ongeveer 1500 man wor den ondergebracht. Woning uitgebrand. Door onbekende oorzaak is brand uitgebroken in een perceel te Gennep, bewoond door de gezinnen v.d, Hoogen en Kamps. Het perceel is eigendom van den Heer W. Weijers thans woon achtig te Venray. Het vuur verplaatste zich snel en de aanstonds gealarmeerde brand weer kon zich slechts beperken tot het vrijhouden van het gedeelte van de woning bewoond door Kamps, wat dan ook inderdaad gelukte. De spoorlijn Gennep-Boxtel. De te Gennep gestationeerde hoofdconducteurs der Ned. Spoor wegen hebben aanzegging gekregen, dat zij met 3 Oct. a.s. op overplaat sing dienen te rekenen. Dit is met ingang van den winterdienst van dit jaar. Doordat met ingang van den zomerdienst het traject Gennep Goch door Duitsch treinpersoneel werd bediend, geraakte reeds een gedeelte van het Nederl. personeel overcompleet. Uit de jongste plannen leidt men af, dat de directie der Ned. Spoor wegen van plan is, de stoomtractie op de lijn GennepBoxtel te doen vervallen en er motortractie voor in de p'aats te stellen. Nieuwe kerk H. Familie De groote uitbreiding, die Venlo de laatste jaren heeft gehad, bracht de noodzakelijkheid met zich mede, dat het aantal kerken te Venlo met een moest uitgebreid worden. Thans wordt in Venlo de bouw van de achtste kerk voorbereid. Als bouw-pastoor werd door Z. H. Exc. Mgr. Lemmens benoemd de zeeree rw. heer Jos. Poels, thans rector in het Mgr. Mutsaersoord aldaar. De nieuwe kerk zal toegewijd worden aan de H. Familie. Het stand beeld van den stichter der Broeder schap der H. Familie, kapitein Hen- ricus Belletable, zal op het voorplein van de kerk worden opgericht. Het benoodigde geld voor het standbeeld van dezen grooten Venlonaar werd reeds bg elkaar gebracht. Een jong kunstenaar uit Den Bosch werd be last met de uitvoering daarvan. Door Mgr. Lemmens werden de grenzen van de nieuwe parochie reeds bepaald en vastgesteld. Men mag den bouw der nieuwe kerk tegen het einde van dit jaar of het begin van het volgend jaar tegemoet zien. HOLTHEES. Zondag had alhier vanwege de Schutterij het jaarlgksch koningschieten en prgsverschieten plaats. De Fanfare O.L. Vrouwe I Gilde luisterde het feest op. De uit slag was Vaste paal. le prijs K. Bekkers, tevens koning 2e prijs H. van Kem pen 3e prgs A. Martens4e prij3 K. Koenen5e prijs J. Welbers 6e prgs A. Bonants 7e prijs A. Jansen; 8e prijs W. Loonen. Vrije hand. le prgs J. Bonants; 2e prijs A. Janssen3e prijs H. van Kempen. V entvergunningen. Ged. Staten van Limburg hebben aan de daarvoor in aanmerking ko mende gemeenten een schrijven ge richt, waarin de aandacht wordt gevestigd op een schrijven van den minister van Binnenlandsche Zaken, naar aanleiding van een door hem ontvangen klacht, en waardoor bij hem de vraag is gerezen of het wel juist moet worden geacht, dat het ventverbod in verschillende gemeen ten niet van toepassing is op inwo ners der gemeente, vooral indien het gebruikelijk is, dat aan niet-ingeze- tenen een ventvergunning wordt ge weigerd. Naar de meening van den minister bestaat hierdoor een plaat selijk protectionisme, dat niet wen- schelijk is. De minister acht het nu gewenscht dat den gemeentebesturen, die een dergelijke regeling betreffende het venten hebben vastgesteld, in over weging wordt gegeven, de desbe treffende bepalingen in dier voege te herzien dat ingezetenen en niet- ingezetenen op denzelfden voet in de gelegenheid zullen worden ge steld een vergunning tot venten te verkrijgen. Ruitersport. Op het Zondag te Voerendaal ge houden propaganda-concours van de L.L.T.B. werden door de Rijvereeni- ging Castenray de navolgende prijzen behaald Achttallen: 3e prijs. Défilé le prijs. Harddraven middelklas2e prijs J. Willemse. Springconcours 5e prijs M. Dinghs. Patrouillespringen le en 5e prgs. DeRijvereeniging „De Peeldravers" uit Ysselsteyn behaalde aldaar Ring 1 viertallenle prgs. Viertallen: 4e prijs. Rennen2e prijs J. Maassen. Voor beide Rgvereenigingen een zeer mooi succes. Jach tongeval. Te Nederweert werden bij een patrijzenjacht twee meisjes door meerdere hagelkorrels in den rug getroffen. Ruim f 500 uit een kast gestolen. De landbouwer Weekers te Neder weert, die voor eenige dagen vee had verkocht en het daarvoor ont vangen geld in huis bewaarde, kwam Dinsdag tot de onaangename ont dekking, dat het bedrag ad f 510 uit de kast, waarin het was opgeborgen, verdwenen was. Wanverhouding tusschen lederprijzen en grondstoffen. In een vergadering van leder fabrikanten besloot men de leder- prijzen te verhoogen en om deze verhooging beter te consolideeren, werden er verschillende maatregelen van samenwerking besproken, om aan deze verhooging meer kracht bij te kunnen zetten. Onze krankzinnige wereld De tolmuren-misère. De volgende niet onaardige en ook niet geheel onjuiste philosofische beschouwing knippen we uit „De Vee- en Vleeschhandel/" Onze lezers, al zgn ze dan geen deskundigen op dat gebied, weten wel, dat er aan onze veilingen regelmatig groote massa's groenten als onverkoopbaar „doorgedraaid" en op den mesthoop worden gewor pen. Een medewerker van het „Centraal Orgaan voor den handel in Aard appelen, Groenten en Fruit" schrijft hierover in zgn blad. Hg had bij de enorme stortplaats van een der Z.- Hollandsche veilingen staan kijken, toen hij aangesproken werd door een werklooze, die bg het weggooien der honderden bakken tomaten even eens belangstellend toezag. Deze man merkte op „Ik ben groentepakker van mijn vak, maar ben werkloos, omdat er te weinig export is. Daarom kan ik nu geen costuum koopen, dat ik goed zou kunnen gebruiken. Ik heb een Poolsche zwager, die in Warschau kleermaker is, maar werkloos en dus geen tomaten kan koopen, zoo als hij graag zou willen. Voelt U, waar ik heen wil Inderdaad, zoo vervolgt bedoelde medewerker, dat voelden wij Maar wij voelden ook dat indien alle wouldbe ecocomen ter wereld te zamen slechts evenveel gezond inzicht en goeden wil bezaten als deze eenvoudig groentepakker geheel alleen de imposante stortplaats van de veiling spoedig een vergeten plekje zou zijn. En van het steiger-hout zou een! vreugdevuur gestookt kunnen worden Meer vrouwen dan mannen. Maar 't overschot mindert al Op 1 Januari 1937 telde ons land 8.556.930 inwoners,waarvan 4-264.126 mannen en 4.92.804 vrouwen. Dus 28.678 vouwen meer. Intusschen is, zegt de Avondpost, in 1936 dit vrouwenoverschot ge daald, want een jaar te voren was het een stuk grooter. Die daling trouwens is geen incidenteel ver schijnsel, maar vertoont zich al een heelen tijd. Terwijl er een eeuw ge leden op elke 1000 mannen nog 1045 vrouwen waren, zijn er op het oogen- blik op 1000 mannen nog slechts 1007 vrouwen. Het vrouwen-overschot is niet gelijkmatig over het geheele land verdeeld. Van onze elf provincies zijn er slechts vier, die meer vrou wen dan mannen tellen, namelijk Zuid-Holland, Utrecht en Groningen; in alle overige provincies wonen meer mannen. Den Haag heeft een eigenaardig record. Er is geen stad, waar zooveel vrouwen meer zgn dan mannen, n.l. 35.874 meer vrouwen dan mannen! Verdronken. Maandagmiddag is in het Eind- hovensche kanaal onder de gemeente Eindhoven het lijk van een man drijvende aangetroffen. Uit het on derzoek van de politie bleek men te doen te hebben met het stoffelijk overschot van den 55-jarigen onge- huwden timmerman F. J. L. De man werd sinds 9 September vermist. Men vermoedt, dat hij in het donker te water geraakt is. Steuu aan den kleinen boer. Van een onzer lezers ontvingen wij het verzoek eens duidelijk uit elkaar te zetten, hoe de nieuwe steunregeling van Minister Steen- berghe in elkaar zit. We hopen met het volgende aan dat verzoek te kunnen voldoen. We hopen met het volgende aan dat verzoek te kunnen voldoen. In elke plaats wordt 'n commissie ingesteld die in samenwerking met assistenten v. d. Landbouwvoorlich- tingsdienst en de ambtenaren van de Rijkswerkverschaffing de nieuwe regeling ten uitvoer zullen moeten brengen. Voor eiken kleinen boer zal af zonderlek worden vastgesteld wat hij zou kunnen verdienen als hij op de werkverschaffing was. Ook wordt nagegaan wat diezelfde boer nu op zgn eigen bedrgfje verdient. Is dit bedrag lager dan hetgeen hg als werkverschaffer zou ontvangen, dan wordt hem het verschil bijbetaald. Hij ontvangt dat echter niet in den vorm van geld, doch in den vorm van artikelen, die hij op zijn bedrgf kan gebruiken, en waarmee hg zgn bedrijf op eei hooger peil kan bren gen, zooals meststoffen en zaaizaden. Die kleine boer zal dus niet meer kunnen verdienen, dan een werk verschaffer, die wat zijn gezin be treft onder dezelfde omstandigheden verkeert. Wel wordt hem de gelegen heid geboden om zijn bedrgf te ver beteren. In de regeling is ook vast gelegd dat niet iedereen plotseling als kleinen boer te voorschijn kan komen. Alleen zij, die op een be paalde datum als zoodanig bekend stonden, kunnen er van profiteered Als de voorbereidingen vlot ver- loopen treedt die regeling nog dezen herfst in werking. Een 102-jarige te Weesp. 14 September vierde de weduwe J. A. de Smit, geboren Rog, te Weesp haar 102den geboortedag. Zij heeft nagenoeg haar geheele leven in eigen onderhoud moeten voorzien, doch sedert 21 September 1929 woont zij in het St. Bernardus- gesticht te Weesp. Het krachtige oudje verricht nog tal van werkzaamheden met vol doening, breit en leest nog zonder bril en weet zich nog veel belangrijke gebeurtenissen uit de geschiedenis van Weesp, waar zij ook geboren is, in bijzonderheden te herinneren. Zij heeft twee kinderen, 17 klein kinderen en 32 achterkleinkinderen. Dierenmishandeling. Het komt veelvuldig voor, dat vee handelaren, alvorens koeien ter markt te brengen, de uierspenen van de dieren dichtplakken met collodium. De inspecteur van de dierenbescher ming had op de Utrechtsche vee markt van één van deze mishan delingen procesverbaal opgemaakt en Dinsdag diende deze zaak voor den kantonrechter, mr. De Jager, die den verbaliseerenden inspecteur een verhoor afnam. Tijdens dit ver hoor deelde de inspecteur mede, dat het dichtplakken van de uierspenen een kwaad is, dat den laatsten tgd zeer sterk is toegenomen, ondanks de waarschuwingen in de bladen. Verdachte verweerde zich door te zeggen, dat het dichtplakken van de uierspenen alleen geschiedt, opdat de toekomstige kooper zal kunnen zien, dat het dier een goede melkkoe is. Voor deze redeneering voelde de kantonrechter zeer weinig, daar, vol gens hem, iedere deskundige aaneen koe kan zien of het een goede melk koe is of niet. „Dat dichtplakken van die uiers is bedrog," zoo ver volgde hg en bovendien is het voor het dier uiterst pijnlijk, zooals door het onderzoek van prof. Wester, in opdracht van het Almelosche kanton gerecht, duidelijk is aangetoond. Gelukkig vermindert het kwaad na de vele waarschuwingen, want op de Rotterdamsche markt komt het nog sporadisch voor. Verdachte: „Maar hier in Utrecht nog vaak genoeg Kantonrechter: „Dan zullen er hier ook nog heel veel komen De ambtenaar van het O. M. be toogde, dat hier inderdaad gesproken kan worden van het vervoeren van een dier op pijnlijke wijze. Niet min der dan zestien veroordeelingen zijn in het afgeloopen jaar uitgesproken voor dergelijke mishandelingen en wanneer het inderdaad zoo veelvuldig voorkomt op de Utrechtsche markt, dan dient daartegen ten strengste te worden opgetreden. Hg eischte een boete van 75 gulden, subsidair een maand hechtenis. De kantonrechter verlaagde de boete tot 60 gulden, doch beloofde den volgenden verdachte, die voor hetzelfde feit terecht zou staan, thans reeds een aanmerkelijk hoogere boete. Ingekomen en vertrokken personen van 3 tot 10 Sept. INGEKOMEN J. M. Coopmans, dienstbode, Bra bander A 15 van Noordwijk. M. J. A. Coopmans, zonder beroep, Langstraat 44 van Maasbree. G. M. Linssen, idem, Ysselstein N lb van Tegelen. A. W. Scholte, idem, Oostsingel van Ouder Amstel. W. P. Bongers, idem, Oostsingel van Gendringen. W. M. v. Straten Wed. Zingel, idem, Oostrum C 41 van Utrecht. H. W. v.d. Ven, dienstbode, Oirlo E 56 van Grubbenvorst. H. L. J. Geurtjens, dienstbode, Schoolstraat la van Bergen (L). J. L. C. Franssen, rijksklerk, Hen- seniusstraat lib van Winschoten. M. J. Graat, dienstbode, Groote straat 25 van Vierlingsbeek. E. H. H. Lommen, dienstbode, Gastenray G 11a van Wanssum. A. P. Borger, kl. zuster, Over- loonschweg 2 van Tegelen. J. B. Cox, dienstbode, Oirlo E 38 van Meerlo. W. A. Kerkhof, d.b., Grootestraat 34 van Broekhuizen. M. J. Poels, zonder beroep, Lang straat 14 van Heerlen. J. G. Poels, idem, Langstraat 26 van Heerlen. M. Ch. C. Rerjntjes, d.b., Hen- seniusstraat 12 van Bergen. W. H. Verhoeven, d.b., Veulen H15 van Maashees. C. A. Schouten, pater, Leunschew. 1 van Amsterdam. M. L. A. Berben, idem idem van Nieuwe Niedorp. C. H. M. Cammade, rector, Leun- scheweg 2 van Weert. VERTROKKEN J. H. H. Dfiensi naar Bergen .L.) M. J. Onckels, Maashees A 2P. G. P. G. toSfngs Horst. r J. Vermeulen, d Bakel D 56. J. M. C. Peeters, Bredascheweg 204. B. M. Th.li Go Uden. J. E. Blom, patei Tongerscheatraat Z G. A. Haenraets, L. C. P. Gosien naar Roosendaal St O. Vink, leeraar, hage Barencbtfraat M. G. H. Paules, Broekhuizen a 9. M. A. Th. Pjjls, zoi Tegelen. O. P. C. Pijij, ider Th. Verhaile, idem J. M. R. Peeters, Roosendaal Stationsi H. A. J. v. Uden, naar Grubbenvorst. J. W. M. Loerts, i< H. J. Driessens, ic Kl. Beekstraat M. E. H. Janssen, i A. J. Kugpers, ver Eindhoven Pauwlaan J. Th. M. Vervuurt .naar Weert Ch. F. A. K Nuij< Boxtel. MaddLeri* VENLO. Op de Coi eeniging van Maandag voer 1.725.0(0 eieren. Kipeieren m f 4.40 Kleine eieren van f Eendeieren van f 2.7 ROERMOND. Op de vereeniging van Ma; aanvoer 3.550(00 eiere Kipeieren van f2.4( Eendeieren van f 2.7 Markte VENRAYM WoemdJf 29 Sep Ijsbonte, Vrucht< ons 10 c Gevulde Vncitenbonbo Gevulde Aninlbonbons Mandarijn;* Limona !«s 15 ct. Vruchteïien 5 ct. Limona«i45-28— G. Berto, Pa Dfjd Jam voor de nieuwe uitzet. Het geeft (leende v< ZIE ETALAGE. neemt het besluit en koopt waar U v^rd zjjt, n goede kwaliteit, ook aan de laagste prj» koopen. Wg staan voor U gereed met de beste 1 Nederlandsche schoerfrikatt REPARATIES worden netjes en solied uitgev;!J3eleefd aa Groote Straat 5 Sheeseli Dagelijks gelegenheid f verzorging der 'ten Behandeling van ingegroeide, kalk- en|0röde nagi wegnemen van eeltplekken en likdoorns. N*- PIJNL Beleefd JAN HENDRICKX, Gr.s«5 Te Gedipl. Pedicure en Voetij

Peel en Maas | 1937 | | pagina 6