DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Radio-Centrale Venray Ons weekpraatje. Van de Sport velden. DERDE PROGRAMMA Markten Zaterdag 14 Augustus 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 33 De misdaad in cijfers. Hoe slecht de Limburgers zijn en hoe braaf de Brabanders. Niemand zal betwisten, dat het vak van orgeldraaier een romantisch beroep is. De muziek eiken dag gedurende 10 a 11 uren de be geesterde dienstmeisjes, de geluk- stralende kindergezichtjes, ze vormen een entourage, waarin de menschelijke fantasie kostelyk gedijt. Een goede orgeldraaier is dan ook zóó'n fan tast, dat hij zoo noodig zyn vak zonder orgel weet te be oefenen. U hebt dat allemaal wel eens meegemaakt. Er wordt gebeld, men doet open en voor de deur staat een man, die beleefd met 'n vinger aan zyn pet tikt en een leeg schoteltje ophoudt. „Voor de meziek assie- blief", zoo verklaart bij zich meteen. Den eersten keer, dat het me overkwam, keek ik 'n oogenblik verbaasd op, zou m'n gehoor nu al gaan minderen? Enfin, ik gaf een I paar centen en toen de man weg was, keek ik eens uit het raam naar het orgel. Dat was er niet De rechtbankverslaggever van De Telegraaf vertelde onlangs iets der gelijks. Op een snikheeten dag ver voegde zich een orgeldraaier bij een van zijn vaste klanten, die hem de opmerking maakte waar is je orgel? Ik heb niks gehoord.... Met diè bitte zei de orgelman verontwaardigd. Late we nou men- sche blijve. Soms weet ik een orgelman zonder orgel beter te waardeeren dan een, die zijn instrument met zich mee voert en bespeelt. Hetgeen ik dan in de belooning tot uitdrukking breng. Kan het u en mij, geachte lezer, betrekkelijk koud laten, of de muziek, voor welke de orgelman 'n belooning vraagt, iets reëels dan wel slechts iets denkbeeldigs is, politie en justitie maken een gewetenszaak van deze kwestie. Daar olijken n.l. allerlei crimineele kanten aan te zitten. Iemand, die een belooning vraagt voor muziek, dewelke hij niet reproduceerde, doet een poging tot oplichting in den zin der wet. Immers, hij tracht ons twee centen te ontfutselen „onder valsche voor- gevens." Men kan zich ook op 't standpunt stellen, dat de orgelman zonder eenig boos opzet zijn smoesje ten beste geeft, maar dan is zijn tocht langs de huizen een dood gewone bedelpartij en moet de kerel worden vervolgd wegens landlooperrj. Ja, zoo is de wet nu eenmaal. In een geordende maatschappij kunnen geen valsche orgeldraaiers worden geduld. Op den 3en Augustus 1937 heeft een Amsterdamschen politie-agent zoo'n falsaris op heeterdaad kunnen betrappen. De man werd niet alleen aangehouden, maar zelfs in preven tieve hechtenis gezet. En eenige dagen later werd hij voor den politie rechter geleid. Die bracht de waarheid en den juisten omvang van 's mans misdaad aan het licht. Het kwam vast te staan, dat deze orgeldraaier werkelijk een orgel had, maar op dien fatalen derden Augustus was het stuk. Geen steun Bent u getrouwd? vroeg hem de politierechter. Ja, ik heb een ziekelijke vrouw. Hoe komt het dan, dat u geen steun hebt Omdat ik een orgel heb. Hoe lang is dat orgel dan kapot Een dag. Had u dan niet een dag met bedelen kunnen wachten Ik moet dien dag toch ook eten Wilt u naar Veenhuizen De orgelman keek even verbaasd. Hij wist niet, dat er Veenhuizen op stond. Wat gaat u nou doen als uw straf afgeloopen is Om kort te gaan, de Officier vond, dat deze zaak toch wel met een kleinigheid kon eindigen en dat was ook de gedachte van den politie rechter. Maar vrijspreken of een paar kwartjes boete opleggen, dat gaat zoo-maar-niet. Dan moet er eerst een rapport worden opge vraagd enz. De politierechter zou den 13en uitspraak doen en tot dan moest onze orgeldraaier terug naar het Huis van BewaringDe.... boef moest opgesloten blijven. Je kunt nooit weten, waar zoo'n kerel in de vrye maatschappij toe vervalt. Als zijn orgel nóg 'ns stuk ging, dan zou hy wie weet misschien wéér met zijn opgepoetste koperen bakje rondgaan. Ja, 'n mensch met 'n ziekelijke vrouw, nietwaar Wat sappelen zulke menschen toch eigenlijk Laat ze het orgel- j boeltje er bij neergooien en zich doen inschrijven bij „den steun j Dan is men fatsoenlijk burger met vast inkomen, kind van den staat, j naming aan zijn becijferde crimina liteit. Het Limburgsch Dagblad waarschuwde dezer dagen tegen te veel conclusies uit de criminaliteits statistiek. „Het" Zuiden laat zich in elk geval statistisch bezien nog onderverdeelen in de zeer brave provincie Noord-Brabant en de zeer slechte provincie Limburg. Immers, nemen we de cyfers der algemeene criminaliteit (belasting overtredingen uitgezonderd) in de periode 1925/1929 tot uitgangspunt, dan zien we dat er in Noord-Brabant per 100.000 inwoners 179 onher roepelijk veroordeelden waren, in Z. Holland 182, N. Holland 182, Friesland 187, Utrecht 190, Groningen 208, Zeeland 211, Overijssel 221, Drente 224, Gelderland 234 en Lim burg schrik niet, lezer 308. Dat laatste cijfer is inderdaad van een schrikbarende hoogte. Gelukkig voor de Limburgers, produceert het Centraal Bureau voor de Statistiek ook nog andere cijfers dan die inzake het aantal onherroepelijk veroordeelden. Ai liegen cijfers niet, het zou toch te gek, althans voor de Lim burgers te beschamend zijn, wanneer we zonder meer moesten aannemen, dat hun criminaliteit met 50 pet. boven het rrjksgemiddelde (204) uitgaat en de criminaliteit derLim- burgsche vrouwen zelfs met 135 pet. Wat blijkt uit andere statistische cyfers O.in. het volgende uit de officieele gegevens is komen vast te staan, dat in het arrondissement Maastricht alle kinderzaken voor den rechter werden gebracht, zonder dat in één enkel geval werd gebruik gemaakt van de bevoegdheid der ambtenaren van het O.M. om bagatel zaken niet te vervolgen. Men volgde in Zuid-Limburg der halve een „eigen" stelsel van justitie! Hoe groot de verschillen daardoor kunnen worden, blijke uit het vol gende lijstje voor de jeugd-misdadi- gers der vier Zuidelijke arrondisse menten, geboekt in de periode 1924 —1927. verbalen vervolgd niet vervolgd 's Bosch 1385 517 868 Breda 1302 336 966 Jttoermond 469 220 249 Maastricht 582 581 0 Aldus is Limburgs „criminaliteit" verklaard Men ziet er uit, hoe voorzichtig men met cijfers moet zijn. En tevens valt er uit te leeren, hoe onzinnig de vervolging van alle bagatelzaakjes is. De orgeldraaier uit den aanhef van dit artikel zal den schrik wel weer te boven komen, maar wat zal het effect voor het verdere leven zijn geweest van al die honderden Zuid-Limburgsche kinderen, die voor kleine pvertredin- gen moesten voorkomen en ge vonnist werden, zonder pardon Er is geen slechter recht dan dat, hetwelk genadeloos is. Hoenderpraatje. Het kan wel nuttig zijn, hier eens enkele wenken neer te schrijven in verband met het drinkwater der hoenders. Weet u wel, dat er zoowat 75 L. drinkwater per dag ter beschikking dienen gesteld van een toom van 500 leghennen en dat die hoeveelheid de 100 Liter kan overtreffen bij zo- mersche hitte Men begrijpt dan ook onmiddel lijk welk werk- en tijdverlies het regelmatig vernieuwen van het .drink water met zich mee kan, wanneer de pomp op eenigen afstand van 't hoenderhok verwijderd is, wat op vele hoeven het geval is. Op bediijven van eenig belang zou er dus veel voordeel aan verbonden zijn indien men dicht bij het hoen- derhoek of zelfs er binnen een kraan met water onder druk kon aanbren gen. Wie nog een stap verder wil gaan voorziet het hoenderhok van een inrichting, waardoor de hoenders voortdurend van versch, loopend drinkwater voorzien worden. Derge lijke inrichting spaart veel werk uit en is uiterst hygiënisch. Het „recht" wordt een ontzettend slechte dienst bewezen met de ver volging van snertzaakjes als het i boven aangehaalde geval. Zooals wen weet, behoort het tot de be voegdheid der ambtenaren van het O-M. om bagatel zak en niet te ver volgen. Van deze bevoegdheid wordt ia het algemeen een ruim, d.i. ver standig gebruik gemaakt. Maar daar zya ook uitzonderingen op en deze uitzonderingen doen de vergelijkende statistische cijfers over de crimina liteit in de verschillende provincies van ons land volkomen uit hun evenwicht zakken. We hebben allen wel eens van het „donkere Zuiden" hooren ge- wagen; het Zuiden dankt deze be In tegenstelling met wat men vroeger meende is de vroege inenting tegen dyphtherie, namelijk in de maand Juli of zelfs. Juni, veruit te verkiezen boven de late, in Augus tus of September. Maar inenten in Augustus is toch nog veel beter dan niet inenten. Onder onze lezers zijn er mogelijk wel, die er de volgende redeneering op nahouden. Inenten dat werd by ons hoenders niet meer gedaan sedert jaren, of zelfs, dat werd bij ons nooit gedaan en toch hadden we nooit met diphtherie af te rekenen. Waar om zouden we dan nu die nuttelooze uitgave doen Aan wie zoo redeneert, doen we het volgende opmerken: gelukkig voor u, dat het zoo goed is uitge vallen.... en dat de diphtherie niet zoo algemeen meer optreedt, omdat anderen zich wel de moeite en de onkosten getroosten regelmatig in te enten. Maar de kans zal niet altijd van uw kant zijn. Velen inderdaad heb ben geredeneerd zooals gij, tot zij op zeker oogenblik in vollen herfst tot hun spyt moesten vaststellen, dat hun jonge kippen, die een leg bereikten van 50 pet. en meer aan de hooge prijzen letterlijk door de ziekte werden weggemaaid. Neem dus het zekere voor het onzekere en spaart u bittere ont- gochelingen. De warme dagen brengen door gaans een hevige uitbreiding van allerlei hoenderparasieten. Het is niet onze bedoeling hier al deze gasten op te sommen of er de spe cifieke bestryding van uiteen te zetten. In zindelijke hokken, waar regelmatig gekuischt en ontsmet wordt, waar hok- en neststrooisel regelmatig ververscht worden, is het ongedierte veel minder te duchten dan in verwaarloosde, viezige hoen derhokken. Enkele details slechts. Onder de hoenderparasieten heb ben we in de eerste plaats de bloed- mijten. Overdag schuilen ze in houtspleten en onder de zitstokken, om 's nachts de rustende hoenders te overvallen en zich met bloed vol te zuigen. Deze schuilplaatsen overstrijkt men met carbolineum of met een ver dunde oplossing van phenisch zuur. Tegen de vederluizen gebruikt men insectenpoeder, dat tusschen de vederen verstoven wordt. Het is even eens aan te raden 5 pCt. solferbloem bij het zandbad te mengen. De vlooien kunnen op dezelfde wijze als de vederluizen bestreden worden. Daar de vlooien zich ech ter ook schuil houden in het hok, moet dit laatste bij erge aantasting zeer grondig ontsmet worden. Daar de vlooien zich echter ook schuil houden in het hok, moet dit laatste by erge aantasting zeer grondig ontsmet worden. De schurftmyten zijn oorzaak van het ontstaan op de teenen en loop- beenen der hoenders van witte kors ten die aan de dieren veel pijn ver oorzaken: men spreekt dan van kalk- pooten. Als bestrijding het volgende: de kalkpooten worden met groene (of zwarte) zeep ingestreken, waar door de korsten na zoo wat een dag loskomen. Na het verwijderen der korsten worden de aangetaste deelen ingestreken met een verzachtende zalf, zooals perubalsem of creoline- zalf. Terzelfder tijd is het noodig het hok zeer grondig te ontsmetten. Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd voor 1 uur in ons bezit zijn. Kring Horst-Venray. JEUGDCOMPETITIE. Uitslagen van Zondag 8 Augustus met dispensatie. Afd A. D.E.V.Excelsior 42 Wanssum-T.O.P. T.O.P. niet opgek. Afd. B. OostrumDe Valk A 00 De Valk B—Merselo 03 YsselsteynErica 02 Afd. C. H.S.C.Sevenum 28 Nagekomen uitslag De Valk A De Valk B 10—0. Programma Zaterdag 14 Augustus OostrumDe Valk B 6 30 Programma 22 Augustus. Afd. A. D.E.V.Swolgen WanssumT.O.P. Afd. B. EricaOostrum De Valk AMerselo Ysselsteyn—De Valk B Afd. C. GriendtsveenSevenum. Valk-revue De Valk wint Zilveren Bal. Op 't Zondag te Vierlingsbeek gehouden Voetbaltournooi wist De Valk voor één jaar beslag te leggen op den zilveren bal, welke geschon ken is door de Middenstandsveree- niging aldaar. Deelnemende vereenigingen waren Constantia Wanroy, S.S.S. Over- loon, Volharding Vierlingsbeek en De Valk Venray. De uitslagen luidden De ValkConstantia 11 (De Valk wint na penalty's) VolhardingS.S.S. 10 De ValkVolharding 32 Ondanks de groote hitte werden alle wedstryden in een behoorlijk tempo gespeeld. Vooral de wedstrijd tusschen de rivalen De Valk Constantia was bijzonder spannend. De nieuwe I.V.C.B.er Volharding gaf goed spel te zien en zal zyn weg in de 3e klas wel vinden. Met de junioren gaat het ge smeerd. In verband met de stijging van 't ledental, zullen voortaan alle spelers beneden 17 jaar onderge bracht worden in een aparte junio ren-afdeel ing. Een te benoemen junioren-commissie zal voor een goede opleiding der juniores zorg dragen. Het jeugdelftal de Valk, hetwelk voortaan de Valk a zal genoemd worden, speelde in Oostrum den returnmatch tegen de Oostrumsche juniores. Er heerschte volop span ning in deze ontmoeting, welke met 0—0 eindigde, I De Valk b verloor om te begin nen van Merselona met 30. Dinsdagavond toonde de Valk a zich met 100 de meerdere van de Valk b. Wegens de Kringfeesten te Horst worden a.s. Zondag geen wedstryden gespeeld. De stand is thans: De Valk a 7 5 1 1 11 28—3 Oostrum 3 6 4 1 1 9 9—3 Merselona 2 6 3 1 2 7 8—16 j Ysselsteyn 2 5 1 1 3 3 8—14 Erica 2 6 1 0 5 2 10—16 De Valk b ^2 0 0 2 0 0—13 Zondag 22 Aug. Vaandelwydings- feest. 's Morgens H, Mis en alge meene H. Communie, 's Middags wedstrijd junioren, veteranen en de Valk ID.S.S. I Tegelen. Tijdens de pauzes atletiekwedstrijden. Houdt 22 Aug. vrij voor De Valk. De Lustrumfeesten te Horst op 15 Aug. van den R.K. L.V.B. KRING HORST-VENRAY Het welslagen der feesten bij het eerste lustrum van den kring Horst- Venray zal nog slechts afhangen van het weder, wat bij alle buiten feesten een voorname rol speelt. De voorverkoop van kaarten is best geslaagd. Ook de medewerking van geestelijke en wereldlijke autoriteiten is schitterend te noemen. In het eere-comité nemen zitting Dr. Ir. W. J. Droesen, lid der Tweede Kamer der Staten GeneraalO. L. P. van de Loo, burgemeester van Venray; A. H. Kockelmans, voorzitter R.K. L.V.B.Jos. Gillissen, Adviseur R.K. L.V.B.Tb. Creemers, Pastoor-Deken, HorstW. Berden, Pastoor-Deken, VenrayTh. Rutten, lid van Ged. Staten van LimburgH. Drabbels en X Thomeer, leden van Provinciale StatenW. Everts, burgemeester van SevenumA. Gielen, burgem. van Grubbenvorst; G. Rutten, burgem. van BroekhuizenBaron J, de Weichs de Wenne, burgem. van Wanssum en Meerlo B. Gubbels, burgem. van Arcen; Dr. L. van de Meerendonk, geneesheer HorstDr. A. Strybosch, geneesheer HorstDr. A. J. Janssen, le geneesheer Huize St. Servatius, VenrayCh. A. le Lorrain, genees heer Sevenum; N. Ambrosius, wet houder HorstH. Vullinghs, dieren arts, HorstH. Hermans, voorzitter J. B. Kring HorstH. G. A. B. Hol- tus, notaris, HorstA. v. d. Bosch, Rector Stokershorst (eerst adviseur); H. van Daal, industrieel HorstE. H. Dullers, broeder-overste Huize St. Servatius, Venray Th. van Heyster, voorzitter H.S.C. Verder nog de ZeerEerw. en Eerw. Heeren P. Ament, pastoor Melderslo; L. Debije, pastoor HegelsomJ. Schreurs, pastoor Meerlo P. Ver- heggen, pastoor BlitterswijckJ. Thijssen, pastoor GeijsterenE. Assel- berghs, rector Oostrum J. Kessels, rector KronenbergH. Janssen en J. Berden, kapelaans te HorstM. Kuepers en F. Wijngaarden, kapelaans te Venray. Het programma is4 uur optocht vanaf St. Lambertusplein via Hoofd straat, Herstraat, Schoolstraat, Jacob Merlostraat naar het sport park aan de Vlies. De opstelling: 1. Koninklijke Har monie. 2. Kringbestuur met besturen H.S.C. en Servatius. 3. H.S.C. 4. Ser vatius, beide laatsten in clubcostuUm. '4.15 Wedstryd H.SC.Servatius. Voör dezen wedstryd zal de be schermheer van den kring, Dr H. vanGrunsven, burgemeester van Horst, een kort woord tot de spelers zeggen, waarna hij ook den aftrap zal doen. 5 uur. De Athletiekwedstrijden 100 M., 400 M. en 1500 M. hardloop en 4 x 100 M. estafette; 5.15 uur. Tweede helft v.d. wed strijd H.S.C.Servatius; 6 uur. Kunstrijden door de Zen- derensche Motorenclub Z.M.C. 7.30 uur. Dorploop door Horst vanaf de Veemarkt. De afstand be draagt 2500 M. Veemarkt, Jacob Merlostr., Loevestr., Hoofdstr., Gast- huisstr., Herstr., Schoolstr., Jacob Merlostr., en de finish op de Vee markt. De deelnemers aan dezen dorp loop kunDen zich omkleeden in Café Wed. Cox, waar ook de startkaarten worden afgegeven. Het kringbestuur heeft in laatste instantie besloten, aan deze dorp loop alleen te laten deelnemen, per sonen uit de kringen HorstVenray en Gennep. Het inleggeld bedraagt 25 ct. Ook voor één of alle athle- tieknummers op het terrein is dat 25 cent. Wat het attractie-nummer, het kunstrrjden der Z.M.C. betreft, be twijfelen wij niet, of dit zal veler belangstelling hebben. Het is niet de eerste maal, dat deze club in het openbaar optreedt. Zoo schreef de Nieuwe Sneeker Courant „Wat dit groepje motor-acrobaten ons heeft laten zien, was in één woord af en grenst aan het on gelooflijke. Het applaus was niet van de lucht." De Dagelijksche Sportcourant van Amsterdam zegt o.a. „De grootste attractie was het optreden van de jonge Amateur- Motorclub uit Zenderen. In alle mogelyke en onmogelijke standen stonden, zaten of hangen de rijders er op, over, naast en onder hun motoren. Het was werkelijk feno menaal." Het Nieuwsblad van het Noorden is al even enthousiast en schrijft „De prestaties van deze motor- duivels vormden onbetwist de hoogste punten van dezen sport middag. De verwachtingen van de organisatoren en van het publiek waren, door hetgeen reeds van hen nekend was geworden, hoogge spannen, maar wat zij vertoonden heeft de verwachting verre over troffen". Deze regels spreken voor zichzelf en hoeft hieraan niets te worden toegevoegd. De Lustrumfeesten van den kring zullen dus aan het publiek een aan gename, spannenden middag bezor gen, dat staat vast. De entrée van den eersten rang is aan den kleine ingang; voor den tweeden rang aan de groote poort. Werkeloozen genieten reductie op vertoon van hun stempelkaart. Zie verder de advertentie elders in dit blad. PROGRAMMA 15 tot en met 21 Aug. Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondag BRUSSEL (Vlaamsch) 8.Berichten, Gymnastiek. Grarao- foon 8.45 Gesproken dagblad. BRUSSEL (Fransch) 10.20 Hoogmis uit Wilno LUXEMBURG 11.35 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 12.35 Militair concert BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. 2.20 Sport en Muziek DROITWICH 4.20 Sted. Orkest RADIO PARIS 5.20 Populair concert LUXEMBURG 7.20 Concert KEULEN 8.20 Westmark orkest BOEDAPEST 10.20 Dansmuziek BERLIJN 10.50 Fred Hipmans orkest Maandag BRUSSEI. (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Tijdsein LUXEMBURG 9.20 Gramofoon RADIO PARIS 10.35 Gramofoon DROITWICH 12.20 Stafmuziek BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. KEULEN I.35 Concert DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.20 Sted. orkest DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Omroeporkest RADIO PARIS 5.20 Concert LUXEMBURG 20 Concert 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten STUTTGART 8.— Gevar. concert BRUSSEL (Vlaams) 9.20 Orkest BOEDAPEST 10.20 Gramofoon WEENEN II.Dansmuziek Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Gymnastiek LUXEMBURG 9.20 Gevar. concert RADIO PARIS 10.35 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 12.20 Landesorkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad KEULEN I.35 Omroeporkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.20 Jac Wilson band KEULEN 4.20 Landesorkest DEUTSCHLANDSENDER 5.50 Gramofoon DROITWICH 6.45 John Duksons Ap^ley band 7 —8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. STUTTGART 8.Gramofoon KEULEN 8.30 Gevar. programma MILAAN 9.20 Concert HAMBURG II.Populair concert Woensdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Gymnastiek LUXEMBURG 9.20 Gramofoon RADIO PARIS 10.35 Gramofoon DROITWICH 11.35 Dansmuziek DEUTSCHLANDSENDER 12.20 Kur-concert BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad KEULEN I.35 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert RADIO PARIS 3.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Omroeporkest DROITWICH 5.20 Dansorkest KEULEN 6.20 Gevar. programma 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten FRANKFURT 8.Gevar. programma ROME 9.20 De Klokken van Corneville BRESLAU II.Populair concert Donderdag BRUSSEL Vlaams 8.Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gevar. concert DROITWICH 11.25 Gramofoon KEULEN 12.20 Militair orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. ..30 Omroeporkest DEUTSCHLANDSENDER 5.20 Gevar. concert DROITWICH 1.20 Sted. orkest KEULEN 1.20 Omroeporkest DROITWICH >.20 Dansmuziek LUXEMBURG 1.20 Concert '.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten STUTTGART 5.Nette Sachen zum Tanz BRUSSEL Vlaamsch I.20 José Schnijdérs orkest BOEDAPEST 10.20 Zigeunerkapel STUTTGART II.20 Populair concert Vrijdag BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gramofoon Tijdsein. Gespr. dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon RADIO PARIS 10.35 Gramofoon HAMBURG 12.20 Bremer stadmuzikanten BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. KEULEN I.35 Omroeporkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert. Kinderkoor DROITWICH 4.05 Gevar, prog. BRUSSEL Vlaamsch 5.20 Dansmuziek. Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten STUTTGART - Gevar. prog. LEIPZIG 9.35 Landlers en walsen BOEDAPEST 10.20 Stafmuziek1 DROITWICH II.20 Dansmuziek Zaterdag i BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gesproken dagblad. Gramofoon Gymnastiek. Tijdsein LUXEMBURG i.20 Gevar concert RADIO PARIS 10.35 Gramofoon DEUTSCHLANDZENDER 12.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad KEULEN 1.35 Orkest DEUTSCHL ANDS ENDER 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.20 Hongaarsch orkest KEULEN 4.20 Orkest RADIO PARIS 5.20 Concert DEUTSCHLANDSENDER 6.20 Populair concert 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten STUTTGART - Filmmuziek KEULEN 8.30 Orkest DROITWICH 10.20 Orkest BERLIJN 10.50 Dansmuziek Duivensport. P D V de Eendracht. Zondag j,L hield de P. D. V. de Eendracht een wedvlucht vanaf Driestlinter. Afstand 98 K.M. Los 11.10. Eerste duif 1-25-58, laatste duif 2-43 47. P. Strybosch 1, 12; J. Strybosch 2, 4, 8, 9, 11; A. Vermeulen 3; J. Lum- ler 5, 26; H. Janssen 6, 19; L. Coop- mans 7, 16, 21, 22; J. van Houdt 10, 23, 25; A. Loonen 13, 17; Gebr. Spee 14, 20; J. Boom 15, 27; M. Strijbosch 18; J. Dinjens 24, 32; H. Arts 28, 29, 30, 31; G. Philipsen overduif. P D V de Zwaluw. Bcvengenoemde vereeniging hield een wedvlucht met jonge duiven vanaf Gembloux, afstand 140 K.M. De duiven werden gelost 8 uur met Z.W. wind. Aankomst eerste duif 9.42.52, laatste 10.14.16. Joh Janssen 1. J. Kusters 2, 37, 44, 46 H. Derks 3, 43, 67, 68 en overduif J. Eibers 4, 18, 39, 47 J. Vermeulen 5, 7, 8, 24, 30, 35,53 J. Vollebergh 6, 40, 58, 66 St. Servaas 9, 12, 28, 29, 36 L. Maassen 10, 11, 16 E. Vermeulen 13, 17, 21, 23, 34 P. Kersten 14 J. Verstegen 15, 20, 25, 61, 63, 65 H. Theeuwen 19 P. Manders 22, 60 G. Janssen 26, 27, 59 H. Beterams 31, 38 Gebr. Rutten 32, 50. 51, 56. 57, 62, 64 G. van Dijck 33, 49, 69, 70 G. Vissers 41, 42 M. Poels 45 M. Franken 48 W. Thyssen 52 v. d. Heiden 54 Gebr. Janssen 55. VENRAYWoensdag 18 Augustus HORST20 Augustus, Varkensm,

Peel en Maas | 1937 | | pagina 11