f R. K,n f slagerij chr. goumans ÉS» Advertentiën. S»s v.h. f Hartelf 0.1 oi Oosl H.H. Kk behoorende dienstplichtigen zullen in geval van mobilisatie eerst be hoeven op te komen, wanneer zij daartoe by afzonderlijke openbare of persoonlijke kennisgeving worden opgeroepen. 3. De rijksgoederen verstrekt aan de dienstplichtigen, die op genoem den datum naar bedoelde reserve overgaan, zullen met uitzonde ring van schoenen en haarkam de tweede helft van September of in October 1937 moeten worden in geleverd. Blijkt bij de inlevering, dat er goederen ontbreken, of dat deze niet in den vereischten staat ver- keeren, dan stelt de dienstplichtige, wien het aangaat, zich o a. aan be straffing bloot. 4. De ingeleverde zakboekjes worden na wijziging of vernieuwing bij het korps weder aan de dienst plichtigen verstrekt. 5. Nader zal aan belanghebben den worden bekend gemaakt, wan neer en waar de inlevering moet plaats hebben. Venray, 28 Juli 1937. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Onze Kermis. Wanneer onze lezers dit blad ont vangen zijn Groote Markt en Hen- seniusplein wederom geheel bezet met kramen en spullen. Op een 14-tal plaatsen heeft men „strijkje" of gelegenheid tot dansen, zoodat aan plaatsruimte* geen gebrek be hoeft te zijn. Wanneer we nu maar kunnen rekenen op wat zonneschijn, dan zal ook deze kermis naar we hopen eenige dagen van vroolijke ontspanning brengen, wat we zoowel alle Venrayers als vreemde bezoekers van harte toewenschen. Geslaagd. Te Roermond slaagde Donderdag voor het examen Hoofdakte, onze dorpsgenoot de Heer* Antoine Zwit- serlood. Naar de Jamboree. A.s. Woensdag 4 Augustus ver trekt een goedkoope trein naar de Jamboree om 6.45. Prijs 3e klas f 3.99. Ie. 'n Voldoende kennis bezitten van boekhouden, handelsrekenen, handelskennis, bedrijfsleer, wetsken- nis en Nederlandsche taal. 2e. De noodige vakkennis bezitten, 3e. Beschikken over 'n zeker be drijfskapitaal. Pust 2 en 3 kunnen we voorloopig buiten beschouwing laten. Hierop zal te gelegener tijd worden terug gekomen. Gaarne wilden we uw aandacht vestigen op 't eerste punt. De aanstaande Middenstander, die zich wil vestigen moet dus beschik ken over 'n zekere dosis Handels kennis. Hij moet hiervan blijk geven, door 'n examen af te leggen ter verkrijging van 't z.g. Middenstands diploma Algemeene Handelskennis. Het is dus voor hem 'n zaak van gewicht dit diploma zoo spoedig mogelijk in zijn bezit te hebben. Op vele plaatsen moeten hiertoe speciale cursussen worden ingericht. Dit is hier in Venray niet noodig. Immers de Venraysche Middenstand bezit reeds jaren 'n bloeiende Handelsavondschool. Door de goede zorgen van 't Bestuur van de plaatselijke Midden stand, zal 't programma dier school aldus worden aangepast, dat ieder die de 3-jarige cursus volgt, klaar om met vrucht bovengenoemd examen af te leggen, terwijl datzelfde programma, wat steeds op 'n Jreedere ontwikkeling ingesteld was, daardoor niet in 't gedrang komt. Conclusie Middenstander, laat uw zoon of dochter inschrijven als leer ling van de Handelsavondschool. Daar ontvangt uw kind het voor hem of haar bij uitstek geschikte onderwijs. VEHA. komst kan worden verleend, omdat de „Superbe" en „Regina" niet te Tilburg doch te Baerle Hertog (B.) gevestigd zijn. Klachten kunnen gericht worden aan den Burgemeester van Baerle Hertog (B.). OOSTRUM. Zondag herdacht de Vereen. Jonge Boeren aihier het 10- jarig bestaan. Onder het Lof had de plechtige Vaandelwyding plaats met een hartelyke toespraak van Rector Asselberghs. In de Feestvergadering wenschte Voorzitter Valckx de aanwezigen welkom. Er werd het woord gevoerd door Rector Wevers, Geest. Adviseur, Ir. van Schendel uit Roermond, Burgemeester van de Loo, Emons, algem. Voorzitter e.a. DeJaszband uitOostrum luisterde deze goed geslaagde vergadering op. OVEkLOON. De Eerw. Zuster Agnes, Hoofd der Bijz. Meisjesschool alhier gaat binnenkort Overloon verlaten, na negen jaren onafgebro ken hier werkzaam te zijn geweest. Door boschwachter Keyzers werden in 8 dagen tijds 3 vossen gevangen. Dit bericht wordt nog steeds met vreugde vernomen door kippenhouders en jachtliefhebbers. Degene, die in aanmerking denken te komen voor een kosteloos rijwielplaatje, kunnen dit aanvragen bij den dienstgeleider te Vierlings beek op 3, 5 en 10 Augustus tus- schen 7 en 9 uur nam. Aanslagbiljetten Waterschap Wat beteekent H.A. herleid Nu de aanslagbiljetten van het Waterschap der Noord-Limburgsche Beken, ten Westen der Maas zijn verschenen, werd ons van verschil lende zyden de vraag gesteld: „Wat beteekent H.A. herleid Bij ingewonnen informaties ter bevoegder plaatse bleek ons, dat dit wil zeggen, dat alle klassen worden herleid (teruggebracht) tot de een- heidsklasse, die is hier de 4e klasse. Er zijn by de klasse-indeeling 5 klassen De eerste klas betaalt 10 maal zooveel als de 4e klas; de twee le klas betaalt 8 maal zooveel als de 4e klasse; de derde klas betaalt 5 maal zoo veel als de 4e klas; de vierde klas betaalt 1 maal zoo veel als de 4e klas (is de eenheid) de vijfde klas betaalt niets (water) Een voorbeeld zal dit nog duide lijker maken: Iemand heeft 10 H.A. bezit en hiervan valt 3 H.A. in de eerste klas, dan wordt dit 3 maal 10 is 30 H.A. herleid. 2 H.A. in de tweede klas, dan wordt dit 2 maal 8 is 16 H.A. herleid. 3 H.A. in de derde klas, dan wordt dit 3 maal 5 is 15 H.A. herleid. 2 H.A. in de vierde klas, dan wordt dit 2 maal 1 is 2 H.A. herleid. Totaal herleid 63 H.A. Zijn biljet zal dan vermelden Kad. eigendom herleide grootte H.A. A. C.A. H.A. A. C.A. 10 63 GEVONDENeen vulpenhouder. Inlichtingen Gemeente-Politie. Overplaatsing. De beambte Lamb. Franssen van het kantoor der Directe Belastingen enz. thans te Winschoten is in ge lijke functie overgeplaatst naar het kantoor Venray en zulks met ingang van 1 Aug. a.s. Naar de Jamboree A.s. Woensdagmorgen vertrek ken uit Venray een 16-tal welpen vergezeld van een naar de Jamboree. Militairen in bivak. In den nacht van Woensdag op Donderdag hebben een groep mili tairen uit Venlo te Oirlo hun nacht rust genoten, tijdens het oponthoud van een tweedaagsche marsch. Middenstanders 11 Onlangs is in 't Staatsblad ver schenen de Vestigingswet vcor 't Kleinbedrijf. Wat zijn de gevolgen van deze wet voor de toekomstige Middenstanders Ieder die zich wil vestigen, of in 'n reeds bestaande zaak wil opvolger, moet voldoen aan de volgende voor waarden Zelatricendag Dinsdag a.s. gaan de Zelatricen uit Noord-Limburg allen naar Steyl waar een Zelatricendag wordt houden. Ook uit Venray verwacht men een groot getal deelnemers. Dit wordt morgen Zondag nog be sproken in het K.J.V.-gebouw. Niemand blyve thuis! 4-tal Leidsters gekookte metworst I gesneden 25 ct. per half pondl aan stuk 40 ct. per pond| gek.schouderham gesneden 35 ct. per half pond| droogworst gesneden 35 ct. per half pondl aan stuk 65 ct. per pondj droge saucisse gesneden aan stuk 45 ct. per half pond 80 ct. per pond dit zjjn specialiteiten van Sluiting Dienstbodencursus. In de Landbouwhuishoudschool alhier had Donderdag de sluitingles plaats met uitreiking der diploma's van de eerste dienstbodencursus in deze gemeente georganiseerd. Te half 4 waren in de school ver- eenigd de leerlingen, Mej. Witte.veen van het Dep. van Sociale Zaken. Mej. van Hasselt, Ambtenaresse by den Rijksdienst der Arbeidsbemiddeling voor de provincie Limburg, Burge meester van de Loo van Venray met Gemeentesecretaris van Haaren en de directeur der districtsarbeidsbeurs Schols, het volledig bestuur der Landbouwhuishoudschool met direc trice Mej. Sangers. Mej. Witteveen van het Dep. van Sociale Zaken, opende deze sluitings- byeenkomst en sprak hare voldoening uit over het welslagen van dezen dienstbodencursus en bracht daar voor hartelrjken dank aan de orga nisators van dezen cursus, en dan meer speciaal tot het gemeente bestuur van Venray, die alle moeiten en werk hebben gedaan, opdat deze cursus tot stand is gekomen en met een dergelyk gunstig resultaat is mogen eindigen. Spr. hoopt dat meerdere cursussen in Venray zullen mogen volgen. Burgemeester van de Loo was de tolk van allen en zeker als hoofd der gemeente zeer prettig gestemd, dat deze cursus zoo goed is verloopen en dat de wensch reeds geuit is, dat deze eerste cursus door meerdere zal mogen gevolgd worden. Hij brengt daarvoor dank aan de dames Witteveen en van Hasselt, die het hunne ertoe hebben bijgedragen, dat deze cursus zoo schitterend is ver loopen. Spreker feliciteert op de allereerste plaats de dames leeraressen Mej. Wintgens en Poels, die alle moeiten en werk hebben besteed om in deze korten tijd dat de meisjes bij te brengen, wat als dienstbode zoo groot noodig ia. Ook de meisjes feliciteert Spreker en spoort allen aan het geleerde in practyk te brengen en met de steui* van Mej. van Hasselt in de verschillende dienstbetrekkingen te zijn „een echte dienstbode." Spreker dankt eveneens nog Mej. Sangers der Landbouwhuishoudschool die als directrice van deze school toch min of meer betrokken is ge worden bij dezen dienstbodencursus eveneens Mej. Aerts. Hy hoopt, dat bij volgende cursussen wederom op aller medewerking zal mogen ge rekend worden. De meisjes hebben ook practisch werk moeten verrichten en waren het meer speciaal de Eerw. Zusters Urselinen, die hiertoe hunne volle medewerking hebben verleend. Hij brengt aan hen ook gaarne zijn welgemeenden dank, alsmede aan overige werkgeefsters. Vervolgens werden door Burge meester v. d. Loo de diploma's uit gereikt en werd na het aanbieden van een verfrissching deze bijeen komst gesloten, nadat een der leer lingen dank had gebracht aan leeraressen en overige autoriteiten. De Lustrumfeesten van den R.K.L.V.B. Horst-Venray. De feesten ter herdenking van het vijfjarig bestaan van den kring op 15 Augustus, zullen bij gunstig weder ongetwijfeld ten volle slagen. Van diverse geestelijke en wereld lijke autox-ïteiten kwamen reeds be richten bij het bestuur binnen, waaruit bleek, dat zij gaarne zitting nemen in het Eere-Comilé. De medewerking, tot heden reeds ondervonden van enkele vereeni- gingen, betreffende voorverkoop van kaarten aan leden en donateurs, mag schitterend genoemd worden. Is die medewerking ook bij de overige vereenigingen zoo spontaan, dan zal ,de kring een uitbuudi, succes hebben met deze feesten. Als men nog weet, dat een be langrijk deel der opbrengst van deze feesten beschikbaar wordt ge steld aan het Diocesaan Missie Comité, dan mogen wy toch aan nemen dat geheel de bevolking uit den kring Horst-Venray mee zal willen werken om deze feesten te doen slagen. P.S. Het kringbestuur verzoekt ons mede te deelen, dat gaarne een of andere prijs of een kleine gelde lijke bijdrage van sportenthousiasten e.a. in ontvangst wordt genomen. Daar in dezen tijd echter zooveel en zoo dikwijls gevraagd moet wor den, zal hiervoor geen persoonlijke aanvrage geschieden, om iedereen daarin volkomen vrij te laten. Tot groot genoegen kan het hestuur meedeelen, reeds enkele pry zen te hebben ontvangen, waarvoor het ten zeerste dankbaar is. Naar de Missie Naar de N.V.Ct. verneemt, zal de Weleerw. heer Gootzen, sinds 1934 kapelaan te Blerick, als seculier geestelijke bedanken om toe te treden tot de congregatie der missionaris sen der Afrikaansche Missiën van Cadier en Keer. De Weleerw. heer Gootzen wil zich gaan wijden aan den missie-arbeid aan de Goudkust van Afrika, een der zware missieposten. Inzinking in de textielindustrie. Een medewerker van het „Han delsblad" vestigt de aandacht op de inzinking welke zich momenteel in de Twentsche textielindustrie, voor doet. Ook in sommige Helmondsche textielbedrijven is dit verschijnsel merkbaar, hetgeen ook tot uitdruk king komt in het werkloozencyfer, dat de laatste week In deze stad wederom tot circa 1800 steeg. Vooral de bedry ven, die voor het binnenland werken, schijnen het weer in mindere of meerdere mate moeilijker te heb ben gekregen. A.s. paardententoonstellinq te 's-Hertogenbosch. De „Nationale Vereeniging tot be vordering der paardenfokkerij in Nederland", die dit jaar 25 jaar heeft bestaan, heeft naar aanleiding van dit jubileum een tentoonstelling van warmbloedpaarden georgani- teerd welke van 2 3 September e.k. te 's-Hertogenbosch zal worden gehouden in de hallen van de vee markt en hieraan grenzende ter reinen. Aan de tentoonstelling, welke verschillende rubrieken van fokpaar- den omvat, zijn demonstraties van fok- en andere paarden verbonden, welke eveneens zeer belangwekkend te worden. Aan de tentoonstelling nemen paarden deel uit het geheele gebied waar de nationale vereeniging werkzaam is, t.w. de provincies Gelderland, Overijsel, Utrecht, Noord- Bx-abant (met Limburg), Noord- en Zuid-Holland. Aangezien de in te zenden paai'den tevox-en geselecteerd worden, mag worden verwacht, dat in Den Bosch een keurcollectie van warmbloedpaarden zal worden bij eengebracht. De demonstraties be loven daarom zoo interessant te wordeD, omdat het programma, be halve verschillende nummers voor ingespannen landbouwtuigpaarden, enkele nummers van landelijke rui tersport, een nummer M. C.-merriën onder den zadel en een nummer ver richtingen van inlandsche paarden uit het artillerie-paardendepöt te Tilburg bevat. Vooral dit laatste nummer zal veel belangstelling trek ken, omdat hierin het inlandsche paard als artillerie-paard wordt ge demonstreerd. Voor de keuringen zyn ongeveer f 1700, voor de demonstraties onge veer f 1300 aan prijzen uitgeloofd. Oplichtings-affai're in het groot Te Vlissingen hebben twee per sonen, die zich uitgaven voor ver tegenwoordigers van een Reclame bureau, ongeveer 75 winkeliers weten te bewegen deel te nemen aan een door hen georganiseerde reclame campagne. Er zouden eenige kranten ver schijnen met advertenties en foto's van de winkels der deelnemers. Ook zouden eenige geldpryzen aan het koopend publiek worden uitgekeerd, I zulks om de aandacht van het publiek op de in deze courant adverteerende winkeliers te vestigen. Het eerste nummer van deze courant is verschenen en bij de in woners van Vlissingen thuisbezorgd. Het volgende nummer zou weldra het licht zien. Sedert het verschijnen van het eerste nummer is er een lange tijd voorbygegaan en de tweede courant moet nog verschijnen. Inmiddels zijn de beide vertegen woordigers van het blad, die zich noemde F. M. H. en K. S., Donderdag door de politie te Leiden gearresteerd en naar Vlissingen overgebracht. Waarschuwing. Naar aanleiding van de thans weer meerdere plaatsen ook Venray huis aan huis bezorgde aanbieding van „Superbe" te Baerle Hertog, die aan de eerste 5000 in zenders van een berichtkaart gratis een verrassing toezegt in den vorm van een groot crayonportret in bruin of zwart met keurige lyst en glas, meenen wij onze lezers een dienst te bewyzen met het afdrukken van onderstaande reeds op 5 Mrt. j.l. in ons blad gepubliceerde waarschu wing. In verband met de veelvuldige klachten die de Commissaris van Politie te Tilburg ontvangt over het niet terugontvangen van foto's, die ter vergrooting zijn opgezonden aan de „Superbe" en „Regina," herinnert hij belanghebbenden aan zyn reeds vroeger gepubliceerde mededeelingen, Gouden jubileum De heer L. J. H. Bloemen, dieren arts te Roermond, zal op 4 Aug. a.a. zijn 50-jarig ambtsjubileum vieren. Grenswijziging. Te Roermond heeft de „dubbele raad" vergaderd ter bespreking van de voorgenomen grenswijziging van de gemeente, waarbij van de gemeen te Melick-Herkenbosch het Gebroek aan Roermond zal worden toege voegd. Na eenige discussie verklaar de de vergadering zich in principe accoord met de voorstellen. de K.L.M. in dit ongeluksjaar trof. De ramp gebeurde om 12.30 op 100 K.M. ten Noorden van Milaan in het dal van de Mesolcina aan den H. Bernardpas op Zwitsersch grond gebied. Het vliegtuig was bij slecht weer in een dal terechtgekomen, en bij een poging van den bestuurder om daaruit te komen, is het toestel met groote snelheid tegen den rotswand te pletter gevlogen. Het werd geheel vernield. Alle inzittenden, vier leden der bemanning en negen passagiers kwa men om het leven. Nog versch in het geheugen ligt het tragisch ongeluk met de „Lyster" welk toestel op 9 December 1936 bij het vliegveld Croydon neerstortte en in brand vloog. Van de 17 inzitten den (13 passagiers en 4 leden der bemanning) kwamen 8 passagiers direct om het leven, terwyl eenige gewonden later nog in -het zieken huis zijn overleden. .Duizenden slachtoffers in Tientsin. Een deel van de stad Tientsin tengevolge van een hevigen lucht aanval, die de Japanners ontketen, den, in een ruïne herschapen. Onder de burgerbevolkibg vielen verscheidene duizenden slachtoffers. In Nanking heerscht groote ont steltenis over den plotselingen om mekeer in den toestand te Peiping waar generaal Tsjang-Tsoe.Tsjoeng een Japan gunstig gezinde regeering heeft gevormd. Aankoop van trekpaarden. Woensdagmorgen vertoefde een Duitsche aankoopcommissie voor trekpaarden te Roermond. Op het Wilhelminaplein werden een 25-tal paarden varieerend van 46 jaar aangeboden. De Duitschers namen er een twaalftal. De prijzen die be steed werden lagen iets boven de f 500. Jammer was het dat er niet meer paarden gepresenteerd konden worden. Te Eist en Winterswijk waar een groot aantal paarden aan geboden werd ging het grootste deel voor een goeden prijs van de hand. Te Eist zelfs 70 van de 80. De be taling geschiedt via de clearing. Oudste inwoonster overleden. De oudste inwoonster van Heerlen mevrouw J. CobbenSchreven Woensdag in den ouderdom van 97 jaren overleden. Boerderijbrand met zand gebluscht Te Weert brak Woensdagmiddag brand uit in de boerderij van den landbouwer J. W. H. Jacobs op de Swartbroekheide. De politie-brandweer was spoedig ter plaatse maar kon daarmede niets uitrichten door gebrek aan water. Toen werd met man en macht ge bluscht met zand, waardoor de brand beperkt bleef tot stalling en schuur, welke dan ook geheel uitbrandden. Witte en gekleurde Servetten pakjes 25 en 50 st. Voordeelig dat daartoe zynerzyds geen tusschen- J Fa. van den Munckhof Onder vallende deur gedood Donderdagmorgen was het 2-jarig dochtertje van den heer P. S. te Glanerbrug dat met haar moeder logeerde bij den koster van de geref. kerk te Oude-Pekela aan het spelen een lokaal van dit kerkgebouw. Het kind heeft blijkbaar getrokken aan de schuifdeur met het gevolg, dat deze losschoot en op het meisje terecht kwam. Het kind werd op slag gedood. Een droeve lijst. Weer heeft een ontzettend ongeluk de K L.M. getroffen en onwillekeurig gaan de gedachten terug naar de vroegere rampen, die met Neder landsche passagiersvliegtuigen heb ben plaats gehad en waarbij zooveel slachtoffers om het leven kwamen. Het is een wanhopig, droeve reeks, waarvan de bijzondei'heden bij deze nieuwe ramp, weer zoo pijnlijk in het geheugen dringen. Het begon met het vergaan van de „Uiver" in December 1934 in de Syrische woestijn, waar het toestel neerstortte en alle inzittenden wer den gedood. Het jaar 1935 was in waarheid een ongeluksjaar. De eerste vliegmachine, die in dat jaar ten onder ging, was de „Leeuwe rik", die op weg van Praag naar Amsterdam bij Briiot (tusschen Dortmund en Cassel) tegen een berg vloog, neerstortte en verbrandde. Het toestel was slechts enkele dagen in dienst op de nieuwe lijn Amster damPraag. De zes inzittenden, vier leden der bemanning en twee passa giers, werden gedood. Op 14 Juli 1935 raakte in de nabijheid van Schiphol, de „Kwik staart" na een gedwongen daling, met een vleugel den oprit van het in aanbouw zijnde viaduct over den Spaarnwouderweg. Een explosie van de Denzinetanks volgde, waardoor het vliegtuig verbrandde. Zes inzit tenden kwamen in de vlammen om Op 17 Juli, dus drie dagen later,- vloog de „Maraboe" by Bushire eveneens in brand. Door weersom standigheden gedwongen moest een landing gemaakt worden 10 K.M. ten Zuiden van Bushire, nabij het plaatsje Rishar. By een aanloop tot weer opstijgen, werd de machine ernstig beschadigd en vloog in brand. Post en bagage gingen verloren, maar de inzittenden wisten zich te redden. Het vergaan van de „Gaai" op Zaterdagmiddag 20 Juli 1935 in Zwitserland was de derde ramp, die Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Parochiekerk Gironummer 136141. Heer d. weekv. Wyngaarden. Tel. 187 Morgen ZONDAG de h. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur h. Mis generale h. Communie van de man nen der h. Familie en Werklieden- vereeniging, opgedragen voor Mart. v.d. Voort, 10 uur de Hoogmis waar na de groote processie. In alle h. Missen collecte voor het herstel fonds. 6 uur het Lof. MAANDAG 7 uur h. Mis voor Martinus v.d. Voort, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Henri Wismans en echtgenoote, geen Lof. DINSDAG 7 uur h. Mis voor M. v.d. Voort, half 8 besteld jaarg. voor Th. van Opbergen, zijne echtgenoote en overl. kinderen, 8 uur leesmis, half 7 h. Mis voor wed. Oudenhoven als lid v.d. retraitepenning. WOENSDAG 7 uur leesmis voor M. v.d. Voort, half 8 besteld jaarg. voor Th. Gerrats, echtgenoote overl. kinderen, 8 uur jaarg. voor Hermanus Martens, Joh. Martens en echtgenoote, na alle h. Missen biech ten voor leerlingen jongenschool, half 7 h. Mis voor Mart. v.d. Voort als lid v.d. retraitepenning. DONDERDAG 7 uur te Veltum h. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis generale h. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur jaarg. 2de klas voor den Weleerw. heer Pastoor Henricus Rongen. 89 's avonds h. Uur. Trouwe opkomst. Biechten vanaf 7 uur. VRIJDAG 1ste Vrijdag der maand en vereering van het h. Hart van Jezus, half 7 gez. h. Mis, half 8 be steld jaarg. voor de vrouw van Piet Michiels, 7 uur Lof en eerherstel aan het h. Hart. ZATERDAG 7 uur h. Mis voorM. v.d. Voort, half 8 jaarg. voor Jan Versieyen, 7 uur Lof. A.s. ZONDAG om 7 uur h. Mis waaronder aanneming van de Jonge Werkman. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heiligen: P. Kruijsen, H. Tacken, C. Goumans, G. Geurts, H. Willems, M. Kelders, H. van Oyen, P. Spee, G. Spee, J. Tillemans, M. Moonen, H. FleurkeDs. VRIJDAG 1ste Vrydag van de maand, 's'avonds onder de gezongen Vespers acte van eereboete- OP DE WEEKDAGEN deH. Mis. sen om 5.306.157 en 7.30. Dagel. om 7.30 'n h. Mis voor klooster en weldoeners. A.s. ZONDAG onder alle h. Missen collecte v. h. restauratiefonds der Parochiekerk. Maandag 6.15 uur h. Mis voor Chr. Goumans. 7 uur h. Mis voor Piet Bom. Dinsdag 6.15 uur h. Mis voor Chr. Goumans. 7 uur h. Mis ter eere van St. Antonius voor genezing van een zieke. Half 8 gezongen St. Antonius- mis. Donderdag 7 uur H. Mis Gertrudis Linssen. Derde Orde. De Tertiarissen worden verzocht de processie der parochie zooveel mogelyk by te wonen. De pleegouders gelieven Woensdag de Rotterdamsche kinder tjes om 1 uur aan de bus by de Paterskerk af te komen halen. Burgerlijke Stand Venray Aangiften van 23 tot 30 Juli GEBOREN Johan van Sinderen, Deurnesche weg Johanna A. M. Swinkels, Scheide Bernadetta M. H. van der Hulst, Venraysch broek Elisabeth A. M. Maessen, Oostrum Johannes A. L. Lemmens, Ysselsteyn Wilbelmina Th. H. Pouwels, Langstr. Antonius H.G. van Bergen, Langeweg Antonius W. M. Peeters, Hiept Leonardus J. van Meijel, Deurn. weg Wilhelmina B. H. Smits, Ysselsteyn Pieter A. G. Willemse, Castenray Wilhelmus H. M. Smits, Castenray Jan A. H. Lemmens, Ysselsteyn ONDERTROUWD Wilhemus H. J. Hol, civiel-ingenieur wonende te Amsterdam en Maria G. C. van Rijswijck, zonder beroep, wo nende te Venray. OVERLEDEN Martinus P. Gellings, echtgenoot van J. Vermasere, 79 jaren, Oirlo 1 patiënt St. Servatiusgesticht een onk Bij voldoï de Kerm, Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 burgermeid v. Helmond v. n. datum 1 huishoudster v. Sevenum Metselaars, opperlieden en grond werkers voor België. Metselaars voor Duitschland. 1 burgerdienstmeid voor Helmond voor dadelyk Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 boerendienstmeid voor dadelyk 1 jongen 1415 jaar 1 boerenknecht voor Jabeek BIEDEN ZICH AAN burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j 1 timmerman 2 jaar a.h. vak Bedrijfsleider voor boerdery 1 meubelmaker. Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. molenaarsknechten 1 boerenknecht 17 jaar 1 Aug. 1 burgerdienstmeid 17 jaar Vleeschbonnen worden uitgegeven Donderddag tusschen 10 en 11 uur. Onvermengde margarine van 10 11 uur v.m. per lux£ tricht vél champs- Vertrek tor Luxe*ve M. jT 023 Q-ËrvjS wegens ijjgi sptSog reeds ge^bt huiselijk (J Brieve^ n Boekhaniiiage Kerkstraalond K. J. M. Zondag groote processie, alle K. J.V.ers en K.J.M.ers worden ver zocht in costuum aanwezig te zyn. Ook aspirant K.J.M.ers half 11 aan t gebouw. Maandag 6 uur vrije vergadering apostolaatsleden en aspirant-aposto- laatsleden. Zaterdag, Priesterzaterdag. Woensdag 4 uur K.J.M. voor allen. Patronaat. Zondag Processie-Zondag. Om half 11 komen alle Patronaatsleden bij elkaar aan 't vereenigingslokaal om gezamelijk deel te nemen aan de processie en stellen zich op bij Lunchroom Verheugen. Allen, die niet in andere vereenigingen thuis- hooren, trouw present en geven een voorbeeld van godsdienstzin. Alle leden en aspirant-leden van De Valk om half 11 in turncostuum aan het Patronaat. De Jonge Wacht vormt in uniform de eere-escorte rond 't Allerheiligste en stellen zich op onder den boog bij de kerk. Zondag geen Patronaat en Woens dag geen Jonge Wacht. Laat de kermis een gepaste ont spanning zijn. Begeef U niet op on bevoegde plaatsen en zorg op tyd thuis te zijn. Paterskerk Morgen ZONDAG Feest van St. Petrus-Banden. Biechtgelegenheid aan den Evangeliekant, De h. Missen om 5, 6, en 7 uur, om 8.15 hoogmis. Onder alle h. Missen preek en collecte ten bate der opleiding voor Priester- Missionarissen. Om 4.45 gezongen Vespers en Lof. MAANDAG feest van Maria ter Engelen of Portiuncula, de h. dien sten als op Zondag. Vanaf Zondag middag 12 uur en op alle dagen onder 't octaaf, kan op 'n dag naar verkiezing in deze kerk de Portiun- cula-aflaat verdiend worden. Ver eischten Biecht, H. Communie en kerkbezoek. Telkens als men de kerk bezoekt moet men bidden 6 maal Onze Vader Wees Gegroet en Eere aan den Vader. Gedurende het octaaf van Portiun cula iederen dag Hoogmis en gez. Vespers en Lof met Litanie van Allerheiligen. I Heden overleed, gesterkt door de H.H. Sacramenten der Ster venden, na een met geduld ge dragen lyden, in den ouderdom van 59 jaren, onze inniggeliefde Echtgenoot, Pleegvader, Broe der, Zwager en Oom Peter Johannes Arts Echtgenoot van Maria Huberta Poels Wij bevelen zilne ziel in Uw godvruchtige gebeden aan. De bedroefde familie, WED. P. J. ARTS-POELS en Pleegdochter FAMILIE ARTS FAMILIE POELS Leunen, 30 Juli 1937. De plechtige lijkdienst, waar na de begrafenis, zal plaats hebben te Leunen op Maandag 2 Aug. om 10 uur in de Pa rochiekerk van de H. Catha- rina. Bijeenkomst ten sterfhuize half 10. (Algemeene kennisgeving). Met leedwezen geven wy kennis van het overlyden van onzen geachten Oud-Voorzitter de Heer PJ. Arfs-Poels die gedurende 15 jaren zijn beste krachten aan onze veree niging heeft gegeven. Zyn nagedachtenis zal bij ons in dankbare herinnering bly ven. Bestuur Landbouw- bond Leunen. Leunen, 30 Juli 1937. A.s. Zet Au van den r bond. a en en d. Weet wjoe Koopt bT. Uw Petted Hariel aan Sfcf Maagijr gunst, Ij PasloJKi hoordij voor vertmin! TD( 2- elw tn op luchtb i auto# L. Ebl die-1! N.H.K wenschei|°f dit spoediie' H. WEW Leunen. Hallo Vanaf !ls'' N. H.K verkrijgt^ 1 en teven! consumpte.v Joh. vü'el straat Accon8' J. M. d Wal 25 «vc Act"" Bel*:

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2