krit; Markten slagerij I chr. goumans Gemengde Berichten Voetbal Kil van Ir- W,[ j Advertentiën. Servatius I Venl. Boys I BIEDT ZICH AAN R. K. Chauffeur Voor den inmaak Morellen Tj|ai AFEZ 31 Jul 15 Notarisiyu soortete viei Spuezï Gras-eèv M. hc Spurts TEOi drag. Jii iö 8 onget 1 en eenfti henitj teD 100 pria henitj teo prima sf' toe alleen een welpenhorde bestond, is een verkennersgroep toegevoegd Als Verkennersleider (hopman) tevens groepsleider werd geinstal- leerd de heer J. Colsen alhier. De installatie geschiedde door commissaris L. Höppener en Aal moezenier Hennekens beiden uit Roermond. In de Maandag te Maastricht gehouden jaarvergadering van den R. K. Kleermakerspatroonsbond werd tot bestuurslid gekozen de heer A. Jeuken te Venray. Valschc oormerken. Door den heer Douven, Hoofdcon troleur der C.C.C.D., in samenwer king met de Opperwachtmeester Janssen van Galen werden op de biggenmarkt biggen in beslag ge nomen, welke voorzien waren van valsche oormerken. Tegen den eige naar dezer diertjes ('n opkooper) wordt een streng onderzoek inge steld. Bekroonde bakkers. Op den vakwedstrijd van den Ned. R. K. Bond van Bakkerspatroons verwierf P. Custers alhier een diplo ma voor botercake en Th. G. Wintels een diploma B voor zijn banket, Zondagavond reed een chauf feur met een openstaand portier door de Groote straat, teen eenige wielrijders hem passeerde. Een hun ner kreeg een klap van de deur en tuimelde niet onzacht over de steenen. Met bebloede handen en gekneusd hoofd ging hij aangifte doen bij de politie. AANGELOOPENeen Groenen- daelerhond. Terug te bekomen bij G, Relouw, Broekweg No. 13. GEVONDEN een kerkboekje, bij de Gemeente Politie. Het jaarlijks Kindsheidfeest Nu Zondag, 25 Juli, zullen wy dat feest weer vieren, wij.... doch op de eerste plaats de kinderen. Onze kinderen der parochie, zullen blij zijn als kleine apostelen, blij om het apostelkleed, dat ze mogen dragen, fier op hun plaats in de rijen van heiligen, missiezusters enz. Maar ook blij daar mogen en moeten wij hen op wijzen om den rijkdom van 't geloof en de genaden die zij ontvingen als be voorrechten boven een wereld van heidenkinderen en welk voorrecht vandaag wel een kind kan begrijpen. Blij ook om 't voorrecht om als kind reeds, door het lid zijn van 't ge nootschap, zoo gemakkelijk zoo zichtbaar goed te kunnen doen. Naast onze kinderen zullen er talrijke zijn, die vandaag bijzonder die werkkracht van onze kinderen zullen ondervinden, en die onder een aanwaaiende warme doopwolk van genade, in vreemde landen door een missionaris woord en hand, kind van God worden. Het is te begrijpen dat wy, groo teren, meelevendat vaders en moeders de belangstelling van hun kinderen volgen en dat ze 't met hart en ziel aanwakkeren, omdat 't apostelvuurtje in hun kinderziel de voorwaarde is voor 't behoud van 't dierbaarste, wat vader en moeder 't kind gafn.l. 't geloof, 't eeuwig behoud van hun eigen kind. Laat uw kind dan dezen dag iets geven en vul 't zelf aan naar uw eigen draagkracht. Wij hebben allen de groote verantwoording voor de geestelijke armoede in het heiden- land te dragen. Zij die veel kunnen geven, misschien 'n heidenkind van daag kunnen vrgkoopen, worden daartoe van duizenden-kanten uit- genoodigd, vooral door 't eeuwige woord van God zelf, dat ons tot gebed werd. Uw Rijk kome. Zij, die weinig kunnen geven, bidden des te meer. Tenslotte 'n kort overzicht over den optochtik geef hier alleen de voornaamste indeeling, zoodat gij gemakkelijker kunt volgen 3 deelen. L HET GELOOF. a. het kruis, de verlossing voor allen (kruis en misdienaars). b. de kerk, de weg voor allen (Paus en volKeren). c. de hemel, het doel van allen (wagen) II. DE HOOP. a. de hoop, gevestigd op 't ge bed van heiligen (Franciscus en Theresia) en' de menschen. b. de hoop, gevestigd op daden van missionarissen (wagen). HL DE LIEFDE. a. liefde doet ons naar de missie gaan (missionaris te paard) b. liefde doet ons hier voor de missie werken. (De kleine Apostel, J. W.) IV. TSINGTAO (wagen). Deze wagen is tevens bedoeld om nieuwe progaganda in te luiden en de menschen meer bekend te maken met deze groote opdracht, die Limburg in de wereld te vervullen heeft.N VENRAYWoensdag 4 Augustus. gekookte metworst I gesneden 25 ct. per half pond I aan stuk 40 ct. per pond gek. schouderham I gesneden 35 ct. per half pond droogworst I gesneden 35 ct. per half pond aan stuk 65 ct. per pond droge saucisse j gesneden 45 ct. per half pond aan stuk 80 ct. per pond dit zijn specialiteiten van VoortsMgr. Weig knielt met 't Chineesche volk neer voor Mgr. Lemmens. God zegene de dag, God zegene de missie God zegene U allen. Faillissement. Uitgesproken is het faillissement van Jos. Dömges, rijwielhandelaar, Overloon. R.C. mr. C. W. Vollgraff. Cur. mr. P. Scheefhals, Den Bosch. WANS SUM. In de vergadering van de Middenstand alhier werd be sloten, om een Jonge Middenstands- vereeniging op te richten, Er zal getracht worden om contact te zoeken met de daarvoor in aanmer king komende leden uit Blitterswijk en Meerlo. De afdeeling Wanssum is op zich te klein en zoodoende kan men dan een behoorlijke ver- eeniging vormen. Bereids werden hiervoor reeds stappen gedaan, zoo dat spoedig tot oprichting kan worden overgegaan. Vrijgesproken. De chauffeur G. D. te Wanssum is Dinsdag voor het gerechtshof te 's Hertogenbosch vrijgesproken in zake de doodelijke aanrijding te Blerick. Verslag Raadsvergadering Gemeente Wanssum. Bij de opening door den Voorzitter blijken alle leden aanwezig te zijn- Op voorstel van den Voorzitter wordt van de volgorde der agenda afgeweken en allereerst aan de orde gesteld punt 7 verbetering weg GeysterenNoordbrabantsche grens, en wel het gedeelte R.K. kerk te Geysteren tot de Kasteellaan. De heer van Keulen, technisch ambtenaar van den Prov. Water staat, is ter vergadering voor toe lichting van dit punt. Na toelichting en bespreking der kosten wordt besloten de ophoogin gen in het najaar in eigen beheer te verrichten, doch de noodige ver breeding van de bestaande brug nog dezen zomer aan te besteden. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Mededeeling wordt gedaan van de koninklijke goedkeuring op de ver ordening tot heffing van besmette lijke ziektengelden, vaststelling pen sioengrondslag secretaris, minister! eele toestemming tot voortzetting der werkverschaffing, goedkeuring steunregeling tot 1 Jan 1938, goed keuring totuitvoering van verbeter- ingswerken Nieuwlandsche sloot in werkverschaffing, procesverbaal van kasopname 2de kwartaal, bijdrage van het Rijk in de kosten van werk verschaffing en steun over 1936, vrystelling van het geven van open baar lager onderwijs. Ten behoeve van een door den veldwachter te volgen politiecursus wordt f 15.beschikbaar gesteld. Toegekend wordt aan den veld wachter een vergoeding voor het opnemen en registreeren der sche pen. In de commissie belast met het nazien der gemeenterekening en be drijf srekeningen over 1936 worden benoemd de heeren van Els, Vissers, Rutten en Reijnders. Het kohier van het weidegeld voor 1937 wordt vastgesteld op f 336. Voorgelezen wordt het rapport van de opgemeten wegen en besloten na algeheele voltooiing gelegenheid te geven tot het inbrengen van eventueele bezwaren. Besloten wordt tot verkoop van het gemeentebosch aan het Ven. De benoodigde geldleening voor den weg BlitterswijkWanssumNoord brabantsche grens zal worden aan gegaan bij de plaatse]. Boerenleen bank. Van de rondvraag maken de heeren Janssen en Reijnders gebruik om de aandacht te vragen voor verbeterin gen aan wegrn te Wanssum en Geijsteren. De heer Geurts vraagt 't schoolhuis te Geijsteren een beurt te geven, eveneens het bondslokaal. Hierna sluiting. Kringhuis der N.S.B. te huur. Na den sterk sprekenden uitslag van de Tweede Kamerverkiezing verlieten te Venlo vele leden van de N.S.B. de gelederen. Daardoor is ^et niet meer mogelijk het kringhuis der N.S.B., een groot pand aan den Kaldenkerkerweg, in stand te houden. Dit is thans te huur. Werd tot voor kort nog druk met „Volk en Vaderland" gecolporteerd door Venlo's straten, thans is deze propaganda gestaakt. Ernstige boerderijbrand. Door onbekende oorzaak is de kapitale boerderij van den heer P. Custers, gelegen op den IJsheuvel, te Gennep, door het vuur vernield. Steenfabriek uitgebrand. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn de groote steen fabriekscomplexen der N. V. Russel- Tiglia gelegen aan den Kaldenkir- cherweg, door brand vernield. Het geheele gebouwen-complex, waaronder twee steenovens, droog- kamers, voorraadkamers en tien duizenden steenen plus het mate riaal zijn door de vlammen verwoest. Er waren 75 menschen werkzaam op deze fabriek. Deze zullen nu tijdelijk zonder werk zijn. De brandweer van het Missiehuis bestreed de vlammen spoedig met 4 slangen op de waterleiding, maarzij kon niet verhoeden, dat het vuur de fabriek en materialen verwoestte. De villa van den heer Russel, welke in de nabijheid van de fabriek ligt, wist de brandweer te behouden. Bij het blusschingswerk is een broeder van het missiehuis te Steyl, welks eigen brandweer als Tegelsche brandweer fungeert, door een neer vallende balk aan het hoofd gewond. De Bijenwolf. De gevreesde bijenwolf heeft weder bij duizenden zijn woning opgeslagen in den dyk langs het kanaal Wessem Nederweert, wat te zien is aan de ontelbare kleine aardhoopjes. Niet: alleen de imkers, die in deze streek wonen, verliezen door dezen vijand iederen dag talrijke bijen, zoodat zij het aan hun volken kunnen merxen, maar ook groot nadeel berokkent hij in het algemeen aan de bijen volken, die verder van de haarden dezer dieren verwijderd staan. Dc Wereldjamboree. Naar de Msb. verneemt zal de of- ficieele opening der Jamboree door H.M. de Koningin, welke in den na middag van Zaterdag 31 Juli zal plaats vinden, naar Nederlandsch Oost-Indië worden uitgezonden via den Phobi-zender P.H.I. op een golf lengte van 16.88 meter. De uitzending zal aanvangen te 16.00 uur Amsterdamsche zomertijd. Ontploffing. Donderdagavond om zes uur heeft zich in de staalfabrieken van de firma De Muynck Keizer, welke zich bevinden op de grens van Utrecht en Zuilen, een ernstige ontploffing voorgedaan, waarbij zeven arbeiders verwondingen opliepen- Twee hunner waren er ernstig aan toe, doch er bestond geen onmid dellijk levensgevaar. Invoer Deensch vleesch. Volgens een mededeeling van het statistisch departement zijn in de week van 1218 Juli door Denemar ken naar Nederland uitgevoerd ruim 404.000 Kg. rundvleesch, 40.800 Kg. ander vleesch en 28 paarden. Op slag gedood. Op een gevaarlijk kruispunt te Rijssen (Ov.) is Donderdagmiddag het 13-jarige dochtertje van de familie W., doordat zij de macht over het stuur van haar fiets kwijt raakte, in botsing gekomen met een vracht auto. Het kind kreeg een ernstige wonde aan den slaap en overleed vrijwel onmiddellijk. Door ratten gebeten Te Schaldeburen is een kindje van 7 weken oud, van de familie B.. terwijl het 's nachts te slapen lag, door ratten gebeten. Het kind be kwam zoo ernstige verwondingen aan gelaat en handen, dat het in ernstigen toestand naar 't Zieken huis te Groningen moest worden vervoerd. Doodelijk verkeersongeluk. Donderdagavond reed de 55-jarige L. Blauw met zijn motorfiets, terwijl zijn dochtertje op de duo zat, te Oude Pekela uit de Scholtenswijk H. Wegterstraat in. Door het slechte uitzicht ter plaatse zag hij niet, dat van tegenovergestelde richting een groote vrachtauto naderde. Hoewel de chauffeur nog alle moeite deed om een botsing te vermijden, werd de motorfiets door den wagen ge grepen. Vader en dochter werden tegen de straat geslingerd. De heer B. was onmiddellijk dood. Het meisje bleef vrywel ongedeerd. Het slachtoffer laat een groot gezin na. Den chauffeur treft geen schuld. Wordt fruit duur? Dinsdag hebben in den omtrek van Eist (Bet.) de groote publieke ver- koopingen van vroeg fruit op het hout plaats gevonden. In de ver schillende verkooplokalen was steeds een groot aantal gegadigden met veel kooplust aanwezig. Er werden dientengevolge hooge prijzen besteed, zoodat het fruit als duur op het hout blijkt verkocht te zijn. Pruimen worden berekend op 15 a 20 cent per kg., naar gelang van kwaliteit en soort. Het gewas valt vrij goed mee, het heeft op vele plaatsen echter nog al te lijden van ongedierte. Ook wordt zeer naar regen verlangd, men vreest dat anders nog vruchten zullen afvallen. Voor vroege peren is besteed f 6 per H.L., mede een prijs die niet gering wordt geacht, De appelverkoopingen volgen later. Wildeman te Breda. Woensdagavond ongeveer half tien had in de Koningstraat te Breda een relletje plaats, waarbij de 23-jarige G. door een agent van politie inden arm werd geschoten. Hij bleek in den bovenarm geraakt te zijn. Nadat de woesteling verbonden was, werd hij overgebracht naar het St. Ignatiusziekenhuis, waar bij onderzoek bleek, dat de kogel tot in het opper-armbeen was doorgedron gen en langs operatie ven weg zal moeten worden verwijderd. Na zijn herstel zal G. ter beschikking van den officier van justitie worden ge steld Het jongmensch was sedert eenige dagen ontslagen uit de gevan genis, waar hij een vonnis had onder gaan wegens inbraak in den winkel van de Coöperatie „Eigen Hulp" aau de Nieuwe Ginnekenstraat te Breda. Waarschuwing De commissaris van politie te Apeldoorn maakt in het Algemeen Politieblad bekend dat zonder bij hem inlichtingen te hebben ingewon nen, het aanknoopen van handels betrekkingen met C. G. van Zanten, 22 jaar, handelaar in planten, boomen en bloembollen, wonende te Apel doorn, Koning Lodewijklaan 112, moet worden ontraden. Massale vischvergiffciging. Een gedeelte der rivier de Mark te Breda was Woensdag bedekt met doode visschen. Bliek, karper, voren en zelfs snoek, waarvan men er zag van ruim een halven meter, dreven aan de oppervlakte. Bewoners van de Baronielaan, waarlangs het bewuste Markgedeelte ligt, hadden dergelijke visschen ge vangen en in een teil zuiver water gelegd, waarin ze na eenigen tijd weer by kwamen. Gedurende Dinsdag en Woensdag zijn de dieren met duizenden ge storven en 't was de stank, die deze massa verspreidde, die de menschen de politie deed waarschuwen. Meer als anders wordt er met de Kermis gevergd van Uw voeten. Laat ze vakkundig nazien, dan is pas 't dansen en wandelen 'n genot. Beleefd aanbevelend JAN HENDRIKS Gedipl. Pedicure en Voetkundige. Groote straat 5. Telefoon 182. Men brengt deze massavergiftiging in verband met de herstelwerken aan het asphalt wegdek a d nar in de vo rige week. Men vermoedt thans, dat schadelijke producten door de rio- leering zijn gespoeld, die in de Mark uitkomen. Opmerkelijk is, dat men onder de duizenden en duizenden visschen geen enkele paling zag drijven, hoe wel die daar toch ruimschoots ge vangen wordt. Door de politie moest langs de rivier gewaakt worden, daar bleek, dat er menschen waren geweest, die halfdoode visschen uit het water hadden genomen, vermoedelijk om nog te consumeeren, wat natuurlijk schadelijk voor de gezondheid moet worden geacht. DE OORLOG IN SPANJE. Een bloedige krachtmeting. Het kwam thans vast te staan, dat het groote offensief ten Westen van Madrid ontketend door de repu- biikeinsche troepen van generaal Miaja, bedoeld is geweest als een machtige beweging „ter bevrijding van de hoofdstad," zooals dat in vlugschriften heette, welke rgkelijk in Madrid zijn verspreid. Maar deze poging is op niets méér uitgeloopen dan de verovering van een weinig grond om het stadje Brunete heen. De nationalisten hebben er deze week alles op gezet om door een grootsch tegenoffensief ook dat beetje winst ongedaan te maken, waarin ze slaagden. Aan beide zijden moeten ontelbaar vele slachtoffers zijn ge vallen. Dit offensief moet niet worden bezien als een poging om een be slissende wending in den strijd te verkrijgen, maar om den republikein- schen troepen de overtuiging bij te brengen, dat ze niet tot een actieve actie in staat zijn. Het ging hier dus om de moreele winst. De slag ten Westen van Madrid, was een der geweldigste episoden van dezen bloedigen burgerkrijg. Spanje monarchie Generaal Franco heeft in een interview met net rechtsche blad „A.B.C." een opmerkelijke mede deeling gedaan. In den loop van het gesprek noemde Franco den naam van den derden zoon van koning Alfons, Infant Juan. Deze heeft reeds eenige malen zijn diensten aangeboden, maar Franco heeft steeds geweigerd, hem in het leger op te nemen. „Ik wil een leven, dat waarde voor ons kan hebben niet opofferen," zeide hij „Als Spanje tot rust zal zijn gekomen, zal het om een koning vragen, en deze koning moet niet als veroveraar, maar als vredestichter tot het volk komen." Voor Hitler 98 pCt. Critiek is in Dui'schiand niet ge oorloofd. Zelfs geestige moppen zijn uit den booze, wanneer ze op het regiem betrekking hebben. Een sterk staaltje daarvan is het volgende De autoriteiten in Berlijn en Mün- chen zijn zeer ontstemd over de grappen, die de bekende Münchenaar cabaret-artist Fritz Weiss, geregeld ten beste geeft. In het cabaret op den Platzl te Münchën, waar hij als humoristisch conferencier de voornaamste plaats inneemt, vermaakte hij zijn talrijk gehoor in de laatste dagen met de volgende anecdote Van de burgerij staat 98 procent achter onze regeering. Dat heeft de laatste verkiezing van den Rijksdag klaar en duidelijk bewezen. Natuur lijk mag niemand daaraan twijfelen! Maar geachte dames en heeren, ik moet wel een echte pechvogel z^jn. Verbeeldt u, dat ik altijd en overal slechts met de overige twee procent der burgerij in aanraking kom." Bij de Berlijnsche Gestapo maakt het thans een punt van ernstige overweging uit om tegenover Fritz Weiss zeer strenge maatregelen te treffen en hem bet verder optreden voor altijd te verbieden. Reeds eerder werd hem 'tijdelijk het optreden wegens een dergelyk politiek delict verboden. Valk-revue Verleden Zondag speelde alleen de Valk 4, welke haar goede reputatie handhaafde, door in Merselo met 70 te winnen. De stand is thans De Valk 4 4 3 0 1 6 16—3 Oostrum 3 4 3 0 1 6 6—1 Merselona 2 5 2 1 2 5 5—16 Erica 2 4 1 0 3 2 8—11 Ysselsteyn 2 3 0 1 2 1 3—9 Morgen speelt de Valk I aan den Leunscheweg tegen de kampioenen van de 3e klasse I.V.C.B. Deurania uit Dei'rne. Dit kan een interessante ontmoeting worden tusschen de 3e klas I.V.C.B.-ers uit De urne en Ven ray. De Valk 4 gaat haar eerste plaats verdedigen in den uitwedstrijd tegen Erica 2. 8 Aug. neemt De Valk I deel aan de zilveren-bal-wedstrijden te Vier lingsbeek. Aan dit tournooi nemen 4 I.V.C.B.-clubs deel. De Valk 2 speelt dien dag op de serie-wedstrijden te Oirlo, waar den Mr. Peeters Beker verspeeld wordt. SERVATIUS-OMROEP. Zondag a.s. begint Servatius haar zomerprogramma met een thuiswed strijd tegen Venlosche Boys I. Deze vereeniging komt zoo sterk mogelyk uit, zoodat Servatius voor een zware proef gesteld wordt. Aangezien Servatius met een ge heel «nieuwe opstelling in het veld komt. en de leden gaarne zich een plaatsje in het elftal willen ver zekeren, zal ieder speler zijn uiterste best dQen en zich ten volle geven. Dan kan er een spannende wed strijd, tegemoet gezien worden en al zal Servatius wel van de Boys ver liezen, de uitslag zal er wel op wij- zenj dat er strgd geweest is. Servatius 3 begint aan een neder laag-wedstrijdenreeks. Vermoedelijk zal. Zondag reeds een voorwedstrijd gespeeld worden. Aan sport zal het niet ontbreken en bij een temperatuur, gunstig voor de sport, zal er de noodige belangstel ling wel zijn Krng Horst-Venray. JEUGDCOMPETITIE. Uitslagen 18 Juli. Afd. A. SwolgenD.E.V. 33. WanssumT.O.P. uitgesteld K.R. Afd. B. MerseloDe Valk 07 OostrumErica 30 Afd. C. H.S.C.—G.F.C. 1—2 SevenumGriendtsveen 130 Programma Zondag 25 Juli. Afd. A. T.O.P.—D.E.V. 5 uur SwolgenExcelsior 5 uur Afd. B. EricaDe Valk 5 uur YsselsteynOostrum 5 uur Afd. C. GriendtsveenH.S.C. 5 uur SevenumG.F.C. 5 u, terrein G.F.C. Programma 2 Augustus. Afd. A. D.E.V.Wanssum T.O.P.Excelsior Afd. B. De ValkMerselo EricaY sselsteyn Afd. C. G.F.C.Griendtsveen. P D V de Eendracht. Wedvlucht van Melun, afstand 408 K.M. Los 6 uur. Eerste duif 12.25, laatste 12.58.50. J. Strijbosch 1,4. J. Coopmans 2,3, Gebr. Tiessen 5, J. Boom 6, J. Din- jens 7, H. Janssen overduif, J. Strij bosch. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 16 tot 23 Juli GEBOREN Catharina M. Gellings, Castenray Renier J. L. Tacken, Castenray Gerarda M. W. Janssen, Veulen Johanna H. J. Philipsen, Maash. weg Jacobus J. H. Heidens, Oirlo Johanna Th. M. Flinsenberg, Zwarte Klef Maria G. B. Hawinkels, Hofstraat Albertus A. Claessens, Oirlo Cornelis P. W. van der Sterren, Heide Louise Kortmann, St. Annalaan. GETROUWD Emil Nastvogel, 33 jaren, schilder en Hendrika M. P. Welten, zonder beroep, 21 jaren, beiden te Venray. Jozef H. Lumler, 26 jaren, schilder en Mathea J. T. P. Welten, 26 jaren, beiden te Venray. OVERLEDEN Johannes H. Muijsers, echtgen. van B. Bergmans, ond 74 jaren, landbou wer te Merselo. Martinus van de Voort, 76 jaren, landbouwer, Sf, Servatiusweg. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Parochiekerk Gironummer 136144 Heer der weekKap. Linssen. Tel. 186 Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8 en 10 uur, 7 uur Kinder mis waaronder generale H. Commu nie der kinderen, 9 uur geen Kinder mis. Na de Hoogmis Missie-optocht Onder alle H. Missen collecte ten bate der Missie, ook onder de H. Missen in de Paterskerk. Half 3 Lof en preek voor de kinderen en moeders, ook voor niet-schoolgaande kinderen, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof. 5 uur vergadering Apostolaat des Gebeds. MAANDAG half 8 leesmis voor Piet Eibers en echtgenoote, 8 uur uitvaart voor Martinus v.d. Voort, 7 uur Lof. DINSDAG half 8 leesmis voor Simon Wiilems, 8 uur jaarg. voor Johannes Poels, ouders, broeders en WOENSDAG half 8 besteld jaarg. voor Johannes Schaeffers en overl. kinderen, 8 uur jaarg. 2de klas voor H. Smits, Magdalena Poels en hun zoon Martinus. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Meisjesschool, 8 uur jaarg. 2de klas voor Anna Maria van Rijswijck, echtgen. van Peter Goumans. VRIJDAG half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Hubertus Janssen en zijne zuster Johanna. ZATERDAG half 8 besteld jaarg. voor Willem Winters, 7 uur Lof. DONDERDAGAVOND om half 9 RECOLLECTIE OP ST. JOSEPH VOOR BESTUURDERS v. WERK- LIEDENVEREENIGING, ONDER- AFDEELINGEN EN CREDO PUG- NO. Trouwe opkomst verzocht. A.s. ZONDAG feest van St. Petrus Banden en de groote processie, 7 uur H. Mis en generale H. Communie van de mannen der H. Familie op gedragen voor Martinus v.d. Voort. H. Familie. Deze week vieren hun Patroon heilige M. Arts, J. v.d. Weys, A. Sijbers, A. Vermeulen, J. Janssen, M. Flinsenberg, F. Flinsenberg, H. Flin senberg. G. Flinsenberg. K. J. V. MAANDAG van 8—9 algemeene Godsdienstclub. K. J. M. ZONDAG half 11 samenkomst aan de Zustersschool voor de Kindsheids optocht. Patronaat. Zondag feest der H. Kindsheid, Alle Jo. Wa. om 10 uur aan de Meisjesschool, waar opstelling van den optocht. Half 46 Klein- en Middenpatro naat. Half 79 Grootpatronaat en Jon gelingenver. tot half 10. Woensdag Jo. Wa. groepen om 7 uur. Allen komen natuurlijk met de wil een prettig Jo. Wa. uur te heb ben. Maakt 't elkaar gezellig door goede opvolging van signalen, orde en regelmaat. Op een Jo. Wa. kun je bouwen Paterskerk ZONDAG de h. Missen om 5, 6 en 7 uur, 8.15 Hoogmis. Onder alle h. Missen Collecte voor het werk van de H. Kindsheid. 4.15 gez. Vespers, 5.30 Lof. DINSDAG, gedurende de uitstel ling te verdienen volle aflaat. Om7.i" gezongen Antoniusmis. Om 6 uur gezongen Vespers en Lof. WOENSDAG om 7.30 plechtige zieledienst voor A1j. v.d. Boogaart, VRIJDAG 7.30 plechtige zieledienst voor de Weleerw. Pater Caspar See_ len, overleden in ons klooster te Weert. 6 uur oefening van den H. Kruisweg. As. Zondag onder alle H. Missen preek en collecte ten bate der op leiding voor Priester-Missionaris. OP DE WEEKDAGEN de H. Mis. sen om 5.306.157 en 7.30. Dagel. om 7.30 'n h. Mis voor klooster en weldoeners. Dinsdag om 7.30 gezongen H. Mis voor Anna Spee en overl. familie. Woensdag 7 uur H. Mis voor W. Kessels en echtgenoote $n voor Willem Kessels. Donderdag 7 uur Harel Thomas sen en echtgenoote. Zaterdag 5.15 H. Mis voor een overleden echtgenoot. Derde Orde. ZONDAG. Heden vergadering voor de leden der Derde Orde. Om half 10 H. Mis voor de levende leden der Vereeniging. Daarna vergadering der mannen, 's Middags om half vergadering voor de vrouwen. Zij, die wenschen deel te nemen aan de Derde Orde-studiedagen te 's Bosch van 6 tot 8 Augustus en het tooneelstuk van Felix Timmer mans „Het Filmspel van St. Fran ciscus" in het openluchttheater te Oisterwgk wenschen bij te wonen, gelieven zich vóór 1 Augustus bg P. Directeur aan te geven. De Rotterdamsche kinderen komen Woensdag 4 Augustus om 12.43 uur in Venray aan en zullen weer terug gebracht worden Vrijdag 27 Aug. met den trein van 13.28 uur. Jonge Derde Orde. ZONDAG 10 uur buitenkerkelijke vergadering afd. jongens. 2 uur kerkelijke vergadering in de kapel afd. meisjes. Onder|f0 Venray, „D* Amsterdam, ,|raB u ,-25 193 Huweljkfni, dag t6 Aug on de Parochiü var Banden te Toek. adres MontpensT (Enige ktc^ Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 huishoudster v. Sevenum Metselaars, opperlieden en grond werkers voor België. Metselaars voor Duitschland. 1 burgerdienstmeid voor Helmond voor dadelijk 1 jongen v. boerenwerk b. m. m. 3 jongens 15—17 j. v. boerenkn. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 boerendienstmeid voor dadelgk 1 jongen 1415 jaar 1 boerenknecht voor Jabeek BIEDEN ZICH AAN 1 timmerman 2 jaar a.h. vak Bedrijfsleider voor boerderij 1 meubelmaker. Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. molenaarsknechten 1 boerenknecht 17 jaar 1 Aug. 1 burgerdienstmeid 17 jaar Vleeschbonnen worden uitgegeven op Woensdag tusschen 4 en 5 uur. Onvermengde margarine van 4 tot 5 uur nam. Zondag a.s. Voetbalwedstrijd Aanvang half 3. Entrée 25 ct. §3 Kinderen en werkloozen 10 ct. Hoog loon geen vereischte Br. onder no. 88 bureau van dit blad. 2 dagelijks versch geplukte Hoenderpark „Zeldenrust" Castenray, Tel. 703. 2 Huis 4oii te nra ■ESRA zal op Dina^juU uur, in het uvan te Venray, (fonsc Hubertus He^ te 1 publttkoi Huis en bc^d te de Laagheids&g nc Sectie C no.igroc Aanvaardinf bou en stoppelblom he Nov. 1937. j Betaling vatjkoe 1937. Voorradi) Oostrum 4- Verkrijgbaarja 25 citr Keer Zahe S TE O 4 genbi Alb. Claessentos TED( een nal Wed. L. Willi.! Leunen. 14 weken dii G. Classeffiirli TE P. J. Buijss Li zelf opgefokt. A. Philips»er 12 ledikanten 1!®°' Party Stoelen Ronde Café-taf^' Linnenkastjes fl f Gestikte Deken'*®1 Trapnaaimach#8' Verder Kinder**3' Klokken, Ru£ier potten en panffiP2, Einin TE P' 5 onget J. Jenniskedn TE>( P. J. Poels-1 Merselo.

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2