Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. (Sneeuwklokje) Roomijs [Sneeuwklokje Roomijs Na een gelukkigen strijd. RIJKSINKOMSTENBELASTING De Neder 1. Francis- canen en de Missie. 1(Venray" staat gedrukt Op het betere melkproduct. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 12 Juni 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 24 verfrischt, voedt, versterkt. Halve liters op gewensch- ten tijd bezorgd 50 cent PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS: 1—8 regels 60 ct I Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY I Abonnementsprijs per kwartaal: voor Venray 65 ct per regel 71/, ct. Bij contract groote reductie Telefoon 51 Giro 150652 buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct Daar is ie weer Een nieuw seizoen Nieuwe versnapering en werkte te OX. Vrouw „Behoudenis der Kranken" Oostrum Het contact met de katholieke jongeren herwonnen. Belangrijke hervormingen voor oogen. Met vertrouwen voorwaarts. Na de verkiezing voor de 2de Kamer hebben de lezers zooveel cijfers onder de oogen gekregen dat wij ons hier van verder cijferen maar zullen onthouden. Gelukkig waren het al m gunstige cijfers Maar het zij een propagandist van een oudere lichting veigund, hier zijn blijdschap uit te spreken, over den afloop van de Tweede Kamerverkiezing in Nederland en in het bijzonder in Limburg. Meer dan viervijfde der Lim- burgsche kiezers heeft weer op de Katholieke Staatspartij gestemd en het dessidentisme is sterk verminderd. De N.S.B. heeft een gevoelig echec. Zij verloor meer dan de heltt der stemmen van 1935. Het was een vijand, die op het katholieke ert was bin nengedrongen zooals nog geen tevoren. En in sommige zeer schijnschoone beginselen een zeer kwaadaardige en gevaarlijke vijand, wat gelukkig doorzien blijkt te zijn. Ook de cijfers van andere politieke tegenstanders geven geen reden tot ongerustheid. De katholieke politieke organi satie in Limburg mag dus wel buitengewoon tevreden zijn, evenais de Kath. Staatspartij over den geheelen uitslag. Een zeer gelukkig verschijnsel is, dat bij deze verkiezing de katholieke jongeren voor haar gekozen hebben. De katholieke pers heeft daar terstond de aan dacht op gevestigd. Het contact van de Kath. Staatspartij met de jonge katho lieke generatie isvolledig hersteld. Dat blijkt uit de cijfers, dat blijkt niet minder uit de deelneming der jongeren van allerlei stand, aan de katholieke propaganda' rondom de stembus. Dit is een feit van buitenge wone beieekenis. Een partij im mers, die niet van onderen op gerege'd gioeit, verkeert in een crisis. En deze is er zeker voor de katholieke partij in eenige mate geweest. Bij de groote botsing der ideeën in de na-oorlogsche jaren en vooral bij het élan, waarmee naar vernieuwing werd gestreefd, teek de politiek der Nederland' sche katholieken, leken vooral hun methodes velen verouderd. Er kwam een radicalisme over velen, een streven naar hervor mingen in een snel tempo, ver anderingen, die evenwel meer vaag dan geórdend voor oogen bleken te staan. Parlement en partij konden, volgens sommiger opvatting, de ruimte van opvatting niet vinden om mee te gaan. Het lagen naar hun gedachte gevangen in de sfeer van een verouderden tijd. Het parlementaire leven werd inderdaad door de verregaande splitsing onder het volk in hooge mate gehinderd langzaam. De partij van haar kant heeft voortdurend contact gezocht met de jongeren. Zij heeft gezorgd voor het eerste, wat de jeugd op dit terrein noodig heeft: politieke ontwikkeling, inzicht in 't staat kundig leven, bezinning op de katholieke beginselen en toetsing aan die der tegenstanders. Zij heeft zich zelve gereorga niseerd: nieuwe reglementen, een katholiek beginselprogram, een krachtig program van actie spra ken van zelfbewustheid en ka tholieke fierheid. In de kernen en met de lectuur, naar ontwik keling verscheiden, maakten velen een leerschool door. Intusschen hadden zich in het parlementaire leven eenigszins wijzigingen voltrokken. Het is geen kolos meer, die moeilijk in beweging komt, maar de Kamer werkt hard en snel. Veranderingen en hervormingen den vorm van ingrijpende wetten worden in een behoorlijk tempo doorgevoerd met vermij ding van dagenlange discussies. Daarbij is er bezinning geko men omtrent hetgeen voor dezen tijd noodzakelijk is. Ingezien wordt, dat een aan loopen achter de feiten en louter aanpassing geen oplossing brengt. De drang naar ordening van het economische leven, om de crisis te helpen liquideeren en een nieuwe in de toekomst tegen te houden, leeft bij een groote meerderheid van het parlement. Zoo is onder de veranderde omstandigheden ook een andere stemming gekomen onder de katholieke jeugd. Er ontstond een gelukkige wisselwerking. De Kath. Staatspartij gaat voorop in het voor de samen leving noodige hervormingswerk en de jongeren volgen haar met animo. De partij keerde met aanzien lijke winst uit den electoralen veldtocht weer; geen winst alleen door veranderde zetelverdeeling, maar vooruitgang in verhouding tot de anderen met een vol percent. Thans leven we in spanning over de dingen die komen gaan: in hoeverre komt de kans om te verwezenlijken uit ons program, wat het meest urgent is Wat zal er te doen zijn voor het bedrijfsleven, wat voor de verandering der crisis-wetgeving in het belang der boeren, wat voor den voor een aanzieniijk deel uifgemergelden middenstand, wat voor de groote gezinnen door vermindering van vaste lasten, heffingen, indirecte en directebelastingen, allemaal zaken van algemeen volksbelang. Met groot vertrouwen zien de een millioen en bijna tweemaal honderdduizend eensgezinde ka tholieke kiezers op naar de Katholieke Kamerfractie, die zich bewust is van plicht en staan achter haar. Er is nu een gunstige tijd van werken gekomen voor regeering en parlement. Het volk is gekalmeerd, wat blijkt uit de nederlaag van alle extremisten. Het eischt geen on mogelijke dingen, wil geen ijzer met handen breken. Er is nu goede gelegenheid voor samenwerking van goed willenden in het algemeen be lang. Zal de oplossing der kabinels- kwestie in dat teeken staan? Het zou te erg zijn, wanneer de boeg niet werd gewend en aan passing het slagwoord bleef. Maar wachten wij af, vertrou wend op Hare Majesteit en haar raadgevers, op de volksvertegen woordigers in het parlement. Na deze gelukkige verkiezin gen mogen we optimistisch zijn. In vertrouwen vooruit Laat Uw aangiften behandelen door Accountantskantoor J. M. A. v.d. Boom Wal 25 te Eindhoven Telefoon 4532 Spreekuren iederen Zaterdag van 9—12 v.m. in Hotel „De Zwaan" (achterzaaltje) Tel. 11. Missie-T entoonstellinq te VENRAY. De Kaja-Kaja's. Onze missie op Nederl. Nieuw Guinea. ROELAND. Onzuivere huid? Vetwormpjes, pukkels en uitstag verdwijnen en de huid wordt jeugdig-frisch, gezond en fluweelzacht door de huidzuiverende, huid- genezende en huidvoedende kracht van Purol. Gebruik voor gelaatsverzorging witte Purol. Deze is na inwrijving onzichtbaar op de huid, daarom zeer geschikt voor gebruik overdag. In doozen van 30, Tuba 45 et. Bij Apoth on Orogislen. „Steunt de missiedat lazen we geregeld. En het betekent voor ons niet veel meer als de reclame-leus „koopt bg V. en D." U de overtuiging bijbrengen, dat deze leuzen van elkaar verschillen als inktpotten en vliegenvangers, is het doel van dit artikel over onze nieuwe missie onder de Kaja-Kaja's. Nog maar pas hebben de Nederi. Franciskanen dit missiegebied, 'n nieuw stuk grond dat ontgonnen moet worden door de „franciskaanse arbeiders". Wij bier, mensen van bei en peel, weten wat ontginnen is, wat een arbeid 't kost, wat een durf 't vraagt, wij erkennen er die wil in om voor uit te komen. Hier ligt een nieuw gebied van wel zeven keer Neder land, waar mensen wonen die onder danen zijn van 'n zelfde regering als wij. Hoeveel inwoners onze nieuwe missie telt, weten we niet, om de eenvoudige reden dat bet land nog zo onbeschaafd is, dat geen volks telling mogelijk is. Hier hebben we een missie in 'n onbeschaafd land dat ver weg ligt, waar 't snikheet is, en waar de mensen „weinig of niks om bet lijf hebben. Dit aan voedsel zo rijke eiland geeft aan z'n primitieve bevolking, aan man en vrouw, als vanzelf een eigen taak. De vrouw verzamelt vruchten en werkt op bet land. De man jaagt en vischt, maakt 'n prauw (soort roeiboot), en snelt af en toe op 'n vrije middag een paar koppen. Z'n wapens zijn nog pijl en boog, ook voor bet visscben, knots, speer en messen van steen of Bamboe. Als U deze vergelijkt met de spulletjes waar wij „wapenen" tegen zeggen, krijgt U, want alles is navenant, 'n idee van bet verschil van primitief Nieuw Guinea en beschaafd Europa. 't Leven van den «primitieven Ka ja-Ka ja is gekarakteriseerd met bet woord gemoedelijkheid. De ver houding tussen mens en dier is vrij wel gelijk aan de verhouding der dieren onderling, ofschoon de Kaja- Kaja zich toch ook voelt als koning van de schepping, baas over al wat beest is. In het dagelijks Kaja-Kaja-leven neemt na, vaak zelfs naast het kind, 't varken de voornaamste plaats in. 't Varken is de lieveling van de familie, de trots van bet gezin, de proviand-kast vol heerlijkheid. Het meest eervolle geschenk dat be vriende stammen elkaar geven is een kind, maar dan volgt ook zeker de big. Als er een varken geslacht is, vallen er Kaja-Kaja-tranen op de kluiffies en de vrouwen smeren zich in met witte klei ten teken van zwaar zwarte rouw. Wat bij de Kaja-Kaja huisdier is, is dat voor de volle honderd procent. Ze boren bij de familie, hebben 'n eigen naam en gaan vrij in en uit. Deze gemoedelijkheid, die we vinden in de verhouding mens en dier, voert ook de boventoon in de verhouding der mensen onderling. Wel te ver staan dan, onder leden van dezelfde, of van bevriende stammen. Want beschouwen we Kaja-Kaja t.o.v. vijandige of vreemde stammen, dan zien we hem als koppensneller. Dit koppensnellen, dat op min of meer godsdienstige motieven steunt, is, al is bet dan niet geheel, den laatsten tijd veel afgenomen. Maar 'n goeje 20 jaar geleden werden b.v. in de buurt van Obaba bg 'n „schoonmaak" door de politie in enige weken tijd 90 vers-gesnelde mensenhoofden op gehaald en baalzakken vol oudere afgeslagen koppen. Tel nu maar 'ns op z'n Kaja-Kaja's, op uw vingers uit of de snelsport er ook erg was en waar bet naar toe zou zijn gegaan zonder ingrijpen van het bestuur en missie. In dit onbeschaafde missieland nu werken onze Nederl. Franciskanen. 'n Pas begonnen groot en mooi werk. 'n Nieuw werk dat grotere offers en grotere moeite vraagt. Laten wg allen aan onze missio narissen de ruggesteun geven die ze nodig hebben. Hoe gij steunen moet is U wel bekend. Maar toch vraag ik nog 'ns bijzonder uw aller mede werking met de missie-tentoonstel ling en fancy-fair, die Zondag 20 Juni gehouden wordt op de terreinen van het Gymnasium. Toon Zaterdag avond 19 Juni reeds bg de opening om 8 uur 's avonds uw volle belang stelling. Denkt Zondagmorgen aan de mis- sie's en maakt van die Zondag 'n dag blij en prettig voor U zelf en voor de missie. Komt allen, brengt uw kinderen mee, uw kennissen en vrienden. Komt met autobussen vol desnoods. We rekenen op allen. Absoluut niemand mag achterblijven. Uw bezoek zal U bevredigen voor de volle honderd procent. Gij zult verstomd staan, als een kip bij haar eerste ei, als ge van onze fakir tot in bijzonderheden uw toekomst verneemt. Niet begrij pend en als een vraagteken voor- overbukkend zult gij uw handen in elkaar slaan bij 't zien van de mooie en degelijke prijzen'n gehaakte sprei, chinees servies, dozen bonbons, origineel beeld- en schilderwerk, bokken met levende dieren, alles en nog veel meer. Vol hoop zult gij loten nemen van onze grote loterij met toestemming van B. en W. no. 97/139, Venray 4 Juni 1937. Dames en Heren, gij zult uw kracht beproeven op bet hoofd van Jut, en in de schiettent. Gij zult ge nieten als 'n kind van 'n gsco, als ge in ons wonder-postkantoor komt, als gij bang de wijzer volgt van bet rad van avontuur, of als ge deel neemt aan onze andere attracties. Blij en moe van al het heerlijke zult gij uitrusten in ons keurig zitje, waar ge ijs of limonade, thee, ge bak of wat ook zult kunnen gebrui ken, en waar ge zult kunnen luisteren naar 't fijne Gymnasium-orkest. Komt allenViert üw missie feest. Weest blij en maakt blij WELKOM. Vijf vrouwelijke Kamerleden tellen de beide Kamers nu (vier in de Tweede en één in de Eerste Kamer). Alleen bet Tweede Kamerlid Mevr. De Vries-Bruins (S.D.A.P.) was niet verschenei. Waarom duur vleesch De Slagerspatroons-bonden hebben zich met aanplakbiljetten en circu laires gewend tot het Nederlandscbe publiek, teneinde dit op de hoogte te stellen van het waarom der hooge vleescbprijzen. Uit de kennisgeving zien wij, dat buiten de gewone belastingen bet slagersbedrijf thans betaalt Tien procent vleeschaccijns Tien procent voor het Landbouw crisisfonds Vier procent omzetbelasting! Veertig cent op elke kilo gesmol ten vet voor bet Landbouwcrisis- fonds Zeven a tien gulden per koe aan slacht- en keurloonen Deze onmogelgke beffingen maken den vleescbprijs hoog, zonder dat de slager zelfs maar een redelgk be staan beeft. En bet gevolg is verder, dat het vleeschverbruik ontstellend terug loopt, wat een nadeel is voor het boerenbedrijf voor de slagers en voor de voedselvoorziening van ons volk. Koninklijk bezoek aan Amsterdam. De boofstad heeft deze week aan H. M. de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernbard een geestdriftige en hartelijke ontvangst bereid, waar bij de liefde voor het Oranjebuis hoog oplaaide. De belangstelling was zoo groot als zelden tevoren. Nieuw plan Deterding 1 De heer dr. D. Dijt heeft aan 't Handelsblad medegedeeld, dat de mogelijkheid bestaat van de uitvoe ring van een nieuw plan Deterding voor export van landbouwproducten en vee naar Duitscbland. Aan het eind van deze week zal de beslissing genomen worden. Hoe groot het ditmaal beschikbaar te stellen bedrag zal zijn, is nog niet vastgesteld. Dit zal o.a. afbangen van de resultaten der besprekingen dat hij met deze of met bare ver tegenwoordigers, over een werk program is eens geworden. Daarbij doen zich, naar het schijnt, moeilijkbeden voor. Er zijn, voor wal de economische politiek betreft, tegenstellingen tusscben b.v. de A.R. de R.K. en wat de meer alge- meene politiek aangaat, tusschende V.D. en de partijen van „rechts." De heer Colgn beeft H.M. de Koningin van de week te Amsterdam van den stand zijner onderhandelin gen met de partijen op de hoogte gesteld. Dc Staten-Generaal Dinsdag heropend. Dinsdagmiddag is de buitengewone zitting der Staten-Generaal geopend. Er was groote belangstelling zoowel van de zijde der afgevaardigden als van het publiek. Deze plechtigheid geschiedde door Minister De Wilde, namens Hare Majesteit de Koningin. De Minister, in ministrieele klee ding, overtroefde zichzelf in kortheid: bad bij Zaterdag bij de sluitings plechtigheid negentig seconden noo dig voor zijn rede, thans had Z. Ex cellentie aan zestig seconden genoeg. Uitgesproken werd de hoop, dat de nieuwe Kamers bet werk der Grond wetsherziening onder den zegen van den Allerhoogste zouden voltooien tot heil van land en volk. De vergaderzaal der Tweede Kamer bood een veel levendiger aanblik dan Zaterdag en veel nieuwe gezichten waren er op te merken. Zes N.S.B.-ers waren er verschenen als doodgewone menscben zonder ook maar iets exentrieks uit te richten. Is er voor heen wel eens gemompeld, dat de N.S.B.-ers bij deze gelegenheid wie weetmisschien wel in zwart hemd het terrein van den strijd zouden willen betreden, de uitslag der verkiezingen moet bun den lust tot iedere manifectatie wel benomen hebben. Hun zetels bevonden zich niet ver van die der communisten.... Dezen laatsten toonden hun belang stelling door afwezig te zijn. Een nieuwe figuur in de Kamer, Pater Mr. Dr. Beaufort sinds het overlijden van Mgr. Nolens de eerste priester weer in het parlement trok bijzondere aandacht. Wij katho lieken, hebben dezen geleerden en socialen priester met trots en met schoone verwachtingen in de Kamer zien verschijnen. Op de profane Kamer-banken had den thans oud-Ministers (o.a. de heeren Weiter en Steenberghe, alsook de Kamerpresident prof. Aalberse) plaats genomen, en ook de zittende Ministers Colijn, Oud, Deckers, Slo- temaker de Bruine, Van Schaik en Van Lidth de Jeude bezetten nu be scheiden plaatsjes. De heeren Gelissen en Slingenberg bekeken vanuit een hooge loge de nieuwe Kamers; ^kwa men zij beiden als minister afscheid nemen Ook de liberale heer Van Kempen bezag de Kamers vanuit de hoogte; zal hij er alsnog in terug keeren Hij maakt een kansje Niet onmo- gelgk immers is bet, dat Minister Van Lidth de Jeude als vak-minis ter in het nieuwe Kabinet wordt opgenomen. over de verruiming van de clearing. Wordt de export ruimer, dan zal uiteraard het plan Deterding, dat zich opnieuw tot de zgn. overschot ten wil beperken, van geringen om vang zijn. Wel staat vast, dat dit maal meer aandacht zal worden ge schonken aan den export van groen ten. Nederland „tweefïetst." In bet jaar 1936 zijn, blijkens op gave van bet Centrale Bureau voor de Statistiek 5900 tweefietsen ver vaardigd In datzelfde jaar bedroeg het aantal vervaardigde motor rijwielen, zoowel zware als lichte, 1131. Opbloei bij Philips. Nadat het personeel bij de Philips fabrieken te Eindhoven enkele weken geleden tot 14.600 was gestegen, is thans de 15.000ste arbeider in de Philips' bedrijven tewerkgesteld. Gocdkoopc trein met radio-muziek. Naar wij vernemen, zal eerstdaags een Radio-trein in Nederland zgn intrede doen. De Nederl. Spoorwegen laten n.l. op 20 Juni, in overleg met de Belgische Spoorwegen een (Bel gischen) goedkoopen trein loopen van Maastricht naar Oostende op één dag been en terug. De trein is zoo ingelegd, dat men acht uur in Oostende kan doorbrengen. Het merkwaardige van dezen trein is, dat bij radio „aan boord" heeft. De reizigers kunnen in alle comparti menten van de muziek genieten. De Kabinetsformatie Met de Kabinetsformatie loopt bet niet zóó vlot, als velen aanvankelijk hebben gedacht. Vlak vóór de ver kiezingen hoorden we een man als de liberale econoom prof. Visser, in bet openbaar voorspellen, dat de kabinetscrisis dezen keer maar héél kort zou duren. Zóó sterk meende hg, en meenden talrijken met hem, de persoonlijke positie van den beer Colijn in ons staatsbestel. Deze sterkte is nochtans overschat. Ons volk heeft geen aspirant-dictator weggevaagd om zich aan een tweeden te onderwerpen. Niet dat we dictatuursneigingen van den heer Colgn veronderstellen, maar velen zouden hem wél gaarne als dictator op bet maatschappelgk tooneel met wat democratische camouflage op den achtergrond, willen zien. De democx-atiscbe werkelijkheid is er ten onzent echter nog. Zelfs een verdienstelijk staatsman als de heer Colgn zal zich pas medewerkers uit de partijen kunnen assumeeren, na VENRAY, 12 Juni 1937. Schaalcollecte. Morgen Zondag zal alhier aan de ingangen der kerken eene collecte gehouden worden ten bate der blinden. Groote actie. Zondag a.s. zal door de leden van de K.J.V. in geheel Limburg een groote actie gevoerd worden voor bun maandblad „Jonge Kracht". Dit blad wordt niet alleen met graagte gelezen door de K.J.V.-ers zelf doch is steeds welkom in dui zenden gezinnen. Vooral in deze lijd van „lectuurstrijd" is het noodzaak de goede lectuur sterk te propa- geeren. En vooral de katholieke menscben moeten toonen, dat de beste lectuur bun aandacht en sym pathie heeft. Daarom Koopt ieder katholiek Zondag a.s. 'n „Jonge Kracht." Zou ik van den zomer weer mogen komen? Dat is de vraag, welke weer zoo vele Rotterdamsche kindertjes zich stellen, nu de vacantie-trjd nadert. Zeker, daar gaan nog .veken over heen, maar toch die gedachte houdt de kleinen voortdurend bezig. Zg verlangen weer naar bet prettige, gezonde leven op bet land, vooral die jongetjes en meisjes, die eenige jaren achter elkander bet geluk hadden bij edelmoedige Tertiarissen bun vacantie te mogen doorbrengen, zij verlangen weer bunpleegouders terug te zien, die zoo goed voor ben waren. .Mogen we van den zomer weer komen", zoo vragen en schrijven zij. ,Die vacantie-tijd op bet platteland was toch zoo heerlijk! Mogen we weer komen Tertiarissen, de Derde Orde-r»** ratie van Rotterdam komt U wê ter liefde Gods vragen een of twee Rotterdammertjes voor een maand, de maand Augustus, te beginnen na de Venrayscbe kermis, in uw gezin te willen opnemen. Al is bet waar, dat die kinderen meer kunnen genieten van wat de stad geeft, de heerlijke buitenlucht, bet buiten zgn, het buiten spelen in veld en bosch, dat die bleekneusjes zoo dringend noodig hebben, missen ze daar en.... de ouders, zij kunnen bet bun niet geven. Soms wouen ze drie tot vier verdiepingen boog en daarenboven zijn ze gedwongen hun kinderen binnen te houden om ze voor de gevaren te vrijwaren, welke ben overal in de drukke stad be dreigen. Mogen we dit jaar weer komen Tertiarissen, komt, strijkt eens over uw goed hart en schrijft gauw een briefje naar Rotterdam, dat het goed is of gemakkelijker nog, zegt even „ja" als de bestuursleden van de Derde Orde er U om komen vragen. Voor velen zijn de tijden misschien moeilijker geworden en onwillekeurig zal men denken, zoo'n kind een maand er bij vermeerdert maar weer onze uitgaven en wij hebben het zelf toch ook niet zoo breed. Maar zegt bet eens rechtuit, zijt ge er armer door geworden Zeker niet naar de ziel, want „wie een dezer kleinen in Mijn Naam opneemt" heeft eens Christus, de groote Kindervriend, gezegd, „neemt Mg op" Namens de D.O.-Federatie R'dam, Pater SILVESTER COENEN, Directeur D.O. Venray. Dc Venray sche Derde Orde naar Maastricht. De bedevaart van de Venrayscbe Derde Orde naar O.L. Vrouw Sterre der Zee is vastgesteld op Zondag 11 Juli. De reis zal deze keer van wege den verren afstand niet plaats heb ben met bussen maar per extra-trein en wel tegen zeer lagen prijs. Te Maastricht zal op dien dag de beroemde Heiligdomsvaart-processie gehouden worden en de bekroning der Mariafeesten in Limburg. Daar zal een stoet door de straten trek ken, waaraan niet minder dan 'n 50 schitterende praalwagens zullen deelnemen. Daarenboven zal er een Derde Orde-congres aan verbonden worden in de Lieve Vrouwe-kerk. 't Ligt in de bedoeling 's morgens om 8 uur per trein te vertrekken. Op dien trein zullen er extra-bussen rijden, welke de deelnemers tegen billijken prijs naar bet station zullen brengen. Te Maastricht aangekomen trek ken de Tertiarissen processie-gewijze naar de Minderbroederskerk in d

Peel en Maas | 1937 | | pagina 1