Uitslag verkiezing Tweede Kamer in de Gem. Venray en Kieskr. Limburg Gemengde Berichten slagerij chr. goumans Tweede Kamerverkiezingen. Advertentiën. Moderne Tuinmeubels Langstraat 30. Jac. Raemaelcers cj O *1 P r* O P P P W p (t> p Dostrum O p 03 rr Leunen 2. ET n P Merselo Totaal VENRA Totaal LIMBUR Uitgebracht 1436 1154; 491 529 823 234 443 5110 Ongeldig 35 18 9 3 6 4 2 77 LIJST No. 1 R.K.S.P. 1327 1044 466 521 791 214 428 4791 192274 LUST No. 2 10 6 1 2 19 16969 LIJST No. 3 7 2 4 1 14 3910 LIJST No. 4 1 1 2 1604 LIJST No. 5 1 1 497 LIJST No. 6 2 1 1 4 1033 LIJST No. 7 1 1 3078 LIJST No. 8 128 LIJST No. 9 1 1 234 LIJST No. 10 1 1 169 LIJST No. 11 3 2 5 1125 LIJST No. 12 358 LITST No. 13 378 LUST No. 14 8 1 2 11 173 LIJST No. 15 N.S.B. 23 62 1 10 6 2 104 12638 LIJST No. 16 3 1 4 129 LIJST No. 18 Bouwman 13 15 8 3 11 9 8 67 1725 LIJST No. 19 2 1 1 4 452 LIJST No. 20 1 1 2 4 653 TOTAAL der uitgebrachte stemmen en de verdeeling der zetels. Aant. stemmen Zetels 1937 Aant. stemm. zetels 1933 R. K. Staatsparty 5. D. A. P. Anti-Rev. Partij Christ. Hist. Unie Vrijheidsbond Vrijz. Dem. Bond Communisten Staatk. Ger. Partij Rev. Soc. Partij Nat. Boerenpartij Kath. Dem. Partij N. S. N. A. P. Chr. Dem. Unie Algemeen Belang N. S. B. Herv. Ger. Staatspartij Christ. Nat. Actie Actie Bouwman Nat. Herstel Zwart Front De namen der 31 Katholieke Kamerleden luiden: 1 Mr. Dr. D. N. Dec kers, den Haag2. J. G. Suring, Utrecht3. M. J. M. van Poll, den Haag4. Mr. F. Teulings, den Bosch5. K. van der Putt, Eindhoven 6. Dr. Moller, Tilburg 7. Mr. Steenberghe, Goirle8. C. J. Kuiper, Utrecht9. Serrarens, Bilthoven10. Mr. Aalberse, den Haag11. van Schaik, den Haag12. IJsselmuiden, Arnhem13. Andriessen, Utrecht 14. Mr. Goseling, Amsterdam15. Steinmetz, Amsterdam16. Ir. Wei ter, den Haag 17 F. Bachg, Voorburg18 Pater Beaufort, Utrecht 19 Loerakker. Haarlem 20 J. Groen, Zuidscharwoude 21 vd Weijden, Zevenhoven; 22Stumpel, Hoorn; 23 Hr Ruyter, Arnhem; 24 Dr.Korten- horst, den Haag; 25 H. Hermans, den Haag; 26 Ir. Dr. Droesen, Roer mond 27 Mr. P. Trugen, Roermond28 Ir. Bongaerts, Born29 Jhr. Ruys de Bcerenbrouck, Born 30 M. L. F. Bajetto, Nijmegen; 31 Mr. Dr. Mes, Heinekenszand. 1.169.867 31 1.037.343 28 890.880 23 798.632 22 665 378 17 499.890 14 303.798 8 339.808 10 160.266 4 258.732 7 239.466 6 188.950 6 137.070 3 118.236 4 78.627 2 93.273 3 32.823 0 75.881 1 6.964 0 47.653 1 27.673 0 61.321 1 1.012 0 85.007 2 38.459 1 .9.034 0 14.567 0 171.057 4 24.498 0 33.988 1 20.493 0 21.199 0 6.256 0 30.329 1 8.210 0 dag 2, Donderdag 3, Vrijdag 4, Dinsdag 8 en Woensdag 9 Juni a.s. Het zoogenaamde korten of steken mag slechts door één persoon ge schieden. Na Maandag 31 Mei a.s. zal geen gelegenheid meer worden gegeven tot het verkrijgen van een vergun ning tot turfsteken. Venray, 24 Mei 1937. Burgemeester en Wethouders van Venray G. H. HOUBEN l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. Reddingsmedaille. Aan Baronnesse Von Babo uit Weenen, welke verleden jaar uit de Maas te Maashees een meisje uit Venray redde, is door H. M. de Ko ningin de reddingsmedaille verleend. Sensationeel. Het jagende en jachtende mensch- dom zoekt en smacht tegenwoordig naar sensatie. En naar welke sen satie Dikwijls sensatie, die én zedelijk én geestelijk afkeurens waardig genoemd mag worden. Iéts .anders is het volgende. Op sportgebied wordt er morgen Zondag 30 Mei op het Sportterrein aan den Leunscheweg iets sensa tioneels vertoond. Iets sensationeels, •omdat op sport-, d.w.z. in dit geval op het gebied van de voetbalsport, iets geboden wordt wat in deze streken absoluut nieuw en dus on bekend mag worden geacht. Dit zeer bijzondere moet iedereen gaan zien. Bij een gewoDe voetbal match zien we de vlugge lenige spelers hun gespierde beenen al loopende, trappende, draaiende en wringende contact zoeken met de heen en weer, links en rechts ge stuwde voetbal, en te trachten hem te doen belanden in het doel. Bg de motor-voetbalwedstrijd is het doel hetzelfde. Alleen hangt de succeskans hoofdzakelijk af van de routine van den motorbestuurder, die eveneens het leer wil plaatsen in het vijandelijk doel. Dat dit min der gemakkelijk gaat dan een nor male voetbalwedstrijd, zal iedereen kunnen zien, die Zondag 30 Mei een kaartje neemt, dat toegang geeft tot den motorvoetbalwedstrijd Brus- sel-Antwerpen, georganiseerd door de beide turnvereenigingen te Venray. Zooals bekend was Brussel in 1936 kampioen van België. Of het dezen titel ook in 1937 zal kunnen behouden is nog een groote vraag. De Antwerpenaars zullen er zeker a.s. Zondag alles opzetten om in Venray de overwinniDg te behalen. Zie verder advertentie. Baden en Zwemmen Het bekende zwembad „Op den Berg" onder Maashees is vanaf heden geopend. Voor de bepaalde uren zie men de advertentie in dit Blad. Bedrijfs-autohouders Komt Woensdagavond in uw eigen belang ter vergadering in Hotel de Zwaan. Zie advertentie. GEVONDEN: Op de Leunscheweg een gouden ring. Te bevragen Gymnasium I. C. Beugelsport. Donderdag j.l. kreeg Ons Genot Heide Venray op bezoek. Heide wist Venray te verslaan met 42. D.O.S. uit Ysselsteyn speelde een vriendschappelgke wedstrijd tegen de kampioen uit Venlo. Op eigen baan wist Venlo van Ysselsteyn te winnen, maar in Ysselsteyn bleef de thuisclub de baas. Op Zondag 13 Juni zullen beide clubs een beslis singswedstrijd spelen op de baan van D.O.S. De stand is thans Ysselsteyn 2 2 0 0 4 9—3 Leunen 2 10 12 75 Heide 2 10 12 5—7 Venray 2 0 0 2 0 3—9 Autobusdiensten De nieuwe dienstregeling der autobusdiensten naar DeurneHel mond en Weert vinden onze lezers in het Derde Blad. Paardensport Donderdag werd te Gegsteren door de Koninklijke Militaire Sportver- eeniging een Rallye-Paper gehouden. De deelnemers, een 25tal officieren der cavalerie en artillerie, startten vanaf 10 uur om de vijf minuten en keerden tegen vier uur terug. Onderweg was een verplichtte rust en werden de paarden door een dierenarts onderzocht. Tijdens de terugtocht gaf de fan fare uit Wanssum een concert nabij het kasteel, waar de prijsuitdeeling pla S had. Rallye-paper is een wedstrgd, waarbij de ruiters ieder voor zich starten naar een bepaald punt, waar hun het volgend punt door een con troleur wordt opgegeven enz. totdat het eindpunt is bereikt. De ruiters rijden op de kaart in een voor hen onbekend terrein. De kunst is zoo snel mogelijk het eindpunt te bereiken, zonder dat het paard al te zeer vermoeid wordt. De ruiter moet dus goed weten hoe hij zgn paard moet rgden, zonder het te zwaar te belasten of uit te putten. Hij moet kunnen zien, welke weg de kortste is en op welken weg hij het snelst vooruit komt. De te rijden afstand is betrekke lijk groot, 75 of 50 K.M. De punten, die gepasseerd moeten worden zijn meestal moeilgk te vinden, terwijl de gewone verkeerswegen „bezet" zijn, d.w.z. niet mogen worden be reden op straffe van uitsluiting. Wij hebben ons vergist. De Maasbode schrgft: Het was voor ir. Musscrt c.s. Woensdag geen prettige avond. Dat Rotterdamsche communisten meenden den geslagen N.S.B.-er op een gehoon te moeten onthalen, getuigt, om het zacht uit te druk ken, nu niet juist van een verheven standpunt. Mussert zelf heeft in de Apollo- zaal te Amsterdam, waar zijn aan hangers op lang niet waardige wgze aan hun gevoelens van teleurstelling door geschreeuw en kabaal uiting gaven, zgn nederlaag erkend. Hij had verwacht meer harten te hebben gewonnen. Maar, zoo moest hij getuigen: wg hebben ons vergist. Wy staan alleen. Overigens bleef hij bij de uit voorzorg reeds vroeger geuite meening: Deze verkiezing is maar een incident. Is het niet wat meer gekookte metworst gesneden 25 ct. per half pond aan stuk 40 ct. per pond gek. scliouderham gesneden 35 ct. per half pond droogworst gesneden 35 ct. per half pond aan stuk 65 ct. per pond droge saucisse gesneden 45 ct. per half pond aan stuk 80 ct. per pond dit zgn specialiteiten van Lasten, drukkende op groote gezinnen Donderdag heeft de Min. v. Finan ciën, Mr. P. J. Oud, de commissie geïnstalleerd, welke tot taak heeft een onderzoek in te stellen naar de maatregelen, welke getroffen kun nen worden om de op de groote ge zinnen drukkende lasten zooveel mo gelijk te verlichten. Aantal werkloozcn daalt met duizenden Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek deelt de cijfers mede betref fende het aantal geheel werkloozen, bg alle organen der openbare ar beidsbemiddeling als werkzoekenden ingeschreven. Uit deze cijfers blgkt, dat ondanks de toeneming der bevolking en het daarmede gepaard gaande nieuwe aanbod van arbeidskrachten, het aantal ingeschreven geheel werkloo zen eind Maart 1937 rond 25.700 en eind April 1937 zelfs 56.000 minder bedroeg dan een jaar tevoren. Ter wijl het vorige jaar de vermindering van Maart op April slechts ruim 13.000 beliep, was deze in hetzelfde tgdvak van dit jaar tot 43.600 toe genomen. Ook in alle gemeente groepen was de daling dit jaar groo ter dan een jaar terug. Twee Nederlanders in Duitsch- land gevangen genomen. Woensdagmorgen zgn de gebroe ders Janssen, die te 's Hertogen bosch een groentenhandel hebben, bij het verkoopen van groenten te Kleef door de Duirsche politie ge vangen genomen. De vrachtauto en de daarop geladen groenten zijn in beslag genomen. De Duitsche politie is tot de aan houding en de inbeslagneming over gegaan, omdat de gebroeders Janssen groenten aan winkeliers verkochten, terwijl zij alleen de vergunning had den tot het venten met groenten op markt. Beiden zgn naaf de ge vangenis te Kleef overgebracht. Verdronken. Te Eindhoven geraakte de 63-jarige arbeider A. van Gerwen Woensdag middag door nog onbekende oorzaak in het Eindhovensch kanaal en ver dronk. Boerderij afgebrand. Te Wesepe (gem. Olst) is de boer- derg van W. J. Harleman door den bliksem getroffen en totaal afge brand. Een varken kwam in de vlammen om. Auto-ongeluk te Ede De 44-jarige ongehuwde G. Romgn, die Woensdagavond aan den Kraats- weg te Ede door een auto werd ge grepen en daarbij zeer ernstig aan het hoofd werd verwond, is Donder dagnacht aan de gevolgen daarvan overleden. Plotseling den weg over gestoken Donderdagmiddag is de 68-jarige landbouwer A. J. G. B., die op zijn rijwiel in de richting Ngverdal reed, bg het onverwacht oversteken van den rgweg te Wierden door een hem achterop rijdende auto overreden. De man was op slag dood. De eenmans-partijtjes. Een sterk opvallend verschijnsel bij de verkiezingen 1937 is de op ruiming onder de eenmanspartgtjes schrijft de Maasbode. Ze verdwenen alle.- 5 behaalden geen zetel, een juist de Christel. Dem. Unie werd een tweemans- partij. Niet alleen verdwenen de eenmans- partijtjes, maar hun ondergang was radicaal. Zij bleven alle stevig beneden het laagste gemiddelde, door de grootere partgen per zetel behaald, om van het halen van den kiesdeeler maar niet spreken. Slechts de Rev. Socialistische Par tij zou volgens de oude bepaling: dat een eerste zetel werd toegekend aan de lgst, die 75 pet. van den kies deeler haalde, één man in de féamer hebben gebracht. Al de andere bleven beneden de 75 pCt. En verbeurden daarmede de waar borgsom De nieuwe Kamer is in nog betere conditie om het noodige werk te verzetten dan de oude, die toch cok reeds van voortmaken wist. EERSTE KAMER. Bg de Donderdag door de Prov. Staten gehouden verkiezingen van leden der Eerste Kamer, werden de 50 zetels als volgt over de partijen verdeeld R. K. Staatsparty 16 zetels (16) Anti-Rev. Partij 7 zetels (6) Christ. Hist. Unie 6 zetels (7) Vrijheidsbond 3 zetels (5) Vrgz. Dem. Bond 2 zetels (3) S.D.A.P. 12 zetels (11) N. S. B. 4 zetels (2) Tusschen haakjes de getallen der oude Tweede Kamei. Onweer en brand. Woensdagavond heeft boven Gro ningen en Friesland een hevig onweer gewoed. Enkele boerdergen werden door den bliksem getroffen en door 't vuur vernield. Gasontploffing. Te Enschedé heeft Woensdagavond in een woning een ernstige gas ontploffing plaats gehad. Twee muren van het huis en de vloer van de woonkamer werden weggeslagen. De bewoners bekwamen slechts lichte kwetsuren. Militair in een zwembad verdronken. Te Amersfoort is Woensdagavond in een zweminrichting een militair door een ongelukkigen samenloop van omstandigheden verdronken. Het slachtoffer is de 22-jarige M. F. Olieslagers uit Aken, dienstplich tig soldaat bg het vgfde regiment veldartillerie. Stakingen. De staking bij de Republic Steel Comp. heeft zich uitgebreid tot alle onafhankelijke Amerikaansche staal- maatschappgen. Negentig duizend arbeiders hebben het stakingsparool opgevolgd. Op de Mexicaansche olievelden, die zich in buitenlandsche handen be "vinden, is een algemeene staking afgekondigd. 16.000 arbeiders zgn erjjg betrokken. Algemeene beschouwing. Zetelwinst voor de Katholieken. Mussert of Moskou 1 Mussert én Moskou beteekenen samen nóg niets I De N.S.B. heeft geen toekomst. De eerste conclusie, welke men aan den uitslag der verkiezingen behoort te ontleenen, is, dat zg 'n groote overwinning beteekent voor de ministers Colgn en Oud die op bijzondere wgze hun stempel hebben gedrukt op de politiek der regeering in de afgeloopen 4 jaar. Ontegenzeggelijk hebben duizen den kiezers de behoefte gevoeld om dezen keer te stemmen, los van het eigen leidend beginsel, vóór het be wind ColijnOud. Bij wgze van demonstratie. Aldus hebben de Anti-Revolution- nairen en Vrgz.-Democraten deze laatste vergeleken bij 1933 een groote gelegenheidswinst geboekt. De afslachting der N.S.B. De verkiezingsuitslag heeft een nog belangrgker beteekenis. Dat is de afslachting door het volk van de N.S.B. Op duldelgker wgze had de kiezersmassa niet kenbaar kunnen maken, dat fascisme en dic tatuur geen zaken zijn, passend in den Nederlandschen aard. We wgzen er nóg eens op, dat de N.S.B. geen party is, die bepaalde politieke hervormingen nastreeft, maar een beweging, welke een vol komen wgziging in en van ons staats bestel beoogt. Deze zou slechts ver kregen kunnen worden door een overrompelende begeestering van de massa voor de nieuwe idee. Welnu, daarop is thans reeds alle kans verkeken. De N.S.B. blgkt reeds twee jaar geleden haar hoogtepunt te hebben gehadeen terugval tot op de helft, in het korte tyds- bestek van slechts twee jaren, be teekent voor een nieuwe politieke beweging een volkomen afslachting. Mussert, die eens aankondigde, dat een gesloten colonne van twintig zgner mandatarissen het Binnenhof zou opmarcheeren bg de opening der nieuwe Kamers, had zgn ver wachtingen den laatsten tyd reeds aanmerkelgk geminderd, maar toch rekende men tot op den verkiezings dag zeiven in N.S.B.-klingen nog op tenminste tien zetels. Het zgn er, och arme vier geworden.... De eenige groep, die den Leider nog 'n beetje trouw bleef, zg het toch óók nog in sterk verminderde mate, is die van Landbouw en Maat- schappg in Drente. Deze bgwagen van de N.S.B. zal straks nog het eenige middel van politiek vervoer van Mussert zgn. Als L. en M. ten minste niet om het gezamenlgk ondergaan mét de N.S.B. te voor komen tgdig loshaakt Wij, Nederlanders, verfoeien niet alleen de dictatuur en den geestelijken dwang, maar evenzeer de fascis tische of nat.-socialistische clownerie; ■en -de onwezenigke suggesties, waar mee de N.S.B. haar pleit overrompe lend wilde winnen, hebben slecht 3 ergernis gewekt. Mussert óf Moskou zoo heeft men ons willen doen gelooven. Maar thaDs blijkt, dat Mussert en Moskou tesamen slechts 7 van de 100 zetels in ons parlement kunnen verwerven* De Nederlander wil nóch Mussert, nóch Moskou, hg wil slechts zich zelf zgn en leven in Nederlandsche vrgheid, ingehouden en gebonden door zin voor orde en verdraagzaam heid. R.-K. en S.D.A.P. Dat de N.S.B. ten onzent nooit en te nimmer wat te beteekenen zal krggeD, blgkt al voldoende daaruit, dat geen crisis en geen uit den vreemde overgewaaide nieuwe staat kundige begrippen, iets hebben kun nen schaden aan de politieke orga nisaties, waarin de geestelgke stroo mingen van ons volk haar bedding hebben gevonden. De groote kerkelgke partgen en de S.D.A.P. kwamen niet alleen on gehavend uitgezonderd een klein tgdelgk verlies der C.-H. uit den strgd te voorschgn, maar zelfs ge sterkt. Vooral de winst der R.-K. Staatsparty, welker stemmenpercen tage sedert 1935 met 1.05 omhoog ging, was vab groote beteekenis. Het zou onjuist zyn om ook de katholieke winst aan te rekenen a's een kiezersuitspraak ten gunste van de politiek van het kabinet-Colg'D. De katholieken hebben zich sterker aaneengesloten uit een instinctief gevoel tot afweer tegen bepaalde anti-papistische tendenzen in het opeDbare leven, welke zg de laatste jaren en vooral gedurende de ver kiezingscampagne gemeend hebben te kunnen opmerken. Maar vóóral zgn de katholieken vereenigd ter stembus getrokken om de N.S.B. vernietigend te helpen slaan. En als nevendoelom een zoo sterke vertegenwoordiging te beko men, dat de nieuwe regeering al of niet een kabinet-Colgn in meerdere mate rekening zal moeten houden met hun sociale verlangens en economische inzichten. Afweer tegen de N.S.B. maakte katholieken en sociaal-democraten sterker. Dat is voorloopig het effect van Mussert's beweging. Evenzeer echter ligt in den groei dezer partgen een aanwijzing voor Colijn, dat hg goed zal doen, wat meer rekening te gaan houden met de inzichten van de grootste groepen in ons parlement, die hy niet beide in oppositie kan hebben. De verkiezingsuitslag bevat een nadrukkelijke goedkeuring van Coign's politiek door tienduizenden, maar tegenover dezen staat toch een belangrgke meerderheid van het volk, die deze politiek niet of moei lgk kan steunen, al moet men tevens erkennen, dat die meerderheid op zich zelf het ook weer niet eens is over de vraag, hoe het dan wél moet. Dat laatste is tot nu toe Je kracht geweest van de zittende regeering, maar... zulke kracht kan gauw uitgeput raken, omdat ze niet aan het eigen vermogen is ontleend. De kleine partijtjes. Een verkiezingswinst moet ook de verdwijning der éénlingenfracties uit ons parlement worden genoemd. Dat bewgst, dat de democratie zich aan het saneeren is. Op een gezond lichaam vindt men geen parasieten. Thans hebben nog 20 partgen aan den stembusstrg'd deelgenomen, maar dit aantal zal een volgenden keer nog wel veel minder zijn, nu de ge gadigden naar een zeteltje hebben kunnen vaststellen, hoe moeilijk het om ten volle den kiesdeeler te halen (dezen keer 40.596 stemmen) en... hoe gemakkelgk men de ge storte waarborgsom verbeurt. In totaal zgn de partytjes welke geen zetel konden verwerven, f 35000 aan den Staat kwijtgeraakt. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften 21 van tot 28 Mei GEBOREN Maria H. Verhaeg, Merselo Peter M. Schwachoferi Broekweg Henricus J. G. Joosten', Oirlo Theodoi us J. J. de Haart, Maasheezer weg GEHUWD; Martinus G. J. Linders, 26 jaren, kleermaker en Martina G. C. Emonts, 24 jaren, beiden te Venray. ONDERTROUWD Marinus Th. van Rooy, smid en Christina H. Peeters, beiden Venray. Wilhelmus Lormans, landbouwer i Johanna Th. Gerrats, beiden te Venray. Jacob Tol, vischhandelaar en Jan netje Kwakman, beiden te Venray. OVERLEDEN 1 patient St. Servatiusgesticht. 2 patiënten St. Annagesticht. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Giro Parochiekerk 136144. Morgen ZONDAG Solemniteit van het H. Sacrameut en de groote pro cessie, de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, half 3 Kinderlof en 6 uur Lof. MAANDAG 7 uur leesmis voor Bernard Loenen, half 8 besteld jaarg. voor Henricus Hendriks, 8 uur Sol. jaarg. voor Peter A. Poels en echtg. Petronella Janssen, 7 uur Lof. DINSDAG 7 uur leesmis voor B. Loenen, half 8 besteld jaarg. voor Catharina Min-Blankedaal, 8 uur jaarg. 2de klas voor H. v.d. Heuvel. WOENSDAG half 8 besteld jaarg. voor H. Smits, Lambertus Jenneskens Mart. Smits, 8 uur jaarg. voor Willem van Dgk, Allegonda Catelaan en kinderen. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leer lingen der meisjesschool, 8 uur jaarg. voor Michel Schraven en Anna Roelofs. Van 8 tot 9 uur H. Uur. VRIJDAG feest van het H. Hart van Jezus, half 7 plechtige Hoogmis, half 8 gestichte leesmis, 8 uur lees mis, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. ZATERDAG 7 uur Lof. Volgorde processie t Kinderen scholen Dorp Heide Beeld St. Oda met bruidjes St. Jozefsgesticht Vrouwen Jongenspatronaat St. Antonlus H. Familie Harmonie Oostrum Werkliedenver. en Credo Pugno Zouaven met relikwie St. Boni- fatius Turnclub St. Christoffel Derde Orde Studenten Gymnasium Studentenclub St. Bernardus Maria-Congregatie K.J.M. en K.J.V. Pensionaat Jerusalem Mannen Flambouwdragers Harmonie Venray Schutterg St. Anna Bruidjes Kerkelgk Zangkoor Eerw. Broeders van Liefde Eerw. Paters Eerw. Heeren Geesteiyken Allerheiligste Verkenners Gymnasium Kerkbestuur en Autoriteiten Schuttery 't Zandakker H. Familie. De volgende leden vierén dezé week hun patroonheilige G. v. Hegster, Fx. Vollebergh, J. Goumans, J. Kusters, P. Schol, Fr. v. Gerven, P. Verstraelen. L. Truyen, M. Pouwels, H. Thgssen, P. Goumans. K. J. V. ZONDAG processie. Alle K.J.V.ers worden verzocht in costume mee te trekken. MAANDAG 8 uur godsdienstclub. DINSDAG 7.308.30 gymnastiek. Poetsen door Mariaclub. K. J. M. 3 uur Maria- en Agnesgroep. 4.30 Marietje Philipetto en Theresia groep. Patronaat. ZONDAG Processie-Zondag. Alle patronaatsleden worden om 10.30 aan 't Patronaat verwacht, dus ook Goud-Pluvier. De J. Wachters in volledig en keurig uniform. 's Namiddags geen Patronaat, wegens voetbalwedstrgd op motoren. Hiervoor kunnen de patronaats jongens kaarten afhalen vanaf 2 uur (zaal Patronaat). Entreeprgs voor kle.n-, midden- en eroot-patronaat 10 ct. Ook de schooljongens moeten hier kaartjes halen. Jongelingenver. en Goud-Pl. 20 ct. WOENSDAG J.W.-groepen om uur. Help mee aan de installatie op Zondag 6 Juni: onder H. Mis van 8 uur gezamelgke H. Communie, waar na zegening emblemen en instal latie. Paterskerk ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur met onderrichting, 8.15 Hoog mis. Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzgde. Om 4.45 gezongen Vespers, 5 uur Lof met oef ening van de Meimaand. MAANDAG om 6 uur Lof tot Sluiting van de Meimaand. DINSDAG, gedurende de uitstel ling te verdienen volle aflaat, 7.30 gezongen Antonius-Mis, 6 uur gez, Vespers ter eere van St. Antonius. VRIJDAG, le Vrgdag van de maand feest van het Goddelgk Hart van Jezus, 7.30 plechtig gezongen mis met acte van toewgding, 6 uur gez. Vespers ter eere van het Goddelgk Hart met Litanie. Generale absolu tie. OP DE WERKDAGEN de H. Mis sen om 5.30, 6.15, 7 en 7.30. Dageiyks om 7.30 een H. Mis voor klooster en weldoeners. Gelegenheid aan het klooster om de bijdragen voor stoelen en banken te brengen. Dinsdag 7 uur H. Mis voor het welslagen van een examen. Derde Orde. ZONDAG. Heden vergadering der Derde Orde. Van wege de groote processie om 9.15 uur H. Mis voor de mannen, welke wordt opgedragen voor Zr. Anconia Jenniskens. Daarna alléén enkele mededeelingen door den Directeur, 's Middags om 3 uur een korte vergadering voor de vrou wen. De Tertiarissen worden dringend verzocht aan de processie deel te nemen en zich bg het Derde Orde vaandel aan te sluiten. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 burgerdienstmeid voor Venray 3 schildersknechten 1 meubelmaker 1 kleermaker 1 slagersleerling 1 keukenmeid voor Utrecht 1 jongen v. boerenwerk b. m. m. 1 flinke boodschapjongen v. dadelgk 1 huishoudster voor pastorie. 2 burgerdienstmeisjes v. d. Haag 1 bejaarde dienstbode 3 jongens 15—17 j. v. boerenkn. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 jongen 14 jaar voor boerenwerk 2 burgerdienstmeisjes 3 wegenbouwers Bedrgfsleider voor boerderg 1 meubelmaker. Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. molenaarsknechten 1 schildersleerling 1 bakkersknecht 3 jaar a.h. vak. Voor de tewerlcgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. Onzen hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden en de be grafenis van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, in het bijzonder aan de Eerw. Zusters en personeel van het St. Anna gesticht en de buurt. Wed. iac. Creemers en Kinderen. Uw adres hiervoor is Ook voor timmer- en reparatiewerk. Beleefd aanbevelend,

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2