DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Radio-Centrale Venray DERDE PROGRAMMA ZORG VOOR UW OOGEN H. CAMPS Horkogerie* Optiek Zaterdag 8 Mei 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 19 EEN PRAATJE OVER..., HET BED. Onze trouwste en meest aan hankelijke vriend en weldoener. Historisch is dat Troelstra, toen hij in 1919 een illusie armer was gewor den, ontmoedigd ?n beschaamd zijn troost zocht in ziju bed, aldus be gint in de Msb. een weekpraatje, dat we hier weergeven. Op zich zelf een heel begrijpelijke en natuurlijke daad, want het bed is eigenlijk in dit leven onze meest ver trouwde kameraad. Als alles ons ont valt, als alles ons in den steek laat, dan is 't ons bed, dat ons alleen trouw blijft, het bed, dat ons met altijd gelijke hartelijkheid ontvangt en herbergt in zijn koesterenden schoot. Het bed dat ons geen klacht noch verwijt doet, maar ons altijd dienstbaar en warm gespreid wacht. Ook in dezen slappen wispelturi- gen winter; nu niet, zooals voor speld was door weerprofeten en ko lenhandelaren strenge vorst, maar de geniepige griep regeert, zoeken wij de eenige uitkomst maar weer in bed. Wij excuseersn ons dat wij niet in het openbaar kunnen verschijnen, niet zooals in het Evangelie staat, omdat wij een vrouw hebben ge trouwd, of een koppel ossen hebben gekocht, of een landhoeve hebben gehuurd, maar alleen omdat wij het bed moeten houden. Dokter en drank jes kunnen ons eigenlijk weinig sche len, wij voelen, dat de griep, als een deserteur uit het wanhopige Spanje gekomen, ons bespringt en wij krui pen veiligheidshalve in bed. Het bed zal ons weer gezond ma ken. Het bed is het eenige ding in ons aardsche leven, dat zich in onze durende sympathie en genegenheid mag verheugen. Het bed, waarvan wij des ochtends maar zoo kwalijk afscheid kunnen nemen, het bed, dat ons eiken avond weer met gelgke nooit wisselende aantrekkelijkheid aanlokt en noodt. Ons bedje gespreid vinden dat is eerlijk gezegd de hoogste voldoening in ons leveD. De geschiedenis van het eenvou dige bed is, meenen wij, nooit ge schreven, wij weten niet eens wie er de uitvinder van is, het bed heeft zich zelf geschapen en ontwikkeld, en toch is het bed van de grootste beteekenis in ons leven. Wij beginnen en eindigen toch ons leven, althans ais dit normaal ver loopt, met het bed, het bed, dat ons wacht als wij ter wereld komen, het bed, waarop wij ook eenmaal zullen sterven. Ons eerste eigen bed is de wach tende wieg, waarover de liefdeadem van onze moeder al is heen gestre ken nog alvorens wij zelve het leven zijn ingestapt. „Naar bed, naar bed," hoe dikwgls heeft ons als kind haar wachtwoord van liefde en zorg niet waarschu wend tegengeklonken, zooals zij ook weer des morgens met woorden van blijdschap en verrukking ons uit bed heeft getild. Wat beteekende ziek zijn en lijden, als de moeder naast 't bed waakzaam ons koortsig handje om sloten hield. Hoe hebben wij later in den vreemde de eerste nachten in bed onze kindertranen geschreid, als de moeder niet meer kwam om ons toe te dekken en in te stoppen. Hoe dikwgls hebben wij later door de wereld gedwaald zoekend naar het zindelijk bed, en het dan onderzoe kend betast, hoe 't zou zijn om het te beslapen. Om het bed hebben wij vaak met vreugde en dankbaa-heid gestaan, als daar weer een nieuw leven was ge boren, het bed heeft onze droefenis en tranen gezien als daar een dier baar leven langzaam van ons heen ging. Als alles ons in dit leven wordt ontnomen, dan laat zelfs de meest hardvochtige deurwaarder ons Dog het bed als laatste rest en vertroos ting. En als 't niet wel gaat tusschen de beide echtgenooten, dan scheidt de wet hen ten slotte van tafel en bed. Zoo is en blijft het bed steeds van groote waarde en beteekenis in ons leven. Wij hebben het bed gekend en geëerd in alle mogelijke vormen en gedaanten. Het bed als een leger stede, waarin wij ons behagelijk ingroeven en verschansteu als in een loopgraaf als om er nooit meer uit te voorschijn te komen. Het bed als een kiib met een harde stroozak, maar waarop wij toch sliepen als op een van rozer, als de arbeid ons jonge lichaam had vermoeid en zijn krachten had ge sloopt. Het bed als bedstede met de toe- klappende deuren, die ons een on verstoorde slaap garardeeren, maar die later door de bouwpolitie wettelijk verboden werden ais beden kelijk voor de gezondheid. Het bed als ledikant met en zonder gordijnen, met koperen spiraal of stalen veeren. Het bed als een imposante troon met een welvenden hemel en met een geborduurden beddekwast om ons er aan op te hijschen. Het zoogenaamde dubbelbed en de „lits jumeaux" naar aard van smaak, mode en stijl. Het aangeprezen Himmelbett, het Gezondheidsbed, het Bed van de toekomst. En eindelijk het moderne opklap- bed met een modernen ombouw als een soort etagère half boekenkast, waarin het bed overdag wordt weg geborgen en gecamoufleerd als een ding, waarvoor men zich eigenlgk schaamt. Het bed de trouwste en meest aanhankelijke vriend in ons leven. Vriend en weldoener tevens. Hoe is 't mogelijk, dat ik 't vroeger als kind als een straf konbeschou- i wen, als mijn moeder mij eerder dan gewoonlijk naar bed stuurde. Nu kijkt ge vaak tersluiks naar j de klok of het moment voor bedtime nog niet is^ gekomen, j Het bed de Lethe-bron, die je alle zorgen ent kommernissen doet ver- I geten. Geen vriend ter wereld die j beter^; je_ zorgen wegpraat dan het bed, al zëgt het ook geen woord. Geen afdoender doktersraad, dien gij u zelf gratis kunt^geven dan tot u zelf te zeggen „vriend, blijf eens een dag in bed." Eten kan ons tegenstaan, een stoel vervelen, de kachei uitgaan, het bed wacht je altijd welbereid. Ge kunt u veilig aan de dichtste duisternis toevertrouwen, het .bed pleegt geen verraad, ge kent elk kneepje van zijn wezen. Soms kan het bed ook een ziekbed worden, maar ook dan doet het nog alles om je pijnen en lijden te ver zachten en te verlichten. Het bed helpt ons tot onzen laatsten adem tocht. En als wij gestorven zijn, dan zeggen onze Vrienden nog „rust zacni" en wenschen ons de aarde als een vredig en onverstoord bed- Als Christus, gelijk het Evangelie ons verhaalt, de veie zieken genas, die naar Hem werden toegedragen, dan sprak Hij tot hen„neem uw bed op en wandel." Het bed mochten de genezenen niet achteloos achterlaten, orn ver heugd de beenen te nemen, neen ook het bed moesten zij dankbaar opnemen en mee naar huis dragen, het bed dat de vriend, de weldoener, de troost was geweest bij hun lijden en pijnen. Het bed ook onze onafscheidelijke door het leven. (iemengde berichten De „menschenroof" te Welleriooi. Op 27 Maart werden de gebroeders Holland uit Welleriooi, te Twistede over de Duitsche grens gelokt, waar- •S na zij, zooals men weet, te Kleef in de gevangenis zijn opgesloten. Thans I echter is een van hen, H. Holland, vrijgelaten. De jongste, J. Holland, 'bevindt zich nog te Kleef in hech- tenis. I Met den in vrijheid gestelden H. Holland bad de Msb. waarin hij het volgende meededeelde: Met de tractaatsgoederen, hier langs de grens, hebben we allemaal nog niets anders dan een hoop on aangenaamheden gehad. Vanaf onze hoeve kunnen we een twaalftal boerderijen langs de grens zien liggen, en van elk dezer gezin nen zit er minstens eén huisgenoot ia Duitschland gevangen, vertelde ons Hendrik Holland, nadat we de groote hofstede waren binnengegaan van dit aan de familie Holland toe- behoorende tractaatsgoed, dat niet minder dan 106 H.A. groot is. 's Zaterdags voor Paschen om streeks half zes kwam de Duitsche grensbeambte Rosenobl hier zeggen, dat wij, mijn broer Theodoor en ik, even bij den Duitschen dienstgelei- der Grütner uit Twistede moesten komen, die zich op ongeveer 100 meter verder, op de Duitsche hoeve Pooth bevond. Aangezien wij bijna dagelijks met dezen Grütner in aan raking komen en wij ook niets kwaads vermoedden, zijn wij direct, gekleed in ons werkplunje, naar de boerderij van Pooth gegaan. Hier aangekomen troffen wij behalve Grütner nog twee heeren aan, die per auto tot daar gekomen waren. Grütner zeide ons, dat dit de Zoll- inspectcr Drer en een Zollsekretar uit Düsseldorf waren. Ik moest met den inspector in den stal gaan, ter wijl mijn broer moest wachten. Het bleek mij teen, dat men ons ver dacht van aardappelsmokkelen. De aardappelen, welke wij op tractaats-1 gronden telen, mogen vrij naar Duitschland verkocht worden. Nu hadden wg aan een zekeren heer Bien uit Kaarst bij Neuss een partij van 24.000 K.G. aardappelen ver kocht en du meenden de Duitsche Zollfahndung, dat die aardappelen niet van odzs gronden afkomstig waren, doch dat wij die partij elders i gekocht hadden. Later bij het ver- I hoor in Cieve is mij gebleken, dat Bien er de schuld van draagt, dat deze verdenkiDg tegen ons gekoes terd werd. Ik zal u echter eerst ver- tellen, wat er verder met ons ge beurde. Na mij. moest, mijn broer bij den Zollinspelitor in den stal komen. Toen werden we oDder toezicht van een paar bembten in de keuken van de hoeve Pooth binnengelaten. Men vroeg ons of we andere kleeren wilden hebben, want we zouden voor- loopig in arrest blijven. Op ons ver zoek werd toen éên der kinderen van de hoeve Pooth naar onze boerderij gezonden en een half uur later kwam moeder, die ons de Zondag- sche kleeren en een flink pak boter hammen bracht. Moeder mocht ech ter niet meer tot ons spreken. In een auto zijn we toen dienzelfden Paaschzaterdagavond naardePolizei- gevaDgenis in Crefeld gebracht, waar we omstreeks negen uur aankwamen en weder direct aan een kort ver hoor werden onderworpen. We kre gen ieder een cel aangewezen en we waren blij, dat we boterhammen bij ons hadden, want we kregen zeer slecht en weinig eten. Paaschmaan- dag zijn we naar Cleve overgebracht. Hier was het eten goed en werd ik ook heel menschelgk behandeld. Van mijn broer heb ik sinds dien niets meer gezien, maar ik weet toch, dat hg in Cleve gevangen zit. Tegen hem moet namelijk ook een deviezenzaak aanhangig zijn geweest en daarvoor zit hij thans een straf van drie maan-1 den uit. Anders zou ook hg wel, ge- j lijk met mij, naar huis gekomen zijn. Door tussenkomst van den advo caat, die mij was toegewezen, kwam ik te])weten, dat men niet geloofde, dat van een stuk grond ter grootte van 1.25 H.A. een kwantum van 24.000 K.G. aardappelen geteeld kon worden, terwijl van een dergelijk perceel er gemakkelijk 30.000 K.G. te rooien zijn. Het geval wilde echter, dat die aardappelen, welke wij aan een handelaar in Geldern hadden aangeboden, wegens z.g. Bruinbrand werden afgekeurd. Wij hebben ze toen te koop aangeboden aan den groenten commissionair Gripps uit Schiefbahn en die ried ons aan, de aardappelen te lezen en ze op maat te sorteeren om ze als pootaardap- pelen te verkoopen. Door diens tus- schenkomst hebben wij de partij aard appelen toen aan Bien verkocht. Zoowel tegen Bien als tegen Gripps, die ook beiden in Cleve gevangen zitten, hadden de ambtenaren ech ter verdenking, dat zij aardappelen Duitschland binnensmokkelden en toen bleek, dat Bien zijn boeken, waarin de aan- en verkoop van alle partijen geboekt moeten worden, had verstopt, groeide ook de verdenking tegen ons. Bij het eerste verhoor in Cleve werd ik met den bewusten Bien uit Kaarst geconfronteerd. Ik kende evenmin hem, als hij mij. Na dit verhoor hcorde ik langen tijd niets meer. Op Dinsdag 20 April kreeg ik in mijn cel bezoek van een Zoll- inspector, die als een razende tegen mg te keer ging en mij wilde dwingen een verklaring af te leggen, dat de geleverde partij aardappelen niet op onzen tractaatsgrond ge teeld was. Toen hij boos wegging, was ik zóó moedeloos, dat ik er aan begon te twijfelen nog ooit onze hoeve, mijn moeder, broers en zuster weer te zien. Tot mijn verbazing echter kwam Donderdagavond 29 April een gevangenis-wachtmeester mij zeggen, dat ik op het gevan genis-secretariaat moest komen. Zon der eenige verdere inlichting, zonder bah of boeh, werd mij daar mijn ontslagbewijs uitgereikt „2946.25 Uhr n.m." stond op het ontslagbriefje. Ik informeerde naar mijn broer of die ook vrij kwam. „Der bleibt hier, wegen Deviezenunterschlaging" was het korte bescheid. Om 6.25 werd ik in Cleve ontsla gen. Om 9 uur 's avonds was ik thuis. Ik was erg gelukkig, doch mijne moeder nog meer, ofschoon ze nu nog wel wat zorgen heeft over onzen Dorus. We zijn al zoo ver in het landbouwseizoen en we kunnen op onze hoeve en op onze uitgestrekte landerijen niet gemist worden. We hopen echter, dat ook mijn broer nu spoedig terugkomt. Zooals u waarschijnlijk weet, heeft het kamerlid mr. Boon aan den mi nister enkele vragen gesteld over uw geval. Is het inderdaad uw mee ning dat u over de grens gelokt zijt vroegen wij nog. Ja zegt Hendrik lachend, in elk geval zijn ze ons komen vragen, om bij den dienstgeleider Grütner te ko men in de hoeve Pooth en ofschoon dat de eerste keer was, dat we een dergelijke boodschap kregen, ge woonlijk immers kwam Grütner bij ons, als hij ons noodig had had den wij toch niet de minste argwaan en zijn wij geheel vrijwillig er heen gegaan. Trouwens, al die kunsten waren niet noodig geweest. Als de heeren een dagje hadden willen wach ten, hadden ze ons ook gehad. Zooals alle andere Zondagen, zouden wij ook op Paacchdag naar Twistede naar de kerk zijn gegaan en hadden ze ons ook kunnen pakken. De heeren hebben echter een andere methode willen volgen. Het resultaat is overi gens hetzelfde geweest. De crisisheffing op rundvleesch. Nood in het slagersbedrijf. Nadat de organisaties van slagers patroons zich reeds herhaaldelijk tot de regeeringsinstanties hebben ge wend om afschaffing van de 10 pro cents crisisheffing op het rundvleesch te verkrijgen en daartoe door den katholieken vakbond nog onlangs telegrafisch een beroep werd gedaan op den minister-president heeft thans ook het hoofdbestuur van den Ned. R.K. Middenstandsbond zich tot de regeering gericht. De zeer groote nood, welke mo- menteél in het slagersbedrijf wordt geleden, was dit hoofdbestuur aan leiding zich tot de ministers van Landbouw en van Handel te wenden dag verlies geleden. Waar in dezen toestand geen uit komst is te verwachten door een stijging op korten termijn van de algemeene koopkracht, kan slechts afschaffing van de crisisheffing op rundvleesch baten. Weliswaar betee- lcent deze afschaffing dan geen op lossing van de moeilijkheden doch in vele gevallen zal kunnen worden gesproken van een verlichting van bedrijfslasten, waardoor althans het bestaan van deze middenstanders kan worden gered. Het bestuur van den Ned. R. K. Middenstandsbond ziet daarbij niet over het hoofd, dat het noodzaKelijk kan zijn, dat gelden ter beschikking blijven voor den steun aan den landbouw. Het aanvaardt dit op voorhand, maar het kan daarbij niet inzien, dat deze gelden moeten wor den verkregen ten koste van een bepaald middenstandsbedrijf en nog veel minder dat voor het verkrijgen van deze gelden het zelfstandige slagersbedrijf zou mogen worden opgeofferd. Het' rechtstreeksche verbaDd tus schen deze crisisheffiDg en de kos ten van afslachting en inblikking is bovendien reeds geruimen tijd ver broken, zoodat het langer handhaven van deze heffing beteekent het een zijdig leggen van een bedrijfslast op het slagersbedrijf, waaruit het land bouwcrisisfonds, dank zij de stijging van de veeprijzen, stijgende inkom sten geniet, doch waarbij aan de andere zijde het slagersbedrijf steeds verder wordt ten gronde gericht. Volkomen aanvaardend, dat steun aan den landbouw noodig is, acht het bestuur van den Ned. R.K. Mid denstandsbond de heffing voor dezen steun slechts dan rechtvaardig, als zij geschiedt ten laste van het al gemeen en niet eenzijdig ten laste van een enkelen tak van bedrijf. Kano omgeslagen op de Maas. Zondagmiddag voeren de 22 jarige A. de Bock en de 21-jarige Clerx, beiden uit Roermond, met een kano op de Maas aldaar. Nabij de Ham beek geraakte de kano in een draai kolk en sloeg om. De B., die zwem men kon, trachtte zich te redden doch lig kon den wal niet bereiken en verdronk. C., die onder water was verdwenen, kwam weer boven en klampte zich aan de drijvende kano vast. Hij dreef eenige honderden meters stroomafwaarts, waarna hij door een schipper werd opgemerkt. Deze sprong in een roeiboot en slaagde erin C. te grijpen. Naar het lijk van de B. werd Zondagavond nog gedregd. Ernstig auto-ongeluk. Op den Elmpterweg onder de ge meente Maasniel heeft Zaterdag avond een zwaar auto-ongeluk plaats gehad, waarbij een persoon om het leven is gekomen en drie andere ernstig werden gewond. Omstreeks 10 uur kwam uit de richting der Duitsche grens een luxe-auto geredeD, waarin vijf per sonen waren gezeten en die bestuurd werd door den heer J. H. Pesch wonende te Haelen. In een flauwe bocht van den weg nabij de z.g. „Tichelari," is d; auto tegen een der rechts van den weg staande canadaboomen gereden. De botsing- is hard aangekomen en de gevolgen waren vei schrikkelijk. Naast de heer Pesch, die de auto bestuurde was zijn zwager de 58-jarige heer Aug. Gccke uit Düsseldorf gezeten. Met een harden smak vloog deze tegen dï voorruit en de overkapping. Hij werd zwaar gewond aan zijn hoofd liep ook inwendige kneuzingen op. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed de heer G0cke# Jubileum Pastoor Swinkels. In verband met het zilveren Pries terfeest van den Zeereerw. Heer Pastoor Swinkels te Maashees, werd door het Kerkbestuur en vertegen woordigers der verschillende ver- eenigingen een bijeenkomst gehouden. Er werd benoemd een eere comité- versierings- en regelingscommissie, Besloten werd het feest te vieren op 30 Mei. Er zal een rondgang worden gehouden voor een aan te bieden huldeblijk. W aarschuwing. Hoe dichter de dag van de Kamer een adres, waaraan het navolgen- verkiezing nadert, hoe meer onze de is ontleend. tegenstanders ons overstroomen met Vanzelfsprekend getroffen door de propaganda-lectuur. Ook kondigen algemeene economische moeilijk- I zij velerwege propaganda-vergaderin- heden, welke moeilijkheden voor ditgen aan. bedrijf te zwaarder drukten omdat I Het lijkt ons dienstig, om onze het als schakel moest fungeeren bij Katholieke lezeressen en lezers n?g het innen van de voor den land-eens tegen die lectuur en die ver- bouwcrisissteun noodzakelijke crisis- gaderingen te waarschuwen, heffingen, wordt het overgroote deel J De Bisschop van Liraburg, Mgr. van dezen eertijds bloeienden tak Dr. Lemmens, deed het in zijn vader- van middenstandsbedrijf thans door lijk schrijven o.m. in deze bewoor- deze laatste met algeheelen onder- j dingen: gang bedreigd. j „Houdt U allen ver van bedoelde Ook al blijkt dit slechts ten deele bijeenkomsten toont geen belang- naar buiten, in feite is reeds een 1 stelling en bedwingt ook uw nieuws- groot aantal van de slagersbedrgven gierigheid, want zelfs die zou als financieel te gronde gegaan en vooralbelangstelling kunnen worden ait- in den laatsten tijd neemt dit aantal gelegdleest hun geschriften niet, dagelijks toe. j neemt ze niet aan aan, maar toont De stijgende veeprijzen noodzaak- j openlijk uw afkeersluit enger en ten tot opvoering van de vleesch-sterker dan ooit de Katholieke ge- prijzen, iets wat echter slechts in J lederen; vermaant uw medebroeder, zeer geringe mate mogelijk is ge- opdat hij zich waclffe voor menschen, bleken. De koopkracht van den die openlijk tegen den Bisschop consument trok een grens, welke ingaanschaart U nu allen daad- slechts kon worden overschreden ten weraelijk achter uw Bisschop, die koste van den omzet. Niettemin in naam van God en als een Vader heeft de stijging van de veeprijzen U wil leiden in deze tijden, die vol zich voortgezet en daaraan even- zijn van geestelijke gevaren en bidt redig is ook de crisisheffing op hetmet Ons, dat God de verblinde en rundvleesch een voortdurend stijgen- j verdwaalde medebroeders nog doe de last geworden, welke niet meer terugkeeren van den weg, die steeds kon worden verhaald op den ver bruiker. De marge tusschen vee- en vleeschprijzen, welke den slager het noodzakelijk levensonderhoud moet verschaffen, is practisch geheel ver dwenen en in een zeer groot aantal verder afwijkt." Dusweg met de propaganda- lectuur van onze vijanden, maar ook blijf weg van hun vergaderingen Leest Katholieke geschriften en bezoekt de vergaderingen van onze ondernemingen wordt van dag tot eigen R.K. Staatspartij 1 PROGRAMMA 8 tot en met 15 Mei Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondag BRUSSEL (Vlaamsch) 8.— Gesproken dagblad. Gramofoon. Tuinbouwpraatje BRUSSEL Fransch 10.05 Gramofoon BRUSSEL Vlaamsch 10.45 Reportage KEULEN 11.20 Militair concert BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gespr. dagbl. RADIO PARIS 12.35 Gevarieerd concert BRUSSEL Vlaamsch I.35. Orkest. Accordeonband DROIT WICH 3.40 Gramofoon LEIPZIG 4.20 Gevar. concert DEUTSCHLANDSENDER 5.20 Omroepamusementsorkest DROIT VICH 6.20 Orkest BERLIJN 7.20 Gevar. prog. BRUSSEL Vlaamsch 9.20 Gespr. dagblad. Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 10.20 Dansmuziek Maandag BRUSSEL. (Vlaams) 8.Gramofoon KEULEN 8.20 Gramofoon DROITWICH 10.05 Orgelspel KEULEN II.20 Mijnorkest BRUSSEL Vlaams 12.20 Gesproken dagblad BRUSSEL Fransch. 12.30 Dansmuziek DEUTSCHLANDSENDER I.20 Gevar. concert REGIONAL PROGRAMMA 2.20 BBC Schotsch orkest STUTTGART 3.20 Populair concert MIDLAND 5.20 BBC Midland orkest DEUTSCHLANDSENDER 6.20 Gev. concert 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten BERLIJN 8.Orkesten ROME 9.30 Orkest. Dansmuziek STUTTGART II.20 Nachtmuziek Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) 8.— Gramofoon KEULEN 20 Populair concert DROITWICH 10 20 Orgelspel DEUTSCHLANDSENDER 11.20 Vroolijk concert BRUSSEL (Vlaams) 12.20 Gesproken dagblad KEULEN 12.35 Omroeporkest olv. O. Kuhn DEUTSCHLANDSENDER I.20 Gev. concert DROITWICH 2 20 BBC-zangers DEUTSCHLANDSENDER 3 20 Omroep-amusementconcert BRUSSEL Fransch 4.20 Omroep-dansorkest DEUTSCHLANDSENDER 4.50 Vervolg concert van 3.20 BRUSSEL Vlaamsch 5.50 Optreden v.d. Hum. Booyen 6.20 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten STUTTGART 8Blaasmuziek BOEDAPEST ),25 Boedapester concert HAMBURG ).50 Omroep-dansorkest FRANKFURT II.20 Nachtconcert. Woensdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon KEULEN 8.20 Gramofoon 1.20 DIVERSEN KEULEN 12.35 Landes orkest Gauw Baden DEUTSCHLANDSENDER 1.20 Gev. concert FRANKFURT 5.20 Unser sing, kling. Frankfurt DEUTSCHLANDSENDER 6.20 Gev. concert 7 —8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. RADIO PARIS Omroeporkest DEUTSCHLANDSENDER 8.20 Blaasconcert BRUSSEL (Vlaams) 9.20 Gesproken dagblad 9.30 Omroepdansorkest BERLIJN 9.50 Omroepkleinorkest STUTTGART 11.20 Gramofoon Donderdag BRUSSEL Vlaams 8.Gramofoon Gesproken dagblad DROITWICH 10.25 Dansmuziek KEULEN 11.25 Orkest BRUSSEL Vlaams 12.20 Gesproken dagblad 12.30 Omroeporkest. Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER I.20 Gev. concert KEULEN 3.20 Omroeporkest BRUSSEL Vlaamsch 4.15 Omroeporkest 5.05 Kinderuurtje. Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramof oonplate n HAMBURG 8.Omroepdansorkest WEENEN 9.10 Finsche volksliederen MILAAN 10.05 Prato-kwartet STUTTGART II.20 Nachtconcert Vrijdag BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gramofoon KEULEN 8.20 Gramofoon DROITWICH 10.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 11.20 Fredo Niemanns blaasorkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gesproken dagblad BRUSSEL (Fransch) 12.30 Omroepdansorkest RADIO PARIS 12.50 Kamerorkest DEUTSCHLANDSENDER I,20 Gev. concert DROITWICH 2.20 BBC Scottisch orkest KEULEN 3.20 Omroepkleinorkest BRUSSEL Vlaamsch 4.20 Clemor and his Lucky Sars KEULEN 5.20 Omroeporkest DROITWICH 6.00 BBC-theater-orkest 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDSENDER 8.Dansmuziek DROITWICH 9.25 BBC-orkest STUTTGART 9.50 Omroepamusementsorkest II,20 Nachtconcert Zaterdagi BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gramofoon KEULEN 8.20 Gramofoon DROITWICH 10.40 BBC Northern orkest KEULEN 11.20 Oberlander Kapel BRUSSEL (Vlaams) 12.20 Gesproken dagblad 12.30 Omroepkleinorkest DEUTSCHLANDSENDER I.20 Gramofoon KEULEN 3.20 Populair concert DROITWICH 4 20 BBC Dansorkest BERLIJN 5.20 Vroolijk programma KEULEN 6.20 Gevar. progr. 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten MUNCHEN 8.— Vroolijk progr. MILAAN 9.30 Orkest BERLIJN 9.50 Omroepdansorkest STUTTGART II.20 Nachtconcert bijtijds voor Uw oogen. weinig geld beschikt U weer over Uw volle gezichtsvermogen. recept wordt vakkundig en vlug uitgevoerd. Voor GRATIS dokters- controle zorgen wg. zijn het kostbaarst bezit. Overweeg dit bij aan schaffing van een bril. GROOTE STRAAT.

Peel en Maas | 1937 | | pagina 9