34.75 Jat Ks< Paardenverzekeriug Th. hi slagerij chr. goumans Gemengde Berichten Advertentiën. Jos. Kruijsen Annie Meesters café gesloten. Wed. C. Michiels. Buus zaken gesloten. Gebr. Verschuuren G. Verstralen, W. Dirckx, Hier is ie adres. timmerwerken JOS. KAPPEL BIEDT ZICH AAN Boerenknecht 19 i. Vrachi werken TE KOOP roodbont maalkalf eetaardappelen mangelwortelen TE KOOP roodbont maalkalf stamboekvarkens ongemerkte biggen F. van der Velden Tophout te Venray. Joh. Claessens ZIEKEN.... Wij alleen LA! Kerkboeken Huwelis- gescUe 60 ct* Anf.hi Voor Heli, cadeaux SLUIS OPFOKVEï Breiboi 13 enj c ANÏÏH GEVONDEN: een zonnebril en een rijwielbelastingmerk. Inlichtingen by Gemeentepolitie. Voor de arme zieken naar Lourdes. De eerste oproepen hebben nog niet veel resultaat opgeleverd. Wij herhalen het vriendelijk: Wilt U ook mee helpen Er zijn zooveel arme stakkerds, die zoo graag opgaan naar Maria's genade-oord. Jonge vaders en moeders, die reeds lang aan het ziekbed zijn gekluis terd laten den moed zinken omdat hun ziekbed zoo lang duurt. Zij hebben alle vertrouwen in hun her stel wanneer zij kunnen opgaan naar de Troosteres der zieken. Liefdadige handen zullen ze onder weg helpen en bijstaan. De reis en het verblijf te betalen is hen niet mogelijk. Zij wachten op Uwe gift. Namens onze arme zieken hartelijk dank. Giften worden gaarne aanvaard door den Weleerw. Heer Kapelaan Linssen, Groote Markt 3. Vorig bedrag f 56.50 N.N. f L— N.N. f 2.— Een paar trouwe Mariavereersters f 125. Totaal f 184.50 K. R. O. Sinds enkele weken is de heer H. Zinken, als Rayon-propagandist van den K.R.O., aan de Paterslaan nc. 1 alhier gevestigd. Als standplaats van het rayon Noord-Limburg en een gedeelte van Noord-Brabant heeft de de K.R.O. onze gemeente aange wezen. Het behoeft geen betoog, dat deze noodzakelijke Kath. cultureele instelling, die in ons land zoo'n be langrijk en nuttig werk voor het Katholicisme verricht, ten volle de steun van alle weldenkende enprin- cipieele katholieken verdient. Laat dus niemand, die nog in staat is te steunen, achterblijven en door te steunen ook iets terug te betalen voor hetgeen men zelf ge niet Nederlandsche Landbouwbank. Wij vernemen, dat met ingang van 1 Mei a.s. den Heer J. W. Laurensse ingevolge zijn verzoek wegens ge zondheidsredenen eervol ontslag is verleend als Directeur van het Bij kantoor der Nederl. Landbouwbank te Venray. Met ingang van dien datum is tot Directeur van het Bijkantoor Venray benoemd den Heer Drs. L. J. J. FlcskeDs. De Directie van het Bijkantoor Venray wordt dus met ingang van 1 Mei a.s. waargenomen door de Heeren J. Quicken en L. J. J. Fles- kens, terwijl de Heer J. W. Laurensse als adviseur het Bijkantoor terzijde zal blijven staan. De Heer L. J. J. Fleskens is tevens bevoegd als plaatsvervangend Direc teur voor de Bijkantoren Eindhoven en Roermond te teekenen. Gouden Bruiloft. Op 10 Mei a.s. hopen de echte lieden Gerard Martens en Helena van Aarts te Leunen-Brienshoek hun Gouden Bruiloft te vieren. Ongetwijfeld zal het dit nog zeer krasse echtpaar op dezen dag niet aan belangstelling ontbreken. Door de buurt zal wel gezorgd worden voor de noodige versiering. HOLTHEES. Door de fanfare O.L.Vr.-Gilde, werd besloten deel te nemen aaD het festival te Valkenburg op 25 Juli a.s. en op 27 Juni aan het festival te Merselo. OVERLOON. Op 23 Mei a.s. zal de R.K. Werkliedenvereeniging alhier haar 10-jarig bestaan feestelijk her denken. Een 10-tal zusterverenigin gen zullen hieraan hun medewerking verleenen. Zilveren priesterfeest. Op 1 Juni a.s. zal de ZeerEerw. Heer Pastoor P. Swinkels te Maas hees zijn zilveren priesterfeest her denken. Nieuwe pastorie. By de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een nieuwe pastorie te Maashees waren 11 inschrijvers. Laagste was de heer Th. Kersten. Overloon voor f 10135.aan wien het werk werd opgedragen. De begrooting was f 11350.Dit alles zonder glas- en schilderwerk. Zilveren Priesterfeest. Dr. P. S. Everts, leeraar in de Grieksehe taal te Rolduc, vierde Woensdag zyn zilveren priesterfeest. Sinds zijn priesterwijding is dr. Everts, die in Sevenum geboren is en aan de Universiteit te Utrecht afstudeerde, als docent te Rolduc werkzaam. Binnenkolonisatie-stichting. Naar de N. Venl. Crt. verneemt zullen de plannen voor de oprichting van een gewestelijke ontginnings maatschappij, waartoe Provinciale Staten van Limburg hun mede- gekookte metworst gesneden 25 ct. per half pond aan stuk 40 ct. per pond gek. scliouderham gesneden 35 ct. per half pond droogworst gesneden 35 ct. per half pond aan stuk 65 ct. per pond droge saucisse gesneden 45 ct. per half pond aan stuk 80 ct. per pond dit zyn specialiteiten van werking reeds hebben verleend, thans tot uitvoering komen. Gisteren had de oprichting der Stichting Binnenkolonisatie plaats in het Provinciaal Gouvernement te Maastricht. Naast de Provincie en den L.L.T.B. treden als oprichters van deze Stich ting op, de gemeenten Sevenum en Horst, alwaar de eerste werkzaam heden der nieuwe Stichting zullen plaats hebben. Voor andere Limburgsche gemeen ten is de mogelijkheid geopend om eve eens toe te treden, ten einde de ou„ginning van woeste gronden in hun gebied te bevorderen en daar door verruiming te verkrijgen in de bestaansmogelijkheden ten platte- lande. Naast vele andere instanties zal ook de cultuurtechnische dienst van het Rijk zijn medewerking hierbij verleenen, zoodat gehoopt mag wor den op een schoone ontplooiing der werkzaamheden van deze nieuwe Limburgsche instelling. Toewijzingen van kalveren, varkens en biggenmerken. De Commissie van onderzoek in zake toewijzingen van kalveren, varkens en biggenmerken zal zitting houden op het gemeentehuis te GENNEP Woensdag 28 April a.s. van 10.30 v.m. tot 12.30 n.m. meer in het bijzonder voor de paro chies Heyen, Mook, Middelaar, Gen nep en Ottersum te BERGEN, Donderdag 29 April a.s. van 10 tot 12 v.m., meer in het byzonder voor de parochies Well, Wellerlooi, Siebengewald, Bergen en Afferden. De Commissie behandelt uitsluitend klachten van algemeenen aard, dus niet over te lage toewijzingen, voor de behandeling van laatstgenoemde klachten zyn beroeps-instanties aan gewezen. Wie wil Rijksveldwachter worden. Het Hoofdbestuur van den Limb. R.K. Werkliedenbond heeft zich met een schrijven tot de afdeelingen van de Werkliedenvereeniging en Jonge Werkman gericht waarin er voor de jongeren kans bestaat om te worden aangesteld tot Rijksveldwachter. Aan de afdeelingen zijn byzonder- heden omtrent sollicitatie enz. mede gedeeld. Vrijgesproken. Dinsdag heeft de Rechtbank te Roermond den thans naar Luxem burg uitgeweken koopman K. L. K. van hier, die onlangs terecht stond wegens oplichting tot een bedrag van f 4000 ten nadeele van den heer F. de Jong te Venlo en voor welk feit de officier van justitie een jaar gevangenisstraf tegen den niet ver schenen K. eischte, van dit feit vrijgesproken terwijl tevens de op heffing van het indertyd tegen K. uitgevaardigd bevel tot gevangen neming werd bevolen. Raadsman van K. was Mr. E. Daub, Venlo. De Maas weer buiten haar oevers. Voor de zooveelste maal is de Maas weer eens buiten baar gewone bedding gekomen. In enkele dagen is het water zoo gestegen dat de uiterwaarden te Roermond weer onder beginnen te loopen. Het gras dat er reeds aardig bij stond raakt weer onder het slib. Dit is teveel van het goede en voor de boeren die hun vee reeds buiten hadden be- teekent het een schadepost. Hier en daar was het vee gedurende den nacht door den sterken was van het water zelfs ingesloten geraakt. De loskade te Roermond is ook weer eens onder water gezet en de verhuizing naar de hooge Roerkade is reeds geschied. I -t veer te Wessem is stilgelegd moeten worden. Te Ooi en Buggenum zijn de veeren ook buiten werking. Het gehucht Pol is ook weer naar den kant van Heel geïsoleerd. De schoolkinderen moeten weer per wagen overgezet worden. De Zevenellenweg in de Weerd staat blank. Te Roermond bedroeg de was van de Maas Dinsdag nog 50 c.M. en wees de peilschaal by de stuw 18.10 M. plus N.A.P. aan. De stuwen zijn gestreken. Terug naar den stal. In de omgeving van Roermond heeft het water van de Maas op het oogenblik een dergelijke hoogte bereikt, dat vele landerijen en wei landen zijn ondergeloopen. Veel vee, dat reeds van het hooge gras in de weiden profiteerde moest weer naar den stal terug. Zweefvliegclub voor Midden- Limburg. Dinsdagavond is op een bijeen komst in het Posthotel, besloten tot de oprichting van een zweef vliegclub waarvoor zich direct een aantal belangstellenden uit Roermond en omgeving opgaven. Twee veldwachters gewond. Tijdens een bal in een herberg te Waubach ontstond herrie. De twee veldwachters trachtten de gemoede ren te kalmeeren. Een der ruzie zoekers trok zyn mes en verwondde een der veldwachters in den rug. Zyn broer beet den anderen veld wachter in het oor. De daders zijn gearresteerd en ter beschikking van de justitie gesteld. Terug uit Duitschland. Aan het politie-bureau te Venlo vervoegde zich Donderdag in den loop van den dag enkele Nederland sche landarbeiders, die volgens hun verklaring uit Duitschland waren teruggekeerd. Vrijdag j.l. waren zij met het eerste transport van Neder landsche arbeiders via Venlo naar Oost-Pruisen vertrokken. Thans kwamen zy terug van de plaats hunner bestemming, totaal ge desillusioneerd in hun verwachtingen. Aan de politie vroegen zij het noodige geld om de reis naar hun woonplaats te kunnen voortzetten. Daar de uitzending echter had plaats gehad door middel van de Arbeids beurs, werden de landarbeiders naar het bureau van de Arbeidsbeurs ver wezen. Hier zorgde men toen voor hun verder transport. Speciaal de slechte voeding scheen voor de arbeiders de aanleiding te zijn geweest om terug te keeren. Men kan begrijpen, dat de arbeiders die volgens de hun gegeven voorlichting erop gerekend hadden in Duitschland een behoorlyken werkkring te vinden en thans in hun verwachtingen be drogen werden, zeer teleurgesteld terugkeerden. Het districtsbureau der Arbeids beurs te Venray, waar de centrale regeling berustte van de uitzending van arbeiders uit Noord-Limburg, was toen nog niet op de hoogte van het feit, dat er reeds uitgezonden arbeiders uit andere deelen van het land via Venlo waren gerepatrieerd. In tegenstelling met de pessimisti sche berichten, die de teruggekeerde arbeiders uit Oost-Pruisen meebrach ten, bleek het bureau te Venray te beschikken over verschillende brie ven van Limburgsche emigranten, die vol lof waren over hun nieuwe omgeving en hun gevonden werkkring in Duitschland. Hierbij dient echter onmiddelijk opgemerkt te worden, dat de Lim burgsche arbeiders, die naar Duitsch land werden uitgezonden enkel en alleen tewerk gesteld werden in de landbouwstreken langs de grenskant. zooals b.v. in de omgeving van Kleef Wezel enz. Dus in een landstreek, die absoluut gelijkwaardig is aan de Limburgsche en onder bewoners wier mentaliteit, geloofsovertuiging en levensbeschouwing in niets afwijkt van die der emigranten. Voor landstreken als Oost-Pruisen en Hannover maakt dit wel eenig verschil. In de Duitsche landbouwgebieden langs den grenskant zijn thans on geveer een 70-tal arbeiders uit ver schillende plaatsen van Noord-Lim burg tewerk gesteld. De hooge stand van de Maas. Wegens den hoogen stand van de Maas zal de schipbrug bij Hedel worden verlegd. In verband hiermede zal het ver keer van voertuigen met een totaal gewicht grooter dan 6000 k.g. en dat van opleggers en aanhangwagens worden gestremd van vermoedelijk des voormiddags half 9 tot ver- moedelyk des namiddags 5 uur. De overtocht van het overige land- verkeer zal per pontveer kunnen geschieden. Amsterdam—New-Y ork in 20 uur. De Engelsche radio-dienst meldde Donderdagavond, dat eerlang een geregelde vliegdienst zou worden geopend tusschen Amsterdam en New-York met een vijftal Foxkers, die elk 36 passagiers konden ver voeren en een snelheid van 230 mijl zouden bezitten. Kloosterscholen gesloten. Volgens een bericht in de „Reichs- post" zijn de pensionaten der Engel sche Zusters in München-Nymphen- burg in Amberg en van de Benedic tinessen in Schweiklberg gesloten. Deze maatregel is genomen zonder een enkele waarschuwing of zonder eenigerlei opgave van redenen. Thans is gebleken dat het pensio naat der Engelsche Zusters enkel en alleen is gesloten op aanklacht van een leidster van den „Nationaal- Socialistischen Meisjesbond", zonder dat de Engelsche Zusters daarin gehoord zijn of dat hen de gelegen heid is geboden om zich te ver dedigen of te rechtvaardigen. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Heer der weekKapl. KUEPERS Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, kwart voor 10 St. Marcusprocessie langs de Pastorie, half 3 Kinderlof, kwart over 5 Apostolaat des Gebeds, 6 uur Lof. MAANDAG 7 uur H. Mis voor Bernard Loenen, half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Pascal Smeits en ouders, 7 uur Lof. DINSDAG 7 uur en half 8 geen H. Mis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Johanna van de Pasch, ouders en familie, 9 uur gezongen Huwelijks mis voor Wilhelmus Verschuuren en Gertruda Wilhelmina Verstralen, Antonius Wilhelmus Verschuuren en Johanna Dirckx, half 10 gezongen Huwelijksmis voor Michiel Arts en Anna Antonia Michiels. WOENSDAG half 7 leesmis voor Joseph Hendriks, 7 uur H. Mis voor Bernard Loenen, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Martin Wismans, echtgenoote en Maria Wismans. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Meisjesschool, 8 uur Jaarg. 2e kla3 voor Antoinette Jetten. VRIJDAG 7 uur H. Mis voor Jos. Hendriks als lid van den Retraite penning, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Hend. Poels en Anna M. Voes- ten, 7 uur Lof en openiDg van de Meimaand. ZATERDAG 7 uur H. Mis voor B. Loenen, 7 uur Lof. A.s. ZATERDAG 1 Mei begint de Hernieuwing der H. Missie als voor bereiding tot de Mariafeesten. Om 7 uur eerste avondoefening. Na de H. Missen zal een Onze Vader en Weesgegroet gebeden worden voor 't welslagen. Ook de geloovigen wor den verzocht te bidden voor 't wel slagen. H. Familie. De volgende mannen vieren deze week hun patroonheilige. J. Aerts, A. Stevens, M. Jacobs, Chr. Jacobs, H. Rongen, Srjbers, J. Lenssen. Morgen ZONDAG, 25 April, gaat de H. Familie en Werkliedenver eeniging ter bedevaart naar de Smakt Om 6 uur Communie-uitreiking. Ver trek om half 8. Men wordt verzocht met tweeën naast elkaar te loopen. Zangboekjes medebrengen. Liederen die gezongen worden 1. Aan den H. Joseph, N.B. no. 65 bl. 206 V.B. 17. 2. Gij Davids eedle Koningsspruit, N.B. no. 119 bl. 302 V.B. 23. 3. (Bij aankomst in de kerk). H. Joseph, patroon der Kerk, N.B. no. 121 bl. 305 V.B. 16. 4. Wij groeten U, o Koningin. Op den terugwegRoomsche Blijd schap. Congregatie. 2 uur kleine Congregatie. K. J. V. ZONDAG 7 uur algem. H. Com munie K.J.V. en K.J.M., kwart na 11 tot half 12 bibliotheek. Na de Hoog mis vergadering van de zei. der H. Kindsheid. DINSDAG 2 uur naaiclub. WOENSDAG half 8—half 9 Zang club. Papier en potlood meebrengen. DONDERDAG half 89 Leidsters- vergadering. VRIJDAG H. Mis voor overleden K.J.V-ers. Poetsen door club Gemma Galgani. K. J. M. 3 uur Agnesgroep en Mariagroep. Half 5 Theresiagroep en Marietje Philippetto. H. KINDSHEID. Na de Hoogmis vergadering voor alle zelatricen. Patronaat. ZONDAG half 4—6 Klein- en Mid denpatronaat. Half 7—9 Groot Patr. en Jongelingenvereeniging tot half 10. Spaarbankboekjes inleveren Allen op tijd en denk aan orde en zindelijkheid in de zaal. MAANDAGAVONDinspectie as piranten J. W. DINSDAG half 8—half 11 Goud- Pluvier. WOENSDAG Jonge Wacht op de gewone tijd 6—half 8 Don Bosco, 78 Tarcitius en Aloysiusgroep. Gymnastiek. DINSDAG 5—6 asp. B. 8.30—9.30 leden. DONDERDAG 5—6 asp. C 67 asp. A 8—9 leden. Paterskerk Morgen ZONDAG feestdag van St. Marcus. De h. Missen om 5, 6 en 7 met onderrichting, om 7.45 de pro cessie voor de vruchten van de aarde waarna de Hoogmis. Om 4.45 gezongen Vespers, om 5.30 Lof. Ge legenheid om te biechten aan de Epistelzijde. DINSDAG gedurende de uitstelling te verdienen volle aflaat. Om half 8 gezongen Antonius-mis, 's Avonds orn 6 u gezongen Vespers en Lof ter eere van St. Antonius. VRIJDAG om 7.30 gezongen h. Mis om 6 u oefening van de h. Kruisweg. OP DE WEEKDAGEN zijn de h. Missen om 5.30, 6.15, 7.— en 7.30. Dagelijks om 7.30 h. Mis v. klooster en weldoeners. Maandag 7 uur H. Mis voor overl. fam. Voesten van Eeqhouï. Dinsdag half 6 H. Mis voor overl. fam. Van As—Derks. Kwart na 6 idem voor Wed. Gerrits 7 uur idem voor Anna Christina van Houdt-Freeden en Ger. Gerrats Donderdag kwart na 6 H. Mis voor Wed. Gerrits. llerde Orde. Zondag vergadering van de Derde Orde. Plechtigheid der professie van de novicen, die vorig jaar zijn ingekleed en vernieuwing der pro fessie van de oude leden, waaraan een volle aflaat is verbonden. Om half 10 de H. Mis, welke zal worden opgedragen voor hen, die geprofest worden; daarna vergadering der mannen; om half drie voor de vrou wen. Zij, die geprofest worden, nemen plaats op de eerste rijen gereser veerde stoelen. Jonge Derde Orde. Zondag geen buitenkerkelijke ver gadering afd. jongens. Om 2 uur kerkelijke vergadering met inkleeding in de kapel van St. Joseph, afd. meisjes. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 boerenknecht voor Venray 1 boerenknecht voor Wanssum 2 boerenknechten voor Wellerlooi Jongens voor asperge-teelt. 1 bejaarde dienstbode 3 jongens 1517 j. v. boerenkn. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 5 burgerdienstmeisjes 3 wegenbouwers 1 kindermeisje 14 jaar 2 kantoorbedienden Bedrijfsleider voor boerdery 1 meubelmaker. Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. molenaarsknechten 1 schoenmakersknecht Gezin voor zetboer op flinke boerdery 1 dagmeisje 1415 jaar 1 smidsleerling 1 boerendienstmeid 1 schildersleerling 1 bakkersknecht 3 jaar a.h. vak. Burgerlijke Stand Venray. Aangifte van 16 tot 23 April. GEBOREN Mathea D. Verheijen, Akkerweg Johanna H. M. Lamers, Ysselsteyn Maria E. A. Martens, Stationsstraat Lamberdina M. G. Zanders, Oirlo Catharma A. M. Selder, Tuinstraat Johanna G. H. Cox, Castenray Elisabeth M. P. G. Martens, Leunen Gerardus C. H. Arts, Merselo Johanna H. W. Helwegen, Gasstraat Maria H. J. Philipsen, Oirlo Wilhelmus P. J. de Wit, Draalstraat Hendrikus E. J. Bonants, Deurn. weg PjetjB.x: J. Tielen, Klein Oirlo GEHUWD Wilhelmus H. Steeghs, 25 jaren,, landbouwer en Jacoba L. H. Lucas- sen, beiden te Venray. Marinus Goorts, 37 jaren, arbeider te Deurne en Maria M. van Hoff, 30 jaren te Venray. Wilhelmus H. Baltussen, 44 jaren, chauffeur en Johanna W. Jacobs, 27 jaren, beiden te Venray. Antonius M. H. Marcellis, 36 jaren landbouwer en Antonia Smedts, 27 jaren, beiden te Venray. Willem G. M. van Ass, oud 28 jaren landbouwer enRegina A. E. Derikx, 24 jaren, beiden te Venray. ONDERTROUWD G. H. M. van den Bosch, en M. H. Nicolai, beiden te Venray. H. M. Jacobs en M. C. Duif, beiden te Venray. OVERLEDEN Petronella J. Achten, echtgenoote van L. Peters, 35 jaar, wonende te Geysteren. 1 Patiente St. Anna. Ondertrouwd en Venray, APril 1937 Huwelijksvoltrekking 13 Mei a.s. in de Parochiekerk St. Mathias, Oploo. (Toekomstig adres Langstraat 23A Tel. 190, Venray) Onzen oprechten dank aan alien, die bij de ziekte en de begrafenis onzer innig geliefde dochter en zuster NELLY, hun deelneming en belangstelling hebben getoond. J. H. Creijn en kinderen 12 Ysselsteyn. Wegens familieomstandighe den is a s. Dinsdag 27 April mijn Wegens familieomstandighe den zijn Dinsdag 27 April onze Groote Straat Eindstraat Leunen. Alle voorkomende en reparatie, Kippenhokken, enz. Vakkundige afwerking. Lage prijzen. Oude Ooslrumscheweg 23. Landbouwbond Venray. Premiebetaling Zaterdag 24 April 's avonds van 8 tot 9 uur bij H. Verheijen te Oostrum. Zondag 25 April voorm. van 11 tot 12 uur bij L. van Rhee te Castenray, nam van 4 tot 5 uur bij J. Keijzers te Ysselsteyn. Aldaar tevens premiebetaling der Vee verzekering. Premie Paardenverzekering 1%, Veeverzekering l1/» Biedt zich aan Dienstmeisje 14 j. voor burgerdienst. Wed. J. Verberkt, Blitterswijck Adres bureau van dit blad. Voor alle voorkomende naar JOH. DE BRUIJN Langstraat 29. Wed. L. Wiilems, Laagriebroek, Leunen. Te huur gevraagd Burgerwoning Adres Bureau dezer. TIEJ KOOT3 Roode Star a f 2.50 p. 100 kg J. Janssen, Langstraat 25. TE KOOP Kinderen Derks, Veltum. A. Kessels, D 54, Oostrum. 00 TB KOOP 2 beste dragende eerste worp, 14 weken dracht. A. Broeren, Lult. TE KOOP 2 drag, varkens JvR., 13 weken dracht Jos. Loenen, Leunen. TE KOOP W. Philipsen, Heide L 17. TE KOOP 2 ongem. biggen P. Goumans, Molenhof. H. H. Landbouwers en Paarden verzekeringen, ondergeteekende betaalt steeds de hoogste prijzen voor slachtpaarden en noodslachtingen. Eer U verkoopt, bel eerst op Reuver 275. Dadelijk te ont bieden. 2 Stationsplein, Reuver Notaris Holtus te Horst zal op Woensdag 5 Mei 1937, nam. 3 uur in Café Manders te Venray Veulen, ten verzoeke van den Heer A. Daems, publiek verkoopen 50 nos. tophout, gelegen in hét bosch afkomstig van Thielen, Seve num. Voor d» Schoonmaak deze week extra reclame Prima Straatbezem 19 Prachtige Kamerbezem 20 Zware Dweil 15 2 groote bussen Vim 15 Witters met steel 25 4 pakjes Tante Blank 25 enz. enz. Spotprijzen. kunnen U leveren de beroemde kruidenmengsels van het Sanato rium „Wörishofen" (van Dr. Baum- garten, Dr. Kleinschrod, enz.) Wij zijn dan ook een kruidenhuis, zoo als er geen tweede bestaat. Buiten gewone geneeskrachtWij geven U alle noodige inlichtingen gratis per brief. J. A. v. d. Schaaf, Haar lem, Bosch en Hovenstr. 3. Direct uit ONZE Fabriek Een 1ste klas Garant Rijwiel voor geheel compleet met terugtraprem, achterwiel speciaal verzwaarde spa ken, roestvry lakwerk, prima nikkel- werk, groote celluloid jasbeschermer, prima 6 volts lamp, spatlap, buis drager met standaard, eerste klas Engelbert banden, Perry ketting, kettingkast, enz. enz. Hetzelfde rijwiel in eenvoudige uitvoering f 27.50, volledige schrifte lijke garantie. Levering franco- rembours. Vrij zicht. Ons RECLAME RIJWIEL geheel compleet f 22.75. Vraagt gratis nieuwe prijscourant van 1937. Rijwielfabriek „Garant" Wageningen. Heeren Lgp Ver uwe i tegen hfsi Verzekerings 5C] vaste pre :n le. omdat zf e Fransche Hag 'ze\ schappij is; 2e. omdat zijQai met vaste prt el zekerden er suii rekenen, gels 'ch! steld te worde aa van het jaarg pr ging behoeven e l 3e, omdat zij i ,m] meeste nauwkt Leic ten en wel mij geschil vermedorc Voor inlichting n I ring zich te wen ,ot H. Jacobs, Sic Weet wat li(et Koopt bi) ANT. HE 'n Hojroi die al Het Boek voor de Kath. Vrouw Het Boek voor de Kath. Man, Het Boek voor de Kath. Jonge Dochter, Het Boek voor de Kath. Jonge Man, in leeren en linnen banden. Fa. van den Munckhol Prachtsorteerinj vind bij Th. Biy hofsjlt Alles wordljs 1 Prima. onttae Even naar 24 'n pradijteer Serviezen, Jen: Wastllen Spiegels enhild H. Hartbjdt 65 cm. hoog, «istre I Tafelljfc c Zie dejage JOH. lAE Korter Levejan DroogVotbal Drinkiken Runderitete Parijsch Gr» enz Hofstraat 8 1 Mooie onWer van perpt. Even naar 'tlrw Emailleililc Zinker Emmers, Paid We It Wasch- en l'jsee Tuin- en Bttiete P. HEDR Patenf 9-

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2