Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. (Sneeu wklokj e] Roomijs [Sneeuwklokje] Roomijs De inzet der Kamerverkiezingen. Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 24 April 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 17 verfrischt, voedt, versterkt. 1 Halve liters op gewensch- ten tijd bezorgd 40 cent PEEL EN MAAS Daar Een is ie weer 1 nieuw seizoen Nieuwe versnapering ADVERTENTIEPRIJS1-8 regels 60 ct I Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Abonnementsprijs per kwartaalvoor Venray 65 ct per regel 7 ct. Bij contract groote reductie Telefoon 91 Giro 190652 buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct Twintig politieke partijen blazen „verzamelen." Velen „partijtjes" werden de candidaturen te kostbaar in de portemonnaie. Zal de stemming verrassingen baren De partijen, welke dezen keer haar candidatenlijsten indienden, zijn: de R.K. Staatspartij, S.D. A.P., Anti-Rev. Partij, Chr. Hist. Unie, Vrijheidsbond, Vr. Dem. Bond, Comm. Partij nog even aan de huidige zetel- verdeeling in de Tweede Kamer: 28 R.K.; 22 S.D.A P.; 14 AR.; 10 C.-H.; 7 Lib.; 6 Vr.-Dem.; 4 Comm.; 3 St.-Ger.; 1 Rev. Soc.; 1 Boeren- en Tuindersbond; 1 St. Ger. Partij Rev. Soc. Kath. Dem. P.; 1 C.D.U.; I Herv. Arb. Partij, Kath. Dem. PartijGer. St.p.; 1 Nal. Herstel. Dinsdag j.l. is de stembus strijd officieel geopend met de indiening der candidatenlijsten Het blijkt, dat twintig „partijen zich geroepen achten om het staatkundige heil van het Neder- landsche volk te verzorgen en te verzekeren. Vijf weken achtereen zal luider en feller het signaal „verzamelen7 worden geblazen vanuit twintig verschillende hoeken en op den avond van den 26en Mei zal het nauwkeurig worden nageteld hoeveel getrouwen de trompet ters ieder rond hun eigen vendel hebben kunnen vereenigen. Waar op onmiddellijk de nieuwe vier jarige veldslag, waarvan de ver zekering van ons volksheil doel en inzet heet, zal worden be gonnen. De candidaatstelling heeft al dadelijk een verrassing gebaard doordat zich „slechts" 20 par tijen hebbep gemeld. Dat aantal is natuurlijk veel te groot, want hoezeer het Neder- landsche volk ook moge zijn verdeeld, 20 belangrijke gees telijke stroomingen zijn nochtans onbestaanbaar onder haar. Onder de 20 partijen, welke haar candidatenlijsten inzonden zijn er dus verscheidene, die met geen ander doel aan de verkie zingen deelnemen dan om een anderen meneer in de Kamer te brengen, die daarvoor, te zijner meerdere eer en glorie, heel wat aan geld, moeite en boerenbe drog over heeft. Andere partijtjes worden ge dreven door afgunst en nijd tegen de eigen omgeving, op welker levenssappen ze parasiteerend trachten te blijven bestaan. Nochtans: dat er „slechts" 20 partijen aan het kiezersbod zijn toegekomen, bewijst, dat we op den goeden weg zijn, want vo rige keeren was het aantal ge gadigden veel en veel grooter. Het parlementarisme is behoor lijker op weg om zich zelf te saneeren. De gebleken inkrimping van het aantal partijen in ons land is te danken aan den nieuwen wet- telijken maatregel, welke inhoudt dat voor elke voor een kieskring ingediende candidatenlijst een waarborgsom van f 250 moet worden gestort, welk geld echter wordt terugbetaald, wanneer op de lijst oi op de verzamelde lijsten van één partij, tenminste 3 vierde van den kiesdeeler aan stemmen is verkregen. Hoe erg het voorheen wel was, blijkt uit de volgende ge gevens. in 1922 namen 48 „partijen deel aan de Kamerverkiezing. Van deze verwierven er 10 een of meer zetels; 38 der deelne mende „partijen" konden het nipt tot één zetel brengen in 1925 was deze verhouding 381321. In 1929 36—12 —24. En in 1933 namen zelfs 54 partijen deel aan den stem busstrijd; 14 verkregen er één of meer zetels en 40 vielen geheel af Dan slaan we dus op het oogenblik met onze slechts 18 concurreerende firma's een schit terend figuur I Het bewijs is thans tevens ge leverd, hoe roekeloos velen vroe ger de gemeenschap op hooge kosten joegen, alsmede haar in verwarring en in opspraak brach ten. De realiteit van hun kans om in de Kamer te komen, dur ven vele woulbé-politici nog niet met een sommetje van f 250 te garandeeren Chr. Dem. Unie, Herv. St. Partij, Chr. Nat. Actie Nat. Herstel Zwart Front, N.S.B., Actie Bouwan en het Nat. Rad. Verbond Algemeen Belang (d.i. de Benzine-partij). Nu de candidaatstelling heeft plaats gehad, beginnen velen zich af te vragen, wat ze te denken hebben over den uitslag der stemming van straks. De kansen worden gewikt en gewogen, waarbij velen zich in hun verwachtingen laten leiden voor datgene, wat ze gaarne wenschen. Degenen, die objectief tegen over de zaak staan of van wie men zulks veronderstelt, schijnen vrijwel algemeen van oordeel te zijn, dat op 26 Mei geen verras sende opschuiving in de politieke verhoudingen in ons land zal worden bewerkt. Natuurlijk er zullen N.S.B ers In de Kamer komen, maar het is uitermate onwaarschijnlijk, dat hun aantal tot een politieke surprise zal uitgroeien. De N.S.B. is klaarblijkelijk over haar groeipunt heen en pas dan krijgt ze een kans om weei verder omhoog te schieten, als het partijwezen in ons land eenige van haar historische grondslagen zou verliezen. Geruimen tijd geleden verkon digde Mussert, dat de N.S.B. na de Kamerverkiezingen met 20 man het Binnenhof zou betreden maar onlangs moest hij in een openbare vergadering constatee- ren, dat de aanwas van leden niet zoo groot meer mocht heeten en hij scheen toen tevreden te zijn met een zeteltal van 10— 12. Waarschijnlijk zal de uitkomst daar nog beneden blijven. Het aantal N.S B.-ers, dat straks in de Kamer zijn intrede doet, zal den onderlingen machts verhoudingen tusschen de poli tieke partijen weinig afbreuk kunnen doen. Het is duidelijk, dat de N.S. B. haar aanhang voornamelijk heeft moeten recruteeren uit de snipperpartijtjes van vroeger, uit de kleurlooze middenstof en de ontevredenen, die behoefte heb ben om in een of anderen vorm een proteststem uit te brengen Voorts wees de Statenverkie zing van 1935 uit - de N.S.B had toen een totaal-percentage van 7.94, dus ongeveer 8 pet. verkregen dat er uit het vrij zinnige kamp wat deserteurs waren gaan loopen. Liberalen en Vrijz. Dem. had den n.l. bij de Kamerverkiezing van 1933 tesamen 12 pet. der sremmen gekregen en bij de Statenverkiezing, twee jaar later, ruim 10 pci. En ook de anti-Revolulionnairen waren achteruit gegaan van 13.43 tot 11.35 pet. Niet door ontrouw echter van eigen menschen, maar omdat Colijn in 1933, toen er nog geen N.S.B.-candidaten waren heel wat, stemmen had gekregen van de sterke-mannen-vereerders die twee jaar later gelegenheid kregen om zich voor een échten dictator te verklaren. De andere partijen echter ble ken weinig of niets aan de vor ming van het Ennesbeesche per centage van 8 ten koste te hebben gelegd. In 1933 verkregen de R.Kath. 27.87 pet. der stemmen en in '35 27.77 pet. Voor de S.D.A.P. waren deze getallen resp. 21.46 pet. en 21.09 pet.; voor de Chr. Hist. 9.13 pet. en 9.26 pet. We voorzien, dat de N.S.B. haar 8 9 zetels zal verwerven; voor een deel ten koste der kleinste partijtjes, w.o. die van het Nat. Herstel, voorts 1 of 2 van de vrijzinnige partijen en 1 of 2, welke haar toevallen uit de „overwinst" der Anti-Revolu- tionnairen van 1933. Ten besluite herinneren we Md. De Fransche Franc. Frankrijk's financiën zorgelijk Het gaat den laatsten tijd weer niet "goed met de Fransche betaal middelen. De franc vertoont ter beurze een sterke neiging tot dalen. Thans heeft de bekende Fransche finacieele specialist, het rechtsche Kamerlid Joseph Denais, den voor zitter van de commissie van finan ciën der Kamer verzocht, zijn com' missie bijeen te roepen, om den minister van financiën in staat te stellen, een einde te maken aan zekere beursgeruchten, betreffende den toestand van de schatkist, welke geruchten op „ontsnapte inlichtingen' heeten te berusten. Hij wil o.m. weten, van welken omgang de betalingen zijn, welke voor de defensiewerken zijn gedaan. Hij wenscht ook te vernemen, of de minister, opnieuw kan verklaren, zooals htf dat in een interview heeft gedaan, dat de maandelrjksche be lastingoverschotten 300 millioen bedragen, waardoor het officie ele begrootingstekort van 4.800 millioen gedekt mag worden beschouwd, terwijl in de begrooting zelf reeds op 4.500 millioen toeneming der maand elijksche ontvangsten is ge. rekend. Verder wil hg hooren, welke de resultaten zijn van de nationalisee ring van de nijverheid, die voor de defensie werkt en of het waar is, dat in die fabrieken de kostprijs is verdubbeld en dat de achterstand in de leveringen nog is toegenomen. Weten wil hij ook, welk belasting stelsel voor die bedrijven wordt ge volgd. De he§r pepaisi spreekt piet \a,n een gedwongen leeping, dip volgens diezéif4e geruphtep ip bet uitzicht pe heer Denais beeft dus blijk baar de gegeven tegenspraak als geloofwaardig beschouwd, hetgeen ook in beurskringen het geval Hoewel de aanstaande zittings periode van het, parlement maar zeer kort zal duren, verwacht men, dat een groot debat over den finan cieelen toestand onvermijdelijk zal zijn. De burgeroorlog in Spanje. De eerste wapenstilstand... Terwijl de gevechten in Spanje nog steeds uiterst bloedig verloopen, zonder dat zich beteekenende wijzi gingen in de posities der tegenstan ders voprdqen, komen eindelijk de eerste geruchten naar boven, welke duidep op bemiddelingspogingen, welke ten doel hebben om aan de gruwelijke moordpartij een einde te maken. Het staat vast, dat van be middeling voorloopig nog geenspra ke zal kunnen wezen, maar het ge rucht iaaromtrent is er tenminste, Er schijnt tenminste iets aan het veranderen te zijn in de mentaliteit der strijdenden. Daarop wijst ook het feit van den eersten wapenstilstand aan een klein deel van het front. Wat een tragiek ligt er overigens in dezen wapenstilstand, welke ten doel had- de opgehoopte lijken te kunnen ber gen... Het was niet meer om uit te houden; de lucht rond Madrid was met lijkenlucht verpest. Is de tijd reeds geschikt voor be middeling Zooveel bloed is aan beide kanten vergoten, zooveel geweldadigheden zijn door beide partgen beeaan, dat een toenadering niet mogelijk geacht moet worden, tenzij de beide tegen standers op hetzelfde oogenblik vol komen uitgeput raken. En daar is men zeker nog niet aan toe. Pen ontwikkeling in flie richting kan slechts verhaast worden, als zich, op zuiver Spaansch terrein, een neutrale macht vestigt, welke machtig genoeg is om zich met hetzelfde gezag op te dringen aan allen, die tot dusver den burgeroorlog geveerd hebben. Een rigoureus doorgevoerde niet- inmengingS" politiek is het zekerste middel om de idee van een bemid deling te doen rijpen voor het oogen blik, waarop zij met kans op succes zou kunnen doorgevoerd worden. Gestapo grijpt in. Het kerkelijk weekblad voor het bisdom Trier, waarin de pauselgke encycliek over den toestand der Katholieke Kerk in Duitschland was opgenomen, is door de Gestapo in beslag genomen en voor den duur van drie maanden verboden. De drukkerij Emmerich Herzig in i Brodstrasse te Trier is wegens het drukken van de pauselgke ency cliek gesloten. In een cyclostile deelt de bisschop thans mede, dat hg in Berlgn protest heeft aangeteekend. De plebaan van de kathedrale kerk van EichstStt, een voormalige j majoor van het Duitsche1' leger, die, in een predikatie, waarin hij o.a. herinnerde aan zrjn staat van dienst als militair in den wereldoorlog, op moedige wijze heeft geprotesteerd tegen de stelselmatige lastercam pagne, die in het Derde rijk tegen priesters en'religieusen wordt ont ketend, heeft van de Gestapo bericht ontvangen, dat hij het bisdom moet verlaten. De bisschop van Eichstatt heeft daarop onmiddellgk van den kansel af laten bekend maken, dat hij alleen de overste is van den plebaan en dat hij dezen als zoodanig verboden heeft, om het bisdom te verlaten. T^dien de autoriteiten zich over den plebaan wenschen te beklagen, kun nen zij zich tot den bisschop wenden, Van ketterij gesproken Te Dusseldorf is een conferentie gehouden van circa 1000 leiders der S.A., waarop de gouwleider Grohé een verklaring aflegde over het standpunt van het nationaal-socia- lisme tegenover den godsdienst. Hg verklaarde, dat godsdienst geen doel op zich zelf is, doch al leen het volk en zijn welzijn moet dienen, gelijk staat en partij dat ook doen. Dus: godsdienst heeft het volk en zijn welzijn tot doel. En zulke ketterij wordt officieel verkondigd in den Staat, die zegt te steunen op het Christendom Hitler 48 jaar. Dindag vierde de Duitsche Führer 1 Rijkskanselier Hitier zijn 48sten verjaardag. In heel Duitschland, dat rijk bevlagd was, werd feestgevierd tadio-redevoeringen waren niet van de lucht. In Oostenrijk hebben de Hitler-aanhangers den verjaardag van hun aangebedene benut, om herrie te maken. Zoowel in Weenen als in de provincie hadden arrestaties plaats. De duivel ten troon. in Rusland Volgens officieele sovjet-Russische mededeelingen werden in 193Q in de geheele sqvjet-unie 46£j0 kerken, syna gogen, moskeeën en andere kerkelijke gebquwen gesloten en gedeeltelijk afgebroken, waaronder ook kunst historische kerken uit de 15e en lGe eeuw, aldus de Msb. De staatsrechtbanken veroordeel den meer dan 8000 geestelijken, rab bijnen, monniken en predikers van verschillende belijdenissen en gods diensten wegens bestrijding van de communistische dictatuur tot gevan genisstraffen. Honderd en twee geestelijken wer den ter dood veroordeeld. Bijzonder hevig worden de op het platteland levende geestelijken ver volgd wegens hun invloed op de be volking welke nog steeds zeer groot is. Kiest Kobus Neen, zóó gemoedelijk als in den goeden ouden tijd gaat het niet meer. Toen het land nog was ver deeld in honderd stemdistricten speelde de meerdere of mindere plaatselijke populariteit van den candidaat nog een rol van beteeke- nis. De candidaten waren toen nog gemeenzaam met hun kiezers, ieder mocht weten, hoe hun vóór naam verluidde. Smeenge was „onze Harm", Kuyper heette Abraham, Troelstra Pieter Jelle, we hadden een Jan Ter Laan, 'n Klaas ter Laan, Piet Pastoors. Wie herinnert zich niet den echten voiksafgevaardigde „Piet" Nolting Hoevelen weten op het oogenblik, wat de „H" voor Colijn's naam be duidt Wie kent de voornamen van Aalberse, Albarda, de Geer, Mr. Wendelaar. Slechts de communist de Visser wordt wel eens als Loutje aangeduid. Neen, de tijd vankiest Kobus, die is voorbij. We kiezen tegenwoor dig de partij en wie de partij zal vertegenwoordigen, laat velen onver schillig. Twintig partijen vragen om des kiezers gunst op 26 Mei a.s.onge veer de helft zal straks voor mins tens 4 jaar haar reputatie en voor altijd haar waarborgsom kwijt zijn. Op pad. De verkiezingspropaganda is uiterst geanimeerd ingezet. Alle partgen maken zich reeds druk met propa- gandavergaderingen en de versprei ding van lectuur. In het algemeen is de opkomst der kiezers nog niet groot. Een uit zondering daarbg vormen de bgeen- komsten, waar Dr. Colijn het woord voert. In Rotterdam had hij 11.000 menschen onder zgn gehoorZulk een figuur wil iedereen wel eens zien en beluisteren. Men moet res pect hebben voor de energie van dezen weldra 67-jarigen staatsman, die het op zich heeft genomen om 5 weken tijds het woord te voeren 32 verkiezingsbijeenkomsten Ds. Lingbeek, die ook op pad is voor zgn Herv. Gereformeerde Staats partij en natuurlijk tegen „Rome"! was van de week een oogenblik van het goede pad afgedwaald. HQ was wel niet in Rome terechtgeko men, maar toch in „Monniken"dam, wat erg „Roomsch" klinkt. En hij had in Egmond moeten spreken. De Egmonders hebben langen tijd tevergeefs gewachteen kleine helft van de aanwezigen heeft de wacht uitgehouden, totdat de dominee van de dwaling zijns weegs was terug gekomen. Ook verkiezingsreclame De N.S.B.-ers in de Eerste Kamer hebben Dinsdag een incident veroor zaakt, dat veel van verkiezings reclame weg heeft. Mr. van Vessem heeft toen het woord gevraagd voor een persoonlijk feit. Hij zeide, dat hem uit de Han delingen gebleken was, dat voorzitter baron De Vos van Steenwijkhem op 17 April heeft toegevoegd„U is hier in fatsoenlijk gezelschap". De voorzitter verwees mr. van Vessem naar de commissie voor de stenografie. Mr. Van Vessem protesteerde hier tegen krachtig, „uit naam van de tienduizenden mannen en vrouwen, die lid van de N.S.B. zijn", en ging eenigen tijd voort het woord te voeren Door het voortdurende, krachtig ge hamer van den voorzitter was alleen nog te verstaan, dat mr. Van Vessem zeiWij verlaten de vergadering. Mr. Van Vessem en graaf De Marchant et d' Ansembourg hebben daarop de vergadering verlaten. Nader bericht het persbureau van de Nat. Soc. fractie der Eerste Kamer, dat mr. Van Vessem... bij den Of. van Justitie een klacht tegen den Kamervoorzitter heeft ingediend op economisch terrein hard te ver duren heeft gehad, tal van welvaarts bronnen werden voor ons land ver stopt. Spr. constateerde thans gelukkig afnemende werkloosheid en heeft vertrouwen, dat deze zwarte plek in ons volksbestaan langzamerhand zal verdwijnen, althans sterk ver minderen. Ondanks grooten druk leeft ons land en ons volk materieel nog in vele opzichten beter dan in menig ander land en de groote innerlijke kracht, het weerstandsvermogen en de rustige energie, die de Nederland- sche bevolking steeds heeft geken merkt, zullen de elementen zgn, die het ons mogelijk kunnen maken, de malaise en de crisis binnen niet te langen tijd te overwinnen. Eieren naar Duitschland. Het contingent eieren, dat in koel huisverpakking geleverd kan worden aan de Centrale Eierstelle te Berlijn is voor de maand April met ongeveer 50 pet. verhoogd. De biggenprijzen. In het algemeen niet te hoog geweest. Het Nationale Dagblad. Volgens een bericht in de Arbei derspers gaat het heelemaal niet goed met het „eigen" dagblad der N.S.B. Zaterdag j.l. zouden er daar 14 personen zijn ontslagen. Onder de ontslagenen bevinden zich in hoofdzaak leden van het redactie en bureaupersoneel, alsmede de heer Van Rhyn, vroeger verbonden aan de „Deli Courant" en tot Zaterdag chef van het personeel van het fas cistische dagblad. Hg is opgevolgd door zekeren ir. van 't Veer. Ook de wrn. directeur, de heer van Houten, is ontslagen. Zgn naam is uit den kop van de krant ver dwenen. Uit dezelfde bron vernemen we, dat de oplage met den dag terug loopt en de heele zaak op een groote mislukking dreigt uit te draaien. Hoc is onze taal Minister Slotemaker heeft weer eens een commissie ingesteld om de regeering over de schrijfwijze van onze taal van advies te dienen. Deze zaak is zoetjes-aan hopeloos verward geraakt. Na alles wat de ministers Terp stra, Marchant en Slotemaker ach tereenvolgens hebben bepaald en ge deeltelgk weer ingetrokken, weet niemand meer, wat er op spellings gebied van hem wordt verwacht. De commissie, samengesteld uit prof. van Ginniken, prof. dr. Schrij ver en prof. dr. de Vooys, zal in het bijzonder moeten adviseeren over de voornaamwoordelijke aan duiding, du 3 over de vraag, of b.v. de kat z ij n of haar poot heeft gebroken. Voor de kat is dat, als ze met een gebroken poot zit, van geen belang natuurlijk, maar voor haar meesteres, die van het ongeval aan de familie niet van de poes, maar van de mevrouw moet kennis geven, wél. Op de vragen van het R. K. Tweede Kamerlid Droesen betreffende den prijs der biggen heeft de minister van Landbouw en Visscherg geant woord, dat het hem bekend is, dat deze prijzen m het algemeen op een meer bevredigend niveau gelegen hebben dan de prijzen der vette var kens. In zooverre kan inderdaad van een minder gunstige verhouding ge sproken worden. De minister is ech ter niet van oordeel, dat de biggen prijzen in het algemeen te hoog zijn geweest. Om een zoo juist mogelijke ver houding tusschen biggen- en varkens- prijzen tot stand te brengen, zal binnenkort de nieuwe toewijzing van het aantal ten hoogste tegelijkertijd te houden varkens volledig van kracht worden. De minister is niet bereid een alge- meene regeling te treffen, waardoor fokkers verplicht zouden worden een gedeelte van hun biggen tegen ver laagde prgzen door bemiddeling van de landbouw-crisisorganisaties be schikbaar te stellen, aangezien ge vreesd moet worden, dat zulk een algemeene regeling bij de uitvoering tot ernstige moeilijkheden en wellicht ook tot groote onbillijkheden aanlei ding zou geven. Wel is een onderzoek gaande naar de vraag of op de een of andere wgze aan kleine boeren en houders van varkens biggen kunnen worden verschaft onder voordeelige voor waarden. Lichtpunten. De crisis, die ook in ons land op elk terrein diepe sporen achterliet, is oorzaak, dat velen geen oog meer hebben voor het vele goede, dat in ons land behouden bleef. Dat daar onder groote waarden zijn, toonde minister Van Schayk in een rede voering te Eist aan. Wij sommen daaruit een en ander op ter opfris- sching van het geheugen "van velen, die meenen, dat hier letterlijk niets deugt. Ondanks alle stormen, die over land en volk zijn gegaan, hebben we volledige vrijheid van godsdienst behouden, elders zien we dit kostbare goed vernietigen en worden de ge- loovigen in de uitoefening van hun godsdienst belemmerd en verhinderd. In sommige landen worden de priesters vermoord en verminkt en worden de goederen der Kerk in beslag genomen, hier wordt hun geen haar gekrenktniemand wordt als belgder van het Christendom een haar in den weg gelegd. Het onderwijs is in Nederland volkomen vrg, de bekostiging van het Bijzonder onderwgs geschiedt op voet van volkomen gelijkheid met het openbaar onderwijs. Evenzeer :s het vereenigingsleven hier te lande geen enkel opzicht beperkt. Wat is daarvan elders overgebleven in landen, die oneindig grooter katho lieke bevolking tellen als het onze? Het Nederlandsche volk kan vrijelijk zgn wenschen in pers en vergade ring tot uiting brengen, critiek is, mits men zich niet aan strafbare feiten schuldig maakt, volkomen geoorloofd. Ook op sociaal terrein kan ons land den toets der vergelijking met andere landen doorstaan. Spr. wees er op hoe ons land het VENRAY, 24 April 1937. Vergunnings- en Verlofs rechten. Burgemees.er en Wethouders van Venray brengen belanghebbenden in herinnering, dat het vergunnings- en verlofsrechten moet betaald worden vóór 1 Mei a.s. ten kantore van den Gemeente-Ontvanger. Heeft vóór dien datum betaling van het vergunnings- of verlofsrecht niet plaats gehad, dan vervalt de vergunning of het verlof. Venray, 21 April 1937 Burgemeester en Wethouders van Venray G. H. HOUBEN l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. VERKIEZINGEN 1937. De Burgemeester van Venray maakt bekend, dat iedere kiezer, die in plaats van in de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, in eene andere gemeente aan de stemming wil deelnemen, uiterlijk 14 dagen vóór den dag der stemming, (dus vóór 12 Mei a.s.) IN PERSOON ter secretarie van eene gemeente aan den Burgemeester of aau den daartoe door dezen aangewezen Ambtenaar mededeeling moet doen in welke gemeente hij aan de stem ming wil deelnemen. De kiezer geeft daarbg op zijn naam en voornamer, de dagteeke- ning en plaats zijner geboorte, de gemeente in welke hij op de voor deze verkiezingen geldende verkie zingslijst voorkomt en een adres in de gemeente in welke hg aan de stemming wil deelnemen, zoo moge lijk met aanduiding van straat en nummer. Van de mededeeling wordt eene schriftelijke verklaring opgemaakt. De verklaring wordt door den kiezer en door den Burgemeester of den door deze aangewezen ambtenaar onderteekend. Een afschrift van die verklaring wordt aan den kiezer uitgereikt. Venray, 21 April 1937. De Burgemeester van Venray, G. H. HOUBEN l.b. Examen Ziekenverpleging. Op het gehouden examen voor ziekenverpleging slaagde te Heerlen in het St. Jozef-ziekenhuis voor diploma A., onze dorpsgenoote Mej, J. Esser. De geslaagde proficiat 1

Peel en Maas | 1937 | | pagina 1