lijst 1 Als U zóó uit Parijs kwam I I Reli Beelden igieuze No. 1 bii tsSffl^rs' Wist U reeds Stempels ABDIJSIROOP DAMESHANDTASSCHEN, Jacq. Coenen-Houtackers dE «cAS**® Hebt Gij 'i telkens op de luchtpijpen AKKER 's verstèrkte Telefoon 10 VENRAY Qemengde Berichten Fa. v.d. Munckhof Van de Sport velden. Jaca. Coenen-Houfackers PHendrixPaterstraat Steeds de laatste nieuwtjes Katholieken, luistert eens GRATIS 't Bdjkt ten Beste Gas het Beste. neem dan bij het eerste verschijnsel, hoe gering ook, dadelijk de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop en Ge zult ondervinden, dat deze voc Uw aandoening hèt aangewezen middel is. Abdijsiroop is eon natuurlijk kruiden-mid del. onschadelijk voor maag en hart en deze oude beproefde „genees-cruyden" heelen, verzachten en verste ken de ontstoken en gevoelige slijmvliezen van Uwademhalings- organen goed en g ondig. Bovendien bevat de nieuwe versterkte Abdijsiroop de krach tig hoest-bedwingende stof: „codeïne" welke snel Uw verkoudheid doet ..rijpen", de slijm doet verdwijnen, de hoestprikke verdrijft en die prikkelende hoest stopten bedwingt. Volmaakt onschadelijk voor oud en jong. Daarom noemt men Akker's Ab dijsiroop 's Werelds béste Hoesl-siroop". tegen Hoest, Griep, Bronchitis, Asthma. Verlaagde prijzen: 75 ct.( f 1.25, f 2-, f 3.50 p. flacon Een klaaglied van Greta. Greta Garbo u weet wel: die van de film heeft in een inter view aan het Zweedsche blad „Afton- bladet" haar hart uitgestort en zich bitter beklaagd over de intriges, die het leven in Amerikaansche film kringen ondragelijk maken. De mees te van haar collega's te Hollywood beschouwen baar zoo meent zg als een vrouw, met wie men be ter niet te doen kan hebben. „Ik wenschte", zoo zeide Greta, „dat ik schrijfster was of beeldhouwster, dan zou ik mijn verder leven op een on bewoond eiland kunnen doorbrengen." Ik begrijp niet, wat Greta Garbo weerhoudt om haar verlangen in ver vulling te laten gaan. Ze heeft geld genoeg om dozijnen onbewoonde eilandjes te koopen. En als ze dan daar wil gaan schrijven of beelden maken, welnu, laat ze het doen. Niemand bezorgd ze er last mee. Het is juist de grief van de be woonde maatschappij, dat sommige schrijvers en andere artisten niet met hun kunst voor goed naar een onbe woond eiland willen vertrekken. Deden ze dat, dan zou de bewoonde wereld veel bewoonbaarder worden. Hoe verzint ze het Neen, na bedoel ik niet Greta Garbo. Ik wil het hebben over die zigeunerin, die door de marechaussée te Oss is aangehouden- Door de geestelijkheid van ver schillende dorpen was er bij de politie over geklaagd, dat al gerui- men tijd een zigeunerin er haar werK van maakte om goedgeloovigen families (zij zocht bij voorkeur haar slachtoffers onder de boerenbevol king) op geraffineerde wijze geld afhandig te maken. De zigeunerin vergewiste er zic^ van te voren van in welke families gezinsleden voorkwamen, die een ongeneeslijke ziekte hadden. Zij maakte dan dezen menschen wijs, dat zij een geheim middel kende tot genezing van deze ziekten. De kosten waren niet hoog, de methoden daaren tegen nogal zonderling en omslachtig. De betrokken familie moest in twin tig verschillende kerken een bedrag van minstens 30 ct. per kerk gaan offeren en bovendien in twee kerken nog een heilige mis laten lezen voor f 2.50. Verschillende leden hechtten geloof aan de woorden van de vrouw. De meesten zagen echter nogal op tegen het bezwaar om twintig ver schillende kerkgebouwen te gaan bezoeken en hierop rekende nu juist de sluwe zigeunerin. Bij het vernemen van deze bezwaren placht tt aan de betrokkenen voor te stellen het geld dan maar aan haar mede te geven. Zij zou dan wel voor alles zorgen. Dè marechaussée is erin geslaagd de vrouw op te sporen. Zij bekende het haar ten laste gelegde entevens de gelden ten eigen bate te hebben aangewend. Zg is ingesloten en zal wegens oplichting voor den officier van justitie worden geleid. Dat er heel wat menschen zijn, die zitten te piekeren, hoe ze op de een of andere wijze aan geld kunnen komen, is zonder meer duidelijk. Maar wat 'n genie moet het wezen, die zoo'n geschiedenis in mekaar draait om haar doel te bereiken Hoe verzint het mensch 't Jammer dat zulk talent wordt misbruikt. In welk een scherpe tegenstelling staat het tot het vertrouwen van de domme boertjes, die ze gelegen, heid kreeg te plukken. Ik bedoel hier natuurlijk niet hun vei trouwen in de -weldaad van het offer, maar het vertrouwen in de financieele ongereptheid van een zwervende vrouw, wier beroep het schooien is En het geloof dier boeren in het wonderdoende r y t h m e van het offeren, door een zigeunerin uitge dacht. Misschien moeten er domme men schen zijn, teneinde het genie van de verstandigen te prikkelen. HET KARAKTER VAN DEN ARME. Dagelijks leest men tegenwoordig vergelijkende cijfers in de kranten, welke aanduiden, dat de algemeene toestand in ons land beter wordt. Zoo leerde me een statistiekje om trent de gemeentebedrijven in Rot terdam, dat productie en ontvangsten in Maart j.i., vergeleken met Maart van het vorige jaar, aanmerkelijk hooger waren. Dat gold het gasbe drijf, het electriciteitsbedrijf, de prinkwaterleiding, het veer en dok- kon U geen flatteuzer, geen eleganter hoedje koopen dan U thans koopt bij PIJLS. Hoedjes van fijn Neora-stroo in sierlijke modellen, in ma rine, tonkin, nootbruin en groen. Hoeden met kantmo tief die een fijne omlijsting vormen voor het gelaat. Vlotte sportmodelletjes met opgeslagen rand voor f 1.50. Voor Uzelf en Uw dochtertje hebben we ze in tailooze modellen en kleuren. U moest ze eens komen pas sen. U zult verrukt zijn over Uw eigen spiegelbeeld. bedrijf, het openbaar slachthuis en de tram. Een ander teeken van verbetering zijn de cijfers omtrent de verminde der uitgaven voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Ik lees b.v. ook dit betreft Rotterdam als volgt: Het aantal ondersteunden bedroeg op 27 Maart j.l. 48.552 tegen 49.027 op denzelfden dag van het vorig jaar. Het totaal aantal personen, dat op 27 Maart j.l. geen onder steuning afhaalde, bedroeg 2274 tegen 1864 op denzelfden datum van het vorige jaar. Ik vraag even de aandacht van den lezer voor de post: personen, die geen ondersteuning afhaalden. Beseft men, wat dat beteekent Daar zijn arme m nschen, wier steungeld klaarligt. Maar ze komen het niet halen. Ze kunnen zich zelf weer „redden"Dat aantal neemt gelukkig toe in onze dagen. Het wijst dus mede op den beteren tijd. Maar is het niet flink van deze armen, dat ze zich niet meer mel den om hulp, zoo gauw ze het weer eventjes „zonder kunnen stellen Als hier en daar 'n werklooze een neven-inkomen verzwijgt of een spaarpotje verbergt, dan komt dat hg mag zoo iets ook niet doen in de krant en de man zelf komt voor den rechter. En het publiek gaat er vaak door aan het genera liseeren. Daarom moet het óók eens in de krant, dat 2274 menschen, voor wie de steungelden klaarlagen in Rot terdam, deze niet komen ophalen. Omdat ze zich zelf willen onder houden, zoo gauw dat kan Naar de bollenvelden Nog meer dan anderen verlangt men in de bollenstreek van ons land naar het mooie en zachte weer, dat de tulpen en hyacinthen moet be wegen om haar kleurrijke monden te openen en de duizenden bezoekers te lokkea. Het weer valt echter nog niet mee een paar dagen zon en het zal een vreugde voor den geest en een lust voor de oogen zijn om een reisje naar de streek van boven Leiden en rond Haarlem te onder nemen. Trouwens, weldra kan ook de Be tuwe haar bruidsboeketten heffen. Het voorjaar kan zoo mooi zijn in ons land. Maar... ons klimaat is helaas zoo grillig en onbereken baar Een mislukt smokkelzaakje. In den nacht van Zaterdag op Zondag stoof een pas nieuwe don kerbruine luxe-auto vanuit België over de grens naar Budel. De chauf feur weigerde op sommatie te stop pen, zoodat de elders op den weg staande ambtenaren van Damme, Vos en Viietstra genoodzaakt waren den weg met een paar dikke spijker planken te versperren. De chauffeur wist deze hindernis te nemen doch constateerde pl.m. 100 meter verder dat alle vier de banden stuk waren zoodat aan ontkomen niet viel te denken. Bij onderzoek bleek dat de auto niet minder dan pl.m. 4500 kuikens te vervoeren waarvan pl.m. 1000 kuikens tengevolge van de koude, ongewoon vervoer, enz. dood waren. De wagen met lading werd door de garage der gebroeders Verhoeven te Budel opgehaald. Tegen den chauf feur Egbars uit Den Haag, die ver klaarde dat de wagen een gehuurde was, werd procesverbaal opgemaakt. De wagen draagt het no. 97.441 letter H., terwijl achter aan de auto het valsche no. 36.487 met deletters H.Z. was bevestigd. Verlies van betrekking wegens militaire verplichtingen. De minister van Defensie a.i. heeft een commissie ingesteld, die tot taak heeft, te onderzoeken, welke maat regelen behooren te worden genomen om zooveel mogelijk te voorkomen, dat dienst- en reserveplichtigen ten gevolge van hun militaire verplich tingen hun burgerbetrekking verlie zen of in ander opzicht blijvend nadeel ondervinden. De Opmarsch. „De Opmarsch" voert in veelvul- digde uitgave een fiksche verkiezings campagne. Vooreerst wordt naar voren ge bracht wat mede en vooral door toedoen van de katholieke kamer fractie werd bereikt. Verder krijgen speciale punten de hun toekomende aandacht. Het laatste nummer richt de at tenties in 't bijzonder op het kleine- boerenvraagstuk en waarschuwt terecht, dat 't eenige wat door de actie-Bouwman bereikt kan worden ishet in gevaar brengen van de hoogste geestelijke goederen. Voor ieder, die iets van politiek af weet, is het duidelijk, dat zijn „program" eiken zin voor de werkelijkheid mist. Goed werk doet „De Opmarsch" ook met naar voren te brengen, wat o.a. ir. Droesen reeds in 1933 ten bate van de kleine boeren in de Tweede Kamer sprak. Dat zal de heer Bouwman hem niet verbeteren. Ook de heer Loerakker trad voor hun belangen in het krijt. Welke eigenaardige methode de heer Bouwman er op na houdt blijkt wel uit het meer dan zonderliDge feit, dat de heer B. Bongaerts te Veghel plotseling tot de ontdekking kwam, dat ook hij op diens candi- datenlijst voorkwam, ofschoon hij een daartoe strekkend verzoek zelfs niet beantwoord had Moge dit nummer van „De Op marsch" de noodige verspreiding vinden. Hoeveel inwoners heeft China Volgens de nieuwste statistieken, gepubliceerd in de Nord China Daily News, is de bevolking van China in 1936 gestegen tot 466.785.856 zielen. De provincie Szechwan heeft een bevolking van 52.973.269 zielen, dan volgt Sjantoeng met 38.029.294 in woners, Kiangsoe, Honan en Kwan- toeng hebben meer dan 30 mlllioen inwoners. Ondanks alle moeizame pogingen der missionarissen bedraagt het aantal Katholieken in China nog slechts 3 millioen. Madrid nog steeds onder vuur. Tot drie maal toe werd Madrid Woensdag door de nationalistische artillerie hevig onder vuur genomen. Het derde bombardement begon tegen vijf uur. Met tusschenpoozen van nauwelijks vijf minuten ploften vier zware granaten in de binnen stad neer. Daarop volgde gedurende geruimen tijd, met tusschenpoozen van slechts twee minuten, nog een heele reeks treffers. In totaal werden vijftig menschen gedcod en honderd andere gewond. Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd vóór 1 uur in ons bezit zijn. VALK-REVUE. DE VALK KLOPT OEFFELT De Valk bracht het in haar laat- sten competitie-wedstrijd er keurig af en boekte tot slot een 32 zege tegen Oeffelt. Hiermede zijn de roodzwarten aan het einde gekomen van haar reeks wedstrijden, waarbij goed en slecht spel elkaar afwisselde. Lang hebben de roofvogels mee gestreden om de bovenste plaats, lang hebben zij de leiding in handen gehad, welke zij tenslotte, na een felle eindspurt met O.V.C., Constan- tia en J V-C., moesten afstaan. Ondanks vele tegenslagen, hebben de Valken dapper vol gehouden en een eervolle vierde plaats is de be looning, welke zij ongetwijfeld ver diend hebben. Twee jaren speelde de Valk in de 3de klasse I.V.C.B. Moge zij in het derde jaar fortuinlijker zijn dan in de voorafgegane, opdat de Valken- club spoedig in Venray de plaats inneme, welke haar toekomt. Stand 3e klasse Zuid 2 g. O.V.C. 12 9 3 0 21 35—13 JVC- 14 10 0 4 20 41—22 De Valk 16 8 4 4 20 37—30 Constantia 13 8 3 2 19 45—21 S S.S. 14 4 5 5 13 24—27 Montagnards 13 3 4 6 10 27—21 Juliana 13 4 1 8 9 20—31 Oeffelt 12 2 1 9 5 13—32 Gennep 2 13 1 1 11 3 13—54 Vermoedelijk zal O.V.C. beslag leggen op het kampioenschap. Met hun keurig combinatiespel verdient deze faire Ngmeegsche ploeg den kampioenstitel ten volle. De wedstrijden D.E.V. 3de Valk 3 en de Valk 4—Wanssum 2 gingen wegens terreinafkeuring niet door. Morgen speelt alleen het 4e elftal in Ysselsteyn tegen Victoria II. De overige elftallen zijn vrij. Groote voorraad Wijwaterbakjes, Kruisbeelden. 36 Beelden vanaf 25 cl. Kaarsen pak vanaf 25 cl. Bloemen, Kandelaars, Vazen, enz. Spotprijzen. DlllAfirj CU binnen- en buitenbanden, stuurtasschen, RIJWIELEN. K.M tellers, spiegels, stofbrillen, Arko solutie, Dunlop ventielslang, reparatiedoosjes, pleisters enz. TELEFOON 108 Steeds voorradig een prachtige sorteering Portemonnaies, Portefeuilles, Reisnecessaires, Colliers, Ringen, Oorbellen, Armbanden, enz. enz. Zeer lage prijzen. Zie de Etalage „een deel der verantwoordelijkheid valt ook op de Katholieken, die alle vermaningen en waarschuwingen uit Rome veronachtzamend hun hooge taak en plicht op sociaal en politiek gebied niet hebben willen begrijpen. As zij de handen in elkaar hadden geslagen en de richtlijnon hadden gevolgd, welke uit het Vaticaan zoo vaak zijn gegeven, dan ware dit noodlot afgewend gebleven. Het is een ver schrikkelijk voorbeeld". Lezer, het gaat hier over Spanje en het is „De Maasbode", die aldus de laksche Katholieken aanklaagt. Wij hebben te zorgen, dat ons nimmer een dergelijk verwijt kan treffen. Een voorwaarde daartoe is DAT WIJ POLITIEK ÉÉN BLIJVEN! Dat demonstreeren wij, door aan de stembus unaniem onze stem uit te brengen op de Katholieke lijst. De Grvtfe: 10tt. Pepermuntsmaak P dat ca. 1.200.000 gezinnen in Nederland koken op GAS dat in 1935 in Nederland 100.000 nieuwe gasaansluitingen werden gemaakt dat reeds meer dan 100.000 Hollandsche huisvrouwen ge bruik maken van het JEKO-Stoofcomfoor dat de grootste Engelsche keuken in Liverpool uitsluitend GAS gebruikt, dagelijks worden er 4500 maaltijden ge reedgemaakt dat in 1935 alleen in Amerika meer dan 164.000 GAS- KOELKASTEN werden v rkocht. FAV ORIET- Knippatroon Japon voor oudere dames- No. 724 maat50. Deze zeer elegante japon voor oudere dames kan men het best vervaardigen van ge bloemde zijde of mousseline. Het model is zeer afkleedend. Modern zijn de strakke mouw en de mooi gedrapeerde hals. Een kleine clip dient als gar neering. Dit patroon is te ver krijgen in maat 50bovenw. 120 c.M.taillew. 100 c.M. heupw. 138 c,M. Door het al of niet aanknippen van naden, kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Benoodigd materiaal4.25 M. van 100 c.M. breedte. Teneinde het den lezeressen gemakkelijk te maken meteen Favoriet-knippatroon te wer ken, is bij ieder patroon een korte handleiding ingesloten. Dit Favoriet patroon is te verkrijgen bij de afdeeling Favoriet-knippatronen van de Uitgeversmij „De Mijlpaal", Singel 91, Amsterdam C., tegen de prijs van 26 ct. (plus 4 ct. voor porto- en administratie kosten. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden overgemaakt per postwissel, in postzegels of wel per postgiro no. 41632. Den lezeressen wordt vrien delijk verzocht bg bestelling duidelijk het nummer van het gewenschte patroon en tevens naam en adres zoo volledig en duidelijk mogelijk op te geven. Men voorkomt daardoor on- noodige vertraging in de ver zending, Gelieve verder Uw bestelbrieven voldoende te frankeeren, daar deze anders niet door ons geaccepteerd worden. Verder leveren we niet alleen Favoriet-patronen van het hier gepubliceerde model doch van ieder gewenscht modeplaatje. m.50

Peel en Maas | 1937 | | pagina 10