Hand- faschj les Paardenverzekeriug siaqeeif ckt. qcumans Gemengde Berichten Markten Maria Nicolai Gerard v.d. Bosch Dora Billekens Martin Dirckx Dank aan O. L. Vr. en H. Antonius Boerenbond Merselo. Premiebetaling Bij elk pd. Koffie een prachtige Kamerbezem 10 ct. Tb. POUWELS J. v.d. Hombergh Huwelijks- cadeaux Hub. Jacobs TE;uU Huis nel1 T-DOI pootairjpp TE 1)1 eetaarippi Bintjespol mangelprt Indusfe pi TEfcO 100 R. Is h wit fan TE DC 2 zware gn. mangelor fo TE p( gemerkt Industri p voeraarap TE PC 200 7«e W.L, Ju voeraaraj mangel» mangelfo W.L. 1m blakt haalde met 85 punten een eerste prijs in de eerste afdeeling en de heer P. Vandevenne met 75 punten een tweede prijs in de afd. Uitmuntendheid. Proficiat. Uitreiking diploma's eindexamen Handelscursus» Woensdagavond had in het Patro naat de uitreiking plaats van de diploma's van het Eindexamen van den Handelscursus van den R.K. Venraysche Middenstand. Oud-voorzitter Verheugen heet allen hartelijk welkom en wenscht de Voorzitter, die even deze bijzon derheid wil meemaken geluk met zijn spoedig herstel en heeft dan de aangename taak de leerlingen mede te deelen, dat allen geslaagd zijn. Hierna dankt de Voorzitter voor het medeleven van de vereeniging tijdens zijn ziekte en feliciteert de leerlingen met hun behaald succes. De adviseur reikt hierop aan de navolgende leerlingen de diploma's uit Truus Zwitserlood, Theo Verbeek, Truce Janssen, Mia Oudenhoven, Leo van Aarsen, Leo Wintels, P. Swaghöfer, P. Laurensse, Nelly Lau- rensse, Harry Bongaerts, allen uit VenrayJan Stevens, Oirlo Jan Hofman, Overloon; Piet Timmermans, Wanssum. De Voorzitter dankt hierna de leeraren voor hun y ver, en de goede cijfers bewijzen wel, dat de Handels- cusus leeraren heeft waar de Ven raysche Middenstand dankbaar op mag zyn. De Directeur J. van Heyster brengt een woord van felicitatie aan de leerlingen en een dankwoord aan de gecommiteerden, adviseur, midden- standsbestuur en aan zijn collega's Namens de leerlingen sprak Leo Wintels een dankwoord aan de Mid denstand voor instelling van deze cursus, aan leeraren voor 'twerk. De adviseur richt vervolgens een gelukwensch aan de leerlingen en spoort deze aan om met de hun verworven kennis verder te werken en daardoor hun medemenschen te maken tot sociaal voelende menschen. Nadat de aanwezigen de leerlingen allen persoonlijk hadden gefeliciteerd gingen deze opgetogen huiswaarts. Zilveren feest. Gisteren Vrydag herdacht de Eerw. Zuster Francisca, Moeder-Overste van het St. Elisabeth-Ziekenhuis alhier haar zilveren Professiefeest. Nadat 's morgens een plechtige Hoogmis tot dankzegging was opge dragen in de kapel van het Zieken huis, mocht de jubilaresse vele felicitatie's in ontvangst nemen. Moge het Moeder-Overste nog vele jaren gegeven zyn, te kunnen mee werken aan het heil der zieken. Op den te Maastricht gehou den Vakwedstrrjd behaalden onze dorpsgenooten Gebr. Custers, Markt, de volgende pry zen Limb, beschuit le prijs verguld zilveren eerekruis Botercake le prijs groote beker. Banket 3e prijs bronzen medaille Rozynenbrood 4e prijs bronzen medaille Holl. beschuit 6e prijs diploma. Met dit succes wenschen ook wij deze vooruitstrevende personen ge luk. Bijz. Vrijw. Landstorm. Voor eenige weken werd den dienst plichtigen een uitnoodiging toege zonden met het verzoek zich aan te sluiten als vrijwilliger by den Bijz. Vrijw. Landstorm, afd. Venray. De meesten hebben denpropagan- da-avond in de Luxor-bioscoop bij gewoond, alwaar Luitenant Merkus, secretaris Gew. Commissie, een hel dere en duidelijke uiteenzetting gaf van het nut en wezen van den B. V.L. Gezien de gebeurtenissen van den laatsten tyd in diverse landen van Europa, twijfelen wij niet of ook de dienstplichtige is overtuigd van de noodzakelijkheid van het be staan van een paraat corps van betrouwbare mannen, welke gereed staan om toestanden, zooals deze in sommige landen ontstaan en groeien, te voorkomen in ons Nederland. Ruim 80 personen hebben zich reeds als lid van de afd. Venray aangemeld. Nog krachtiger engroo- ter moet de afdeeling Venray wor den Toont uw welgezindheid en komt Woensdagavond tusschen 89 uur in het Patronaat U als lid aanmel den DE LEIDER. Diefstallen. De landbouwer W. C. te Oirlo, had een 50-tal kunstmestzakken buiten gehangen, 's Morgens waren ze echter verdwenen. Aangifte bij de Marechaussée's had tot gevolg, dat al spoedig de aanhouding van den dader plaats had. Ook over het stelen van ijzeren drinkketels in de weilanden wordt veel geklaagd. Een en ander is natuurlijk het gevolg van de sterk gestegen pryzen dezer goederen. gekookte metworst gesneden 25 ct. per half pond aan stuk 40 et. per pond gekookte schouderham gesneden 35 ct. per half pond droogworst gesneden 35 ct. per half pond aan stuk 65 ct. per pond droge saucisse gesneden 45 ct. per half pond aan stuk 80 ct. per pond dit zijn specialiteiten van voor opgemaakte schotels bieden wy de grootste sorteering. MOORD TE GEIJSTEREN OPGEHELDERD. Men zal zich herinneren den ont stellenden moord, die in den nacht van 19 Januari van het vorige jaar is gepleegd in het dorpje Geijsteren. De pastoor aldaar, de zeereerw. heer G. Litjens, werd door onverlaten in de pastorie overvallen en vermoord. Thans eindelijk is in deze zaak klaarheid gekomen. Vier gedetineerden in de gevange nis te Roermond, de gebroeders J. en W. Janssen te Belfeld, zoons van „de Witte van Wanssum" en zekere M. Hendriks en C. Dut, beiden uit Venlo, die sinds lang van den moord werden verdacht, hebben Donderdag bekend, dat zij het misdrijf hebben gepleegd. Het was een verschrikkelijk drama dat zich op dien Zondagavond in Geysteren afspeelde. Pastoor Litjens zat rustig in zijn studeerkamer te werken, toen kort na tienen aan de pastorie werd gebeld. Zijn huishoud ster was reeds naar bed, waarom de pastoor zelf opendeed. De huishoud ster hoorde, dat hij enkele woorden wisselde met een man, die blijkbaar den pastoor kwam halen voor een bediening Immers hy ging terug naar zijn kamer om den sleutel te halen van de kerk en verliet dan het huis. Hier, in den tuin, hadden de bandieten hun strik gespannen. Ternauwernood was de pastoor buiten of zij vielen over hem heen en of schoon hun slachtoffer een krachtig man was, wisten zij hem te over meesteren. Zijn handen bonden zij hem op den rug vast en met geweld propten ze hem een handdoek in den mond, waarna ze nog een zakdoek bonden over neus en mond. Zoo kon pastoor Litjens na den eersten kreet, diende koster in zijn naastgelegen woning hoorde, geen omwonenden meer te hulp roepen, toen zelfverdediging niet baatte. De koster echter, die onraad vreesde en door het raam een die venlantaarn zag lichten in de pasto rie, haalde hulp, eerst den tuinman van den burgemeester en daarna den burgemeester zelf. En deze deed, toen hij zich toegang verschafte tot de pastorie, de ontstellende ontdek king: in de gang, achter de deur, lag Pastoor Litjens dood. Groot was de ontsteltenis onder de bevolking en ijverig heeft zij de politie trachten te helpen om de daders van dit gruwelijk misdrijf op te sporen, 't Scheen echter alles vergeefsch, hoe politie, marechaus see en justitie zich ook inspanden. Des Maandags reeds deed men een arrestatie. W. J. uit Belfeld, een berucht heerschap had zich Zondag avond laat per auto van Horst naar Venlo laten brengen, waar hij inge volge een belofte aan zijn meisje voor 12 uur zou zyn. De man werd aangehouden, doch hy had zijn ver haal gereed en zijn alibi scheen te kloppen, zoodat men hem moest laten loopen. Toch bleef men hem verdenken. Andere arrestaties volgden, doch telkens weer scheen men te hebben misgetast, tot eindelijk op 20 Juni even leek, dat de zaak reeds toen tot klaarheid zou komen. Toen werd naar het Huis van Be waring te Roermond overgebracht de 22j&nge A. D. controleur van een nachtveiligheidsdienst te Venlo. Daar zaten toen mede in voorar rest de gebroeders W. en G. en de werklooze chauffeur G. H. uit Veülo. Doch behalve van de kippendief stal len, waarvoor zij in voorarrest zaten werden zij, samen met D., verdacht, betrokken te zijn bij den moord in Geijsteren. Ze voelden het zelf wel, want als zij over de kippendieverijen werden verhoord, betuigden zij alsmaar on gevraagd, dat zij met die moordzaak niets hadden uit te staan. Politie en justitie hadden echter niet misgetast. Schoenen, welke ten huize van D. in beslag waren genomen, schenen overeenkomst te vertoonen met de voetafdrukken, die men in den pas tor jtuin had gevonden en daarbij moet de justitie over verscheidene andere gegevens beschikt hebben. De mannen echter bleven weer stand bieden en volharden in hun absolute ontkenning tot zij nu ein delijk door de mand zijn gevallen. WANSSUM. Woensdag had de heer van Els, zaakvoerder der Ver. Landbouwbelang, die zijn luxe auto geparkeerd had staan op de loswal van de haven, het ongeluk, dat zijn auto van circa drie meter hoogte plotseling in de haven stortte. Door een touw om de bumper te binden, wist men de auto met een electrische hijschkraan weer op het droge te brengen. Brutale autodiefstal te Overloon. Woensdagavond beeft op den weg OplooOverloon onder Overloon een brutale autodiefstal plaats gehad. Voor enkele dagen vervoegden een 2-tal onbekende koopers, welke voor gaven uit Roermond te komen, zich bij den expediteur M. Heurkens te TwistOploo, voor het koopen van diens auto. Zij boden nogal veel geld, zoodat H. hier wel ooren near had. Nu vervoegden zich die heeren, met nog een onbekende, Woensdag bij genoemde Heurkens. Deze was niet thuis. Zijn vrouw zei hun, dat H. een vracht kunstmest was halen. De heeren wachten hem op nabij den „Duivenbosch." Toen moest de auto worden geprobeerd. De onbekende heeren met H. namen plaats in den auto. Na een honderd meters te hebben afgelegd, zei een van de koopers, dat er iets aan de wagen mankeerde. Er werd gestopt en H. begaf zich onder den wagen om te onderzoeken en nog eenige aanwyzingen te geven. De motor was op gang gebleven en eensklaps, zonder eenig argwaan te hebben gewekt, gaf een der onbe kenden vol gas. H. kreeg de wagen over eenzyner beenen, werd een eind meegesleurd en bleef machteloos liggen. Een van de heeren was nog met zyn auto achtergebleven. Deze nam de ongelukkige in zijn wagen en reed er mee naar Overloon. Op verzoek van H., die zijn tegen woordigheid van geest nog niet had verloren, stopte men by de woning van burgemeester A. Jans. Daar werd aangebeld en de toedracht der zaak verteld. De burgemeester waar schuwde onmiddellijk gemeenteveld wachter Schrader. Met assistentie van rijksveldwachter Mulder uit Vierlingsbeek werd een onderzoek ingesteld. De burgemeester waar schuwde de Limburgsche politie posten en het is aan het kordaat optreden van den burgemeester te danken, dat de autodieven na enkele uren te Weert konden worden gear resteerd. De achtergebleven heer werd naar het arrestantenlokaal te Vierlings beek overgebracht, maar na ver hoor wederom op vrije voeten gesteld. Heurkens werd in het klooster te Overloon door Dr. Bloemen ver bonden en daarna naar zijn woning overgebracht. Diamanten bruiloft. Te Well hopen de echtelieden P. J. Derks-Jacobs op 3 Mei a.s. hun diamanten bruiloft te vieren. De wethouderskwestie te Venlo In de Woensdagavond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Venlo kwam de wethouders kwestie andermaal aan de orde. In de plaats van den afgetreden wethouder van financiën, den heer H. Janssen, werd tot wethouder ge kozen mr. E. Janssen. Op voorstel van mr. J. Zanders werd vervolgens besloten tot het verkiezen van een vierden wethouder. Benoemd werd de heer Jos. van Lok- in. Een voorstel van den heer H. van Deutekom om aan den heer Verbaar schot, wethouder voor sociale aan gelegenheden. geen functie te ver- leenen, werd eveneens door den raad aangenomen. De burgemeester mr. B. Berger, merkte in verband met dit laatste voorstel op, dat de raad een dergelijk voorstel wel als wensch kan bespre ken, doch dat de competentie tot het verdeelen van functies aan het college van B. en W. blijft. Zooals bekend, werd tegen wethou der Verbaarschot in de raadsverga dering van 11 Februari j.l. een motie van wantrouwen aangenomen in verband met de wantoestanden bij het crisiscomité te Venlo. Zeppelin-verkeer wederom over Limburg. De Luchtvaarthavendienst op het vliegveld Welschap bij Eindhoven ontving van de directie der Zeppelin- Reederei te Frankfurt am Main de mededeeling, dat de 18 heen- en weer-reizen van FraDkfurt naar New-York, welke in het a.s. seizoen gemaakt zullen worden, weder over Nederland geleid zullen worden, waarbij, wanneer althans niet de weeromstandigheden een andere route noodig maken, steeds het vliegveld Welschap als „aanstuur- punt" gebruikt zal worden. Wij zullen dus vanaf 3 Mei a.s. wanneer de eerste reis te Frankfurt aanvangen zal, de „Hindenburg" weer geregeld eens of tweemaal per week voorbij zien komen. Dat Welschap uitgekozen wordt als vast oriënteeringspunt op de route is uitsluitend een gevolg van het feit, dat deze luchthaven zoowel op ver- lichtingsgebied, als op radio-gebied zoo uitmuntend uitgerust is. Knaapje verdronken. Een tweejarig knaapje der familie S. te Grevenbicht is in de langs de woning stroomende beek verdronken. Het lijkje is later opgehaald. Burgemeester Verkuyl. Bij Kon. Besluit van 14 April 1937 is aan B. E. A. Verkuyl, op zijn ver zoek, met ingang van 15 April 1937, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Boxmeer. De verkiezingen. Dinsdag a.s. heeft dus de officieele candidaatstelling plaats voor de Tweede Kamer en de verkiezing is nu definitief bepaald op Woensdag 26 Mei a.s. De propaganda der partijen is reeds in vollen gangde kleppen der brievenbussen klepperen op volle kracht. De N.S.B. heeft van de candidaat stelling een sensatie probeeren te maken. Haar aspirant-vertegenwoor digers werden pas genoemd in een extra-nummer van Volk en Vader land, dat in het begin dezer week verscheen. Het is achteraf moeilijk te begrijpen, waarom een groote indruk werd verwacht van de ge publiceerde stellen namen, welke aan ongetwijfeld achtbare menschen toebehooren, maar meerendeels vol komen onbekende klanken in de volksooren vormen. Van den eenen candidaat leest men, dat hy 13 kinderen heeft en van den anderen, dat hij een bekwame winkelier is, maar volkomen onduidelyk is het den lichtelijk verbaasden lezer ge laten, waarum hij als kiezer nu juist alle heil van de staatsmannenwijsheid dezer brave huisvaderen heeft te verwachten. Enfin, 't is soms beter te gelooven, dan te weten. Strafzaken. Deze week vroegen enkele crimi- neele zaken onze belangstelling. Ergerlijk is het feit, dat in Den Haag weer een notaris met jaren lange goede reputatie, moest worden gearreseeerd wegens de verduistering van groote bedragen. Tegen den fascistenleider Arnold Meyer werd voor de Utrechtsche rechtbank drie maanden gevangenis straf geëischt wegens beleediging van Colyn. Wielrijdster door auto gegrepen. Op den nieuwen weg langs de Zuidwillemsvaart te Berlicum heeft zich Donderdagmiddag omstreeks half vier een ernstig verkeersonge luk voorgedaan, dat een 38-jarige wielrydster het leven heeft gekost. Nabij het café „Berlicum's Huis" fietste de 38-jarige mej. B. uit Loos broek in de richting Den Bosch. Ach ter haar reed een personenauto, bestuurd door den heer Van E. uit Gemert. By het passeeren van een stilstaande auto is de wagen van den heer Van E. met een hevigen k'ap tegen het rijwiel van mej. B. gebotst. De wielrydster werd als het ware door de auto geschept. Zij was op slag dood. Gruwelen in Spanje. Er heeft zich te Barcelona een tooneel afgespeeld, dat aan het on gelooflijke grenst. Een jonge man van ongeveer 18 jaar werd door de straten der stad gesleurd. Toen de stoet op de markt aankwam, heeft het volk een soort rechtbank ge vormd, een parodie op het vonnis van Pontius Pilatus tegen den Verlosser. Nadat men den jongeling in het gezicht had geslagen en stompen had toegediend, werd hij op een tafel ge- heschen. Toen vroeg men hem wie hij was. En openhartig verklaarde hij, dat hij student was van het seminarie van Barbastro. Het volk elschte zijn doodvonnis en nadat de commissaris van de F.A.I. (Federacion Anarchista Iberica) zijn handen gewasschen had, veroordeel de deze den priester-student om den kruisdood te sterven. Het slachtoffer werd ontkleed en aan een kruis genageld. Na de woor den te hebben gesproken: „Jezus, uit liefde tot U en voor het heil van Spanjegaf hij zijn ziel aan God tei ug. Het woedende gepeupel beëindigde tenslotte deze gruwelijke vertooning met het lijk van den martelaar te steenigen. Na de inneming van een dorp, dat door de rooden bezet was, troffen de nationalisten in een bijna totaal verwoest huis een lid van de roode militie aan, die door een granaat scherf aan zijn borst gewond was. Op zyn verzoek werd een priester ontboden, die hem de H.H. Sacramen ten der stervenden toediende. Nadien verklaarde hij openlijk, dat hij 32 priesters eigenhandig had ver moord. Ik kan de menschen, die ik gedood heb, zelfs niet bij benadering schatten. Allen hebben echter moedig den dood in de oogen gezien en zijn gestorven onder den kreet: „Leve Christus Koning Als een geheel tragische bijzon derheid wordt nog medegedeeld, dat onder de slachtoffers, die hij ver moord had, zich de vader en twee broers bevonden van den priester, die hem weer met God verzoend had. „Hij heeft mij bediend en zal zelfs nog voor my bidden. Schenk ook mij vergiffenis" zoo besloot deze rouw moedige moordenaar. „Ik aanvaard den dood als een zoenoffer voor mijn misdaden. Leve Christus Koning Dan zonk hij achterover en gaf den geest. Burgerlijke Stand Venray. Aangifte van 9 tot 16 April. GEBOREN Antonius H. M. Janssen, Heuvelstr. Gerarda C. Janssen, Heuvelstr. Henricus J. P. Janssen, Overl.weg Petronella E. J. Janssen, Ysselsteyn Petronella M. Laurensse, Langstr. Helena W. Janssen, Langstraat. GEHUWD Frans J. Strolenberg, 24 jaren, kapper en Maria A. C. Rongen, 23 jaren, naaister, beiden te Venray. Theodor Houwen, 27 jaren, land bouwer en Johanna C. G. Kleuskens, 29 jaren, beiden te Venray. Peter J. C. Dircks, 25 jaren, land bouwer en Anna H. Houwen, 22 jaren, beiden te Venray. Adrianus Kuunders, 29 jaren, land bouwer te Venray en Johanna P. F. van Dijck, 28 jaren, te Maashees. Hendrikus J. H. Linders, 23 jaren, landbouwer en Hendrina Ch. W. van Horck, 23 jaren, beiden te Venray. Heinrich D. Wijnands, 27 jaren, meubelmaker en Huberdina J. Kepser, 26 jaren,dienstbode, beiden te Venray. Johannes H. A. M. de Jong, 37 jaren, coupeur-tailleur, te Amsterdam en Maria H. Haenen, 32 jaren, te Venray. ONDERTROUWD Heinrich J. Hendriks, stucadoor en Johanna P. Rommen, beiden te Venray. OVERLEDEN Johanna M. Ewals, weduwe van P. J. Gerrits, 82 jaren, Merselo. Gerardus J. J. Hendriks, echtgen. van Elisabeth A. F. Aerts, 49 jaren, metselaar, Merseloscheweg. 1 patiënt St. Annagesticht. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Heer der week Kap. v. Wijngaarden Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. Om half 8 gaat de Congregatie ter bedevaart naar Smakt, half 3 Kinderlof, 6 uur Lof en Kruisweg. MAANDAG half 8 besteld jaarg. voor Herman Timmermann en Alde- gonda van Bergen, 8 uur besteld jaarg. voor Leonard Takken, echtg. en Jean Takken, 9 uur pl. H. Mis voor de 50-jarige echtvereeniglng van Martinus Claassen enGertrudis Heurkens, 7 uur Lof. DINSDAG half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Johanna van de Pasch, ouders en familie, 9 uurgez. Huwelijksmis voor Wilhelmus Ger- lacus van Ass en Regina Hubertina Deriks. WOENSDAG half 8 jaarg. voor Hermanus Gellings, 8 uur jaarg. 2de klas voor Peter Antonius van den Munckhof, zijne echtgen. Theodora Poels, hunne dochter Henrica en G. Lamberts. DONDERDAG kwart na 7 Sacra mentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur jaarg. 2de klas voor Antoinette Smulders. VRIJDAG half 3 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Gerard Verbunt en de familie Verbunt-Heris met brood- uitdeeling aan de armen. ZATERDAG 7 uur Lof. Wordt biecht gehoord van 6 tot 8 uur. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige: C. Jacobs, M. Jacobs, A. Stevens, H. Arts, H. Janssen. Zondag 25 April zal de H. Familie ter bedevaart naar de Smakt gaan. Vertrek kwart voor 8. Patronaat. ZONDAG geen Bibliotheek gedu rende de zomermaanden. Van half 4 tot 6 Klein- en Midden patronaat. Bij goed weer ook buiten. We komen dan van half 4 tot 4 uur aan de zaal om contributie af te rekenen, opstelling te maken enz. om gezamenlijk naar 't terrein te gaan. Van half 7 tot 9 uur Groot-patro naat en Jongelingenvereeniging tot half 10. DINSDAG van half 8 tot half 11 Goudpluvier. WOENSDAG 6 uur Aloysiu ?groep half 7 tot half 8 Aspiranten, 7 tot 8 Gerardus en Tarcisiusgroep. Patronaatsjongens mogen op Woensdag en Zaterdagmiddag voet ballen op 2de terrein, maar zoo, dat sleutel en bal eerst gehaald en door dezelfde persoon netjes teruggebracht moet worden. Speeltijd van 2 tot 6. Gymnastiek. DINSDAG 5—6 asp. B, 8.30—9.30 leden. DONDERDAG 5—6 asp. C., 6—7 asp. A., 8—9 leden. K. J. V. ZONDAG van half 7 tot half 8 aspiranten-club. MAANDAG van 8 tot 9 godsdienst club voor alle K.J.V.-ers. DINSDAG van half 8 tot half 9 Gymnastiek. Poetsen door Aspiranten. K. J. M. Half 3 alle K.J.M.-ers en Aspiran ten in 't Kinderlof, daarna K.J.M. DONDERDAG half 5 alle K.J.M.- ers, 6 uur kringvergadering K.J.M. Congregatie. A.s. ZONDAG bedevaart naar de Smakt. Voor de H. Mis van 6 uur gelegenheid om te communiceeren. Uiterlijk half 8 vertrek. De Congre- ganisten worden verzocht op tijd aanwezig te zijn, daar de kapel in verband met 'n andere processie tijdig ontruimd moet zijn. Ook op de Smakt kunnen allen, die dat wenschen, te communie gaan. Paterskerk Morgen ZONDAG de h. Missen om 5, 6, 7 uur met onderrichting, om 8.15 de Hoogmis ter eere van Sint Joseph, opgedragen voor de leden van de Aartsbroederschap. Na de Hoogmis precessie. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezyde. Om 4.45 gezongen Vespers, om 5.30 Lof. DINSDAG gedurende de uitstelling te verdienen volle aflaat. Om 7.30 de gezongen Antonius-Mis. 's Avonds om 6 uur Vespers en Lof ter eere van St. Antonius. VRIJDAG om 7.30 gezongen h. Mis. om 6 uur 's avonds oefening v.d. h. Kruisweg. A.s. ZONDAG feestdag van Sint Marcus. Om 8.15 processie voor de vruchten der aarde, waarna Hoogmis. OP DE WEEKDAGEN zyn de h. Missen om 5,30, 6.15, 7.en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n h. Mis voor klooster en weldoeners. Vrijdag 7 uur H. Mis voor Peter Wagemans. Jonge Derde Orde. ZONDAG 10 uur kerkelijke ver gadering afd. jongens. De jongens, die ingekleed en ge profest worden, nemen plaats op de voor hen gereserveerde stoelen. Voor de arme zieken naar Lourdes. Vorig bedrag f 50.50 N.N. f 2.— J. C. f 0.50 H. H. f 1.— P. C. f 2.50 Totaal f 56.50 Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 boerenknecht voor Venray 1 boerenknecht voor Wanssum 1 boerenkecht genegen te melken voor Merselo 1 bejaarde dienstbode 3 jongens 1517 j. v. boerenkn. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 schaapsherder 1 dienstmeisje 14 jaar, liefst in boerengezin BIEDEN ZICH AAN 5 burgerdienstmeisjes 3 wegenbouwers 1 kindermeisje 14 jaar 2 kantoorbedienden Bedrijfsleider voor boerderij 1 meubelmaker. Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. molenaarsknechten 1 schoenmakersknecht Gezin voor zetboer op flinke boerderij 1 dagmeisje 1415 jaar 1 smidsleerling 1 boerendienstmeid Voor de tewerkgestelden by de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. VENRAY Donderdag 22 April Paardenmarkt CUYK Dinsdag 20 April Ondertrouwd en Venrav Lal>g8t«at 60a venray, Kerkpad 16 April 1937. Huwelijksvoltrekking op Dinsdag 11 Mei a.s. om half tien in de Parochiekerk St. Petrus Banden te Venray. 3£ Ondertrouwd en De huwelijksvoltrekking zal plaats hebben in de Parochie kerk te Sevenum op 11 Mei as. Sevenum, Dorpstraat Leunen-Venray 15 April 1937. voor verkregen gunst na No veen der 3 Weesgegroeten. N. N. te V. Algemeene Ledenvergadering Maandag 19 April 's avonds half 8 bij MART. JANSSEN te Merselo. 16 Het Bestuur. Landbouwbond Venray. Zondag 18 April voorm. van 11 tot 12 uur, in de zaal van Arts te Merselo. Zaterdag 24 April 's avonds van 8 tol 9 uur bij H. Verheijen te Oostrum. g De premie bedraagt 1 pet. gemalen of ongemalen vanaf 35 ct. per pond HOFSTRAAT 8 15 Depot van Hobbels Zaden. In voorraad Tuin- en Landbouwzaden Nachtegaal. Prachtsorteering vindt U bij Th. Pouwels HOFSTRAAT 8. 19 Alles wordt thuis bezorgd. Laagste prijzen. Bezoekt onze magazijnen. Vooruit met de geit 1 Als lidmaatschap 25 ct. Bokking voor niks. Ook aan huis. Een prachtsorteering aan de laagste prijzen vindt U bij Hofstraat 8. Telef. 64 Gt>iagd voor tey een Kapp^er' J. In de jschoo direct te aa^en. Te bevrasujolkwf klein prij indi (uitraapsel) da A 45 a f3.-. Anlenni: 70, Leunen-Stej Roode Star a f75 p voorgtktyen L Backupsjonsv HliOP 10 plm bijenwlk Franssen.JrJndei TE DC te velde gaijc, I 100 kg., geit,8 A Kleine pufvoo Eersteling! poo len en Rocdeitai Mange Koele Eerstelingnjede; len ongepriliil.- Jac. Jaccbdune 8 weken out,» h kerngezond. Tevens teltigoi G. van LetlaLet TED( zware vech met ruim kg. G. Wismaners et e»art P. Wismins, set TIE ID< een goed erl 1 Wed. L. vJlil, A 52. M. Aerts, Mèloi M 3. TE ID gedenatureerd,! 1. G. In '1 HulStii Th. Camps, feci renbond Oosti*. TED( a f 1.00 ||1 Kind. LoonetOr TE Dl groolipa en partij fijne dat eetaardp Wed. P. J. <nt TE Dl 6wess leverbaar 23 Janssen-Versli>,

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2