Het Paaschfeest Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Juist bij gelegenheden JOH. JEUKEN-POUWELS PAREL DER PEEL Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 27 Maart 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 13 Onze Karnemelk en Karnemelkspap een heerlijk en voortref felijk voedsel voor jong en oud. Coöp. Zuivelfabriek „VENRAY" PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS1 tot 8 regels 60 ct. per regel 71/, ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY I ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct. Telefoon 51 Giro 150652 Buiten Venray p. kwartaal 75 ct. Afz. nummers 5 cent. een frissche drank, een gevraagde lekkernij, een zeer voedzaam product, overal verkrijgbaar. De verrijzenis van den Gekruiste uit 't graf is 't zinnebeeld der geestelijke verrijzenis uit de zonde. Een heilig, zalig Paaschfeest is de blijde groet, dien wij heden onzen lezers toeroepenmoge deze groet in vele blijde en ge lukkige harten weerklank vinden. Alleluja, Hij is verrezen, is het blijde lied, dat door de ge welven der kerken weergalmt op alle plaatsen, waar de Verrezene gekend en aangebeden wordt. De natuur zelf begint hare ver rijzenis uit haren schijnbaren dood en stemt in met de vreugde, die duizenden en millioenen Christenen op dezen dag ver blijdt. Met hen willen we ons heden wenden tot den stichter van het Paaschfeest, den oor sprong van ons gefuk. „Wij willen niet, dat deze over ons heersche," zoo had het blinde jodenvolk gezworen tegen zijn Koning en Verlosser, en reeds drie dagen lag de Gekruiste be graven in zijn grafmet een zwaren steen was het gesloten en door een wacht van soldaten bewaakt. De joodsche vijanden hadden hun rol afgespeeld en hun werk was voltooid: Jezus, dien zij zoozeer gevreesd hadden war onschadelijk gemaakt en zij schenen nu te mogen rusten. Doch zietreeds vroeg in den morgen van den derden dag stormen soldaten, bleek van schrik en ontsteltenis, de stad binnen, 't zijn de wachters van 't graf: zij spoedden zich naar 't huis des hoogepriesters en ze roepen hem dit schrikwoord toe: „Hij is verrezen.... de Ge kruiste Dat woord gaat als een vuur rond door de stad en 't jood sche volk, door angst en schrik bevangen, ijlt de poorten uit naar 't graf, maar 't graf is ledig. Ook Petrus en Johannes op hun beurt spoeden zich naar 't graf huns Meesters en een on beschrijfelijke vreugde maakt zich van hen meester, want Hij is opgestaan zooals Hij voorspeld had. Hij is verrezenvoorwaar een blijde tijding voor de leerlingen van den Gekruiste. Kent gij ze nog, de Apostelen? Zij, eerst zoo bevreesd en zwak, zij, die bij dèn dood van Jezus gevlucht waren, trekken nu uit, om de tijding der Verrijzenis door geheel Palestina rond te dragen; zij verspreidden zich om naar alle hoeken der wereld om den Verrezene te gaan verkondi gen, zij vreezen geen kerker, geen foltering, geen zwaard, maar ze sterven blijmoedig voor hun ver rezen Meester. Hij is verrezenVreeselijke schrikwekkende tijding voor de vijanden van den Verrezene Het heidendom siddert; de stad Rome, de zetel der afgoden, schrikt en beeft, en de Romein- sche keizers wedijverden onder elkander, om door gruwzame folteringen en bloedverlies het geloof in den Verrezene te on derdrukken. Niemand wordt ontzien, geen ouderdom, geen stand, geen waardigheid. Nu eens zijn het eerbiedwaardige bisschoppen en priesters, die den marteldood tegemoet snellen, dan eens zijn het zwakke maagden, die bid dende voor hun beulen het schavot beklimmen om hun leven te geven voor den Verrezene. Hier zijn 't moeders, die haar natuurliefde onderdrukken, om haar kinderen tot 't ondergaan der hevigste pijnen aan te moe digen, daar zijn't jongelingen, die de woede der wilde dieren trotseeren, om getuigenis af te leggen van het geloof in den Verrezene. Drie volle eeuwen duurde de vervolging tegen den Verrezene met helsche woede voort, totdat eindelijk de vervolgers met Ju- liaan den afvallige moesten uit roepen: „Galileër, gij hebt over wonnen Hij is verrezen Nog ieder jaar klinkt datzelfde woord van 't eene einde der aarde tot het andere en de Bruid van den Verrezene, de H. Kerk, verheft nog altijd zegevierend de banier der verrijzenis. En hare missionarissen trekken uit met heldenmoed, om dat woord rond te diagen door de heele wereld en den Verrezene te verkondigen aan onbekende en wilde volkeren, doorkruisen de dorre woestijnen en dringen door tot in de diepste wouden. Maar dat vreeselijke woord: „Hij is verrezen", klinkt telken jare ook den vijand als een schrikwoord in de ooren. Ook het moderne heidendom siddert en de ongeloovige siddert en de ongeloovige bende knarst van haat en woede op de tanden, wijl de Verrezene nog steeds zoo vele vereerders en aanbidders telt. Ook nu nog wedijveren de vijanden der Kerk en het onge loof onder elkander, om door een geraffineerde niet openlijke Kerkvervolging, het geloof in den Verrezene te onderdrukken en uit te roeien. We denken daarbij aan Rus land, Mexico, Spanje en Duitsch- land. Zoo duurt ook nu de vervol ging tegen den Verrezene steeds voort, maar hoe fel de haat der vijanden ook moge worden, Hij is verrezen en Hij sterft niet meer; Hij leeft en zal blijven voortleven in Zijn Kerk tot den laatste der dagen. Hij is verrezenDat woord weerklinkt ook jaarlijks blijde in 't hart van menig Christen, waar Jezus door de zonde in begraven lag. De verrijzenis van den Ge kruisigde uit 't graf is het zinne beeld der geestelijke verrijzenis uit de zonde; daarop roept ook in deze dagen van het Paasch feest de H. Kerk hare kinderen op, om door een goede biecht en waardige H. Communie zich met Jezus te verzoenen en te vereenigen. Door de H. Absolutie in het sacrament der biecht wordt de zonde in 't hart van denmensch gedelgd en vernietigd, de sla venketen van den satan wordt verbroken, het juk van den dui vel afgeworpen en Jezus is in dat hart verrezen, om plaats te nemen op den troon, die Hem alleen moest toebehooren. Ziedaar de oorzaak van de groote vreugde en van dat her haalde, blijde Alleluja, zoo dik wijls ons de wisseling des jaars den dag der Verrijzenis in het geheugen terugroept. Wel hem, die naar 'I beeld van den verrezen Verlosser, op staat uit den dood der zonde en leeft, om nimmermeer te sterven; hij zal eens het eeuwige blijde Alleluja zingen in het hemelsch Jerusalem. Toenemend ongeloof in Duitschland. Duitschland's banvonnis. Eindelgk, na een bijna eindeloos geduld, is het er dan van moeten komen: Z. H. de Paus heeft den handschoen opgenomen, die de bruine machthebbers van Duitschland den Paus al herhaaldelijk op een uitda gende wijze hadden toegeworpen en voor het forum van geheel de be schaafde wereld het Duitsche nazi bewind het brandmerk op het hoofd gedrukt van woordbreuk en trac- taatschending. En zoo groot is nog wel steeds de moreele en geestelijke invloed van den Paus, dat een land en een volk, dat een dergelijk banvonnis in ontvangst heeft te nemen, in hooge mate geblameerd is. De klap van 's Pausen veroor deeling is dan ook wel scherp aan gekomen in Berlijn, getuige de ver warring, die daar merkbaar werd en welke daad baar hoogtepunt vond in een artikel van Rosenberg in het officieele Duitsche hoofdorgaan, de „Völkische Beobachter", waarin we konden vernemen, wat men te ver staan heeft onder een nieuwe Duit sche begrip van „trouw" en „eer lijkheid". Die verklaring komt eenvoudig neer op een volslagen failliet van het rechtsbegrip in het Derde Rijk. Wat toch schreef Rosenberg als een antwoord op de Pauselijke be schuldigingen Duitsche trouw, zoo schrijft de heer Rosenberg, beteekent niet eeuwig trouw aan een gegeven woord, een gesloten verdrag, maar slechts trouw aan de belangen van Duitschland. Het belang van den Staat, van het Duitsche volk prevaleert boven alles en als dit eischt een schending van een gegeven woord, dan doen wij nationaal-socialisten dit, want het belang van het vaderland gaat bij ons boven alles. Dat is cynisch gezegd, dat is een brutale ontkenning van alle rechts regels, waarop de internationale samenwerking der volkeren is ge grondvest, het is een vertrapping van alle rechtsnormen onder be schaafde eerlijke menschen en maakt alle vertrouwelijke samenwerking ónmogelijk, maar 't is de conse quentie van de afschuwelijke staats leer van het nationaal-socialisme. Het nationaal-socialisme, dat zich ook aandient als een wereldbeschou wing en waarbij God en Godsdienst, reebt en eerlijkheid ondergeschikt worden gemaakt aan belang van eigen vaderland, zooals de natio- naal-socialist die ziet. Ziehier de afschuwelijkheid van het nationaal-socialisme ten voeten uit. Niets is heilig meer, niets heeft bindende kracht; wat de nationaal socialist eenzijdig uitmaakt aan het belang van eigen vaderland, is het hoogste recht. Op die wijze bant de nationaal- socialist zich zelf uit de gemeen schap, want bij zulke opvattingenis een samenleving met hem in goede trouw niet meer mogelijk. Begrijpelijk is het dan ook, dat de Zondag in alle Duitsche kerken voorgelezen Pauselijke encycliek zich niet alleen richt tegen deze recht- schendingen door 't nat.-soc„ maar ook de levensbeschouwing van het nationaal-socialisme, welke momen teel in Duitschland is aanvaard, scherp onder de loupe neemt en krachtig veroordeelt. Want daar in deze onchristelijke heidensche staats leer, zooals de Paus nadrukkelijk constateert, ligt de oorzaak van de schendingen van het concordaat met den H. Stoel gesloten. Na de vorige week de grondbe ginselen en de levensbeschouwing van het Communisme scherp ver oordeeld te hebben, heeft de Paus nu precies hetzelfde gedaan met het nationaal-socialisme, beiden zijn lood om ijzer, beiden zijn af schuwelijk en onchristelijk in hun consequenties en waar deze be ginselen heerschen, gaat de chris telijke beschaving ten onder. Een van de Engelsche hoofdorga nen schreef naar aanleiding van Rosenberg's artikel De schaamtelooze theorie van het berucht vodje papier herleeft in Duitschland. Zooals de Engelsche pers terecht constateert, is deze schending van een gegeven woord in Duitschland niet nieuw. Duitschland had in 1914 de neutraliteit van België ook ge waarborgd en plechtig door zijn handteekening bekrachtigd. Toch vielen de Duitsche troepen op 4 Aug. 1914 België binnen en schonden de door hun plechtig be loofde neutraliteit. Rijkskanselier von Betbmann Hollweg verdedigde toen deze schending met een beroep op ,Not kennt kein Gebot" waarmee het door den keizer geteekende ver drag tot een waardeloos vodje pa pier werd gedegradeerd. Het beroep op het noodweer was bovendien een armzalige uitvlucht, want uit de mémoires van von Moltke bleek later, dat de inval in België reeds in 1909 door de Duitsche generalen staf onder leiding van Graaf von Schlie- fen tot in details was uitgewerkt en in 1909 kon men toch niet weteD, dat Frankrijk het eerst de Belgische neutraliteit in Aug. 1914 zou schen den! Trouwens, dit beroep op Frank rijk is nooit door de feiten gestaafd geworden. Men breekt echter nu een gegeven woord en schendt een plech tig geteekend verdrag nog veel bru taler dan in 1914. Het Pauselijk document zal zgn uitwerking zeker niet missen. Mis schien zal het voor de Duitsche katholieken een sein zijn voor nog meer biltere vervolgingen om des geloofs wille. Maar beter een open lijke en duidelijke strjjd dan een huichelachtige vrede, die voor het geloofsleven in Duitschland erger was, dan welke openlijke kerkver volging ook. Intusschen, het wereldgeweten is door deze aanklacht van den Paus wakker geroepen en ook voor ons land zal dit document, zeker onder het geloovige Nederlandsche volk, de genadeslag worden voor de heillooze en anti-christelijke Mussert-beweging TOENEMEND ONGELOOF IN DUITSCHLAND. Dat onder invloed van de propa ganda van het modern heidendom in Duitschland het ongeloof hand over hand toeneemt, blijkt ook uit de geweldige afname van het getal Protestantsche studenten, die theo logie studeeren. In 1933—1934 was dit aantal 6641 het volgende jaar 5356 en in 1935 1936 was het getal reeds terugge- loopen tot 4112. Bij deze cijfers teekent de Msb. aan, dat weldra vele Protestantsche parochies niet meer over een dominéé zullen kunnen beschikken. ITALIAANSCH-ENGELSCHE SPANNING. Vrij plotseling, maar toch weer niet onverwacht, is een sterke Itali- aansch-Engelsche spanning ontstaan, welke niet vreemd zal zijn aan den eenigszins bespoedigenden terugkeer van Mnssolini uit Lybië. Het lijdt geen twijfel, dat de Engelschen zich bedreigd gevoelen en daartoe hebben ze reden. Mussolini heeft in Lybië zich op geworpen als beschermer der Muzel mannen hij heeft gelonkt naar Egypte en zich vleiend geuit aan het adres der Joden in Palestina, kortom hij heeft als vriend en be schermer geposeerd van al de vol ken, die Engeland langs zgn weg naar het Oosten heeft wonen. Hij heeft voorts Italiaansche legers doen afzetten in Spanje om daar een met Italië bevriende en samen werkende regeering te vestigen. En de Spaansche nationalisten beheer- schen op het oogenblik de Straat van Gibraltar, alsof er geen Enge land meer bestaat, dat daar de sleutels van de Middellandsche Zee in banden meent te hebben. Het is inderdaad duidelijk, dat Italië de Engelsche suprematie in de Middellandsche Zee zoekt te vernie tigen en den weg van Engeland naar het Oosten probeert af te snijden. FRANKRIJK DREIGT ITALIë. De Fransche minister van buiten- landsche zaken, Delbos, heeft den Britschen en den Duitschen gezant te Parijs medegedeeld, dat Frankrgk bij den Volkenbond een vloot-actie tegen Italië zou voorstellen, indien nog meer Italiaansche vrijwilligers naar Spanje zullen worden gezon den. VLIEGTUIG VERPLETTERD. In Frankrgk is een Engelsch watervliegtuig, doordat het in een sneeuwstorm terecht kwam, tegen een berghelling gebotst. Er zijn eenige dooden. AUTOBUS IN BRAND. Een autobus, die te Salem (Illinois) in botsing was gekomen met het metselwerk van een brug, is omge slagen en in brand geraakt. Achttien inzittenden zijn daarbij om het leven gekomen; vgf men schen werden ernstig gewond. ARBEID VOOR DUIZENDEN DE ZUIDERZEE-WERKEN. Wellicht nergens ter wereld is zulk een omvangrijk en grootsch openbaar werk in uitvoering als in ons eigen land pij de drooglegging van de Zuiderzee. Niets spreekt in dit opzicht zoo duidelijk als de cijfers. De Zuiderzee wordt in etappen drooggelegd. Er komen vier polders, die samen een grond-aanwinst oren- gen van 200.000 H.A., een oppervlakte zoo groot als de provincie Zeeland. De. Wieringermeer is 20.000 H.A. grootde Z.W.-polder 56.000 en de Z.O.-polder 95.000 H.A. Geschat wordt, dat 25.000 men schen zich in de drooggelegde polders blijvend zullen vestigen. Thans is de Noord-Oost-polder aan de beurt voor drooglegging. Dit werk omvat De ringdijk van Lemmer, Urk, Kadoelen en het randkanaal van Kadoelen naar Blokzijlkosten f 57.000.000. Stoomgemalen en schut sluizen f 5 000.000. Kunstwerken in den polder f 25.000.000. Ontwaterings- werken f 16.000.000. Dorpsaanleg en stichting van boerderijen f 11.000.000. Exploitatie tot tijdstip van uitgifte f 36.000.000. Het aanleggen van den ringdijk zal vier jaar durenin 1941 zal de polder drooggemalen worden in 1943 zal het in cultuur brengen beginnen; in 1951 zal de polder geheel klaar zijn. Verwacht wordt, dat 500 tot 2000 arbeiders directe werkgelegenheid aan den polder zullen krijgenaan industrie werkgelegenheid zal een even groot aantal werk vinden. De totale loonpost wordt op wordt geen gebrek vergeven. Uw gelegenheidskleeding moet daarom extra verzorgd worden Uw zwart fantasie costuum, Jacquet costuum (Trouwcostuum) of Smoking kunt U dan ook het beste bestellen bij U is dan op en top gekleed. Langstraat la (Het huis met de trapjes) Teief. 162 f 66.000.000 geraamdde eerste jaren echter 5 k 6 millioen per jaar Dit jaar wordt 5 millioen verloond. WAT DE WARENKEURINGS- DIENST DOET. De keurmeesters van den keurings dienst van waren hebben in Februari 11.637 inspecties gehouden in winkels, magazijnen, op markten en bij rond rijdende wagens. Daarbij hebben zij 77 partgen „waren" die in ondeug delijken toestand verkeerden, aan de consumptie onttrokken, waaronder 17.000 sinaasappels, 6788 mandarijn tjes, 97 K.G. koek en banket, 296 K.G. koolvisch, 4055 K.G. cocos- schaafsel, 200 K.G. gedroogde appelen, 13000 gezoute haringen, 112 gemari neerde haringen en 120 versche bok kingen. Van de 5730 brooden, die gewogen werden bleken er 1138 te licht te zijn. Onder de 2142 in het labora torium onderzochte monsters melk waren er 16, waaraan water was toegevoegd, terwijl aan 32 vermoede lijk vet was onttrokken. Op grond van geconstateerde mis standen werden 262 schriftelijke waarschuwingen verzonden en 53 processenverbaal opgemaakt. Wegens het in voorraad hebben van brood met te weinig droge stof, z.g. te licht brood, werden vijf bak kers door den kantonrechter veroor deeld. DE APPELTJES VAN ORANJE. Ook de sinaasappelhandel bloeit weer op, dank zij vooral de bescher ming van Nederlandsche schepen, welke op Spanje varen, door onze oorlogsschepen verleend. Om de duurte dezer zuidvruchten te druk ken, heeft de regeering de invoer rechten verminderd. De Spaansche nationalisten heb ben weer een Nederlandsche vracht vaarder, de „Silene" van de Ned. Ind. Tankb. Mij., in de Straat van Gibraltar aangehouden, maar H. M. „Hertog Hendrik" schoot te hulp en daarop deinsden de Span jolen af. De mannen van Franco schijnen overigens niet ingenomen met deze activiteit der Nederlandsche oorlogs bodems. De autoriteiten van Spaansch Marokko hebben er den JNederland- scben gezant op gewezen, dat de activiteit van de „Hertog Hendrik" moeilijkheden zou kunnen opleveren, met name indien de Nederlandsche oorlogsbodem bescherming zou ver- leenen aan schepen van welke be kend is, dat zij zich met oorlogs- vervoer bezighouden. De Nederlandsche regeering heeft onmiddellijk aan den gezant te Tanger medegedeeld, dat de „Hertog Hendrik" van den aanvang af de instructie had geen schepen be scherming te verleenen, die wapenen munitie of vrijwilligers naar Spanje vervoeren. De gezant bracht deze mede- deeling van de regeering nogmaals ter kennis van den commandant van da „Hertog Hendrik". Naar het thans heet, heeft dit „een vrij prettigen indruk" gemaakt op den plaats vervangenden Hoogen Com missaris van Spaansch-Marokko. GESLOTEN VISQHTIJD. De minister van Landbouw en Vis- scherrj heeft bepaald, dat dit jaar op 15 April zullen ingaan: A. De gesloten tijd voor barbeel, blankvoorn, brasem, karper, kolbiel, meun, ruischvoorn, serpeling, sneep, snoekbaars, winde en zeelt; B. De gesloten tijd voor het vis- schen met eenig vischtuig in de Zuid-Hollandsche stroomen met het spieringdrijfnet, de vischzegen. den hengel, het schutwant met een maas- wijdte kleiner dan 80 m.m. wargarens met een maaswijdte kleiner dan 75 m.m. VOORONTWERP LAND- BOUW-ORDENINGSWET. De minister van Landbouw en Vis- scherij heeft een voorontwerp Land- bouw-ordeningswet gereed gemaakt. Het ontwerp is voor advies gezonden naar de leden van de Centrale Com missie en den Economischen Raad. EEN VERDIENDE ONDER SCHEIDING. Met genoegen maken we melding van een scboone geste der regeering ten aanzien van een dapperen land genoot. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft bepaald, dat aan de na bestaanden van wijlen M. J, Uyter- merk, radiotelegrafist van het s.s. „Van der Wrjck" zal worden uitge reikt de gouden eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift, wegens de door wglen M. J. Uytermerk met verlies van eigen leven verrichte pogingen tot redding van de opva renden bij het vergaan van de „Van der Wijck" op de Noordkust van Java, op 20 October 1936. HET OUDROEST-TEEKEN. We hebben het al eens meer ge zegd: de teekenen van opleving zijn vele. Een dezer is de geweldige oud- roest-conjunctuur. De oorlogsvoor bereidingen in de wereld hebben oude fietsen, potten en pannen, kachels en pijpen, tot waardevolle artikelen ge maakt waarin heel wat wordt omge zet. Velen verdienen een daggeldje met het afzoeken van stortplaatsen en vuilnisemmers, ja met het af- dreggen van plassen, kanalen en grachten. Alle oude rommel, ook andere dan ijzeren artikelen, wordt goed betaald op het oogenblik zelfs het oude papier steeg in korten tijd tot het drievoudige van zijn waarde voorheen. Uit tal van plaatsen komen echter berichten, dat de politie heel wat last van een en ander ondervind, doordat de grenzen van het mijn en dijn vervlakken. In Den Haag zgn den laatsten tijd verschillende looddiefstallen aange geven bij de politie. In de gemeente Wassenaar heeft men op het politie bureau, nadat enkele diefstallen waren opgelost en de daders ge arresteerd, een complete uitdragerij kunnen oprichten van de gestolen zinken buizen, ijzeren lorrie's, draineerbuizen, tot zelfs een gede- monteerden auto toe. In aanbouw zijnde en nieuwe villa's mochten zich in de bijzondere aan-, dacht van het langvingerige gilde verheugen. Het wordt dus zaak om weer wat betere plaatsen te gaan inruimen voor de berging van artikelen, welke men sedert jaren gerust buiten kon laten staan, omdat ze „de moeite van het meenemen niet waard" werden geacht. DE BENZINE-PRIJS WEER VERHOOGD. De benzine-maatschappgen Shell, Standard, Texaco en Sinfina deelen mede, dat de in Nederland geldende benzineprijzen (met inbegrip van bijna 8 cent per liter belasting) als gevolg van de voortgaande sterke stijging van de wereldmarkt en van de zeetankvrachten onmogelijk lan ger op het huidige zeer lage niveau te handhaven zgn. Genoemde maatschappijen hebben dan ook met ingang van 25 Maart de prijzen algemeen met 1 cent per liter verhoogd. VENRAY, 27 Maart 1937. Burgemeester en Wethouders van Venray, doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne ver gadering van 29 December 1936 is vastgesteld de volgende verordening: VERORDENING OP DE HEFFING VAN OPCENTEN OP DE HOOFD SOM VAN DE PERSONEELE BE LASTING IN DE GEMEENTE VENRAY. Artikel 1. Er worden ten behoeve der ge meente geheven 120 opcenten op de hoofdsom van de personeele belas ting. Artikel 2. Deze verordening treedt in werking met 1 Januari 1937. Alsdan vervalt de thans geldende verordening op de heffing van opcenten op de hoofd som der personeele belasting in de gemeente Venray, behoudens voor wat betreft aanslagen over 1936 of een vroeger belastingjaar. Zijnde deze verordening goedge keurd bij Koninklijk Besluit van 27 Februari 1937, Nr. 25. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 22 Maart 1937. Burgemeester en Wethouders voornd. G. H. HOUBEN l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. OPLICHTER VEROORDEELD. Dinsdag veroordeelde de Recht bank te Roermond den in het Huis van Bewaring aldaar gedetineerde

Peel en Maas | 1937 | | pagina 1