Losse opmerkingen De nood der kippenhouders. Provinciaal Nieuws PUROL Gemengde Berichten Limburgsche veilingen en andere moeten verzamelen, daarvoor heeft ze overleg moeten plegen met min of meer officieele instellingen op 't gebied van groenten- en fruitteelt in Nederland. Maar voor die moeite heeft ze zeker den dank verdiend van alle Limburgsche groentetelers in 't bijzonder, wie dan ook ten zeerste wordt aangeraden, van dit rapport kennis te nemen. En we meenen, dat het nuttig kan zijn, het voornaamste er uit te dezer plaatse bekend te maken. GRONDSLAG VAN HET RAPPORT. De commissie meent, zich niet te moeten laten leiden door de momen- teele steunmaatregelen der Regeering daar deze wisselvallige factoren zijn en als tijdelgke maatregelen geen gezonde basis van advies vormen. De groote moeilijkheid voor de Limburgsche telers is gelegen in den verhinderden afzet naar Duitschland. Daar in dit opzicht de vooruitzichten nog zeer donker zijn, en ook, waar Duitschland de laatste jaren de groententeelt zelf sterk ter hand heeft genomen, moet er rekening mee gehouden worden, dat men juist een beperking moet gaan zoeken in die producten, die speciaal voor de Duitsche markt geteeld worden, en naar de cultuur van andere pro ducten moet gezocht worden, die óf naar and-re landen kunnen worden geëxporteerd, óf in het binnenland of voor de fabrieken voldoenden afzet kunnen vinden. De producten, die men nu de revue laat passeeren, zijn de volgende. SPEKBOONEN. In 1935 werd in Nederland rond 5 millioen K.g. spekboonen geteeld, hiervan in Limburg rond 4 millioen, waarvan men met den afzet bijna geheel op Duitschland aangewezen is. Van de 5 millioen K.g. spekboonen in 1936 in Limburg werd ongeveer de helft doorgedraaid en de rest werd grootendeels verkocht voor een schijntje van f 3. De commissie adviseert een sterke inkrimping en stelt ter vervanging hiervoor in de plaats de stoksnijboon, die in ons gewest nog weinig wordt geteeld. Hoewel de productie hiervan in ons land het dubbele bedraagt van die der spekboonen, was de prijs toch ongeveer tweemaal zoo hoog. VROEGE WAGENAARS- BOONEN. De Vroege Wagenaarsboonen, de Wasboonen en de Rattekeutels zijn weer speciaal teelten voor de Duit sche markt, en alleen de vervroegde cultuur in kassen en bakken van Vroege Wagenaars op bescheiden schaal kan nog eenigszins loonend worden genoemd. Hiervoor stelt de commissie in de plaats de dubbele stamprinces zonder draden, die de helft meer opbrengt en zoowel ge vraagd wordt door Duitschland als in het binnenland en de fabrieken. ERWTEN. In de plaats van Wonder van Witham en Eminent en de gewone rijskrcmbek beveelt de commissie aan voor stamerwt de Venlosche lage, en voor rijserwten Haarsteeg- sche, Boordevol en Contrvenkonin- gin. De Haarsteegsche behoeft slechts rijshout van 1 M., de andere van 1.75 meter. AARDBEIEN. In Limburg wordt de aardbeien teelt maar op bescheiden schaal beoefend. De totale productie be draagt in ons land 20 millioen Kg., waarvan 13 millioen Kg. als aard- beienpulp wordt geëxporteerd, bgna geheel naar Engeland. Wegens vorstgevaar wordt hier voor de laatbloeiende soort Jucunda aanbevolen. KASSLA. De commissie meent, dat, in af wijking van de teelt om Venlo, waar de kassla pas eind December tot begin Januari gezaaid wordt, dit zooals elders gebeurt, dient te ge schieden in October in bakken, om tegen Januari in de kas te worden uitgeplant. Bovendien moet er meer zorg aan besteed worden, waarvoor eenige nuttige wenken worden ge geven. GOED ZAAD. Met nadruk wijst de commissie er telkens op, dat, om teleurstellng te voorkomen, er moet gezorgd worden voor prima zaad, en ook moet ge streefd worden naar uniformiteit, waarom de beste weg is, dat door de veilingen de aankoop van zaad en ook het aanschaffen van geselec teerd plantgoed dient te geschieden. NUTTIGE WENKEN OPVOLGEN. Den groententelers kan niet genoeg op het hart gedrukt worden, het zeer bevattelijke rapport nauwkeurig te bestudeeren en zich de aange geven wenken, ten nutte te maken. Zeker zullen hiermee de moeilijk heden niet radicaal worden opgelost, maar het is toch noodzakelijk, alle krachten in te spannen om zich aan de gewijzigde omstandigheden aan te passen en zich via de veilingen te voorzien van geschikt zaaizaad en plantgoed. N.K. J. H. DELHOOFEN. ECONOMISCH VOEDEREN. Wij lazen ergens een verslag van een lezing van den rg'ksveeteeltcon- sulent voor Noord-Holland, Ir. L. de Vries, over voederrantsoenen. Daarin kwamen een paar opmerkingen voor, die waard zijn dat meerdere boeren ze vernemen. Zoo werd opgemerkt, dat de voe ding zóó dient te zijn, dat met een minimum van uitgaven een maximum resultaat wordt bereikt. Dit kan, zoo luidde het verslag verder o.m. be reikt worden door eiwitrijk gras tot hooi en koolvoer te verwerken. En ten derde werd opgemerkt, dat vroeg tijdig maaien de kwaliteit van het voeder zeer gunstig beinvloedt. Dit zijn opmerkingen, die iedere boer ter harte moet nemen. Eiwit blijft nog altijd een der duurste voe- derbestanddeelen. Hoe meer men zelf ervan verbouwt, hoe voordeeli- ger het is omdat men dan minder krachtvoeder behoeft bij te koopen. Jong gemaaid gras bevat veel meer eiwit dan als het ouder ge maaid wordt. Vandaar de raad om vroeg te maaien. Vroeg maaien wil ook zeggen, meerdere malen maaien of weiden. Als men dan ook nog het zoo nuttig omweidsysteem toepast, waardoor de koeien in de weidetijd ook eiwitrgk gras krijgen, dan pro duceert het land het meest en het goedkoopst. Maar het land moet het ook kun nen produceeren. Voor eiwit is stik stof onontbeerlijk. Thans kan men de stikstofvoorraad van een goede eiwitproductie aan den bodem geven. Men doet dit het meest rationeel, wanneer men gebruik maakt van de overbekende meststoffen, kalksal- peter of (en) kalk-ammonsalpeter. Vele proeven hebben doen zien, dat als men in het voorjaar geeft 250 kg. kalksalpeter of 200 tot 399 kg. kalk-ammonsalpeter of eenzelfde hoeveelheid zwavelzure ammoniak, men een goede en eiwitrijke oogst krygt. In de Tweede Kamer hield de heer v.d. Sluis een interpellatie over het landbouwcrisisbeleid van de regee ring met betrekking tot de nood toestand in het pluimveebedrijf. Spreker wees op de groote betee- kenis van het pluimveebedrijf en juichte de verschillende verbeterin gen ten behoeve van de pluimvee teelt toe, maar het groote bezwaar, waardoor de pluimveeteelt thans gedrukt wordt, is de monopoliehef fing op de granen. De voederprijzen zijn dientengevolge sterk gestegen, mais en gerst o.m. met 22y, en 20 pet., terwijl de stg'ging der eierprijzen daarmede geen gelgken tred houdt. Daardoor is een wanverhouding ont staan. Volgens spr. is de eenige oplossing dat de pluimveehouders verlost worden van de graanheffing en mo- nopolievrg" graan krijgen. Dan ver valt ook de restitutieregeling en zijn we van de automatische optrekkerij gelukkig af. De minister zal mis schien zeggen niet over de noodige gelden te beschikken, maar spr. herinnerde aan het bestaan van den z.g. „kippenpot", bestaande uit de opbrengst van de heffing op eieren, en uit niet uitgekeerde restitutie. Waar is die pot en wat zit erin De minister helpe dezen zoo be langrijken tak van volkswelvaart en drijve geen groote groep van nijvere werkers tot wanhoop. De Minister van Landbouw, de heer Deckers, erkende de groote beteekenis der pluimveeteelt voor de verschillende streken van Neder land en dat de kippenhouders het moeilyk hebben. Hij zint dan ook al eenigen tijd op een middel om dit bedrijf tegemoet te komen. Maar hoe en wanneer, dat kon de be windsman niet zeggen. Dat de hulp zal bestaan in afschaffing van de monopolierechten op voedergranen. is weinig waarschijnlgk te achten. Want de minister geloofde, dat deze hulp niet zou baten. En met Zijne Excellentie waren vrijwel alle afgevaardigden, die dezen middag over de pluimveehouderij het woord hebben gevoerd, het eens, dat dit middel niet het gewenschte re sultaat zou brengen. Wat het z.g. „kippenpotje" betreft, waarnaar meerdere sprekers vroegen Z.Exc. had geen bezwaar mee te deelen, dat genoemd potje ongeveer f 3 millioen gulden bevat en momenteel wordt gebruikt voor steun aan fokkerijen en hulp aan exporteurs, aangezien zg soms maan den op hun geld voor leveringen aan het buitenland moeten wachten. Niettemin bleef de heer v.d. Sluis op zijn standpunt staaö en diende om eenigen aandrang op den Minister uit te oefenen een motie in, waarin de Kamer zich uitspreekt voor afschaffing of rechtstreeksche restitutie der monopolieheffing op graan ten behoeve der pluimvee houders. of steunverleening aan pluimveehouders uit het Landbouw crisisfonds. Minister Deckers herbaalde, dat hij bezig is te onderzoeken, welke maatregelen hij voor de pluimvee houders kan treffen. Hg hoopte, dat de moeilijkheden tijdelijk zullen zgn. Zelfs als dat het geval is, zou spr. nagaan, hoe hij de pluimveehouders over de moeilijkheden kan heen helpen. De Kamer moet spr. echter ten goede houden, dat hn, terwijl hij bezig is te studeeren, niet kan zeg gen, tot welke besluiten hg zal ko men. De motie is daarom echter volkomen overbodig. Toch heeft Minister Deckers het pleit verloren, want in de zitting van Vrqdag werd de motie v.d. Sluis met 4029 stemmen aangeno- med. Voor stemden de vrijzinnig democraten, sociaal-democraten, staatk. gereformeerden en de heeren Duys (partijloos) en Arts (kath. dem.) Het blijft nu de vraag of de Mi nister zich aan deze motie zal storen of dat hij gewoon met zijn studie door zal gaan en... de motie een voudig naast zich neerleggen. VENRAY, 27 Febr. 1937. RAADSVERGADERING. Gistermiddag om half 4 hield de Gemeenteraad van Venray een open bare vergadering, waarin de navol gende punten behandeld werden 1. Vaststelling der notulen der vergaderingen van 5 December en 29 December 1936. 2. Vaststelling der voorloopige vergoedingen der bijzondere lagere scholen overeenkomstig artikel 101 der L.O. Wet 1920. 3. Aanbieding verslag commissie tot wering van schoolverzuim. 4. Voorstel van B. en W. tot wij ziging der algemeene politieveror dening Venray. 5. Ingekomen schrijven van Ged. Staten van Limburg, betreffende in- gezoD den capitulanten-verordening. 6. Ingekomen schrijven van Ged. Staten van Limburg, betreffende in gezonden wijziging der verordening op de heffing van besmettelijke ziek- tengelden. 7. Voorstel van B. en W. tot op heffing der gemeenschappelijke re geling inzake verbetering van diverse beken in Noord-Limburg ten Wes ten der Maas. 8. Ingekomen verzoek van S. H. Moorrees te Venray om de aan zgn moeder verpachte gronden aan hem in pacht te willen overdragen. 9. Voorstel van B. en W. tot be noeming leden der diverse stembu- reaux. 10. Vaststelling suppletoir kohier rioolbelasting. 11. Behandeling ingekomen recla mes tegen den aanslag in de riool belasting. 12. Verzoek van A. Kuunders om gelden beschikbaar te stellen voor verkrijging van een plaatsje inge volge de Landarbeiderswet. 13. Voorstel van B. en W. tot wijziging der regeling betreffende de Venraysche markten. 14. Voorstellen van B. en W. in verband met mogelijke conversie van geldleeningen. 15. Ingekomen stukken en mede- deelingen. MARIA-FEESTEN TE VENRAY. Gedurende de a.s. week zal door de leden der versieringscommissie in de verschillende wijken der pa rochie Venray een collecte langs de huizen worden gehouden voor de versiering der straten en van het feesterrein, bg gelegenheid van de hier te houden Mariafeesten in de maand Mei a.s. Wij bevelen deze collecte ten zeerste aan en vertrouwen, dat de versieringscommissie in staat wordt gesteld een prachtige straatversiering daar te stellen, Venray voor dit groot feest waardig GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Op 19 April a.s. hopen de echte lieden Martinus Claassen en Geer- truida Heurkens, wonende aan den Oude Oostrumsche weg alhier den dag te herdenken waarop zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Deze dag zal niet onopgemerkt voorbij gaan. KIEZERSLIJST. Op de vastgestelde kiezerslijst voor de gemeente Venray komen voor 5293 stemgerechtigden voorde Tweede Kamer5229 voor de Prov. Staten en 5134 voor den Gemeenteraad. WAT WAS DE BEDOELING Langs den weg VenrayDeurne was een dood kalf gedeponeerd, wachtende op den bekenden wagen van Son ter ophaling. Het doode dier trok onwillekeurig de aandacht van een voorbijfietsenden koopman uit Helmond, welke vrg spoedig begon met het dier van zgn huid te ontdoen. Werkzaam zijnde landbou wers op den akker bemerkten zulks en waarschuwden de politie doch waarschijnlijk kreeg ook onze vrien delijke koopman achterdocht en liet zijn werk halverwege in den steek. Gemeente-politie wist echter nog den dader te pakken en maakte van een en ander procesverbaal op, „DE KODDIGE AVONTUREN VAN BOFFIE" is de titel van een verbazend aardige uitgave, die ieder kind graag in bezit zal hebben. In geestigen en kinderlijken vorm geeft dit boekje de gebeurtenissen en avonturen weer van „Boffie Heijn's Koffie", die in zoo'n korten tijd bij jong en oud, door geheel Nederland zoo populair is geworden. Eigenlijk heet Boffie, Henkie de Bok. die reeds vanaf zijn derde jaar geregeld bofte en daardoor van z'n vader de naam van „Boffie" kreeg. Wat een bof toen hij in betrekking kwam bij Albert Heijn, want vanaf dien tijd begonnen de groote avon turen van Boffie. Onze jeugd lacht gaarne en daar om zullen de vele avonturen, die Boffie beleefde, wanneer hij o.m. een zwemwedstrijd, een trouwstoet en een militaire wandeling verstoort, hun doen schaterlachen. Het boekje bevat vele leuke pen- teekeningen, de 16 bekende teeke- ningen in fraaie origineele kleuren uitgevoerd en de muziek en tekst van het Boffielied. Druk en uitvoer ing getuigen van smaak en soliditeit. Ongetwijfeld zal dit keurig uitge voerd boekje in hooge mate de be langstelling trekken van de jeugd. Het is verkrijgbaar gesteld voor de prijs van 25 ct. in alle Albert Heijn's Filialen. DOODELIJK AUTO-ONGELUK TE LANAKEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks half twee, geraak te een Nederlandsche auto op den weg te Tournebride, ter hoogte van het café op den hoek nabg den oprit der brug tusschen de spoorlijn, waarbij de wagen omsloeg en een der vier inzittenden, zekere Jos. Trynes uit Venray zoodanig verwond werd, dat hij kort na het ongeluk overleed. Twee der inzittenden, Alf. Winters en P. Siebers, beiden uit Venray, liepen lichte verwondingen op, terwgl de vierde inzittende, Jac. Trynes uit Maastricht, ongedeerd bleef. De toedracht van het ernstig onge luk is als volgt Een Nederlandsche auto kwam omstreeks half twee uit de richting Mechelen, blijkbaar door te groote vaart en door te ver uitwijken, kwam de auto op den hoek van den weg in Tournebride nabij den oprit der brug tusschen de spoorlgn terecht en sloeg in volle vaart om. De vier inzittenden kwamen allen onder den wagen terecht. Zekere Jos. Trynes uit Venray, bleek er het ergste aan toe. Met diepe gaapwonden aan z'n achterhoofd lag hij naast den wagen. Twee anderen bleken er eveneens ernstig aan toe te zgn. Daar er geen hulp in de onmiddellijke nabgheid was, moest men zich zelf zooveel mogelgk zelf trachten te helpen. De wagen werd weer op den weg gebracht en men toog op dokters hulp uit. Ook geestelgke hulp werd gevraagd. Dr. Lejeune, die spoedig ter plaatse was kon slechts den dood van het slachtoffer vaststellen; de spoedig ter plaatse aanwezig zijnde geeste lijke diende het H. Oliesel nog toe. Het slachtoffer was een neef van den wagenbestuurder. De politie heeft na onderzoek en verhoor den wagen vrij gegeven. LUXOR THEATER. Tenors met wereldreputatie, zooals Joseph Schmidt, Jean Kiepura en Benjamin Giglie, hebben drommen bezoekers naar Luxor gevoerd en waren zeer voldaan over hun enorme prestaties. Voor deze week heeft Luxor de wereldberoemde tenor van de Fran- sche Opera, Luciën Muratore, op haar repertoire staan in de mooie film „De onbekende zanger" eender schoonste zangfilms met een zeld zaam prachtig verhaal. De koopman Ernest Mezigne, die zijn koopwaar in een dorp aan de man tracht te brengen, laat gra- mofoonplaten voor de dorpelingen spelen, teneinde deze te verkoopen. Plotseling verschijnt er een man, die als gehypnotiseerd door de muziek, de plaat stopzet en met een leven dige stem het lied beëindigt, dat door de gramofoonplaat ingezet was. Ernest begrijpt, dat hij voordeel kan trekken van de prachtige stem van den onbekende. Hij komt te weten, dat deze zanger, die zijn geheugen verloren heeft, eenige jaren geleden op zee door een visschersschuit aan boord genomen is en thans in zgn onderhoud voorziet met het vlechten van netten. Ernest wordt de vriend van den onbekende en besluit als impressario voor hem op te treden. Eenige maanden later kondigt de radio de onbekende zanger aan en de stem van deze laatste klinkt via de aether triomfantelijk in alle luid sprekers van Europa. Vele gevallen doen zich nog voor, wat echter te veel plaatsruimte zou vergen om deze te beschrijven. Wij kunnen volstaan met een bezoek aan Luxor aan te bevelen. Een tenor als deze zal niet gauw overtroffen worden. Als tweede hoofdfilm gaat hier een mooie Wild West-film met de groote Hen Maynard en zgn won derpaard Tarzan. Verkouden Kinderen? Indien Uw kinderen hoesten of ver kouden zijn, wrijf dan s avonds keel, rug en borstje in met DAMPO, dan zgn ze weer spoedig beter. Doos 30, Pot 50 ct. Bg Apoth. en Drogisten. EM.-PASTOOR J. M. SCHRAM f Te Oirlo is Vrgdagavond overleden de Zeereerw. Heer J. M. Schram, em.-pastoor van Arcen. De overledene werd geboren te Suchtelen 29 Oct. 1857, studeerde aan de seminaries van het bisdom Roermond en werd priester gewijd 10 Maart 1883. In Augustus van hetzelfde jaar volgde zijn benoeming tot prof. te Rolduc. Hg bleef daar werkzaam tot zijn benoeming als pastoor te Arcen den 25en Juni 1904. Op 1 October 1927 werd hem éer- vol ontslag verleend uit zgn pastoraat Dinsdagmorgen had onder groote belangstelling de plechtige uitvaart plaats te Oirlo. MARKTBERICHT. Aangevoerd ter veemarkt in totaal 111 stuks t.w.Dragend vee 20, Vet vee 12, Gust vee 11 Biggen 68. Handel matig, hooge prgzen. Prgzendragend vee van f 185. tot f 245.gust vee van f 140. tot f 190.vet vee 30 cent per pond levend gewicht, biggen van f 10. tot f 16.50 per stuk. SCHUTTERSBOND „VENRAY EN OMSTREKEN". Zondag 28 Februari zal bovenge noemde Bond haar jaarlijks alge meene vergadering houden te Well in café Klabbers om 2 uur. De agenda bevat een dertiental punten, o.a.verkiezing voorzitter, P. Tissen (herkiesbaar) Wgziging reglementLoterg concoursen en bespreking van dit jaar te geven Bondsfeest. H. H. J. MAAS ZESTIG JAAR. De Limburgsche auteur H. H. J. Maas, wonende te Eindhoven, werd Woensdag zestig jaar. Hg werd te Venray geboren 24 Februari 1877, was werkzaam bij het onderwgs en publiceerde in vele periodieken tal van artikelen over sociale, politieke en onderwijskundige onderwerpen. Zgn romans „Verstooteling" (1907) ,Landelgke Eenvoud" (1910) en „Het goud van de Peel" (1909) hebben veel aandacht getrokken en veel op zien gebaard in de jaren van ver schijning en kort daarna. Over de daarin blootgelegde toe standen in de Peelstreek werd zelfs in de Kamer geïnterpelleerd. Van veel lateren datum (1934) is zgn roman „Hamerslagen". GEYSTEREN. Bg genoegzame deelname zal alhier vanwege de Coop. Stoomzuivelfabriek „H. Maria" te Oostrum een melkcursus gegeven worden. Alhier bestaan ernstige plan nen om de kermis te verzetten op Pinksteren en 3 volgende dagen. Reeds is een schrgven gericht aan 't Gemeentebestuur om ook hiervan de medewerking te krijgen, 't welk ge- teekend is door bijna alle inwoners. JAARVERGADERING STIER- HOUDERIJ OVERLOON. Donderdagavond vergaderde de Stierhouderij alhier onder leiding van M. Eibers, wegens ziekte van den Voorzitter A. Goemans. M. Jans bracht een goed verzorgd jaarverslag uit. De afdeeling bestaat uit 77 leden met 308 koeien, waarvan 84 vaarzen. Er werdt een batig saldo geboekt van ruim f 450. De vereeniging heeft nog een geldelijke schuld van ruim f 100, doch hier tegenover staat dat zij nog 2 goede stieren bezit, dus staat er momenteel gunstig voor. De plaatsvervangend Voorzitter, bracht den Secretaris dank voor zgn werkzaamheden. Het aftredend bestuurslid wenschte wegens ouderdom niet meer in aan merking te komen. In diens plaats werd gekozen A. L. Wilmsen. Het dekgeld bleef gehandhaafd op f 2.50 voor koeien en f 1 voor vaarzen. Het verzorgen der stieren werd wederom voor een jaar gegund aan H. Peeters, onder dezelfde voor waarde als het afgeloopen jaar. De boekencontrole-commissie F. Klaassen en J. Koenen bracht ver slag uit voor hun bevinding. En werden door deze in orde bevonden. EIER VEREENIGING OVERLOON. In 't Patronaat te Overloon werd de vergadering gehouden van de eiervereeniging „St. Theobaldus'' onder leiding van M Gerrits. De Secretaris H. Crooymans bracht een duidelgk verslag uit, waaraan we het volgende ontleenen: Geleverd werden 2.182.481 stuks kippeneieren, met een gewicht van 127.871.10 K.G. Er waren gemiddeld 17 eieren noodig voor 1 K.G. Er werd gemiddeld per K.G. uitbetaald 53 cent, per 100 stuks f 3.10. Hoogste K.G. prgs was 94 cent, laagste 36 cent per K.G. De kippeneieren brachten op f 6779579. Toeslag bruine eieren f 77.34. Er werden geleverd 85.251 eendeneieren met een gewicht van 5786.30 K.G. Er waren 14.8 eieren noodig voor een K.G. Per K.G. ruim 37 cent, per 100 st.uks f 2.50. Hoogste prgs 40 cent, laagste 32 cent. De opbrengst was f 2.144.49. Daarna werd het inspectie-rapport uitgebracht, wat gunstig bleek. De Voorzitter dankte den Secretaris voor z^n keurig werk in 't afge loopen jaar verricht. Dan werd een schrgven voorge lezen van de C.R.E., waarin zij aan sporen op steeds versche en zinde lijke eieren. Hiertegen zal met gestrengheid worden opgetreden en in 't vervolg voor overtreders boete worden opge legd en wel als volgt: voor rotte eieren 50 cent per ei, voor vuile eieren 5 cent en voor oude 21/, cent per ei. Daarna verkreeg het Hoofdbestuurs lid M. Eibers het woord en deelde enkele door de C.R.E. genomen be sluiten mede. Ie. Dat in 't vervolg de afdeelin- gen verplicht zijn. boete te heffen tegen de leden, als zij ondeugdelijke eieren leveren. 2e. Dat door de. C.R.E. aan alle afdeelingen bij hun aangesloten een snelweger zal worden geplaatst die er reeds een hebben voor eigen rekening, zal door de C.R.E. worden overgenomen. 3e. Dat vermoedelijk elke afd. een sorteer- en tevens stempel- machine zal krggen, doch de C.R.E. zal eerst een proef nemen met aan koop van 3 zulke machines. De Voorzitter deelde nog mede, dat vermoedelijk een cursus in pluim vee zal worden gegeven voor vrouwen en meisjes op Woensdagmiddagen. Nadat de Zeereerw. Heer Pastoor nog een enkel woord had gesproken naar aanleiding van de dezer dagen verspreide vlugschriften der N.S.B. en waarschuwde tegen deze onzin, die in die blaadjes vermeld staat en bg vinden van zoo'n vot papier, deze in de kachel te deponeeren. Daarna sluiting door den Voorzitter met gebed. UITBREIDING ST. ANTONIUS- KLOOSTER TE HORST. Naar de N.V. Ct. verneemt, zijn er plannen in voorbereiding tot uit breiding van het St. Antoniusgesticht te Horst, en wel door bijbouwing van een kloosterkapel, welke kapel door een edelmoedige gever zou ge schonken zijn. Het is de bedoeling dat een bovenkapel met beneden kamers en ziekenzalen aan het thans bestaande gebouwencomplex zal worden bggebouwd. De juiste details omtrent deze verbouwing zijn alleen nog aan het Moederhuis der Congre gatie bekend. Een en ander is toch reeds in een vergevorderd stadium. HORSTER VARKENSMARKT. Horst 19 Februari. Aanvoer 58 stuks. Prgzen van f 1013. Vlotte handel. HOOG WATER OP DE MAAS. Voor de tweede maal binnen acht dagen is de doorvaart voor schepen, welke hoog boven water liggen, aan de Maasbrug te Blerik gestremd. De aanhoudende regen van de laat ste dagen is hiervan de oorzaak. Dit feit is een groot ongerief voor de tuin- en landbouwbevolking, die in verband met den aanhoudenden regen en den hoogen waterstand geen arbeid op het land kan ver richten. Ook heeft zg veel te ïgden van het welwater, dat honderden hectaren onder water zet en de voorjaarsarbeid, zooals spitten en ploegen, geheel belemmert. GOUDEN BRUILOFT. Te Roermond vierden Maandag de echtelieden Jos. Thomas en E. van Helden onder groote belangstelling hun gouden huwelgksfeest. DE BRAND TE GENNEP. De heer F. Beckers, directeur van de „Aurora" meelfabrieken te Gen nep, die was gearresteerd in verband met den verdachten brand verleden week in zgn fabriek, is na verhoor door den rechter-ommissaris weder op vrge voeten gesteld. Ruwe schrale huid van handen en gelaat, schrale lippen, gesprongen handen generen snel met 1^0 Deo»^0-60et^l|Apoth^^roqlit»n I Gebruikt bij gelaatsverzorging Purol' valt in den nyan 6 Dien nacht n wet bedevaartganpit al lands naar ofdsta komen extra en ui Stadskanaal, ferswg Venlo, Nijmegordrt dam. Den I enz velen met cwone wacht worden Te AmstertJ.S. zi 14 extra treiranko: één en te .erdai twee, terwijl icht onderweg m«ze moeten worde den' gen van Zo^ keer dezelfde trelijioete gelegd, behalog d treinen en limacl behoeve van èrvoe ten rgden. Daarbij komog, balwedstg'd Nland hiermede sam4, zo: wegen dien qe ha len hebben. BLIKSEübES Nadat reeds donderbuien waren getrokhrerd •dag d- 3chr die terdagavond felle bliksems grooten toren de kerk heeft gefen. O rnwonende^une] een blauwen, Vermoedeigk leen geleiding geraaHet het carillon tur- is er door defgera gé's DOOR AUTO GEGREPEN. Op den Aa'sterweg te Eindhoven is Maandagmiddag de 30-jarige wiel- rgder F. B. M. Simonis door een bestelauto gegrepen en ernstig ge wond. In bewusteloozen toestand is de man, na door dr. Liesker te zgn verbonden, naar het ziekenhuis St. Joseph vervoerd, waar hg Maandag avond aan de bekomen verwondingen is bezweken. STILLE OMGANG EN DE SPOORWEGEN. Na een tijd van kalmte, die dit maal, in verband met het vorsteigk huwelijk op 7 Jan., korter was dan gewoonlgk, komen er voor de Spoor wegen weder zeer drukke dagen. Het eerste deel van den Stillen Omgang, die evenals het vorig jaar, wegens de groote deelneming, weder over twee weken wordt verdeeld, DE „DRIIfEIS TILBURG PGI Men meldtTi Bossche Coura Sinds eenig'tgd verschillende he ca „jonge dames' telein, die dooja gezelligheid puk m Aan de bediig r deel, maar zoel U drinkgelagen, nigt raakte in het gen<' van deze „gil zgi Aanvankelijk ien meisjes" van toide politie vond di tef uit om hen als[ew< over de grenzei ze Maar het lk i ook wel Nedertech die zich gaarneten de export we dc vangen. De pcfe, c gezonde van én 1 stond hier macloo: kon wel eensen overtreding geakt den kantonreclr i vonnis geveld, iaa vond geen terni oi Om aan ditwa maken, nam I bi hoofd van de ptie de café's, waartan zelligheid" wordop speciale vergunig van muziek, dam, sluitingsuur oobet te onthouden. Aan de beüde dit besluit medède volg, dat zg len .logé's" hebbeneg] Tegen den héari ander middel brc In ieder gevis politie om eentod den onduldbaretoe Niet alleen ifilt mond en andeilBr; is dit kwaad hg mondsche gemHt( het afkondigen'an damesbedieningn i regel ertegen gton dat de Tilburphe een nog meer|fd< is. RUIME AiJVt KAflLJ Men schrift li 1 Het kalmere w< stormen, heeft tiet invloed op de K®r< te oefenen. Trader nen thans weer dig en de verwachticge ruimere kabeljauw ingetreden periode, teleurgesteld, zooda en handelaar hunri tengevolge vanp met resultaat LEEFTIJDSGi® De Nederland centrale maakt iel tgdsgrens, benetei van een identitei dienen te zgn, i Juli 1937 in stóc waarop het dieti breede tanden k stip, waarop ft heeft. Dit houdt dus 1937 de runderen van 100 k.g. oi in het bezit zgn den, in het algero houden kunnen identiteitsbewijs, deze bepaling als de reserve-kalvei bekend is, tot kg. zonder identit raad mogen zij' zoetemelkskalverc mestvergunningj mede voor ing*

Peel en Maas | 1937 | | pagina 6