DERDE BLAD VA N PEEL TIN MAAS Geen risico Hub. Custers Radio-Centrale Venray Ons weekpraatje. Binnenland. Provinciaal Nieuws DERDE PROGRAMMA blijvende tevredenheid Zaterdag 23 Januari 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 4 DE VODDENRAPERS VAN BERLIJN. OM DE MILLIOENEN UIT DEN VUILNISBAK. DE MACHT VAN HET KLEINE. De menschen zijn in twee soorten te onderscheiden. De eerste is de ge degen soort. Ze zijn de menschen, die weten wat ze willen en die pa* handelen na rijp beraad. Ze worden geboren, gaan naar school, vandaar naar ,,'n baas", sparen, trouwen een net meisje uit de buurt, bouwen zich een „eigendommetje", krijgen kin dertjes, vieren achtereenvolgens het zilveren ambst jubileum in dienst van den baas (zilveren horloge met inscriptie), de zilveren bruiioft, het gouden ambstjubileum (gouden hor loge met inscriptie), de gouden brui loft, worden op tyd gepensionneerd, trekken rente van hun spaargeld en sterven dan tenslotte rustig en vre dig in het „eigen huissie". Dat is de gewone soort van keurige en ver standige menschen. De overige lieden hooren tot de tweede soort. Van die tweede soort hebben ze my onlangs eere-voorzitter willen maken. Omdat ik altijd zulk toon-aangevend lid ben geweest. Het „tweede soort" "menschen is gewoonlyk erg inpulsief, ongedurig rusteloos. Ilc geloof, dat ik in de laatste tien jaar zeven maal ben ver huisd. Van die verhuizingen herinner ik me op het oogenblik het volgende: Den eersten keer schaamde ik me tegenover den ve huize", omdat-ie zijn wagen nog niet half vol had ge stuwd, toen hl de boel was opgela den. Den tweeden keer had ik méér ruimte noodig. En den laatsten keer hebben ze met een kanjer van 'n wagen, gehangen aan n tractor, twee keer moeten rijden om me over te brengen. Keer op keer heb ik er paf van gestaan, dat myn bezit zóó gegroeid bleek, terwijl als alles op z n plaats stond, toch weer niets méér bleek te hebben dan 't oude boeltje van vroeger. De zaak is, dat wij, menschen van de tweede soort, we zijn met mil- lioenen te tellenallerlei onnutte zaken door het leven meeslepen, die we onderbands verkregen of van iets ander overhielden. Bewaren Dat kan Dog wel eens te pas komen Wie weet, hoe je er later om ver legen zitDat zijn de motieven, krachtens welke we zo ders vol proppen, kelders dichl stapelen en ook de ruimten van kasten vullen. Om dan van het schuurtje in den tuin nog maar te zwijgen.... Natuurlyk komt die rommel je nóóit meer te pasZeker, het kan wel eens gebeuren, dat men een scharniertje zou kunnen gebruiken, maar, terwijl je zéker weet, dat je minslens tien van die dingen hebt „opgeborgen", je kunt er geeneen vinden op het moment, waarop je liet noodig hebt. Heel veel menschen hebben een niet onaanzienlijk deel van hun woning ingericht, tot bergplaats van waardeloozen rommel, zijnde een allegaartje van dingen ten persoon lijke onnutte. In de stad helpen voddenkooplui je nog wel eens van die dingen af, wanneer je er althans zelf van scheiden kunt en wilt. Maar op het platteland is dat anders. En ook in de stad nemen „ze" lang niet hlles mee, omdat veel rommelwaar pas by groote hoeveelheid en na zorgvolle sorteering waarde krijgt. Overigens staat men er versteld van hoe grout de gezamenlijke waarde wel wordt van in massa vergaarde waardelooze rommel- eenheden. Denken we maar eens aan de Voddenrapers van Parijs, die er in slaagden om zelfs uit het bijeen zoeken van den rommel van de straat een boterham zij het een droge te distilleeren. Jonger ip de historie zyD de Vod>- denrapers van Berlijn, t.w. de beeren, die de lakens uitdeelen in het Derde Ryk en de lorren opelschen van hun vo'ksgenooten. Duitscbland staat aan het begin van een vierjarenplan, binnen het welk het vraagstuk van het gebrek aan grondstoffen moet worden op gelost. Bekend is, dat er jaarlijks millioenen aan kostbare grondstoffen verloren gaan, doordat niet syste matisch de rommel wordt ver gaard, welke in elk huishouden als waardeloos ligt te slingeren. Een deel van het bestaande tekort aan grondstoffen zullen de Duitschers thans gaan opheffen door een ver- zamelcampagne, waarbij geen der 17 millioen Duitsche huishoudens wordt overgeslagen. Op de stations van den Berlijn- sche ondergrondsche kan men aan de krantenkiosken doozen zien han gen, waarin voorbijgaande passagiers hun leege cigarettenblikjes en leege tubes deponeeren. Schooljongens zijn al ijverig bezig geweest uitgekookte soepbeenderen en afgekloven kar bonadebotjes bijeen te garen, die zij triomfantelijk op school in groote kisten deponeeren en by de bevoegde instanties afleverden voor de zeep- bereiding en voorde fabricatie van olie en lym. Natuurlijk is de campagne anders zou ze niet Duitsch zijn in een afzonderlijke verordening ge regeld. Uit deze blykt, welke pro ducten in de eerste plaats worden ingezameld. Er worden zeven categoriën opge. somd: in de eerste plaats vodden van elke soort, van oude sokken en kousen, loopers, tapijten, tot stukjes touw toe. Voorts onbruikbaar ge worden voorwerpen, vervaardigd van koper, brons, messing, aluminium en andere metalen, zooals b.v. oude gas- en petroleumlampen, aluminium- pannen, badkuipen enz. Ook de metalen deelen van defecte gloeilampen moeten zuinig worden bewaard en afgeleverd. Danoud ijzer en staal, niet alleen oude roes tige kachels, maar ook koekepannen spijkers en strijkbouten. Voorts oud papier, kranten, boeken, oude acten (die gegarandeerd ongelezen in de papiermolen komen en ingestampt worden). Verder hazen- en konyne- velletjes en andere dierenhuiden. Dan nog flesschen en de reeds boven genoemde beenderen. Zou een dergelijke systematische inzameling ook niet iets voor ons land zijn Het is nog niet zooveel jaren ge leden, dat geen mensch er aan dacht, dat oude couranten, mits bij groote hoeveelheden, geld waard waren. Tegenwoordig zamelt het Leger des Heils ze in en enkele kerkelijke „liefdewerken" doen hetzelfde. Het schynt, dat aldus de zamelaars aan een weekloontje kunnen worden ge holpen en dat er dan óók nog wat overblijft voor ander sociaal werk. Waarom zouden we niet allen rommel stelselmatig laten vergaren' Er zit werk aan voor velen en we verwerven na sorteering voor hon derdduizenden aan grondstoffen- waarde. We maken ons aldus een klein beetje minder afhankelijk van het buitenland en zijn misschien in staat om op bescheiden schaal een nieuwe fabricage te beginnen van dingen, waarvaii de grondstoffen in ooi sprong niet in ons land aanwezig zijn. Bovendien is het niet een geluk en voordeel, als we de menschen nu e j dan van al hun rommel afhelpen Ze krijgen dan meer ruimte vrij in huis. Ruimte, welke men dan weer op nuttige wijze zal willen vullen, althans gebruiken. Er zou dus weer gekocht worden. Waar gekocht wordt, ontstaat na verloop van tijd weer rommel. Die rommel werdt weggehaald en er zou opnieuw worden gekocht. Menschen, de crisis zou er mee worden opgelost DE KONINKLIJKE FAMILIE. Ons klimaat is ongeschikt voor een mooien winter. Dien moeten we verder weg zoeken. In het mooi ge legen Igls, b.v., waar de Koningin toeft of te midden van de grillige Karpathen, in Krynica, waar onze Kroonprinses en haar gemaal zich aan de ekisport wijden. Omtrent het welzijn van de voistelijke personen heeft men van de week rare geruchten lot ons laten door dringen. De Koningin zou in Igls slechts ternauwernood aan den dood zijn ontsnapt, toen haar auto op een helling afgleedt naar een diépen afgrond. Nadere mededeelingen brachten gelukkig aan het licht, dat hier toomeloos was overdreven: een onbeteekenend voorval was in een weinstube tot onwezenlijke proporties opgeblazen. Ook de berichten in En- gelsche bladen over een ziekte van onze Kroonprinses zijn afdoende weersproken geworden. Prinsta Ju liana ^is in het geheel niet ziek ge weest,maar heeft een halven dag haar kamer moeten houden als ge volg van spiervermoeidheid door de ongewoon drukke sportbeoefening. ONZE REIZENDE MINIS TERS. Van de ministers Deckers eu Gelissen, op reis in de Scandinavi sche landen, koort men niets dan goeds. Het idee van minister Colijn over nauwere economische samen werking tusschen de Oslo-staten (Scandinavië, Nederland, België en Luxemburg) valt er in goede aarde. „Een nauwere economische samen werking tusschen de kleine slatep juich ik ten zeerste top" verklaarde de Noorsche minister van Buiten» landsoho Zaken Koth, in een inter view. „In Scandinavië is deze samenwer. king reeds zeer ver gevorderd. Op alle mogeiyke manieren houden wij contact met elkaar, op economisch gebied wel te verstaan. Zoo hebben wij een z.g. Buurlandraad die eco nomische problemen onderzoekt. De vier ministers van buitenlandsche zaken komen gekegeld bij elkaar om den toestand te bespreken en dan niet te vergeten al de particuliere „Ncorsche" vereenigingen die voort durend overleg plegen. Zelfs de ar beidersbonden zijn Scandinavisch sterk georganiseerd, zoodat het eene land de stakingen in het andere land steunt. In de Scandinavische landen is men nogal „rood" afgestemd. Dat is een interne aangelegenheid, waarmee we ons niet hebben te bemoeien; de economische samenwerking kan er even hartelijk om zijn. Of het echter wel gewenscht is, om ze zóó innig te maken, dat ook wij gaan meedoeu om eikaars stakingen te ondersteu nen, d^t komt ons voorhands twij felachtig voor. Een beetje al te hui selijk ROTTERDAM HAALDE DE WELVAART IN. Op het Calandplein, het hart van Rotterdam, heeft men een groot ver- licht machinerad geplaatst en dit met veel betoon van feestelijkheid „in" geschakeld. Tegelijk is het woord „uit" weggevergd, opdat men I nooit meer de gelegenheid zou be- 1 komen om de welvaart weer „uit" te schakelen. De binnenkomste van welvaart ging gepaard met een in tensieve actie onder de burgerij om I „weer eens wat te laten doen" dus werk uit te geven. Zulke actie kan indeidaad nuttig effect hebben, voor- al in 'n geval als het Rotterdamsche. 1 De haven profiteert van de opleving van den wereldhandel en bovendien van de depreciatie van den gulden. De tendenz naar welvaart is er dusj welnu, deze wordt door een kunst matige actie aangezet. Dat moet resultaat hebben. Laat men ook el ders zoo iets eens probeeren. Wil het inderdaad beter worden, dan moet allereerst het vertrouwen daarin worden gewekt. VLIEGRAMPEN. De Nederlandsche luchtvaart en in het bijzonder de sportvliegerij op het jonge vliegveld Ypenburg bij Den Haag, zijn dezer dagen zwaar beproefd. Doordat 't toestel in een vrille geraakte is Zaterdag onder de gemeente Stompwyk, dicht bij Ypen burg, de sportvlieger Bosch omge komen, terwijl de mede-inzittende bestuurder Hoekstra zwaar werd gewond. Vreeselijker nog was het ongeluk dat vier man personeel van Ypen burg overkwam, toen zy Dinsdag een sporttoestel ophaalden uit Parijs, het toestel, dat door den eerder reeds omgekomen heer Van der Leeuw aan de Nat. Luchtvaart3chool was vermaakt. Kor'. Da het vertrek uit Parijs brak een vleugel af, het toestel sloeg te pletter en alle vier inzittenden kwamen om het leven. De vliegerij brengt nog heel veel risico's met zich mee VERKEERSONGELUKKEN. Trouwens, dat het ook op den beganen giond niet erg veilig is tegenwoordig, werd eveneens af doende aangetoond. We hebben al eens gezegd, dat het onmogelijk is om regelmatig een lijst weer te geven van verkeersongelukken, maar 'n enkelen keer willen we toch... ter waarschuwing.... en om het verant woordelijkheidsgevoel van weggebrui kers levendig te houden.... De hier te noemen gevallen zyn alleen maar de ergste uit een serie van verkeersongelukken in ons land over een tijdsverloop van drie dagen! Op den Hemweg nabij Amsterdam had Dinsdag een autobotsing plaats, waarbij 'n heel gezelschap acteurs van het „Centraal Tooneel" werd gewond. De acteur Chris Baay moest in zorgwekkenden toestandschedel- basisfraciuur naar de Maria- stiebting te Haarlem worden over gebracht. Maandag vloog een in snelle vaart fietsende jongen by Brunssum tegen twee wandelaars op. De jongen was op slag doodeen der wandelaars stierf korte oogenblikken later. Zondagmorgen botste by Ede een auto tegen een boomde wagen vloog in brand; een inzittende dame kwam in de vlammen om, twee andere inzittenden kregen ernstige verwondingen. Maandagmiddag is te Emmen de 50-jarige schoenmaker Berends, die per rywiel een weg overstak, door een auto aangereden en gedood. Zondagmiddag reed op den weg Borne—Zenderen een auto op een groep deelnemers aan een wandel tocht in. De leider van de club werd zeer ernstig gewond. De 21-jarige R. uit Zuidhorn reed het Hoendiep in. Zijn lyk is later opgehaald. Zondagavond werd tusschen Mid- delbeers en Diessen een 4-jarig meisje door een autobus overreden en gedood. Dat alles in drie dagen tijds. En, voor zoover bekend. TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN. NIET VOOR JUNI. In verband met de voorbereidende werkzaamheden van verschillende politieke partijen voor de a.s. Tweede Kamerverkiezingen wordt nog al eens de vraag gesteld, op welk tijdstip de officieele stemming plaats heeft. Normaal hebben deze verkiezin gen plaats in de eerste week van JU1»? Verschillende partyen hebben echter de voorbereiding vervroegd, omdat zy in verband met de Grond wetsherziening rekenden op aan merkelijk vervroegde verkiezingen b.v. ie Februari of Maart. Daarop is thans echter geen kyk meer. De verschillende parlementaire werkzaamheden vorderen nog zooveel tijd, dat de Kamerverkiezingen zeker niet vroeger zullen vallen dan tegen Juni, dus hpogstens een maand vroeger dan normaal. VOETBALWEDSTRIJD DUITSCHLAND—NEDERLAND. De voetbalwedstrijd Duitschland- Nederland, op 31 Januari a.s. te Düsseldorf, zal vele Nederlandsche bezoekers trekken. Naar aanleiding van talrijke ont vangen vragen vestigt de A.N.W.B. er de aandacht op, dat voor dezen wedstrijd geen byzondere faciliteiten aan de grens gelden. Men dient dus in het bezit te zijn van een geldig paspoort (event, een collectief pas poort voor hen, die b.v. per trein of autobus te zamen de grens over schrijden), terwyl automobilisten en motorryders de gewone documenten dienen te bezitten intern, rybewys, int. bewijs voor het motorrijtuig, carnet of triptiek (voor het laatste kan eventueel een maandtriptiek dienen). Men vergeet voorts niet, by binnen komst in Duitschland al het geld, dat men by zich heeft (Duitsch en ander), te laten „bescheinigen", aan gezien men het anders niet weer mag uitvoeren. En men denke er aan, dat men sinds kort totaal geen papieren Marken meer naar Duitsch land mag meenemen en slechts 30 mark per persoon in metalen geld. VENRAY, 23 Jan. 1937. ESPERANTO-PROPAGANDA- AVOND. In het St. Antoniuspatronaat alhier werd dezer dagen een esperanto- propaganda-avond georganiseerd, welke zich in een redelijk druk be- zoea mocht verheugen. De heer H. Coenders, Hoofd der School aan het Veulen, opende de bijeenkomst met den Christelyken gioet en heette allen hartelijk wel kom. Volgens de aanplakbiljetten, aldus Spreker, zouden hier vanavond twee bekende buitenlanders spreken n.l. de Chineesche Franciscaansche Pater Dr. J. B. Kao en de bekende Roe- meeDsche Esperantist Mr. S. Pragano. Op de eerste plaats moet Spreker een teleurstelling mededeelen, die voor het Bestuur nog grooter is. n.l. dat de voormelde Pater op het laatste oogenblik bericht heeft uit Frankrijk, dat hij wegens moeilyk- heden met zijn paspoort de grens niet kon overschrijden. Het kan der halve nog wel enkele weken aan- loopen voordat Dr. Kao in Venray zal kunnen spreken. Komen zal hij hier echter zeer zeker. De tweede spreker, Mr. Pragano, die een proefles zal houden over Esperanto, is nu tevens bereid ge vonden een lezing met lichtbeelden te houden over zijn geboorteland Roemenië. Deze bekende esperantist, aldus Spreker, heeft reeds verschillende cursussen gegeven o.a. te Venlo, die schitterend geslaagd is. Iedereen was voldaan over de prettige en gemakkelijke manier, waarop deze vreemde taal te leeren is. Het is de bedoeling ook hier een cursus te beginnen, waarvoor men zich in de pauze aan aanmelden. Het lesgeld bedraagt slechts f 5. Hierna is het woord aan den Voor zitter van de afd. Venlo (waarvan verschillende dames en heeren aan wezig waren.) Deze wijst op het groote nut dezer taal. Het is gemak kelijk en bruikbaar. Op congressen waar 30 40 landen vertegenwoor digd zijn, verstaat men elkander volledig. Ook voor de Katholieke beweging is zy van groot belang. Er staat geschrevende kinderen der duisternis zijn slimmer dan de kinderen des lichts. Vele commu nisten gebruiken reeds Esperanto. Paus Pius X heeft reeds gezegd, dat het Esperanto een toekomst tege moet zou gaan. Spreker raad dan ook allen aan Esperanto te leeren, tevens als mid del om de Godloozenbeweging te bestrijden. (Applaus). Hierna wordt door Mr. Pragano op zeer bevattelijke en eenvoudige wijze zyn proefles in het Esperanto gegeven, waarby een der dames van de afd. Venlo op voortreffelijke wyze voor de vertaling zorg droeg. Voor zoover wij konden beoordeelen is deze wereldtaal, zooals ze door Mr. Pragano onderwezen wordt, voor een ieder op gemakkelijke wijze te leeien. In het tweede gedeelte van den avond werd een serie mooie licht beelden van bezienswaardigheden in Roemenië vertoond. Enkele plaatjes hadden echter wel wat duidelijker kunnen zijn. Na afloop van den avond gaven zich reeds verschillende leden voor den in Venray te houden cursus op Vrijdag 22 Januari a.s. des nam. 8 uur zal de eerste les gegeven worden in „De Zwaan." Deze is nog voor eenieder gratis toegankelijk. VARKENSPEST. Wegens vervoer van varkens, lijdende aan varkenspest, werd door de gemeente-politie proces-verbaal opgemaakt. OUDSTE INWONER OVERLEDEN. In den ouderdom van ongeveer 90 jaar overleed te Castenray de heer Hendrik Christians. Hy werd geboren te Horst op 24 Januari 1847. Voor zoover bekend was hij de oudste inwoner der gemeente. OVERLOON. In de vergadering der R.K. Kiesvereeniging 'jwerden tot bestuursleden gekozen de heeren Jans, burgemeester en A. Janssen, hoofd der school. Het ledental bedraagt momenteel 485 en is met 50 leden vermeerderd. De Z.Ew. heer Pastoor spoorde allen aan trouw te blijven aan de R.R. Staatspartij. Verschillende candidaten voor de Tweede Kamer werden voorgedra gen. OVERLOON. De afd. van den Bouwvakarbeidersbond koos tot af gevaardigde naar de a.s. Bondsver gadering te Utrecht, den heer Jean Verdijk, secretaris der afd. In een vergadering der R.K. Werkliedenvereeniging alhier, trad de beer de Zwart uit Nijmegen als spreker op. Spreker wees er op, dat in verschillende afdeelingen leden neiging voelen voor vereenigingen, die in stryd zijn met ons geloof en zeden, omdat de voorspiegelingen soms zoo mooi lijken. Verder wees spreker er nog op, dat de overheid verplicnt is te zor gen, dat een arbeider, ook die met een groot gezin, een menschwaardig bestaan heeft. Verschillende vragen aan spreker gesteld, werden tot ieders tevreden heid beantwoordt. MAASHEES. Alhier jvergaderde de Verkoopvereeniging 'afd. Maas heesHolthees. Rekening en verslag werden goedgekeurd. Het aftredend kringbestuurslid, de heer F. Kersten te Holthees, werd met algemeene stemmen herkozen. Subsidie werd verleend aan: de Bewaarschool f 20; Kiesvereeniging f 10 en Geitenbond f 10. Als afgevaardigden voorde kring vergadering werden gekozen Jos. Janssen te Maashees en G. Boekholt te Holthees. Tenslotte werd nog herdacht het overleden lid v.d. Raad v. Toezicht, G. Coppes te Holthees. Zondag PROGRAMMA 24 tot en met 30 Jan. Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Omroeporkest LUXEMBURG 9.20 Gramofoon WEENEN 9.40 Dansmuziek DROITWICH 10.55 Gevarieerd concert 11.35 Dansmuziek Donderdag BRUSSEL Vlaams 8.Gespr. dagblad. Gramofoon 8.20 Tijdsein. Gymnastiek LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 10.50 Lezing voor de boeren 11.20 Omroepdansorkest BRUSSEL Vlaams I.20 Gesproken dagblad Omroeporkest Cabaretprogramma REGIONAL Programma 2.20 Orgelconcert DEUTSCHLANDSENDER 3.20 Omroepamusementsorkest LUXEMBURG 4.20 Engelsch concert KEULEN 5.20 Trompettercorps BRUSSEL (Vlaams) 6.05 Kinderuurtje 6.50 Gramofoon 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten BERLIJN 8.Omroepkleinorkest LUXEMBURG 9.20 Barjus concert STRAATSBURG 9.55 Populair concert II.20 Nachtconcert KEULEN 8.West-Duitsch Kamerorkest BRUSSEL (Vlaamsch) 8.45 Gesproken dagblad. Gramofoon 9.25 Gramofoon -BRUSSEL Fransch 10.20 Max Alexys Orkest DEUTSCHLANDSENDER 11.20 Sachsen Orkest BRUSSEL Vlaamsch I.20 Gespr. dagbl. Omroepdansorkest Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 2 20 Omroepamusementsorkest KEULEN 3.20 Nette Sachen aus Koln RADIO PARIS 5.20 Populair concert LUXEMBURG 7.20 Gevarieerd concert BEROMUNSTER 8.50 Omroeporkest EOEDAPEST 9.45 Zigeunerkapel. Jazzorkest BRUSSEL Fransch II.20 Gramofoon Maandag BRUSSEI. (Vlaams) 8.00 Gesproken dagblad. Gymnastiek 8.20 Tijdsein Gramofoon LUXEMBURG 9.20 Gev. concert DROITWICH 11.05 Orgelspel KEULEN 11.20 Orkest spoorwegemployés 12.35 N.Saks. Symphonieorkest BRUSSEL Vlaams 1.20 Gesproken dagblad REGIONAL Programma 1.35 Gramofoon. Arthur Salisburys orkest. BBC Scottish orkest DEUTSCHLANDSENDER 3.20 Omroeporkest MUNCHEN 5.20 Augsb. amusementsorkest LUXEMBURG 6.20 Gevr. gramofoonplaten 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. STUTTGART Gevarieerd concert WEENEN 9.15 Orkest werklooze musici REGIONAL Programma 10.45 Dansmuziek Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gespr. dagblad. Gymnastiek 8.20 Tydsein. Gramofoon, Berichten LUXEMBURG 20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 11.00 Voor de boeren 11.20 Landesorkest Gauw Baden 1-05 Gevar. concert BRUSSEL (Vlaams) I.20 Gesproken dagblad REGIONAL Programma 2.20 Dansmuziek 2.50 Geigers orkest DEUTSCHLANDSENDER 3.20 Omroepamusementsorkest DROITWICH 5.20 Bernard Crook kwintet DEUTSCHLANDSENDER 6.20 Guten abend lieber Hörer 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Vroolijk programma. MILAAN 9.30 Gevarieerd concert 10.35 Dansmuziek PARIJS (Radio Paris) II.Dansmuziek en populair concert. Woensdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gespr. dagblad. Gymnastiek 8.20 Tijdsein. Gramofoon LUXEMBURG i.20 Gramofoon DROITWICH 11.05 Orgelspel KEULEN 11.20 Fabrieksorkest 12.35 Omroepkleinorkest BRUSSEL (Vlaams) 1.20 Gesproken dagblad DROITWICH 1.30 Birminghams Hippodr. orkest REGIONAL PROGRAMMA 2.20 De Phantom Five 2.50 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 3.20 Omroepamusementsorkest STUTTGART 5.20 Unser Singendes Klingendes Frankfurt Vrijdag BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gymnastiek, Gramofoon 8.20 Tijdsein. Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon KEULEN 11,20 Gevarieerd programma DEUTSCHLANDSENDER 12.35 Bremer Stadtmusikanten BRUSSEL Vlaams I.20 Gesproken dagblad REGIONAL Programma 1 35 Balalaike orkest 2.20 BBC Welsh orkest KEULEN 3.20 Freitags zwischen 4 und 6 DROITWICH 5.20 Blaaskwintet DEUTSCHLA NDSENDER 6.20 Guten Abend lieber Hörer 7.-8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. SCOTTISH Programma 8.Schotsche Dansmuziek 9.— BBC Schotsch orkest WEENEN 9.40 Verzoekprogramma TOULOUSE 10.35 Accordeonmuziek II.Salonorkest DROITWICH 11.20 Dansmuziek Zaterdag BRUSSEL (Vlaams) 8 00 Gymnastiek. Gramofoon 20 Tijdsein. Gesproken dagblad LUXEMBURG 9 20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 11.20 Gevarieerd concert BRUSSEL (Vlaams) 12.20 Giamofoon Omroepsalonorkest 1.20 Gesproken dagblad KEULEN 1.35 Weekend concert REGIONAL Programma 2.20 Birminghams Hippodr. orkest KEULEN 3.20 Omroepkleinorkest DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Omrcepamusementsorkest DROITWICH 5 35 Dansmuziek DEUTSCHLANDSENDER 6.20 Guten Abend lieber Hörer 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten REGIONAL Programma 8.Leslie Bridgewater kwintet LUXEMBURG I.10 Gevarieerd concert MUNCHEN 9.50 Omroepdansorkest STUTTGART II.20 Gramofoon doch 100 kans van slagen bieden wij- op gebied van elke gewenste Meubilering. Juist omdat wij steeds iets nieuws en beters brengen aan prijzen zon der concurrentie, koopt U bij ons steeds het voordeligst. Bij ons Uw meubelen gekocht betekent Stationstraat 3 Telefoon 80.

Peel en Maas | 1937 | | pagina 10