Servafius I M.V.V. I prima Schapen en Lamsvleesch Gemengde Berichten Buitenland. Vanaf heden wederom geregeld verkrijgbaar aan lage prijzen. Rembour Mortier I 11.40II 7.20 Fransche Zure I 10.8013.20II 7.20 9.70Bismarck-appelen I 12.00 15.70n 8.00—11.60Rabouw-appe- len I 14.80; II 10.70; Ossekoppen I 13.40; II 11.20; Peren: Comptesse de Paris 17.90; Nouveau Poiteau I 15.30; II 9.9013 St. Remi 13.10. Noten 61 tot 77 ct. Zondagavond werd de hulp der brandweer ingeroepen voor een binnenbrand in de sigarenfabriek van den heer H. van Boven alhier. Niettegenstaande men den brand spoedig meester was, ging toch een groote partij tabak en sigaren ver loren. Verzekering dekt de schade. „HET GOED VERLICHTE HUIS". De Lichttentoonstelling die ge durende vier dagen in het Patronaat alhier gehouden werd is schitterend geslaagd. Ruim 2500 personen be zochten deze tentoonstelling en waren vol lof. Ongetwijfeld zullen zij er dan ook hun voordeel mee doen. GEVONDENeenig geld. Inlichtingen bij de gemeente politie. OPERATREIN NAAR DUISBURG. Op Zaterdag 7 November a.s. zal een operatrein naar Duisburg loopen, alwaar wordt opgevoerd de populaire opera „Die Meistersinger von Nürn- berg" van Richard Wagner. Er bestaat tot uiterlijk Vrijdag 30 October gelegenheid zich bij de be kende verkoopplaatsen aan te mel den, alwaar prospectussen gratis verkrijgbaar zijn. Nadere bijzonder heden als prijzen, dienstregeling enz. worden eveneens bekend gemaakt per afzonderlijke advertentie en wel in de uitgave van Zaterdag 24 Oct. De chauffeur C. alhier, had Dinsdag op den Maasheesche weg het ongeluk met zgn auto te slippen en kwam tegen een boom terecht. Met eenige verwondingen aan het hoofd, een lichte hersenschudding en een gehavende auto is C. cr af ge komen. De Heer Bernard Loen en Directeur van de Verkoopvereeniging „St. Antonius" voor Venray en om geving, is alhier Dinsdagmorgen plotseling overleden. De overledene, die den leeftijd van 49 jaren bereikte, was vanaf de oprichting de ijvervolle Directeur der Verkoopvereeniging. Donderdagmorgen had onder groote deelneming de begrafenis plaats. VALK-REVUE De Valk I speelt morgen haar derde achtereenvolgende uitwedstrijd. Nu brengen z|j een bezoek aan den oud 2e-klasser Juliana te Mill. De Venrayers zulien geen gemak kelijke taak krijgen, wijl Mill in eigen omgeving steeds haar beste spel speelt. Na de overtuigende overwinning te Gennep geven we de Valken kans op een gelijk spel. De Valk H H. S. C. Hl wordt ongetwijfeld spannend. De roofvo gels zullen als ze winnen met een klein succesje tevreden moeten zijn. Spelen zij als in T.O.P.vorm, dan verwachten we een gunstige uitslag. De Valk 3 zal bij haar bezoek aan Merselona de volle buit opeischen. Of Merselona daarmee accoord gaat, is een andere vraag. 25 October speelt de Valk haar eerste thuiswedstrgd voor de' com petitie en wel tegen de Zwaluw uit Oeffelt. VOLKSONTWIKKELING. Donderdag 15 Oct. sprak in het St. Antoniuspatronaat de Aalmoe nier Roncken voor een tot in alle hoeken met belangstellenden gevulde zaal, nadat de Weleerw. Spreker daartoe was ingeleid door den Voor zitter der Vereeniging, Dr. Veraart. Na de vergadering met den Chris- telijken groet te hebben geopend, sprak de Voorzitter een inleidend woord onder dank voor de betoonde belangstelling en wees er op dat de H.E. Heer Deken Berden het Be schermheerschap der Vereeniging heeft aanvaard en wiens tegenwoor digheid bijzonder op prijs gesteld wordt. Moge ook onze Eere-Voorzitter, Burgemeester v, d. Loo, spoedig hersteld in ons midden zijn. Vervolgens gaf de Voorzitter den Spreker het woord om het onder werp zijner rede „de roeping van het Katholicisme in dezen tijd" te behandelen,, waarin Spreker op schitterende wijze, soms zelfs op ontroerende wijze deed uitkomen de geweldige beteekenis van het Ka tholicisme, wier Goddelijke Leer meester gezegd heeftIk ben de weg, de waarheid en het Leven. De ademlooze stilte in de zaal en het luide applaus bewees hoezeer de rede van den Spreker mgeslagen had. DE K.R. TROUBADOURS IN VENRAY. Zooals nu wel aan allen bekend zal zijn, komen de Kro-Troubadours morgenavond in de Wilhelminazaal alhier. Woensdagavond speelden zij te Helmond. Hierover lezen w|j in de Zuidwillemsvaart: Voor een stampvolle zaal traden. Woensdagavond de bekende K.R.O- Troubadours op. Marschen, pasre- double's, potpourri's, fantasieën en Wiener-walsen: alles werd ten ge- hooré gebracht met een temperament brio dat het enthousiame lossloeg. Het is niet alleen een plezier voor het oor, maar ook een weelde voor het oog, telkens opnieuw te kunnen constateeren, met welk een virtuosi teit de K.R.O.-artisten, hun talrijke instrumenten weten te bespelen. Voor de humoristische nummers zorgde het bekende joviale duoTho- len en van Lier en het vermelden van die twee namen alleen kenschetst al het geheele programma. De ver schillende nummers werden dan ook afgewerkt met een animo, waarop de toehoorders telkens spontaan en met een hartelijk applaus reageer den. LEUNEN. Door de fanfare „St. Catharina" alhier zal 22 en 23 Nov. a.s. een concert met tooneeluitvoe- ring worden gegeven. Opgevoerd wordt „Vlammende Vleugels." CASTENRAY. Onze Handboog schutterij zal op 6 en 7 December a.s. de gewone jaarlijksche uitvoering geven. OIRLO. Op het verleden week te Roermond gehouden examen slaagde de heer L. Direks als veevoeder- en stalcontroleur. OVERLOON. Alhier zal in Novem ber wederom een tooneeluitvoering worden gegeven. Er is in studie ge nomen „Het rechte spoor" van C. J. Staes. Dit stuk speelt in het Zuid oosten van Congo, 't Is een der beste nieuwe stukken. De alhier gehouden collecte ten bate der actie tegen de God- loozen bracht ruim f 30.op. Maandag kwam op de Vier- lingsbeeksche weg de onderwijzer Van Glabeek met zijn motorrijwiel in botsing met den luxe auto van J. Welbers. Aangezien de vaart van den motorrijder matig was, bleef het bij materieele schade. GEIJSTEREN. Maandagmorgen had alhier de plechtige inzegening plaats van het huwelijk tusschen den HoogEcLGeb. Heer Jonkheer René van Rijckevorsel en de HoogEdelGeb. Jonkvrouw Marie Louise Baronesse van Fürstenburg. De inzegening had plaats door een familielid van de bruid, den Hoog EdelGeb. Heer Baron van Fürsten- berg, kapelaan te 'Mechelen en vicarus van Z.H. Exc. den Bisschop van Mechelen. Nadat door den Z.E. Heer Paste or van Geijsteren, in gevoelvolle woor den de beteekenis van het huwelijk was geschetst, ging men over tot het opdragen der H. Mis. Het zangkoor voerde zeer ver dienstelijk een meerstemmige Mis uit. Na afloop der plechtigheid trok de feestelijke stoet door de tuinen van het kasteel huiswaarts. L. K. ORANJE-COMITé. Te Horst werd deze veek een Oranje-Comité opgericht, teneinde de feestviering van het a.s. Vorste lijk huwelijk voor te bereiden. Een voorloopig bestuur werd ge kozen en bestaat uit de heeren: Dr. vad den Meerendonk, J. Bettinger, G. Peeters, G. Lucassen en Verbrug- gen, die de bestuursfuncties onder ling zullen verdeelen. VENLO. Bouwmeester's revue „Lachende Muzikanten" metBuziau zal heden Zaterdag en morgen Zon dag in het Concertgebouw worden opgevoerd. Deze revue bestaat weder om uit een aaneenschakeling van vlotte tafereelen, waarvan Buziau vanzelfsprekend de hoofdschotel vormt. Naast hem treden erin o.m. op Siem Nieuwenhuizen, die reeds vele jaren lang in Bouwmeester's revue optreedt en Beppie de Vries, een bekende uit de revue- en operette- wereld. DE INBRAAK IN DE ZUIVEL FABRIEK TE BAARLO. Dinsdagnamiddag werd voor de Rechtbank te Roermond behandeld de in den nacht van 1 op 2 Decem ber van verleden jaar of wellicht den daaraan voorafgaanden nacht in de Stoomzuivelfabriek St. Lucia te Baarlo gepleegden inbraak, waarbij een drietal (later bij een paar bak kers te Venlo verkochte) vaten natuurboter werden ontvreemd. Van de 16 gehoorde getuigen werd de 38-jarige betonwerker J. H. W. uit Belfeld wegens meineed aangehouden, terwijl tegen de beide verdachten de 23-jarige W. G. J. uit Belfeld, zoon van de Witte van Wanssum en de 27-jarige M. H. H. uit Venlo drie jaar gevangenisstraf werd geëisclit. EEN NIEUWE INDUSTRIE TE LINNE? Naar de L.K. verneemt, zal tus schen Herten en Linne een rubber fabriek gebouwd worden. De fabriek zal verrijzen midden tusschen Merum en Linne (nog juist op grondgebied der gemeente Herten) waar de Maas en de Rijksweg het dichtst bij elkaar komen. Reeds langer liepen geruch ten dat er met diverse grondeigenaars over den verkoop van het aldaar liggende bouwland onderhandeld werdthans schijnen de plannen definitieven vorm aangenomen te hebben. DE VERGIFTIGING TE SPEKHOLZERHEIDE. In de vergiftigingszaak te Spek- holzerheide is Woendag een onver wachte wending gekomen, waardoor het raadsel van deze geheimzinnige affaire zoo goed als opgelost schijnt. Men heeft hier met een soort methyl alcohol-vergiftiging te doen. Woensdagmiddag waren er te Spek- holzerheide meerdere personen bg wie ook dezelfde vergiftigingsver schijnselen als bij de reeds overleden personen F. en L. was geconstateerd. Woensdagnacht is nog een derde slachtoffer overleden. In den loop van Woensdagavond en in den nacht van Woensdag op Donderdag hebben zich nog tien personen aan het ziekenhuis of bg de huisartsen gemeld voor een onderzoek. Dezë personen blijven allen in observatie. Voor zoover bekend heeft de medische wereld in Nederland nog nimmer een dergelijke methylalcohol vergiftiging van zoo'n omvang en epidemisch karakter waargenomen. Dergelijke vergif tigingen hebben wel in Amerika en Duitschland plaats gehad. WEDER EIER-EXPORT NAAR DUITSCHLAND. Het Ned. Weekblad voor Kruide nierswaren meldt, dat voor het eerst sedert de devaluatie eenige export van eieren naar Duitschland is toe gestaan. Het kwantum is echter nog zeer gering en beloopt nog geen zeven procent van het toegewezen kwantum tijdens de Olympische Spelen. ZWERVERSLEVEN. In Sittard werd een zwerver aan gehouden, die niet minder dan 47 maal in het Algemeen Politieblad stond gesignaleerd. Gedurende de laatste weken zwierf de man in het land van Sittard, in dien tijd is hij acht maal bekeurd wegens allerlei kleine overtredingen als bedelarij en liedjeszingen. Aanvankelijk gaf de zwerver ook een valsche naam op. Hij is ter be schikking gesteld van de politie te Maastricht. DOODELIJKE AANRIJDING TE GEULLE. Op den rijksweg onder Geulle heeft Donderdag een doodelijk verkeers ongeluk plaats gehad. De 51-jarige ongehuwde landbou wer M. Nijsten te MoorveldGeulle kwam met paard en wagen vanaf een zijweg den rijksweg opgereden, juist van achter een aldaar staan- den melkwagen. Op hetzelfde mo ment naderde een ziekenauto, ko mende uit de richting Maastricht. De landbouwer, die naast zijn span liep, werd door dek ziekenauto aange reden en weggeslingerd. Hij was op slag dood. De chauffeur verklaarde den man niet te hebben gezien. ONZE UITVOER MAAR BELGIE BEDREIGD Naar het Alg. Handelsblad uit Brussel verneemt, zou het Belgische ministerie van Landbouw met het oog op de depriciatie van den gul den en het daaruit voortvloeiende gevaar eener Nederlandsche valuta- concurrentie op de Belgische markt hebben besloten den invoer van land bouw- en zuivelproducten uit Neder land tijdelijk te schorsen. Het was genoemd tlad nog niet mogelijk een bevestiging van dit gerucht te verkrijgen. Indien de Belgische regeering in derdaad tot zulk een stap zou over gaan, zou dit voor Nederland's agrarischen export een zware slag beteekenen. WIJZIGINGEN IN DE VERKEERS REGELEN. In de Staatscourant van Donder dag werd gepubliceerd de beschik king van den minister van Waterstaat van 9 October, waarbij een aantal wijzigingen wordt aangebracht in de motor- en rijwielbeschikking. Deze waren noodig in verband met de veranderingen in het motor- en rijwielreglement, die vorige week zijn verschenen. De bepalingen behandelen in hoofd zaak het volgende 1. Oranje bordjes met witten rand (punt naar beneden) zullen, evenals oranje koppen op afstands paaltjes, de voorrangswegen aan duiden 2. voor het einde van een voor rangs weg zal het „algemeen gevaar teeken" (roode driehoek met punt naar boven, voorzien van verticalen zwarten balk en vermelding „einde voorrang") aangeveD, dat verderop het gewone „rechts gaat voor" weer geldt 3. voor de kruising met eenvoor- rangsweg komt op den zijweg een nieuw waarschuwingsbord, bestaande uit een rooden driehoek met de punt naar beneden 4. gedetailleerde voorschriften voor de remmen 5. na 1 Januari 1938 zal het ge bruik van niet-goedgekeurde kop lampen en gloeilampjes verboden zijn. Verder wordt o.m. de plaats van de lichten nauwkeurig voorge schreven 6. nauwkeurige eischen voor het geluid van den signaalhoorn; 7. de datum, waarop de nieuwe beschikking in werking treedt (ge lijktijdig met het gewijzigde motor en rijwielreglement) wordt nog nader vastgesteld. Morgen Zondag 2 uur Competitiewedstrijd MILLINGEN Entrée 25 ct. Terrein St. Servaas CONTROLE OP EIEREN. De algemeene vergadering van hetNederlandscheEiercontrölebureau heeft, naar de Msb. verneemt, een zoodanige wijziging der statuten goedgekeurd, dat de controle op eieren niet meer tot den export behoeft te worden beperkt, maar thans ook binnenlandsche controle mogelijk wordt. GRAANMOLEN AFGEBRAND. Donderdagmorgen is brand uitge broken in den graanmolen van den heer E. Pijnappel te Pannerden. Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat de brandweer er alleen in kon slagen het aangrenzende woonhuis te be houden. De molen brandde tot den grond toe af, waardoor 2000 H.L. graan verloren ging. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. LANDBOUWSCHUUR AFGEBRAND. Woensdagnacht is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de land- bouwschuur van de boerderij „De Polder", eigenaar mr. baron van Hövell tot Westerflier en bewoond door de Wed. van der Ven. De brandweer van Asten, die kort na het uitbreken van den brand aanwezig was, kon echter bij gebrek aan water, niets uitrichten, zoodat de schuur geheel uitbrandde. De geheele oogst en de landbouw machines, werden een prooi der vlammen, Een paard, vier stuks jong vee en vier varkens kramen in de vlammen om. De schade wordt door verzekering gedekt. DOODGEREDEN. Dinsdagavond is een motorrijder uit Meijel te Helvoirt door slippen tegen een stilstaanden kermiswagen gereden. De motorrijder bekwam bijna geen letsel, doch zijn verloofde, die op de duo zat, werd zoo ernstig gewond, dat zij enkele uren later overleed. Het meisje was afkomstig uit Terheijden. De persfotograaf Wiskerke te Breda, is Dinsdagnacht toen hg op zijn motorfieis van Tilburg naar huis reed, ingereden op eenige langs den weg staande vrachtauto's. De heer Wiskerke werd op slag gedood. COMPLOT VAN AUTODIEVEN. In het dorp Gemert bij Helmond heeft de politie waarschijnlijk de hand kunnen leggen op een dievenbende, die er haar werk van maakte auto's te stelen uit garages van villa's. Uit de verschillende gegevens, die de politie heeft verzameld, staat het vast, dat de drie verdachten schul dig moeten zijn aan den diefstal van zes auto's, die de laatste twee maan den werden vermist resp. te Schijn- del, Vught, Waalre, Son, Eindhoven en Gemert. KRANIG MEISJE. Te de Meern geraakte het drie jarig zoontje van H. Thijssen aan de Zandwegzijde in den Liedschen Rijn. Op den grooten straatweg naar Utrecht passeerde op dat moment een 17-jarig meisje uit Utrecht. Dit dappere kind bedacht zich geen oogenblik, sprong gekleed in den Rijn, zwom naar de overzijde en wist het kind behouden aan wal te bren gen. Zij ontving droge kleeren, keerde even naar Utrecht terug, om kort daarop ,haar geleende kleeren bij de eigenaresse terug te brengen en haar fietstocht naar Leiden te ver volgen, alsof er niets gebeurd was. TOCH EEN R.A.I. IN 1937 De hoofdstad is wakker geschud door de dreiging, dat in het komende voorjaar de groote Amsterdamsche automobieltentoonstelling niet zou doorgaan, welke in het zakenleven, vooral door het talrijke vreemdelin- genbezoek, zooveel leven placht te brengen. Verschillende organisaties spannen zich in om de noodige garanties samen te brengen, welke voor een degelijken opzet worden vereischt. Er is thans weer alle kans, dat in Februari 1937 Amsterdam zijn R.A.I. zal hebben. Het zal trouwens zeer interessant zijn om te zien, welken invloed de devaluatie en het algemeene herstel der bedrijvigheid op de automobielindustrie en -verkoop zal blijken te hebben gehad. EEN MISSTAP. Woensdagavond is de 21-jarige V. van Boxtel, die met zijn meisje op het Bastion Oranje aan den Spin huiswal te Den Bosch wandelde en voor een regenbui met haar tus schen eenige boschjes wilde schuilen, verder gestapt dan het Bastion reikte. De jongeman verloor het evenwicht, viel van de hooge vestingmuur in de stadsgracht en verdronk, voordat hulp kon worden geboden. Het stoffelijk overschot is naar het Grootziekengasthuis overgebraent. DE BELGISCHE STEUN AAN MADRID. Antwerpen gaat voort met haar campagne tegen den clandestienen Smokkelhandel van wapens naar het Spaansche volksfront, die hier welig blijft tieren, omdat de regeering niet krachtig genoeg ingrijpt. Het blad publiceert thans o.m. foto's van Dinsdag door de socialis tische arbeiderspartij van België ver zonden kisten aan het adres van de Algemeene Arbeidersfederatie te Ma drid. Deze kisten zullen naar Alli- cante (de voornaamste bevoorra dingshaven der roode troepen) worden gebracht door het Engelsche schip „Cid", dat ook een hoeveelheid salpe terzuur aan boord heeft genomen. 'N DORPSDOKTER GING HEEN... VOOR DE ARMEN VERGAT HIJ MEESTAL ZIJN REKENING TE SCHRIJVEN. In de Maasbode van 12 October j.l' kwam een overlijdensbericht voor van Martin Hubert Timmers, in leven arts te Beek en Donk, Het is een eenvoudige advertentie, zoo gewoon als van ieder ander mensch, die is heengegaan. En toch zal dit bericht weerklank gevonden hebben in heel wat harten in Oost-Brabant, want veel leed hebben de handen van dr. Timmers weten te verzachten en me nig kostbaar leven heeft hij aan den dood ontrukt. Het gold hier wel een buitenge woon mensch. Als men ooit opoffe ringsgezindheid en toewijding heeft gezien bij een dokter, medeleven met zijn patiënten, behoefte om de plat- telandsmenschen te troosten, de arme boerenvrouwtjes aan den Peelkant op te vroolijken in haar zwaar be staan, den boeren met een grapje wat levenswijsheid bij te brengen, dan was het wel bij dezen menschen- vriend. Honderden jonge levens heeft hij zien ontluiken en van menig grij saard heeft hij de laatste oogenblik- ken verlicht. Daarbij vielen zijn re keningen altijd mee, zeiden de boert jes en voor de armeren vergat hij die meestal te schrijven. Hij was een zonderling misschien, en daarom werd hg wellicht niet in die mate begrepen en gewaardeerd als hij verdiende. Wanneer zijn zie ken het goed maakten en vooruit gingen, was hij kwistig met kwink slagen om bij zichzelf en de omge ving steeds den moed erin te hou den. Werd de toestand ernstig, dan achtte deze rasechte Limburger een grap niet meer op zijn plaats, doch zijn toon en glimlach gaven steeds moed. Kwam het onvermijdelijke, dan boog hij het hoofd voor zijn vijand, den dood. Als hij door weer en wind in de gure winterdagen met zijn motorfiets (later kon de dokter ein delijk een auto koopen) langs zand wegen en slibberige paadjes was ge schokt, droop vaak het water van zijn jas in zijn kaplaarzen en dat noemde zijn doktershumor dan „echt snotneuzen weer". Zijn patiënten voelden ook voor hun dokter en wisten, dat een glas warme melk zijn niet te sterke maag goed deed. „Ik moest er een nieuwe in kunnen zet ten," zeide hij wel eens. En hoe waar deerde hij zulke kleine attenties! De ontslapen dokter had in Beek en Donk,- als ik me niet vergis, een haast veertigjarige praktijk. En deze strekte zich destijds uit niet alleen tot Beek en Donk, maar tot vrijwel alle omliggende dorpen en plaatjes (Gemert, Aarle-Rixtel, Lieshout, Erp en Boekei). Hij heeft daar drie generaties gekend en met groote bekwaamheid en succes ver dedigd tegen ziekte en dood, tot zijn krachten hem begaven. Hg was een van de weldoeners der menschheid, die onder een ietwat ruw uiterlijk een edel hart dragen, die zeer veel voor zijn evenmenschen over had, die veel leed wegpraatte met humor en kwinkslagen al kostte het hem zelf wel eens moeite en die al zijn physieke en moreele krachten in dienst heeft gesteld van het lijdende menschdom. Hulde aan de nagedachtenis van hem, die zonder eenig vertoon zoo veel goed wist te doen! F. M. DE ROODE GRUWELEN- LIJST. Nog steeds komen er berichten binnen over gruwzame moordaan slagen, door de aanhangers van het roode volksfront op ongelukkige tegenstanders en vooral op priesters en religieusen, gepleegd. Een schrijven, uit het door de nationale troepen bezette gebied verzonden, brengt weer eenige weer zinwekkende staaltjes van misdaden, tegenover zulke weerlooze slacht offers gepleegd. We laten ze hier volgen De deken van het kathedraal kapittel van Toledo, Don Polo Benito, is een der eerste slachtoffers gewor den van de roode terreur, in deze stad. Zijn neef, don Antonio Martin Porcela verhaalde de volgende bij- zonderheden, omtrent den marteldood van dezen priester. Don Polo was gearresteerd, te zamen met den organist der kathe draal, don Felix Sanz de Ibarra. Vijf dagen werd de deken in zijn huis gevangen gehouden, daarna werd hij met talrijke andere priesters en enkele notabelen der stad naar de gevangenis gebracht. Daar liet men hen slechtste behandeling ondergaan. In den nacht werd hij met een zestigtal personen weggeleid. Onder het gejoel van het gepeupel liet men hen geboeid door de straten gaan. Eindelijk kwam men op de Esplanade der synagoge, waar de terechtstelling plaats vond. Allen waren twee aan twee vastgebonden. Doorzeefd met kogels stortte don Polo Benito neer tegelijk met den zoon van Moscardo, onder de kreet„Leve Christus Koning! Leve Spanje!" De kloosters van Santo Domingo del Real, het klooster van Santiago en van de Clarissen en Capucgnen zijn inbeslag genomen of vernield. De bandieten schonden het slot, kwelden de oude religieuzen, van wie er enkele meer dan 50 jaren in het klooster waren, scheurden haar het religieus habgt van 't lichaam en joegen haar zoo de straat op. Een der weinige priesters, die To- ledp veilig hebben kunnen ontvluch ten, verhaalde talrgke gruweldaden die de rooden tijdens een schrikbe wind van twee maanden te Toledo hebben gepleegd. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Heer der week: Kap. KUEPERS. Morgen ZONDAG in alle H. Mis sen collecte Voortplanting des Geloofs om 10 uur zal tot intentie van den schildersbond St. Lucas de Hoogmis worden opgedragen, 2 uur groote en kleine Congregatie, 3 uur Lof en rozenhoedje. MAANDAG 7 uur leesmis voor de Kleermakerspatroonsvereeniging St. Gerardus, half 8 leesmis voor de St. Crispinusgilde, 8 uur best. zieledienst voor Gerardus Lambert en Theodora Poels. DINSDAG half 7 leesmis voor Bernard Loenen, half 8 besteld jaarg. voor Peter Michels, Hendrina Jans sen, Hermanus Rongen en Peter Johannes Litjens, 8 uur jaarg. voor Gerardus Ambrosius en Catharina van ter Velden, 9 uur pl. Huwelijks mis voor Albert Stevens en Martha van MejjeL - WOENSDAG half 8 leesmis voor Gerard Willems, lid der Vincentius- vereeniging, 8 uur Sol. jaarg. voor Peter Jan en Jacob Gerard Holthuizen DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der jongensschool, 8 uur jaarg. 2de klas voor Johanna Wis- mans, Leonard Wismans en Petro- nella Jenniskens. VRIJDAG half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Albert Esser en Johanna van den Boogaart. ZATERDAG half 8 jaarg voor Gertrudis en Maria Mosmans. Biech ten van 47, bij gelegenheid van het feest van Christus Koning, om zoo veel mogelijk een algem. H. Commu nie van alle parochianen te bevorde ren. Zaterdag, Zondag en Maandag morgen triduum bij gelegenheid van hetzelfde feest voor de kinderen van alle scholen, Jongensschool, Meisjes school, Heide en Sint Joseph. Zater dag predikatie in de kerk te 2 uur en te 5 uur. Zondag H. Missen te 6 uur, te 7 uur de kindermis w.o. gen. H. Communie van alle kinderen, te 8 en te 9 en te 10 uur. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige W. Janssen, H. Hoedemakers, L. Geurtjes, Th. Pouwels. P. Pouwels, L. Jeuken, A. Janssen, J. Willems, M. Direks, M. Versleijen, T. Verste gen. K. J. V. en K.J. M. Zondag Generale H. Communie voor K.J.V. en K.J.M. Zondagmiddag 4 uur K.J.M. Dinsdag half 8 tot half 9 Gymna stiek. Woensdag 89 Godsdienstclub. Paterskerk Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur en kwart over 8 de Hoogmis met toespraak en collecte voor de Missies. De Hoogmis wordt opgedragen voor de leden van de Aartsbroederschap van 't Koordje. Na de Hoogmis processie. Om kwart vcor 5 gezongen Vespers, half 6 Lof met oefening van de October- maand. Deze ochtend gelegenheid om te biechten aan de Epistelzijde. DINSDAG gedurende de Uitstel ling te verdienen volle aflaat. Om half 8 gezongen Antonius.mis. VRIJDAG om half 8 gez. H. Mis. IEDERE DAGom half 8 H. Mis voor klooster en weldoeners. INTENTIES: Maandag, Dinsdag en Woensdag om half 7 H. Mis voor Gerard Willems, als lidv. 't Koordje. Patronaat. Om kwart over vier tot 7 uur Klein- en Middenpatronaat, om 6 en half 7 Grootpatronaat en Jongelingen. Dinsdag half acht Goudpluvier. Woensdag op de vastgestelde uren Jonge Wachtgroepen. Gymnastiek: Maandag aspiranten A Dinsdag leden, Donderdag C en leden Zaterdag aspiranten B. Derde Orde. Het bestuur wordt erop attent gemaakt, dat de bus naar Alverna (Derde-Orde-Huis) vertrekt half 9. De Tertiarissen gelieven de klee- dingstukken, welke zij voor de ar men hebben vervaaruigd. WOENSDAG om 6 uur begint het Triduum van de Derde Orde, dat ge preekt wordt door den Zeereerw. Pater Gilbertus Lohuis. Onderwerp van dezen avond: „Roeping". DONDERDAG om 7 uur H. Mis (met verklaring) voor 't geestelijk en tijdelijk welzijn der Tertiarissen. Na het Evangelie Homilie. Om 6 uur Lof met preex. Onderwerp: „Door duistere nacht." VRIJDAG om 7 uur H. Mis (met verklaring) voor de overledenen der vereeniging. Na het Evangelie Ho milie. Om 6 uur Lof met preek. Onderwerp: „Levend brood". ZATERDAG om 7 uur H. Mis met verklaring en algemeene H. Com munie voor de vrouwen. Korte voor bereiding door den predikant. Zang van het dameskoor. ZONDAG om 7 uur H. Mis met al gemeene H. Communie voor de man nen. Voorbereiding door den predi kant. Zang van het dameskoor. Om half tien sluiting van het triduum. De H. Mis wordt opgedragen voor den groei en bioei der Derde Orde. Onder de H. Mis de latijnsche ge zangen en slotpreek over „Christus Koning" met toewijding. Collecte voor ons liefdewerk „Gezinshulp". Na de H. Mis Pauselijke Zegen en het Vaandellied. De collecte van dezen dag zij u geheel bijzonder aanbevolen. Gedu rende het Triduum expositie van de kleedingstukken door de tertiarissen vervaardigd. Een half uur voor en na de avondoefeningen gratis toe gang. De leden worden vriendelijk ver zocht al de oefeningen mee te ma ken en het handboekje mee te brengen. Bloemen en kaarsen ter vereering zijn zeer welkom. Burgerlijke Stand Venray* Van 2 tot 9 October 1936. GEBOREN Gertruda M. P. v. Gerven, Gr. straat. Petronella J. A. v. Gerven, idem. A llegonda P. G. Franssen, Veltum. Johannes H. M. Arts, Heuvelstraat. Peter J. M. C. Beerkens, Beekweg. Jacobus J. H. Gielen, Merselo. Jacoba P. M. Evers, Hoenderstraat. Hendrik H. G. Linders, Overl. weg. GEHUWD Johannes A. M. Aldenhuyzen, 30 jaar bakker te Boekei, en Johanna J. Chr. Goumans, 27 jaar te Venray. Bernardus Joh. A. Drent, oud 25 jaar hoofdonderwijzer, en Martha M. Vermeulen, oud 31 jaar onder wijzeres, beiden te Venray. OVERLEDEN Johanna Smits, weduwe van M. Baten, oud 70 jaar, Oirlo. Bernardus J. H. Loenen, Dir. Ver koopvereeniging, echtgenoot van W. J. Tacken, oud 49 jaar Henseniusstraat. 1 patient St. Servaas. 1 patient St. Anna.

Peel en Maas | 1936 | | pagina 2