Servafius I Boxmeer I Qemengde Berichten Morgen Zondag 2 uur Raadsvergadering Venray deze comedie-operette-revue-film om als handeling te boeien, de tekst is geestig, de liedjes en dansen vinden hun plaats als vanzelfsprekend. ...Het is de bedoeling ons een an derhalf uur met die diverse genoe gens te amuseeren en bezig te hou den, en die bedoeling slaagt volko men: „Roberta" is een met veel zorg gemaakte, doorwerkte en beschaafde amusementsfilm. ...Afwisselend en beschaafd amu sement van de goede soort, voortref felijk gemengd uit alles wat men er een avond lang van verlangen kan, dat is „Roberta", een filmcocktail waarvan U geen enkele zwarigheid in het hoofd zal blijven hangen. Verder afwisselend bijprogramma met een bijzonder geslaagde Polygoon Hollands Nieuws. BOUWVERGUNNING. Ingevolge de bouwverordening werd vergunning verleend aan P. A. H. Weys, tot het bouwen van een boer derij te Castenray. KON. MARECHAUSSEE. De marechaussee Sleeuwenhoek van de Brigade Venray is overge plaatst naar de Brigade Oss. WINTERDIENSTREGELING. In de Winterdienstregeling der spoorwegen op de lijn Venlo-Nijmegen welke morgen ingaat, is weinig ver andering aangebracht. Enkele treinen vertrekken slechts een paar minuten vroeger. Met genoegen vernemen wij, dat de toestand van Burgemeester van de Loo, hoewel nog steeds bed legerig, goed vooruitgaat. KLOOSTER-JUBILEA. Heden 3 October viert Pater dr. Innocentius van Boort, geboren te Zaltbommel, rustend te Sittard, zijn 60-jarig klooster-jubileum. Z.Eerw. was vele jaren in Venray werkzaam. Door het salonorkest Euterpe alhier is ïn studie genomen het tooneelspel „Kinderen van ons Volk" naar het boek van den bekenden schrijver Antoon Kooien. Dit prach tig stuk zal in 't laatst van Novem ber voor het voetlicht komen. VALK-REVUE. De Valk stelde j.l. Zondag haar aanhang teleur, door met 53 van S.S.S. te verliezen. Het was een meer spannende dan fraaie ontmoeting. Vooral toen de Valk 20 minuten voor 't einde den 3—*1 achterstand had weten te neutraliseeren tot 33, werd er flink gestreden om de win nende goal en kwam er weer hoop bij de talrijke Valk-supporters. S.S.S. profiteerde echter dankbaar van een inzinking bij de Valk en scoorde in 't laatste kwartier twee fraaie doelpunten, waarmee zij tevens een verdiende overwinning behaalden. Toch gaf het spel van de Valken vertrouwen en wij betwijfelen niet of de Venray er s zullen zich morgen te Gennep weten te herstellen. De Valk 2 ontvangt aan den Leun- scheweg T.O.P. uit Tienray. De reserves zetten het seizoen minder goed in met haar nederlaag tegen H.V.C., wellicht brengen zij het a.s. Zondag tot een beter resultaat. De Valk 3 zal op eigen veld aan D.E.V. 3 een zware dobber krijgen. Verrassingen big ven echter mogelijk. Hoe zullen de uitslagen luiden, Valken DE K.RHO.-TROUBADOURS KOMEN PER K.R.O.-TREIN. Op de groote achtweeksche tournée, welke de K.R.O. dit jaar te beginnen 4 Oct., zoowel te water als te land onderneemt, zullen de K.R.O-Trouba- dours met Tholen en Van Lier per eigen Kro-Touringcar en daaraan verbonden vrachtwagen de verschil lende plaatsen aandoen. Alleen deze touringcar met aan- hang-bagagewagen, uitgevoerd in grijs en zilver, is een bezienswaar digheid op zich. Wanneer al zooveel aandacht besteed is aan het vervoe ren van Troubadours en Tholen en Van Lier (met hun eigen instru menten en prachtige décors), hoe veel te meer zorg is er dan gegeven om deze land-tournée naar program ma, inhoud, décor en „show" tot iets heel bijzonders te maken. De K.R.O.-trein zal Venray aan doen op Zondag 18 October a.s. BELASTING BETALEN. De Ontvanger der directe belas tingen enz. alhier deelt ons het na volgende mede Vele belastingschuldigen hebben de gewoonte om, nadat zij de helft van hun aanslag in de Grond-, Personeele- of Inkomstenbelasting voldaan heb ben, met de betaling der andere helft te wachten tot dat het volle bedrag van dien aanslag is vervallen. Jarenlang is op de meeste belas tingkantoren met deze gewoonte rekening gehouden en werd met betaling zooals hiervoor bedoeld ge noegen genomen. In den loop van dit jaar zijn de te dezer zake gegeven voorschriften echter zoodanig veranderd dat, wil men niet in de kosten van een aan maning vervallen, de boven omschre ven oude gewoonte vaarwel zal moeten gezegd worden. Men zal nu vragen Wanneer moet men dan zijn belas ting betalen zonder gevaar te loopen een aanmaning te krijgen Het antwoord op deze vraag is vrij eenvoudig, n.l. men betale maan delijks vóór of óp den vervaldag een termijn of meer. De meeste menschen hebben er echter geen idee in om zoo dikwijls in het jaar naar het belastingkantoor te moeten gaan en voor deze zouden wij dan willen adviseeren, betaal binnen 2 maanden na ontvangst van uw aanslagbiljet den geheelen aan slag in ééns of betaalt hem in drie maal en informeert bij de eerste betaling ten ontvangkantore wanneer de tweede en derde betaling moet plaats hebben. Ten ontvangkantore zal men steeds gaarne de noodige inlichtingen ver strekken teneinde te voorkomen, dat tengevolge van onwetendheid kosten van vervolging verschuldigd zouden worden. Opgemerkt wordt nog dat op de aanslagbiljetten de eerste en de laatste vervaldag wordt vermeld, aan de hand waarvan men kan uitmaken wanneer met betaling begonnen moet worden en wanneer de aanslag geheel voldaan moet zijn. - De Handboogschutterij St. Oda zal evenals andere jaren, morgen Zondag haar hazenconcours houden. Een talrijke opkomst van Sport- broeders uit den Kring wordt ver wacht. P.D.V. „DE EENDRACHT." Zondag 20 Sept. hield de P.D.V. „De Eendracht" haar laatste vlucht met jonge duiven vanaf Noyon, af stand 303 K.M. Los 8 uur. Wind richting N.O. Aankomst eerste duif 2-9-17. Aankomst laatste duif 3-55-31. 1 en beker Gebr. Spee2 en over- duif H. Aarts 3 H. Janssen 47 J. Strijbosch5 J. Dinjens6 A. Vermeulen; 891213 Boom-Jen- niskens 1011 L. Coopmans. 1—2—4 diploma J. Strijbosch. 3e diploma Boom-Jenniskens. Hokkampioen werd behaald door 1 J. Strijbosch2 A. Loonen3 Boom-Jenniskens 4 L. Coopmans 5 J. Dinjens. De klok werd voor 1 jaar gewon nen door J. Strijbosch. OVERLOON. Alhier werd bij de Wed. A. M. een geval van aard appelen - wratzi.ekte geconstateerd door den plantenziektekundigen dienst te Wageningen. Deze zeer gevreesde ziekte komt bijna nooit voor. In het algemeen is het voorkomen van de wratziekte op uitgestrekte terreinen, zooals hier het geval is, geen onoverkomelijke ramp. Meestal wordt na eenigen tijd toestemming gegeven tot het verbouwen van andere soorten, die niet door de ziekte zijn aaDgetast. Erger is het wanneer in een dichtbebouwde streek de ziekte uitbreekt. Sommige landen bepalen n.l. dat geen aardappelen ingevoerd mogen worden, die op een bepaalden afstand van door de ziekte aangetaste aard appelen geteeld zijn. De ziekte be- teekent dan een groot nadeel voor den aardappelexport. In het onder havige geval zal het echter wel bij plaatselijke gevolgen blijven. Zondag zal S.S.S. I een nieuwe I.V.C.B.-er O.V.C. uit Ooybij Nijmegen ontvangen. Aangezien S.S.S. tegen woordig in goeden vorm is en nog maar één verliespunt heeft, zal ook voor deze wedstrijd groote belang stelling bestaan. OVERLOON. Alhier werd onder leiding van de gediplomeerde voor melkers A. Willems en J. Wilms een melk Cursus gegeven, waaraan door niet minder dan 27 Cursisten werd deelgenemen. Waarvan Woensdag avond en Donderdagmorgen het exa men werd afgenomen door de exami nators. E. Fonkels, Struif, Rijkszui- vel-consullent voor Noord-Brabant, en v. d. Schoot te Oirschot. De dames en heeren slaagden als volgt: Gerrits, Stappers A. Stappers, Creemers, Cruyzen, RoDgen, Hen driks, Giezen, De Lauw, Swinkels, Crooymans, van Mil, Goemans, Deriet, Jans. Hofmans, (bovenstaande zijn alle dames) en volgende heeren van Duijnhoven, Peter7, Bloemen, Weerts, Raaymakers, Jacobs, W. Jacobs, Wil lems, Wienen, Gerrits (Jr), Creemers, Hubers, P. Hubers, Jacobs. MAASHEES. Door gemeente politie van Vierlingsbeek en Maas hees, werd in een logement alhier aangehouden een persoon, verdacht van diefstal van een portemonnaie met eenig geld, te Vierlingsbeek ge pleegd. woning aanhield, werden verschillen de zaken gevonden waarvan de her komst Diet kon worden vastgesteld. In een hoek van de slaapkamer vond men een mand met kippen, ter wijl bij nader onderzoek van een kleerkast nog een aantal kippen voor den dag kwam. In totaal werden in de slaapkamer 27 kippen gevonden. Voorts werden nog 150 K.G. peren in beslag genomen. Nadat v. M. Woensdagmorgen te Echt was ingesloten, werd hij Don derdagmorgen naar het huis van be waring te Roermond overgebracht. DE KINDERMOORD TE WELLERLOOL Naar wij vernemen zal opDonder- derdag 8 Oct. 1936 voormiddag 10 uur voor de Arrondissements-Recht- bank tegen B. W, 63 jaar, arbeider te Wellerlooi, gedetineerd, als ver dacht van kindermoord op 5 Jan. 1936, de rechtzaak behandeld worden. Vanwege het O. M. zijn 4 getuigen gedagvaard. Als verdediger treedt op Mr. Janssens te Eindhoven. VAN CEL NAAR HET ZIEKENHUIS. Dinsdagmiddag had in het arre stantenlokaal der gemeentepolitie te Venlo een eigenaardig incident plaats. De 36-jarige zwerver H. afkomstig uit Rotterdam, die Maandagavond onder verdenking van diefstal van een rijwiel in het arrestantenlokaal wes opgesloten, slikte Dinsdagmid dag, toen hem het eten werd ge bracht, zijn vork in. Te voren had hg den steel van de vork afgebroken en het andere gedeelte, waaraan de tanden zitten, door zgn slokdarm naar binnen laten verdwijnen. Al spoedig kreeg de man het erg be nauwd en belde om hulp. Hij vertelde wat hij gedaan had, waarna een dokter werd ontboden. Op diens advies werd H. naar het R.K. Zieken huis overgebracht, waar men na opname van röntgenfoto kon vast stellen, dat de vork zich werkelijk in den slokdarm van den man bevond, Langs operatieven weg zal men trachten het voorwerp te verwijderen. Bij ondervraging door den inspec teur van politie gaf H. als motief voor zijn daad op, dat hij overspan nen was. Hij was pas kortgeleden uit een gevangenis in Duitschland ont slagen. Gelijktijdig bekende hij zich aan den fietsendiefstal te hebben schuldig gemaakt. Hij had het rij wiel te Eindhoven ontvreemd. KIPPENDIEF AANGEHOUDEN. De gemeente-politie van Echt heeft de hand gelegd op den beruchten kippendief G. v. M. uit Maasbracht, die voor enkele maanden uit de ge vangenis werd ontslagen, waar hij geruimen tgd wegens kippendiefstal len had doorgebracht, v. M. werd thans verdacht van diefstal van waschgoed ten nadeele van zekeren D. te Pey. Toen de politie hem in zijn WINTERDIENST BIJ DE SPOORWEGEN. De winterdienstregeling van de Spoorwegen geeft verschillende wijzi gingen aan ten opzichte van den nu afloopenden zomerdienst. Voor een deel zijn de wijzigingen een gevolg van den terugkeer tot den normalen trjd, waardoor de internationale treinen van, naar en over Duitsch land, van en naar Zwitserland en de daarmede samenhangende binnen- landsche treinen moeten worden ge- wgzigd. Een belangrijke bijzonderheid is, dat de nieuwe spoorboekjes dezen keer niet zullen gelden tot en met 15 Mei 1937. Dit hangt hiermede samen, dat Pinksteren het volgend jaar valt op 16 en 17 Meidaarom n.l. internationaal overeengekomen, dat in afwijking van den normalen datum van 15 Mei de zomerdienst regeling in 1937 zal ingaan op 22 Me'. DE MONOPOLIEHEFFING OP GRANEN. In verband met de regeerings- mededeeling, dat de monopolieheffing op buitenlandsche granen, niettegen staande de stijging van de markt prijzen, veroorzaakt door het ver laten van den gouden standaard, op hetzelfde peil gehandhaafd blijft (met uitzondering van rogge, waar voor de heffing en denaturatiesteun met een gulden is verlaagd), heeft de Algemeene Nederlandsche Mole- naarsbond telegrafisch bij den be trokken minister geprotesteerd, aan gezien zulks „wederom een aanslag op het bestaan van de vee- en pluim veehouderij is en als zoodanig zijn terugslag heeft op den graanhandel." Bij den Minister is aangedrongen de monopolieheffing te verlagen, ter compensatie van de genoemde prijs- stijging. Tevens zal getracht worden, mid dels de „top"-organisaties (de Neder landsche industrie- en handelsorga nisaties; te geraken tot een massa protest van alle daarbij aangesloten belanghebbende organisaties. GASFITTER BEDWELMD. De gasfitter F. B. was op de Oisterwijkschebaan te Tilburg een straatlantaarn aan het poetsen. Daarbij heeft hij vermoedelijk de kraan opengestooten. Door het uit stroomend gas raakte de man be dwelmd; hij verloor het evenwicht en viel van de ladder, waarop hij stond. De man kwam met het hoofd op den hardsteenen trottoirband terecht en bekwam een hersenschudding. VIJFTIG GESTOLEN FIETSEN IN BESLAG GENOMEN. Dezer dagen zijn door de gemeente politie bij verschillende inwoners van Nootdorp ruim 50 fietsen in beslag genomen, welke afkomstig waren van diefstal, gepleegd door zekeren T. v. d. P. te Den Haag, die thans in het huis van bewaring aldaar zit opgesloten. Vermoedelijk zal tegen enkele personen een vervolging wegens heling worden ingesteld. EEN DRIELING. In den nacht van 27 op 28 Sept. j.l. werd het arbeidersgezin Hetter- scheidJacobs in de gemeente An- gerlo verblijd met de geboorte van een drielingeen jongen en twee meisjes. De kinderen zijn genoemd naar de leden van het Koninklijke HuisWilhelmina, Juliana en Bern- hard. Moeder en kinderen maken het uitstekend. EEN GELUKKIGE GEMEENTE. Een uitzondering op den gewonen regel vormt de gemeente Aardenburg, waar de gemeenteraad in zijn ver gadering van Woensdag besloot de belasting te verlagen en wel zoo, dat de opcenten der gemeentefonds en vermogensbelasting van 40 op 20 werden gebracht Nog meer belastingverlagingen konden in het vooruitzicht worden gesteld. Sphinx te Maastricht is een voorloo- pige oplossing gevonden, OVERGANGTOESLAG. In plaats van den huurbijslag, wel ke geheel wordt afgeschaft zal van 4 October a.s. af, een overgangstoe slag op den steun worden uitgekeerd GOEDKOOPE VISCH. De vischuitvoer naar Frankrijk is stopgezet, waardoor 'n groote prijs daling van sommige vischsoorten is te verwachten. LOCOMOTIEF EN VRACHTAUTO IN BRAND GEVLOGEN. Donderdagavond heeft op de onbe- waakten overweg te Berkum, ge meente Zwollerkerspel, een vreeselijk ongeluk plaats gehad, dat groote'af- metingen heeft aangenomen. De sneltrein AmsterdamGronin gen reed op een vrachtauto, met het gevolg dat de vrachtwagen en loco motief in brand vlogen. De chauffeur werd brandend uit de cabine geslin gerd en op slag gedood, De machinist en de stoker van de locomotief raakten eveneens in brand en wisten, door in een sloot tesprin- gen, de vlammen te dooven. Beiden zijn met brandwonden overdekt naar het ziekenhuis te Zwolle overge bracht. De reizigers van den trein bleven ongedeerd. Onder de reizigers brak na de botsing, die zeer hevig was, een paniek uit. Deze werd nog verergerd, doordat door de ontploffende gas- cylinders ook de voorste wagons van den trein in brand waren geraakt. OORLOG TUSSCHEN CHINA EN JAPAN Tengevolge van het afwijzen van Japans eischen door Nanking en de indiening door Tsjang Kai Sjek van tegenvoorstellen heeftde toestand zich in het Verre Oosten dermate toege spitst, dat opnieuw in vele kringen een oorlog onvermijdelijk wordt ge acht. ZOON STEEKT VADER. Bij de familie D. te Didam is Donderdagmiddag een hevige twist ontstaan tusschen vader en zoon, toen de eerste den laatste over diens gedrag onderhield. De zoon werd toen zoo kwaad, dat hij een broodmes nam en daarmede zijn vader een steek in den rug toe bracht. De zoon is gearresteerd. NOG GEEN STAKING. In het dreigend conflict bij de Donderdag 1 Oct., 3 uur. Voorzitterloco-burgemeester G. Houben. Secretarisvan Haaren. Tegenwoordig alle leden. Nadat de Voorzitter de vergadering heeft geopend, zegt hijHet is de eerste maal, dat onze Burgemeester in een reeks van jaren ter verga dering afwezig is. Het bericht van zgn plotselinge ongesteldheid is als een schot door de gemeente gegaan en ik ben er zeker van te spreken namens alle gemeentenaren, wanneer ik Burgemeester v.d. Leo een voort durende en bestendige beterschap toewensch. In verband met de verloving van H.K.H. Prinses Juliana met Z.K.H. Prins Bernard is door den Burgemees ter namens den Raad en gemeente een felicitatie-telegram verzonden. 1. Notulen. Worden goedgekeurd. 2. Vaststelling rekening Algem. Burg. Armbest. over 1935, met rap port der commissie. Wordt goedgekeurd. Deze rekening wijst een nadeelig saldo aan van f 49.44. 3. Vaststelling begrooting idem voor 1937. Conform een rapport der commissie wordt ook deze begrooting vastge steld. 4. Voorl. vaststelling balans, winst- en verliesrekening per 31 Dec, 1935 der gasfabriek mef rapport. Wordt voorloopig vastgesteld. De heer van Haren vestigt de aandacht op het feit, dat te veel teer naar buiten de gemeente ver kocht wordt. De Voorzitter zegt controle toe. De heer Odenhoven merkt op, dat het loon van den arbeider, die be noemd is in plaats van Goumans, die met pensioen is, te laag gesteld. De Voorzitter zegt, dat dit loon slechts geldt voor den ingestelden proeftijd en herzien wordt, zoodra de benoeming definitief is.,. 5. Aanb. verslag Gem. Arbeids beurs over 1935. Wordt ter inzage gelegd. 6. Vaststelling cohier rioolbelast. 7. Vaststelling cohier trottoirbel. Het kohier der Rioolbelasting wordt vastgesteld op f 10143.26 en het ko hier der Trottoirbelasting op f 839.24. De heer Reintj es wijst er op, dat het met de rioleering der boterfa- briek nog niet in orde is. De heer Odenhoven zegt, dat de belastingverlaging met 10 pet. bij 't uitreiken der belastingbiljetten niet genoeg blijkt en in sommige geval len de belasting hooger is geworden. De Voorzitter antwoordt, dat de rioleering der boterfabriek wel in orde komt, terwijl de belastingver laging met 10 pet. overal is toege past. Eventueele verhooging zal dan ook slechts voorkomen b.v. bij win kelpanden, waarvan vroeger voor 't winkelbedrijf vrijstelling was. Voorstel van B. en W. tot be legging van f 6000.afkomstig uit den verkoop van gronden. De Raad besloot het college van B. en W. in de huidige omstandig heden vrij te laten bij de belegging van dit kapitaal. 9. Verxoek der Ver. van Nederl. Gemeenten om toetreding als lid. De Voorzitter deelt mede, dat deze toetreding als lid de gemeente komt te staan op anderhalve cent per in woner, hetgeen neerkomt op erica f 114. De heer van Boven zegt deze zaak met aandacht bestudeerd te hebben, doch niet de overtuiging gekregen, dat dit lidmaatschap voor de ge meente iets beteekent. De nadeelen zijn grooter dan de voordeelen. Hij is er dan ook tegen. Ook de heer Millen is er tegen, waarna de Raad z.h.s. besloot nog niet als lid toe te treden. 10. Verzoek Hoofdcomm. v. d. Normalisatie in Nederland om toe treding als lid. Wordt voor kennisgeving aange nomen. 11. Voorstel van B. en W. tot intrekking van het besluit tot het houden van een botermarkt op eiken Vrijdag. De Voorzitter zegt, dat bij de ad ministratie in Maastricht deze markt, welke sedert de oprichting der zui velfabrieken sinds 1901 niet meer is gehouden, nog steeds openstaat. Terwille der administratie is het ge- wenscht deze markt formeel op te heffen, waartoe de Raad overging. 12. Voorstel van B. en W. tot het houden van een jaarlrjksche kermis te Leunen, Heijde, Merselo en Oos trum op dezelfde dagen waarop zij practisch reeds thans worden ge houden. Waar deze Kermissen officieel nog niet zijn vastgesteld, is er van uit Maastricht de aandacht op gevestigd het wenschelijk dat de Raad alsnog een besluit in deze neemt. De Kermissen worden nu vastgesteld op de dagen, waarop ze reeds voor heen gehouden werden. De heer Pubben merkt op, dat de kermis te Merselo soms ligt tusschen een Zondag en den feestdag van St; Petrus en Paulus, zoodat het wen schelijk is in zulk geval de kermis te doen eindigen met dien feestdag. Deze beide punten werden door den Raad z.h.s. aangenomen, waarna de heer van Boven opmerkt, dat ter wille der gelegenheid het nu ook wenschelijk is, dat tijdens deze ker missen ook dansmuziek gegeven wordt. Hij hoopt, dat de Burgemees ter dit inzien zal. 13. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening tot heffing van vergoeding voor het verstrekken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkingsregister, vastgesteld door den Gemeenteraad in zijn verga dering van 24 Juni j.l., zulks in verband met dienaangaande gemaak te bedenkingen van Z.E. den Minis ter van Binnenlandsche Zaken. De Voorzitter zet deze aangelegen heid uiteen, waarna de heer Secre taris deze heffing nader toelicht. Hij voegt er bij, dat waar deze verorde ning reeds den geheelen zomer be staat, tot nog toe ter dezer zake niets ontvangen is. Het daat nu meer om vrijstelling, zoo er door een liefdadige instelling en dergelijke informaties genomen worden. Overi gens is het tarief f 0.40, hetgeen de heer Vermeulen nog al hoog vindt. Hij stelt voor dit te verlagen tot f 0.30, waarmede de Raad accoord &icg. 14. Voorstel van B. en W. tot het deelnemen in het kapitaal van het Borgstellingsfonds voor Noord-Lim burg en wel naar een grondslag van 10 cent per inwoner berekend naar het aantal inwoners op 1 Januari 1936 en het verleenen eener jaar- lijksche bijdrage van 2 cent per in woner berekend naar het aantal inwoners op 1 Januari van elk jaar voor een tijdvak van 5 jaar van 1 Juli 1936 tot en met 1 Juli 1941. Na uiteenzetting door den Voor zitter, hield de heer van Boven eene bespreking, waarbij hij zijn tevreden heid te kennen gaf over dit voorstel. Zeker het kost geld, maar het is ook meer dan tijd dat er iets gedaan wordt voor den Middenstand, die den druk der malaise ook terdege voelt. Nadat de heeren van Haren en Vermeulen eenige bedenkingen geuit hadden tegen de eventueele beëindi ging dezer deelname en de vraag hadden opgeworpen of de gestortte gelden dan voor de gemeente ver loren waren, besloot de Raad met algemeene stemmen toe te treden tot het Borgstellingfonds voor Noord- Limburg. 15. Ingekomen verzoek van J. Litjens e.a. tot het leggen van een verbindingsweg door het Daland. Nadat de Voorzitter deze aange. legenheid uitvoerig uiteengezet heeft r op gewezen heeft, dat het zich hier voordoet dat oelangheb- benden geen gronden onmiddellijk aan den ontworpen weg hebben liggen en de eigenaren dier gronden niet direct belanghebbenden zijn, ja zelfs den zandweg willen behouden, zegt de heer Arts, dat hij ter plaatse een kijkje is gaan nemen en het hem opgevallen is, dat de toestand niet voor de bewoners van Daland verbeterd wordt zooals het geval is bij de verhoopte verbindingsweg. Is de bestaande weg eenmaal verhard, dan zal deze actie geen succes meer behalen. Ook de heer Steeghs spreekt zich uit voor verlegging. De heer Pubben zegt, dat hij ter dezer zake reeds een persoonlijk onaangenaam oogenblik beleefd heeft maar voelt toch ook de wenschelijk- heid eener verbetering. Na verdere bespreking wordt deze zaak in beraad gehouden. 16. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening, rege lende de bezoldiging, den kindertoe slag en woningtoelage voor den op zichter in algemeenen dienst bij gemeentewerken. 17. Voorstel van B. eD W. tot vaststelling eener instructie voor den opzichter in algemeenen dienst bij gemeentewerken. 18. Voorstel van B. en W. tot be noeming als opzichter in algemeenen dienst bij gemeentewerken den Heer J. Min, thans tijdelijk in dienst van gemeentewerken. Ten einde deze punten nader te bespreken schorst de Voorzitter de openbare vergadering, welke na een goed uur wederom wordt heropend, waarna de Voorzitter deze punten aan de orde stelt, met de mededee- ling, dat het voorgestelde salaris zal bedragen f 1300.— per jaar met 4 tweejaarlijksche verhoogingen van f 25.en f 30.vergoeding voor gebruik van rijwiel. Overige vergoe dingen voor kindertoeslag en huur- toeslag zijn mede geregeld, terwijl wordt voorgesteld in deze functie te benoemen met ingang van 1 October 1936 den heer J. Min. Z.h.s. ging de Raad met deze voor stellen accood. 19. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een directeur van gemeentewerken. Bij dit punt, dat zeer zeker de aandacht der leden had, werd door den Voorzitter gezegd, dat op de voordracht geplaatst waren in alphabetische orde de heeren van Keulen, Raedts en van Schijndel. De sollicitatiestukken hebben voor de leden ter inzage gelegen en B. en W. achten zich volkomen verant woord door deze voordracht. Hierna werd tot stemming over gegaan en verkregen de heeren van Keulen 3, Raedts 6, en van Schijndel 6 stemmen. Bij de hierna gehouden vrije stemming verkregen de heeren van Keulen 1, Raedts 5 en van Schijndel 9 stemmen, zoodat de heer van Schijndel benoemd is. 20. Rapport der commissie ad hoe inzake de vestiging eener sigaren fabriek te Venray, ingesteld bij be sluit van den Gemeenteraad d-d. 24 Juni 1936. De Voorzitter zegt, dat waar de heer Burgemeester hier niet aan wezig is en deze in bedoeld rapport nog al persoonlijk aangevallen wordt, hij het beter vindt, dit rapport aan te houden tot de volgende vergade ring. Hij vraagt of de Raad hier mede accoord gaat. De heer van Boven heeft tegen aanhouding geen bezwaar maar wil dan, dat de Commissie die hiervoor ingesteld is, bestaan blijft. De heer Odenhoven meent, dat deze zaak al zoo lang geduurd heeft dat de Gemeentenaren wel nieuws gierig zijn eindelijk eens te \e nemen wat een en ander zoo al heeft uit gewerkt. En nj zullen ze nog niets vernemen. Ook begrijpt de heer Odenhoven de heer van Haren niet. die als Commissielid zich wel eens heeft uitgelaten waarop de heer van Haren zegt, geen opmerking van de heer Odenhoven in deze te willen ontvangen. De heer Vermeulen wijst erop, dat de Commissie hard gewerkt heeft, waarop de heer van Boven de Bur gemeester roemt als een harde werker, die meer Commissie's moest instellen opdat de leden dier com missie hun krachten kunnen ont plooien en den burgemeester in zijn zwaar werk kunnen verlichten. De heer Odenhoven blijft erbij dat de zaak lang genoeg geduurd heeft publiciteit, zooals de Voorzitter zegt, om het rapport in Peel en Maas af te drukken wel gewenscht is, waartegen de heer Arts opmerkt, dat het toch niet aangaat, dat een rapport, dat nog niet behandeld is. al in de courant te zetten. De heer Vermeulen deelt mede, dat de Commissie nog steeds bezig is in deze de gewenschte oplossing te vinden. Op het oogenblik mag nog niets meer gezegd worden. Hierna zegt de Voorzitter, dat de Burgemeester goed op weg naar herstelling is, zoodat deze zaak nog wel aangehouden kan worden, waar mede de Raad instemde, uitgezonderd de heer Odenhoven, die aanteekening verzocht, dat hij tegen niet-behande- ling in deze vergadering was. 21. Aanvulling en wijziging der begrooting dienst 1936. Z.h.s. aangenomen. 22. Aanbieding verslag Handels cursus 1935. Ter inzage voor de leden gelegd. 23. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een aanvullingssubsi, die aan het Algem. Burg. Armbestuur groot f 3500. De Voorzitter zegt dat de meerdere kosten van ziekenhuis en de slechte tijd oorzaak zijn dat meerderen zelf de kosten van operatie e.d. niet kunnen dragen, zoodat een aanvul lingssubsidie van f 3500 zeer zeker noodig is. Z.h.s. ging de Raad hiermee accoord 24. Voorstel van B. en W. tot aankoop van grond en verkoop van grond aan J. Aerts te Venray in het uitbreidingsplan. Nadat aan de hand van kaarten de situatie duidelijk was geworden, besloot de Raad de ruiling met Aerts goed te keuren, waarbij Aerts f 100 toegeeft. Verder de grond van Pouwels te koopen tegen f 15. per are. De heer van Haren had te dezer zake inlichtingen verzocht omtrent het bouwverbod, op dien grond van Pouwels gevestigd. 25. Voorstel van B. en W. tot verkoop van circa 1 H.A. ontgin- ningsgrond, gedeelte van sectie A 2041 gelegen te Ysselsteyn, aan H. Kuunders, voor f 650 per H.A. Z.h.s. aangenomen. 26. Ingekomen stukken en mede- deelingen. Proces-verbaal van den gemeente ontvanger werd voor kennisgeving aangenomen. Hierna deelde de Voorzitter mede dat het Kon. Besluit was binnenge komen, waarbij het beroep van in woners van Castenray, terzake van schoolbouw, ongegrond werd ver klaard. Van de Werkliedenvereeniging St. Joseph is een request ingekomen, waarbij bezwaar werd gemaakt tegen de indeeling van Venray in de laagste loonklasse. Eenige dagen voor het binnenkomen van dit re quest is door B. en W. aan de be voegde instantie verbetering ver zocht. De heer Odenhoven zegt dat. waar de ambtenaren in de 5e klasse zijn ingedeeld, de arbeiders inde laagste klasse worden ondergebracht, waar mede de heeren van Boven en Mil len instemden. De Raad vereenigde zich dan ook unaniem met de door de heer Oden hoven opgestelde motie om verbete ring in deze te vragen. De heer Vermeulen zou gaarne weten wat de verbetering, die eigen lijk een verslechtering is, van de Henseniusstraat en Leeuwstraat wel gekost heeft. Hij heeft hieromtrent cijfers hooren noemen, maar zou graag de waarheid weten. De Voorzitter antwoordt dat de werkzaamheden aan die straten, zooals die tegenwoordig toegepast worden in het buitenland en in de groote steden van ons land, aan de gemeente niets gekost heeft en wel om de volgende redenen. Door deze werkzaamheden, die bedragen heb ben f 847.60, zgn 32 M3 prima kei- zitter Cerbeter worden. l -ld op, de uiti geënte, van hui jet3 te reeds t: ggen. L

Peel en Maas | 1936 | | pagina 2