DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Foto s Bidprentjes Fa. v d MUNCKHOF Radio-Centrale Venray Groote gezinnen in den knel. Ons weekpraatje. Krakelingen. Foto-artikelen Inlijsten Portretten en Schilderijen. DERDE PROGRAMMA Zuivere fotografie Onvergankelijk Vraagt onze prijzen. Zaterdag 15 Augustus 1936 Zeven en vijftigste Jaargang No 33 TEGENSTRIJDIGE AANPASSING. Weer een staaltje van de innerlijke tegenstrijdigheid der aanpassings politiek In onderling overleg hebben de ten dezen samenwerkende Amster- damsche bakkerspatroonsorgani saties met algemeene stemmen besloten, in verband met de sterke stijging der prijzen van bloem, meel en melkpoeder alsmede de recente verhoogingen der crisis heffingen in het algemeen en in het bijzonder die der heffing op vetten en oliën, den prijs van alle broodsoorten (behalve klein brood) met ingang van Maandag 10 Aug. a.s. te verhoogen met één cent, voorzoo ver die prijzen zich thans bevinden op een reeds te laag niveau. Daar gaat dus in Amsterdam de prijs van zulk een belangrijk volks- voedsel, als het brood is, omhoog Dwars tegen het streven naar het omlaag halen van de kosten van levensonderhoud in. Onder de redenen, die tot deze verhooging hebben ge leid, behoort ook de recente ver zwaring der crisisheffingen. Die zul len dus hun ongelijkmatigen druk nog verder uitbreiden. Het zwaarst worden getroffen de groote gezinnen, dat moet maar weer als onvermij delijk worden aanvaard. Doch laat men zich niet vergissen omtrent de uitwerking, welke deze al te zware druk op het groote ge zin kan hebben. Naar aanleiding van het Emmen- sche geval betoogde het „Huisgezin" dezer dagen nog zeer juist. Naar mate de loonen lager zijn en al door minder uitgaan boven het noodigevoor het strikte levens onderhoud, wordt de positie voor het groote gezin benauwender wat voor anderen een sober be staan' beteekent, komt voor hen neer op tekort. In zulke omstandigheden krijgt de kindertoelage eerst recht zijn compenseerende waarde ze ver hoedt dat het kinderrijke gezin valt beneden het maatschappelijke niveau van zijn kring. Komen die gezinnen metterdaad beneden dat peil, dan wordt het goed, dat voor de opvoeding en ontwikkeling in een ruimer kinder tal gelegen is, onbereikbaardan ontbreekt die mate van welstand, zonder welk het deugdleven niet wel beoefend kan wordendan kan het groote gezin, moreel ont redderd, snel te gronde gaan. Wie zal betwisten, dat de ge zinnen onzer werkloozen, zelfs als ze het voorrecht heoben, dat het gezinshoofd in de werkverschaf fing een plaats vond, in dat gevaar van materieel verval eerst en moreel gevaar daarna verkeeren Juist daarom zijn kindertoelagen hier nog meer dan elders geboden: dat de minister van Sociale Zaken dit inzicht niet blijkt te deelen, is diep teleurstellend. Want zulk een houding kan alleen strekken om een schijn van recht te geven, aan hen, die er in onze dagen maar al te veel zijn, en welke met 'n- beroep op de „afschrikwekkende vo orbee lden een ongebreidelde propaganda maken voor het bewust klein ge houden gezin. Dat deze meeningen het tegen deel zijn van de hoogste wijsheid, zelfs op het engere economische terrein, is op de Sociale Week te Rolduc door prof. Cobbenhagen overtuigend aangetoond. Daarom, wie het groote gezin zijn sociale recht onthoudt, moge weten, dat hij destructieve krach ten oproept, die niet zullen nalaten het maatschappelijke leven in het gezin groote schade te berokkenen. Wie die schade wil verhoeden, ijvere voor kindertoelagen ook, ja vooral op de loonen in werkver schaffing. En hij keere zich tegen eenïnner- lgk tegenstrijdige aanpassingspolitiek zouden wij eraan willen toevoegen, welke ook al het groote gezin extra zwaar treft. GEMEENTELIJKE WONINGBOUW Speciaal op het platteland is de particuliere exploitatie van goede arbeiderswoningen, te weinig aantrekkelijk. DAAROM IS ER EEN TAAK VOOR DE OVERHEID. Wanneer de regeering de „richt lijnen" van haar sociale en econo mische politiek aangeeft, dan is er in het kamp van de burgerlijke partijen algemeene instemming. Zéker, zoo knikt men daar dan, er moet worden „aangepast", de loonen moeten omlaag en de huren óók alles moet minder gaan kosten, maar voor minder geld behooren de burgers en de arbeiders dan ook zooveel mogelijk hetzelfde te blijven ontvan gen als vroeger. Zij het, dat ze zich, voor wat de inkrimping hunner niet bepaald noodzakelijke uitgaven be treft, mede hebben aan te passen aan de eischen van den tijd. Versobering. Die theorie klinkt mooi en ja ze is ook mooi en goed. Jammer alleen is, dat tegen de practische toepassing behalve wanneer het om verlaging van loonen e.d. gaat in sommige burgerlijke conser vatieve kringen een protestgehuil opgaat, dat in wezen een aanfluiting beteekent van de in beginsel toege juichte theoriën. Hetzelfde nemen we op het oogen- blik weer waar in de conservatieve grootbladen, d.i. in de liberale pers. De regeering beoogt den bouw van goedkoop© arbeiderswoningen met overheidsgelden te bevorderen. De N.R.Crt. bezweert de regeering om het niet te doen. In geen geval moet de ovei'heid verder gaan, zoo adviseert de redactie, dan voor zoo ver een aanvulling noodzakelijk is en deze niet tot een extra-druk op het huur peil leidt. En ik dacht, dat het daarom juist was begonnen, n.l. om de huren om laag te krijgen! Ik dacht, dat dit streven een integreerend deel was van het aanpassingsprogram van de regeering, waarin ook de liberale partij is vertegenwoordigd. De N.R.C. ziet plots geweldige bezwaren. De geforceerde huur- verlaging leidt tot kapitaal-vernieti ging voor de huiseigenaren. Inder daad. Maar, verlaging van huren ook de N.R.C. erkende het in principe meermalen en deze verlaging is trouwens ook de consequentie van lagere loonen zal altijd tot waarde vermindering van perceelen, dus kapitaal-vernietiging moeten leiden, langs welken weg die verlaging ook tot stand zoude komen. Een tweede bezwaar van het blad is, dat de nadeelige saldi op de tien duizenden reeds bestaande woning wetwoningen, welke door den afslag van den huurbijslag reeds zullen stijgen, ook door goedkoopen nieuw bouw nog verder omhoog zullen worden gevoerd. Die opmerking is wederom juist. Maar deze offers zullen immers noodzakelijk gebracht moeten worden, willen we het gestelde doel benaderen Ook als de gemeente of de overheid in het algemeen, huizen bouwt, dan aanvaardt ze daarbij de risico's van economische fluctuaties; de waarde der perceelen schommelt naar de wetten van vraag en aanbod op de arbeidsmarkt. Het zou onge zond zijn om middels geforceerde maatregelen van „bescherming" der geëinvesteerde kapitalen, de arbeiders met hun sterk verlaagde inkomsten niet te helpen aan de goedkoope woningen, welke de tijdsomstandig heden toelaten te bouwen. Het valt intusschen niet te ont kennen, dat de overheid gebonden is aan de noodzakelijkheid van eenig remmend beleid, waar het den bouw betreft van nieuwe huizen in de grootstad, omdat daar soms enorme kapitalen in vroegeren bouw ten behoeve der volkshuisvesting zijn vastgelegd en er bovendien minder sprake is van een tekort aan wonin gen in het algemeen dan wel van een tekort aan woningen met lage huren. Verkieslijk zou daar derhalve zijn een systeem, dat tot huurver- laging voert zonder het surplus aan geschikte woningen te vergrooten. Op het platteland echter en daarop wil ik in deze bijdrage speciaal wijzen liggen de omstandigheden meerendeels geheel anders. De strop pen, die de gemeenten er hebben aan woningbouw in den duren tijd van het verleden, zijn beperkt, doordat ook die woningbouw toen beperkt is gebleven. Op de plattelandsgemeenten rust daar thans de taak en de sociale plicht om gevolg gevende aan den aandrang der regeering zich op practische wijze met den bouw van goedkoope arbeiderswoningen bezig te houden. Omdat de tijd daar toe speciaal gunstig is. Waarom moet de gemeente dat doen zoo heeft men mij wel eens gevraagd. Waarom kan zulks niet aan het particuliere initiatief worden overgelaten Dat kan niet, zoo is mijn ant woord, omdat er terzake geen parti culier initiatief is, noch zijn kan. De loonen op het platteland zijn zoodanig, dat een arbeider over het algemeen niet meer dan f 2 aan huur kan besteden, ten hoogste een rijksdaalder. De bouw van een goed koope arbeiderswoning tegen zulken huurprijs van f 2.a f 2.50 is op het oogenblik mogelijk. Ik heb zulke huizen gezien en kan ze aanwijzen, die niet meer dan f 1400 voor den bouw hebben vereischt. Nochtans voelt de particulier niets voor de exploitatie van zulke huizen, eenvoudig omdat niemand nu eenmaal huizenexploitant wil zijn om een dubbeltje of twee dubbeltjes per week op een perceel te kunnen overhouden. Op het platteland bouwt men bijna uitsluitend burgerwoningen, slechts degenen, die ter bekoming van ar beiders in hun bedrijf gedwongen zijn om voor deze menschen wonin gen te scheppen, laten goedkoope huizen bouwen. De andere arbeiders wonen in de krotten. Vervallen oude perceelen, oude boerenwoninkjes, die worden gezocht en gekocht door de exploi tanten van arbeiderswoningen op het platteland. Voor 600700800 gulden per stuk. Dan wordt er 'n beetje gelapt en gepleisterder wordt een schot getimmerd en aldus wordt het vervallen behuizinkje „be woonbaar" gemaakt voor twee of drie gezinnen. Zóó is veelal de particuliere exploitatie van arbeiderswoningen op het platteland. ,Als de gemeenten thans de kans niet aangrijpen om de woningtoe standen te verbeteren en de arbeiders voor een te dragen huurlast aan een goede huisvesting te helpen, dan krijgen ze die kans nooit weer. We zijn, naar algemeen wordt aange nomen, over het dieptepunt van de crisis heen. Nóóit dus zullen we meer goedkooper woningen kunnen bouwen dan nu en nooit zullen we méér kunnen meewerken aan het omhoog brengen onzer samenleving tot een. beter welvaartspeil dan thans. Met den bouw van goedkoope arbeiderswoningen wordt geen risico geloopen. Integendeel, waarden en huren kunnen bij de te verwachten betere economische verhoudingen slechts stijgen. Het onzekerste econo mische verschiet voor ons land ligt nog slechts verscholen in de deva luatiemogelijkheid. Als echter ooit een muntcorrectie noodzakelijk zou worden, dan profi teert daarvan zeker de huizen bezitter. DE OLYMPISCHE GEDACHTE. De lezer kent natuurlijk den dood doener... pardon, de leuzemens sana in corporo sano, d.i. de sport bevordert den goeden geest, maar breekt de botjes in je corpus. Juist omdat deze gedachte hoogtij viert bij de Olympische Spelen, wordt ze als „de" Olympische, d.i. de meest verheven gedachte aangeduid. - Ook op de Berlijnsche Olympiade heeft het weer zoo min aan den gezonden geest als aan de gebroken botjes ontbroken. Tenminste, als men de sportverslagen in de Neder- landsche pers mag gelooven. Op 'n morgen werd ik opgeschrikt door een grooten „kop" in mijn ochtend blad „Schandalige Olympische voet balwedstrijd." Het ging over de ont moeting ItaliëVer. Staten, waarbij de vertegenwoordigers van het laatst genoemde land gedeelten van hun scheenbeenen schijnen te hebben verloren. Den anderen dag las ik een nog gróóteren „kop." „Weer een Olympisch voetbalschandaalheette het toen. Het bleken de voetballers van Peru te'zijn, die hun Oosten- rijksche tegenstanders hadden willen scalpeeren en de haarhuidjes als ;egeteekenen naar Peru hadden willen meenemen. Gelukkig was het zoover niet gekomen. Ik las, dat het publiek tijdig het terrein was opge stormd en de Peruanen mét den scheidsrechter, dien men blgkbaar eveneens voor een koppensneller aanzag, te lijf was gegaan. En toch hebben alle deelnemers plechtig den eed afgelegd, dat ze niets zouden nastreven dan de eer van hun land en van de sport... Ik heb ook gelezen van een Neder- landschen athleet, wien door een concurrent het wisselstokje uit de hand zou zijn geslagen, toen hij dreigde te winnen bij een estafette loop. Toen een Nederlandsche wiel rijder op een Duitsche dreigde uit te loopen, zou deze laatste hem voor de wielen zijn geschoten. Ik weet niet, wat er van al deze en dergelijke beweringen waar is, maar ze werden geboren uit den Olympischen geest. De eenige vaststaande realiteit zijn de gebroken botjes en de échte Nederlandsche tranen, in ontroering geplengd, toen onze vlag een paar maal werd geheschen en Rietje Mastenbroek in d'r eene hand 'n gouden medaille kreeg en in d'r andere hand 'n „blompot mit 'n aakeboompie." Intusschen is er natuurlijk meer dan ooit kif tusschen de beide be kende trainsters van resp. Willy den Ouden, die verloor van Rie Masten broek, die won. O-o-o- olympi-a-aade DIE PFEFFERMUHLE. Ingevolge de bepalingen van den rijksdienst voor de arbeidsbemidde ling is aan het Weensche cabaret gezelschap „Die Pfeffermühle" ver gunning voor optreden in ons land geweigerd, zooals dat aan zooveel andere vreemde gezelschappen, laatstelijk b.v. aan de Nelsonrevue en aan Bassermann, eveneens werd geweigerd. Dat gebeurt om de arbeidsgelegen heid van Nederlandsche artisten, die in het buitenland evenmin een vrije aanloop hebben, te beschermen. Er wordt danig geweeklaagd over de eerst bedoelde weigering. Want „Die Pfeffermühle" heet op een hoog kunstplan te staan en een eigen typische, humanistische cultuur te brengen. Helaas zou ik het ook zónder de weigering zonder dePfef- fermühle-cultuur hebben moeten stellen, omdat ik niet in de gelegen heid ben om regelmatigte trekken naar de wooncentra, die door cul tuurdragers van uit den vreemde plegen te worden bezocht en aan wie het te danken zal zijn, dat de bevolking van Amsterdam en Den Haag in cultureel- en algemeen beschavingsopzicht zoo hoog boven de rest van het land is verheven. De groote bladen uit de groote steden meenen, dat de overheid bij het tegengaan van vreemden kunst import zich moet beperken tot dat gene, wat óók van Nederlandsche zijde kan worden gepresteerd. Zouden we daarmee echter niet elke practische oplossing bemoeilij ken Wie maakt uit, wat beter en hooger is Ik zie heel het stelsel van onze import-beperking als een crisisnoodzaak en dus'als een tijde- lijken maatregel. Uit economische overwegingen moeten we het duldzaam zien te lijden, dat we ook tijdelijk van super cultuur uit den vreemde blijven verstoken. Trouwens, wie weet, waar het goed voor is. Als hopelijk, over enkele jaren de economische en cultureele vrijheden kunnen worden hersteld, is de „Pfeffermühle"-eultuur misschien al weer lang door een nieuwe cultuur achterhaald. HET VERTREK VAN DEN NED. GEZANT UIT SPANJE. Naar aanleiding van de berichten omtrent het vertrek van den Gezant uit Spanje heeft het Eerste Kamer lid Van Vessem den minister van Binnenlandsche Zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is het bericht juist volgens hetwelk H M.'s buitengewone gezant bij de Spaansche regeering op 26 Juli jl. uit Spanje zou zijn vertrok ken 2. Zoo ja, wat is dan de reden van dit vertrekheeft het geheele personeel van het gezantschap Spanje verlaten en waar bevindt de gezant zich thans 3. Is de minister niet van mee ning, dat in de tegenwoordige moei lijke omstandigheden de Nederlanders en de Ned. belangen in Spanje meer dan in gewone omstandigheden de hulp en bescherming van denNeder- landschen diplomatieken vertegen woordiger behoeven 4. Indien de Ned. gezant Spanje verlaten heeft, aan wien is dan na zijn vertrek de bescherming der Nederlanders en der Ned. belangen in Spanje opgedragen In deze vragen zit volgens O. N., ongetwijfeld een kern van waarheid. In deze tijden hebben de vreemde lingen meer dan ooit de hulp van hun gezanten noodig en dan maakt het een weinig verheffenden indruk dat alle gezanten juist in moeilijke tijden het hazenpad kiezen. Er is toch ook zoo iets als een risico van het beroep. Het gaat in Spanje thans als in Juni 1920 in Polen, toen de Bolsje wistische legers Polen binnentrokken en Warschau omsingelden. Het geheele corps diplomatique vluchtte toen, behalve de Pauselijke Nuntius, de tegenwoordige Paus Pius XI, ofschoon deze wellicht 't meest van de Bolsjewisten te lijden had. Zöo is het thans ook in Madrid. Het geheele corps diplomatique is gevlucht en alleen de Pauselijke Nuntius is nog tê Madrid aanwezig. Terwijl hij juist ook hier weer het meest van het communistisch ge peupel te vreezen heeft. Dat zijn te waardeeren staaltjes van moed en offervaai-digheid. Voetbal. R.K.L.V.B. Kring HorstVenray. MISSIEWEDSTRIJDEN TE VENRAY EN HORST. Elftal VenrayDeurania Deurne. KringelftalConcordia Panningen. Traditiegetrouw organiseert de Kring op heden 15 Augustus Missie wedstrijden. Dit jaar worden deze wedstrijden gehouden te Venray en Horst. Te Venray speelt een combinatie van spelers van clubs uit het Deke naat Venray tegen de 3e klas I. V. C. B. club Deurania Deurne, op het terrein van De Valk. Deze wedstrijd begint om half 3. Hoewel de Venraysche combinatie niet in haar sterkste combinatie kan uitkomen, mag men er toch gerust op rekenen, dat deze ploeg een alleszins volwaardige partij voetbal zal spelen, waaraan de gas ten uit Deurne wellicht handen en voeten vol werk zullen hebben. Te Horst ontvangt de Kring als gast voor haar officieel Kringelftal de vereeniging Concordia uit Pan ningen. In het Kringelftal is na den oefen wedstrijd van verleden Zaterdag een kleine wijziging gebracht. Het back- stel is veranderd en is nu: Manders (De Valk) en Gommans (Servatius). We meenen dat deze wijziging een besliste verbetering zal blijken. Behalve deze voetbalwedstrijd worden er te Horst ook nog athle- tiekwedstrijden georganiseerd, n.l. 100 M., 400 M., 800 M., 4 x 100 M., 1500 M., 3000 M. Zooals men ziet dus allemaal nummers waarin de deelname van vele voetballers-athle- ten verzekerd is. Het inleggeld be draagt slechts 25 cents voor alle nummers. Om half 5 wordt met de eerste drie nummers begonnen. Daarna begint het eerste gedeelte van den wedstrijd Kring contra Concordia. Onder de rust dan het vervolg der athletieknummers. Gedurende de wedstrijden zorgt de Venraysche Radio-Centrale voor het muzikale gedeelte. De wedstrijd te Horst wordt ge speeld op het H.V.C. terrein. Rest ons nog te melden dat de Weleerw. Pater Hoeijmakers den aftrap verricht. J EUGD- COMPETITIE. Wegens den wedstrijd Zuid—Noord (I.V.C B te Arcen op 16 Aug. zijn voor de jeugd geen wedstrijden vast gesteld. Programma Zondag 23 Aug. Afd. A. BW 2Brughusia 2. Arcen 4Wanssum 3. Afd. B. De Valk 4Sevenum 3. Vergrootingen en Olieverf-Portretten. BRUSSEL (Vlaams) Gespr. dagblad. Gymnastiek 8.20 Tijdsein.Postduivenberichten Gramofoon 8.40 Gespr. dagblad. Tuinbouwpr. LUXEMBURG 9.20 Gramofoon PARIJS Radio Paris 11.20 Kamerork. vd Concerts d Poulet BRUSSEL (Vlaams) 12.20 Duivensportber. Gramofoon 1.20 Gespr. dagblad. Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER I.30 Blaasorkest Athur Jander DROITWICH 2.20 BBC-Northern ork. olv Barker DEUTSCHLANDSENDER 3.20 Frankforter omroeporkest LUXEMBURG 6.20 Gramofoonplaten TOULOUSE 9.00 Schrammelmuziek 9.30 Radiofantasie 10.20 Fragm. „Die lust. Witwe" Lehar BERLIJN 10.60 Dansmuziek. Omroepkl.orkest olv. W. Steiner Maandag BRUSSEIi (Vlaams) 8.Gespr. Dagblad. Gramofoon 8.20 Tijdsein. Gymnastiek 8.45 Gesproken dagblad KEULEN 20 Waldemar Hasz orkest DEUTSCHLANDSENDER 10.20 Vroolijk programma voor de huisvrouw DROITWICH II.35 Mantovanies Tipica orkest BRUSSEL (Vlaams) 12.17 Weerber. Max Alexys orkest 1.20 Gesproken dagblad 1.30 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gev. concert KALUNDBORG 3.10 L. Preils Instr. ensemble DEUTSCHLANDSENDER 3.55 Emil Rooss orkest 6.00 Bulgaarsche volksliederen 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonmuziek DROITWICH 8.00 Maurise Winnicks orkest DEUTSCHLANDSENDER 8.30 Vroolijk programma LUXEMBURG 10.20 Isolina Ballet 10.50 Dansmuziek LANGSTRAAT VENRAY Bezoekt ons Atelier I PROGRAMMA 16 tot en met 22 Augustus Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondagi Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gymnastiek. Gramofoon 8.20 Tijdsein. Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 10.20 Waldemar Hass en zijn kw'ntet DROITWICH 11.20 Orgelconcert DEUTSCHLANDSENDER 12.20 Hans Bunds orkest BRUSSEL Vlaams 1.20 Gesproken dagblad. 1.30 Max Alexys orkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gev. concert REGIONAL PROGRAMMA 3.20 Sted. orkest van Torqaay DEUTSCHLANDSENDER 6.20 EllyNelly Trio 8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. DROITWICH 8.00 Ballade-concert BERLIJN 8.30 Vroolijk programma PARIJS (Poste Parisien) 10.20 Dansmuziek (gramofoon) DEUTSCHLANDSENDER 10.50 Munchener omroepdansorkest an de kapel Hauck Woensdag BRUSSEL (Vlaams) Berichten, gymnastiek 1.20 Tijdsein, gespr. dagbl. Gramof. KEULEN 9.20 Vroolijk programma voor de huisvrouw DEUTSCHLANDSENDER 10.20 Concert PARIJS Radio-Paris 11.20 Kamerorkest vd Concerts Poulet DEUTSCHLANDSENDER 12.20 Blaasorkest BRUSSEL Vlaams 1.20 Gesproken dagblad. Gramofoon DROITWICH 2.35 Sted. Harmonie orkest KALUNDBORG 3.10 C. Rydahls instr. ensemble DEUTSCHLANDSENDER 4.00 Omroepkleinorkest LUXEMBURG 6.20 Gev. programma 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramof oonplateD DROITWICH ,00 New Songs for Old 8.45 Bach concert uit de Queens Hall te Londen DEUTSCHLANDSENDER 9.20 Omroepdansorkest olv Otto Dorbrindt MILAAN 10.20 Orkest Olv L. Cirenei BERLIJN 10.50 Populaire en dansmuziek Donderdag BRUSSEL Vlaams 8.00 Gesproken dagbl. Gymnastiek. 8.20 Tijdsein. Berichten. Gramofoon LUXEMBURG. 9.20 Gramofoon KEULEN 9.50 Waldemar Hass kwintet DEUTSCHLANDSENDER 10.20 Volksliederen en Dansen BRUSSEL Vlaams 12.20 Gramofoon 12.50 Dansmuziek 1.20 Gespr. dagbl. Omr.kleinorkest 1.50 Gramofoon DROITWICH 2.20 Falkmans Apache-band 3.20 Carltonhotel-orkest DEUTSCHLANDSENDER. 4.10 Gerhard Hofmans Orkest 5.20 Stafmuziek vh Jachtescader 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.00 Alfredo Campoli Trio 8.30 Groot Concert 9.20 Variété-programma TOULOUSE 9.30 Liederen van Delmet 10.20 Concert Trois de la Marine 10.40 Landelijke dansmuziek BERLIJN 10.50 Populair Concert Vrijdag i BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Berichten. Gymnastiek 8.20 Tijdsein. Gespr. dagbl. Gramof. LUXEMBURG 9.20 Gramofoon KEULEN 10.05 Tijdsein. Nieuws- en Water- standsberichten DEUTSCHLANDSENDER 10.20 Wetlauf uber den Ozean REGIONAL PROGRAMMA 11.05 Rutland Square en New Vict. Orkest PARIJS Radio Paris 11.20 Orkest olv J. Morel BRUSSEL Vlaams 12.50 Populair concert 1.20 Gesproken dagblad. Omroeporkest KEULEN 1.35 Omroepkleinorkest Leo Eysoldt DROITWICH 3.20 Herman Darewskys band 4.20 Hotel Victoria orkest 5.05 Gramofoon LUXEMBURG 6.05. Gevarieerd programma 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.00 Gevarieerd programma 8.20 Peter Yorke en zijn orkest LEIPZIG 8.30 Hurra da sind wir wieder RADIO PARIS 10.20 Kwintet Do-Sol STUTTGART 10.50 Populair concert Zaterdag BRUSSEL Vlaams 8.00 Gymnastiek Gramofoon 8.20 Tijdsein Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 10.00 Gymnastiek voor de Vrouw KEULEN 10.20 Voor de kindesen DROITWICH. 11.05 Gramofoon 11.35 BBC Northern Orkest BRUSSEL Vlaams 1.20 Gesproken dagblad 1.30 Omroepdansorkest olv Stan Brenders 2.23 Populair concert 3.05 Gramofoon DROITWICH 3.20 BBC Welsh Orkest 3.50 Serge Krish Septet DEUTSCHLANDSENDER 4 20 Gramafoon 6.20 Omroepkleinorkest 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoon muziek. DROITWICH 8.00 Stafmuziek 8.20 Dansmuziek KEULEN .30 Operette am Alltag TOULOUSE 10.20 Music Hall programma LEIPZIG 10.50 Und Morgen 1st Sontag Groote Straat 28 Venray.

Peel en Maas | 1936 | | pagina 10