bil slagerij chr. goumans Gemengde Berichten Markten Advertentiën. Schutterij Sf. Anna Voor de Kermis Bernhard Kroonenberghs Aanbesteding. a&GaaaaiïaaQ Concert bij W ed.Michiels,Buus Onze Reclames Th. POUWELS Fiefssfoeltjes Voor de Kermis Porcelem, Neem! proel Tb. POUWELS Wasch machines kost gekookte metworst 25 ct. per half pond gekookte schouderham 33 ct. per half pond gekookt pekelvleesch 30 ct. per half pond. zure zult 18 ct. per half pond droge worst 33 ct. per half pond droge saucise 40 ct. per half pond hamworst 45 ct. per pond alles voordeelig gesneden GEVONDEN een beurs met geld. Inlichtingen Gemeente-politie. Een dezer nachten is uit een afgesloten bergplaats van den heer J. T. alhier een groote partij oud ijzer enz. ontvreemd, welke daags te voren aan een opkooper was ver kocht. Het gestolene schijnt per vrachtauto te zijn weggevoerd. VOLKSCONCERT. Morgen Zondag zal de Fanfare „St. Oda" uit Merselo een volks concert geven op het Henseniusplein. Aanvang 6 uur nam. AANBESTEDING. Uitslag aanbesteding woonhuis voor den heer Joh. Boom aan den Oude Oostr. weg alhier onder archi tectuur van Gebr. Oudenhoven. Ingeschreven werd als volgt: Gebr. Coppus, Horst f 2955 L. Maassen, Venray f 2930 G. Verstraelen, Venray f 2760 L. Volleberg, Venray f 2740 H. Oudenhoven, Venrav f 2730 Th. Siebers, Venray f 2700 Th. Maassen, Venray f 2665 Th. Claessens, Venray f 2626 J. Houwen, Oirlo f 2571 Gebr. Spee, Venray f 2545 P. Volleberg en Zn., Venray f 2545 Bij loting werd het werk aan de laagste inschrijvers gegund, P. Volle berg en Zn. BEKENDMAKING. INLEVERING VAN RIJKS GOEDEREN. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door den Heer Minister van Defensie het na volgende is bepaald I. Behoudens onvoorziene omstan digheden, zullen op 1 October 1936 naar de aanvullingsreserve over gaan a. de gewone dienstplichtigen der landmacht, behoorende tot de lichting 1921, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd. b. de gewone dienstplichtigen der landmacht van andere lichtingen, die met de lichting 1921 de eerste oefening hebben beëindigd, met uit zondering van hen, die reeds eerder naar de aanvullingsreserve zijn over gegaan. 2. De tot de aanvullingsreserve behoorende dienstplichtigen zullen in geval van mobilisatie eerst be hoeven op te komen, wanneer zij daartoe bij afzonderlijke, openbare of persoonlijke kennisgeving worden opgeroepen. 3. De rijksgoederen, verstrekt aan de dienstplichtigen, die op genoem den datum naar bedoelde reserve overgaan, zullen met uitzondering van schoenen en haarkam in de tweede helft van September of in October 1936 moeten worden inge leverd. Blijkt bij de inlevering, dat er goederen ontbreken of dat deze niet in den vereischten staat ver- keeren, dan stelt de dienstplichtige, wien het aangaat, zich o.a. aan be straffing bloot. 4. Nader zal worden bekend ge maakt, waar en wanneer de inlever ing zal plaats hebben. Venray 22 Juli 1936. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. KINDSHEIDFEEST. De sterke stam der Katholieke Missie-actie heeft in den loop der tijden zooveel loten geworpen, die meerendeels tot stevige takken zijn uitgegroeid. Daar zijn zooveel liefde werken voor de Missie, zooveel Missie genootschappen, Zoovele Congregaties en orden, die een aalmoes vragen voor de Missie, maar toch zijn er drie liefdewerken waarvoor men nog meer belangstelling behoort te heb ben n.l.de Voortplanting des Geloofs, St. Petrusliefdewerk en het Genoot schap der H. Kindsheid. De Kerkelijke Overheid heeft ze boven alle anderen geplaatst en en daarom moet ieder naar vermogen deze Missiewerken steunen. Morgen hebben we het feest der H. Kindsheid, het feest der kleinen ten bate der Missie. Ook voor uwe kleinen, vaders en moeders, hoe klein ze ook mogen zijn, heeft onze Moeder de H. Kerk een Missiewerk gesticht. Ook uw kleinen moetenMissionarissen zijn. Ook en zelfs heel bijzonder hun gebed moet zegen en geluk afsmeeken over de arme heidensche wereldook hun spaarpenning moet moet mee helpen tot verlichting van het lot onzer arme medemenschen. Als ooit een schoon werk voor de Missie werd ingesteld dan is het deze kinderkruistocht, waar we duizende en duizende Christenkinde ren biddend en offerend zien optrek ken, om hun broertjes en zusjes in de verre Missielanden te bevrijden uit ongeloof en zonden en te winnen voor Christus. Mogen uwe kinderén in dien stoet ontbreken Zoudt gij die kinderhand niet weten te vullen met 2l/z cent per maand, want dat is het heele bedrag voor het lidmaatschap En wat dat kinderoffer beteekent? Meer dan een half millioen kinderen kunnen daarvoor worden gedoopt en ongeveer een millioen kan door dien steun een christelijke opvoeding krijgen. Welk een resultaat Laat daarom uw kinderen inschrij ven in het Genootschap der H. Kinds heid. Geef ze op bij de Zelatricen en wanneer morgen een beroep wordt gedaan op uwe milddadigheid, steunt dan dit liefdewerk naar uw vermogen. Na de Hoogmis zal de optocht der H. Kindsheid plaats hebben. Om half 3 zal een voetbalwedstrijd gespeeld worden door de leden van de Postduivenvereeniging De Zwaluw. Om half 5 de wedstryd de Valk contra Boxmeer. Beide wedstrijden zijn ten bate der Missie. Entrée 25 cent voor beide wedstrijden. VALK-REVUE. BRAVO RESERVES! De Valk 2 die j.l. Zondag meteen nieuwe formatie deelnam aan de bekerwedstrijden te Horst-Meterik, heeft na een spannend verloop den eereprijs gewonnen. De eerste ronde werd geloot tegen Griendtsveen. In deze wedstrijd levenden de Valken merkwaardig doch fraai werk, door in de laatste vier minuten een 10 achterstand om te zetten in een 21 overwin ning. De demifinale tegen America werd eveneens met 21 gewonnen, terwijl de 'roofvogels in de finale voor den derden maal zegevierden, door Hegelsum met 10 te kloppen, De eereprijs een fraaien beker werd dus eigendom van de Valk, en werd in triomf naar Venray ge transporteerd. De Valk 4 begon de jeugdcompe- titie met een nederlaag. In Sevenum tegen Sparta 3 sneuvelden de Valkjes met 5—3. A.s. Zondag speelt de Valk 1, na een voetbalrust van vier weken, een wedstrijd tegen „Olympia" Boxmeer, ten bate der H. Kindsheid. Ofschoon deze ontmoeting begin Juli reeds was vastgesteld met als aanvangs- uur half 3, is de begintijd nader vastgesteld op half 5. De Venrayers houden wel van een serieus partijtje voetbal, zij hebben tegen Kolping en S.V.B. bewezen ook lste klassers partij te kunnen geven, en wij zullen ons geenszins verwon deren, wanneer we a.s. Zondag voor de rood-zwarten een overwinning mogen noteeren. Een wandeling naar 't Valk-terrein kunnen we gezien het doel van den wedstrijd gerust aanbevelen. De Valk 2 zal morgen deelnemen aan de bekerwedstrijden van H.V.C. te Horst, terwijl de Valk 4 bezoek krijgt van Meterik 3. Veel succes, Valken MISSIE-VOETBALWEDSTRIJD. Brabantia komt, dat is zeker. En aangezien de vorige week reeds werd medegedeeld komen zij zoo sterk mogelijk. Alleen de keeper was ver hinderd. De opstelling zooals zij Zondag tegen Servatius zal uitkomen is M. Swinkels G. Stoker M. van Osch Th. v. Dooren Alb. v. Osch Veneman H. Trines J. Wilbrink M. Hessels H. v. Dooren P. v. Deursen Laat ons hopen dat het weer mee werkt tot het welslagen van deze zoo belangwekkende wedstrijd. Wij verwachten veel volk, dat het goede doel van dezen wedstrijd zal steunen. Steunt de Missie. P.D.V. DE EENDRACHT. Uitslag wedvlucht van Zondag 19 Juli vanuit Toury, afst. 472 K.M. Los 6 uur. Windr. Z.-W. Aankomst eerste duif 10-51-7, laatste 12-28-24. Ie en 3e Boom-Jenniskens 2e en 4e J. Dinjens 5e A. Loonen Overduif L. Coopmans. OVERLOON. Door den dienstge- leider Van Barneveld te Vierlings beek vwordt ter kennis gebracht, dat aanvragen voor kostelooze rijwielplaatjes ten zijne huize kunnen geschieden op 23, 28 en 30 Juli en 4 en 6 Augustus des 's avonds tus- schen 7 en 9 uur. Voor deze aanvrage komen alleen in aanmerking kost winners, die hun rijwiel noodig heb ben voor hun werkzaamheden. - Zondag had alhier de sluiting plaats van het octaaf van het feest van den H. Donatus, patroon tegen onweder. Des middags had een pl. Lof met predicatie plaats. Wegens de slechte weersomstandigheden kon de processie niet trekken. EEN SLECHT FRUITJAAR. Dit jaar zijn de weersomstandig heden in Limburg bijzonder onguns tig geweest. De kersenpluk is nu achter den rug, wat niet wil zeggen, dat er geen meer hangen. Heele boomgaarden zijn onbewerkt geble ven: de kersen hangen er „gekookt" aan de boomen. Het zijn de late, gascogners of bastarddikke, die af wisselend felle zon en regen gehad hebben. Ze zijn daardoor gebarsten, moeten op den dag van het plukken geconsumeerd worden of beschim melen in de spleet. De kersen hebben mooi gebloeid en zijn, -op het hout, duur gekocht. De nachtvorst heeft éérst veel bedorven; de vroege, witte, die tenminste het plukloon moeten opbrengen, lever den weinig op. Later bedierven de regens veel. De late zwarte soorten brachten, op de veilingen 35 tot 40 cent per kilo op, een bevredigende prijs doch er waren er te weinig. De pruimenoogst wordt, voor alle soorten, vanwegs de nachtvorst als mislukt beschouwd. De vroege pe ren hebben van het stormweer zeer te lijden gehad; veel is er afgewaaid. Deze vruchten zijn voor een kwartje per drie kilo verhandeld. De vooruitzichten voor de appelen blijken evenmin gunstig; er zijn er! niet veeL Gezien de schade door weersgesteldheid en den vrijwel on mogelijk geworden export men hoopt nog een beetje op Frankrijk mag men fruitjaar '36 gerust als slecht betitelen. Teekenend is het, dat men van het kersen-eten in de boomgaarden, een gebruik dat hier ingang begon te vinden, niets meer hoort. Het weinige goede wordt men blijkbaar tóch wel kwijt, terwijl de gekookte, gebarsten kersen, welke aan de boomen blijven hangen, niet de kostei\ van wat propaganda onder de stedelingen loonen. BLITTERSWIJCK. Zondag Sint Anna-lcermis, zal door fanfare „Moed en IJver" een groot festival gehouden worden. Twaalf gezelschappen van omliggende plaatsen zullen aan dit groot festival deel nemen. ZWEEFVLIEGVELD Naar we vernemen, is door de zweefvliegclub uit Venlo een verzoek gericht aan 't Gemeentebestuur van Well om een stuk heide bij de Well- sche Hut te mogen inrichten voor zweefvliegveld. HERHALINGSOEFENINGEN. De herhalingsoefeningen te Venlo zullen dit jaar plaats hebben van 10 tot en met 26 September a.s. Van 22 tot en met 25 September zullen de troepen het garnizoen verlaten en deelnemen aan de groote manoeu vres welke in Brabant zullen worden gehouden. R.K. KIEZERSBOND VOOR LIMBURG. Op Zaterdag 1 Augustus a.s. zal te Roermond, zaal St. Christoffelhuis, de bondsvergadering plaats hebben van den R.K. Kiezersbond voor Lim burg. RUILVERKAVELING IN LIMBURG. Bij Kon. Besluit van 15 Juli is be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau F. P. M. van Cann, burgemeester van Helden, voorzitter van de plaatselijke commissie der eerste ruilverkaveling in Limburg. DE NIEUWE SPELLING. In de Staatscourant van Woensdag is afgekondigd het Koninklijk Besluit /an 18 Juli 1936 tot wijziging van de K.B.-en van 28 Augustus 1934 met betrekking tot de schrijfwijze van de Nederlandsche taal. EXPLOITATIE VAN 'N KUNSTBEEN. Te Eindhoven hebbende kommiezen een smokkelaar aangehouden, die een voorraad sigarettenpapier ver borgen bleek te hebben in zijn- kunstbeen. Proces-verbaal werd op gemaakt, de boekjes papier zijn in beslag genomen, maar van inbeslag- nemen van het vervoermiddel, in casu, het kunstbeen, heeft men uit barmhartigheid maar afgezien! EIERENUITVOER NAAR DUITSCHLAND. De maximumprijzen voor den uit voer van eieren naar Duitschland' zijn met ingang van Donderdag be langrijk gewijzigd en als volgt vast gesteld B-eieren f 4.10 per 100, was tot nu toe f 3.20A-eieren f 4.40, tot nu toe f 3.50 S-eieren f 4.70, was f 3.80. In verband hiermede is de mono polie-toeslag van 10 cents, die de regeering gaf bij export, vervangen door een monopolieheffing van 80 ct. per 100 eieren. We merken hierbij op, dat deze prijsverhooging van ruim 20 pet. een evenredige teruggang van onzen eierenexport naar Duitschland be teekent, daar, zooals bekend, hier voor een geldcontingent is vastgesteld wat dus eerdèr uitgeput zal zijn. MET f 200 OP STAP. Te Antwerpen heeft men den 18-jarigen Nederlander V. G. uit Maastricht teruggevonden, die dezer dagen de ouderlijke woning met medeneming van* een bedrag van f 200 was ontvlucht. De Nederland sche politie, die het eerste onderzoek naar den vluchteling instelde, was al spoedig tot het vermoeden gekomen, dat de jongeman naar Antwerpen was gegaan, teneinde te trachten zich op een der zeeschepen aldaar te laten aanwerven. De Antwerpsche politie stelde daarop een onderzoek in het havenkwartier in en vond hem in een der logementen van die wijk. Onmiddellijk werden zijn ouders op de hoogte gebracht, die naar Antwerpen zijn gekomen om den verloren zoon af te halen. VERWERKING VAN VARKENS TOT BACON. Tengevolge van de nieuwe inschrij ving door den minister van Landbouw en Visscherij opengesteld voor de verwerking van varkens tot bacon, zijn zeven bedrijven stilgelegd, daar, zooals door de Nederlandsche vee houderijcentrale werd medegedeeld, de inschrijvingsprijs het niet mogelijk maakt dezen bedrijven een kwantum varkens ter verwerking toe te wijzen. Vijf dezer bedrijven, gevestigd te Epe, Wierden, Uithoorn, Driebergen en Weert, in totaal verwerkende 1544 varkens per week, waren gemiddeld 38 cent per 100 Kg. hooger in prijs dan. de drie grootbedrijven, die in totaal 6000 varkens per week ver werken, hetgeen neerkomt op een prijsverschil van 24 cent per varken. De besparing voor het Landbouw- Crisisfonds hierdoor op het verwerken van de 1544 varkens verkregen, be draagt dus 1544 maal 24 cent is f 370- Door dezen maatregel der regee ring zal aan vijf bedrijven zeker 125 man personeel ontslagen worden. Afgezien van het moreel effect, dat dit ontslag op de betreffende arbeiders heeft, moeten de gemeenten waarin deze bedrijven gevestigd zijn, de ontslagen arbeiders in de steun regeling opnemen, hetgeen neerkomt op een bedrag van f 1500 aan te betalen steungelden per week. Deze geste der regeering komt derhalve hierop neer, dat het Land bouwcrisisfonds een besparing ver. kregen heeft van f 120 per week, terwijl hiertegenover gesteld kan worden f 1500 voor steun aan de ontslagen arbeiders. Terwijl juist dezer dagen in de Kamer het wetsontwerp Industrie financiering aan de orde is geweest, ten doel hebbende werkverruiming door vestiging van klein- en midden industrie ten plattelande te stimu- leeren, wordt hier een aantal be drijven t'ot siuiting gedoemd, waar voor geen enkele plausibele reden aanwezig is. Integendeel, die den Staat der Nederlanden een bedui dende som gelds kost, terwijl in vele arbeidersgezinnen noodeloos ellende wordt teweeggebracht met de gevolgen van dien. UIT SPANJE. De gemeenteraad van Madrid heeft alle voorraden levensmiddelen en steenkolen in beslag genomen. De hoofdstad wordt bovendien door watergebrek bedreigd. Volgens een bericht uit het hoofd kwartier van generaal Mola is heel N.-Spanje tot aan Salamanca in handen der rebellen. logekomea ea vertrokken personen van 17 tot 24 Juli. INGEKOMEN H. E. H. Goumans, z.b., Stations weg 1 van Uden L. J. H. J. Kraykamp, z.b., Paters- straat 21 van Nijmegen L. Paping, z.b., idem 3 v. Utrecht J. H. L. Rutten, bakker, Groote Markt 4 van Swalmen A. W. M. H. Welting, z.b.. Stations weg 15 van Boxtel M. Ch. Voesten, d.b., Venr. Br. A10 van 's Hage M. Gramser, d.b., Oostr. C 20c, van Bergen (L) M. A. Reijntjes, d.b., Leunen K 61 van Meerlo M. C. S. Vervuurt, d.b., Oirlo F la van Horst J. M. H. Boermans, verpleegster, St. Annalaan 5 van Venlo VERTROKKEN. G. H. H. Huisman, d,b., naar Broek huizen No. 20 W. H. van Tienhoven, kleermaker, naar Barneveld Langstraat 98 A. J. Reijntjes, d.b., naar Meerlo G. J. M. v. d. Hoogen, d.b., naar Bergen (L) C 109. Kerkelijke Diensten» Parochiekerk. Morgen ZONDAG feest der H. Kindsheid, 6 uur eerste H. Mis, 7 uur Kindermis waaronder generale H. Communie der kinderen om den zegen over het Kindsheidswerk af te smeeken, 9 uur geen Kindermis, onder alle H. Missen collecte ten bate der Missie. Na de Hoogmis Missieoptocht. In alle H. Missen zal gepreekt worden door denZeerEerw. Pater Geurtjens, 3 uur Lof en preek en zegen voor de kinderen en Moeders, ook voor niet schoolgaande kinderen. 8 uur leesmis voor de levende en overl. leden der schutterij St. Anna. MAANDAG half 8 besteld jaarg. voor de echtgenoote van Ferdinand Beerkens, 8 uur jaarg. voor Martin Ewals en Mechtildis Baltissen, Willem Baltissen, Maria Peeters en kinderen, 7 uur Lof. DINSDAG half 7 besteld jaarg. voor Mathijs Goumans en dochter Christina, half 8 zieledienst voor Jan van den Munckhof, besteld door de Ruiterclub, 8 uur jaarg. voor Willem Poels, echtgenoote en overl. kinderen WOENSDAG half 8 besteld jaar'g. voor Johannes Schaeffers en overl. kinderen, 8 uur jaarg. voor de overl familie van de Voort-Camps, 10 uur plechtige Huwelijksmis voor Johan nes Eduard Grijspeerdt en Maria Messemaekers. DONDERDAG 7 uur te VeltumH. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leer lingen der jongensschool, 8 uur jaarg. voor Godfried Janssen. VRIJDAG half 8 besteld jaarg. voor Willem Winters, 8 uur Sol. jaarg. voor Constans en Antoinette Hellen. ZATERDAG feest van St. Petrus- Banden, half 7 eerste H. Mis, 8 uur tweede H. Mis, 9 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Wordt biecht gehoord op den gewonen tijd. A. s. ZONDAG Solemniteit van St. Petrus-Banden, 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis en generale H. Com munie van de mannen der H. Familie, uur leesmis, 10 uur Hoogmis waarna de groote processie. In alle H. Missen collecte voor het herstelfonds. VOLGORDE VAN DEN OPTOCHT: 1 Voorrijder 2 Missieschild gedragen door twee jongens 3 Groep: Geloof, Hoop en Liefde, omgeven door bruidjes 4 H. Familie met engeltjes 5 Misdienaars, Paus, Kardinalen, Bisschop, Zouaven 6 Schoolkinderen Heide 7 Praalwagen Missietafereel 8 Laagste klassen Jongensschool II. Wij bidden en boeten v.d. Missie. 9 H. Theresia van Lissieux, om geven door bruidjes 10 H. Bernadette 11 Schoolmeisjes lagere klas 12 Bruidjes in geel en wit 13 Groep Chineesche jongens en manderijnen 14 Chineesche meisjes en Japan- sche dames 15 Kindje Jezus 16 Harmonie III. Jezus bemint de onschuld 17 K. J.M., Maria toonbeeld van alle deugden 18 H. Angela met kinderen en gez. 19 H. Elisabeth met landmeisje 20 Meisjes middelklassen 21 H. Oda met bruidjes 22 H. Helena met gevolg 23 H. Lodewijk met schildknapen 24 2 groote engelen met bescherme lingen 25 Schooljongens IV. Wij offeren ons leven voor de verspreiding van het geloof. 26 Praalwagen; Onnoozele kinderen, Jezus en St. Janneken 27 H. Driekoningen 28 40 Maagden met palmtakken 29 H. Agnes m. lammetje en bruidje 30 H. Cecilia met harp en bruidjes 31 H.Barbara m. toren en bruidjes 32 H. Ursula met maagden 33 Jonge Wachters werken en ijveren voor de Missiën. Praalwagen H. Familie. Deze week vieren hun patroon heiligen J. Claes, M. Jeuken, G- Claessen, C. Kooien, J.' Custers, L. Custers, A. Custers, H. Janssen, J. Coenders; P. Tacken. K. J. V. ZONDAG 7—9 Sportclub MAANDAG 8 uur Pioniers DINSDAG 7,3—7,9 Gymnastiek VRIJDAG worden alle K.J.V.ers en K.J.M.ers verzocht de H. Mis bij te wonen voor de overleden K.J.V.ers en K.J.M.ers. DINSDAG om 8 uur bijeenkomst voor de meisjes, die met de kermis mee naar Schieversberg gaan. Paterskerk Morgen Zondag de h. Missen om 5, 6 en 7 uur, kwart over 8 Hoogmis. Onder alle h. Missen toespraak en collecte van de H. Kindsheid. Om 7 uur de H. Mis voor Jan v.d. Munck hof. Om kwart voor 5 gezongen Vespers, om half 6 Lof. Deze week iedere dag om half 7 h. Missen voor J. v.d. Munckhof. DINSDAG, gedurende de Uitstel ling te verdienen volle aflaat, om half 8 gezongen h. Mis. Om half gezongen Vespers, 6 uur b.l. tot zekere intentie. VRIJDAG om half 8 gezongen H. Mis. Half 6 Oefening v.d. h. Kruis, weg. Iedere dag om half 8 'n h. Mis voor klooster en weldoeners. Derde Orde. Morgen ZONDAG vergadering der Derde Orde. Om half 10 de H. Mis, welke zal worden opgedragen voor de levende leden. Daarna vergadering van de mannen, 's middags om half 3 voor de vrouwen. Wegens 't feest der H. Kindsheid geen J.D.O. der jongens. Om 2 uur vergadering der J.D.O. in de kapel van St. Jozef. Patronaat. De Jonge Wachten, die behooren bij de Missiegroepen, moeten om half elf in 't patronaat bijeenkomen. Geen vergadering der J.D.O. Om 6 uur patronaatsbijeenkomst voor alle afdeelingen. DINSDAG om 7 uur gymnastiek voor aspiranten afd. A, om 8 uur voor de leden. WOENSDAG Jonge Wachtgroepen op eigen vastgestelde uren. DONDERDAG om half 6 gymnas tiek voor aspiranten, afd. C. DONDERDAG en VRIJDAG athle- tiek. ZATERDAG gymnastiek voor as- piranten-afd. B. Burgerlijke Stand Venray» Van 17 tot 24 Jüli 1936. GEBOREN Hendrikus G. van Soest, Mersel.weg Maria A. C. Rongen, Brukske Johanna L. J. Asselberghs, Smaxt Gerarda M. Rongen, Hoenderstraat Eleonora A. F. M. Aerts, Mgr. Nolensstraat Allegonda G. S. Peeters, Hiept Martinus H. Gommans, Stationsweg Gertruda J. Tijssen, Hiept Josefien Timmermans, Henseniuspl. OVERLEDEN Pieter Jan Jac. H. van den Munck hof, 25 jaar, Groote Straat. VENRAY Woensdag 5 Aug. HORST Maandag 3 Aug. CUYK Dinsdag 4 Aug. Distri ets-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD Bekwaam chauffeur bekend met garagewerk voor Deurne. 1 keukenmeisje 1 flinke burgerdienstmeid 1 boerenknecht 15-16 jaar Maaiers en binders 1 schaapsherder. BIEDEN ZICH AAN 1 burgerdienstmeisje 18 jaar 1 meubelmaker. Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden enz. enz. bakkersknecht 3 j. a.h. vak dagmeisjes 1416 jaar 1 leerl. winkeljuffrouw molenaarsknechten Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. VLEEESCH IN BLIK. Woensdag van 45 verstrekking der bons voor vleesch in blik. De blikken moeten bij de slagers ge haald worden Woensdagsavonds en Donderdags. Donderdagavond moeten de slagers de bonnen wederom inleveren. Aan allen, die op een of andere wijze onze Vereeniging steunden, waardoor ons Gilden- feest zoo schitterend slaagde, hartelijk dank. Vooral dank aan de leden der Jury, Venray's Harmonie, de eigenaars der feestweide en de gevers der prijzen. 14 Diverse gevulde Nik zooals Krenten-, Rozijnen- en Candijmik. Limb. Vla's Pruimen-, Abrikozen-, Rijst- en Botervla. Specialiteit in Knapkoeken, kleine Vlaatjes. Taarten Mocca-, Slagroom- en Boter- creamtaarten en Tulbanden. Verder alle voorkomende PUDDINGS, PRUIMEN, ROZIJNEN, RIJSTSOORTEN voor de huis houding, alsmede extra groote aan voer van VERSCHE EIEREN. Beleefd aanbevelend, 80 EINDSTRAAT 21. Op Vrijdag 31 Juli zal voor rekening van den Heer J. W. Kersjes, onder R. K. georg. aannemers worden Het bouwen van een Woon- en Winkel huis te Oostrum. Bestek en teekening a f 3.— (rest. f 1.50) vanaf Maandag verkrijgbaar bij H. Bexkens. De Fanfare van Holthees- Smakt geeft a.s. Zondag een Aanvang 6 uur. 8 van vorige week zijn deze week nog geldig. HOFSTRAAT 8. 10 Ontvangen een partij extra goedkoop. Th. Pouwels Hofstraat 8 10 ontvangen ruime sorteering Glas- en Aardewerk. Lepels. Vorken. Messen en verder alle soorten WELLNER artikelen. P. HENDRIX Patersstraat 9. 21 met onze bekende fijne Droge Metworst 38 ct. Cervelaatworst van 55 voor 42 ct. Boterhamworst bus 2 pond voor 50 ct. Verder alle soorten fijne ge sneden Vleeschwaren. inlandsdi Spek per pond 30 HOFSTRAAT 8 22 Fiii Onze Waschmachines leveren wij rechtstreeks van fabriek naar ver bruikers. Wij hebben geen reizigers, geen winkels, dus wij kunnen U aller- voordeeligst leveren. Reeds velen maakten van deze gelegenheid ge bruik en zijn over onze machines zeer tevreden. Onze Waschmachines zullen U aan alle eischen voldoen, terwijl ze in kwaliteit en afwerking met alle duurdere merken kunnen wedijveren. Wij hebben altijd verscnillende mo dellen in voorraad, komt ze zien, het verplicht U tot niets. Wij repareeren alle merken Waschmachines vakkundig en billijk Verder hebben wij nog RAPIDE- Waschmachines met stookketel. Aardappelkisten, tonnen, kuipen, bloem- en plantenkuipen uit voor raad leverbaar. Aanbevelend. Stationsweg 49a Venray Tel. 88.

Peel en Maas | 1936 | | pagina 2