DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Radio-Centrale Venray -VUL-potlooden Zaterdag 27 Juni 1936 Zeven en vijftigste Jaargang No 26 Vergadering Raad van Venray. Ons weekpraatje. DERDE PROGRAMMA Gehouden op Woensdag 24 Juni 1936. Voorzitter O. v.d. Loo, Burgem. SecretarisVan Haaren. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met gebed werd overgegaan tot de be handeling der 19 punten rijke agenda en stelde de Voorzitter aan de orde: 1. Notulen. Deze werden zonder eenige op- of aanmerking goedgekeurd. 2. Kasopname ten kantore van den Gemeente-Ontvanger over het 2e kwartaal 1936. We d voor kennisgev ng aange nomen. 3. Voorstel van Burgemeester en Welhmders tot vaststelling der af schrijvingen overeenkomstig de ver- t r ening regelende den tak van dienst het bedrijf der Gasfabriek. Conform de voorschriften werden de afschrijvingen z.h.s. toegestaan. 4. Aanbieding van het verslag der bebossching met renteloos voorschot. Dit verslag heeft den wettelijken tijd ter inzage gelegen voor de raadsleden, zegt de Voorzitter, doch zal tot de volgende vergadering ter inzage blijven. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging en aan vulling der begrooting dienst 1935. Na voorlezing der diverse posten, werden wyziging en aanvulling der begrooting 1935 aangebracht. 6. Aanbieding van het cohier der hand- en spandiensten. 7. Aanbieding van het cohier der voerdiensten. Deze cohieren werden vastgesteld op 2300 dagen handdienst, 1922 dagen spandienst en 51 dagen voerdieost. De heer Odenhoven meent, dat de aanslagen in verband met de tijds omstandigheden hoog zijn en het meest drukkend acht hij het nu, dat de verhooging ingevorderd wordt bijaldien men niet binnen korten termijn na het uitreiken der biljetten den opgelegden aanslag betaalt. In vele gezinnen drukt zoo iets zeer. Ook is er met de dagen handdienst niet juist omgesprongen. Op een plaats waren zooveel menschen bij elkaar gezet, dat zij elkander in den weg stonden. Ook acht Spreker het niet juist, dat in deze belasting de ambtenaren, die 3 tot 4000 gulden verdienen, niet aangeslagen zijn, wel de kleine man met zijn bescheiden inkomen. Men kan in Venray auto zien rijden door menschen, die geen scLooigeld betalen. Voorzitter Dan moet de Raad een nieuwe schoolgeldheffing vragen. Wat de heffing van een hand- en spandienst betreft, het zij toegegeven, dat er onvolmaaktheden aan kleven, doch in Venray kan zulk een belasting ter wille der wegen niet worden ge mist. De kleine man is al vaak in deze overgeslagen en de gesteunden zijn maar voor 1 dag aangeslagen. Bovendien is er aan den Ontvanger instructie gegeven, om ook in latere termijn, de gewone afkoopsom aan te nemen, zonder verhooging. Waar de ambtenaren steeds in dienst der Gemeente zijn, gaat het z.i. toch moeilijk hen nog ééns in gemeente dienst te trekken. De heer Odenhoven vraagtMijn heer de Voorzitter, vindt U het dan billijk, dat de kleine man wel en de salarismensch van 3 tot 4 mille in komen niet aangeslagen is Waarop de Voorzitter antwoordt, dat niemand van den laatsten halven cent inkomen belasting betaalt zooals de ambtenaar, waarvan alles bekend is. De heer Millen merkt op, dat de Hand- en Spandienst toch een be lasting is voor alle gemeentenaren, welke opmerking door den Voorzitter wordt beantwoord met de uiteen zetting van het belastingsysteem, dat er op gericht is op de eerste plaats het doen van dienst en op de tweede plaats op het afkoopen van dienst. Wil de Raad de ambtenaren dus ook treffen, dan moet het systeem omgezet worden. Elders heeft men dit al eens gedaan, maar men is tot het oude, hier geldende, systeem teruggekeerd. Wat de besproken op merking van het te samen brengen der menschen op een punt betreft, hiervoor geldt de den Raadsleden bekende rede. Hiermede was dit punt afgehandeld. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van circa 3.50 H.A. ontginningsgrond gedeelte van Sectie H 1715 aan P. J. H. van Dijck, landbouwer, te Venray voor f 250 per H.A. Z.h.s. goedgekeurd. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders -tot verdere verlaging van enkele pachten. Na voorlezing van enkele pachten werden deze verlaagd evenals andere jaren, waarna de heer Pubben vroeg, of dit slechts voor één jaar goldt als vroeger, waarop de Voorzitter bevestigend antwoordde. Alvorens het volgende punt in behandeling te nemen schorstte de Voorzitter de openbare vergadering om over te gaan in geheime zitting. Na heropening der openbare ver gadering kwam aan de orde 10. Voorstel van Burgemeester en wethouders tot verhuring van circa 240 M2 grond gelegen langs den weg VenrayDeurne aan de Kraayenhut, gedeelte van Sectie H Nr. 2030 aan den staat der Nederlanden voor f 20 per jaar. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot terugneming der gronden groot circa 87 H.A. gelegen aan den Deurnescheweg verpacht aan L. A. F. Prins te Wassenaar voor f 1000.82 per jaar, welke zijn onderverpacht met goedkeuring van het gemeentebestuur aan van Ass, Kurstjens en Claessens voor f 2662.82 tegen betaling eener uitkoopsom aan L. A. F. Prins, voornoemd van f 14.000 en onder bepaling dat een pachtcontract wordt gesloten met de huidige onderverpachters, recht streeks met de gemeente tegen de zelfde pachtprijzen onder de alge- meene geldende pachtvoorwaarden. Waarmede de Raad zich z.h.s. accoord verklaarde. De heer van Dijck herinnerde aan de toezegging tot de pachters des tijds door den heer Prins gedaan, dat de pacht bij slechte tijden zou verlaagd worden, hetgeen de Voor zitter ook toezegde evenals andere pachten in zulk een geval verlaagd worden. 12. Ingekomen besluit van Ged. Staten van Limburg, dat het beroep van het Bestuur der Vereeniging „Ons Belang" te CastenrayKlein- Oirlo tegen het bes'.uit van den Gemeenteraad van 27 December 1935 Nr. 356/158, strekkende tot weigering van de krachtens artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 gevraagde medewerking voor de sticht ng van een bijzondere neutrale school te Castenray voor gewoon lager onder wijs te Castenray ongegrond is verklaard. Werd voor kennisgeving aangeno men. 13. Ingekomen schrijven van Z.E. den Heer Minister van Binnenland- sche Zaken, betreffende „plaatselijke protectie." Werd voor kennisgeving aange nomen. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot opheffing van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, zulks' in verband met de wijziging van artikel 176 der wet op het Lager Onderwys, zulks met ingang van 1 Juli a.s. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van eervol ontslag aan de leden der commissie van toezicht op het lager onderwijs, de Heeren H. Sala, J. van Meyel, H. A. H. Reulen, Th. G. Win- tels en J. Heggen, ingaande 1 Juli a.s. wegens opheffing der commissie. De Voorzitter wijst op de gewij zigde Wet, waardoor deze Commissie niet meer noodig is, waarna de Raad zich z.h.s. met dit voorstel vereenigde. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het vaststellen van een parkeerverbod in de Hof straat. Nadat de Voorzitter had mede gedeeld, dat er voortaan in de Hof straat niet langer met auto's getoefd mag worden, dan den tijd noodig voor in- of uitstappen, of afladen van goederen, keurde de Raad dit voorstel goed. 17. Voorstel van Burgemeester Wethouders tot het vaststellen van een wisselend parkeerverbod aan één zijde van de straat in de Grootestraat. Met borden, model nummer 9 zal naar de Voorzitter zegt, aangegeven worden langs welke zijde men in een bepaalde week parkeeren moet. Dit is elders ingevoerd om te voor komen dat de eene winkelier steeds en de andere nooit hinder zou onder vinden voor zijn etalage van parkee- rende auto's Na deze uiteenzetting ging de heer van Haren er toe over zijn bezwaar in te trekken en keurde de Raad dit voorstel z.h.s. goed. 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling eener verordening op de heffing en invor dering van een vergoeding voor het verstrekken van inlichtingen of op gaven uit het bevolkingsregister in verband met art. 105 van de bevol kingsvoorschriften Staatsblad 1936, Nr. 342. Dit voorstel is ontstaan uit een voorschrift der bevolkingsboekhou ding. Op het verkrijgen van inlich tingen kan men zich zelfs abonnee- ren naar gelang behoefte. Na deze uiteenzetting door den Voorzitter ging de Raad ook hier mede accoord. 19. Ingekomen stukken en mede- deelingen. De heer Millen betreurt het, dat Dr. Nuyens als Voorzitter der Arbeids beurs, geen waardiger afscheid ten deel is gevallen en ook op deze agenda niets te lezen is. Ook zou op de Arbeidsbeurs de eene arbeider boven den anderen worden verkozen en voorgetrokken, wat hrj zeer onjuist acht. Hierop zegt de Voorzitter, dat hij voor de slotvergadering geen kennis geving ontvangen had en dat Dr. Nuyens nog geen ontslagaanvrage had ingediend. Wat de verdere op merking van den heer Millen betreft, wil hg opmerken, dat de werkgever bepaalde arbeiders prefereert, doch hij zal de aangeduide zaak onder zoeken. Wethouder Houben merkt op, dat Dr. Nuyens verklaard heeft, bereid te zijn een afscheidsvergadering als nog bij te willen wonen. De heer van Haren onderstreept de tweede klacht van den heer Mil len, waarop de Voorzitter zegt, dat de ambtenaar dan zijn plicht niet doet en zegt nogmaals onderzoek toe.' Als er nog vele sprekers zich aan melden, grypt de Voorzitter naar zijn horloge en verzoekt den heeren zich te willen matigen. De heer Odenhoven zegt: Wij komen zoo dikwijls niet bij elkaar en moeten de gelegenheid gebruiken. We moesten meerdere keeren ver gaderen. Is er vroeger niet besloten om de maand of om de zes weken te vergaderen De Voorzitter ontkent dit en zegt dat hier meer wordt vergadert dan in soortgelijke gemeenten, hetgeen de heer Odenhoven ontkent. Hierna brengt de heer Vermeulen ter tafel de kwestie van de plannen tot oprichting eener sigarenfabriek in Venray, welke naar gezegd wordt door het gemeentebestuur niet met I de gewenschte voortvarendheid zou I behandeld zijn. EnfiD, de heer Van Haren weet er meer van. De heer van Haren acht in deze een commissie uit den Raad wen- schelijk, daar de zaak nog niet van de baan is. Deze commissie wordt benoemd, bestaande uit de heeren Vermeulen, van Haren en Millen. De heer Steeghs wijst er op het snoeisel der canadaboomen te ver- koopen en op de minder juiste werkwijze bij het omzetten van gronden. De heer Odenhoven vraagt meer loon voor hen, die op de vloeivelden werken. Hierna sluiting. HET VERFRISSCHEN VAN HET NIEUWE. En over den man in het dorp, die er geboren en getogen is en het „dus" beter weet dan een ander. WANNEER KRIJGEN DE JONGE REN EENS HUN KANS OM HET ONDERWLJS TE HERVORMEN Ik heb eens jaren 'n tuin gehad, welke me niet voldeed. Maar wat doe je tenslotte aan een tuin, die nu eenmaal een bepaalde ligging en afmeting heeft. In dien hoek daar kan toch waarlijk niets anders pas sen dan die seringenboom, het gazon „moet" aaneen blijven, voor de rhododendrons is géén andere hoek denkbaar... Tot op 'n keer, tijdens een ruime voorjaarsvacantie, 'n vriendelijke vriend, die zich altijd al heel eigen wijs over mijn tuin had uitgelaten, het initiatief tot de noodige verande ring had ondernomen. Tot myn aan gename en blijde verrassing! Hoe zéér, zoo moest ik me achteraf be kennen, bleek ik me te hebben vastgekeken op dien tuin, op zijn vorm en aanleg en hoezéér had ik de nieuwe mogelijkheden over het hoofd gezien, mogelijkheden, welke voor hen, die een verschen kijk op het geval hadden, als vanzelf naar voren traden. Het is meestal kortzichtigheid en bekrompenheid, als de eigen geest ontoegankelijk blijkt voor de opvat tingen van hen, die een oude materie met een nieuwen blik bezien, het is een conservatisme van de slechtste scort. We zien het wel eens in de politiek. Ouderen nemen het den jongeren kwalijk, als die geen begrip, althans geen waardeering blijken te hebben voor den strijd, dien wij streden en de voordeelen, die wij bevochten. Wij, ouderen, zien het verdere heil meestal slechts in de verdere uitstippeling van de lijn, die wij trokken, de jongeren laten ze liever eens afbuigen. Ik was eens 'n poos in 'n dorp, waar men hier en daar bezig was om de typische schoonheid, althans aantrekkelijkheid van de plaats, hopeloos te verprutsen. Naar ik het zag, althans. Ik stak mijn meening niet onder stoelen of banken, maar dat bezorgde me de gramschap van den drager van den grootsten dorps- mond. Zoo iemand vindt je in bijna elke plaats. Hg kan zich voorstellen, dat de burgemeester wat te vertellen heeft in het dorp en desnoods ook de dominee en de notaris. Maar dan komt toch „hij", die zich de drager weet, althans meent, van de publieke opinie. En die het den indringer, al is-ie dan 'n man van de krant, niet veroorlooft om er een eigen meening over het wel en wee van de plaats, van de dorpsschoonheid op na te houden. Zal ik twintig jaar tegen dat gebouw hebben aangekeken, zonder te beseffen of het mooi of leelijk is en of het kan worden verknoeid of niet Natuurlijk, 't is beroerd voor den man met den grooten mond, dat-ie niet schrijven kan als de „indringer", maar dan zijn er toch de vergade ringen van dit en de bijeenkomsten van dat, om gezelligjes te modderen en den man te spelen, die 't alléén weet in het dorp en die het verderf van den vreemde met zijn waan en zijn nieuwerwetsigheden zal weten te weren, althans tot zijn laatsten ademsnik zal weten te bestrijden. De bloed, wien men toelacht als- ie praat en uitlacht als-ie gaat. Ja, hoe ik er nu eigenlijk toekwam om deze oude herinnering uit'n grijs verleden op te halen weet ik zelf niet. Enfin, de lezer mag het verhaal weer direct vergeten, als hij maar onthoudt, dat het goed en nuttig is om nu en dan een sleur te laten verbreken om aan menschen met ean verschen kijk op een oude zaak gelegenheid te bieden tot nieuwe positieve daden te komen. Nemen we ook eens ons onderwijs als voorbeeld. Ligt het gewone schoolonderwijs zoetjes-aan niet vast gegroeid in de ijzeren klemsels, waarin de onderwijskrachten van 4050 jaar geleden het vastschroef den De jonge onderwijzers met de nieuwe denkbeelden blijven op straat, de oudere krachten blijven de leerlingen slepen van klas tot klas, van L.O. naar U.L.O. of M.U.L.O. enz. enz. van tentamen naar examen, van jaar tot jaar alles net als vroe ger, alléén 'n beetje zwaarder en ingewikkelder en on-practischer. Elk jaar komt 'n nieuw stipje achter de oude lijn... Ach, kregen de jongere krachten toch spoedig een kans om zich te geven aan het onderwijs en het te metamorphoseeren. ,Jong" behoeft niet altijd te be- teekenen jong in jaren. Als ze maar jong van kijk zijnDe heer G. van Veen gaf een aardig voorbeeld van wat ik bedoel, in een artikel, dat hij voor het „Handelsblad" schreef „Het heeft me bij mija rondzwer vingen door onze lagere scholen sterk getroffen, dat de hervormings geest het meest vaardig is onder hen, die een tijdlang uit de sleur zijn weg geweest of op rijperen leeftijd de school zijn gekomen. Mijn eerste ervaring op dit punt betrof gedaltoniseerde school te Beilen. Er hing in de heele school een sfeer van onbevangenheid en gemoedelijke menschelijkheid, behalve die van een natuurlijke activiteit, welke mij in sterke mate trof. Geen suggestieve blikken, geen nadrukkelijk praten, alles was van een typische hartelijk heid, die zeer weldadig aandeed. Het geheim werd mij pas latei- duidelijk. Het hoofd had eerst een ander vak beoefend en had nog op rijperen leeftijd, door zuiver idealisme gedreven, de studie voor het ambt opgenomen. Zoodoende speelde zijn prestige blijkbaar geen rol en het was als steeds: omdat hij het niet jaloers bewaakte, kostte het behoud geen moeite. Zoo had hij ook over de practische waarde van de oude cliché's zijn eigen gezonde ideeën en ging zijn eigen weg. Het toeval wilde, dat ik aan de dezelfde school een leerkracht trof, die me ook on- middelijk opviel. Dit was een nog frappanter geval. Deze „onderwijzer" had op zijn achttiende jaar zijn acte gehaald en was toen in zaken gegaan, waaruit hij zich terug trok, toen hij de vijftig gepasseerd was. Hij ves tigde zich als ambteloos burger te Beilen en viel, half uit tijdverdrijf, een keer in, toen er een zieke was. Een inspecteur, die hem aan 'c werk vond, was zoozeer onder den indruk van de qualiteit van zijn werk. dat hij verklaarde gaarne aan een vaste benoeming mee te werken. En ofschoon de betrokkene gefortuneerd was, greep hij met beide handen de gelegenheid aan. Zijn werk droeg een geheel eigen karakter, maar het was prima. Het citaat is een beetje uitvoerig, maar m.i. de moeite van het lezen waard. 'n Mensch moest zóóveel hersens hebben, dat-ie om de tien jaar van werkkring kon veranderen. Er is een voortdurende behoefte aan menschen met een verschen kijk op de dingen. Ik voor mij, ik ben bereid om over 'n jaar of wat m'n baantje aan de krant te verwisselen voor 'n postje op 'n belastingkantoor. Mits ik er vooraf in geslaagd ben om voor den belastingklerk een baantje als raiddernachtzendeling te vinden. CRISIS-MISÉRE. De molenaar J. C. G. H. uit Deurne stond Dinsdag voor de Roermond- sche Rechtbank terecht wegens fraude begaan ten opzichte van de Nederlandsche Akkerbouwcentrale. Verdachte die te samen met zijn broeder een graan- en molenbedrflf exploiteert, had op 4 September 1934 aan de Nederl. Akkerbouwcentrale met het oog op te ontvangen graan- uitkeering een opgave ingezonden volgens welke hij in totaal eigenaar was van 21680 K.G. rogge. Achteraf bleek echter dat het grootste gedeelte hiervan niet aan de gebr. H. doch aan verschillende landbouwers uit de buurt toebehoorde. Door deze te hooge opgave had H. een bedrag van f 108 aan roggesteun te veel ontvangen. Deze gelden waren inmiddels ge restitueerd. Verd door den President onder vraagd, vertelde, dat hij de circu laire der akkerbouwcentrale niet had begrepen; deze was zoo onduidelijk gesteld, meende verdachte. H. bleek in dit betoog niet alleen te staan, niemand minder dan de Rechtbank President Mr. Goene- gracht oordeelde, dat de redactie inderdaad minder gelukkig was ge kozen, terwijl de als getuige ge hoorde ambtenaar der akkerbouw centrale maar liever omtrent de dui delijkheid van de aanschrijving geen oordeel velde. De Officier van Justitie Mr. Rieter wilde echter niet aannemen, dat deze man niet wist waarom het ging, te meer niet daar hij op de staten zelfs gefingeerde prijzen vermeldde. Spr. wilde echter rekening houden met het feit, dat verdachte reeds van andere zijde was gestraft en ook de gelden waren terugbetaald. De eisch was f 60 boete of 30 d.h. HET EEUWFEEST TE WITTEM. Ter gelegenheid van het Eeuwfeest van de vestiging van de Paters Re demptoristen te Wittem, werd Woens dagmorgen door Z. H. Exc. Mgr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, in de rijkversierde kloosterkerk een pontificale Hoogmis opgedragen, waarbij Monseigneur geassisteerd werd door den ZeerEerw. Pater Rec tor Strijbos als Presbyter Assistens, de ZeerEerw. Paters Grijpink en Crone als troondiaken en Lampe en Sengers als diaken en Subdiaken, De commissaris der Koningin in de provincie Limburg mr. van Sons- beeck, woonde de H. Mis bij en kwam na afloop daarvan den Paters zijn gelukwenschen aanbieden. In den loop van den middag arri veerde te Wittem Z. H. Exc. Mgr. J. Huibers, bisschop van Haarlem. TIENRAY. Onze dorpsgenoot de heer F. van Rijs wiek Fr.zn. slaagde te Arnhem voor het examen voor Directeur Melkfabriek. PROGRAMMA 27 Juni tot en met 4 Juli Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. 5.05 John Mac Arthur kwintet 5.35 BBC dansorkest olv Henry Hall LUXEMBURG 6.20 Gramofoonplaten 7.00—8.00 EIGEN 'UITZENDING Gramofoonplaten Zondag BRUSSEL (Vlaams) Gesproken dagblad Gymnastiek .20 Tijdsein.Postduivenberichten Gramofoon 8.45 Gesproken dagblad 9.25 Gramofoon KEULEN 10.50 Omroeporkest olv Leo Eysoldt BRUSSEL Vlaams 12.00 Gramofoon 12.35 Max Alexis Orkest I.20 Gespr. dagblad. Omroepdans- orkest olv Stan Brenders. LUXEMBURG 2.20 Ge var. Concert. DROITWICH 3.35 Troise's Mandoline-orkest. KEULEN 4.20 Nette Sachen aus Köln DEUTSCHLANDSENDER. 6.50 Otto Dorbrindt en Waldemar Hasz met hun orkesten. LUXEMBURG 8 00 Gramofoon. DEUTSCHLANDSENDER. 9.00 Fur jeden etwas. Gev. progr. MANCHEN. 10.50 Omroepdansorkest olv C. Michalski. N.B. Waarschijnlijk tusschen 11.20 en 12.20 geeft Brussel (Vlaams) door de dienst der Gesproken Uitzendin gen een reportage van de inwijding van het gedenkteeken voor Koningin Astrid te Küssnacht in Zwitserland. Maandag BRUSSEL (Vlaams) i.Gespr. Dagblad. Gymnastiek -.20 Tijdsein. Berichten Gramofoon LUXEMBURG '.20 Gramofoon. KEULEN 10.05 Tijdsein. Nieuwsberichten 10.20 Die Eidechsen, die von den Schlangen nichts wuszten HAMBURG II.05 Walter Hoffmann's Orkest DROTWICH. 11.20 Het Pierre Fol kwintet DEUTSCHLANDSENDER 12.20 Breslauer Omroepkleinorkest olv G. E. Rischka BRUSSEL Vlaamsch 1.15 Gespr. dagblad. Kleinorkest I.50 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER Gevar. Concert KALUNDBORG Omroeporkest olv M. Hansen STUTTGART Barnabas von Geczy's orkest DEUTSCHLANDSENDER Omroepamusementsorkest EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH BBC Dansorkest olv Henry Hal HAMBURG Barnabas von Geczy's Orkest BEROMUNSTER Omroeporkest olv C. Bernhard PARIJS Radio-Paris Omrcepkwartet Dansmuziek, populair concert Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gymnastiek. Gramofoon 8.20 Tijdsein, berichten, gramofoon LUXEMBURG 9.20 Gramofoon KEULEN 10.05 Tgdsein. Nieuws- en water- standsberlchten 10.50 Burg Hammerstein DEUTSCHLANDSENDER 10.50 lm Kindergarten PARIJS (Radio Paris) II.20 Kamerorkest vh Parijs Symphonieorkest BRUSSEL (Vlaams) 12.20 Gramofoon 12.50 Weerbericht. Salonorkest olv Walter Feron 1.20 Gespr. dagblad. Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevarie rl Concert REGIONAL PROGRAMMA 3.20 Sted. Orkest van Margate DEUTSCHLANDSENDER Omroepamusementsorkest olv Otto Dorbrindt KEULEN Omroepkleinorkest olv Eysoldt LUXEMBURG 6.30 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.00 Gershom Parkington kwintet DEUTSCHLANDSENDER I.30 Dansmuziek REGIONAL PROGRAMMA 10.00 BBC Dansorkest olv H. Hall LUXEMBURG 10.35 Concert Orkest II.30 Dansmuziek Woensdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Berichten, gymnastiek 8.20 Tgdsein, gespr. dagbl. Gramof. LUXEMBURG Gramofoon KEULEN Tijdsein, Nieuws- en water- standsberichten 10.20 Der Rhein in Lied und Dich- tung unserer Zeit 10.50 lm Kindergarten LONDEN Regional Orgelconcert Haydn Fawcett's Orkest Charles Mannings Orkest BRUSSEL Vlaams Gesproken dagblad DEUTSCHLANDSENDER Gevarieerd Concert KALUNDBORG Omroeporkest olv J. Andersen DROITWICH Carlton Hotelorkest olv René Rapponier Sted. Fanfareorkest van Chel tenham 2 20 3.40 4.20 5.20 7.—1 9.30 10.35 11.05 9.20 10.05 11.25 11.35 12,35 1.20 2.20 3.10 4.00 4.20 PRAAG 8.Marschconcert 8.10 Omroeporkest LUXEMBURG P.10 Gevarieerd Conceit KEULEN. 10.50 Omroepkleinorkest olv Leo Eysoldt Donderdag BRUSSEL Vlaams 8.00 Gesproken dagbl. Gymnastiek. 8.20 Tijdsein. Berichten. Gramofoon LUXEMBURG. 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 10.Kindergymnastiek 10.20 Volksliederen REGIONAL Programma 11.05 BBC-Variëté-Orkest 12,05 Orgelconcert BRUSSEL (Vlaams) 12.20 Gramofoon 12.50 Weerber. Het salonorkest 1.20 Gespr. dagblad I.50 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 2 20 Gevarieerd concert REGION AL-Programma 3.20 Stafmuziek 4.20 The Acardien follies 5.05 Gramofoon BRUSSEL (Vlaams) 5.20 Gramofoon 6.05 Kinderuurtje 6.50 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. KEULEN 8.05 Momentopnamen 20 Nieuwsberichten 8.30 Popul. concert omr. kl. orkest BEROMUNSTER 9.40 Concert TOULOUSE 10.30 Dansmuziek 11.Operettemuziek II.15 Ber. Argentrjnsche muziek 11.35 Militaire marschen Vrijdag BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Berichten. Gymnastiek 20 Tijdsein. Gespr. dagbl. Gramof. LUXEMBURG. 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 10.Walter von der Vogelweide HAMBURG 11.De Kieler orkestvereeniging KEULEN 12.20 Omr. kleinorkest Leo Eysoldt BRUSSEL Vlaams 1.20 Gesproken dagblad I.50 Gramofoon DROITWICH 2.20 Toni en het North Pier orkest 3.20 BBC-Schotse-orkest G Warrak DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Willi Libiszowski en Georg Nettelman en hun orkesten 5.10 Bremer Anecdoten KEULEN 6.20 Omr. orkest olv O. J. Kubn 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonmuiek DROITWICH Alfredo Campoli Trio 8.20 BBC-zangers olv Fr. Harvey LUXEMBURG 9.00 Concert Weensche muziek TOULOUSE 10.15 Schrammelmuziek 10.35 Operettefragmenten II.Argentgnsche dansmuziek 11.15 Landelijke dansmuziek 11.35 Dansmuziek Zaterdag BRUSSEL Vlaams 8.00 Gymnastiek Gramofoon ;.20 Tijdsein Gesproken dagblad LUXEMBURG '.25 Gramofoonmjziek DEUTSCHLANDZENDER 10.00 Voor de vrouw 10.20 Der Vertrag von Virten 10.50 lm Kindergarten RADIO PARIS Orkestconcert BRUSSEL' (Vlaams) Weerber. Gramofoon Gespr. dagbl. Duivensp. kl.ork. REGIONAL PROGRAMMA 2.20 Squire Celeste octet 3.50 Stafmuziek BRUSSEL Vlaams 4.50 Omroepdansorkest FRANKFURT 5.20 Bonte middag voor jong en oud 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonmuziek. DROITWICH 9.00 Dansmuziek Tango orkest STUTTGART 8.30 So send man Leut, Zwab. prog. 9.50 Dansmuziek TOULOUSE 10.20 Cabaretprogramma 11.Schrammelmuziek 11.15 Salonorkest 11.35 Argentijnsche dansmuziek 11.20 12.17 1.20 \/f II PENHOUDERS FIRMA VAN DEN MUNCKHOF.

Peel en Maas | 1936 | | pagina 10