De inblikking weer begonnen. Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. „R.S." fietsen Verkrijgbaar fe Venray bii C. KUPERS, Henseniusplein een onbevolkt land wel gelden voor het boerenbedrijf, al zullen er ook daar natuurlijk nog tal van kleine individueele verschillen zijn de eene boer werkt beter en heeft meer overleg dan de andere, terwijl de pacht toch altijd min of meer op grond van het gemiddelde zal worden vastgesteld. Wij kunnen die kleinigheden hier buiten beschouwing laten. Hoofd zaak is dat de Regeering door haar steun en door de manier waarop zij steunt, de pacht bepaalt." Het blad betoogt verder, dat men dikwijls spreekt over den boer, maar in werkelijkheid heeft men het over 't landbezit. Ondanks den cri3issteun verarmt de boer, maar de landheeren wor den er beter van. Zoolang de huidige toestand op het gebied van het pachtwezen voortduurt blijft de boer altijd het kind van de rekening. Aldus het lib. blad. En hoeveel jaar wacht de boer nu al niet geduldig op een nieuwe Pachtwet Let op den colorado kever. Dit tweede bericht dient om mede te deelen, dat het tijdstip nu is aan gebroken, om deze leuze in toepas sing te brengen. Allen, die aardappe len verbouwen in de provinciën Lim burg, Noord Brabant en Zeeland, dus land- en tuinbouwers zoowel als par ticulieren, moeten van nu af aan nauwlettend toezien op hun aardap pelgewas of daarin verschijnselen waar te nemen zijn, die wijzen op de aanwezigheid van den Coloradokever. Dit is het geval: le. als men den kever zelf vindt. Deze is ongeveer 1 cm. lang, rood achtig met heldergele dekschilden waarop tien overlangsche zwarte strepen voorkomen. 2e. als men de oranje gekleurde in groepjes gelegde eieren aan de onderzijde der bladeren vindt. 3e. als men de eerst donkerrood, later meer oranjerood gekleurde larven met gezwollen achterlijf waarneemt. Kevers en larven vre ten gaten in de bladeren en wel zoo veel, dat als de aardappelplan ten vroegtijdig worden aangetast, er van het loof weinig overblijft, waaruit de groote schadelijkheid van het insect blijkt. Gekleurde afbeeldingen van kever, larve, eihoopje en bladbeschadiging vindt men in Vlugschrift No. 47 van den Plantenziektenkundigen Dienst: de Coloradokever (a 4 cents per stuk bij dezen Dienst te Wageningen verkrijgbaar), Daar de kever in het buitenland wederom reeds waargenomen is, moe ten wij ook op zijn optreden in ons land verdacht zijn. Het is van het grootste belang, dat, als hij hier voor komt, zijn aanwezigheid onmiddelijk gemeld wordt, omdat dan uitroeien van den haard waarschijnlijk nog mo gelijk zal zijn. Daarom moet iedereen, die aar dappels teelt, goed opletten of hij iets waarneemt, waaruit de aanwe zigheid van den Coloradokever blgkt of die deze doet vermoeden. Om dit mogelijk te maken ziju door den Plantenziektenkundigen Dienst op ruime schaal de gekleurde afbeeldingen in het hierbovengenoem- de vlugschrift verspreid of zullen nog verspreid worden in het bgzon- der onder de personen, die geacht kunnen worden ook voor hun directe omgeving nuttig werkzaam te wil len zijn door het geven van voor lichting, zooals de leden der Jonge Boeren Bonden, leerlingen van Land en tuinbouwscholen zomede alle amb tenaren van het Land-en tuinbouw- onderwijs en den voorlichtingsdienst, de heeren land- en tuinbouwconsu- lenten, directeuren van land-en tuin bouwscholen, hoofden van lagere land en tuinbouwscholen en de land- en tuinbouwonderwijzers. Dit alles in de provinciën Limburg, Noord Brabant en Zeeland, omdat daar de kans op het optreden van den Coloradokever het grootst geacht wordt. Verder zullen ook de leerlingen van de hoogere klassen van alle lagere scholen zoomede van middel bare scholen in die provinciën in de gelegenheid gesteld worden, met be hulp van op platen bevestigde mode letjes kennis te maken met het beeld van den kever en van de larve, terwijl deze platen ook ter bezichti ging gesteld zullen worden op ver schillende gemeentehuizen en op andere daarvoor geschikte plaatsen. Van overheidswege wordt dus ruimschoots gelegenheid gegeven om te leeren kennen, waarnaar zoo nauwkeurig moet worden uitgezien. Laten nu allen, die daarvoor in de gelegenheid zijn, ook van hun kant volledig medewerken en regelmatig en nauwkeurig hun aardappelgewas onderzoeken op de aanwezigheid van den Coloradokever. Zoodra men iets vindt, moet on middellijk daarvan mededeeling ge daan worden ten gemeentehuize, terwijl men ook een der hierboven genoemde personen daarvan mede deeling kan doen, die dan weer de bevoegde ambtenaren zal waar schuwen. De Plantenziektenkundige Dienst zal dan onmiddellijk de noodige maatregelen nemen. Wij verwachten dus aller mede werking. Let op den Coloradokever DE NIEUWE FABRIEK KOOPT UITSLUITEND WRAKKE RUNDEREN. KEURING IS ECHTER ZEER SCHERP. Donderdag is een begin gemaakt met de nieuwe inblikking van vleesch, dat bestemd is voor distributie onder werkloozen. De koeien worden geslacht in het slachthuis van Bever wijk, daar Velsen geen abattoir heeft en vervolgens wordt het vleesch naar de fabriek in het havenkwar tier van IJmuiden vervoerd. Dit transport heeft een bijkomstig, maar toch belangrijk voordeel, namelijk dat het vleesch daardoor tweemaal wordt gekeurdde eerste keer in het slachthuis bij het slach ten van de dieren en de tweede maal bij de aankomst in de fabriek. Het „Volksblad" verneemt dat de keuring zeer streng is en dit schijnt ook wel noodzakelijk te zijn, want de kwaliteit van het vee is buiten gewoon slecht. Men heeft er de zwakste en magerste dieren voor gekocht, een soort vee, dat eigenlijk niet op een normale veemarkt wordt aangetroffen. Het vee is niet ziek, maar kreupel of broodmager. Som mige dieren waren zoo zwak, dat zij niet eens op eigen kracht het' slachthuis in konden loopen. De zeer scherpe keuring voorkomt echter, dat niet consumptie geschikt vleesch verwerkt zou worden. Het vleesch van deze runderen wordt ver mengd met dat van varkens, die reeds enkele jaren in de vrieshuizen te IJmuiden zijn opgeslagen en verder aangevuld met nuchter kalfsvleesch, terwijl een bindmiddel wordt toege voegd. Dit bindmiddel is, naar de fabri kant opgaf, melkpoeder. Waarschijn lijk wordt er echter ook aardappel meel aan toegevoegd. Het product, dat verkregen wordt, ziet er uit als gehakt. Proefblikken, die aan enkele autoriteiten ter keuring werden ver schaft, bevatten zeer smakelijk vleesch naar men aan genoemd blad verzekerde. Inderdaad is het moge lijk om van mager maar overigens gezond vleesch een goede vleesch- conserve te bereiden. Niettemin ach ten de Beverwijker slagers dit vee van zoo minderwaardige kwaliteit, dat de slagersbonden ter plaatse reeds bekend hebben gemaakt, dat zij zul len weigeren het nieuwe product in hun winkels te verkoopen. EEN SMAAD VOOR DE SLAGERS. De secretaris van den Slagersbond, de heer Th. Kuiper, heeft inmiddels op het slachthuis een onderzoek in gesteld. De slagers, die gewend zijn runderen van goede kwaliteit te slachten, beschouwen het vervaardi gen van dit product van koeien, die eigenlijk voor den vilder bestemd zijn, als een smaad voor hun vak. De reden waarom dergelijke dieren worden verwerkt, terwijl er goede koeien vo?op en zelfs te veel zijn ligt in de omstandigheid, dat de opdracht tot inblikken thans uitgaat van het departement van Sociale Zaken en niet, zooals voorheen, van het depar tement van Landbouw. Bij de vorige afslachting was het doel het aantal koeien te verminderen en thans be oogt men alleen een goedkoop pro duct voor distributie te krijgen. Het Landbouwcrisisfonds geeft dus geen subsidie, zoodit alles op een koopje moet gebeuren. De directeur van de nieuwe fabriek, de heer De Bruin, die met de regee ring een contract heeft afgesloten, waarbij hij zich verplicht heeft een half jaar lang iedere week 50.000 blikken te leveren voor een prgs'van 321/, cent per blik, kan voor die prijs niet werken, tenzij hij vee verwerkt, dat geen slachtwaarde heeft. Hij heeft zich daartoe in verbin ding gesteld met een bekenden op- kooper van dit soort runderen, den koopman Zuidland uit Hoorn. Deze reist het land af en zoekt overal de magere en kreupele beestjes op. Het vee mag overal worden geslacht, mits onder rijkscontrole, maar op dit oogenblik gaat nog alles naar Bever wijk. Nu reeds stijgt de prijs van deze wrakke koeien en het is niet onwaarschijnlijk, dat daardoor de heer De Bruin moeite zal hebben te leve ren voor den gecontracteerden prijs. Het schijnt echter dat hij het var- kensvleesch en het bindmiddel nage noeg of geheel voor niets krijgt. Er zitten aan deze zaak vele be denkelijke kanten, aldus het blad, maar wij konden ons ervan overtui gen, de autoriteiten te Beverwijk en te Velsen alle maatregelen hebben getroffen om te voorkomen, dat er geknoeid wordt. Ondanks alarmee- rende geruchten make men zich dus voorhands niet ongerust over de kwa liteit van het nieuwe blikvleesch dat binnenkort ter beschikking zai wor den gesteld in de groote steden. VENRAY, 6 Juni, 1936. P. D. V. „DE ZWALUW." Zondag 21 Mei hield de C. C. „De Peel" een concours met oude duiven van uit Orleans, afstand 498 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: le, 11e en 48e P. Manders, Venray 2e en 29e W. Goossens, Deurne 3e en 8e Gebr. Siebers, Wanssum 4e J. Vullings, Sevenum 5e M. v. d. Berg, Vierlingsbeek 6e en 33e G. Janssen, Venray 7e en 15e G. v. d. Putten, Venray 9e en 31e Jac. Voesten, Venray 10e J. Arts, Wanssum 12e en 45e P. Stommels, Helenaveen 13e M. Franken, Wanssum 14e en 21e H. Geurts, Sevenum 16e Gebr. Rutten, Wanssum 17e P. Kersten, Venray 18e en 35e J. Vollebergh, Venray 19e en 36e J. Beterams, Deurne 20e en 27e St. Servaas, Venray 22e en 26e Gebr. Hendriks, Venray 23e, 37e, 42e, 46e Thielen, Sevenum 24e Gi Engels, Deurne 25e Gebr. Verhofstad, Vierlingsbeek 28e G. van Dijck, Venray 30e en 50e J. Kusters, Venray 32e en 41e P. Huijs, Sevenum 34e en 44e J. v. Heugten, Sevenum 38e en 43e J. Vermeulen, Venray 39e M. v. d. Ven, Wanssum 40e Gebr. v. d. Heyden, Wanssum 47e L. Maassen, Venray 49e W. Derks, Groeningen Koningspoul 2/3 Gebr. Siebers met no. 8 te Wanssum. Koningspoul 1/3 M. Franken met no. 13 te Wanssum. Serie 2 duiven 2/3 W. Goossens 2-29 Deurne. Serie 2 duiven 1/3 J. van Heugten 34-44 Sevenum. In concours 200 duiven. Gelost 7.25 uur met Noord-Oosten wind. Aankomst eerste duif 3-37-10. Aankomst laatste duif 4-42-45. P. D. V. „DE EENDRACHT." Wedvlucht op Zondag 31 Mei vanaf Salbris. Windrichting Z.W. Los 6 uur. Aank. eerste duif 1-29-56. Aank. laatste duif 3-44-35. le, 2e en 5e A. Loonen 3e en lie L. Coopmans 4e, 7e, 12e en 13e J. Strijbosch 6e J. van Houdt 8e G. Philipsen 9e H. Janssen 10e Boom-Jenniskens 14e J. Dinjens 15e J. Derkx O verduif J. Dinjens. Zondag hield de P.D.V. „De Zwaluw" een vlucht met oude dui ven vanuit Salbris, afstand 565 KM De prijzen werden behaald als volgt: 1418 J. Vermeulen 27 Gebr. Hendriks 313 H. Derks. 5 G. Janssen 6 St. Servaas. 816 Gebr. Siebers 917 J. Kusters 1014 G. van Dijck 1112 J. Goumans, 15 J. Arts 15 J. Arts. 19 G. v.d. Putten 20 M. v.d. Ven 21 Gebr. Janssen 22 M. Beterams Overduif St. Servaas. Los 5 uur 30 met Z.W.-wind. Aankomst le duif 12 uur 5-18 Laatste duif i uur 48-4. HEIJDE. Alhier is opgericht de R.K. Voetbalclub „Erica." Geestelijk Adviseurde Weleerw. Heer R. Linssen. BeschermheerG. Wismans. Bestuur: W. J. Driessens, Voor zitter. M. Jenneskens, Vice-voorzitter. H. Janssen, L. Coopmans en H. van Meyel, Commissarissen. Aan het bestuur is toegevoegd als Secretaris-Penningmeester J. Willems, Nachtegaal M 80. Voor lidmaatschap zich te wenden tot één der Bestuursleden of den Secretaris, die steeds gaarne alle inlichtingen willen geven. Aansluiting bij de R.K. L.V.B. is verzocht. HEIDE. Alhier overleed in den ouderdom van 46 jaren de Heer Antoon Droesen, een der voorman nen van onze vereenigingen. Onder groote deelneming had Dinsdag de begrafenis plaats. Onze „St. Jozefs-molen" die sedert 32 jaren toebehoorde aan een 12-tal landbouwers, is deze week overgegaan aan den Landbouwbond alhier. MERSELO. Verleden Zondag wer den alhier door den Zeereerw. Heer Rector de doelen der Handboog schutterij „St. Hubertus" plechtig ingezegend. In den vroegen morgen \tferd door alle leden de H. Mis bijgewoond en de H. Communie ontvangen, voor de zielerust van de afgestorven leden. 's Middags om half 3 verzamelden alle leden zich in de zaal en ondanks den neerstroomenden regen, vertrok men welgemoed, onder de lustige tonen der fanfare naar de kerk, waar door allen het plechtig Lof werd bijgewoond. Na afloop hiervan trok men weder om voorafgegaan van de fanfare, in optocht naar de versierde doelen, waar de nieuwe jeugdige voorzitter, de heer H. van Rijswijck allen harte lijk welkom heette. Speciaal de Z.E. Heer Rector, Kapelaan Vogels, Gees telijk Adviseur van den R.K. Bond „St. Sebastiaan", verder de Secretaris en een bestuurslid van genoemden Bond, resp. de heeren Wijnhoven en van de Laar. Hierna kreeg de Z.E. Heer Rector het woord en schetste in een mooie rede het doel en de beteekenis van deze inzegening. Hg feliciteerde het bestuur met het initiatief hiertoe, en wenschte ten slotte heel Merselo geluk metzoo'n prachtige vereeniging als „St. Hubertus." Hierna werd door hem de plechtige inzegening verricht. De Secretaris van „St. Hubertus", de heer Jan Arts, gaf een zeer uit gebreid verslag van de 35 jaren dat de vereeniging bestaat en mocht hiervoor een dankbaar applaus oogsten. Vervolgens werd het woord gevoerd door de Geestelijk Adviseur en Secretaris van de bond St. Sebastiaan. De heer P.. Pubben, Eere-voorzitter van „St. Hubertus" hierna het woord verkrijgende, richt zich speciaal tot den Zeereerw. Heer Rector en ver zoekt hem het Geestelijk Adviseur schap van de vereeniging aan de nemen. Onder daverend applaus wordt dit door Z. E. beloofd, waarna wordt overgegaan tot huldiging van een 4-tal veferanen, die van de oprichting der vereeniging op 18 April 1901 tot heden onafgebroken lid zijn geweest. Het zijn de heeren Joh. Verhoeven, de nestor der vereeniging, 83 jaren oud, en verder Jacob Gielen, G. Ar ts en Ant. van Stiphout. Hun wordt een speciaal woord van dank gebracht voor al wat zij in deze 35 jaren voor „St. Hubertus" deden. Tot slot dankt de Voorzitter allen die op eenigerlei wijze aan het wel slagen van deze schoone dag, die met gouden letters in de annalen van „St. Hubertus" zal worden op- geteekend. Door de Zeereerw. Heeren Rector De Bot en Kapelaan Vogels werden de eerste schoten op deze plechtig gewijde doelen gelost, waarna men nog eenigen tijd gezellig onder elkaar doorbracht. De dames Anna Michels en Lena Arts slaagden voor diploma Lingerie, terwijl Mej. Truus Kelders slaagde voor diploma Costumière. Zij genoten hun opleiding bg de Eerw. Zusters te Overloon. OOSTRUM. Verleden week over leed alhier de oudste inwoner Chr. Nooijen, die in Januari j.l. 90 jaar was geworden. Tot omstreeks vas tenavond was Christ nog dikwijls op stap en was nog altijd levenslustig. Sinds dien heeft men hem niet meer buiten gezien en heeft hij zoowat geregeld het bed moeten houden. Wat een geluk voor een vader als hij in zijn ouden dag zoo fijn ver zorgd wordt. VEREENIGING „H. STEDE." De afdeelingen van de vereeniging „De H. Stede" Venlo, Horst, Venray, Helden, Sevenum, Baarlo, Belfeld, Reuver, Blerick, Velden, Kessel, Tegelen, Maasbree e.a. vieren Sacra- ments-Donderdag 11 Juni a.s. feest te Tienray. Op de vergadering van afgevaar digden dezer Noord-Limburgsche vereenigingen werd dit feest met algemeene stemmen goedgekeurd, en zouden alle vereenigingen naar ver mogen meehelpen dit te doen slagen. Het regelingsbestuur zond bereids uitnoodigingen aan alle afdeelings- besturen en tevens aan de Zeereerw. pastoors en rectors der diverse plaatsen uit Noord-Limburg. Het programma van dien dag is als volgt: 7 uur nam. plechtig Romeinsch Lof door drie Hoogeerw. Heeren Dekens. Onder dit Lof feestpredi katie door den Zeereerw. Pater Mathijssen. Daarna processie om de Genade kapel, opgeluisterd door de Kerke lijke Fanfare van Tienray. Het H. Sacrament wordt vooraf gegaan door een stoet van bruidjes. Naast het Allerheiligste zullen de besturen der verschillende vereeni gingen gaan met lantaarns. Na de processie Tantum Ergo en zegening met het Allerheiligste. Tot besluit wordt gezamenlijk gezongen; „Aan U, o Koning der Eeuwen". Na dit Lof vergadering van alle afdeelingsbesturen in zaal van de Voort. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN, De heer L. uit Krawinkel-Geleen, die eenige weken geleden te Maas tricht door een motorrijwiel werd aangereden, is Dinsdagmorgen aan de gevolgen van deze aanrgding overleden. NACHTVORST. In Midden-Limburg zgn de twee laatste dagen vrij strenge nachtvor sten voorgekomen. De te velde staan de aardappelen, boonen en erwten zijn op meerdere plaatsen bevroren. DE NIEUWE COMMISSARIS IN LIMBURG. EERSTE ONTVANGST TE MAASTRICHT. Dinsdagmiddag heeft de nieuwe Commissaris der Koningin in de provincie Limburg, mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck, zijn intrede gedaan in het gouvernementsgebouw te Maastricht. Toen de nieuwe Commissaris p?r auto arriveerde, werd hij aan den ingang van het gebouw begroet door den heer H. Merkelbach, waarnemend Commissaris der Koningin en door den griffier der Staten, den heer J. H. Jaspar. De nieuwe Commissaris werd hierna naar de groote feestzaal geleld, waar het voltallig personeel van de pro vinciale griffie was opgesteld. De heer Jaspar richtte zich ver volgens met een hartelijke toespraak tot den Commissaris, waarin hij mr. Van Sonsbeeck een voorspoedige toekomst in het gewestelijk bestuur toewenschte. Namens alle ambtenaren bood spr. den nieuwen functionaris een mooi bloemstuk aan, Mr. van Sonsbeeck sprak hierna een woord van dank, waarbij hij o.m. opmerkte, dat het afscheid van Breda hem na een verblijf van zeventien jaar wel hard gevallen is, doch dat deze dag dat afscheid minder zwaar maakt. De griffier van het Limburgsche gouvernement heeft een goede reputatie en spr. twijfelde er niet aan, of men zal tot wederzijdsche voldoening en in het belang van Limburg werkzaam kunnen zijn. Hierna maakte de nieuwe Com missaris met alle ambtenaren van de griffie persoonlijk kennis en bezocht vervolgens zijn toekomstige werk kamer. ERNSTIG MOTORONGELUK. Maandagmorgen omstreeks kwart voor elf gebeurde op den Rijksweg nabij café Hendrikx te St. Joost na bij Echt, een ernstig motorongeluk. De heer Franssen vloog met den duorijder v, d. Linden, uit Amster dam, komende uit de richting Sittard, met den motor, tengevolge van het springen van den voorband, tegen een boom. De motorrijder werd op slag ge dood, terwgl de duorijder inwendige kneuzingen en hoofdwonden opliep. STEUN VEEWEIDERS EN -MESTERS. Het Regeeringsbureau voor Uit voering van de Landbouw-Crisiswet 1933, Lange Voorhout 1-3, Den Haag, vestigt er, ter voorkoming van teleurstelling, de aandacht op, dat de aanvraagformulieren ter verkrij ging van steun voor veeweiders en •mesters alleen schriftelijk kunnen worden aangevraagd. Aan mondelinge aanvragen kan geen gevolg worden gegeven. ERNSTIGE ONGELUKKEN TE VALKENSWAARD. Maandagavond omstreeks 7 uur reed de heer Vermeulen uit Wester hoven op den rijksweg vanValkens- waard naar de Belgische grens de aldaar fietsende jongens Smits en Geurts met zijn auto aan. De wagen sloeg over den kop en bleef langs den weg liggen. De bestuurder werd licht gewond. Van de beide jongens werd de 15-jarige Smits zeer ernstig gewond. Hij werd naar het St. Caro- lusziekenhuis te Valkenswaard over P. M, e door, naar tóLj. A. P.Th.\vfla Wleringen. M A. Sttj <ji, Venlo. A. M. v. tilel Wanroy. J. G. F. v.d Haps. P. H. de Raj Grubbenvorstg( G. A. M. stein A 31. A. G. R echtgen. van[ wachtendonk.' G. A. Klaaj Sambeek A 2 w. c. m.L naar Bergen! Wanneer U een fiets gaat kopen, denkt dan aan „R.S.". Beter fabri kaat zult U niet vinden en zeker niet tegen lager prijs. „R.S.", vervaardigd door R. S. Stokvis en Zonen, is een merk, dat Uw vertrouwen waard is. Wij hebben steeds 'n flinke voorraad. gebracht, waar hij is overleden. De andere jongen, de 16-jarige Geurts, werd licht gekwetst. Als oorzaak van het ongeval is uitgemaakt, dat de trappers van de fietsen in elkaar raakteD, waardoor de jongens voor de auto kwamen te vallen. De auto is geheel vernield.J Enkele uren tevoren was op den- zelfden weg het drie-jarig zoontje van den landbouwer Teunissen uit Valkenswaard dat bij het spelen den weg overstak, door een Belgische auto aangereden en zwaar gewond AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Zondagmiddag te omstreeks 12 uur is te Sappemeer een personenauto door onverklaarbare oorzaak in het Winschoterdiep gereden. De zes inzittenden zijn er gelukkig in geslaagd zich uit den wagen te werken. Zij konden door handreiking van toegeschoten voorbijgangers worden gered. PINKSTEREN IN DE LUCHT. Vooral dtn 2den Pinksterdag heb ben de Nederlandsche luchthavens ondanks het weinig fraaie weer, toch nog een flinke drukte beleefd. Maan dag hebben niet minder dan 7.547 belangstellenden Schiphol bezocht. Gidsen waren er bijkans te weinig voor de rondleidingen om de beziens waardigheden, die er vele in Amster dam's luchthaven zgn, te toonen. GEVAARLIJK BRANDSTICHTER GESNAPT. Het is de Eindhovensche politie gelukt den vermoedelijken brand stichter op heeterdaad te betrappen en te arresteeren. De arrestant, zekere van der L., heeft nog pas kort een gevangenis straf van vijf jaren achter den rug wegens brandstichting. Het is na melijk dezelfde persoon, die indei- tijd brand heeft gesticht in een heele serie boerderijen in en om Eindho ven. De man is een employé van de gemeente, die steeds maar met het idee rondliep, dat hij was verongelijkt. Sinds ongeveer een jaar bevond hg zich nu weer op vrije voeten. GEEN TEEKEN GEGEVEN. Dinsdagavond is aan het Buiten- damsterdiep te Groningen de 14-jarige wielrijder M. D., die van richting wilde veranderen doch daarvoor geen teeken gaf, bij het uitwijken aange reden door een auto uit Drachten. De jongen bekwam een schedelba- sisfracteur en werd naar het acade misch ziekenhuis overgebracht, waar hij kort daarop aan de bekomen ver wondingen is bezweken. KETEL UIT ELKAAR GE SPRONGEN Dinsdagavond om acht uur is bij een beproeving van een luchtketel in de werkplaats van een electro-tech- nisch bureau in de Nieuwstraat te Leerdam plotseling de bodem uit het toestel gesprongen, waardoor dit om hoog vloog. De 16-jarigen A. Peek, die over het toestel gebogen stond om den druk van den manometerjaf te lezen, kreeg de ketel tegen het hoofd en zonk bewusteloos ineen. Twee doktoren waren spoedig aan wezig en constateerden een schedel- fracteur. Het slachtoffer werd naar het gemeenteziekenhuis vervoerd, waar kort na aankomst de dood intrad. De andere omstanders bleven ongedeerd. NOORDBRABANT ZONDER STROOM. Dinsdagmiddag omstreeks half vier deed zich een storing voor in het net van het Prov. Noord-Brabantsch elec- triciteitsbedrijf te Geertruidenberg. De stroomleving in de provincie moest dientengevolge geheel worden stop gezet, waarna het net geleidelijk bij gedeelten weer werd ingeschakeld om zoodoende het euvel te ontdek ken. Te kwart voor vijf was de sto ring opgeheven. ERNST OF LUIM. Het parlement is wel het meest onnutte meubel, dat er in den Staat is opgesteld, aldus spot Quaritur in „De Morgen". Daar zijn wij mannen der nieuwe gedachte het over eens. Maar wat ik nu weer niet begrijp, is dat inde landen met den nieuwen stijl van regeeren toch altijd nog een parle ment bestaat. Men kan het nuttig noemen voor degenen, die erin zitten. Een flink tractement voor zoo goed als niets doen... zulke baantjes liggen niet overal opgeschept. Maar voor het bonzensysteem voelen we toch ook niets, nietwaar? Zelfs vraag ik me af, wat je nog aan een Regeering hebt, als de Leider het toch allemaal weet. Daar had je nou in Italië den oorlog met Abessynië. De Duce vond dat die noodig was. Dus vond de Regeering het ook. Nu weer de stichting van het Imperium. De Duce vond dat uit. Groote Fascistische Raad vergadert tien minuten. Hij is het ermee eens. Het"Kabinet vergadert drie minuten. Het gaat er volkomen accoord mee. De Kamer komt bijeen. Driehon derd en acht afgevaardigden zitten daar bij elkaar. Decreet nummer één komt aan de orde. Er wordt notabene een commissie benoemd, die een rapport uitbrengt En wat staat er in dat rapport Dat het decreet uitstekend is. Driehonderd en acht afgevaardigden keuren het rapport goed. Tweede decreet. Net dezelfde pro cedure. Is er één moment kans geweest, dat iemand een schuchtere beden king zou opperen Er is geen moment kans geweest, Waarom dan toch die behandeling Ja, ziet U, ik ben erg graag modern en heb mg dan ook geheel en al bij de mannen der nieuwe gedachte aangesloten. Het parlement in den demo-libe ralen staat is poppenkast, dat neem ik aan. Maar wat is het dan wel in den autoritairen staat Poppenkast van een poppenkast DRINKT GIJ GAARNE WATER Stelt men iemand bovenstaande vraag, dan zal hg meestal met zekere overtuiging, ontkennend antwoorden, aldus de B. Crt. Soms hoort men zelfs vragen„Waarom zal ik water drinken Vele menschen vinden het totaal overbodig, omdat men immers koffie, thee, limonade, e.d. drinktHet is echter zeer verkeerd om de waarde van het water te onderschatten. In het bijzonder bij vrouwen doen zich veel storingen voor, omdat zij te weinig water drinken. Mannen drinken na den maaltijd een glas water of bg sommige gelegenheden wel een glas bier, vrouwen doen dit over het algemeen niet en drinken veel te weinig. Werkende vrouwen, die overblijven, drinken meestal noch koffie, noch thee, en op deze wijze wordt er veel te weinig vocht aan het lichaam toegevoegd. Talrijke stofwisselings ziekten, spijsverteringsbezwaren e.d. zijn aan dit laatste toe te schrijven. Men moet zich gewennen om minstens tweemaal per dag een glas water te drinken, liefst op de nuchtere maag en voor het naar bed gaan. Een glas water is 's morgens uit stekend om alle verkeerde stoffen te doen verdwijnen en- is het beste inwendige reinigingsmiddel. Indien men zich hier regelmatig aan houdt, zal men geen stofwisselingsbezwaren hebben. Kan men geen koud water ver dragen 's avonds, dan neemt men het lauw. Het drinken van water op de aan gegeven wijze is veel beter, dan gedurende de maaltijden, waardoor men het voedsel wegspoelt en veel minder geneigd is goed te kauwen. Het laatste bevordert juist de af scheiding van speeksel, dat een goede vex-werking in de maag bevordert. Ook kinderen moeten (met mate) water drinken, echter niet na het van vruchten en evenmin als zij ver hit thuiskomen. Uit gezondheidsoverwegingen zou den wij dus willen zeggen: Drinkt meer waterHet is de meest natuur lijke, gezondste en goedkoopste drank. ïtvc Daar zit ji e i een roofofc oogen te st| 0] kwast en eenye een en andfe overmoedige ig Pinksterdag as een „zomercojn ten. Ach, wart] t achter de ka&lij Wat hebb© van het weefde voornam on^el rigeeren Hadden wi& met Paschenioi den met Henari het met Pinkn Op TweedfQk juist 1 Junta seizoen geoj ster heb ik r enthousiaste^ witbevroren rgt gedoken in vrja En bg al ©11 je niets vaniar Wat is ?ec zgn pogingeid< natuur te vtjre Een jaar gespuit verdi» e en completere hebben te kan misschien wijn komen van its warm water izi bleef neergui Daarvoor ne te moeten mis een w*ba nieten Ik snap ciat vrij laten ro^pe Geef mijv maar weer ig. maartsche bal: de Veraartiu het heele jajor 't Zou mes straks onzeve sneeuwlaag >ec tgd van diot is aangebrott De feiten in kelijk uit, (ei te bereiken; alleen: tot 101 beroerds. Zjjiiti te deugen. de met welii weer dat Vefif« spirit Ingekomen en vertrokken personen van 22 tot 29 Mei VERTROKKEN A. M. J. Beurskens. verpleegster, naar Gent. J. J. Cooren, dienstbode, naar Meerlo C 18. J. W. Pingen, dienstbode, naar Maashees B 71. M. J, Rulle, dienstbode, naar Venlo. M. Willems en gezin, sigarenmaker, naar Roosendaal Gevoenstraat 81.

Peel en Maas | 1936 | | pagina 6