DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Radio-Centrale Venray De Middenstand en zijn klanten. Ons weekpraatje. De prikkelbare Mussert. DERDE PROGRAMMA Damesfasschen P. HENDRIX Zaterdag 23 Mei 1936 Zeven en vijftigste Jaargang No 21 MIDDENSTANDS-CREDTET EN KLEINE VORDERINGEN. Het thema van het middenstands- crediet is weer eens aangesneden op de Centrale Voorjaarsvergadering van den R.K. Middenstandsbond, ditmaal te Echt gehouden. De bonds voorzitter, de heer J. A. Koops, hield een openingsrede en daarin zeide hij o.m. „Wij zitten in nood. Diep in nood. Wij hebben gekregen ons crisis-cre- diet. En, het is reeds door anderen bij andere gelegenheden gezegd, dat crisiscredlet heeft maar enkelen kunnen helpen. Het is zuiver een crediet op zware conditie. Er zijn ook crisis-credieten in Limburg ver leend. Ja, Limburg staat zelfs met het aantal verleende credieten in het midden op de lijst der provincies Voor welk bedrag in Limburg credieten verleend zijn, dat wenscht de minister niet te openbaren. Wij zullen thans spoedig de borgstellings fondsen in werking zien. Doch ook hiervan moet men niet alle heil verwachten, want om voor crediet van zoo'n fonds in aanmerking te komen, moet het bedrijf nog zoo'n volwaardig karakter hebben, dat velen onzer in moeilijkheden geraakte middenstanders er niet mee kunnen worden geholpen. Met deze hulp zijn we er dus nog lang niet, want waar moet het heen met die groote groep middenstanders, die voor een crisiscrediet of voor een crediet door bemiddeling van een borgstellingsfonds niet meer in aan merking komen Steun trekken kun nen zij niet, want zij hebben niet in loondienst gewerkt. Andere steun is er voor hen niet dan misschien een kleine mogelijkheid middels het Crisis-Comité of Maatschappelijk Hulpbetoon." Dan gaat de voorzitter op dit thema door. Hij wijst op het nood zakelijke, dat de middenstand steun krijgt, een aanvullende huip, een bedrijfssteun voor die bedrijven, die wel een zeker inkomen opleveren, doch dat niet voldoende is om van te leven! Woorden, die juist zijn. Doch, wanneer wij aan dien steun aan den middenstand denken, dan komen wij vanzelf op die kleine vorderingen, die de middenstanders zonder kapitaal naar den afgrond drijven. Die kleine vorderingen, die men niet betaalt en die men uitstelt, juist omdat ze zoo klein zijn! Maar heeft een middenstander vijftig reke ningen beneden de f 10 dan beteekent de som daarvan meerdere honderdeD gulden, die hij zoo goed zou kunneD gebruikeD Want tegenover die talrij ke kleine rekeningen staan slechts enkele grootere schulden. Maar die schulden zouden gedelgd kunnen worden, in dien de kleine vorderingen binnen kwamen Ligt hier niet een basis voor een gezamenlijke actie. Zouden de mid denstanders niet kunnen beginnen met een centraal incasso- en trust kantoor Een centrale, waarbij de middenstanders hun kleine onbe taalde rekeningen deponeeren, des noods cedeeren en welke centrale zich in verbinding zet met de crediteuren van dien middenstander Een dergelijke centrale moet niet alleen de sympathie hebben van den middenstand zelf, maar ook van de Regeering en van de crediteuren. Die centrale zou, wanneer zij werke lijk een centrale wordt van den middenstand, ook het centrum kunnen worden van den steun, waarover de heer Koops in zijn rede te Echt ge sproken heeft. Zeker, de middenstand moet ge holpen worden. Het middenstands- crediet is daartoe niet voldoende.... de borgstellingsfondsen kunnen ook slechts incidenteel helpen. Vragen aan de Regeering heeft weinig nut, wanneer de middenstand niet eerst zelf de handen uit de mouwen steekt. Geld zal niet bij elkander kunnen worden gebracht, maar wel kan men een begin maken door de kleine vorderingen aan een speciaal daartoe op te richten instantie te geven, die zich zoo veel mogelijk daartoe decentraliseert. Het gaat hier niet om details. Die kunnen worden uitgewerkt. Het gaat om het principe en om de behoefte. Alom voelt de middenstand de be hoefte aan steun, in welken vorm dan ook. Doch niet alleen de middenstand wordt erdoor geholpen. Men wijst zoo menig maal op de indirecte gevolgen, die de crisismaatregelen hebben op den middenstander door de verhooging van koopkracht, welke daardoor ontstaat. Hetzelfde echter kan de middenstand ook zeggen! Want wanneer de middenstand rechtstreeks gesteund wordt, dan pofiteeren ook de andere bevolkings groepen ervan. De wisselwerking gaat toch niet eenzijdig. Een gezonde middenstand bevordert de werkver ruiming, verhoogt de koopkracht en helpt daardoor den handel, de industrie en den landbouw. Laat men dit toch niet vergeten! BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN HOE DE ZWEMSPORT ONPOPULAIR WORDT GEMAAKT. LEERT ZWEMMEND REDDEN Dezer dagen kreeg ik een vrien deiyk verzoek om ter gelegenheid van het begin van het zomerseizoen, nog eens op het groote belang te willen wijzen van het aanleeren van de zwemkunst, omdat het verstaan van deze kunst voor de bevolking van ons waterrijk land van zoo groot belang zou zijn. Hoewel ik zelf de zwemsport altijd graag heb beoefend, wil ik hier toch beginnen met vast te stellen, dat het in het algemeen gesproken uit een oogpunt van persoonlijke vei ligheid niet noodig noch zelfs aanbe velenswaardig moet worden geacht, dat iedereen het zwemmen leert. De zwemkunst leeren zonder dat men voor de beoefening van de zwem sport gevoelt, lijkt me het is na tuurlijk slechts een persoonlijke ge dachte welke ik hier uitspreek ongerijmd. De kans van in het wa ter te zullei. verdrinken, als men de bedoeling heeft om het water te mij den, is betrekkelijk gering. In den winterdag komen ijstijd uitgezon derd betrekkelijk weinig verdrin- kingsgevallen voor. Waarom zou iemand, wien de zwem sport niet aantrekt, het zwemmen gaan leeren Als hij niet van de sport houdt, zal hij niet tot geregel de oefening komen en voor het leven van 'n ongeoefenden zwemmer, die op een of andere wijze gepakt en gezakt in een diep water terecht komt, geef ik al heel weinig, wan neer er geen geoefende zwemmer in de buurt is om den drenkeling op het droge te helpen. Als een ander te water geraakt in tegenwoordig heid van den ongeoefenden zwem mer, ontstaat voor dezen bovendien een moeilijke tweestrijd tusschen red dingsplicht en eigen behoudzucht. Hij „kan" zwemmen. Moet hij „dus" te water gaan Meestal zullen er dan iu plaats van één, twee drenkelingen in doodsgevaar geraken. Om deze redenen kan ik de alge meenheid der propaganda voor het leeren zwemmen, niet goedkeuren. Wie voor zwemsport niets gevoelt, kan zich het veiligst op het droge houden, dëtar verdrinkt tenslotte nóóit iemand. Wie van het plassen en poedelen, van het baden en in het algemeen: verkeer in en op het water houdt, ja, die moet leeren zwemmen. En die moet dat leeren met verstand. Ik vind het flinke jongelui die zich tot het water voelen aangetrokken, maar ik vind het heelemaal niet flink alleen maar dom en roekeloos om te water méér te wagen, dan de verkregen kunde van het zwemmen gedoogt. Diep water blijft altijd zijn geva ren behouden, zelfs voor den zwem mer en den geoefenden zwemmer, omdat er zich omstandigheden kun nen voordoen, welke onafhankelijk van zijn wil, het lot des zwemmers bepalen. Groote gevaren vooral echter zijn verbonden aan het verblijf van on- of onvoldoende geoefenden in diep water Waaghalzerij is daarom zoo verfoeilijk, omdat ze een goede en gezonde sport in discrediet brengt. Bijna eiken dag in den zomer be vatten de kranten berichten onder den kop van „Bij het zwemmen ver dronken." Die berichten zijn meestal onjuistverdronken zijn de slacht offers als regel, omdat ze niet konden zwemmen, maar zich toch aan gevaarlijke z wemoefeningen hebben gewaagd. Nauwelijks kan een jongeman lang niet alle meisjes zijn op dat punt voorzichtiger tien meter zwemmen, of hij kijkt al naar den overkant van de Vaart of de rivier en... probeert, of hij óver kan komen. Dat probeeren op zich zelf is roeke loos, omdat het risico van het mis- schien-niet-te-kunoen-halen, volstrekt noodeloos wordt genomen. Met eenige voortzetting van de oefeningen immers verdwijnt dat risico tenslotte zoo goed als geheel, Het leeren-zwemmen behoort te geschieden op plaatsen, waar uit sluitend ondiep water is, indien toe zicht ontbreekt. En als er wél toe zicht is, dan dienen de leerlingen zich stipt aan de gegeven aanwijzin gen te houden. Ik begrijp niet, hoe zoovele ouders het met hun gevoel voor verant woordelijkheid in overeenstemming kunnen brengen, dat ze-hun kinderen „zoo maar", hier of daar in de Vaart, in een kanaal of rivier, uit zich zelf het zwemmen laten leeren. Kind is geen hond of kat, die in geval van nood het zwemmen blijken te verstaan, al hebben ze te voren nimmer water gezien. Een beest heeft bepaalde instinctieve reacties, maar de mensch schakelt in een geval van nood z'n verstand in en het zgn lang niet altijd zuivere correcties, welke door het verstand in de instinctieve bewegingen worden aangebracht. Laten we er onze kinderen toch van doordringen, dat ze zich bij het zwemmen niet alleen nooit tot de grens van wat ze meenden te kunnen, mogen wagen, maar dat ze altijd moeten zorgen om daar een stuk vandaan te blijven. Waaghalzerij is heelemaal niet flink dèt moeten ze leeren inzien doch alleen slechts onverantwoordelijk. Waaghalzen spelen niet alleen met het eigen leven, maar ook met dat van anderen, het leven van hen n-1., die zich uit menschenplicht ge roepen achten om te pogen een dren keling te redden. Zondag j.l. zoo lazen we in de krant verkeerde nabij de kust van Hoek van Holland een 18-jarige kano vaarder in noodhij kon niet meer tegen den stroom inkomen, die hem steeds verder van het land voerde. Zijn noodseinen werden opgemerkt en een reddingsboot voer uit, maar de bemanning zocht den in gevaar verkeerenden jongeman tevergeefs. Later is hij toch nog opgepikt kun nen worden, n.l. door opvarenden van een der Harwichbooten, die daartoe had moeten stoppen. De kanovaarder werd daarop naar een loodsboot overgebracht. De schrik had dezen jonge man nog niet voldoende te pakken ge kregen, zoo stond er verder in het krantenbericht, want den anderen ochtend stak de geredde wéér in zee, om via de kust naar Scheveningen, zijn woonplaats, terug te varen. Uit den toon van het bericht maakte ik op, dat de samensteller er van, deze durf nog aj „flink" vond. Een pak ransel echter heeft die knaap ver diend. Niet omdat hij onverschillig tegenover zijn eigen leven staat, maar omdat hij zoo roekeloos han delde met de levens van anderen, door te gaan zwaaien met een witte doek n.l., als hij door zijn onverstand in gevaar komt. Resumeerende wil ik raden: als ge van watersport houdt, leert dan zwem men. Gebruik daarbij uw verstand en houdt u aan de aanwij zingen van ervarenen. Als ge kunt zwemmen, begrijp dan, dat de kunst van het redden nog weer iets anders is. Ge vervult een mooien menschen plicht, als ge ook die kunst leert verstaan. Spring niet iederen dren keling na, vóór ge die kunst van het redden hebt geleerd, anders is het eenige resultaat, dat er twee dren kelingen zijn. EEN AANMATIGEND OPTREDEN. Ir.'Mussert is te Helmond geweest en heeft er gesproken in „Flora." De leider der N.S.B. heeft zich in die stad, waar de beweging ook al verloopen is, laten kennen als een zeer prikkelbaar persoon, geheel ver schillend met zijn optreden in een vroegere levensperiode. Een verslag van „De Morgen" be wijst dit in het volgende „Het viel vooral op hoe bijzonder argwanend de spreker zich t.a.z. van zijn gehoor, dat achter de voorste rijen zat, instelde. Hij was nauwelijks van wal gestoken of er weerklonken tegen den buitenmuur van „Flora" enkele hamertikken. Onmiddellijk staakte ir Mussert z'n rede met de opmerking: „Dat is een klopgeest! Een of andere soort beschaving uit Helmond. Ik zal even wachten tot die meneer is wegge werkt Even nadat rechercheur Moedt zich op weg begeven had om den „klop geest" op te sporen, hield het geklop op. We hoorden later, dat in een belendend huis een jongen die niets van de aanwezigheid van zoo'n ernstïgen spreker in Helmond ver moedde, een spijkertje in den muur had willen slaan. Het tweede intermezzo kwam een half uurtje later, toen bij spreker's schildering van de bandeloosheid der Nederlanlsche jeugd een bezoeker riep ,In Duitschland is het ook niet alles Mussert„Wie is die meneer „Ik", klonk de stem van een tegelijk opstaanden jongen kerel. „Eruit zei Mussert en de jongen ging- Doch het meest arrogante speelde zich enkele minuten later af, toen een bezoeker opstond en kalm de vergadering verliet. Dit heengaan prikkelde den heer Mussert blijkbaar zoo, dat hij werke lijk grof werd. We weten niet welk motief de bezoeker voor zijn vertrek hadof hij het luisteren naar het betoog moe was, of hij zich naar z'n werk in een nachtploeg moest begeven of dat hij moeder de vrouw had beloofd om half 11 thuis te zijn. Dat doet er ook heelemaal niets toe. De man had het volste recht de vergadering te verlaten, zeker op de wijze zooals hij het deed. Toch scheen het een ernstige in breuk te zijn op de heer Mussert's voorgestane orde en discipline, watff het deed hem de vraag stellen „Wordt hier 's avonds gestempeld? Er gaan tusschenbeide menschen weg." Toen hierop een paar andere be zoekers direct reageerden door even eens te vertrekken, heette het „Alweer stempelaarsZouden alle stempelaars niet tegelijk weggaan Het werd toen 'n ietsje roezemoezig achter in de zaal, hetgeen Mussert deed zeggen Als er nog 'n paar weg willen moet je 'n handje helpen hier endaar." Dit behoefden de Eindhovensche zaalwachts gelukkig niet. Trouwens, dat zou de politie, welke in voldoend sterke mate onder leiding van Com missaris en Inspecteur aanwezig was om zoo noodig de orde te bewaren, o.i. ook niet hebben toegestaan. Maar we vertellen dit zoo uitvoerig om uit te laten komen, dat ir. Mussert zelf door zijn opmerkingen deze verstoringen uitlokte. Behalve, dat hij de bevoegdheid mist bezoekers te verbieden een openbare vergade ring te verlaten, klonk het uit den mond van iemand, die dezelfde ver gadering een half uur te laat deed aanvangen toch wel bijzonder aan- j matigend Een flinke tijd van rust in den j mööién zomer is voor zulke prikkel- baar geworden mannen de beste1 geneesmethode. Vrije opmerkingen. DE SPAANSCHE CHAOS EN ZLJN OORZAKEN. HET SLECHTE VOORBEELD VAN DE HÓOGE KRINGEN. In een artikel rver de woelingen in Spanje herinnert het „Limburgsche Dagblad" aan een zedenroman van den Spaanschen Jezuiet Lois Coloma, die het los en gemakzuchtig leven van de aristocraten der hoofdstad daarin onbarmhartig over den hekel haalde.i Zij hebben neg katholieke tradities, zij hechten nog waarde aan de ge nademiddelen der H. Kerk. Maar ter wijl zij er prijs op stellen om te ster ven als Christenen, leven zij als hei denen Geen wonder, dat de schrijver den adel van zijn land kenschetst als een „olia podrida" als een hutspot, waar gcfede, minder goede en slechte in grediënten door elkaar zijn gestampt en waar de schuchtere deugd zich door de brutaal uitgestalde ondeugd laat overheerschen. Wanneer het in de beste kringen zoo geschapen staat met den gods dienst en de zedelijkheid, wat valt er dan van de lagere klassen der maatschappij te verwachten Wij nemen aan, dat pater Coloma een caricatuur heeft geteekend, wan neer hij een der lichtzinnige vrouwtjes een noveen laat beginnen ter eere van O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand om.... een doodelijke ziekte te verkrijgen voor een gehate mede dingster Maar dat de geloofsplichten zelfs in de beste kringen reeds vóór ruim een halve eeuw schromelijk verwaar loosd werden en dat de zedenwet stelselmatig overtreden werd, dit mo gen wij in het licht zoowel van de zedenschildering door een welinge licht tijdgenoot, zonder voorbehoud aanvaarden. Dat op dien bodem revolutiezucht en priesterhaat weinig tieren, be hoeft waarlijk niemand te verbazen. En daarom zwijge men voortaan liever van „het katholieke Spanje". Er zijn ongetwijfeld nog honderd duizenden trouwe en brave Christe nen in het zonnige Castieltje. Maar er zijn ook vele duizenden godsdienstloozen en millioenen on verschilligen. En er zal heel wat moeten veran deren op het Iberisch schiereiland, voordat men het maatschappelijk le ven kan grondvesten op den onwrik- baren bodem van de christelijke be ginselen en van de katholieke zedenleer. DE ONTVOLKING VAN FRANKRIJK. IN 1980 NOG SLECHTS 29 ECHTE FRANSCHEN. Senator Albert Duvre, die enkele weken geleden het congres der tal rijke gezinnon in zijn departement Seine-et-Marne heeft gepresideerd, schrijft in de „Petit Parisien" Het aantal ingeschreven geboorten in Frankrijk heeft aan het einde van het tweede keizerrijk zijn hoogte punt bereikt met 1.034.000 voor 1868. Het is gedaald tot 677.000 in 1934 en ongeveer 650.000 in 1935, een ver mindering dus van 384.000, d.i. meer dan één derde. Indien de bevolking in deze zelfde periode niettemin is toegenomen, dan is dat toe te schrijven aan het feit, dat 3 millioen immigranten en ge- naturaliseerden het aantal bewoners van Frankrijk van 38 tot 41 millioen hebben gebracht. Indien de achteruitgang van het aantal geboorten zou aanhouden, aldus de schrijver, zou Frankrgk in 1980 slechts 29 bewoners van Fran- schen oorsprong tellen. De vraag doet zich voorWat zal er terecht komen van een land zonder kinderen Hoe zullen de ouden van dagen aan den kost komen Minstens de helft der ouden van dagen moet 'onderdak worden ge bracht, hetgeen een gemeenschappe lijke uitgave zou vergen van 14 milliard francs per jaar. Het aantal bewoners per vierk. K.M. bedraagt in Frankrgk 75, in Italië 133, K in Duitschland 140, in Engeland 264. NIEUWE VERPACHTING WIERINGERMEER BOERDERIJEN In navolging van voorgaande jaren is ook thans wederom een prospectus verschenen inzake de onderhandsche verpachting van boerderijen in de Wieringermeer. De uitgifte zal dit jaar 4 akkerbouw, 18 gemengde en 12 weidebedrijven omvatten. Daar naast werden reeds 9 akkerbouw bedrijven in pacht toegezegd aan bedrijfsleiders, die aan het in cultuur brengen van de Wieringermeer heb ben deelgenomen en op dien grond voorkeursrecht konden doen gelden, zoodat dit jaar 43 bedrijven, omvat tende een oppervlakte van circa 1500 H.A., zullen worden verpacht. De bouw van boerderijen voor de te verpachten bedrijven wordt binnen enkele dagen aanbesteed. Deze zullen een hooge gebruikswaarde bezitten, omdat het mogelijk is daarbij reke ning te houden met de bijzondere eischen, welke aan een boerderij worden gesteld en met de ervaringen welke bij het gebruik van boerderijen reeds is opgedaan. De Wieringermeer begint als land bouw gebied wel beteekenis te krij gen. Geen wonder ook, want waar elders in ons land treft men een ver kaveling, een wegen- en scheepvaart- net aan als juist in dezen eersten Zuiderzee-polder, waar vanaf het eerste oogenblik kon worden reke ning gehouden met het scheppen van een outillage, welke een economisch bedrgf in hooge mate in de hand werkt. De uitgifte van gronden in de eerste twee jaren mag als uitstekend ge slaagd worden genoemd. Zonder twij fel zullen de ook in de toekomst be schikbaar komende boerderijen gre tig aftrek vinden en de tgd is niet meer veraf, dat de Wieringermeer zal worden beschouwd als een der mooiste landbouwgebieden van ons land. PROGRAMMA 16 Mei tot ën met 23 Mei. Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondag BRUSSEL (Vlaams) 8,— Gesproken dagblad Gramofoon 8.20 Postduivenberichten 8.45 Gesproken dagblad. Gramofoon 9.20 Tuinbouwkroniek 9.25 Gramofoon 11.20 André Felleman's orkest KEULEN 12.20 Omroeporkest olvW. Steiner BRUSSEL Vlaams 1.20 Gespr. Dagblad. Daarna orkest van Ludo Langlois DROITWICH 2.20 BBC-Schotse orkest o 1 v G. Warrack. BRUSSEL Vlaams 3.10 Reportage van den voetbal wedstrijd BelgiëZwitserland. 4.05 Gramofoon KEULEN 4.20 Nette Sachen aus Köln. DROITWICH 6.20 Het BBC militair orkest 6.35 Troise's Mandoline-orkest m.m van Don Carlos (tenor) RADIO PARIS 7.05 Het Andolfi orkest 7.20 Circus Radio Paris 7.50 Het Koor Les Septentrioneux. BERLIN 8.20 Het Omroeporkest olv W. Richter-Reichhelm LUXEMBURG. 10.20 Gevarieerd Concert MUNCHEN 10.50 Dansmuziek Maandag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gespr. Dagblad. Gymnastiek 8.20 Tijdsein. Gramofoon LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 10.20 Schuil Funk REGIONAL Programma 11.05 Orgel-concert Radio PARIJS 11.20 Concert-orkest o 1 v Grossier. KEULEN. 12.20 Verzoekconcert BRUSSEL (Vlaams) 1.20 Gesproken dagblad I.50 Gramofoon REGIONAL PROGRAMMA. 2.20 Arthur Salisbury's orkest KALUNDBORG 3.40 Carl Rydahl's instr, ensemble. DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Amusements-orkest olv Otto Dobriat STUTTGART 6.20 Frölicher Alltag gev. concert 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. WEENEN 8.00 Concert Stafmuziekcorps v h 10e Regiment A.J. PARIJS (Radio Paris) 9.20 Orkest o 1 v J. Evrard II.35 Het Pascal-orkest Dinsdag BRUSSEL Vlaams 8.Berichten. Gymnastiek 8.20 Tijdsein, gramofoonplaten LUXEMBURG 9.20 Gramofoon KEULEN 10.05 Berichten 10.20 Schlageter-herdenking DEUTSCHLANDSENDER 10.50 lm kindergarten LONDEN regional 11.20 Het BBC-Welsh Orkest 12.05 New Victorie Cinema-orkest DROITWICH 12.10 Falkman's Apachen-orkest 12.50 BBC Northern Orkest BRUSSEL (Vlaams) 1,20 Gesproken dagblad I.40 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER. 2.20 Gevarieerd concert KALUNDBORG 3.10 Louis Preil's Ensemblé REGIONAL PROGRAMMA 4.20 Sted. Orkest van Torquay 4.50 Gramofoon BRUSSEL Vlaams 5.35 Salon-orkest ol v W. Feronen gramofoon 6.05 Kinderuurtje 6.50 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten BERLIN 8.Kamermuziek 8.30 Volksliederenconcert TOULOUSE 10.20 Music-Hall-programma II.Dansmuziek DEUTSCHLANDSENDER 11.20 Nachtconcert uit Zwitserland Woensdag OSLO 8.Marschen en dansmuziek WEENEN 8.50 Stafmuziek Reg. Inf. 9.10 Gevarieerd programma 9.20 Programma van Boedapest DROITWICH .20 Lente-tevue vh BBC orkest .20 Dansmuziek Billy Cotton's band BRUSSEL (Vlaams) 8.— Berichten, gymnastiek 8.20 Tijdsein, gespr. dagbl. Gramof. LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER. 10.Turnles voor de vrouw 10.20 Gorch-Fock herdenking 10,50 Kindergarten PARIJS Radio-Paris 11.20 Pasdeloup's orkest DEUTSCHLANDSENDER 12.20 Militaire Muziek BRUSSEL Vlaams 1.20 Gesproken dagblad 1 40 Het Salonorkest v Walt. Feron DROITWICH 2.20 Adolphe Hallis-Orkest KALUNDBORG 3.10 Gramofoon 3.40 Het Omroeporkest olv E. Hye- Knudsen STUTTGART 4.20 Theo Hollinger's orkest KEULEN 6.20 Dansmuziek v Rose-Petösy 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. Donderdag BRUSSEL Vlaams 8.00 Berichten. Gymnastiek. 8.45 Gesproken dagblad, Gramofoon LUXEMBURG 9.20 Gramofoon RADIO PARIS .50 Orgelconcert KEULEN 10.20 Volksliederenconcert. REGIONAL Programma 11.05 Het BBC Schotse orkest DROTWICH. 11.50 Henry Croudson speelt op standaardorgel. 12.10 Het Trocadero-Cinema Ens. BRUSSEL Vlaamsch L.20 Gesproken dagblad. L.50 Gramofoon. REGIONAL PROGRAMMA 5.20 Het Garrick-Theater-orkest olv W. Chapman 3.20 De Central-Band van H. M. Royal Air Force. KEULEN I.20 De kapel Farcas Misca 5.20 Concert BRUSSEL Vlaams 6.05 Kinderuurtje 6.50 Gramofoon -8 EIGEN UITZENDING Gramofoonmuiek. TOULOUSE 8.00 Gevarieerd concert endans muziek, BOEDAPEST 9.55 Zigeunerkapel olv S. Bura STUTTGART 10.50 Dansmuziek uit Berlijn Vrijdag BRUSSEL (Vlaams) 8.— Berichten, gramofoon 8.20 Tijdsein, Gesproken dagblad gramofoon, LUXEMBURG 9.20 Gramofoonmuziek. KEULEN 10.05 Meldingen II.50 Het Rutland Square and New Victoria orkest- DROITWICH 12.50 Het BBC Dansorkest olv Hall BRUSSEL Vlaams 1.20 Gespr. dagblad, KEULEN I.50 Het Westduitsche Kamerorkest LONDEN Regional 2.20 Geiger's orkest 2,50 Het BBC Northern Orkest olv C, Mc Nair 3.50 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Het Omroep-amusementsorkest KEULEN 6.20 Het Omroeporkest olv O.J.Kühn 7.-8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. LUXEMBURG. 8.Gevar. Concert KEULEN 8.30 Das lied von deutschen Seemann 9.30 Marsmuziek (gramofoon) REGIONAL-Programma 9,50 Het BBC Theaterorkest olv L. Woodgate WEENEN 10.40 Gramofoon. KEULEN II,20 De kapel van Willy Valentin Zaterdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Berichten. Gramofoon. 8-20 Tijdsein. Gramofoon LUXEMBURG 9.20 Gramofoonmuziek DEUTSCHLANDSENDER 10.00 Gymnastiek voor de vrouw 10.50 lm Kindergarten PARIJS Radio-Paris 11.20 Het nat. orkest o.l.v. M.Géoris BRUSSEL (Vlaams) 12.20 Het omroepsalonorkest o.l.v. W. Feron 1.20 Gesproken Dagblad DROITWICH 2.20 Het BBC schotse orkest o.l.v. Warrack 3,50 Het Reginald King'orkest KEULEN 4 20 „DerfroheSamstagnachmittag" DEUTSCHLANDSENDER 6.20 Het omroeporkest o-l.v. Görner 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonmuziek. MUNCHEN 8.00 Concert op cembalo BEROMUNSTER 8.10 Romaansche volksliederen MUNCHEN 8.30 Populair concert LUXEMBURG 10.20 Gevar. concert LEIPZIG 10.50 Dansmuziek Groote sorteering voor het seizoen. Ook Linnen Tasschen aan lage prijzen. Patersstraat 9. 14

Peel en Maas | 1936 | | pagina 9