Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. PAREL DER PEEL ASPIRIN De maand van Maria. Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 2 Mei 1938 Zeven en vijftigste Jaargang No 18 Onze Karnemelk en Karnemelkspap een heerlijken voortref felijk voedsel voor jong en oud. Coöp. Zuivelfabriek „VENRAY" PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS1 tot 8 regels 60 ct. per regel 71/» ct. Bij cjntract groote reductie. Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct. Buiten Venray p. kwartaal 75 ct. Afz. nummers 5 cent. een frissche drank, een gevraagde lekkernij, een zeer voedzaam product, overal verkrijgbaar. een koude tocht veroorzaakt maar al te vaak hevige neu- ral g i sch e pijnen. Maar één middel: Neemt: het product van vertrouwen Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 labl. a 10 ets. MET BLOEMEN EN VRUCHTEN VAN SCHOONE DEUGDEN EN GOEDE WERKEN MOETEN WIJ DE KONINGIN DES HEMELS VOORAL IN DEZE MAAND BIJZONDER EEREN. Een der schoonste planten, die de kinderen van Maria in den tuin der heilige katholieke Kerk hebben gezet en die als een boom vol bloesems en vruchten reeds hare takken over alle deelen der wereld uitspreidt, is de maand Mei of de maand van Maria. Het is voor de kinderlijke liefde der geloovigen tot de allerzaligste Maagd niet voldoen de, op bepaalde dagen van het jaar de gedachtenis van zekere geheimen uit het schoone leven hunner lieve Moeder feestelijk te herdenken, zij wilden haar een een geheele maand van gebeden, gezangen en vereering aanbieden en zij kozen daartoe de schoon ste maand des jaars de Mei. Toen tegen het einde der achttiende eeuw het ongeloof zijn toppunt bereikt had en zelfs het gebied van den Heiligen Vader daarmee besmet werd, kwamen te Rome, de hoofdstad van het geheele christendom, vele vrome personen samen, aan wier hoofd de eerwaardige pries ter uit de sociëteit van Jezus, Pater Laiomia stond, wierpen zich voor het altaar van Onze Lieve Vrouw neder en beloofden de geheele maand Mei aan hare bijzondere vereering te wijden, opdat zij door hare machtige voorspraak de oogen der godde- Ioozen zou openen en hen tot God zou terugvoeren. Zij versierden het beeld van Maria met bloemen, vierden hare hooge voortreffelijkheid in schoo ne gezangen en wijdden haar hunne harten toe door een innig gebed. Weldra vermeerderde de kleine schaar der vrome kinderen van Maria; de schoone devotie vond onder de oogen van den Paus ingang in alle kerken van Rome, verbreidde zich vandaar uit naar Napels, Sicilië, het eiland Malta, Frankrijk en vond dadelijk ook haren weg naar Duitschland en de Nederlanden. Sedert vele jaren is deze devo tie in alle deelen der aarde doorgedrongen en in de dagen der schoone Meimaand stijgen nu de welriekende geuren van gebed en - hulde uit tallooze harten tot den troon der Konin gin des Hemels omhoog. En zeker niet zonder goed ge volg werd de maand Mei aan de bijzondere vereering der Aller zaligste Maagd gewijd, want deze maand is haar trouw zinnebeeld. De Mei met hare knoppen en bloesems, met hare welriekende geuren, is de schoonste maand. De bloemenrijke maand Mei herinnert echter ook de kinderen van Maria, dat zij, evenals hun heilige Moeder, bloemen en vruchten van schoone deugden en goede werken moeten voort brengen en Op die wijze aan hunne koningin den schoonsten krans, de meest welgevallige kroon moeten aanbieden. Toonen wij dan vooral in deze maand, dat wij ware kinderen van Maria zijn, wonen wij steeds graag en aandachtig de kerke lijke diensten ter eere van Maria bij en wanneer wij niet in de gelegenheid zijn, ze in de kerk mee te vieren, vereeren wij dan Maria stil en aandachtig met onze huisgenooten in eigen woning. Valt het ons moeilijk iets te doen, wat God van ons verlangt, verrichten wij het dan uit liefde tot Maria en leggen wij de een of andere verkeerde gewoonte af uit liefde tct Gods Moeder. Dan zal deze maand ons tot grooten zegen zijn voor tijd en eeuwigheid. DE NAZI'S IN OOSTENRIJK. Het is een verontrustend feit, dat we den laatsten tijd weer geregeld hooren over een grootere activiteit en roerigheid van de nazi's in Oosten rijk. Onze lezers zullen zich herin neren, dat in de eerste helft van 1934 Europa aan den rand van een oorlog heeft gestaan tengevolge van een terreur der nazi's in Oostenrijk, culmineerend in den laffen moord op kanselier Dollfuss. Toen Italië met 100,000 bajonetten aan den Brennerpas verscheen, bonden de Duitsche nazi's in en verloochenden zij de kopstukken van de terreur. Wij herinneren hier even aan, om te doen zien, welke gevaren voor Europa vastzitten aan een hernieuwd optreden der nazi's in Oostenrijk, zooals we dat thans weer waar nemen. Men meent en wellicht niet ten onrechte dat ook nu Duitsch land weer de hand heeft in deze nazi-roerigheid, omdat het de kans schoon ziet, om thans den Anschluss van Oostenrijk door te zetten, nu het daartegen geen ingrijpen van Italië vreest. De politiek van het voldongen feit, nog pas toegepast bij de militaire bezetting van Rijnland, is zonder ongelukken afgeloopen en deze dreigt nu ook toegepast te worden bij de annexatie van Oostenrijk. En dan zou Europa er weer een kwestie bij hebben, welke alle andere in moeilijkheid en gevaar voor den vrede verre overtreft. De fouten van de vredemakers van Versailles wreken zich wel op een geduchte manier en het schijnt, dat een nieuwe oorlog er de straf van moet worden. GOERING ECONOMISCH DICTATOR. Er hadden reeds eerder geruchten geloopen over een nieuwe uitbreiding van de machtspositie van den Prui- sischen min.-President, generaal Goering. Thans werd door de regee ring te Berlijn bekend gemaakt, dat aan Goering is opgedragen, toezicht te houden op de grondstoffen- en deviezen-kwesties. In een officieel communiqué dien aangaande wordt verklaard „Nu talrijke autoriteiten van staat en partij moeten samenwerken tot regeling van de grondstoffen- en deviezenkwesties, heeft de „Führer" en rijkskanselier den minister-presi dent van Pruisen belast met de studie en ordening van alle noodige maatregelen. Ministerpresident generaal Goering kan te dien einde alle autoriteiten van staat en partij hooren. Hij kan zich door de competente rgksminis- ters doen voorlichten en eventueel doen vertegenwoordigen." De minister van economische zaken, dr. Schacht, had eenigen tijd geleden reeds, toen de bekende meenings- verschillen tusschen hem en andere instanties zich voordeden, voorge steld, dat een bijzondere commissie zich met de economische kwesties zou bezig houden, daar deze aange legenheid in kabinetszittingen niet steeds regelmatig konden worden besproken. De kabinetszittingen waren namelijk toch reeds van langen duur. Schacht had daarom de instelling van een commissie voorgesteld, welke uit zes of zeven ministers zou be staan. Thans is een dergelijke com missie onder voorzitterschap van Goering benoemd. Tot de commissie behooren o.a. de minister van finan ciën, Krosigk en de ministers Kerll en Schacht. De rijkskanselier Hitier heeft de vorming van de commissie goedge keurd. Betreffende de nieuwe functie van Goering verneemt de Berlijnsche correspondent van de „Daily Tele graph" uit gemeenlijk welingelichte bron, dat Goering door Hitier tevens benoemd is tot bijzonderen commis saris voor de rijksministeries, die nog niet onder beheer staan van leden der nationaal-socialistische partij. Zelfs het ministerie van Oorlog ontkomt niet aan de controle van Goering. NOG GEEN VREDE IN PALESTINA. Ook in Palestina duren de aan slagen nog steeds voort, zij het alleen nog in de provincie, daar in de steden de militairen den toestand beheerschen. De Arabische burgemeester van Jerusalem, dr. Khaldi, heeft in zijn kwaliteit van voorzitter der hervor mingspartij aan een verslaggever van Havas verklaard, „dat naar de meening der Arabieren Palestina een Arabisch land is en het tot eiken prijs moet blijven. .,De Arabieren zullen de staking volhouden. Indien zij werkloos zijn, keeren zij naar hun dorpen terug. Daarentegen zullen de Israëlieten, indien de Joodsche industrieën ge troffen worden, tot machteloosheid gedoemd zijn. Daarom zullen wij birjven strijden tot aan onze eischen is voldaan. Een bondgenootschap tusschen Arabieren en Joden is on mogelijk. Wij staan niet vijandig tegenover het handhaven van een nationaal joodsch tehuis. KONING FOEAD VAN EGYPTE OVERLEDEN. Op 68-jarigen leeftijd overleed j.I. Dinsdag Koning Foead van Egypte, Hij volgde op 8 October 1917 zijn broeder, sultan Hoessein Kamel op. Hij laat behalve een weduwe, één zoon en drie dochters na. De aanstaande nieuwe koning van Egypte, Faroek, émir van Said, werd op 11 Februari 1920 te Cairo geboren en is dus thans 16 jaren oud. Hij is zoon van de tweede vrouw van wijlen koning Foead, wiens huwelijk met prinses Sjivekar, dat op 30 Mei 1896 was gesloten, reeds in 1898 werd ontbonden. De koning heeft naar men aan neemt, als regenten aangesteld den gezant te Parijs Mahmoed Fakry Pasja (die met zijn oudste dochter uit zijn eerste huwelijk is getrouwd) en den oud-premier Nessim Pasja. De regentschapsraad blijft dan in functie, totdat de koning 18 „maan jaren" zal hebben. De jonge koning, die in Engeland een militaire vooropleiding genoot, is na het overlijden van zijn vader aanstonds naar Egypte teruggekeerd. STAL- EN BOERDERIJ- BRANDEN. Jhr. L. J. Q. Quarles van Ufford, eerevoorzitter van het hoofdbestuur der Ned. Ver. tot bescherming van dieren schrijft aan de Msb. Op de in Maart j.I. gehouden ver gadering van afgevaardigden van alle vereenigingen in ons vaderland, die wreedheid jegens dieren wenschen voorkomen te zien en naar het voorbeeld van Noorwegen een wet verlangen, die het dier algeheel be schermt, werd den wensch uitge sproken, nog eens na te gaan, hoe het staat met de stalbranden, bijv. in de volgende weken en verzochten wrj, ons de desbetreffende pers-in- formaties toe te zenden. Aan dit verzoek is in hooge mate tot onzen bijzonderen dank voldaan: van alle zijden stroomden de berich ten ons tegemoet. Maar het ware ons wel liever geweest, zoo die be richten zelve niet zoo overvloedig waren geweest, want de uitkomst is wederom verbijsterend. Luister slechts: In de 30 dagen hadden niet minder dan 37 branden plaats, waarbg119 stuks hoornvee, 125 varkens, 31 paarden, 5 honden, 2 apen en 835 stuks gevogelte, te samen 1217 dieren aan den brand stapel ten offer vielen. Tenminste 1217 dieren, want van verscheidene branden schenen de dieren voor vermelding weer niet in aanmerking te komen. Men bepaal de zich tot de mededeeling: alle dieren omgekomen. Maar het is nog ergerlijker dan men zoo oppervlakkig zoude ver moeden. Het trok onze aandacht, dat in den nacht van 22 op 23 Maart 8 stalbranden plaats vonden en in dien van 15 op 16 4 en in dien van 16 op 17 3 branden, samen 7, waren te boeken. Ons brandstaatje controleerende ontdekten wij, dat iederen Zondag nacht branden plaats hadden en van de 37 waren dit er 23 Iederen Zondagnacht als volgt van 8/9 Maart 1 van 15/16 4 van 16/17 3 van 22/23 8 van 20/30 2 van 5/6 April 3 van 13/14 2 Totaal 23 Was er 15, 16 en 22 Maart iets bijzonders aan de hand, zoodat b.v. door jolqt, drank en onvoorzichtig heid thuis ongelukkigerwijze vuur uit sigaret of sigaar in de stallen gezaaid werd Laat ons hopen, dat de assuran- tie-Mijen door strengere bepalingen hier een einde aan weten te maken. ECONOMISCHE GESCHILLEN De afgeloopen week heeft zich overigens slechts, voor wat ons land betreft, van een economisch slechte zijde doen kennen. Het meest trieste geval is wel de groote wilde staking in de werkver schaffing in de buurt van Hoorn en de Wieringermeer. Vele crisis-geslagenen hebben zich daar door communistische opruiers op sleeptouw laten nemen en zjjner toe overgegaan om het werk neer te gooien, dat..., eigenlijk geen werk is, in dien zin althans niet, dat er een economische behoefte aan be staat. Vandaar dan ook, dat zulke sta king nimmer eenige kans biedt, ze beteekent altijd verlies en slacht offers zijn de leden der gezinnen van hen, die ondoordacht het parool van politieke avonturiers volgden. In hoeverre de grieven der men- schen gemotiveerd zjjn, kan hier buiten beoordeeling blijven. Het oordeel kunnen we ons trou wens ook niet aanmatigen. Het is vrij eenvoudig om te constateeren, dat werkloozen te weinig ontvangen om behoorlijk te kunnen leven, men vergete niet, dat hetgene zij tekort komen, evenmin van een vol geladen boom kan worden geplukt. Ook onder de belastingbetalers zijn er velen, die aan inkomsten niet beuren, wat ze voor redelijke levens behoeften noodig hebben. Ook de kwestie van de Leerdam- sche glasfabrieken is nog steeds niet opgelost. Hier staat de arbeidsgelegenheid van 900 man ophet spel. Economisch staat de zaak slecht; de rechtbank heeft aan het bedrijf reeds surseance van betaling moeten verleenen. De onderhandelingen van de direc tie met de regeering over steun, zijn bovendien in een onaangenaam sta dium gekomen. Directie en regeering richten over en weer tot elkaar ver wijten, welke ernstige beschuldigin gen inhouden. En één van beide partijen zal wellicht toch gelijk hebben STEUN AAN KLEINE BOEREN. Herhaaldelijk is er gewezen op de onvoldoende en vaak verkeerde wer king van de steunregelingen, zooals we die voor de boerenbedrijven ken nen. Nu wordt door sommigen gerede neerd: die bedrijfssteun helpt alleen de grootere bedrijven, schaf daarom al die maatregelen maar af Dat moge heel radicaal klinken en in kringen van kleine boeren een ondoordacht applaus uitlokken, toch zou dat niets minder beteekenen dan de zekere ondergang van den boeren stand en de veehouderij. Dien kant moet het niet op. Wanneer voor de instandhouding van de kleine boerenbedrijven extra maatregelen noodig zjjn en die zijn noodig en uit een oogpunt van alge meen belang ten volle gerechtvaar digd dan moeten de belangheb benden met de moreele macht van hun organisaties achter zich die maatregelen met aandrang blijven bepleiten en niet rusten, voor haar recht is gedaan. De nood der kleine boeren vraagt dringend om hulp. Van de bedrrjfssteunregeling, zegt de Gldr. terecht, zooals we die thans kennen, profiteeren alleen de groote boerenbedrijven. De veehouderij, niet te vergeten vooral de varkenshouderij, is voor deze kleine zelfstandigen zoodanig beperkt, dat daardoor practisch het bedrijfje met lamheid wordt geslagen. Men schijnt er zich in Den Haag geen voldoende rekenschap van te geven, dat het gemengde klein- boetenbedrrjf, zooals dat zich vooral in het Oosten en Zuid-Oosten van ons land heeft ontwikkeld, een geheel eigen karakter heeft. Daarmee is helaas bij den land- bouwcrisissteun met voldoende reke ning gehouden. De kleine bedrijven raakten zóó in den put, dat de gezinshoofden in de werkverschaf fing moesten worden gebracht. Een onnatuurlijke toestand, die tengevolge heeft gehad, dat al meer en meer bouwgrond is braak komen te liggen. De menschen waren te arm geworden, om nog meststoffen te kunnen koopen; zelfs de voor dat bedrijfje noodige varkens enz. fokken mochten ze niet. Intusschen raken de werkverschaf fingsobjecten op. Met kunst en vlieg werk moet naar nieuwe worden ge zocht. De gemeente Wychen heeft nu onlangs een opbouwend plan aan Den Haag voorgelegd. Dit bevat twee elementen: Het tewerkstellen van kleine boeren in eigen bedrgf en het verstrekken van steun aan die land- en tuinbouw bedrijven, welke werklooze land arbeiders in dienst nemen. Het groote voordeel van zulk een regeling zou zijn, dat de kleine be- drgven intact blijven, wat een alge meen belang beteekent, dat meer arbeiders in productieven arbeid komen en dat de kosten veel lager zijn dan bij het zenden van boeren en arbeiders naar de meestal inproductieve werkverschaffing. Voor dit Wychensche ontwerp hebben zich nu een groep burge meesters en secretarissen uitgespro ken. De leden der Vereeniging van Burgemeesters en Gemeente-Secre tarissen voor Nijmegen en Omgeving, omvattende de gemeenten Wamel, Druten, Nijmegen, Bemmel, Eist, Huissen, Groesbeek, Wijchen, Grave, Ravenstein en alle tusschenliggende gemeenten, hebben te Nijmegen met algemeene stemmen besloten, bij den Minister van Sociale Zaken aan te dringen, om bed'oeld ontwerp in te voeren. Het duurt allemaal maar zoo ontzettend lang, voor in ons land een eenigszins ingrijpende maatregel wordt doorgevoerd. Zeker, dat eischt allemaal studie en overweging, maar de kleine boeren hebben nu toch waarljjk al lang ge noeg gewacht op redding uit hun nood. En ze zijn niet ten onrechte van meening, dat het openen van tentoon stellingen en het afleggen van bezoeken door ministers minder urgent is dan het werken aan een regeling, welke voor hen niets minder is dan een levensbelang DE N.S.B. TEGEN DE PRIESTERS. Tot welke grofheden de zich Chris telijk noemende N.S.B. vervalt als het over onze priesters gaat, leeren ons deze week de blaadjes van deze beweging waarop „De Opmarsch" de aandacht vestigt. In het „Arbeidsfront" no. 19 lezen wij over Pater Muckermann: „Maar de ware leider van deze leugen- en lastertaai is de Jezuïeten pater Fr. Muckermann... Muckermann is hier de man van de lasteractie tegen het nieuwe Duitschland. Al3 politieke woelwater, gifspuiter en ondermijner zoekt de pater zrjn even knie." i i In „Volk en Vaderland" van 17 April wordt de Weleerw. Heer H. de Greeve onder handen genomen met de volgende projectielen „Uit de boven aangehaalde uit lating van Dh. de Greeve blijkt duide lijk, dat deze zelf „Volk en Vader land" niet leest en er maar op goed geluk op los liegt. Wrj hopen voor de aan zijn zielzorg toevertrouwden dat de verdere voorlichting van den heer de Greeve niet van hetzelfde kaliber is." En dit alles, omdat de Greeve zijn lezers waarschuwde de N.S.B.-blaad- jes niet te lezen, die ook inderdaad streng voorbehouden lectuur zijn. Immers onze priesters mogen van de heeren niet meer waarschuwen, slechts hun dominees-propagandisten mogen „aan politiek doen." Men zie hun agenda. In den tijd van 20 tot 29 April zouden de volgende spreek beurten worden gehouden: Ds. van Duyl te Alphen, Bussum, Zuid-Laren. Ds. Reeser te 's-Gravendeel. Ds. Boissevain te Scheveningen (2x), IJsselmonde. Zoodoende laten de krantjes wel heel duidelijk zien, dat de N.S.B. niets voor Katholieken zijn kan. DE VERLAGING VAN DEN enz. En al deze ongetwijfeld beste, brave lieden hebben er naar ver langd om zich.... „uit te spreken over de wenschelijkheld van de aanschaf fing van pantserwagens", terwijl ik, stumperd, nog niet durf beslissen, of de zolen van mijn schoenen genaaid of gepend moeten worden. Hoe gelukkig acht ik het voor mijn vaderland, dat de politiek mij nooit tot in de Kamer heeft gevoerd VENRAY, 2 Mei 1936. SPLITSING DER TELEFOON NETTEN ROERMOND, VENLO EN VENRAY. Het ligt in het voornemen de locale telefoonnetten Roermond, Ven- lo en Venray in verband met de automatiseering te splitsen, waardoor afzonderlijke netten te Swalmen, Tegelen en Oirlo zullen worden ge vormd. Op 6 Mei a.s. te 3 uur zal in Hotel Wilhelmina te Venlo een bijeenkomst worden gehouden alwaar van de zijde van het Staatsbedrijf der P.T.T. een uiteenzetting zal worden gegeven van de motieven welke voor de be oogde splitsing gelden en van het geen verder met de aangelegenheid verband houdt. Deze week slaagde voor het diploma Belastingrecht, de heer Joh. v. d. Homberg, Nachtegaal. BIERACCIJNS. Zooals gemeld, is door den Raad van Nederlandsche Brouwerijen aan den Minister van Financiën een voorstel gedaan om te geraken tot verlaging van den bieraccijns, waarbij van de zijde der brouwerij-bedrijven een zekere waarborg is aangeboden ter zake van de opbrengst van den bieraccijns. Dit voorstel is door den minister van Financiën afgewezen. Het Tweede Kamerlid mr. Teulings heeft zich thans tot den minister gewend met de vraag of deze bereid is aan de Kamer mede te deelen de gronden, waarop besloten werd, het voorstel af te wijzen. DESKUNDIGEN. Een dezer dagen sjouwde ik met een paar kapotte schoenen naar mijn schoenmaker, Ze moesten gezoold worden, zei ik. Gepend of genaaid vroeg-ie. 'n Oogenblik trok ik toen mijn ge zicht in deskundigen-plooi, maar wel dra kwam ik tot het verstandige inzicht om geen beoordeelingsvermo- gen voor te wenden, 't welk ik niet bezit en derhalve decideerde ik: Doe maar wat u het beste voor komt. 'n Mensch kan nu eenmaal niet overal verstand van hebben en dus doet men verstandig, wanneer men ieder in zijn vak zooveel mogelijk recht laat wedervaren. Ik las dezer dagen in het Voor- loopig Verslag over het wetsontwerp suppletoir defensie-begrooting voor 1935, dat vele leden het betreurden, dat de minister uitgaven had gedaan, zonder dat de Kamers daarvan tevo ren kennis droegen. De aanvrage voor het crediet bereikte de Tweede Ka mer zóó laat, dat het onderzoek in de afdeelingen heeft plaats gehad... daags voordat het gekochte materi aal in dienst zou worden gesteld Naar het oordeel dezer leden had de minister de crediet-aanvrage aan de aanschaffing van de pantser-auto moeten doen voorafgaan. Tot zoover ben ik het roerend met de „vele Kamerleden" eens. Ze zit ten tenslotte niet voor spek en boo- nen op het Binnenhof. Met verbijs tering echter las ik datgene, wat op de bovengenoemde uitlating volgt: „De Kamer zou dan in de gelegen heid zijn' geweest, zich over de wenschelijkheid van de aanschaf fing van pantserwagens uit te spre ken, zonder daarbij voor een vol dongen feit te staan. In de beide Kamers der Staten- Generaal zetelen o.m. 40 menschen, die een ambtelijke loopbaan kozen, 26 onderwijzers en advocaten, 7 bóe ren-afgevaardigden, 4 dominees, een mij op het oogenblik onbekend aantal menschen uit de vakbeweging Deze week slaagde aan de „Asso" te Arnhem voor 't diploma Veecastreur, den heer J. Janssen, Langstraat alhier. PROV. STIERENKEURiNG TE VENRAY. Te Venray werd Maandag de Prov. Stierenkeuring gehouden. De premie toewijzingskeuring zal geschieden de volgende week in Tiehray, waarvoor werden aange wezen Peter Sjoerd van de Fokver. „Eensgezindheid", Heide en Anna's Peter van Gebr. van Kempen, Heide. Er werden ter keuring aangevoerd 15 stieren. Voornamelijk uit de rund vee-fokkerskringen bestond veel be langstelling. Met vol interesse werden de voorgestelde dieren becritiseerd en getost. De volgende stieren werden goed gekeurd van de navolgende eigenaars: L. volledig; E. exterieur; P. productie. Stierhouderij „St. Anntonius", Oos trum L 36H. F. Asselberghs, Scheide L 36 PGebr. van Kempen, Heide L 36G. Michels, Veulen L 36Jean v. d. Winkel, Smakt L 36 Fokver. Eensgezindheid, Leunen L 36 EWillems, Leunen L 36 E Kinderen Camps, Heide L 36 Wed. G. Camps, Oostrum L 36. MARKT TE VENRAY. Op de Woensdag alhier gehouden veemarkt waren in totaal aangevoerd 256 stuks vee. Dragend vee 18 Vet vee 17 Gust vee 19; Biggen 208. Handel matig, in gust vee levendig. Prezen: Vet vee van 22 tot 24 cent per pond. Gust vee van f 65 tot f 115. Dragend vee van f 120 tot f 180. Biggen van f 8 tot f 12 per stuk. DUIVENSPORT. Zondag j.I, hield de P.D.V. „de Zwaluw" een vlucht met jarige dui ven vanuit Jupille (afstand 102 K.M.) De prqzen werden behaald als volgt: 1 J. Arts; 2 H. Theeuwen; 3,5,6,12, 25 Gebr. Rutten; 4.17,34 M. v.d. Ven; 7,49 E. Vermeulen; 8,22.35 Gebr. Sie- bers; 9,10,20 J.Goumans; 11 P. H. Janssen; 13,38,42 H. Beterams; 14,43 G. van Dijck; 15,24,28,37,46 St. Servaas; 16 G. J. Vissers; 18,45,50 P. Manders; 19 Gebr. Jansen; 21,33,39,51 J. Voes- ten; 23 Gebr. v.d. Heijden; 27 Poels; 29 Houba-van Ooi; 30,47 Gebr. Hen driks; 31 G. v.d. Putten; 32 J. Kus- ters; 36,40,41 M. Franken; 44,48 J. Verstegen. Overduif J. Kusters. Los 9.30. Zuidwestenwind. Aank. eerste duif 11-17-7. Laatste 12-2-55. P. D. V. „DE EENDRACHT". Uitslag op Zondag 26 April St. Denis 387 K.M. Los 6 uur. Windrich ting Zuid.

Peel en Maas | 1936 | | pagina 1