Miss Qemengde Berichten. Voor U... niet zonder U Ons weekpraatje. Advenl Joh. v.51 PetroneU Mart. In Maria ir J. Parijs^ Th. PD TE|< mango eetaaij 4 3 zwal H. Pee .1 3. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het onderhands ver pachten voor een tydperk van zes jaar, ingaande 1 November 1936, van: 1. circa 4,50 H.A. gelegen te Ven ray Zwart Water aan Nicolaas van Tilburg te Merselo Zwart Water, Sectie H 1914, ged. voor f 90 p. jaar. 2. circa 5.50 H.A. gelegen te Venray Zwart Water aan Peter Hub. Muysers te Merselo, Sectie H 1914, ged. voor f. 110 per jaar. 3. circa 2.36 H. A. gelegen te Venraj Zwart Water aan Gerardus Flinsenberg te Merselo, Sectie H 1561 ged. voor f 47.60 per jaar. 4. circa 5.36 H. A. gelegen te Venray Zwart Water aan Joh. Ant. van den Beeten te O verloon, Sectie H 1561, ged. voor f 107,20 per jaar. 5. circa 3.70 H. A. gelegen te Venray Zwart Water (circa 1.45 H.A. woest) aan Peter Johannes Wienen te Overloon, Sectie H 1560, ged. voor f 55 per jaar. 6. circa 3.75 H. A. gelegen te Venray Zwart Water (circa 1 H.A. woest) aan Peter Johannes Wienen te Overloon, Sectie H 1559, ged. voor f 55 per jaar. 7. circa 7.52 H. A. gelegen te Venray Zwart Water aan Ant. Aloysius van Duren en Lamb. Ant. Wilmsen, beiden te Overloon, Sec tie H 1560, ged. voor f 115 per jaar. 8. circa 2.93 H. A. gelegen te Venray Zwart Water (circa 0.70 H. A. woest) aan Peter Ant. Jacobs te Overloon, Sectie H 1559 ged. voor f 40 per jaar. 4. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het onderhands ver- koopen van een perceel ontginnings- grond, groot circa 1 H.A. ged. van Sectie H 2054, gelegen te Venray, Ysselsteyn aan Johannes van Well te Ysselsteyn voor f 225.per H.A. 5. Voorstel van burgemeester en wethouders tot belegging van gelden voortspruitende uit den verkoop van gronden, en wel f 1800.onder verband van eerste hypotheek op een dubbel woonhuis aan den Merse- loscheweg. 6. Voorstel van burgemeester en" wethouders tot het aangaan eener rekening-courant overeenkomst met de Nederlandsche Landbouwbank bijkantoor Venray voor de periode van 1 Juli 1936 tot 30 Juni 1937. 7. Aanbieding van het verslag van den Vleeschkeuringsdienst. 8. Aanbieding van het verslag van de Commissie van Toezicht op list lager onderwijs. 9. Voorstel van burgemeester en vethouders tot het verleenen van oen tweede aanvullingssubsidie aan ■iet Algemeen Burgerlijk Armbestuur over 1935. 10. Voorstel van burgemeester en wethouders tot wijziging en aanvul ling der begrooting dienst 1935. 11. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het verpachten van a. circa 7.11.70 H.A. ontgin- ningsgrond te Venray-Venlen, aan M. Claessens te Venray-Veulen 131, voor een termyn van twaalf jaar, ingaande 1 November a.s. voor een pachtprijs van f 12.per H.A. b. circa 6.30 H.A. te Venray- Veulen M. He Bruijni te Venray- Scheide, voor een termijn van 12 jaren voor een pachtprijs van f 7 per H.A. c. circa 1.98 H.A. te Venray. Veulen aan A. Hendriks te Venray- Ysselsteyn voor een termfin van 12 jaar voor een pachtprijs van f 10 per jaar per H.A. 12. Ingekomen reclame van J. H. J. Pluymaekers in zyn kwaliteit van Secretaris der Bouwvereeniging Volkshuisvesting tegen den aanslag in de rioolbelasting van twee wo ningen der Bouwvereeniging. 13. Ingekomen stukken.. GEVONDEN: 1 dameshandschoen en een rijwielplaatje. Inlichtingen Marechausseekazerne, GEVONDENeen rywielplaatje en een ring met drie sleutels waarbij een contactsleutel van een auto. Inlichtingen Gemeente-Politie. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 5 van het Reglement op het branden van veen- en heidegronden in Limburg, opge nomen in Provinciaalblad 14 van 1859, ter openbare kennis, dat aan J. M. Arts, landbouwer, wonende te Sevenum, Frankrijk D 2 en aan M. J. H. Jenniskens, landbouwer, wo nende te Venray, Leunen K 70, ver gunning is verleend voor het afbran den van twee perceelen heidegrond, te samen groot circa 25 H.A., ge legen aan het Veulen, gedeelte van sectie H 1703, in het tijdvak van 1 Mei tot 1 Juli 1936. Venray 17 April 1936. Burgemeester en Wethouders vnd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. JAC. ROEFFS t Dinsdag overleed alhier in den ouderdom van byna 88 jaren, de Heer Jacobus Roeffs. De overledene was 64 jaren een ijverig en trouw l.d van de St. Vincentiusvereeniging alhier. Bij gelegenheid van zijn 60-jarig jubileum als zoodanig mocht hij van Z, H. den Paus de Orde Pro Ecclesia ct Pontifice ontvangen. Onze Gemeente-Hoofdopzichter, de Heer H. Timmermann, die sinds e enigen tyd ongesteld is, werd Woensdag van de laatste H.H. Sa cramenten voorzien. Maandag is een kippenhok van den heer F. v.d. W. inde Hoender- straat, door onbekende oorzaak af gebrand. VALK-REVUE. De Valk verovert de leiding. De Venraysche club heeft na een zwakke inzet van het seizoen, op f ran ie*wijze gespurt, om een eervolle plaats te bemachtigen. Van de onderste plaats der rang lijst vlogen de Valken steeds hooger n hooger, tot dat zy thans het ge noegen smaken de bovenste plaats te bezetten. 17 10 2 5 22 41-31 15 10 1 4 21 35-22 14 9 2 3 20 •42-20 13 7 2 4 16 31-19 15 6 2 7 14 28-33 12 5 2 5 12 29-19 15 5 1 9 11 32-50 14 5 0 9 10 27-41 14 3 1 10 7 26-49 11 3 1 7 5 21-30 We brengen volgaarne hulde aan het Valk-team voor dit alleszins verdiende succes. De talrijke toeschouwers die Paasch-Maandag het Valk-terrein omzoomden, hebben genoten van een spannenden match, die eerst tien minuten voor einde werd beslist, toen de Valk-midvoor met een kei hard schot den stand op 20 bracht in 't voordeel van de Valk. Technisch stond de wedstrijd op middelmatig peil en was meer span nend dan fraai. Na de rust nam het spel een dusdanig karakter aan, dat de scheidsrechter zich genoodzaakt zag den Berghemsche midvoor het verder mee spelen te ontzeggen. Door deze zwaar bevochten over winning, behoud de Valk nog een kansje op den titel. Er rest hun nog één wedstrijd te spelen n.l. uit tegen Gennep. Winnen de rood-zwarten deze wedstrijd, dan bezetten zij in elk geval een eervolle plaats. De stand is thans De Valk Berghem H. V. C. Montagnards Gennep 2 Constantia J. V. C. Vios Oeffeit S. S. S.*) De Valk 2 speelde een oefenmatch tegen R.K.V.V.C. Het resultaat was een puntenverdeeling (33). In verband met den groeten strijd NoordZuid, is de competitie voor Noord-Limburg gedeeltelijk stop gezet. Het Valk-terrein zal dan a.s. Zon dag in feesttooi zijn. Ongetwijfeld zal voor deze ontmoeting groote belangstelling bestaan. Laten we hopen, dat deze wedstrijd schitte rend zal slagen, en laat Venray toonen, dergelyke wedstrijden waar dig te zyn. Dus allen op naar het Valk-terrein j P. D. V. „DE EENDRACHT". Uitslag wedvlucht Solré, van Zon dag 12 April met oude duiven. Af stand 186 K.M. Los 8 uur. Wind richting N.-O. Ie P. Strybosch; 2e H. Janssen; 3e, 8e en 15e A. Loonen; 4e en 14e L. Coopmans; 5e, 12e en overduif J. Derkx; 6e en 9e Tonen-Strybosch; 10e J. Strybosch; lie J. v. Houdt; 7e en 13e G. Philipsen. Aankomst eerste duif 10-48-29 Aankomst laatste duif 11-10-39 Uitslag van Wandre met jarige duiven. Afstand 94 K.M. Los 10.30. Windrrichting N.-O. Ie J. v. Houdt; 2e, 3e en 22e A. Jenniskens; 4e, 11e, 13e en 16e Gebr. Spee; 5e en 23e J. Boom; 6e G. Phi lipsen; 7e, 17e en overduif P. Strij bosch; 8e en 24e L. Coopmans; 9e, 18e, 19e en 25e J. Dinjens; 10e, 12e en 20e Tonen-Strybosch; 14e en 15e J. Strybosch; 21e A. Loonen. Aankomst eerste duif 12-8-33 Aankomst laatste duif 12-25-44 LEUNEN. De heer P. J. Willems te Leunen-Scheide, mocht, in ver band met zijn 45-jarig kerkmeester schap, van Z.H. den Paus de orde Pro Ecclesia et Pontifice ontvangen, welke werd uitgereikt door den Zeer eerw. heer Pastoor, in tegenwoordig heid van het Kerkbestuur. Zondag, na de Hoogmis, werd den gedecoreerde door Leunen's Fanfare een serenade gebracht. OVERLOON. De alhier gehouden collecte ten bate van het fonds voor jeugdige werkloozen heeft ruim f 77 opgebracht. HOLTHEES. Maandag werd het schiet-seizoen geopend van de Schut terij alhier. De uitslag van deze eerste wedstrijd was: 1 W. Loonen, 2 C. Beckers, 3 A. Weijenberg, 4 W. Smits. MAASHEES. Onder zeer groote belangstelling droeg een zoon onzer parochie, de Weleerw. Heer Alphons Geurts, zijne plechtige Eerste H. Mis op in zyne geboorteplaats. Tot bestuurslid onzer Fanfare werd gekozen de heer J. Toonen. KIPPENDIEF AANGEHOUDEN. In een boerderij te Oelechem Verzekering heer H. Smeets-Peters. dekt de schade. MAN DOOR TRAM AANGEREDEN. Dinsdagavond te 10 uur kwam de 40-jarige F. H. Weiter te Maastricht te voet uit de richting Smeermaes den Brusselschen weg af en heeft waarschijnlijk den kant van de aldaar liggende tramlijn gehouden. Hij heeft vermoedelijk de van de andere zijde komende stoomtram niet bemerkt, terwijl de machinist ook W. niet heeft zien aankomen. W. werd door de tram gegrepen en op slag gedood. Door geroep van eenige toeschouwers kwam de tram tot stilstand. Het lijk is naar het ziekenhuis Calvariënberg overgebracht. LIJK GEVONDEN. Nabij de sluis van Klein Lanaeken in België is door een schipper van een Nederlandsch schip het lijk van een man in het water gevonden. In de papieren die het slachtoffer bij zich droeg vond men den naam van Simon Schevellis, geboren te Amsterdam 19 Febr. 1911, veekoop man wonende te Maastricht. Op het lijk werd 1 frankstuk gevonden. Een geneesheer constateerde kneu zing op het lichaam. Verder bleek dat het lijk reeds 8 dagen in het water had gelegen en dat de slagen op lichaam en oog waren toegebracht voordat het lichaam in het water werd geworpen. Een onderzoek heeft uitgemaakt, dat Schellevis voor acht dagen zijn woning heeft verlaten met een som geld op zak. Hij is per taxi naar België gegaan in gezelschap van eenige andere personen, waarmee hij ook een café in Klein Lanaeken be zocht heeft. KERSEN-BLOESEM BEVROREN. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft het in Zuid-Limburg zoo hard gevroren, dat de kersen- oogst in de omgeving van Eysden en Gronsveld voor het grootste deel, als verloren moet worden beschouwd. (België) aan de Nederlandsch-Bel- gische grens is Donderdag aange houden de 28-jarige J. J., afkomstig uit Meerlo, wiens opsporing was verzocht door het parket van Roer mond terzake van kippendief stallen door hem gepleegd in de omgeving van Roermond. De gearresteerde was op de genoemde hoeve werkzaam als landbouwersknecht. Hij zal worden uitgeleverd. HORST. Op 2e Paaschdag her dacht de heer J. Driessen, onder vele belangstelling den dag, waarop hij 40 jaar geleden werd benoemd tot voorzanger der St. Lambertuskerk alhier. KERKDIEF GESNAPT. De pastoor in 't Roerm. Veld te Roermond, was sedert eenigen tijd tot de ontdekking gekomen, dat uit de offerbussen der kerk geld werd ontvreemd. Hy waarschuwde de po litie. Woensdag bevond de inspecteur van politie zich in de kerk en ont waarde daar een hem onbekende man, Toen deze de kerk verliet, werd hy door den inspecteur aangesproken, waarop hij het hazenpad koos. Hy werd achtervolgd en spoedig gegrepen. By fouilleering ten politie bureele bleek hy in het bezit van enkele guldens, een groot aantal kwartjes, dubbeltjes en centen. Hij bekende, dat hij dien dag van Luik was gekomen, om in deze kerk zijn slag te slaan. Het bleek te zijn zekere H. P., 29 jaar, geboren en wonende te Luik. 25 JAAR PRESIDENT DER ROERMONDSCHE RECHTBANK. De heer Mr. F. J. Bolsius zal op 21 April a.s. zyn 25-jarig jubilé viëren als president der arrondisse- ments-rechtbank te Roermond. BRAND. Te Posterholt is door onbekende oorzaak het huis afgebrand van den oordeeld, met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. Na de behandeling van deze zaak voor het Arnhemsche gerechtshof, waarbij dezelfde straf werd geëischt, de verdachte Donderdag bij het verlaten van de rechtszaal op last van de officier van justitie te 's Her togenbosch gearresteerd. Hij werd in de getuigenkamer opgewacht door eenige rijks-veldwachters. Aan beide handen geboeid, werd van der C. naar de cel gebracht, in afwachting van zijn overbrenging naar 's Hertogen bosch, welke overbrenging met de eerst volgende gelegenheid geschied de. IN ROME. Donderdagavond om half negen zijn de katholieke verkenners uit ons land te Rome aangekomen. VLIEGRAMP IN ITALIË. Als gevolg van slecht zicht is Woensdagochtend half twaalf een toestel van de lijn. Milaan-Turijn om laag gestort en verongelukt. Het vliegtuig is, komend van het vlieg veld Taliebo met de heuvels van Lanza Torinsse in aanraking geko men. Zeven personen werden bij dit ongeval gedood. ONGEREGELDHEDEN. Tijdens en na de begrafenis van een luitenant der civiele garde, die Dinsdag j.l. bij gevechten werd ge dood is het Donderdag te Madrid opnieuw tot ernstige ongeregeld heden gekomen. POLITIEKE AANSLAG. Bij Graz is een politieke aanslag gepleegd op kapitein Krocha, vroeger commandant van het concentratie kamp te MesseDdorf. BLOEDIGE BOTSINGEN. In Lemberg is het opnieuw tot bloedige botsingen gekomen tusschen werkloozen en politie-troepen. Meer dan twintig dooden zouden zijn te betreuren. MET VERLOF. De dienstplichtigen, die na het einde der eerste oefening in werke- lijken dienst zijn gebleven, gaan 18 April met onbepaald verlof. TERUGKEER DER AMBULANCE. Naar het Hbld. meldt, zal blijkens een telegram van den leider der Nederlandsche Ambulance in Abes- synië, dr. Winckel, 14 April verzon den aan een familielid te Nijmegen, de ambulance einde Juni naar ons land terugkeeren. VERDRONKEN. Te Lieshout is uit het kanaal op- gevischt het lijk van de 22-jarige J. A. Benkers uit Tegelen, die met de Paaschdagen bij familie te Beek en Donk verbleef. VOORRAAD RUNDVLEESCH UITGEPUT. Naar de Msb. van bevoegde zijde verneemt, is de voorraad rundvleesch in blik, welke de Nederlandsche Vee houderijcentrale voor de distributie ter beschikking heeft gesteld, thans uitgeput. Wel is nog een beperkte hoeveel heid bussen gehakt in blik aanwezig. Dit gehakt zal in plaats van het rundvleesch worden gedistribueerd, zoodra de bij de gemeenten aanwezige voorraad rundvleesch is uitgeput. WERKLOOZENRETRAITES TE EINDHOVEN. Geheel de Vasten door zijn in Eindhoven retraites gegeven voor werkloozen en niet minder dan 946 slachtoffers van de crisis hebben er aan deelgenomen. HET GEVAARLIJK OVERSTEKEN. In de Nude, onder Wageningen, Woensdagavond de zestigjarige landbouwer N. B,, die op zijn rijwiel den straatweg overstak, vlak achter een vrachtauto heen, door een luxe auto, welke uit de richting Wagenin gen kwam en werd bestuurd door baron Van L. uit Soest, aangereden zeer ernstig aan het hoofd ge wond. Hij werd binnengedragen in de woning van zijn zoon, waar hij eenigen tijd later is overleden. DOOR VALLEND GESTEENTE GEDOOD. Woensdagavond is de houwer L. Vroomen, terwijl hij in de onder- grondsche werken van Staatsmijn Hendrik aan het werk was, door plot seling vallend gesteente doodelijk ge troffen. De overledene was 39 jaar oud, gehuwd en vader van vier kinderen. PIJNENBURG EN SLAATS EN EEN ROEKELOOS AUTOMOBILIST. Te Arnhem is Donderdagmorgen gearresteerd de garagehouder J. A. van der C. uit Nijmegen. Zooals men weet, heeft van der C. Zondagavond j.l. op den rijksstraat weg te 's Hertogenbosch een wiel rijder, |die rechts van den weg reed, aangereden. De wielrenners Pijnen burg en Slaats hadden het ongeluk zien gebeuren en wisten beide man nen, die in de auto zaten en onder den invloed van sterken drank ver keerden te bewegen, naar de plaats van het ongeluk terug te rijden. Op den terugweg ging van der C. er echter met zijn auto van door. Het autonummer was evenwel door Pijnen burg genoteerd. Donderdagmorgen moest van der C. voor het gerechtshof te Arnhem terecht staan wegens een aanrijding, welke hij op 28 Juli van het vorige jaar te Malden had veroorzaakt, door met zijn auto een yscoventer, die op een bakfiets reed, aan te rijden. Ook hier had hij zich niets aangetrokken van het slachtoffer, dat met ernsti ge inwendige kneuzingen op den weg bleef liggen. In verband met dit feit was hij door de Arnhemsche rechtbank tot ROTTERDAM ONTSLAAT 250 AMTENAREN. Waar de bestuurlijke taak van de overheid geen zaak of onderneming welke op de allereerste plaats rendabel moet zijn, spreekt het van zelf, dat bij het uitdenken van baantjes meer op ambtelijke wensche lijkheden wordt ge'et dan op het economische nut. Zóó groeide het ambtenarencorps tot een omvang, welke uit de crisis beurzen der belastingbetalers niet meer kan worden bekostigd. Nemen we als voorbeeld een stad als Rotterdam. Gelijk elke andere gemeente heeft de tweede stad van ons land al meermalen de noodige bezuinigingen moeten invoereD en deshalve ook ambtenaren moeten ontslaan. De regeering vond, dat Rotterdam op dat punt nog lang niet ver genoeg was gegaan en zij zette het ge meentebestuur de financiëele pen op dén neus. Teneinde aan erger dingen te ont komen, ontwierpen B. en W. toen een nieuw bezuinigingsplan, hetwelk o.m. voorziet in het ontslag aan 250 ambtenaren. Voor dat ontslag komen menschen van 55 en van 60 jaar in aanmerking, ze krijgen vervroegd pensioen en hun lot is dus geenszins ondragelijk of buitengewoon be klagenswaardig te achten. Maar ze krijgen geen opvolgers en Rotterdam zal het in de toekomst met 250 ambtenaren minder moeten zien te stellen. Gelooft u, geachte lezer, dat de administratie van Rotterdam thans, door het gemis van deze 250 arbeids krachten, in het honderd zal loopen? Geen sprake vanTrouwens, noch het gemeentebestuur, noch de regee ring zou de verantwoordelijkheid voor zulken maatregel van ontslag hebben aanvaard, als de administra tieve chaos er het gevolg van moest wezen, ze zou aldus immers haar bezuinigiDgsdoel voorbij hebben ge schoten. Een dergelijk geforceerd ontslag is niettemin een trieste gebeurtenis voor de getroffenen en hij vermindert de werkgelegenheid in een tijd, welke juist aller aandacht op de uitbreiding der arbeidsmogelijkheden concen treert. Het gebeurde dient een les te zijn voor alle publiekrechtelijke instanties, opdat ze haar bestuurlijke taak in de toekomst wat zakelijker opvatten en de vervulling van administratieve wenschelijkheden afhankelijk stellen van de beantwoording der vraag, of ze financieel ook is verantwoord voor het heden niet alleen, maar ook voor een, mogelijk zorgelijker, toe komst. INGEZONDEN. vier maanden gevangenisstraf ver- Geachte Redactie. Dezer dagen las ik, dat onze ge meentewegen van de zomer eens flink zullen verhard en verbreed worden. Velen zulleD dit gaarne zien daar de meeste wegen in slechten toestand verkeeren, Nu we toch aan het verbeteren gaan, wensch ik ook even te wijzen op de trottoirs van enkele straten o.a. de Patersstraat, die bij regen achtig weer niet meer voldoen aan de eischen, waarvoor zij feitelijk gelegd zyn. Daar de burgerij bovendien hier voor nog steeds een niet geringe belasting heeft te voldoen, mag er ook wel de hand aan gehouden worden. Dankend voor plaatsing. VOETGANGER. Door den HoogEerwaarden Heer Deken is de vorige week in dit blad een nieuw parochie boekje „ZINGT ALLEN MEE" 'aangekondigd, dat op Beloken Paschen te koop zal worden aan geboden voorde prijs van 65 ct. Dit boekje bevat, behalve de gewone gebeden en litanieën, die eenieder in zijn kerkboek ver langt, een vijftal Gregoriaansche Missen voor de volkszang, 37 gezangen voor het Lof en 52 Nederlandsche kerkliederen. De muziek is overal bijgevoegd, evenals de Nederlandsche ver taling voor de Latijnsche gebeden en gezangen. Het mag wel overbodig ge noemd worden dit zang- en ge bedenboekje aan te bevelen. Zoowel de theoretische scholing als de practische ervaring van den samenstellerDr. Eliseus Bruning, zijn voor ons een waar borg, dat hier het beste op dit gebied wordt aangeboden. Maar het kan zijn nut hebben nog even te wijzen op de zaak zelf waar het om gaat: het volgen der misgebeden, het meezingen der liturgische gezangen? De tijd ligt niet zoo verachter ons, dat de priester alleen stond in de zielzorg, alleen ook aan het altaar des Heeren. Er zijn altijd wel vele geloovig'en in onze kerken geweest, maar hun geest en hart waren dikwijls niet bij de Heilige Geheimen, die zij vierden. Zij prevelden hun Wees-Gegroet of bladerden in hun kerkboek. Ik weet het: dat is maar een kwestie van methode. Wie God eert met het hart en niet enkel met de lippen, doet Hem een welgevallig werk, al zegt hij ook niets anders dan een simpel Vader-Ons. Andere tijden brengen echter andere zeden en gewoonten, andere opvattingen en methoden, ook in het godsdienstig leven. In de zielzorg staat de priester niet meer alleen: hij wordt om ringd door een staf van leeken- apostelen, die gaan en komen, waar hij zich als priester nauwe lijks vertoonen kan. In de viering der Heilige Ge heimen volgen de geloovigen zijn gewijde handeling en vereenigen zich inwendig met de gedachten en gevoelens, die zoo treffend staan uitgedrukt in de gebeden en gezangen van het Lof. De deelneming der leeken aan het kerkelijk leven (door leeken- apostolaat, liturgisch gebedsleven en. volkszang) is juist een der lichtpunten in het schaduwbeeld der geloofsverzwakking van onzen tijd. Onder de leiding van den H. Geest stuwt ons de Heilige Kerk herhaaldelijk in deze rich ting en wij weten, dat Zij daarin niet dwaalt. De ouderen onder ons zullen misschien eenige moeite onder vinden om zich aan te passen aan deze nieuwe vormen. Maar behalve dat zij ook voor hen waarde en beteekenis hebben, moeten zij toch in ieder geval breed genoeg van inzicht zijn om hun kinderen op te voeden in dezen nieuwen geest. Aldus zullen zij gehoor geven aan de oproep van Paus Pius X en Pius XI, die de geloovigen herhaaldelijk hebben aangespoord om daadwerkelijk deel te nemen aan de viering der H. Geheimen. „Iedere Hoogepriester - zegt St. Paulus wordt uit het mid den der menschen genomen en ten bate der menschen aangesteld voor hun betrekkingen tot God, om gaven en offers te brengen voor de zonden". Hij handelt dus VOOR en NAMENS het volk en is het dan niet vanzelfspre kend, dat de geloovigen zelf ook actief deelnemen aan zijn heilige handeling? Dat is de grond-gedachte van het liturgisch medeleven met den priester aan het altaar en het hoofd-argument voor den litur- gischen volkszang VOOR U NIET ZONDER U. fr. Siegfried STOKMAN O.F.M. Districts/id: Kantoor: jtrai GE\(D: Bekwame kle^rsk 1 werkmeisjeiwei 1 lakker (auftjf) 1 kappersleerj 2 jongens 17 jaai boerenwerktray 1 slagersleerlj 1 boerenknecgaa niet te melken. 1520 jongeiir s de H. Mis of'steken, na Pasc 3 jongens 14-ir, 3 boerenkneclZuii mei 2 boerendiensjs BIEDER A. 1 leerling schj 4 leerling-timjen 2 werkmeisje» 1 werkmeisjeïig« 1 huishoudstejeir 1 huishoudstein 1 1 werkmeisje; Verschillende jtm 1425 jaar. Boerenknecht|nt< kleermaker, brove» Voor de te\gte werkverschaffinjka: afgestempeld w<Vbe a.s. van half 8 lf Op 25 Apr:hi geliefde Oud? hunne 25-jari|ih te herdenken! Dat God hg sparen, is deich dankbare kinl Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Parochie-actiebidden voor het welslagen der Missie. Morgen ZONDAG maandelijksche H. Communie voor K.J.M.V., K.J.V., ning van! de h. Kruisweg. Agnespatronaat en K.J.M. De kinderen der eerste H. Com munie worden afgehaald aan het Klooster Jerusalem. Om half 8 moeten zij daar zijn, 8 uur H. Mis. 's Mid- Lof om 3 uur, waaronder een kleine opdracht aan de H. Maagd. Na het Lof Te Deum. De kleintjes worden op dien dag ook aangenomen als leden van het Apostolaat des Gebeds. In alle H. Missen collecte voor het Groot Seminarie. Men wordt beleefd verzocht de banken in het middenschip vrij te laten, ook de verpachte plaatsen. Ieder Communie kind heeft recht op eene plaats in de groote banken. MAANDAG half 7 zielmis waarna processie over het kerkhof, half 8 leesmis, 8 uur uitvaart voor de Wed. van Kempen, 7 uur Lof. DINSDAG half 8 besteld Jaarg. voor Mathijs Basten, 8 uur Jaarg. voor Martin Camps en Maria Heim- kens, 10 uur plechtige Huwelijksmis voor Johannes Wynandus Maria Martens en Lydia Jeanne Vermeulen, Martin js Antonius Mathias Poell en Josephina Antonia Lucia Vermeulen. WOENSDAG half 8 zieledienst voor Engelbert Wagemans, 8 uur Sol. Jaarg. voor Hend. Caesar Kui pers en Anna Haegens. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis voor de Wed. van Kempen, kwart 7 H. Mis waaronder algemeene H. Communie van alle leerlingen der Jongensscholen, 8 uur Jaarg. voor Hend. Verblakt en Petronella Ver dellen. VRIJDAG half 8 Jaarg. voor Mathijs Goumans en echtgenoote, 8 uur Jaarg. voor Hend. Poels, Hermina Evers en kinderen. ZATERDAG feest van St. Marcus, half 7 Hoogmis waarna processie, 7 uur Lof. WOENSDAG half 7 leesmis voor Jacobus Roefs. ZONDAG 26 April gaat de Maria- Congregatie naar de Smakt. Vertrek aan de kerk om half 8. K. J. V. ZONDAG maandelijksche H. Com munie voor K.J.M., Agnespatronaat en K.J.V. MAANDAG 89 Leidstersclub. DINSPAG 71/,81/, Gymnastiek. WOENSDAG 7—8 Aspiranten. 89 Zangclub. DONDERDAG 8 uur Jaarvergade ring (voor allen verplichtend). H. Familie. Patroonheiligen L. Hermkens. Th. v. Kessel, H. Peeters, A. v. Rooy, A. Coopmans, M. v. Rooy, W. v. Rooy, L. Janssen, J. Vullings, P. v. Lipzig, L. v. d. Sommen. Paterskerk Morgen ZONDAG de h. Missen om 5 uur, 6 uur, 7 uur, kwart over 8 de Hoogmis. Sluiting van de Paaschtijd. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde. Om kwart voor 5 gezongen Vespers, om half 6 Lof. De Hoogmis wordt opgedragen voor de Aartsbroederschap waarna Pro cessie. MAANDAG om half 8 plechtige zieledienst voor den Zeereerw. Pater Baptist Reynenberg. DINSDAG gedurende de uitstelling te verdienen volle aflaat. Om half 8 gezongen Antonius-mis. VRIJDAGAVOND om half 6oefe- ZATERDAG feestdag van St. Marcus, om half 8 processie voorde vruchten van de aarde waarna de Hoogmis. IEDERE DAG om half 8 'n h. Mis voor Klooster en Weldoeners. Van 2027 April retraite voorde Kloostercommuniteit. Men gelieve niet te bellen dan alleen voor ERN STIGE ZIEKEN. Derde Orde. MAANDAG om 7 uur Requiem mis voor br. Louis van den Bereken Patersstraat als lid der Derde Orde. WOENSDAG om 7 uur Requiem mis voor br. Jacobns Roeffs als lid der Derde Orde. De Tertiarissen worden uitgenoo- digddeze H. Missen bij te wonen. Patronaat. Wedstryd Noord-Zuid, toegankelijk voor klein-, midden- en groot patro naat, op vertoon van hun sportter reinkaartje, voor de andere leden op vertoon van hun kaart en voor 5 ct. Om half 7 film voor alle patro naatsleden tot ruim 9 uur, daarom van half 12 tot 12 uur contributie betalen. Dinsdagavond om 8 uur feestelijke sluiting van Goud-Pluvier. Woensdagavond op de vastgestelde uren de groepbijeenkomst van de verschillende groepen der Jonge Wacht. Geen Leo XIII. Gymnastiek-oefeningen voor de verschillende groepen van aspiranten en leden op de gewone tijden. Op 2 Mei ipi liefde Ouders; hunne 25-jariht te herdenkenj Dat hun nale gen gegeven Is van hunne dire Voor de |r van belangsta I heid van rmu jubileum op ril ik langs dezk mijn oprechtek Oflc KuninkflE 60 cej Verkrijgbaar j HOïjA ena Antoon Flat TEC bij G. Vogelq Burgerlijke Stand Venray. van 10 tot 17 April 1936. GEBOREN Johannes P. v.d. Heuvel, J. HeDsenstr CatharinaH. J. Snijders, O.Oostr. weg Hendrikus G. J. van Dijck, Merselo Arnoldus M. A. Jans-Beken, Beekweg Anna J. Schaeffers, Henseniusstraat Hendrikus G. Swaghoven, O.Oostr.weg Wilhelmns H. Michels, Groote Markt Peter J. H. Hendriks, Merselo Alouisa G. I. Tijssen, Steegsbroek Gerardina G. M. Hawinkels, Hofstraat OVERLEDEN Gerardus H. A. Lenssen, oud 9 dagen, Vlakwaterweg. Maria G. Claessens, echtgen. van J. H. F. Voliebergh, oud 43 jaar, Eindstraat. Hendrikus M. Lenssen, oud 1 jaar en 11 maanden, St. Antoniusstraat. Anna M. Priour, oud 68 jaar, kloos terzuster, Pensionaat Jerusalem. Ludovicus van den Bereken, wed. van M. C. van der Kop, oud 72 jaren Patersstraat Jacobus Roeffs, wed. van M. H. Goemans, oud 87 jaren, Groote straat, Martinus Billekens, oud 79 jaren. Oirlo. GEHUWD Bernardus J. H. Poels, oud 29 j., landbouwer en Maria R. H. Lemmens, oud 26 jaar, beiden te Venray Martinus L. Janssen, oud 33 jaren, landbouwer en Maria C. A. Keijsers, oud 30 jaren, beiden te Venray. ONDERTROUWD Peter J. van Hoof en Johanna P. Ewals, beiden te Venray Theodorus W. E. Camps en Anna P. W. Jeuken, beiden te Venray. Notenhouten kD en spiegel Notenhouten k 1 Schilderij mef 1 M. x 60 cl Wandelwagentj Ovale Spiegel t lijst en trooi 2 Aupings Maü 1 Spiraalmatra 1 Singer Handi als nieuw, zij 1 Theekastje j 1 prachtige R« merk Telefut Verder stoelen Te zien en te a.s. Maandag o Eindstra Idem voor i< Alle Co: Hol

Peel en Maas | 1936 | | pagina 2