De zesde Primavera, de bekende voorjaarstentoonstelling, werd Donderdag in de Nenijtohal te Rotterdam geopend. Restauratie van een Rembrandt. Op het Rembrandt- plein te Amsterdam, wordt het standbeeld van Neerland's meest beroemden schilder onder handen genomen, daar r de tand des tijds dit noodig heeft gemaakt. Waar het lied van den arbeid verstomt! In het nationale bedrijf, de Glasfabriek te Leerdam, wordt tengevolge van den benarden crisistoe stand, Zaterdag ontslag aangezegd aan niet minder dan 900 arbeiders. Een arbeider, werkend aan zgn laatste kunstproduct. Koning Leopold v. België reikt een vaandel uit aan het nieuw opgerichte 28ste linieregiment, tijdens de in de omgeving van Beverloo gehouden manoeuvres Bij de plechtige uitreiking sprak de Koning voor de microfoon. De eerste luchtaanval der Italianen op Addis Abeba. Gedurende 35 minuten wierpen Italiaansche vliegtuigen bommen op de Abessijnsche hoofdstad en ontketenden daardoor een hevige opwinding. Het doel van dezen aanval was klaarblijkelijk het radio-station, gelegen in de onmiddellijke nabijheid van Addis Abeba. Onze foto toont dit radio-station. De conferentie van Minister Flandin met de Fransche gezanten te Berlijn, Londen en Brussel, welke werd gehouden naar aanleiding van het Duitsche vredesplan. H. M. de Koningin wordt door Kolonel W. F. Sillevis begroet bij Haar aankomst op het landgoed Ockenburg, waar H. M. de oefeningen der Eerste Brigade der Artillerie bijwoonde. Voor de Paaschtafel. De nieuwste modellen eierdopjes met zoutvaatjes speciaal voor het Paaschfeest te Berlijn vervaardigd. Het jacht voor den Sjah van Iran. Het grootste jacht, ooit in Nederland gebouwd, is bestemd voor den Sjah van Iran, Het wordt gebouwd bjj de N.V. Boelen's Scheepswerf en Machinefabriek te Bolnes. Tini Wagner, de nieuwe wereldrecdrd- houdster 500 yards vrije slag dames.

Peel en Maas | 1936 | | pagina 11