Spierpijnen metAKKERiKloQsterbalsem Buitenland. Provinciaal Nieuws Qemengde Berichten „United States Steel Corporation", die na veel onderhandelen met den staalkoning Andrew Carnegie tot stand kwam. Bovendien traden vrijwillig en ook onvrijwillig nog twaalf groote maatschappijen en on geveer 150 kleinere tot deze trust toe. Dit concern werd door Morgan met 1100 millioen dollar gesticht. En nog verder wilde men zijn in vloed doen gelden; de heele wereld wilde men beheerschen, voor zoover dit niet reeds het geval was. Morgan zei eens op een banket in New-York; „Wij hebben in het spel om de macht drie troeven in de hand; ijzer, staal en kolen. Wij zijn lang de korenschuren der wereld geweest, maar thans stellen wij alle pogingen in het werk om haar werk plaats te zijn!" Toen kwam de wereldoorlog met onverwachte perspectieven. Was ook Amerika zoo lang neutraal, de firma Morgan kon en wilde het niet zijn. De groote financieringen begonnen en de wereldoorlog 191418 begon met al zijn dagen van verschrikking. Maar zooals de toestand in 1924 aan het licht bracht, schijnen deze heeren zich toch misrekend te heb ben. De berekeningen kwamen niet uit. Een goede slag voor de Morgan- trust was die „zwarte Vrijdag" van 1930, waarop honderden Amerikaan- sche banken failleerden, terwijl Mor gan weer eens zegevierde. In geheel Amerika was Morgan zeer gezien. Zijn groote feesten gaf hij meestal op een van zijn luxe jachten. Toen men hem op zekeren dag vroeg hoeveel geld men noodig had om een luxe-jacht te onderhouden, antwoordde Morgan„Iemand, die dat vraagt, heeft geen geld, om een jacht te bezitten. Pas wanneer men niet meer weet hoeveel geld men heeft, heeft men geld zegt men in de U.S.A.... FIELD. Een der grootste warenhuiskonin gen was Maarschalk Field, die eerst in Chicago landerijen kocht en dan duur verkocht. Zoo slaagde hij er in binnen enkele jaren zgn klein ver mogen te vertienvoudigen. Hij was de zoon van een armen farmer en moest in zijn jeugd veel en hard werken. Op 31-jarigen leeftijd kwam hij naar Chicago en kreeg een leidend haantje in een textielfabriek, nam er later aandeelen in en door zijn goede betrekkingen met regeerings. kringen gelukte het hem leverancier van den Staat te worden. Door han dige en geraffineerde speculaties werkte hij zich tot een der grootste warenhuis-eigenaars omhoog. Maar zijn finantieele intressen strekten zich ook tot andere ondernemingen uit. Zoodat hij een grooten invloed op de spoorwegen had en werkelijk beheerscher der Pullmnan-werkplaat- sen werd. VANDERBILT. Een buitengewoon volhoudend en energiek succesmensch was Cornelis Vanderbilt, die een vermogen van 105 millioen dollar naliet toen hij in 1877 overleed. Hij zelf stamde van eenvoudige menschen, zooals trouwens de mees te multi-millionairs en hij had er slag van geld te verdienen. Op lOjarigen leeftijd verdiende hij zijn eerste geld, dat hij zelf hield in plaats van het in zijn spaarpot te doen. Op 12jarigen leeftijd was hij een ruwe jongen, dien niemand baas kon. Om boeken of schriften bekom merde hij zich niet, maar kocht met z'n 15 jaar met eigen verdiend geld een boot, om de passagiers over de Hudson naar New-York te brengen, hetgeen ook zijn vader deed. Spoedig bezat hij meerdere booten en deed zijn eigen vader concurren tie aan, kocht een stoomboot, trouw de, werd kapitein, daarna hotelbaas en had op den leeftgd van 35 jaar reeds veel geld op zijn naam staan. Toen begonnen zijn zakelijke trans acties eerst voor goed; hij concur reerde alles dood. Soms kocht hij voor goedkoop geld de gefailleerde firma's op en bracht ze weer op peil. Op 40jarigen leeftijd bezat Vander bilt 1 half millioen dollars en was eigenaar van alle kustlijnen rond New York. Van de eene zaak kwam het tot de andere en met 60 jaar bedroeg zijn vermogen reeds 20 mil lioen dollar. In 1863, toen de burgeroorlog tus- schen Noord en Zuid uitbrak, leverde hij schepen, die onbruikbaar waren, voor duur geld aan de regeering. Zoo ontstond menig schandaal, maar zijn hooge relaties hielpen hem steeds weer, zich uit deze affaires zonder veel kleerscheuren te redden. In de laatste jaren van zgn leven onderhandelde hij met spoorwegen, kocht volgens zijn oude zakentaktiek de eene spoorweg na den andere en was met 70 jaren de rijkste man der wereld. Zijn zoons erfden een groot ver mogen en werkten verder. Zijn oud ste zoon, William Vanderbilt wist het vermogen in enkele jaren te verdubbelen, maar zijn methoden waren dezelfde als zijn vader. Toen William Vanderbilt stierf, liet hij zijn beide zoons ieder een bedrag na, van dezelfde hoogte als hij van zgn vader geërfd had. Deze nu waren even goede zakenlui en interesseerden zich financieel o.m. in petroleum en kolen-maatschappijen Zij werkten samen met Morgan. Wrijven, maar wrijven met Kloosterbalsem zal U ervan genezen want die spierpijnen verdwijnen direct omdat deze bijzondere balsem tot diep >in de spierweefsels zijn oplossende, krachtig genezende werking voortzet.. BON voor Inzenden in open couvert, GRATIS als drukwerk (1 '/2 ct.) aan MONSTER Handelmij.L.I.Akker,R'dam ROCKEFELLER. John D. Rockefeller is thans ver in de negentig en nog goed gezond. De petroleumkoning was eveneens door handige speculaties omhoog te komen. Over hem doen de zonder lingste geruchten de ronde, maar een juiste lezing van zijn afkomst en zijn carière weet niemand te geven. Een reporter is het eens gelukt, Rockefeller te bezoeken. Het verslag luidde ongeveer als volgt: Rockefel ler leeft volgens een vast program ma, staat om 9 uur op en neemt om 10 uur zijn eerste ontbijt, dat gewoonlgk uit een ei, wat fruit en het sap van sinaasappelen bestaat. Dan laat hij zich de post brengen geeft aanwijzingen en hoort van zijn secretaris de laatste berichten uit alle landen. Van 11 uur tot den middag rust hij uit en neemt eiken dag zijn zonnebad, naast het be roemde zuurstofbad, dat wellicht het geheim van zgn lang leven is. Om 2 uur wordt gedineerd, daarna gaat hij een autoritje maken. Tot het souper blijft hij in den huiselij- ken kring en om 9 uur begeeft hij zich ter ruste. Vergadering Verkoop- vereeniging Venray. De Zaterdag 28 Maart j.l. in het Patronaat gehouden vergadering, stond onder leiding van den heer M. Wismans, Voorzitter, en was zeer goed bezocht. Na het gebruikelijke Venraysche half uurtje werd de vergadering door den Voorzitter geopend met den Christelijken groet en een woord van welkom tot de talrijke ter vergade ring gekomen leden, speciaal echter tot den heer B. Loenen, oud-directeur der Verkoopvereeniging, die, dank zij de vele bemoeiingen van het Bestuur, zijn huidige positie mag verlaten en zich weer geheel zal geven aan den groei en bloei onzer vereeniging. Zoo straks zal de heer Loenen het woord tot de vergade ring richten en de in de toekomst te volgen werkwijze nader uitstippe len. Door den Secretaris, de heer van den Beuken, worden hierna de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke onveranderd worden goed gekeurd. Het Inspectie-rapport vandenL.L. T.B., dat omtrent den gang van zaken in 1935 is uitgebracht, komt nu ter tafel en wordt op gedetail leerde wijze zeer duidelijk voor de leden uiteengezet, waaraan we ont- leenendat in 1935 werden verhan deld 2573 varkens, opgebracht heb bende f 109205.93 2 kalveren f 25.25; Samen f 109231.18. De uitgaven bedroegen voor deze branche der Vereeniging f 2451.20. Zoodat werd uitbetaald f 106779.98. Onder voormeld bedrag aan uit gaven werden vermeld: Vrachten f 273.50, Reis- en verblijfkosten f 128.24, Telefoonkosten f 210.51, Zegel- en porti f 18.75, Vergaderingen f 203.30, Kantoorkosten f 55.15, Sala rissen en loonen f 1414.68, exploitatie f 20, Kamer van Koophandel f 40.25, Controle-kosten f 8.60, Inspectie- kosten f 60.06, diversen f 17.70, Sub sidie Landbouwschool f 25, Subsidie fokbeeren f 110.79, Belasting doode hand f 12.35. De waag heeft opgebracht f944.51, terwijl f 551.83 uitgaven hiervoor gedaan zijn. De balans over 1935 gaf een minder saldo aan dan 1934 van f 1132.70, maar gaf toch met zijn mooie cijfers aanleiding tot tevredenheid Kas en giro f 7790.02, Vorderingen f 1224.73, Waag f 310, Hokken f 1, Kantoorinventaris f 1, Vordering Afd. B. f 17135.01, Idem Crisiscomité f 1732, Onkosten te vorderen f 110.75 Samen f 28304.51. Debet Bank f 1785, Kerk Oostrum f 250, Onkosten f 24.27. Samen f 2060.75. Rest saldo f 26244.76. Thans is de Afdeeling B, Fourage- handel, aan de beurt van behandeling. Er werden verhandeld 2596110 Kg. stroo of 520 wagons en 27 wagons aardappelen, welke samen opbrachten f 21202.98. Dit is minder dan in 1934, doch jammer genoeg bleef prijsstijging van het stroo voor Duitschland uit en moest men zich nog gelukkig prijzen het stroo ondanks dezen tegenvaller zonder schade van de hand te kunnen doen. Uit de voorgedragen uitgaafposten noteerden wevrachten en huren f 1086.98, loonen f 5058.89, porti f 10.43, telefoon f 151.73, reparaties f 366.68, zegels f 16.25, vergaderingen etc. f 471,33, onderhoud persen, draad etc. f 1390.85, kantoorkosten f 104.12, vrachtwagen f 265. De balans 1935 gaf het volgende beeldKas f 711.48, te goed f 2107, Debiteuren f 808.30, voorraad stroo f 2865, gebouw en machines f 6200, Inv. strooloods f 315, Weegbrug f 925* Dekkleeden f 370, Kantoor-inv. f 220, Onkosten te vorderen f 304.09, Be neden pari f 4454. Debet aan Afd. A (vee) f 17135.01. Onkosten f 66.42. Samen f 17201.43. In verband met deze balans werd er uitdrukkelgk op gewezen, dat de machines en gebouw met een bedrag van f 6200 veel te hoog op de balans stonden, doch dat directe verlaging tot de werkelijke waarde niet moge lijk was, daai deze posten slechts geleidelijk kunnen worden afge schreven. De afdeeling Fourage heeft echter van haar debet aan de afdeeling vee f 3000 kunnen aflossen, zoodat de beste verwachtingen kunnen gekoes terd worden. Na deze cijferreeksen, bracht de Voorzitter dank voor de gedetailleerde uiteenzetting, waarin de heer Thuyls, Hiept, eehter miste de gebruikelijke dfcgave der onkosten per verhandeld dier. Hierop werd geantwoord, dat in verband met het kleinere getal der verhandelde dieren de onkosten per dier hooger zijn dan anders. Deze zouden nu bedragen f 0.92 inclusief f 0.54 voor loonen. Het uit te keeren bedrag voor uit den kring vertrekkende leden werd evenals vorige jaren bepaald op nihil. Wat de veranderingen in de Statu ten betreft, deze" zullen in de diverse plaatselijke ïLfdeelingen behandeld worden, waarna zij, voorzien van de op- of aanmerkingen, bij het Bestuur terugkomon. Na bestudeering komen zij dan later in de algemeene ver gadering. In de in den Raad van Toezicht bestaande vacature werd door be noeming van den heer G. Wismans, Heide, voorzien. Hierna bracht de heer Loenen zijn dank uit voor het tot hem gerichte woord van welkom en het vertrou wen in hem gesteld. Met vertrouwen ziet Spreker de toekomst tegemoet en verzekert, dat de door hem in zijn 3J/2-jarige afwezigheid opgedane ervaring, heilzaam moet werken voor de Verkoopvereeniging, waaraan hij zijn beste krachten geven zal. Nadat het applaus bedaard was, beantwoordde de heer Loenen eenige tot hem gerichte vragen van tech- nischen aard tot genoegen der vragers De heer Rutten, Voorzitter van den Raad van Toezicht, richtte hierna een woord van hulde en dank tot den heer Wismans, die in deze 31/, jaar de Vereeniging niet alleen in stand heeft gehouden, maar in onzen veelbewogen tijd door misschien de moeilijkste periode schitterend heeft gehandhaafd. Na dank uitgebracht te hebben voor deze woorden, sluit de Voor zitter deze vergadering, die blijk gegeven heeft van meeleven door de leden. DUITSCHLAND HEEFT „JA" GEZEGD. BIJNA 100 pet. VOOR 't VADERLAND. Niemand zal er aan hebben ge twijfeld, dat Zondag het Duitsche volk bijna eenparig zijn goedkeuring aan Hitiers vrijheids- en z.g. vredes politiek zou hebben gehecht. Het volk kon immers niet anders. 99 pet. VOOR HITLER. De officieuze „uitslag" vermeldt, dat in ronde cijfers 45 millioen kiezers hun stem hebben uitgebracht waarvan ruim 45 millioen „ja" heb ben gestemd en slechts 542.000 „neen", d.i. slechts iets meer dan 1 pet. Vertegenwoordigers der buiten- landsche pers werden niet in de stemlokalen toegelaten. MASSA-SUGGESTIE. Met een ensceneering, welke tege lijkertijd geweldig en sprookjesach tig was, heeft de Duitsche propa ganda-minister Goebbels de volks stemming voorbereid, Dat was geen massa-suggestie meer, dat was eenvoudig massa- hypnose. Het „ja" is het Duitsche volk in de ziel gehamerd; ja, ja, ja, is de korte inhoud van alle rede voeringen geweest; dat „ja" klonk Zaterdagavond uit de domklokken van Keulen over geheel Duitschland. En toen dan de groote campagne besloten werd, werden als laatste klanken gezongen: „Herr, mach uns frei", Heer, maak ons vrij; niet als smeek- en dankgebed aan God, maar om dat ééne woord „vrij", dat de inzet van het merkwaardige schouw spel was en dat als laatste idee den overgang naar den stemdag vormde. HET WAS GEEN VERKIEZING. Een „verkiezing" was het stem- busgedoe van Zondag allerminst. Er viel eenvoudig niets te kiezen. De rijksdag, welke den 7den Maart naar huis was gezonden, keert als 't ware automatisch terug; er zijn geen can- didaten en tegencandidaten, er was slechts één lijst van door de leiding aangewezen mannen, die eenmaal of zelfs wellicht geen enkele maal bijeengeroepen zullen worden om toe te juichen, maar die voor die heil kreet van een maandelijksch loon van 600 mark verzekerd zijn. Wie herinnert zich in Duitschland den tijd nog, toen de Nazis een verwoe de campagne tegen het bonzendom voerden En wie het zich daar her innert, heeft eenvoudig te zwijgen. De verkiezing voor den rijksdag boezemde dan ook niemand belang in. De eenige zaak waar het om ging was deze: Duitscher, keurt gij de vredespolitiek van Hitier goed. Stemt ge „ja", dan betuigt ge daarmede uw instemming met het geheele nationalistische bewind; zegt ge „neen" dan zgt gij een landver rader. Zoo zag ook de Duitscher zelf het en hij verkondigde van de daken dat het inderdaad zoo is. En de logische conclusie daarvan is, dat er sterk propaganda werd gemaakt voor stemmen in het open baar. TEGENSTEMMERS HEETTEN LANDVERRADERS. PASSENDE CONTROLE. De Parijsche „Temps" meldt zelfs, dat in verscheidene stembureaux 'n groot biljet was opgehangen met de dreigende woorden: „de kiezer, die zich van het geheime stemhokje wil bedienen in plaats van in het openbaar zijn stem uit te brengen, wordt een landverrader beschouwd,' Het is trouwens in Duitschland openlijk uitgesproken meening, dat de stemming toch niet geheim is en dat degene, die zelfs in de diepste teruggetrokkenheid een „neen" zou uitbrengen, daarvan de gevolgen in zgn leven zal ondervinden. DE NIEUWE DUITSCHE VOORSTELLEN. Tenslotte moet de Duitsche re geering het zelf weten, welke co medies ze wil laten opvoeren en het i is mede alleen een zaak van het Duitsche volk alleen, of ze in deze comedies „en massa" de rol van f figuranten v,-il vervullen. I Maar het is naief om van een verkiezing als die van Zondag te verwachten, dat ze het buitenland met ontzag zal vervullen. Toch schijnt Hitier werkelijk te meenen, dat hij den uitslag dezer verkiezing noodig had om tegenover de wereld te demonstreeren, dat heel het Duitsche volk achter zijn gebaar der schending van het Verdrag van Locarno staat en achter zgn nieuwe voorstellen, Dinsdag te Londen in te dienen, ter verzekering van den door hem geënsceneerden „eeuwigen vrede". Voorloopig ziet het er niet naar uit, dat Frankrijk omwille van een nieuwe belofte zonder meer in de daad van Hitier, welke den vrede in gevaar bracht, zal willen berus ten. Flandin verzekerde Zondag in een rede voor zijn kiezers nog eens na drukkelijk, dat hg eerst herstel van den eerbied voor de internationele wet verwacht, voor hij over de nieuwe voorstellen wil praten, Eden, de Engelsche minister van buit. zaken heeft blgkens een door hem gehouden uiteenzetting voor het Lagerhuis, alle vertrouwen op Duitschland nog niet verloren, maar hg acht het noodig, dat Hitier een stap terug doet, alvorens de andere Locarno-m ogendheden de noodige stappen naar voren kunnen doen om de Duitsche vredesvoorstellen met de Duitsche vertegenwoordigers te gaan besprèken. DE VERSCHRIKKINGEN VAN EEN LUCHTAANVAL. In een officieel telegram aan het secretariaat-generaal van den Vol kenbond meldt de Ethiopische minis ter van buitenlandsche zaken, Gueta Herouy, betreffende het bombarde ment van Harrar „Op 29 Maart, om half acht v.m. hebben 37 Italiaansche vliegtuigen de stad Harrar gedurende een uur met bommen bestrooid en haar met mitrailleurs bestookt. Het aantal slachtoffers is niet bekend. Onder de verwoeste gebouwen be vinden zich de kerk van den H. Verlosser, de katholieke kerk, ver scheidene gebouwen der katholieke missies, het Fransche hospitaal en het Fransche consulaat. Vijftien bommen troffen het Egyp tische Roode Kruis-hospitaal, ver scheidene raakten het Ethiopische Roode Kruis-ziekenhuis, terwijl twee brisantgranaten binnen de omheining van het Zweedsche hospitaal vielen. Hierbg dient er op te worden ge wezen, dat al deze gebouwen duide lijk zichtbaar het Roode^Kruis-teeken droegen." In het Hoogerhuis heeft lord Cecil of Chelwood de regeering een vraag gesteld inzake een telegram van de dochter van den negus, waarin zij zegt; „Gedurende zeven dagen, zonder ophouden, mijn land bestookt met bommen, welke verschrikkelijke gassen bevatten. Onze soldaten zijn dapper en weten, dat zij de consequenties van een oorlog moeten dragen, doch tegen deze wreede gassen hebben wij geen bescherming, geen mas kers, niets. Het lijden en de pijniging is niet te beschrijven, honderden van mijn volksgenooten schreeuwen en kreu nen van pijn, velen van hen zijn onherkenbaar, de huid is hen van het gelaat gebrand". VENRAY, 4 April 1936. Voetbal. R. K. L. V. B. NOORD- TEGEN ZUID-LIMBURG. SAMENSTELLING DER ELFTALLEN. Voor den jaarlijks chen wedstrijd Noord- tegen Zuid-Limburg, welke, zooals bekend, dit jaar wordt gespeeld op 19 dezer op het terrein van de Valk te Venray, werden door de Keuzecommissie van den R.K.L.V.B. de navolgende elftallen samengesteld Noord-Limburg. Maas (D.E.V.) P. Giesberts Schoenmakers (Gennep) (S.V.B) Geritz J. v. Aerssen Janssen (S.V.B.) (D.E.V.) (Venl. Boys) P. Engels G. Ketels Geybels (Panningen) (Meyel) (Wilhelmina) Weyers v. d. Velde (S.V.B.) (Wilhelmina) Lambie Holl (Kerkrade) (Valkenburg) Paternotte Claessens Vondenhoff (Valkenburg) (Sit. Boys) (Kerkrade) Arets Vroomen (Gijyen) (RKNAC) (Chevremont) (RAPID) Lataster Veenhof (Kerkrade) (Kimbria) Counet (R.K.V.V.L) Zuid-Limburg. Reserve's NoordFiethe (Venl. Boys)v. Gerven, (Steyl) Timmer mans (D.S.S.) en Verheyen (Meyel). Zuid: Lassauw (Kimbria) Snij ders (Geleen) ;v. d. Boorn (Valkenb.) Chermin (R.K.N.A.C.)Geurts (Sitt. Boys) en Wetzels (R.K.O.N.S.). FOKVEREENIGING VENRAY—HEIDE. Het ledental nam blijkens het jaar verslag toe met twee en bedraagt thans 16, houdende op 31 December 1935 160 koeien, waarvan controle verplichtend was. Ingeschreven staan 29 koeien in het hulpregister en 81 in het Fok- register. Ingeschreven werden in het R. v. J. 59 kalveren, 9 afstammend van Peter Sjoerd 16185, 9 van Sjoerd 165.33185, 31 van Jan Hendrik 30555 en 10 van verschillende stieren. Speciaal het getal voor den fondsstier is gunstig in verband met de keuring op af stammelingen. Deze vond in het najaar plaats en blgkens rapport van de Commissie in „Land en Vee" is het oordeel gunstig. Gememoreerd werd de prefe- rentverklaring van Peter Sjoerd, die zoo sterk zgn invloed gelden doet op de fokkerij in een groote kracht soort voor „Eensgezindheid." De financieele toestand is goed en sluit de staat van ontvangsten en uitgaven, groot f608.77 met een kas saldo van f 129.29. Ingeleverd werden ter fiatteering 81 melklijsten, en bedroeg de gemid delde productie in 327 dagen 4822 K.G. 3.45 pet. 166.3 K.G. botervet. Onmiddellijk na de vorige vergade ring en in aansluiting daaraan werd de jaarvergadering gehouden der stierhouderg Eensgezindheid. De financieele toestand is gunstiger. Het zuiver bezit was op 31 Dec* 1935 f 1933.85. De omslag werd vastgesteld op f 4.50 voor leden en op f 6.voor niet-leden. Voor vaarzen op f 0,75 per sprong. De niét-leden betalen het dubbele. De entréegelden voor toetredende veehouders worden om deelname te bevorderen vastgesteld op f 1 per koe, met gunstige condities voor den omslag per jaar en per koe en aan melding voor Mei a.s. Hierna sluiting. LUXOR-THEATER. Deze week Zaterdag en Zondag vertoont de Luxor een buitengewoon mooi spannend en amusant Ufa- programma, waarin als hoofdfilm gaat het veel geprezen filmwerk „Mach mich Glucklich", welker film werd vervaardigd onder regie van een der Ufa's grootste regisseurs: Arthur Robison. De diverse rollen worden schit terend vertolkt door verschillende sterren van den filmhemel, waarvan we slechts zullen noemen: Ralph Arthur Roberts en Adèle Sandrock. De geestige vondsten in de regie wist men te voegen bij de charme van de pracht revue-opname. Zoo doende is er voor de massa van het publiek zeer veel bekoorlijks en aan trekkelijks in deze goed geslaagde film. Evenals bij andere Ufa-films is voor muziek en zang uitstekend ge zorgd met voor ieder welbekende melodieën. Het bijprogramma is eveneens goed verzorgd, zoodat het geheel eenige uren van vermaak en onge stoord genot verschaft. Tevens kunnen wij berichten, dat met de a.s. Paaschdagen voor een zeer buitengewoon programma is gezorgd, met de hoofdfilm in na tuurlijke kleuren, „Kermis der rjdel- heid" zooals de indertijd in Luxor vertoonde mooie film „La Cucaracha". Dit belooft met de Paaschdagen een waar succes DE INBRAKEN IN NOORD LIMBURG. Na een maandenlang speuren heeft de Rijksveldwacht het Zaterdagmid dag dienstig geoordeeld een inval te doen in de woning van den arbeider W. aan den Rijksweg te Belfeld en wel omdat er een gegrond vermoe den bestond dat in de woning- van W. koffie en thee werd gebruikt af komstig van den een der eerste nach ten van dit jaar op de Maas te Belfeld leeggeroofden parlevinkers boot van den heer van Hooren, brj welken diefstal een groote partij koffie, thee, tabak, sigaren, sigaret ten etc. werd ontvreemd, waarna de nachtelijke roovers het schip in brand staken en als een brandende fakkel de Maas lieten afdrijven. Bij dit onderzoek ten huize van W., die zelf niet thuis bleek te zijn, bleek het bestaande vermoeden niet alleen waarheid te zgn, doch vond men bij een grondig onderzoek van de wo ning van W. en de daaraan grenzen de thans onbewoonde, tot voor kort door B. J. bijgenaamd „de Witte van Wanssum" bewoonde woning kuns tig verborgen in den nok van het gemeenschappelijke dak een berg plaats, die alleen door verwijdering der dakpannen toegankelijk bleek. Rond den door deze bergplaats loopende gemeenschappelijken schoor steen bleek nog een groote partij tabak, thee, koffie, sigaren etc. alles afkomstig van den diefstal op den parlevinker te zijn geborgen. Tevens werden ter plaatse keurig ingepakt aangetroffen een rekenmachine en een telmachine welke bij nader on derzoek afkomstig bleken van den medio Januari ten huize van den zaadhandelaar Joordens te Blerick gepleegden inbraak. Al deze goederen werden voorloo pig in beslag genomen en in afwach ting van de bevelen der Justitie naar de woning van den Rijksveldwachter brig. tit. Fila, die te samen met'zrjn Brigade-Commandant uit Blerick het onderzoek heeft verricht, overge bracht. Toen W. Zaterdagavond laat naar zijn woning terugkeerde werd hij vlak bij zijn woning aangehouden en direct aan een streng verhoor on derworpen. Nadat W. zgn uitvoerige verklaringen omtrent een en ander had gedaan, kon hij naar zijn woning terugkeeren. Het onderzoek in deze zaken duurt inmiddels nog voort en alhoewel nog geen arrestaties hebben plaats ge vonden, worden deze toch nog ver wacht. Er wordt ook nog een spoor naar Duitschland gevo'gd, terwijl „De Witte van Wanssum" zelf als ook zijn niet minder beruchte zoon Wimke zich reeds sinds bijna twee maanden te Roermond in hechtenis bevinden. Mede door de thans gedane vonds ten wordt het reeds geruimen tijd, ook in politioneele kringen gerezen vermoeden, dat „De Witte" met een of meer zijner zoons als het ware een rooversbende vormde, die de streek is Noord-Limburg onveilig maakte, weer eens bevestigd. PATER VICTORINUS O. F. M. f In het klooster der E.E. P.P. Min derbroeders te Weert overleed de zeereerw. pater Victorianus, in de wereld Joannes Wilhelmus Sieben. De overledene werd geboren te Ubachsberg den 30 Mei 1854. Hg trad in de orde op 3 Oct. 1874 en ontving de H. Priesterwijding op 29 Maart 1879. De overledene is in ver schillende kloosters der Orde als overste werkzaam geweest, terwijl hij te Venray lange jaren de functie van Vicaris en Gardiaan vervulde. Het was een zeer eenvoudig en hartelijk mensch, die steeds het be lang der Orde gediend heeft. Gedu rende 10 jaren was hij rustend te Weert en overleed daar zonder ziek te zgn geweest door ouderdomszwak te in het volle bezit van zijn geest vermogens. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Zaterdagmiddag te omstreeks 4 uur, is de 9-jarige knaap H. Schuur- mans, wonende te Heerlerbaan (gem. Heerlen), overreden door de tram van L.T.M. Hierbij werden den jon gen beide beenen afgereden. Hij werd aanstonds naar het ziekenhuis vervoerd, alwaar hij aan de bekomen verwondingen is overleden. DE HANDEL IN STROO HERLEEFT. Evenals verleden jaar heerscht ook thans weder in het Noord-Lim- burgsche grensgebied een levendige stroohandel met de Duitsche boeren. Deze laatsten, die zich op advies der regeering voornamelijk toelegden op den verbouw van aardappelen, komen thans zoowel haverstroo als korenstroo tékort, en betalen thans aan hun Nederlandsche collega's hiervcor resp. f 4,50f 6 per 10C0 K.G. en f 2.50 tot f 3. De invoer langs de Duitsche grens- kantoren is vrij ofschoon het inge voerde stroo slechts voor eigen ge bruik bestemd mag zijn en in Duitschland niet mag worden ver handeld. WERKVERSCHAFFING IN DE GEMEENTE MAASHEES. Bg de districtscommissie van het R.K. Werkliedenverbond kwam offi cieel bericht binnen, dat de aange kondigde loonsverlaging in de werk verschaffing alhier, voorloopig tot nader order is opgeschort. Dezer dagen zal aan den Minister een rapport worden gezonden over de loonsverlagingen in het vrije bedrijf. GESLOTEN VISCHTIJD VOOR DE RIVIEREN. Naar de visscherij-inspectie mede deelt, is bij beschikking van den minister van Landbouw en Visscherij bepaald, dat de gesloten tijd voor het visschen op de rivieren en de Zuid-Hollandsche stroomen dit jaar zal ingaan op 15 April inplaats van op 1 April. Ook de gesloten tijdvoor barbeel, blankvoorn, serpeling, sneep, snoek baars, winde en zeelt gaat eerst op 15 April in. In den gesloten tijd voor snoek en baars, welke op 16 Maart is in gegaan, wordt geen verandering gebracht, en ook het visschen met den zetangelof fleur, den sleephengel, den hengel geaasd met visch en den sleeplijn blijft in de rivieren van 16 Maart af verboden. Voor de binnenwateren brengt deze beschikking geen wijziging voor den gesloten tijd voor de vischtuigen, welke volgens de betreffende Vissche rij-reglementen reeds op 1 of 16 Maart is ingegaan. Het visschen met den gewonen gewonen hengel blijft dus tot en met 31 Mei verboden. DE PLUIMVEEHOUDERS EN DE GRAANRECHTEN. Het landelijk verbond van pluim veehouders, waarvan het secretariaat te Apeldoorn is gevestigd, heeft van den minister van Landbouw en Vis scherij in antwoord op zijn request van 16 September 1935 dezer dagen een schrijven ontvangen, waarin de minister over de graanrechten me dedeelt, dat inderdaad de productie- h >sten door de graanrechten worden verhoogd. Doch de verhoudingen zijn op het oogenblik zoo, dat niet tot afschaffing of verlaging daarvan kan worden overgaan en evenmin belas tingvrij graan kan worden verstrekt. Ten aanzien van het contingent naar Engeland wordt meegedeeld, dat de Nederlandsche regeeringallesheeft gedaan om een zoo gunstig moge lijken toestand voor de pluimveehou ders uit eigen land te krijgen. Erkend wordt, dat de regeling van de Meelcentrale voor het beschik- baarstellen van goedkoop melkpoe der bezwaren heeft opgeleverd. Ge hoopt wordt dat met de nu opgedane ervaring deze in de toekomst onder vangen zullen kunnen worden. Ten slotte wordt medegedeeld, dat de gel den verkregen uit de uitvoerheffin- gen worden gebruikt om den uitvoer van eieren naar Duitschland te finan cieren, wat noodig is om dezen export gaande te houden. DOODELIJKE MISHANDELING TE BEUGEN. Op Zondagavond 17 November j.l. hadden drie vrienden een café in Beugen bezocht en heel veel bier gedronken. Het waren de 27-jarige P. A. en de 20-jarige fabrieks arbeider J. S. uit Beugen en de 17- jarige landbouwer J. G. P. uit Box meer. Daarna ongeveer 6 uur kregen zij op den weg tusschen Beugen en Boxmeer twist over aanbesteding en melkrijden, die zoo hoop liep, dat P., die acht plazen bier had gedronken, zgn vriend Siebers met een mes in het hoofd stak. De steek kwam on gelukkig aan, want de halsslagader jwerd doorgesneden en Siebers over leed spoedig door verbloeding. Aanvankelijk nam A., die verloofd was met een zuster van P., de schuld op zich. Bg nader onderzoek bleek, dat de 16-jarige P. echter de dader was. Hg moest nu, bijgestaan door zijn raadsman, wegens mishandeling met doodelijk gevolg voor de Bossche Rechtbank terecht* staan, die wegens den jeugdigen leeftijd van verdachte de zaak met gesloten deuren be handelde. Er werdén vier getuigen gehoord. Eisch 3 jaar gevangenisstraf. Wanneer maakt lang beersel over nich, zou keeren. dat itii stand is ingel Van afstai geheel in de en bewaakt 4' brug een solcfe het geweer, 4 zakjes zand u Laten wij lid maatregelen dat de ver^i staten het oq;

Peel en Maas | 1936 | | pagina 6