Balans- Opruirii I40C 270C tot 31 Ja. 10 °|0 kortii Dr. A, Lommen Paardenverzekeriog Verkoop EST' J*~" Hub. Lueassen Gemengde Berichten. Landtouwbond Advertentiën Openlijk dank Landbouwfond een jonge Hond Aanbesteding. Landhuisbouw Will U genieten BLOEMENTUIN A. H. STEVENS BIEDT ZICH AAN jongen voor boerenwerk BIEDEN ZICH AAN GEVRAAGD R. K. dienstmeisje -lerveriei .ie onze voordeelige aanbiedingen Broedeieren Poof- aardappelen. GEVïU Zaaia Zaaia Notaris Pp Huis op alles wat niet a ruimingsprijs is vei hoe toen een verdiende overwinning aan Servatius cnfiging. Zondag a.s. komt no. 1 van den standenlijst op bezoek bij Servatius. V.V.L.K. uit Leuth staat bovenaan en nog wel met een voorsprong van 4 punten op Gennep en Areen. Voor Servatius een zware kluif, doch doorgaans wordt het beste gespeeld j tegen de best geplaatste club. Wie wil niet genieten van een wedstrijd die spannend is van het eerste tot de laatste minuut. Servatius is vast besloten zich geheel te geven en tot de laatste minuut te werken. Dezelfde tactiek toepassen als tegen Arcen, boys. Alles op den aanval. Probeeren van de eerste minuut uw spel aan V.V.L.K. op te dringen. Dan komen er goals en dan kan de wedstrijd gewonnen worden. Met belangstelling zien wij de wed strijd tegemoet. DE STILLE OMGANG. Wij vernemen, dat de nachtelijke Stille Omgang te Amsterdam dit jaar gehouden wordt in den nacht van 1415 Maart voor de afdeeling Nijmegen. Hierbij behooren ook de afdeelingen Venray, Oirlo en Merse- lo. Overig Limburg gaat in den nacht van 2122 Maart a.s. De algemeene intentie voor beide nachtelijke bedetochten luidt; Voor rechtvaardigheid en vrede onder de volkeren. In vele plaatselijke afdeelingen wordt de propaganda reeds weder ter hand genomen om de deelname zoo groot mogelijk te doen zijn. VOLKSONTWIKKELING. Maandag 3 Februari a.s. zal in het Patronaat wederom een ont wikkelingsavond gegeven worden. De Zeereerw. Pater Loohuys uit Maastricht zal als spreker optreden. PRIJZEN H. KINDSHEID. De prijzen zijn toegereikt aan: Nelly v.d. Putten, Kruisstraat; Jantje Lenssen, Brukske C 80 en Anna Litjens, Heide. MIDDENSTAND. Woensdag a.s. zal de Venraysche Middenstand de jaarvergadering houden, waarin een nieuwe voorzit, terskeuze zal plaats hebben, wegens ontslagname van den Heer Hub. Verheugen. Door het bestuur is candidaat ge steld de Heer J. Derksen, Leeuwstr. PLUIMVEEHOUDERS. Voor de leden van den Pluimvee- houdersbond L.L.T.B. uit alle afd. van Venray, Wanssum, Blitterswijk en Well zal op Woensdag 29 Jan. a.s. in het Patronaat een vergadering belegd worden. Ir. Janssen zal spreken over „De Pluimveeteeltregeling, het sexen en perspectieven voor de pluimvenhou- derij" terwijl de heer Lecluse zal inleiden: „De waarde van goed fok materiaal en wat daarmee verband houdt." (Zie de advertentie.) PATRONAAT. Onder muzikale assistentie van „Euterpe" zal Zondag, 26 Januari, de patronaats-sportvereeniging „De Valk" optreden mettooneel enturn- oefeningen. Om 7 uur treden de jonge Valken aan en openen den avond met het fraaie Valklied, dat sinds eenige maanden bij voetbal lers en turners in gebruik is en waarnaar onlangs 't Kringbestuur van de R.K. L.V.B. met veel belang stelling informeerde. Onder leiding van Meester Eyssen, de bekende Excelsior-voorman van Schimmert, heeft de Valk, die nau welijks een jaar bestaat, goede vor deringen gemaakt en presteert mooi werk. Als tooneelstuk wordt opgevoerd ,,'t Gelukskantoor", een kloeke en amusante klucht, die ook door Valk leden op de planken wordt gebracht. Wij hebben de patronaatsleden in lange jaren niet meer voor 't voet licht gezien en zrjn benieuwd of er ook tooneeltalenten onder de jongere schuilen. In ieder geval wordt hun werk en moeite gewaardeerd en deelen de overtuiging dat tooneelspel opvoedend en ontwikkelend werkt. Wij juichen het ten volle toe, dat het Patronaat weer een eigen too- neelafdeeling heeft ingesteld. Nog altijd gaat de algemeene achting naar het zoo vruchtbaar patronaats- werk, zoodat de avond van Zondag weer verzekerd is. GEVONDEN: 1 dameshandschoen; kop van electr. lantaarn. Inlichtingen Gemeente-politie. UITVOERING. Het Zondagavond door de Schut' terij „Het Zandakker" gegeven con cert is schitterend geslaagd. Het Duo Noten uit Tegelen wist de lachspieren in beweging te houden. Ze hebben eer van hun werk. Het zal dan ook wel niet de laatste keer zijn, dat zij in Venray optreden. Jammer, dat de zaal slechts matig was bezet, maar niettemin mag „Het Zandakker" met trots op deze avond terugzien. OOSTRUM. Door onze Harmonie en de Ruiterclub is besloten op Vastenavond-Maandag Volksverma kelijkheden te houden en 's avonds een Bonte Avond te geven, zoodat ons weer een genoeglijke middag en avond te wachten staat. OVERLOON. Morgen Zondag zal de R.K.W.V. haar algem. jaarverga dering houden in 't Patronaat. Zondag 2 Februari a.s. zal alhier door een tweetal Witte-Zusters uit Boxtel een lezing met lichtbeel den worden gegeven in 't Patronaat over de Afrikaansche Missiën. Uit sluitend toegankelijk voor vrouwen en meisjes. HOLTHEES. Zondag 2 en Maan dag 3 Februari zal de fanfare „O. L. Vr.-Gilde" ter gelegenheid van de Lichtmiskermis, haar jaarlijksch concert met tooneeluitvoering geven, Naast enkele muzieknummers wordt opgevoerd het tooneelspel in 3 bedrijven „Gods Wegen" en de klucht „Het reisbureau van Levi Paardenbek". De moord te Geijsteren VELE ARRESTATIES DOCH ZONDER RESULTAAT. ANGSTPSYCHOSE ONDER DE BEVOLKING. De verschillende arrestaties, die in den loop der laatste dagen in Noord- Limburg en in het Duitsche grens gebied hebben plaats gehad in ver band met den moord op pastoor Litjens te Geijsteren hebben allerlei wilde geruchten veroorzaakt onder de eenvoudige boerenbevolking van het rustige Noord-Limburgsche land. De angstpsychose, die over deze eenvoudige menschen is gekomen is dan ook verklaarbaar. Wanneer het aantal inbraken in Noord-Limburg in den laatsten tijd ook zeer groot was, een roofmoord als deze en dan nog wel op een priester gepleegd is in geen eeuwen in deze vredige Peelstreken en in de rustige dorpen langs de Maas voor gekomen. Het feit, dat een zaak in vuur wapenen te Venlo sedert Maandag niet minder dan vier jachtgeweren en dat buiten den eigenlijken jacht tijd, enkele revolvers en verscheidene gummistokken heeft verkocht aan bewoners van de dorpen rondom Venlo spreekt overduidelijk, hoe zeer de angst zich van de bevolking heeft meester gemaakt. Er zijn menschen, die zoo bang zijn voor inbrekers, dat zij den ge- heelen nacht door in hun huis het licht laten branden. Deze angststemming bezorgt in- tusschen niet enkel een overmatige drukte aan politie en marechaussee, doch ook de nachtelijke bewakings dienst zal zich allesbehalve veilig gevoelen. Wanneer b.v. een politie agent een onderzoek rondom een huis doet en de bewoner meent onraad te bespeuren, dan is het lang niet zeker, dat deze laatste niet van 'n vuurwapen zal gebruik maken om op den voor een inbreker ge houden agent te schieten. VERGEEFSCHE ARRESTATIES. Van de vele arrestaties die hebben plaats gevonden alles bijeen onge veer vijftien zijn er slechts enkele, waarbij de justitie het onderzoek e enigszins verder heeft uitgestrekt. Geen van alle evenwel leverde tot nu toe eenig resultaat. In verband met een inbraak in 't gemeentehuis te Broekhuizenvorst koesterde de marechausee te Arcen verdenking tegen een zekeren W. J. uit Belfeld, zoon van een bekend persoon uit Wanssum. Toen Maandagmorgen, het bericht van den gruwelijken moord te Geijs teren bekend werd, meldde zich bij de marechaussee te Horst een garage houder uit die gemeente, die Zondag avond bezoek had gekregen van W. J. met verzoek hem ten spoedigste per auto naar Venlo te brengen. Dit was den garagehouder na het ver nemen van den moord verdacht voorgekomen. Op verzoek van den brigade-com mandant van Horst werd de aanhou ding van J. verzocht. De marechaussée heeft den ver dachte toen in zijn woning te Belfeld en eveneens bij zgn broer te Blerick gezocht, doch hem niet gevonden. Toen W. J. kort daarop bij zijn broer in Blerick aankwam en vernam, dat de marechaussée hem zocht, heeft hij zich onmiddellijk naar de ma- rechausséekazerne te Venlo begeven. Van hieruit heeft men J. aan de marechaussée te Arcen overgeleverd, die hem geboeid naar Geysteren overbracht. Bij zgn verhoor vertelde J., dat hg Zondagavond om 8 uur van Belfeld per fiets naar Castenray was ver trokken, waar hij in een café een hem toebehoorend motorrijwiel had staan. Daar de motor hiervan echter niet wilde aanslaan is hij denzelfden weg per fiets teruggereden. Vlak voor Horst was toen een band van 'zijn rijwiel gesprongen. Omdat hij zijn verloofde had beloofd nog voor 12 uur 's avonds in Venlo terug te zullen zijn had hij toen in Horst een auto genomen. Aanvankelijk geloofde men dit verhaal niet, zoodat J. in arrest bleef. Intusschen heeft men zijn verklaringen stuk voor stuk onder zocht en toen in den loop van Dinsdagnacht bleek, dat de mede deelingen van J. volkomen met de feiten overeenstemden, is hij op vrije voeten gesteld. De wijze, waarop het slachtoffer naar buiten is gelokt, is zoo infaam en zoo in strgd met het karakter van den Limburger, dat men alge meen veronderstelt, dat de daders elders te zoeken moeten zijn Te Afferden werd nog zekere M. K. gearresteerd, afkomstig uit Venlo, die sedert geruimen tijd in Duitsche smokkelaarskringen zou verkeeren. Ook deze kon echter een voldoende alibi verstrekken, zoodat hij weldra in vrijheid werd gesteld. BESPREKINGEN MET DUIT SCHE AUTORITEITEN. Dinsdagmiddag had de „Mord- kommission" uit Dusseldorf een lang durige bespreking met den grens- commissaris van politie te Venlo. De arrestatie van twee Duitschers in de buurt van Twiststeden, bleek met de moordaffaire van Geijsteren niets te hebben uit te staan. Toch schgnt men in het Duitsche grensgebied een bepaald spoor te volgen. DUITSCHER OP NEDERLANDSCH GRONDGEIED AANGEHOUDEN. Donderdagmorgen is nabij de Well- sche Hut op Nedferlandsch grond gebied een zeer belangrijke arrestatie verricht. De aangehoudene is een Duitscher, die in de marechaussée- kazerne te Well is opgesloten. De brigade-commandant van Well is wederom tot het voorzetten van dit onderzoek naar Duitschland ver trokken. De omstandigheid, dat sinds Zater dagnacht, den nacht vóór den moord op pastoor Litjens te Geijsteren, noch in Venlo noch in de dorpen er rondom heen, ook maar een enkele inbraak meer heeft plaats gehad, doet bij de bevolking het vermoeden rijzen, dat de daders van den roof moord te Geijsteren en de bedrijvers van de talrijke inbraken in Noord- Limburg wel eens dezelfde personen zouden kunnen zijn. Volgens geruchten zouden nog een i is door Z. H. Exc. den Aartsbisschop van Utrecht tot pastoor te Bolsward benoemd Pater Rector Petrus Nielen O.F.M. van de kerk aan de Laander- straat te Heerlen. Pater Rector Nielen zal reeds Zondag a.s. van Heerlen naar z'n nieuwe standplaats vertrekken. In zgn plaats is tot rector van de tweetal personen uit Weert en een kerk aan de Laanderstraat te Heerlen benoemd Pater Andreas van Hout O.F.M. te Amsterdam. Rector Nielen is jarenlang geeste- lijk adviseur van den Limb. R.K. Middenstandsbond geweest; onlangs legde hij deze functie neer en werd aalmoezenier Roncken zijn opvolger. De Middenstand huldigde hem har telijk bij zijn afscheid. Gedurende 26 jaren heeft Pater Petrus Nielen in Limburg gewerkt. Langen tijd was hij ook verbonden aan 't Bureau der Derde Orde te Weert. BEIDE BEENEN GEBROKEN. Woensdagmiddag omstreeks 12 uur kwam uit de Bourgognestraat te Maastricht een vrachtauto beladen met steenen. Van de andere zijde kwam de 13-jarige L. per rijwiel. Krachtig remmen van weerszijden kon een botsing niet voorkomen. De wielrijdster vloog onder de auto en brak beide beenen. RUSTEND PASTOOR N. PIJLS OVERLEDEN. Woensdagnamiddag even over vijf uur is te Schinnen op 76-jarigen leeftijd overleden de Zeereerw. Heer N. Pijls, rustend pastoor en rector bg de Eerw. Zusters op den Mout heuvel aldaar. Pastoor Pijls werd 25 December 1859 te Schinnen geboren uit een echt-katholieke-regentenfamilie. Hg was een broer van wijlen burgemees ter J. H.H. Pgls. Na zijn priesterwijding op 21 Maart 1885 te Roermond, was hij op meer dere plaatsen kapelaaü, vervolgens rector te Eijsden, Pastoor te Mesch, en van 19111932 Pastoor te Wij- nandsrade. uit Oss zijn aangehouden en in arrest gesteld. Plechtige begrafenis van Pastoor Litjens te Geijsteren. Een enorme menschenmassa groepte zich j.l. Donderdag rond de Pastorie en R. K. Kerk te Geijste ren, om van hun belangstelling en deelneming te getuigen bij de be grafenis van den Z. E. Heer Pastoor G. J. J. Litjens, die Zondag 19 dezer zoo ruw door misdadige hand van het leven werd beroofd. De afgrijselijke misdaad, waarvan hij door heiligschènnende hand het slachtoffer is geworden, heeft in ons katholiek gewest, waarde bevolking met eerbied op ziet naar den ge- heiligden persoon van den priester, groote ontzetting en beroering ge wekt. Het is daarom te begrijpen, dat er op dezen grijzen wintermor gen van heinde en verre vele be langstellenden naar het anders zoo stille en vergeten Geijsteren gekomen waren, niet alleen uit nieuwsgierig heid als uit een diep gevoel van deernis met het lot van dezen priester en een behoefte om door belangstelling een zeker eerherstel te bieden voor de gruwelijke daad, die hier in ons midden is mogelijk geweest. Sinds menschenheugenis is zulk een vergrijp tegen het leven van een priester in ons gewest niet voorgekomen. Over de modderige binnenwegen waren velen per auto gekomen van Venlo, Venray en de kanten van Gennep. Menschen te voet en per fiets trokken naar Geijsteren. Op de smalle wegen rondom kerk en pas torie is niet veel ruimte, zoodat de politie regelend moest optreden. Ook op het pleintje voor de kerk, was het gedrang groot. Van de parochianen, die eerst sinds enkele maanden hun nieuwen pastoor in hun midden hadden en zeer veel van hem hielden, was natuurlijk haast niemand thuisge bleven. Ze kunnen het zich nog maar moeilijk voorstellen, dat hij op zoo tragisch wreede wijze plotseling van hen werd weggenomen. Stil en inge togen staan ze bij elkaar voor het kerkgebouw, dat thans veel te weinig ruimte biedt. Hoe druk het echter in de buurt van Pastorie en Kerk ook was, ner gens hoorde men een luid gesprek allen waren ten zeerste onder den indruk van het gruwelijke feit. Als Z. H. Exc. Mgr. Lemmens, Bisschop van Roermond, tegen half 11 gearriveerd was, begonnen de klokken te luiden en werd onder leiding van den E.A. Heer Baron de Weichs de Wenne, die den burge meestersketting droeg, begonnen met het opstellen van den stoet. Een 120tal Heeren Geestelijken uit verren omtrek openden den stoet, waarin ook vele burgeriijke autoriteiten deelnamen. De hoogste klasse van het College te Weert, waar de overledene tot voor kort Professor was, was mede aanwezig. De HoogEerw. Heer Deken Berden uit Venray schreed in priesterlijk gewaad voor het stoffelijk overschot, dat gevolgd werd door de familie. Mede was de Schutterij „St. Willi- brordus" met omfloerst vaandel tegenwoordig. De lijkkist was, behalve met Mis saal en Kelk, ook bedekt met Her derschopje, waaraan een rouwwimpel. De Fanfare van Wanssum, die zich op het kerkplein had opgesteld, speelde treurmuziek tijdens het op gaan van den stoet naar de kerk, die weldra te klein bleek voor de overtalrijke menigte. Mgr. Lemmens had op een bid- stoel in het Priesterkoor plaats genomen tijdens de plechtige H.. Mis van Requiem, die door den HoogEei'w. Heer Deken Berden, met Diaken en sub-Diaken en Presbyter assistens, werd opgedragen. Terge- lijkertijd werden aan de zij-altaren H. Missen gelezen. Na de H. Mis maakte Deken Berden bekend, dat er aan het graf niet zou gesproken worden en ver zocht de aanwezigen 5 Onze Vaders en Weesgegroeten voor den over ledene te bidden. Hierna verrichtte Z. H. Exc. Mgr. Lemmens de absoute en teraarde bestelling en bad met luider stemme ook 5 Onze Vaders. Ieder bad devoot mee en was be gaan met de familie, die zoo wreed van hun Heerzoon en broeder was gescheiden, vooral naar den ouden vader van den overledene, ging ieders sympathie uit. EISCH TOT SCHADE VERGOEDING AFGEWEZEN. De varkenshandelaar en zaalhouder A. J. Moorrees te Horst had tegen de Ned. Spoorwegen een vordering tot schadevergoeding ingesteld op grond, dat zgn zoon tengevolge van een ongeval, dat te wijten was aan de nalatigheid van een spoorwachte- res, waarvoor dus de Spoorwegen aansprakelijk zijn, is overleden. De rechtbank te Maastricht heeft hem in deze vordering echter niet- ontvankelijk verklaard, uit over weging, dat eischer wel had gesteld, wat door hem tijdens het leven van zgn zoon uit diens inkomsten werd genoten, maar dat in« zijn stellingen niet is te lezen dat zijn inkomsten niet voldoende zijn om daarvan over eenkomstig zijn stand te kunnen leven. In hooger beroep werd dit vonnis door het Gerechtshof bekrachtigd, en Donderdag heeft de Hooge Raad het door Moorrees daartegen inge stelde cassatieberoep verwerpen. PATER RECTOR NIELEN BENOEMD TOT PASTOOR. Met ingang van Dinsdag 28 Jafi. Ondertrouwd Truce Schreinemaelcers en Harry Messemaeckers De Huwelijksvoltrekking zal plaats hebben te Roermond op Woensdag 19 Februari a.s. te half tien uur in de Kathedraal van St. Christoffel. Receptie te RoermondHotel Storms, Munsterplein, van 121 u. Maandag 27 Januari is mijn zaak GESLOTEN. Hoefsmederij. Voor de zeer vele blijken van deelneming bij het overlijden van onzen Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader Nicolaas Bekkers, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. Nico Bekkers Versdiuuren- Bekkers en Kinderen. Venray, Januari 1936. 2 Specialist voor Huid- en Blaasziekten houdt spreekuur te VENLO, Houtstraat 4 op Zondag 26 Januari van 3-5 uur. KOFFIE DUURDER. Naar de Msb. meldt, wordt in regeeringskringen een heffing op alle koffie overwogen, terwijl daarnaast in overweging is een contingenteering van niet uit onze koloniën afkom stige koffie. PRODUCTIE-BEPERKING VAN BOTER EN KAAS. Naar de Msb. verneemt hebben Dinsdag en Woensdag te 's Graven- hage besprekingen plaats gehad van boter- en kaasproducenten ten einde de mogelijkheid te overwegen om te komen tot een vrijwillige productie beperking. Omtrent het resultaat verneemt dit blad, dat deze vrijwillige beper king er niet zal komen, zoodat ze eventueel van hoogerhand zal moeten worden opgelegd. DE WERELDJAMBOREE IN 1937. Het is thans zoo goed als zeker, dat de Wereld-Jamboree der pad vinders in 1937 te Vogelenzang onder de gemeente Bloemendaal zal worden gehouden en wel van 1 tot 10 Aug. Men verwacht ongeveer dertig duizend deelnemers. De Chief Scout Baden Powell zal het heele kamp meemaken. VERSCH BROOD. De Heer Snapper, bakkerspatroon heeft in een epen brief aan alle bakkerspatroons in Nederland ge wezen op de noodzakelijkheid, die z.i. bestaat om aan het ontbijt weer versch brood beschikbaar te stellen. „Belemmert onze actie niet," zegt hij „want daarmede benadeelt ge ook U zelf." DE KOUDEGOLF IN DE MIDWEST. De koudegolf in het geheele gebied van Midden-Montana tot Illinois, van de Canadeesche grens tot het noordelijk deel van Missouri duurt onafgebroken voort. Talrijke plaatsen melden tempera turen van 29 tot 48 graden Celsius onder nul. In Minnesota, waar het kwik tot 48 graden onder nul is gedaald, is het verkeer vrijwel volkomen stilge legd, evenals het zakenleven. Het verrichten van arbeid in de open lucht is zoo goed als onmogelijk. Reeds zijn twaalf personen doodge vroren. De dokters hebben het druk met het behandelen van bevroren handen en voeten. In tien Staten heeft noodweer ge woed. De scholen zijn in deze streken gesloten. Talrijke personen- goederentreinen en autobussen zijn blijven steken. Bij St. Clairsville in den staat Ohio waren eenige autobussen, waarin zich meer dan honderd schoolkinde ren bevonden, ingesneeuwd. Aan het optreden der bereden politie, die, na een langen rit te hebben gemaakt, de autobussen vrij maakte, is het te danken, dat de kinderen gered zijn. In de Middlewest-staten zrjn mins tens zeventien personen om het leven gekomen tengevolge van de koude golf, welke dit gebied teistert. Vele treinen zitten vast in de geweldige hoeveelheid sneeuw. Terzelfdertijd heerseht evenwel te Los Angeles een temperatuur van 78 graden en is het strand overvol. Te Chicago is de temperatuur ge daald tot 16 graden Fahrenheit en aan het politie-corps wordt medische hulp verleend, aangezien hun lede maten tengevolge van de koude verkleumd zijn. Venray-Dorp. Degenen, die meer dan 10 Aie late aardappelen verbouwen, kunnen Maandagmiddag van 2 tot 6 uur nog een teeltver gunning afhalen in Hotel De Zwaan. Het Districtslid 17 M. WISMANS. Premiebetaling morgen Zondag na de Hoogmis te Castenray bij L. van Rliee te Oirlo in het Bondsgebouw na bet Lof. Premie bedraagt 1 17 Het Bestuur. aan de H. Maagd en H. Gerardus Majella voor verkregen gunst. v. d. Landbouwbond. Merselo. Maandag 27 en Dinsdag 28 Januari betaling der premie Brandassurantie en contributie Boerenbond. 15 Het Bestuur. Vermist wit met zwartbruine vlekken, luistert naar den naam „Sjennie". Tegen belooning terug te be zorgen aan Alois Minnebo, Stationsweg 32, Venray. te Venray voor rekening van den WelEd. Heer M. van Rijs- wijck, Hoofd der School te Wel- lerlooi, welke plaats vindt op Zaterdag 1 Februari a.s. Bestek en teekening verkrijg baar Baarloschestr 122, Blerick, ad t 12.50 (rest. f 9 voor on- gesch stel, binnen 2 dagen na besteding. A. J. RATS, 24 Architect. van uw Vraag dan prijs bij ons voor aanleg van vijvers, stapelmuur tjes en rotspartijen. Wij hebben groote voorraad bordes- en rotsplanten, sierheesters en coniferen Aanbevelend, Handelskweekerij Maashees voor dadelijk of Paschen 16 jaar, kunnende melken. Adres Bureau dezer. voor directe indiensttreding I boeren- en I burgerdiensimeisje leeftijd 25 en 20 jaar. Adres Holthees B 95. een tlink kunnende koken en proper werken, hulp van 2e meisje aan wezig. Mevr. J. Vullinghs—Everts, Horst. 14 St. Groote ronde emaille Kommen 15 Emaille Zeepbakjes 15 Emaille Melkbekers 8 Sterke waterketels met zak 65 Groote Waterketels met zak 75 Emaille Suikerpotten 48 Amandelmolentjes 48 Broodmachine 75 Fijne koperen Kolenkit thans 95 Broodschaal flinke maat 25 Koperen Stofblikken 25 Gelakte Stofblikken 10 Sterke Kolenschoppen 7 Groote zinken bakken 58 Blikken bakken met oor 25 Nachtpotten emaille groot 28 Emaille deksel voor nachtpot 6 Tafelzeil 115 breed per el 37 Handdoekrekjes met schap 28 Stel emaille pannen 5 stuks f 2.35 en veel andere aanbiedingen aan spotprijzen. ZIE ETALAGE! Wordt thuis bezorgd. W.L., alleen van overjarige met valnesten gecontroleerde dieren, a 5 ct. per stuk, bij groote afname 4 cent per stuk. Daar wij elk jaar van de 5 600 jonge kippen 140 150 de beste uitzoeken en deze laten paren met hanen gefokt uit een onzer beste fokdieren, zijn wij in staat U van prima broedeieren te voorzien. H. Janssen-Gellings Heide. Bestelling van vroege poot- aardappelen bij Ant. v.d. Linden, Zaadhandei, Schoolstraat 16. 22 De leden - rdi verzocht Woqsd nuari nm. 2 belangrijke, ei over Pluiw bij te wonen iijhe 19 |He GE-V hypiee Adres Bureadei hypo iet Adres Bureade Maandag nam. 2 uur bi te Venray. Gekochte thuis bezorgd. TB BB eerste nabouvvpo een veiv wegende cir 1- partij gei. 1 H. Huisman,eij TB IB eerste nabouwio gek. met de ate f 8 75 per lOlkg Ant. Jenniskt, Leunen. Houtveiot te V zal op Dinsdag au publiek i oc A nm. 2 uur Merselo voor de sen te OverloonjS elzenhout in het Gegadigden k :n den voor perc. t lij B nm. 3 uur Lull, voor Wed. 40 slagen slietenjit< nenpalen enz. lij de al op de Blakt. te Vta De N se Pluyniaeke t en Holt U zullen op Dinsd nm. 5 uur in cat Janssen, Markt- ke van den He 4. de kinderen Gonps koopen Een solied gefeld tuin te Venray iEi kad. Sectie C 61 ;n pand bevat ben kamer en keuke »o en zolder, een eilei Aanv. en betai

Peel en Maas | 1936 | | pagina 2