f "f 19: BOERDERIJ f HÏT1 Aant Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Buitenland. Markten Adverlentiën Leesbibliotheek Nicolaas Bekkers Leunen. 2dags kuikens Notaris Pluymaekers Notaris Berendsen Fruifboomen TO1 M< aaiart! Veeve .Eercty- !n- Q mijn kamer te schrijven, toen ik opschudding gewaar werd in het laantje dat naar mijn woning leidt. Ik ging naar buiten en vond daar m'n vrouw en een karrevoerder, die elkander trachten te overtuigen, dat ieder voor zich, zich vergiste. „De man heeft gelijk," zei ik, ,,'t is een verrassing voor je. Een soort extra-bijdrage tot de huishouding. Tal van nuttige dingen. Ik heb ze gisteren op de verkooping gekocht." „En ik," verklaarde m'n vrouw, „heb die dingen opgediept uit allerlei rommel op onzen zolder en ze Maandag laten weghalen om ze te verkoopen, alles, behalve dien opge zetten visch." den vorm van een sterk in prijs ge reduceerde plaatskaart. Daarnaast zijn nog enkele kaarten van f 1.of f 0.50 verkrijgbaar bij den Secretaris G. W. Muskens, Schoolstraat 14, Venray. BENOEMINGEN. Z.Hoogw. Exc. Mgr. Dr. Lemmens, Bisschop van Roermond, heeft be noemd tot Rector van het op te richten Rectoraat te KakertSchaes- berg den Weleerw. Heer M. H. A. LUXOR THEATER. M; ^oeT,f tot Kapelaan te Schaesberg den j De Ufa film behandelt op een Weleerw. Heer J. M. Tummers; spitsvondige wijze het ontvoeren, op- tot Kapelaan te Horst den Wel. sporen en terugvinden van een partij eerw. Heer J« A. H. Berden; 1 tr,i tot kapelaan te Neer den Wel- VENRAY, 4 Jan. 1936 BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de Raad der Gemeente Venray in zijne openbare vergadering van 27 December 1935 besloten heeft de door het Bestuur van de Vereeni- ging Ons Belang te Castenray, ge vestigd te Castenray, gevraagde medewerking tot stichting vaneene bijzondere neutrale lagere school te Castenray en het verstrekken der benoodigde gelden, bedoeld in artikel 74 dei Lager Onderwijswet 1920, voor deze schoolstichting uit de gemeente kas te weigeren. Venray 30 December 1935. Burgemeester en Wethouders vnd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat de kadastrale leggers ter jaarlrjksche bijwerking zijn opgezonden naar het hypotheekkantoor en tot nadere aan kondiging niet kunnen worden ge raadpleegd. Venray, 2 Januari 1936. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. GEVONDENeen rrjwielplaatje. Inlichtingen Marechausséekazeme. GEVONDEN: Lipssleutel no. 1276. Inlichtingen Gemeentepolitie. FAILLISSEMENT. Beëindigd door het bindend worden der eenige ter Griffie gedeponeerde uitdeelingslijst het faillissement van W. F. H. Sanders, caféhouder en koopman te Venray; uitkeering aan conc. crediteuren 25.613 pet. Rechter Commissaris mr. J. Jurgens en Cu rator mr. A. Tonnaer, advocaat en procureur te Venlo. RETRAITENHUIS ROERMOND. Van 25—28 Januari Jonge Dames Sevenum, Kronenberg, Blitterswrjk, Castenray, Oostrum, Geijsteren, Oirlo, Wanssum, Ysselsteyn, Merselo en Smakt. IN BRAND GERAAKT. - Terwijl mej. H. te Ysselsteyn haar - werkzaamheden verrichtte in de nabijheid ^van een brandend spiri- tustoestel, geraakten haar kleeren plotseling in brand. Voordat men de felle vlammen gedoofd had, had mej. H. zoo'n ernstige brandwonden op- geloopen, dat de ontboden genees heer haar onmiddellijk naar het ziekenhuis overbracht. BRAND. Oudejaarsavond is de schilders werkplaats van den heer H. A. aan de Gasstraat alhier uitgebrand. De brandweer was aanwezig. WINKELSLUITING. Oudejaarsavond werden eenige winkeliers alhier bekeurd wegens na 8 uur verkoopen. Zij verkeerden in de meening dat 't dien avond om 10 uur sluiting was. EUTERPE. Hebt U er nog aan gedacht, dat Zondag 5 en Maandag 6 Jan. a.s. de vroolijke avonden van Euterpe zijn Behalve van muziek, zang en voordrachten, kunt U genieten van alle mogelijke moderne kermis-at- tractie's, zoowel voor oud als jong. De lunchroom alleen is 't kwartje entrée dubbel en dwars waard, zoo wel wat betreft de moderne boxen als zaalversiering en verlichting. Consumptieprijzen zijn uiterst laag evenals alle prijzen. Van de attrac- tie's vermelden we slechts 'n 15 M. lange roetschbaan, die vooral bij de jonge generatie zeer in de smaak zal vallen. VOLKSONTWIKKELING. Maandag 30 December gaf de be kende redenaar Pater Callewaert O.P., voor de Vereeniging Volksont wikkeling alhier, voor een goed bezette zaal in het St. Antonius- patronaat, op schitterende wijze een lezing over het wereld-Katholicisme, waarbij hij op meerdere wereld gebeurtenissen de aandacht vestigde, die zoowel rede tot optimisme als tot pessimisme aanleiding gaven. Aan het slot herinnerde de Spreker aan de belofte van ChristusDat de poorten der hel de Kerk niet zullen overweldigen. De Voorzitter, Dr. Nuyens, die den avond met den Christelyken groet geopend had, sprak zeker uit naam der aanwezigen, toen hij den Spreker dank bracht voor diens schoone lezing. Blijkens de in dit blad voorkomende advertentie komen Die Haeghe Spelers op 13 Januari a.s. des avonds om 7 uur precies het mooie en be kende werk uitvoeren van Felix Timmermans: En waar de ster bleef stille staan. Deze uitvoering wordt ondernomen door de Vereeniging Volksontwikke ling, om aan hare abonné's en houders van groepskaarten haar dank te betuigen voor den onder vonden steun. Waar echter de totaal kosten boven de kas uitgaan, wordt er van vorenbedoelde personen een kleine bijdrage gevraagd en wei in juweelen, waarin Viktor de Kowa een meesterlijke hoofdrol speelt. Hij krijgt van zijn vader opdracht van een rijken Pers een zeer kostbare smaragd te koopen, die laatstgenoem de uit bijgeloof van de hand wil doen. De jonge man, die reeds lan gen tijd op reis is geweest, wil zich eerst een beetje amuseeren. Eindelijk begeeft Viktor zich op reis, om van den villa van den Pers den smaragd af te halen. Hij weet niet, dat zijn vertrek direct telefonisch door een bekoorlijke vrouw, Delia (Hilde Weissner) ge naamd, aan een zekeren Makarian meegedeeld wordt. Wanneer Viktor, lichtzinnig als altijd, de eenzaam gelegen villa van den Pers alleen verlaat, krijgt hij het te kwaad met eenige bandieten, die echter op zeer hardhandige wijze met Viktor's vuisten kennis maken. In het hotel wacht de oude Schot vol angst op zijn spruit en is blij, wanneer deze weer voor hem staat. Viktor moet de juweelen naar de firma van Cleef in Marseille brengen per schip „Adrian Termeer" en geeft den kapitein de juweelen in bewaring, die hij verzegelt en in de safe op sluit. Hier spelen zich in vlot tempo de handelingen op meesterlijke wijze af, door het rijke avontuurlijke spel van Victor de Kowa. NATIONAAL CONCOURS. Dezen zomer is het 410 jaren ge leden dat onze Schuttery „St. Anna" werd opgericht. De Schutterij wil dit feest in de maand Juni wederom herdenken door het geven van een groot Nationaal Concours. Tevens zullen in 1936 3 trouwe leden hun 25-jarig lidmaatschap her denken. In de laat3te vergadering van de Studentenclub „St. Bernardus" werden gekozen tot VoorzitterH. Litjens, Maasheescheweg en tot 2e Penningmeester M. Lemmen,Brukske. Toen gistermorgen de Heer H. aan den Stationsweg alhier van de vacantie thuis kwam, bemerkte hij dat de haag achter zijn tuin was uitgeroeid. Voetbal. R. K. L. V. B. Kring HorstVenray. Jeugd-Competitie. Uitslagen d.d. 29 Dec. T.O.P.—B.V.V. 1—7. Door deze overwinning behaalde de B.V.V. junioren het kampioen schap hunner afdeeling. Zondag 5 Januari. T.O.P.Brughusia 3 uur. Kring-Competitie Venray. Uitslagen d.d. 29 Dec. Afd. A. MerseloOostrum uitgesteid Afd. B. De Valk—Oirlo 1—0. Zondag 5 Jan. Afd. A. VeulenMerselo 2 uur. Afd. B. De Valk—Ysselsteyn 2 uur. VALK-REVUE. De Valk wint van S.S.S. Eind goed, al goed, zoo dachten de Valken er Zondag blijkbaar over, want alle elftallen hebben het oude jaar met een fraaie overwinning be ëindigd, 1935 is dus op waardige wijze gesloten en geen wonder dat er door de Valkgelederen het refrein weerklonk De Valkenclub zet altyd tloor Al haar jongens zingen 't vreugdekoor Hoog de plicht en hoog de sport, Wij doen in niets te kort. Het eerste elftal, dat met een nederlaag in 't verschiet naar Over- loon toerde, heeft voor een verras sende zege gezorgd. Trots alle voorspellingen werd S.S.S. in eigen home gedecideerd met 40 geslagen. Een uitslag die ons van S.S.S. tegenvalt, of zijn de Valken onweerstaanbaar geworden, nu zij eenmaal het zoet der over winning geproefd hebben In ieder geval, de Venrayers hebben zich na een onfortuinlijk begin, schitterend hersteld. De Valk 2 won van Kronenberg met 4—0 en heeft dus geducht revanche genomen van de in Kronen berg geleden 43 nederlaag. De Valk 3 klopte H.V.C. 3 op eigen bodem met 21. De jongste Valken konden voor hun groote broers niet onder doen en wonnen dus maar van Oirlo met 1—0. Ongetwijfeld een succesdag voor de Patronaats Sport- vereeniging. Het overzicht voor a.s. Zondag begint met De Valk—Constantia, éen wedstryd waarvan den uitslag moeilijk te voerspellen :i. De Valk schijnt den smaak te pakken te hebben, zoodat we geneigd zijn het op hen te zetten. We verwachten een spannenden match, met de gelukkigste als win naar. De ontmoeting H.V.C. 2—De Valk 2 kan door de bezoekers na een span nenden strjjd worden gewonnen. Van Griendtsveen—De Valk 3 is weinig definitiefs te zeggen. De Valk zal zich geheel moeten geven om het leiderschap te behouden. De babys krijgen bezoek van Yssel steyn. Een gelijk spel zal hier de verhouding het beste weergeven. ValkenHoe luiden de eerste uit slagen in 1936 OIRLO. Zondag en Maandag zal onze Fanfare in het Bondsgebouw een Fancy-Fair houden. YSSELSTEYN. Bij het gehouden examen voor Kommies slaagde te Den Haag onze dorpsgenoot, de Heer J. A. H. Smeets, alhier. OVERLOON. Door onze Tooneel- vereeniging met medewerking der Fanfare werd besloten dezen winter nogéén concert met tooneeluitvoering te geven. Opgevoerd zal worden „Wie is de dader." eerw. Heer H. A. J. Rieter; tot Kapelaan te Ospel den Wel eerw. Heer J. H. Adams. SWOLGEN. Den Weled. Heer A. Fleuren, Hoofd der bijzondere school zal om gezondheidsredenen het onder wijs met pensioen verlaten. LOOP DER BEVOLKING- De bevolking der gemeente Horst vermeerderde in 1935 door geboorte met 119 m., door vestiging 115 m., samen 234 m. door geboorte met 115 vr., door vestiging met 180 vr., samen 295 vr. De bevolking verminderde door overlijden met 28 m., door vertrek met 141 m., samen 169 m. door overlijden met 24 vr., door vertrek met 204 vr., samen 228 vr. Op 1 Jan. 1935 waren in deze ge meente woonachtig4069 m. er 3898 vr. Totale vermeerdering dus van 65 m. en 67 vr. De stand der bevolking is alzoo op 1 Jan. 19364143 m. en 3965 vr., samen 8099 inw. MOORD TE VENLO. In den vroegen Nieuwjaarsmorgen heeft zich te Venlo in de Wijngaard straat een bloedige vechtpartij afge speeld tusschen eenige personen, die in de woning van den arbeider Wis- sink aldaar gezamenlijk Oudejaars avond hadden gevierd. Nadat buiten de woning enkele woorden waren gevallen tusschen den 33jarigen arbeider J. Stöver en den 29jarigen P. Greebe, heeft Stöver Greebe met een scherp knipmes, dat hij by zich droeg, een steek in het linker liesbeen toegebracht, waar door de slagader werd geraakt. Het slachtoffer is op weg naar 't ziekenhuis aan verbloeding overle den. G. die ongehuwd was, had 9 jaar als matroos bij de Marine ge diend en stond gunstig aangeschre ven. De arbeider Wissink, in wiens woning de feestviering had plaats gehad, en die zijn vriend Greebe te hulp kwam, liep een ernstige mes- snede over zijn rechterarm op. De dader is korten tijd later in zijn woning aan de Jodenstraat ge arresteerd. Hij zat rustig achter de kachel en zonder verzet liet hij zich arresteeren. Het met bloed besmeurde mes, waarmede de doodelijke steek werd toegebracht, bevond zich nog geopend in zijn borstzak. De dader is gehuwd en vader van 3 kleine kinderen. PLOTSELINGE DOOD. Oudejaarsdag is aan het station te Venlo de 40jarige Duitscher L. uit Duisburg, toen hij uit een auto bus stapte, plotseling doodgebleven. NA DE BRUILOFT VERDRONKEN In den nacht van Nieuwjaar ge raakte de 25jarige landbouwerszoon Jac. v. d. Boogaart uit Nederweert. die met enkele kameraden van een bruiloft te Nederweert huiswaarts keerde, tusschen de sluizen 14 en 15 in de Zuidwillemsvaart te water. Zijn kameraden trachtten hem te redden, doch door de duisternis was dit niet mogelijk. Door de marechaussee uit Weert werd denzelfden nacht het lijk nog opgehaald. DOODELIJKE MIJNONGELUKKEN IN 1935. In 1935 zijn bij de Limburgsche Mijnen in totaal 23 doodelyke on gelukken voorgekomen, waarvan 20 ondergronds en 3 bovengronds. In 1934 bedroeg het totaal aantal doodelijke ongelukken 16, in 1933 32. HET IS DE EENDRACHT, DIE MACHTIG MAAKT. Minister-president dr. H. Colijn heeft Woensdagavond voor de N.C.R. V. een Nieuwjaarsrede uitgesproken, waarin hy een, sterk in mineur af- gestemden, terugblik wierp op het afgeloopen jaar en beklemtoonde, dat alleen diep doorvoelde nationale eenheid de crisisgevolgen kon tem peren. Nederland heeft in 1936 groote behoefte aan eendracht, die geboren wordt uit vrijen wil tot cordiale .samenwerking "van allen, die van goeden wille zijn. HUISSLACHTINGEN. Stscrt. 254 bevat een nieuw vast gestelde crisis-huisslachtingsbeschik- king, waarbij voorwaarden worden vastgesteld voor het verleenen van vrijstelling tot een maximum van 3 per kalenderjaar. VOOR DE PLUIMVEEHOUDERS. De minister van Landbouw en Visscherij heeft in het Landbouw crisisfonds ongeveer twee millioen ten behoeve van de pluimveehouderij gereserveerd. VECHTPARTIJ MET DOODELIJK GEVOLG. Te Bergeijk heeft Nieuwjaarsdag een vechtpartij plaats gehad tusschen den 54jarigen P. v. d. B. en den even ouden H. de W. Nadat zij elkaar te lyf waren ge gaan werd de B. zwaar gewond bij de achterdeur gevonden. Hij werd naar zijn huis gebracht, waar hij in den avond overleed. De dader, die gearresteerd werd, is vader van vier kinderen. Het slachtoffer is eveneens gehuwd. WIELERSPORT. Pijnenburg zal in het a.s. seizoen ryden met Slaats als koppelgenoot. DE NIEUWE BRUG. Op Nieuwjaarsdag heeft het dag. bestuur van het Waalbrugcomité 1936 te Nijmegen met autoriteiten den eersten officieelen tocht over de Waalbrug gemaakt. AUTOBUS-ONGELUK. Onder Haastrecht is Donderdag avond een autobus met 24 passagiers van den dijk geslageD. Zeven perso nen zyn min of meer gewond. 20.000 DIENSTBODEN IN DUITSCHLAND ONTSLAGEN. Met ingang van 1 Januari is het naar men weet aan niet-Joodsch vrouwelijk dienstpersoneel verboden in dienst te zijn bij Joodsche gezin nen. Het verbod geldt, zooals be kend, niet voor dienstpersoneel boven de 45 jaar en evenmin voor in dienst zijnd personeel boven de 35 jaar. Volgens den Berlijnschen corres pondent van de „Berlingske Tidende" is er slechts in heel enkele gevallen dispensatie van het verbod verleend en rekent men, dat er met nieuwjaar 20.000 dienstboden zonder werk zul len komen. Voor de helft daarvan meent men plaats te kunnen vinden maar de andere helft zal vooralsnog werk loos blijven. Het is volgens den correspondent van het Deensche blad de bedoeling ze in arbeidskampen byeen te bren gen. De wet treft de Joodsche gezinnen zeer hard, daar er in Duitschland practisch gesproken geen Joodsche dienstboden zijn. Voorts zijn er niet zoo heel veel dienstboden boven de 45 jaar en bovendien verlangen deze hoog loon. BOMMEN OP EEN AMBULANCE. De Abessijnsche regeering deelt mede, dat 10 Italiaansche vliegtuigen bommen hebben geworpen op de Zweedsche Roode Kruisambulance, die zich bevond bij het leger van ras Desta op ongevear 35 K.M. van Dolo. 46 PERSONEN GEDOOD. Naar thans blijkt, zijn bij het bom bardement op het Zweedsche Roode Kruis-station 46 personen om het leven gekomen. Het meerendeel der slachtoffers zijn Abessijnische ziekenverplegers. De Zweedsche artsen en zieken verplegers zijn allen in leven ge bleven, hoewel twee hunner hoogst ernstig werden gewond. De berichten omtrent den lucht aanval melden, dat de Italiaansche aviateurs, nadat zij de bommen op het lazaret hadden afgeworpen, nog langen tijd op geringe hoogte zijn blijven rondcirkelen en van tijd tot tyd uit hun machinegeweren schoten hebben gelost. Het voor het transport der slacht offers gerequireerde Abessynische vliegtuig kon niet starten, wijl van Ras Desta bericht was ontvangen, dat Italiaansche vliegtuigen gedurig boven het bewuste gebied vlogen. STOCKHOLM VERONTWAARDIGD De berichten over de vernietiging van het Zweedsche Roode Kruis heeft bij het Zweedsche publiek groote verontwaardiging en verbittering gewekt. De vertegenwoordiger van het Internationale Roode Kruis heeft te Genève geprotesteerd. OFFENSIEF ONMOGELIJK Wolkenbanken boven den berg keten tusschen Asmara en Dessie kondigen het begin van de kleine regens aan, waardoor ieder belang rijk Italiaansch offensief de eerste drie maanden onmogelijk zal worden DE OVERSTROOMïNGEN IN ZUID-ENGELAND. De overstroomingen in het Zuiden van Engeland hebben in den loop van Donderdag een onrustbarenden omvang aangenomen. De Theems, waarvan de waterstand reeds sedert verscheidene dagen zeer hoog is, blijft stijgen en de weerberichten van den Atlantischen Oceaan kondigen nieuwen regen aan. In groote gedeelten van het Theems- dal moet het verkeer met bootjes onderhouden worden en eenige dorpen zijn van de buitenwereld af gesneden. In de omgeving van Oxford is slechts water te zien. In Kent, het graafschap met de belangrijkste fruitteelt van Engeland, staan vele boomgaarden onder water. VENRAY, Maandag 20 Januari HORSTMaandag 6 Januari. CUYK: Dinsdag 7 Januari. Burgerlijke Stand Venray. van 27 Dec. tot 3 Jan. 1536. GEBOREN Paulina M. Versteegen, Ysselsteyn Peter A. G. Janssen, Ysselsteyn Johannes L. A. Poels, Merselo Jan Schaefer, Woonwagenkamp Leonardus H. L. Jacobs, Leunen. OVERLEDEN Theodora A. Lucassen, 12 jaar, Patersstraat. Bernardus M. H. Jansen, 11 dagen. Laagheidscheweg. Antonia J. Tak, weduwe van J van Loon, 77 jaren, Maasheescheweg. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Morgen ZONDAG in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis voor K. Rutten als lid v.d. H. Familie en generale H. Communie voor de man nen der H. Familie, 2 uur groote Congregatie, geen herhalingscate chismus, 3 uur Lof en processie. Maandag feest der H. Driekonin gen, de diensten als op Zondag. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor de vrouw van Jan Janssen en hare dochter Marie, 8 uur de uitvaart voor Nicolaas Bekkers. Woensdag half 8 besteld jaarg. voor Peter Johannes Derks-Wismans, 8 uur jaarg. voor Petrus Dekkers. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 besteld jaarg. voor de overl. familie Thuyls en Muijzers, 8 uur leesmis voor Doortje Lucassen van de klasgenootjes. Vrijdag half 8 besteld jaarg. voor de vrouw van Jacobus Kersten, 8 uur jaarg. voor Johannes Munsters en Margaretha Wijnhoven, half 7 lees mis voor Nicolaas Bekkers. Zaterdag half 8 besteld jaarg. voor de vrouw van Mathijs Verheijen De jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 5e klas komen dezen dag te biechten, kwart na 4 Lof. In den loop dezer week zullen de pachtgelden der banken worden op gehaald. Parochie-actiein alle huisgezin nen het morgengebed goed verzorgen. H. Familie. Vrijdag 10 Jan. om 7 uur opening v. h. triduum voor de mannen der H. Familie. Zaterdag om 7 uur H. Familie. Zondag om 4 uur H. Familie met aanneming van nieuwe leden en hul diging van de gouden en zilveren jubilarissen. PatroonheiligenG. Swinkels, B. Hendriks, M. Swakhoven, G. Flinsen- berg, J. Janssen, H. Janssen, J. Oudenhoven, J. Claassen, M. Lenssen, A. Claessens, J. Voesten, J. Arts, L. Oudenhoven. K. J. V. Maandag 89 Godsdienstclub. Woensdag 81/.,—91/., Zangclub. Zondag 12 januari Oudersavond om 6 uur in de Landbouwhuishoud- school. Spreker Dir. Jenniskens. Op deze avond worden alle ouders uit- genoodigd. Toegang gratis. Paterskerk ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, kwart over 8 Hoogmis. Ge legenheid om te biechten aan de Evangeliezijde. Om kwart voor 5 gezongen Vespers, half 6 Lof en Oefening v.d. H. Kruisweg. MAANDAG, hoogfeest van Drieko ningen, generale absolutie voor de D. O. Gelegenheid om te biechten bij de 4 biechtvaders. De H. Missen om 5, 6 en 7 uur, kwart over 8 plech tige Hoogmis, opgedragen voor den Zeereerw. Pater Julianus Joosten, kwart voor 5 plechtig gez. Vespers, half 6 plechtig Lof. Om 7 u. b.l. ter eere van het H. Hart. DINSDAG, gedurende de uitstelling- te verdienen volle aflaat, half 8 gez, H. Mis, half 6 gez. Vespers. VRIJDAG half 8 gez. H. Mis, half 6 Oefening van den H. Kruisweg. Aanst. Zondag 12 Jan. onder alle H. Missen liefdadigheidspredieatieen collecte voor de arme kerk van Kaalheide. Patronaat. Om kwart voor elf vergadering der J.D.O. afd. jongens in 't patro naat. Alleen patronaat voor Klein- en Middenafd., om 6 uur Woensdagavond op de vastgestelde uren bijeenkomst der verschillende Jonge Wacht-groepen. N.B. Alle spaarboekjes zoo spoe dig mogelijk inleveren. Men wordt verzocht, ze te bezorgen in de bus van 't patronaat. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 burger diens-meid v. dadelijk 1 meisje 1617 jaar Smidsleerling 1 smidsknecht 2 3 j. a,h. vak 1 dagmeisje 14 jaar BIEDEN ZICH AAN 2 boercnuiëiistmeiden goed kunnen de melken. 1 boerenknecht v. dadelijk Dienstmeisjes 1620 j. v. direct Smid-bankwerker Chauffeurs Jongens voor alle werk 2 kleermakersknechts 4 boerenknechten Zalig Nieuwjaar JOS. ARIAENS Schoenhandel, Groote Straat Zalig Nieuwjaar FRANS SCHAEFFERS Schildersbedrijf. Zalig Nieuwjaar G. LINDERS Heerenkleeding naar maat. Zalig Nieuwjaar L. J. VAN HAREN Taxi-bedrijf Ford-Dealer Garage Zalig Nieuwjaar aan vrienden en klanten. J. G. MARTENS Mr. Schilder Henseniusstraat 15 J. A. MEESTERS Vroedvrouw, Groote Straat wenscht allen Zalig Nieuwjaar. Zalig Nieuwjaar TH. JANSSEN,-Henseniusstraat Schoenhandel. Zalig Nieuwjaar aan vrienden en klanten. Nasfvogel Lumler Schilders. R. K. VENRAY. Vanaf 1 Jan. j.I. is het regle ment der bibliotheek gewijzigd en zal deze voortaan alleen ge opend zijn op Zondag van 11 tot half 1 en op Woensdag van 6 tot 7 uur nm. Boeken mogen alleen worden afgegeven aan degenen die f 1 .- contributie betalen plus 5 cent per boek. Leestijd 8 dagen. Met deze vervullen wij den treurigen plicht mede tedeelen, dat na een lang doch geduldig gedragen lijden, gesterkt dooi de H. Sacramenten der Ster venden, geheel overgegeven aan Gods H. Wil is overleden onze onvergetelijke, inniggeliefde en zeer zorgzame Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader Lid van het Kerkel. Zangkoor, van de H. Familie en van de Flambouwdragers, in den leeftijd van ruim 53 jaar. Wij bevelen zijne ziel in Uwe godvruchtige gebeden aan. MARIE BEKKERS-GIJZEN AGNES VERSCHUUREN— BEKKERS MARTIN VERSCHUUREN en Kinderen. Venray, 2 Jan. 1936. I Vergadering van den Boerinnenbond Woensdag 8 Jan. nm. half 2 in het Bondslokaal Lezing door Mej. Hendrikx over ziekte en voeding. Jaarverslag. Contributie innen enz Het Bestuur. Voor het a.s. broed- seizoen gerege'd verkrijgbaar a 16 cent. L. Backus, Stationstraat 23 te VENRAY zal op Maandag 13 Januari 1936 publiek verkoopen I nm. 2 uur in café L. Willems Nachtegaal voor W. Jenneskens aldaar, 35 perc. voor den voet afgekapt dennenhout als palen, balken, slieten en brandhout. II nm. 3 uur te Merselo in het Daland, voor den heer L. Kessels te Merselo. 40 slagen voor den voet afgekapt dennenhout, als palen, latten, boon staken en tophout. te KLEIN-OIRLO. Notaris Holt us te Horst zal op Dinsdag 7 Januari 1936, nam. 5 uur in Café Jacobs te Castenray ten verzoeke van zijne principalen, krachtens art. 1223 B.W. en wegens faillissement publiek verkoopen 1. Een huis met stal, schuur, erf tuin en boomgaard, gelegen te Klein Oirlo, gemeente Venray. sectie F 1495. groot 28.40 aren. 2. Weiland naast koop 1, sectie F 1850, gr. L01-.-00 H.A. (hiervan is ongeveer 1 derde gedeelte thans bouwland) 3. Bouwland tegenover koop 1, sectie F 689, gr. 31.10 aren. 4. Bouwland in den Heidschen hoek, belend Klaassen en Vollenberg sectie F 2304, gr. 78 aren. 5. Bouwland aldaar, belend Wed. G. Philipsen en P. Philipsen-Jacobs sectie F 2307 gr. 57.70 aren. 6. Bouwland op net Hoensel, bel. P. Philipsen-Jacobs en M. Vollen- berg, sectie F 1310. gr. 63.90 aren. 7- Boschgrond op de Hooghees, belend Pastorie Oirlo, sectie F 736, groot 14 aren. Te veilen in perceelen en in massa. Alles eigendom van de Wed. M. Philipsen-Jacobs en P. J. H. Philipsen. Notaris Holtus te Horst zal op Dinsdag 14 Januari 1936, nam. 3 uur in café G. Friezen te Oirlo, voor den Heer P. Steeghs, publiek verkoopen 45 nos. kepers, gelintpalen. boonen- palen en gerief hout, liggende gedeel telijk in het bosch nabij de vVed. van Arsen a. d. grintweg naar Ooslrum en gedeeltelijk aldaar in het Stokven. te Vierlingsbeek. zal Maandag 13 Januari 1936 nam. 3 uur, in café Carel Tiesen tegen over de kerk te Overloon, voor de familie van den Heer J. P. Havens te Vierlingsbeek, publiek verkoopen: Circa 100 slagen zware lange slieten van 910 meter, gekapt liggend in hun dennenbosch in het Rozendaal te Overloon, belend het bosch van Mevr. Esserle Brun. Notaris J. A. Tromp te Deurne zal op Woensdag 8 Januari 1936 om 10 uur vm te Deurne, ten verzoeke van Aloy. Berkers te Deurne, in het open baar verkoopen Een groote partij goed onder houden prima 20 als 600 stuks diverse hoogstam Appelen, 250 stuks diverse hoogstam Kersen en 300 Beu ken Heesters. Betaling contant. theater E Temeer d grootste als Venra ■nviMBr. Wij L van de Zaierdt 8 uui f. De |S verworve/l tuur in --r: nende ha* Sr afspelen Aj R'i-'i de Kowt Eenj Enorrttj Verwacb met in c;) thans re'a deze filn' Bros sui Zondag in de! Opgevoerd v, Zondag entré wenscht h laat dan i Meer en f vergoedef gewensc,; Gewon» nomen Namens de J terns van Dijl j op Zaterdag des nami'd-t i J. Gerrits a.d 7 georganis. aar IJ, A. Het i een burg te Overbs B. Het g! werk. s Bestek en i (restitutie voor f 4 verkrijg, RITS, Bouw* 99 J Preir op ZOND- van 11—12 uv te Leunen van 23 uur «!i Op MAANP& van 1112 Ysselsteyn, van Veulen. De premie 9 L 11—12 u- steyn, l 3—4 u- r. premie beo» Te h Middens! ral Bo in Venray, paar. Brievei, Bureau van dok leveir

Peel en Maas | 1936 | | pagina 2