Weekblad voor VENKAY, HORST en Omstreken. Zalig Nieuwjaar Levens versobering. Ons land toenemend autarkisch Provinciaal Nieuws EXTRA-AVOND Volksontwikkeling „Die Haeghe Spelers" Waar de Sfer bleef stille slaan Zaterdag 28 December 1935 Zes en vijftigste Jaargang No 52 Onze Karnemelk en Karnemelkspap een heerlijk en voortref felijk voedsel voor jong en oud. Coöp. Zuivelfabriek „VENRAY" ADVERTENTIEPRIJS 1 tot 8 regels 60 ct. per regel 71/» ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct. Buiten Venray p. kwartaal 75 ct. Afz. nummers 5 cent. Voor het pasfeuriseeren, het koelen, de betrachte hygiene enz. betaalt U bij afname van onze producten niets. Coöp. Zuivelfabriek „VENRAY" Goddank 1 Dit zal ongetwijfeld voor dui zenden en duizenden de ontboe zeming zijn, waarmede zij het afgeloopen jaar vaarwel zeggen. in de annalen van regeeringen en volkeren en zaken, maar ook in familie-histories zal 1935 staan opgeteekend als een jaar, waarin zoo velen wel niet rede loos, dan toch reddeloos en radeloos waren. Nadat de menschheid in hoo- vaardigen eigenwaan het zonder God meende te kunnen stellen en daarom openlijk Zijn geboden werden overtreden, zond God over de wereld de straf van den onmenschelijken oorlog. En nadat dit Godsgericht rouw en ellende over de volkeren had gebracht, maar nog niet in staat was, de menschen tot betere ge dachten te brengen, kwam de economische oorlog, waarin de menschheid niet door gebrek aan levensmiddelen, maar door over vloed wordt geteisterd. Er is van alies genoeg, maar men kan het niet kwijt, het is waardeloos. Een enorme werkloosheid teis tert de wereld en ondanks den overvloed lijden duizenden en duizenden honger. Zal de les, welke God den menschen ook weer in het thans wegzinkende jaar gegeven heeft, verstaan worden We maken er ons geen illusies van 1 Ook in 1936 zal de materialis tische mensch dit wraakgericht Gods niet begrijpen en wanneer de voorteekenen niet bedriegen, dan zal de haat en de vijand schap '.usschen landen en vol keren, zooals 1935 ons die te aanschouwen gaf, in het nieuwe jaar niet luwen, maai wellicht voeren lot verdere bestrijding en vernietiging van elkander. Neen, het is geen opwekkende taak, om het thans afgesloten jaar uit te lelden en het nieuwe een hartelijk welkom toe te roepen. Voor luidruchtige vroolijkheid is op dezen Sylvesteravond eigenlijk geen plaats. Wel voor diepen ernst, al be hoeft daaronder een gezond op timisme en zeker een gerecht vaardigd vertrouwen op Gods almacht en goedheid en liefde niet te lijden. Daarop zij thans met nadruk gewezen. Want: ligt er niet een diep geloof, maar ook een diepe levenswijsheid in het gezegde van den volksmonddat O.L. Heer wel hel water aan de lippen laat komen, maar niet in den mond Hij, die de vogelen des hemels spijst, zal zeker den mensch niet laten omkomen. In ons H. Geloof ligt bij alle teleurstelling en ontgoocheling niet alleen een groote troost, maar ook een groote kracht tot berusting. Bidden wij bij deze jaarwis seling vuriger dan ooit tot God, om erbarming en medelijden voor het groote en diepe leed, dat zoovele millioenen lijden tengevolge van de stoffelijke nood der tijden. Maar ook om geestelijke kracht, teneinde de kruisen, welke God ons in het nieuwe jaar zal toe zenden, vol diep geloof en in christelijke berusting te dragen. Want zoolang we dit geloof maar bezitten, wordt elke last licht, elke pijn te dragen, elk kruis een kostbare en lichte last. Zalig Nieuwjaar schreven we boven dit artikel en we hebben zoo terloops al even verklaard, waarom wij ons houden aan dien aloud-christelijken wensch, om dat hij zoo volkomen uitdrukt, wat wij katholieken daarmede op dezen dag toewenschen: het beste voor elkanders eeuwig heil, het geluk der ziel, het hoogste en het beste, wal men voor iemand kan afwenschen. Dat wenschen wij heden aan onze trouwe lezersschaar, aan onze medewerkers, aan onze adverteerders en aan allen, die in 't afgeloopen jaar op eeniger- lef wijze ons steunden in ons streven, om ons blad voor deze streek te doen zijn een echt katholieke huisvriend, die elke week als welkome gast komt praten over de groote vraagstuk ken van den dag, over de gods dienstig zedelijke belangen, over de vele uitingen van katholiek en sociaal teven, over de belan gen van onze streek. In dat streven hebben wij velerwege weer hartelijke mede werking ondervonden. Wij zeggen daarvoor oprecht dank en be loven gaarne, dat wij onze beste krachten zullen blijven wijden aan deze taak, om met Gods hulp dit blad steeds beter aan zijn taak en zijn roeping te doen beantwoorden. Met vertrouwen op God treden wij het nieuwe jaar in. Moge het voor U allen, Le zeressen en Lezers, Medewerkers en Adverteerders, in den waren zin des woords zijn: een ZALIG NIEUWJAAR In December van 't jaar 1916 stierf in de eenzame Sahara-woestijn een priester-kluizenaar, Charles de Fou- rald. Z'n dood was gewelddadig; waar schijnlijk was hij 't slachtoffer van den haat tegen 't Christendom. In 't leven van dezen eenzamen Godsman, willen we de hartstoch telijke liefde voor de armoede be wonderen. De beoefening ervan werd tot z'n uiterste gestrengheid doorgevoerd, tot 'n volmaakte onthechting van alle aardsche goed, tot 'n tevreden zijn met 't geringste, 't slechtste, 't ongerieflijkste. Uit 'n oud riddergeslacht geboren, bracht Charles z'n jeugd door in het comfort, de luxe van den Franschen adel. In 1880 vertrok hij als jong luitenant naar Algiers. Algiers was 'n keerpunt in z'n leven, dat tot dan toe hoofdzakelijk bestond in een overdreven zorg voor zijn verwend lichaam. Alles buiten hem had slechts waar de voor zoover 't een dwaze vol doening der zinnen was. 't Leven beminde hij voor zoover 't hem het aangename van alle levensgemakken liet. Hier in Algiers zag hij voor 't eerst de woestijn en haar onmete lijkheid, haar klemmende stilte kreeg hij hartstochtelijk lief. Hij gaf er zelfs z'n positie voor, want hij wilde dieper binnen dringen in de woestijn en haar door en door leeren kennen. Daar kregen de schepselen, die hem omringden, opeens een andere kleur, 'n andere waarde. Langs 't onmetelijke van de witte zandzee heen, voelde hij de nabijheid van den Oneindige en de zonderlinge pracht van de Afrikaansche planten wereld, de schroeiende felheid van de zon was de zwakke schaduw van Diens schoonheid en eeuwige glans. Graag was hij alleen in deze druk kende stilte van de woestijn. Dagen achtereen zwierf hij er rond, zonder bagage, zonder zorg voor eenig com fort, 's Nachts ging hij liggen in 't mulle zand, gewikkeld in een witte burnoe, 't armzalige kleed van den woestijn-bewoner. Dan tuurde hy naar de verre sterren. En ongewild kwam er droefheid in Charles hart over 't verleden, over 't nietswaardige van z'n vroeger leven, toen hij nog de plezierende gulle jonge man was, die met geld smeet en z'n tijd doorkwam met 't dwaze genoegen van overdadige diners en vroolijke fuifjes, met een al te groote toegeeflijkheid aan de begeerte der zinnen. Wat stak dat scherp af bij dit sober, armoedige en primitieve woes tijnleven. Deze gedachte deed hem goed, gaf hem vrede en rust. Inhem rijpte 'n beslissing, steeds vaster en scherper omlijnd werd zijn voorne men: hij wilde vrede vinden in 't allersoberste leven. Charles vermoed de toen nog niet dat God in die stilte tot hem sprak. Hij keerde terug naar Parys om er te schrijven over z'n tochten en ont dekkingen. Hij maakte naam; dag bladartikels prezen z'n meesterlijke boeken en hy kwam in contact met 't meest deftige en ernstige gezel schap van Parijs. Te midden van de huiselijke ge negenheid waarmede men hem om ringde bleef in zijn hart de trek naar het Oosten ongeschonden, 't Bleef onrustig in z'n hart en er kwam weer vrede toen hij na lange jaren weer te biechten ging en com municeerde. 't Primitieve en afgestorven Trap pistenleven lokte hem en hij koos 't meest ongerieflijkste en verre Sy rische klooster te Akbes. Hij wilde echter nog meer armoede Enkele jaren leefde hij een arm werkmansleven in Nazareth tot men hem aanraadde priester te worden. Na zijn wijding ging hij wonen in de stille Sahara, in Beni Abbes, waar hij wist, dat de ontbering het grootst was. Hij leefde er biddend en goed doende, de ongeloovigen heiligend door Jezus in 't Sacrament. Arm en uiterst sober was zyn leven, ontdaan van alle overdreven Europeesch comfort. Daarom was tot zijn wreede dood toe, immer een diepe vreugde en een groote vrede in het schoone leven van dezen bevoorrechten man. Hij had alles prijsgegeven en het als vuilnis geacht om Christus te winnen en één met Hem te zijn. Nieuw Handelsverdrag met Duitschland. ONZE LANDBOUW-PRODUCTEN MOGEN IN 1936 IN GROOTER HOEVEELHEID WORDEN UITGEVOERD. Aan het departement van buiten- landsche zaken te Berlijn is Maandag een verdrag odderteekend waarin het Duitsch-Nederlandsche goederen verkeer voor het jaar 1936 wordt geregeld. Voor het betrekken van landbouw producten uit Nederland, in het bij zonder van boter, kaas en eieren is een regeling getroffen, waarbij voor 1936 een grootere invoer in Duitsch land van deze artikelen is mogelijk gemaakt dan die van 1935. De in het bedoelde verdrag getrof fen regeling ten aanzien van den invoer van Duitscbe artikelen, die in Nederland gecontingenteerd zijn, komt daarop neer, dat ten aanzien van den invoer in Nederland uit Duitschland van die artikelen, ge durende het jaar 1936 een aanpassing aan de verhouding op deNederland- sche markt is nagestreefd, waardoor verschillende bedrijfstakken verderen steun zullen genieten. Aldus het Nederlandsche communi qué. Het Duitsche geeft de bepalingen bedoeld in de laatste alinea als volgt weer: De overeenkomsten ten aanzien van goederen, waarvan de .invoer in Nederland is gecontingenteerd staan Duitschland toe zijn waren in onge veer dezelfde mate als tot dusver naar Nederland uit te voeren. LAGERE PRIJZEN Wij meenen te weten, aldus teekent de „Telegr." hierbij aan, dat deze regeling voornamelijk betrekking heeft op den prijs der producten. Dit zou dus beteekenen, dat de contin genten, welke aan Nederland voor deze producten worden toegewezen, verruimd zijn, doch daarentegen Nederland met lagere prijzen ge noegen moet nemen. Voor verschil lende onzer agrarische producten betaalde Duitschland een prijs, die in vele gevallen lag boven den wereldmarktprijs. De Duitsche devie- zenmoeilijkheden zijn echter oorzaak geweest, dat de betalingscontingenten veelal belangrijk bleven beneden de in het handelsverdrag voorziene invoermogelrjkheden. De enorme achterstand op de Nederlandsch- Duitsche clearing, ondanks beperking van onzen export naar 'Duitschland, is daar mede een bewijs van. Daarvoor zou dus in 1936 uitvoer van grootere kwantiteiten boter, kaas en eieren mogelijk zijn dan in 1935, echter tegen lagere prijzen. Hoewel de noodzaak genoegen te nemen met een lageren prijs voor zijn product in het algemeen geen prettige omstandigheid is voor den producent, kan toch de nieuwe rege ling van gunstige beteekenis zijn. Immers door het opvoeren van den uitvoer naar de hoeveelheid gerekend, daalt het overschot onzer te groote productie, hetgeen van gunstigen invloed kan zyn op de binnenland- sche markt en de prysbepaling van het product op die markt. De in het verdrag getroffen rege ling ten aanzien van den invoer van Duitsche industrieële artikelen in Nederland zou er op neerkomen, dat voor een aantal artikelen, waar de invoer in Nederland gecontingenteerd is, gestreefd is naar een aanpassing aan de verhoudingen op de Neder landsche markt, waardoor verschil lende bedrijfstakken verderen 3teun zullen genieten. Hoewel ofBcieele mededeelingen ons daaromtrent ontbreken en men dus voorzichtig dient te zijn met het trekken van conclusies, is men ge neigd, deze passage aldus te inter preteeren, dat dit neerkomt op VERMINDERING VAN DEN IN VOER VAN BEPAALDE DUITSCHE ARTIKELEN IN NEDERLAND, het zij door verkleining van de aan Duitschland toegestane contingenten, hetzij door wijzigingen in het Duitsche stelsel van exportpremies voor die artikelen. De vraag, of ons land toenemend autarkisch zal worden, ligt op aller lippen. Zal, zonder dat wij dit graag wenschen, ons Volk meer en meer worden aangewezen op de voorzie ning in eigen behoeften en zal onze export geleidelijk aan, verder terug- loopen De afsluiting van het Neder- landsch-Amerikaansch handelsver drag heeft enkelen weer wat hoop gegeven." Ziet zeg men een, zij het ook nog een gering teeken, hoe een autarkisch land als Amerika het toch niet zonder internationalen handel kan stellen! Wanneer een schaap over de brug is, volgen er gewoonlijk meer. Een dergelijke uiting is echter nog ongefundeerd. Want de handels politiek van Amerika heeft niets met een terugkeer naar den vrijen handel te maken, integendeel het is een methode om met behoud van binnenlandsche bescherming, toch een deel van het voor export be stemde productie-surplus te kunnen spuien. Roosevelt wenscht bilaterale ver dragen (dus verdragen van land tot land) waarbij tegenover faciliteiten contra-prestaties worden gegeven en deze contra-prestaties gelden dan over bet algemeen goederen en pro ducten, die toch moeten worden in gevoerd! Zoo zjllen wij meer Ameri- kaansch meel gaan koopen en hier tegenover verlaagt Amerika o.a. het invoerrecht op tabak (een wensch, die in breede kringen in Amerika is geuit) en consolideeren de Vereenig- de Staten het invoerrecht op palm olie. Geen enkel groot land zal actief strijden voor den vrijen handel. Meer en meer zal de Amerikaansche weg worden bewandeld„wij willen van i een bepaald artikel meer in Uw land invoeren, zeggen de autarkische landen. Wat eischt, ge daarvoor terug Nederland was als consument be langrijk en het kan nog steeds be langrijk blyven, indien wij ons wel vaartspeil weten te verhoogen. Gaan wij echter nog steeds, zigzag-krui- per.d, naar een lager levensniveau, dan zal onze koopkracht in dienst van het buitenland op twee manieren terugloopen. Ten eerste door de daling van het nationale inkomen en ten tweede door het noodgedwongen moeten reserveeren van een steeds grooter deel van deze gedaalde koopkracht voor het eigen fabrikaat. De nieuwe propaganda van het Nederlandsche Fabrikaat zal in deze richting nog een verdere stimulans geven, terwijl de terugdringing van onze agrari sche producten door Engeland en Duitschland en het stagneeren van onze industrieele export de mogelijk heid om buitenlandsche artikelen te koopen, zal verkleinen. Wij gaan doelbewust (aan de eene kant) en noodgedwongen (aan de andere zijde) den weg der autarkie verder bewan delen. Wat beteekent dit buiten ver arming, buiten het kwijnen van tal van bedrijven en het toenemen van de werkloosheid met de daaruit voortvloeiende consequenties Dat de werkgelegenheid in de stad gaat verminderen en dat de trek der menschen in toenemende mate zal gaan naar het platteland. Men krijgt een grootere spreiding van ons Volkhet hokken in de stad zal voor een vlucht uit de stad plaats maken. Dit beteekent tevens kapitaals vernietigingen waardeda ling van verschillende eigendommen, drainage der inkomsten van verschil lende stedelijke bedrijven. Het be teekent achteruitgang van stedelijke bedrijven en opkomst van die op het platteland. Het geeft een enorme verschuiving, welke nu nog niet duidelijk te zien is, doch die over enkele jaren zeer groote afmetingen zal hebben aangenomen. Wat zal er geschieden met het surplus aan stedelijke woningen Want buiten de uittocht uit de stad, ziet men bovendien een uittocht der bewoners naar de randwijken, waar moderne, goedkoope huizen worden gebouwd en waardoor de toenemende woningovervloed hoofdzakelijk de panden, in huur en in waarde doet dalen, die in vorige perioden zijn gebouwd. Zoo zullen er tal van vragen be antwoord inoeten worden. Wat ge schiedt er met de super-bedrijven Deze zijn te groot voor de eigen behoeften; zij moeten in kleinere concerns uiteenvallen en zij zullen moeten concurreeren met de kleine bedrijfjes, die vroeger zoo goed als geheel uitgeschakeld waren. Het klein-bedrijf is in opkomstde sociale wetten en de autarkische gedachte zullen het groot-bedrijf verstikken. De hooge pachten en de hooge grondprijzen voor speciale landbouw- en tuïnbouwcultures zullen sterk moeten terugloopen, want meer en meer zal men gelijke bedrijfjes gaan oprichten op goedkoopere gronden. De uittocht uit de stad verplaatst tevens de overtollige productie van agrarische producten (als gevolg van de dalende stadsbevolking ge paard aan de mindere koopkracht van de overgeblevenen) naar het platteland en het zou ons niet ver wonderen, wanneer Nederland over enkele decennia een geheel andere economische structuur te zien zal geven De zakenman, die iets verder denkt dan het huidige oogenblik, dient zich hiervan rekenschap te geven, opdat hy zich zal kunnen aanpassen ter wille van zyn bestaan. VENRAY, 28 Dec. 1935 SCHAATSENRIJDEN OP HET VLOEIVELD EN ROUWKUILEN. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter openbare ken nis, dat een verbod tot schaatsen rijden op de Vloeivelden of op de z.g. Rouwkuilen ALLEEN VAN HEN kan uitgaan en dat niemand zich iets behoeft aan te trekken van eenig verbod van andere zijde. Het verbod om zonder tegen be taling verkrijgbaar bewijs van toe gang op bedoelde ijsbanen te komen zooals dat in „Peel en Maas" van 21 dezer voorkomt, is onrechtmatig en dus van nul en geener waarde. Venray, 21 December 1935. Burgemeester en Wethouders vnd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. LUCHTWACHTDIENST VENRAY. De Burgemeester van Venray maakt bekend, dat op WOENSDAG 8 JANUARI 1936, des avonds half 8 in de Patronaatszaal, Patersstraat, de heer G. Wolman, reserve le luite nant voor speciale diensten der Luchtwacht een uiteenzetting zal geven het doel van een luchtwaqht- post te dezer stede. Het ligt in de bedoeling tegelijlcer- tyd het personeel van den lucht- wachtpost Venray aan te vullen met buitengewoon dienstplichtigen. Belangstellenden en in 't bijzonder buitengewoon dienstplichtigen tus- schen 20 en 40 jaar worden hiertoe uitgenoodigd. Opgemerkt wordt, dat buitenge woon dienstplichtig zijn zij, die van den militairen dienst zijn vrijgesteld wegens broederdienst, vrijloting enz. Venray, 24 Dec. 1935. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. NOORD-LIMB. FOKDAG. In het Hotel „De Zwaan" te Horst werd een vergadering gehouden van het bestuur van de Noord-Limburg- sche Fokdag. O.m. werd besloten dit jaar de groote fokdag te houden op den eersten Donderdag in September te Horst. De alleenwonende vrouw A. A. alhier kwam Maandag door de glad heid te vallen, waardoor haar schou der ontwricht werd. Zij is naar het ziekenhuis overgebracht. VALK-REVUE. Alle wedstrijden van de bij de R.K.F. aangesloten bonden werden Zondag zeer terecht afgelast. Sneeuw en vorst hadden byna alle terreinen in een ijsvlakte omgezet en van voetballen was er dus geen sprake. In plaats van de voetbalkistjes, werden nu de schaatsen voor den dag gehaald en werd er naar harte lust gereden. Of er a.s. Zondag gespeeld kan worden, is nog een open vraag- In ons overzicht wagen we het er maar op en zullen dan het programma even de revue laten passeeren. De Valken vliegen naar S.S.S. te Overloon en zullen trachten aan die vereeniging minstens een puntje te ontrooven. De Valk H krijgt bezoek van het in vorm zijnde Kronenberg-Sevenum. Komen de Venrayers compleet voor den dag, dan zullen de bezoekers met leege handen naar huis worden gestuurd. H.V.C IIIDe Valk III kan door laatstgenoemde worden gewonnen. De Valk IV—D.I.S. H zyn van gelijke sterkte en de meest gelukkige zal hier wel met de punten gaan strijken. De vraag is nuwordt er a.s. Zondag gevoetbald? Aan de R.K. Bijz. Jongens- school te Velden is benoemd de heer van den Heuvel, thans onderwijzer aan de Bijzondere School te Veulen. LUXOR THEATER. Weet U wat de 4 Mullers zijn De 4 Mullers is de allerlaatste, tevens de beste Hollandsche film, welke tot op heden is vervaardigd. In deze film speelt o.m. Johan Kaart Jr. de hoofdrol, bekend als „de schele" uit de film „De Jantjes", De Big van het Regiment, Malle Geval len enz. enz. En verder zijn in de 4 Mullers de hoofdvertolkers, Adolf Bouwmeester, Tilly Perin-Bouwmeester, Jacques van Byleveld, Gusta Chrispijn-Mulder. U zult er blij om zijn de Hollandseh sprekende film De 4 Mullers te mogen zien. want dit is in ieder op zicht een gebeurtenis. Door het scenario geweldig populair door de schitterende rolbezetting de foto de regie de architec tuur door het perfecte geheel dank zij de technische hulpmiddelen en vakkennis. VENRAY Opvoering door van Felix Timmermans Maand ag 13 Januari 7 uur precies. Patronaat. ,De 4 Mullers". Het daverend blij spel, naar het ook in ons land hon derden malen opgevoerde tooneel- werk van dien naam met een pracht rol van onze vermaarden filmkomiek Joh. Kaart Jr. als „Jacob Schat". Hij is weer de komische spil waar de geheele film om draait en ver stevigt zijn reputatie als Neerlands beste filmacteur. So endete eine Liebe. De charme van deze film het menschelrjkehet suggereerendede monumentaliteit. Paula Wessely in de hoofdrol als Marie-Louise munt uit door haar frisch en natuurlijk spel. Zy brengt haar liefdesoffer zonder in het pro- faan-theatrale te vervallen. Ook Willy Forst, de regisseur van Maskerade" vertoont als Hertog van Modena ernstige en hoogstaande kunst. Van alle historische films, welke wij gedurende de laatste jaren hebben beleefd, is deze wellicht de eerste, in ieder geval de aangrijpen- ste film, waarin de mythos gewor den geschiedenis tot werkelijkheid en tot een menschelijk gebeuren wordt herschapen. „So endete eine Liebe" na „Mas kerade" een nieuw triomf voor Paula Wessely. VOLKSONTWIKKELING. A.s. Maandag komt de Weleerw. Pater Callewaert uit Leuven spreken voor de Volksontwikkeling over het Wereld-Katholicisme. Waar Pater Callewaert zich als Spreker in Venray deed kennen zal het door hem behandeld onderwerp veelzijdig belicht worden en aller aandacht spannen. Moge weer en weg den bezoekers geen parten spelen, dan zal het on getwijfeld een bezoek worden den bekenden Spreker waardig. „EN WAAR DE STER BLEEF STILLE STAAN". De Vereeniging Volksontwikkeling heeft gemeend, als dank voor den ondervonden steun in het loopende seizoen, aan haar leden en begun stigers een extra-avond te moeten geven en heeft haar keuze laten vallen op de Vereenigde Haagsche Spelers, die het bekende werk van Felix Timmermans „En waar de ster bleef stille staan" alhier zullen op voeren in het St. Antonius-patro- tronaat, op Maandag 13 Januari, des avonds om 7 uur. Het stuk, waarvan ongetwyfeld eenieder over de Radio of anders zins heeft gehoord, wordt door het gerenomeerd gezelschap van Pierre Balledux alom in den lande voor volle zalen gespeeld. De kas der Vereeniging Volksont wikkeling kan echter de kosten voor zulk een uitvoering niet geheel voor hare rekening nemen en ter ge- moetkoming in dit bezwaar zal van alle kaarthouders een kleine bijdra ge gevraagd worden, waarvoor aparte kaarten worden uitgegeven. De prijzen dezer kaarten zijn zeer gereduceerd en wel naar gelang de kosten der abonnementskaarten. Tot een beperkt aantal worden tevens kaarten verkrijgbaar gesteld voor niet-abonné's. Waar voor deze uitvoering zeer veel belangstelling bestaat, is het wenschelyk, dat de niet-abonné's zich tijdig van kaarten voorzien, die vanaf heden verkrijgbaar zijn bij den Secretaris G. W. Muskens, School straat 14 Venray. Aan de vaste abonné's-kaarthouders zullen de kaarten voor deze uit voering aan huis worden gepresen teerd. HANDBOOGSPORT. Door de Handboogschuttersbond „De Vriendschap" zullen in het a.s. schietseizoen de volgende concoursen worden gegeven Op 24 Mei op de doelen van de schuttery H. Maria te Oostrum. Op 12 Juli by Ons Genoegen te Ysselsteyn. Op 6 Sept. by De Batavieren te Castenray.

Peel en Maas | 1935 | | pagina 1