Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Spanning in de wereld. Schuimers. De mensch als belastingmachine Buitenland. Binnenland. Zo verkouden! Joh. JeukensPouwels LaDB£aat Joh. Jeuken-Pouwels T—162 Guido Gezelle. Provinciaal Nieuws Zaterdag~16 November 1935 Zes en vijftigste Jaargang No 46 Onze Karnemelk en Karnemelkspap een heerlijk en voortref felijk voedsel voor jong en oud. Coöp* Zuivelfabriek „VENRAY" PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS1 tot 8 regels 60 ct. Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY I ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct. per regel 71/» ct. Bij contract groote reductie Telefoon 51 Giro 150652 Buiten Venray p. kwartaal 75 ct. Afz. nummers 5 cent. Voor het pasteuriseeren, het koelen, de betrachte hygiene enz. betaalt U bij afname van onze producten niets. Coöp. Zuivelfabriek „VENRAY'' De spanning in de wereld stijgt. Uiterlijk zou men dit niet zeggen, doch in werkelijkheid beginnen de vooruitzichten gevaarlijker te worden. Het is voor de meesten al volkomen duidelijk, dat het Italiaansch Abessynische conflict momenteel een tegenstelling is tusschen Engeland en Italië, waar bij Frankrijk tegen zijn wil wordt medegetrokken. Frankrijk zit er tusschen door de Engelsche handige manoeuvre met den Volkenbond. De Britsche actie is involkomen overeenstemming met de Volken bondprincipes, daar Italië onmis kenbaar de aanvaller is en Qenève tegen eiken aanvaller heeft op te treden. Wil Frankrijk op een ge geven moment niet alleen tegen over Duitschland komen te staan, dan moet het nu, binnen het Volkenbonds-kader Engeland in zijn egoïstische politiek steunen. De basis van het conflict is vanzelfsprekend Engelsch egoïsme dat ditmaal eens in de richting van het algemeen belang gaat, doordat Italië zijn tijd niet heeft weten af te wachten. De Engelsch-Italiaansche con troverse geldt den weg naar het Verre Oosten voor Engeland van vitaal belang en de machtspositie in de Middellandsche Zee. Italië wil deze zee zoo goed mogelijk beheerschen en Mussolini wil verder medezeggenschap verkrij gen in de Oostersche problemen Zijn stelling aan den Indischen Oceaan en zijn verbindingsweg tusschen de Noord-Afrikaansche bezittingen en die aan de Afri- kaansche Oostkust (welke via Abessynië moet loopen) vormen daartoe waardevolle pijlers. Nu schrijdt Italië buitengemeen tactisch in Abessynië vooruit. Niemand kan zeggen, wat de toekomst nog in den schoot ver borgen houdt, maar het heeft allen schijn, dat Italië meer be reiken zal dan men oogenschijnlijk voor mogelijk had gehouden. De opmarsch geschiedt voorzichtig elke vooruitgang wordt gecon solideerd door het aanleggen van goede verbindingswegen naar het Italiaansche ressort, opdat de proviandeering regelmatig kan plaats vinden. Velen stammen loopen naar Italië over; groote uitgestrekt heden zijn nu al onder Italiaan sche macht gebracht. De band tusschen den Negus en de ver schillende aanvoerders is losser gebleken dan destijds voorgegeven was te zijn en zoo komt stap voor stap Italië verder in het onherbergzame Abessynië. Op een gegeven moment zal men ook in de richting van het Tsana-meer gaan oprukken. Maar het Tsana-meer is van zeer groot belang voor Engeland en voor Egypte. Dit meer bevloeit de Nijl en van den Nijl hangt nagenoeg het geheete economische leven van Egypte af. Met het bezit van dit meer houdt Italië een dei belangrijkste sleutels van het Britsch Imperium in de hand. Daar ligt het eerste gevaarlijke punt in de Britsch-Italiaansche verhouding. Daarom haast Enge land met de sancties, want het hoopt er Italië door te knakken, nog voordat het Tsana-meer door de Italiaansche troepen zal zijn bereikt. Nu is Italië zeer bevreesd voor de sancties. In Mussolini's rede voeringen zit te dezen opzichte veel- bluft; het kan echter niet worden ontkend, dat geleidelijk aan in Italië aan vele onmisbare grondstoffen gebrek zal gaan heerschen. Vooral nu de landen, die buiten de sancties zijn ge bleven, beloofd hebben hun han delsbeweging met Italië niet noemenswaardig uit te breiden, wat noodzakelijk zou zijn, indien Rome voldoende zou worden voorzien van datgene, wat vroeger door de sanctie-naties werd ge leverd. De groote vraag is derhalve wat komt eerder?... de capitu latie van Italië tegenover den Volkenbond... of de inbezitname van het Tsana-meer? Mocht het laatste het geval zijn, zal Engeland dan bakzeil halen en concessies vragen in ruil voor beloften ten opzichte van anderen, i.e. Abessynië In dit verband zijn de komende Engelsche verkiezingen van be lang. Komen de conservatieven aan het bewind, dan mag men rekenen met een star Britsch verzet. Dan zou de Britsche vloot in de Middellandsche Zee weieens in actie kunnen komen, wat beteekent oorlog tusschen Italië en Engeland, waarbij Frank rijk partij voor Engeland moet kiezen. Het is voor den wereldvrede te hopen, dat de sancties vlug doel treffen. Een erg oneerbiedig woord, die aanduiding „schuimers." Het is zooiets als toen Colijn in de Kamer sprak van „schob- bers," waarvan de Visser schobbe jakken maakte. Hoogstaande menschen worden er niet mee aangegeven, ook niet in het geval, dat we hier even moeten signaleeren. „Soldatenleed" schreef een van de Maasbode-redacteurs, die reserve-officier is en bij de jongste herhalingsoefeningen bittere er varingen heeft opgedaan, boven een schrijnend artikel. Waarin dat leed bestaat Hierin, dat in één compagnie vijf, in één regiment zeven en twintig soldaten bericht hebben ontvangen, dat zij na afloop der zeventiendaag- sche herhalingsoefening hun be trekking kwijt zijn, niet meer terug hoeven te komen. Aan den eenen soldaat heeft zijn vader geschreven z'n jonge vrouw had er den moed niet toe dat er een boodschap was gekomen van de „baas" dat hij een anderen monteur heeft ge nomen, hij kon niet langer wachten, de betrekking is opge zegd. Een ander soldaat vertelde aan den Maasbode-luitenant„Ik ben scnilder, ik heb negentien maan den bij mijn tegenwoordigen baas gewerkt. Toen ik voor zeventien dagen moest opkomen heeft ie in mijn plaats een jongen genomen die 't vak nog moet leeren. Ik hoefde niet terug te komen, hij had geen werk meer voor me." Een derde: „Ik heb gisteren een brief van de fabriek gekregen, ze kunnen me niet meer gebrui ken, de noodhulp bevalt goed en ze kunnen hem niet zoo maar wegsturen. Hem niet, maar mij welDat is natuurlijk goedkooper. Mijn loon willen ze niet meer verlagen; ze zijn bang dat ik dan niet meer met animo werk." En zoo gaat de droevige litanie voort. Verontwaardigd spreekt de schrijver van schuimers, die om wille van een rijksdaalder Ioon- verschi! of minder, om wille van twee weken vacantie, om wille van een klein ongemak, de schande van het verraad aan Nederland- sche soldaten op zich laden. Hij spreekt van een lamlendig vaderland, dat de noodelooze offers, door de soldaten gebracht, niet weet te voorkomen en roept om een wet, die deze straf voor komt. Wij vragen om een zwarte lijst, om de namen der „schuimers" op dat schandbord te brengen en ze in alle kranten van het land af te drukken, aldus de Volkskrant terecht. „De schroef is dol", zegt „De Opmarsch" onder een teekening, waarop de minister van finan ciën zich radeloos de haren uit het hoofd trekt, omdat hij niet verder draaien kan aan de be lastingpers, waarin „Sijmen Be taal" saamgeperst ligt. De schroef is dol, de belastingen kunnen niet meer hooger opgevoerd worden.... Intusschen weet men, dat er toch nog enkele nieuwe belas- tinkjes voorgesteld worden om zetbelasting verhoogd, successie recht verhoogd, plezierbelasting... Hoeveel belastingen de goede burger in Nederland heeft op te brengen Welke burger, welke accoutant zelfs kan dat nu maar eens eventjes opsommen „De Opmarsch" telt er voor de vuist weg... 42 verschillende belastingen neer, en nog zijn daarbuiten gelaten de talrijke rijks-, provinciale- en gemeente lijke heffingen op gas, water en electriciteit, de crisisheffingen enz., zoodat het blad dan ook kan besluiten „De Staat, de Provincies en de Gemeenten, die in dezen tijd met zulke geweldige lasten te kampen hebben (denkt slechts aan de werkloozenuitkeeringen) probeeren alles om het be- noodigde geld bijeen te krij gen. Vrijwel alles is thans reeds belast. Men neme bij zich zelf maar eens een steek proef bij het ontbijtde boter op het brood, de tarwe in het brood, het zout op het ei, de suiker in de thee, het azijn in het stel, alles ondergaat be paalde heffingen en als een dun sausje komt daar over heen nog de omzetbelasting. Zoo verloopt de geheele dag met min of meer ongemerkt belasting betalen." Inderdaad, de Nederlandsche mensch is tegenwoordig niet beter te definieeren dan als be lastingmachine. Een onuitputtelijke machine, totdat... de schroef dol wordt of... de mensch zelf ITALIë PROTESTEERT TEGEN DE SANGTIE-MAATREGELEN. De Italiaansche regeering: heeft deze week een nota doen toekomen aan haar diplomatieke vertegenwoor digers in alle staten, die deel nemen aan de sanctie-maatregelen. In deze nota, die reeds in 't bezit der verschillende regeeringen is, wordt zeer uitvoerig geprotesteerd tegen de toepassing der sancties. Op grond van particuliere berich ten uit Italië verwacht men te Londen, dat op den dag van het in werking treden van de sancties, de regeering te Rome niet alleen een embargo zal uitvaardigen op de producten uit de „sanctie-landen", doch ook dat de bestaande handels verdragen met die landen zullen worden opgezegd. Ook te Parijs zijn dergelijke be richten ontvangen. Het verluidt daar, dat de door Italië beoogde repressailles zeer scherp zullen zijn. ITALIë NIET TER VLOOT- CONFERENTIE Tot dusverre heeft Italië geen officieel antwoord gegeven op de uitnoodiging om deel te nemen aan de aanstaande vlootconferentie. 't Is te begrijpen, dat dit, onder de bestaande verhoudingen, vooral in Engeland niet erg prettig wordt gevonden en dat men „nattigheid" voelt. Hoewel men zich beijvert te doen uitkomen, dat er geen verband moet worden gelegd tusschen de diploma tieke situatie, de gevolgen van het Ethiopisch conflict en het bijeen komen eener conferentie ter bespre king van technische vraagstukken, houdt men toch rekening met de mogelijkheid, dat Italië geen delega tie zendt. In dit geval acht men 't gewenscht de conferentie nochtans te laten doorgaan: zij zal dan haar beslissing onder voorbehoud moeten nemen als gevolg van de onzekerheid der Ita liaansche vlootbouwplannen. VAN HET OORLOGSTERREIN wordt gemeld, dat de Italianen blij ven oprukken. Vooral in het zuiden gaat het met gezwinde pas. Drie dagen achter elkander zijn de troepen daar 75 K.M. per dag voorwaarts gegaan. Thans na 40 dagen strijd, hebben de Italianen ongeveer de helft van het Abessinische grondgebied bezet. Zeker, de Abessijnen verklaren toch energiek vastbesloten te zijn hun stellingen ten Zuiden van de spoor lijn naar Djiboeti te verdedigen en hardnekkigen tegenstand te zullen bieden in het noorden op een linie, ongeveer 50 K.M.. ten zuiden van Makalle ingericht, maar het Abes synische opperbevel zal binnenkort van tactiek moeten veranderen en tot het offensief moeten overgaan, wil Abessinië niet van zee worden ONTEVREDENHEID OVER DE REGEERINGSPOLITIEK. Uit vrijwel alle maatschappelijke kringen komen uitingen van onte vredenheid en verbitterde stemming over de financieele en economische politiek der regeering. Dat behoeft niet te verwonderen, Versobering, lager levenspeil en dergelijke begrippen zullen nimmer met gejuich worden ontvangen. Maar daarnaast groeit de over tuiging dat de methode van afbraak der volkswelvaart niet de juiste is dat we moeten komen tot een politiek, welke desnoods ten koste van groote offers, leidt naar ver- verhooging van 't welvaartspeil en niet tot verdere verlaging. Zoo is er groote beroering gewekt de kringen van ambtenaren en onderwijzers door de aankondiging van de nieuwe verlaging van salaris sen, welke inderdaad reeds lang op een schamel peil zijn aangeland. Wat er in dit opzicht leeft onder de Katholieke onderwijzers kwam tot uiting op een te Utrecht gehou den congres. Het werd een groote, aangrijpende klacht van al deze menschen, die de salaris-verlagingen de laatste jaren alleen maar als een repeteerende breuk hebben gekend. Er viel critiek, op de Katholieke Kamerfractie, op afgesloten en zich van twee kanten naar de landzijde teruggedrongen zien, hetgeen niet zou nalaten ver warring te zaaien onder de Abessy nische troepen en hun moreel op een zwaren proef zou stellen. De Abessyniërs zullen thans, als zij nog bereid zijn te vechten, ge dwongen zijn op te treden. De Abessiniërs zullen thans, als zij nog bereid zijn te vechten, ge dwongen zijn op te treden OP TWEE FRONTEN. Eerst had het er den schijn van, dat zij bij de uitermate versterkte Emba Alagi een groot leger in ver dedigingsstellingen zouden leggen. Verkenningsvliegtuigen hebben echter vastgesteld, dat daar geen Abessynische troepen zijn geconcen treerd. Men houdt het niet voor onmogelijk, dat de Negus thans zal trachten de omgeving van Harrar in handen te houden en de andere troepen te concentreeren. De correspondent van Reuter A. N.P., die zich bij de Italiaansche legers in het Noorden bevindt, seint dat zeer groote hoeveelheden vee. lastdieren, munitie en levensmid delen in handen van de Italianen zouden zijn gevallen, toen zij Gor- rabei en Sasabanen bezetten. Verscheidene honderden leden van ongeregelde Abessynische bonden. aldus s<ïint de correspondent zijn reeds gevangen genomen tijdens de zuiveringsoperaties in de bezette gebieden van Tigré. Ook zou een Abessynische kara vaan, bestaande uit ongeveer 300 kameelen, bij verrassing ten zuiden van Makalle veroverd zijn, nadat het escorte door een Italiaansche forma tie op de vlucht was gedreven. DE VOEDSELVOORZIENING IN DUITSCHLAND ENZ. Er deden reeds geruimen tijd be richten de rondte, dat in Duitschland gebrek aan eenige levensmiddelen andere benoodigdheden dreigde. Thans heeft de Rijksregeering een verordening bekend gemaakt, waaruit blijkt, dat de berichten niet zonder grond waren. Zij heeft n.l. den uitvoer van be langrijke levensmiddelen en indus- trieele grondstoffen verboden. Door het verbod worden getroffen alle vetten en oliën voor de con sumptie, aardappelen, en, voor wat de industrieele grondstoffen betreft, hoofdzaak de grondstoffen voor de textielindustrie, voor de ijzer- en metaalindustrie, voor de rubber industrie, verder huiden, vellen en alle soorten olie. De nieuwe uitvoerverboden hebben uitsluitend ten doel, rekening te houden met de economische behoef ten in het binnenland. In de laatste weken, aldus wordt verklaard, is n.l. in toenemende mate gebleken, de opgesomde levensmiddelen en grondstoffen worden uitgevoerd naar de aangrenzende landen. Onder meer is margarine opge kocht en uitgevoerd. Ten aanzien van de aardappelen is voorzichtigheid geboden door de omstandigheid, dat de Duitsche oogst dit jaar niet zoo groot is als gewoonlijk. STAKEN OF NIET Maandag is in de mijndistricten in geheel Engeland de stemming be gonnen over de vraag of besloten zal worden tot een algemeene staking der mijnwerkers teneinde te geraken tot inwilliging der looneischen. Aan deze stemming, welke ook Dinsdag en Woensdag nog voort duurde, werd deelgenomen door ongeveer 500.000 leden van den Engelschen Mijnwerkersbond. Men rekent er op, dat volgende week Woensdag het resultaat kan worden bekend gemaakt. Dien dag komt dan tevens het bestuur van den Mijnwerkersbond bijeen te Londen teneinde besluiten te nemen over de maatregelen welke moeten worden genomen. m, Misschien nog wel koorts ookl Aspirin is de onovertroffen bestrijder van verkoudheid. Na Uw verkoudheid zult U met zo velen zeggen: ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR UIHluiiend verkrijgbaar In de oranje-bandbuitjes v. 30 tabl. 70 ets. en oranjezakjes v. 3 labl. 10 Cfs. Wat van Joh. Jeuken komt is goed Al is de prijs bij het koopen van uw KLEEDING nog zoo be- langrgk, VOOR ALLES wilt U IETS GOEDS hebben. Dit is nu juist zoo prettig bij Joh. Jeuken: of U nu het beste of het goedkoopste neemt, U zult steeds ondervinden: WAT VAN JOH. JEUKEN KOMT IS GOED! Vraagt zonder verplichting onze schitterende stalencollectie ter inzage voor Uw Winterjas Wintercostuum Damesmantel Dames- en Heeren-Tailleur (Het Huis met de trapjes) prof. Aalberse en op het beleid van de regeering. Er werd gesmeekt om steun voor het groote gezin, dat al weder zöö ernstig getroffen wordt. Er werd. gewezen op de moreele ge varen verbonden aan deze nieuwe verlagingen. Dan waren er sprekers, die bleken aan te voelen, wat de Kamerfractie voor moeilijkheden te overwinnen heeft. Ook de voorzitter heeft bij de algemeene beschouwingen het zijne gezegd. Hij veroordeelde de Katho lieke Kamerfractie niet, maar het heeft hem geweldig gespeten, dat zulk een houding werd aangenomen. „Wij meenen allen, zoo zeide hij, dat inderdaad de grens bereikt is met de salarisverlagingen. Het is nu ge worden raken aan de nooddruft van de gezinnen. En het is schriller hier en daar, dan men weet". Scherp wordt ook geageerd tegen de jeugdsalarissen van f 500. Zoo schreef „De Katholieke School": Zelfs voor de havelooze figuur van den onderwijzer-op-acht-gulden-in-de •week deinst men dus niet terug. Zelfs dat durft men aan Men laat 't jonge geslacht zelfs geen levenskans. Men rust blijkbaar niet vóór de laatste van onze jonge mannen zich wanhoop heeft afgekeerd. Men maakt de desperado's bij benden tegelijk. Men stoot de wachtende generatie ruw en roekeloos van zich af, drijft ze naar 't kamp der mal contenten, dwingt ze om vijand te worden. Het einde zal de last dragen 't mag de bede van alle katho lieke onderwijzers zijn, dat althans onze partij niet zal medewerken om dit stuk noodlottigheid over ons volk te brengen. Niet zal dulden, dat in een immers christelijk geregeerd en georiënteerd land op zoo afschuwelijke wijze de primaire eischen der sociale recht vaardigheid te schande zullen worden gemaakt. Want den arbeider een loon geven, waarvan men vooruit weet, dat hij niet kan leven, dat is schending der sociale rechtvaardigheid van de ergste soort. Wij geven deze uitingen, om eens te doen zien, hoe verbitterd de stem ming is. Zoo is 't bg ambtenaren en onder wijzers. Er heerscht nood. Maar dezelfde nood en erger wel licht heerscht er onder de kleine boeren, wier belangen in de crisis- politiek vaak schandelijk verwaar loosd zijn. Die nood heerscht ook onder de duizenden werkeloozen en onder de menschen van de werkverschaffing i onder vele kleine zelfstandigen... En het is bedroevend, dat er in het parlement blijkbaar geen meer derheid is te vormen, die een anderen weg uit wil. DE GROND TE DUUR VOOR DEN BOER. Dit klemmende vraagstuk wordt aangesneden in het nieuwe en frissche orgaan „Brabantia Nostra", waaraan we het volgende ontleenen „Er is zich in Brabant, een groot grondbezit aan het vormen, waarvan verzekeringsmaatschappijen, grond exploitatie-maatschappijen en andere vereenigingen als eigenaar fungeeren. Er vindt een langzame onteigening van den boerenstand in ons gewest plaats en de vestiging van de on persoonlijkste kapitaalmachten. Dat gebeurt er in Brabant. Behoud van natuurmonumenten, en wetenschappelijke beoefening van land- en boschbouw zijn voorzeker zeer schoone zaken. Ten deele zeer nuttig zelfs. En wij kunnen ons goed voorstellen, dat de menschen, die zich daarmee bezig houden, van zeer edele gevoelens zijn voorzien. De vraag is, tenminste een van de vragenmoeten deze dingen, op deze manier, geschieden, en moeten deze schoone en nuttige bezigheden noodzakelijk de verproletariseering van den boer als gevolg hebben Het feit, dat er dorpen zijn, die, ondanks de prijzen, weigeren ge meentegronden aan maatschappijen te verkoopen, bewijst, dat er hier daar het inzicht leeft, dat de gemeenschap het individu in zijn persoonlijken eigendom beschermen moetde kleine boer, bgzonder de boer met schulden, bezwijkt al te vaak voor het schoone aanbod. Daarenboven bedrijven deze maat schappijen hun grondpolitiek op niet onhandige wijze. Van dorp tot dorp treft men de opkoopers aan, boeren, Volksontwikkeling VENRAY. Maandag 18 November 8 uur in het Patronaat spreekt de bekende letterkundige B. VERHOEVEN, ARNHEM over De Verzen van den grooten Vlaamschen Priester-Dichter Entrée 10 cent. Gelegenheid tot plaatsreserveering a 50 cent per plaats tot Zondag 17 Nov. 12.30 uur bij G. W. Muskens, Schoolstraat 14, Tel. 144. die voor hen in de weer zijn. Deze boeren weten natuurlijk niet, wat zij doen. Maar deze maatschappijen Is zich wel iemand volkomen bewust van datgene, wat er bedreven wordt Of hebben wij veeleer te doen met uitvloeisels van een stelsel, dat, op andere argumenten en uit andere motieven, als volkomen en onschend baar wordt aanvaard Er zijn vele vragen, die rijzen. En onder deze vragen is deze een van de zwaarteMaatschappijen koopen groot-grondbezit in onze provincie. Zij beleggen geld. Wat zal er ge beuren, als deze gelden rendabel ge maakt worden Dit kan de natuurlijke gebruiker van den bodem, bij de prijzen, die betaald worden dit kan de boer niet. Wat zal er dus gebeuren, als deze gebruikers van den grond de rekening gepresenteerd wordt voor het kapitaal, dat deze maatschappijen en vereenigingen er nu wenschen in te stejten Zal dat knechtschap zijn Nog zijn we niet zoover. Maar bij boven uiteengezette prijzenpolitiek zal altijd weer blijken, dat de grond voor den boer te duur is geworden, op vele plaatsen reeds. Mocht dat algemeen worden, dan zijn we zoover." Het is een ernstig vraagstuk, dat hier wordt aangesneden, een vraag stuk, dat niet alleen geldt voor Brabant. Het moge nog tijdig grondig onder 't oog worden gezien. VENRAY, 16 Nov. 1935 Valk-revue. De Valk speelt a.s. Zondag met een nieuwe opstelling haar eersten thuiswedstrijd tegen Gennep 2. Zullen de Venrayers met eigen grond onder de voeten, hun eerste overwinning boeken Gennep schijnt lang niet meer zoo zwak te zijn, want om het onge slagen Vios een 50 nederlaag te bezorgen, is geen peulschilletje. Dus oppassen Valken I Ook de Valk 2 staat een zware taak te wachten. Deze moeten namelijk T.O.P. I partij gaan geven. Tienray heeft zich na een slecht begin, schitterend hersteld, zoodat de Valk-res. zich op een warme ontvangst kunnen voorbereiden. Een gelijk spel zou al heel netjes zgn. De Valk 3, dat de leiding heeft, gaat Excelsior 2 met een bezoek vereeren. Een ontmoeting dus tus schen de twee hoogst geplaatsten. Niet te licht opnemen rood-zwarten, anders kon het U wel eens de eerste plaats kosten. De drie uitslagen wachten wij met spanning af. Voetballiefhebbers allen naar het Sportterrein. Luxor Theater. Lilian Harvey in „De 200 P.K. van zijne Majesteit" De eerste Amerikaanse Lilian Harvey-film. Een vrolijke, muzikale, romantise intrige met een Europees tintje. Lilian Harvey, bekoorlijk, lieftallig, charmant als immer, zoals het Euro pese publiek haar kent en liefheeft. Zij kreeg schitterende critieken in Amerikaanse en Engelse pers, terwijl de Duitse critici vol lof zgn, over haar eerste Amerikaanse film. Volmondig hebben deze heren ver klaard, dat deze film in alle opzich ten door en door schitterend is en zeer zeker in den smaak van het Hollandse publiek zal vallen. De liedjes „The Band is gaily playing"

Peel en Maas | 1935 | | pagina 1