CITikX im J. KI P. CLEPHAS bel op no. 95 van den Heuvel alle soorten steen kolen en brandstoffen Li Foto-ar Grijze haren. Brand wonden akkers Kloosterbalsem Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Adverientiën MEUB1 Vitri Wasch machines vanaf f 30.- Dakbedekkingen Fa. StootsSeelen Jac. Verstegen, Steunt tjf* caansci Assurantie G. W. M Inlijsten I Schi en melt. Als eenig geluid de vraag klinkt: „Waar blijft 't vleesch," of als de schotel op tafel komt: „Al weer schapenbout." Verker verdeelt hij zijn aandacht tusschen een symphonie van Strauss, z'n portie selderij en de laatste accijns verhooging. Moederen kinderen zitten vol ergernissen, problemen, juist zoo geschikt voor algemeene bespreking- Geen kansVader zwggt, een domper valt over allen en ze reppen zich om maar zoo gauw mogelijk dat doodend zwijgen te ontkomen. Doet de heer des huizes dit expres' Omdat het financieel bankroet van Rusland hem minder deert dan 't eventueel kastekort der huishouding' Interesseert de pest in Indië hem méér dan 't slecht rapport van z'n jongste Is de ontvoering van de beeldschoone millionnairsdochter in Chicago niet grappiger dan de dwaze streek van z'n oudste Als Moeder hem eens zou zeggen, dat hij de courant terzijde moet leg gen, de radio uit en zTa vaderlijk autoriteit moet inschakelen Is 't 'm dat Een soort afweer geschut tegen 101 klachten en grieven. Dan zijn wij vrouwen de schuldigen, wij moeten naar best vermogen de maaltijden tot een soort oase in de woestenij van het zorgvolle leven, tot een wapenstilstand langs alle linies maken, onze grieven bewaren tot later. Is de conversatie niet druk, laat ze vriendschappelijk zijn en zelfs van het zwijgen een koestering uitgaan het genot van eikaars gezelschap en van de weltoebereide, smaakvol ge arrangeerde spijzen verhoogend. En laten de papa's wat coulanter zijn, zich niet geheel absorbeeren in eigen bussiness, doch in koninklijke vrijgevigheid afdalen tot datgene wat vrouw en kinderen mocht druk ken. Saamhoorigheid in dat heele kleine, rijke vorstendommetje van 't eigen gezin, waar wij zoo veilig zijn voor alle leed ter wereld. Geen mokkend zwijgend, dat andere» gemoed verbittert en gesloten maakt, maar 'n echte vertrouwelijke saam hoorigheid, dat is 't ware gezin, de ware stemming, die de spijzen kruidt, in staat rauwe boonen zoet te maken. In één nacht grijs geworden. Natuurlijk en vroegtijdig grijs worden. Iemand ontving een tragisch be richt. In de grootste zorgen bracht hij een slapeloozen nacht door en den volgenden morgen was zijn donker haar grijs geworden. Zoo wordt verteld, maar is dit verhaal ook waar Een medicus heeft een reeks van dergelijke beweringen nader onderzocht, doch geen enkele bleek bij wetenschappelijk onderzoek steekhoudend. Dit heeft den twijfel aan de werkelijkheid van het ver schijnsel doen toenemen. In onze dagen spelen zich tal van dramatische gebeurtenissen en catastrofen af. Er bestond gelegenheid te over onderzoekingen te doen, doch in geen enkel geval kon de bewering, dat iemand in één nacht grgs ge worden was, overtuigend worden bevrezen. En toch speelt het plotselinge grijs worden in romans en ook in de geschiedenis een groote rol. Van den Engelschen kanselier Thomas More wordt verteld, dat hij bij de aankon diging van zijn doodvonnis in een nacht grijs geworden was. Hetzelfde wordt verhaald van de Fransche koningin Marie Antoinette, die ook in den nacht voor de voltrekking van haar doodvonnis grijs zou zijn geworden. Ook plotselinge vreugde heeft, naar men beweert, grijs wor den van de haren tengevolge. Het zou hierbij op den sterken psychi- schen schok aankomen. Overigens betrouwbare geleerden hebben bepaal de gevallen van plotseling grijs- worden beschreven. Men kan al deze mededeelingen echter slechts met voorbehoud aannemen. Er zijn te veel vergissingen mogelijk. Ieman.d, wier of wiens levensmoed door een verschrikkelijke boodschap wordt gebroken, verliest wellicht de elasticiteit, waarover zij of hij tot dusver beschikte. De indruk van jeugdige frischheid verdwijnt, zijn grijze haren vallen op eens meer in het oog. Het haar heeft nl. groote beteekenis bij het bepalen van iemands leeftijd. Iemand, die zich een heele week niet laat scheren, ziet er tien jaar ouder uit. Zoo doende vindt het raadsel van het z.g. plotseling grijs worden zijn op lossing waarschijnlijk vaak in de waarneming van den toeschouwer. Een zieke wordt bijv. voor een ernstige operatie in het ziekenhuis opgenomen. Na veertien dagen wordt zij ontslagen. Haar haar dat tevoren git-zwart was, is grijs geworden. Van het lijden Van de pijn, die zij geleden heeft Zoo zegt zij en zoo denken haar vrienden. In werkelijk heid miste zij in het ziekenhuis het haarkleurmiddel dat zij anders steeds gebruikte. Vele menschen hebben neiging tot vroegtijdig grijs worden. Reeds op 30-jarigen leeftijd treden zilvergrijze haren aan de slapen te voorschijn en gaan geleidelijk tot dengeheelen zijn pijnlijk, ze genezen moeilijk en lalen vaak litieekens na. Behandel zè daarom zorgvuldig, bedek ze dadelijk met •j 9 de pijn verdwijnt direct, de wonden of blaren blijven zuiver en genezen snel. BOM voor Inzenden in open couvert, GRATIS als drukwerk (l'/2 ct.) aan MONSTE R Haudclmij. L. I.Akker, R'dam schedel over. Zulke verschijnselen hangen vaak met erfelijkheid samen. Zeker bestaat er een nauw verband tusschen het zenuwstelsel en het haar. Het kan n.l. voorkomen, dat het haar in een bepaald gebied en verloop van een zenuw uitvalt, en tevens kan het in hetzelfde verloop grijs worden, dus de oorspronkelijke kleurstof verliezen. Een zorgelijk leven, dat rijk is aan ontberingen, nerveuse aandoeningen, kan hiervan de oorzaak zijn. Maar ook hier heeft het grijs worden niet in één nacht plaats, doch na verloop van een be paalden tijd. Ter voorkóming van vroegtijdig grijs worden is weinig te doen. In gevallen, waarbij inwendige afschei dende storingen den haargroei hein- vloeden, alsmede in gevallen, waarbij de haarbodem na koortsziekte, zooals griep en typhus, zijn kracht heeft verloren, kan door genezing van de hoofdkwaal ook een gunstige invloed op het haar worden uitgeoefend. Het verdient aanbeveling de hoofdhuid door wasschen en masseeren, zonne baden en bestraling met ultraviolette stralen goed te doorbloeden. Veelal blijft voor degene, die geen vrede met zijn grijze haren nemen kan, niets anders over dan het haar te verven. Overigens worden grijze haren tegenwoordig vaak als modern be schouwd, zij gelden in matigen graad niet als ongewenscht. De jeugdige karakterheid op het tooneel schminkt zich graag grijze slapen. Blijkbaar wil men hiermede laten uitkomen, dat het grijs worden van de haren tegenwoordig, nu het lichaam langer jonger blijft dan in vroegere decennia, niets ernstigs te beteekenen heeft, noch voor de werkprestatie, noch voor het zich-oud-voelen. Het wordt beschouwd als een bewijs, dat men rijp is, niet dat men oud is. Zoo zijn er thans gelukkig veel minder menschen dan vroeger, die zich om hun grijs-worden zorgen maken. De Maasbódei Dr. S, VENRAY, 31 Oct. 1935 Operatrein naar Duisburg. Op Zaterdag 16 November zal een operatrein naar Duisburg loopen, alwaar wordt opgevoerd de populaire opera „Carmen" van Bizet. De aan meldingstermijn sluit op Vrijdag 8 Nov., terwijl nadere bijzonderheden als prijzen, dienstregeling etc. per afzonderlijke advertentie zullen wor den bekend gemaakt. Prospecti zijn gratis verkrijgbaar bij Boekhandel v.d. Munckhof, Venray. Bond van Kerkelijke Zangkoren. Zondagavond vergaderde in Hotel Timmermans te Horst onder presi dium van den WelEerw. Heer Kessels uit Kronenberg, de Bond van Kerke lijke Zangkoren uit de Dekenaten Horst en Venray. Behalve koor dirigenten-organisten waren ook nog verschillende Heeren Geestelijken aanwezig, zoomede Pater Dr. Bruning. Na opening en voorlezing der notulen, die ongewijzigd werden goedgekeurd, komt ter sprake het punt van de agenda, hoe behartigen wij dezen winter het beste de be langen van den Gregoriaanschen zang, waarop een voorstel kwam, om in plaats van Zangersavonden of cur sussen dezen winter eens te laten uitvallen en een triduum te houden voor kerkzangers en wel in de Deke naten Horst en Venray. In principe werden de datums vastgesteld voor dekenaat Horst 13 14 Januari en voor Venray 20 en 21 Januari. Er zal worden getracnt de Eerw. Pater Lohuis uit Maastricht als leider te krijgen voor deze tri duüms. Verder kwam nog ter sprake het kerkelijk volkslied. Er is verschenen een bundeltje inhoudende 22 kerke lijke volksliederen en om nu meer eenheid te krijgen in de uitvoering van het kerkelijk volkslied werd besloten, dat Pater Bruning op 12 November e.k. te Horst en op Vrijdag 15 November een repetitie zal hou den, en daarbg zullen worden uitge- noodigd, behalve organisten en koor dirigenten alle onderwijzers en onderwijzeressen uit het Dekenaat Horst, zoomede de leiders van K. J.V. K.J.M., die als zoodanig de dirigeerstok moeten hanteeren. Veulenmonstering te Horst. Zooals steeds, onder groote belang stelling, had Vrijdag te Horst de Veulenmonstering plaats, welke ieder jaar wordt gehouden door de Heng- sten-Associatie „Vooruitgang" (voor Venray, Horst, Sevenum enz.) Onder de 60 ingeschreven nummers waren zeer goéde kwaliteiten, die zeer zeker de kooplust opwekten van de vele paardenfokkers uit den vreemde, doch door de hooge vraag prijzen nog werden afgeschrikt. De drie hengsten van de Associatie waren natuurlijk present. Naar we vernamen zal de 18-jarige „Cavalier de Grubben" worden verkocht. De prijzen werden als volgt toe gekend CAT. I. Afstammelingen van Dompteur Delcour, K 1584. Merrieveulens, geboren in 1935. 1. Janny van Helpeney, eig. J. Soberjé, Horst. 2. Clara van Ooijen, eig. E. Kallen, Broekhuizenvorst. 3. Armanda, eig. Wed. P. J.Vullings Horst. 4. Henriette, de Helpeney, eig. J. Soberjé, Horst. 5. Sofie van Schoor, eig. L. Heidens, Schoor. CAT. II. Afstammelingen van Cavalier de Grubben, K 696 Merrieveulens, geboren in 1935. 1. Lieza, eig. W. Jeurissen, Horst 2. Rika van Hegelsum, eig. Karei van Rijswick, Meerlo. 2. Flora, eig. W. Smits, Meerlo. 3. Flora, eig. W. Keijsers, Horst. 3. Lena, eig. P. J. v.d. Vigt, Sevenum CAT. HI. Afstammelingen van Cavalier de Grubben, K 696 Merrieveulens, geboren in 1934. 1. Gertruda van Bekenhof, eig. Jos. Jenniskens, Meerlo. 2. Cavalina van Oranje, eig. H. Aerts, Venl. weg. Grubbenvorst. 3. Ivonne, eig. P. J. Haenen, Seve num. 3. Dora, eig. Kind. Hub. Janssen, Weverslo. 4. Nellie, eig. St. Servatiusgesticht Venray. CAT. IV. Afstammelingen van Cavalier de Grubben, K 695. Merrieveulens, geboren in 1933. 1. Gerda, eig. W. Thielen, Casten- ray. 2. Liza, eig. J. Zanders, Oirlo. 3. Lies van Wienes, eig. H. Lem- men, Horst. 3. Marie, eig. L. Steeghs-Rutten, Panningen. CAT. V. Afstammelingen van Audacieux du Chateau, K 1445 Merrie veulens, geboren in 1934. 1. Corry van Ooyen, eig. E. Kallen, Broekhuizenvorst. 1. Flora, eig. J. Jacobs, Horst. 2. Minerva van Ooyen, eig. E. Kal len, Broekhuizenvorst. 2. Hilda van Ooyen, eig. E. Kallen, Broekhuizenvorst. 2. Netta van Oostrum, eig. Jos. Thielen, Oostrum. 3. Mia, eig. P. J. Haenen, Sevenum 3. Lieske, eig. M. Houben, Meterik 3. Martha v. Ooyen, eig. E. Kallen, Broekhuizenvorst. 3. Fina van Smakt, eig. J. van Winkel, Smakt. CAT. VI. Afstammelingen van Audacieux du Chateau, K 1445 Merrieveulens, geboren in 1933. 1. Irma v. d. Molenhoek, eig. Direks, Oirlo. 2. Odessa van Giemhofeig. P. M. Mugsers, Merselo. CAT. VII. Hengstveulens, geb. in 1935 1. Ivo, eig. St. Servatiusgesticht, Venray. 2. Dirk van Ooyen, eig. E. Kallen, Broekhuizenvorst. 3. Dompteur van Nieuwenberg, eig. H. Heiligers, Horst. E.V. Cavalier de Leunen, eig. Jos. Loenen, Leunen. E.V. Hans v. d. Molenhoeve, eig. Joh. Peters, Oirlo. Kampioen 1933 werd Irma van den Molenhoek, eig. J. Direks, Oirlo. Kampioen 1934 Gertruda v. Beken- hof, eig. Jos. Jenniskens, Meerlo. Kampioen 1935 Janny v. Helpeney, eig. J. Soberjé, Horst. Loonsverhooglng of mijnstaking. De katholieke mijnwerkersorgani- raties van België hebben besloten, den 4en November in algemeene sta king te gaan, als zij voor dien tijd de gevraagde loonsverhooging van vijf procent niet hebben bekomen. De mijneigenaars bieden een ver hooging aan van twee en een half procent, doch deze wordt door de mijnwerkers van de hand gewezen op grond van de overweging, dat deze verhooging niet in verhouding staat tot de stijging van de prijzen der levensmiddelen. Verlaging ziekengeld en uitkeeringen. De Minister van Sociale Zaken heeft bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt een wetsontwerp van wet tot wgziging van de ziekte wet, de ongevallenwet 1921 en de de Land- en Tuinbouw-ongeval- lenwet 1922. De strekking hiervan is het bedrag van het ziekengeld en van de daarmede overkomende tijde lijke uitkeering terug te brengen van 30 pet. van het dagloon van den ver zekerde tot 70 pet. Deze verlaging zal echter niet gelden voor dagloonen van 2 gulden en minder. Een com missie uit den Hoogen Raad van Arbeid zal over dit voorontwerp prae-advies uitbrengen. De zomerpostzegels. Big kens de voorloopige cijfers zgn van de zomerpostzegels de volgende aantallen verkocht: iy2 cent (ver koopprijs 8 cent) 743.788 stuks; 5cent (verkoopprijs 8 cent) 636.622 stuks; 6 cent (verkooppr. 10 cent) 1.076.356 stuks en 121/, cent (verkoopprijs 16 cent) 396.050 stuks. De bruto-opbrengst boven defran- keerwaarde bedraagt rond f87.000. VONNISSEN OVER OSS. De Bossche rechtbank heeft Maan dag de eerste uitspraken in de Ossche strafzaken gedaan. Wegens diefstal, te zamen en in vereeniging gepleegd in den nacht van 16 op 17 Maart 1934 te Maria- heide (gem. Veghel), in de woning van den thans 61-jarigen landbouwer Schepers, waar zij 1600 gulden buit- maakten, en in de tweede plaats wegens twee diefstallen met inkiim- ming in den nacht van 16 op 17 Mei 1933 te Gassel in het gemeentehuis, waar zg 400 gulden buitmaakten en in den nacht van 11 op 12 Januari 1934 te Langenboom in de woning van den 54-jarigen molenaar G. van Huiseling, buit 1900 gulden, werden de 42-jarige Ossche werkman P. J. de Bie (Peer de Bie) en de 43-jarige vrachtrijder L. A. v. d. Heuvel, bij genaamd „den Brus" veroordeeld tot veertien jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het O.M. had tegen ieder 16 jaar geëischt. Den 43-jarigen assuradeur A. Sna- bel uit Ngmegen werd ten laste gelegd: 1. dat hg P. J. de Bie, L. v. d. Heuvel, A. J. Hendriks en L. Vos, de daders van de in den nacht van 16 op 17 Mei 1034 in het gemeente huis te Gassel gepleegde inbraak, eenigen tijd te voren te Oss opzette- lgk inlichtingen heeft verschaft voor het plegen van dit misdrijf. 2. dat hij hen opzettelijk behulp zaam is geweest bij het plegen van de inbraak in den nacht van 11 op 12 Januari 1934 te Langenboom in de woning van den molenaar G. van Huiseling en in de derde plaats heling van een gestolen bedrag van 375 gulden. I Hij werd wegens die feiten ver oordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het O.M. had tegen hem 8 jaar gevangenisstraf geëischt. De 22-jarige Ossche 'landbouwer A. J. van de Wetering werd wegens medeplichtigheid aan de op 3 April 1934 te Oss door den thans 19-jarigen schoenmaker P. A. Schuurman en zijn mededader in de woning van den kapper M. v. d. Berg gepleegde inbraak en in de tweede plaats wegens heling, doordat hij van Schuur man een van die inbraak af komstige haarsnijmachine, fleschjes met reuk water en eenige pakjes sigaren ten geschenke heeft aangenomen, ver oordeeld tot 6 maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest. Het O.M. had l jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest ge- eischt. De rechtbank veroordeelde den 25-jarigen landbouwer F. N. v. d. Wetering „de Brommert", wien ten laste was gelegd diefstal met in klimming te zamen en in vereeniging met een of meer anderen gepleegd in den nacht van 6 op 7 Mei 1934 te Veghel in de woning van den thans 72-jarigen C. v. d. Burgt, waar 700 gulden is buitgemaakt, tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Nieuwe misdrijven aan het licht gekomen. De onthulling van gepleegde mis drijven door Ossche bende-leden blijft nog doorgaan. Zoo werd door de ge- meente-politie een bezoek gebracht aan de strafgevangenis te Arnhem, waar verblijf houdt een zeer berucht inbreker uit Oss, J. Th., dis ervan verdacht werd deelgenomen te hebben aan verschillende inbraken, waarvan eenige reeds vroeger zgn opgehelderd. Hij bekende in het jaar 1930 mede plichtig geweest te zijn aan een roof- overal op den landbouwer van Gruns ven te Nistelrode, waar een som gelds en gouden sieraden werden gestolen. Als zgn mededaders wees hij aan Jac. van B.; van B. bijgenaamd de Schip per, en M. de R. Terzelfder tijd ontlastte in de ma réchaussee kazerne te Osch M. de R. die sinds eenige dagen aldaar ver toeft, nog verder zijn geweten. Hij bekende met Jac. van B., van O. bij- genaamd de Witte van Toren,en zgn jongeren broer J. de R. ingebroken te hebben, eveneens in 1930, bg den landbouwer van Ginkel te Oyen, waar een partij vleeschwaren werd buit gemaakt, bij Verkuyl in Teeffelen bij Oss en tenslotte bg den expediteur Schoppema te Schayk, waar een som gelds en auto-onderdeelen werden buitgemaakt. Opmerkelijk is het wel, dat van deze laatste twee inbraken nooit eenige aangifte is gedaan, ten gevolge van den schrik, die de ge- heele omgeving voor de bende koes terde De onbewaakte overweg. Op den onbewaalcten overweg nabij het station te Mariënberg, is een auto, waarin zich vijf personen be vonden, door den trein uit Almelo gegrepen. De auto werd op zij ge slingerd en totaal vernield. Van de inzittenden werd slechts mej. Afink uit Almelo gewond. Zij is met een hersenschudding opgenomen. De locomotief is bij de botsing be schadigd. De passagiers van de aangereden auto zijn per trein naar Almelo ge bracht. Auto te water gereden. Zondagavond laat is op den Rgks- straatweg bij Huize „de Geer" onder Jutfaas een luxe auto te water ge raakt. De eenige inzittende, de Utrechtenaar v. R. is daarbg om het leven gekomen. Hoe het ongeluk is ontstaan is niet met zekerheid te zeggen. De bestuurder van een auto bus, die tezelfder tijd de plaats van het ongeluk passeerde, had gemerkt, dat de voor hem uitrijdende wagen plotseling was afgeremd, waarna hij van den weg gleed en in het kanaal schoot. Boeren-opstand in China. Van het Chineesch-Japansche front - er is immers in het verre Oosten ook een latente oorlogstoestand kwam belangrgk nieuws. Men zal zich herinneren, dat de Japanners eenigen tijd na de ver overing van Mandsjoerije van China de demilitairiseering van Noord-China w.o. de oude hoofdstad Peking eischte. China moest inwilligen. Daarop werd verlangd, dat de voornaamste bestuursposten in Noord China door functionarissen moesten worden bezet, welke den Japanners vriendschappelijk gezind waren. Ook dètarin moest China toegeven. En thans brak in dat van Chineesche troepen ontbloote gebied prompt een boerenopstand uit. De burgemeesters werden afgezet, de bestuursgebouwen worden er „ingenomen." De Chineezen wilden troepen sturen om den opstand te onderdrukken, maar de Japanners verboden het. Hun Kwantoeng-leger de opstandige provincie Tsahar binnengetrokken en zal er zelf orde scheppen. Dreigende mijnwerkers stakingen. In het Engelsche Graafschap Wales openbaart zich een levendige com munistische agitatie, welke vooral van invloed is op een dreigend groot mijnconflict. De bemiddelingspogingen der Brit- sche regeering in de mijnindustrie mislukt. Het referendum onder de mijnwerkers over de vraag of een algemeene staking zal worden uitgeroepen, gaat dus door. Ook in België dreigt een mijn staking. Als gevolg van de devalua tie is het natuurlijk gedaan met loonsverlagingende strijd gaan thans om loonsverhooging. De katholieke mijnwerkersorgani saties hebben besloten den 4den November in algemeene staking te gaan, als zij voor dien tijd de ge vraagde loonsverhooging van vijf percent niet hebben bekomen. De mijneigenaars bieden een ver hooging aan van twee en een half procent, doch deze wordt door de mijnwerkers van de hand gewezen op grond van de overweging, dat deze verhooging niet in verhouding staat tot de stijging van de prijzen der levensmiddelen. Aarzelt Mussolini We hebben den indruk, dat Mus solini, de man, die altijd zoo zelf verzekerd doet, op het oogenblik aan de grootste aarzeling ten prooi is. Hij staat voor een tweevoudige slechte kans. Zet hij door in Abessinië, waar hij. naar thans wel zeker is, op een zeer langdurigen, kostbaren en fa. natieken tegenstand moet rekenen, dan riskeert hij allerlei Europeesche verwikkelingen, waarin Italië als groote mogendheid en het fascisme als politiek bestel, kan verstikken. Kiest hij thans den vrede echter, zonder dat het avontuur in Oost- Afrika tot aanmerkelijke voordeelen heeft geleid, dan is hij zijn prestige kwijt in Europa en in het eigen land; ook dan zal het fascisme ge. slagen zijn. Mussolini weet niet, wat hg moet kiezen dat blijkt uit alles. Uit de aanhoudende rust op het oorlogsterrein, aan het verzoek om uitstel van toepassing van sancties aan zijn bemiddelingsbereidheid en van den anderen kant uit de bravour-taal, waarmee hij het Ita. liaansche volk tot den strijd blijft opwekken. Tot onderhandelen bereid. Tegenover het buitenland zelf sprekende echter, tapt Mussolini uit een ander vaatje. Hij liet vragen om de sanctiemaatregelen op te schorten, onderhandelde met Laval en toonde zich bereid om ook met Londen te beraadslagen. Van zijn „goeden wil" gaf hij een bewijs vooraf. Engeland had zich beklaagd over de Italiaan, sche troepenconcentratie in Lybië, welke de samentrekking van de Engelsche vloot in de Middelsche Zee noodzakelijk had gemaakt. Wel nu, thans zal een geheele divisie uit Lybië worden teruggenomen en van uit Rome werd verzekerd, dat deze concessie aan Engeland spontaan en onvoorwaardelijk geschiedde, zonder dat als tegenprestatie de terug roeping van een deel der Engelsche vloot uit de Middellandsche Zee werd vereischt. Het groote offensief losgebroken In de laatste weken werden op het oorlogsterrein geen groote ge vechten geleverd, maar wel werd telkens gewag gemaakt van troepen concentraties en voorbereidingen voor den aanval. Deze schijnt thans ter gelegenheid van den 13en verjaardag van den fascistischen opmarsch eindelijk te zgn losgebroken. De Italianen zgn op beide fronten tot een strijd over breede linie over gegaan en, naar het schijnt, niet zonder succes. Vooral in het zuiden moeten ze groote vo'rderingen maken. Een veeg teeken voor Addis Abe ba is, dat het radiostation te Go- rahai sedert Zaterdag zwijgt... Hoeveel Katholieken waren en zijn er op de wereld Blijkens de nieuwste statistieken zijn er thans op de geheele wereld 2071 millioen menschen, waaronder 460 millioen of bijna 20 procent Katholieken. Het aantal Protestan ten bedfaagt 215 millioen (10 pet) dat der overige Christenen 164 mil lioen (8 pet.) Het totaal aantal Christenen is dus 785 millioen of 38 procent. In de negende eeuw (het tijdperk van Karei den Grooten) leefden er op de geheele wereld ongeveer 250 millioen menschen, van wie ongeveer 40 millioen of 16 procent Christenen waren. In 1520 (bij 't begin der Hervor ming) waren van de 450 millioen menschen die toen op de aarde leef den, 100 millioen Katholiek (of 22 pet.). Het aantal Katholieken is ten gevolge der reformatie teruggeloopen tot 16 procent van het geheele menschdom(De geheele achttiende en negentiende eeuw is dit percentage ongeveer constant gebleven.) Maar bij het begin der twintigste eeuw, toen het aantal menschen gestegen was tot 1578 millioen, waren er 267 millioen Katholieken, zoodat het percentage wederom was gestegen tot 17 procent. Toen werd het machtige moderne missie-offensief ingezet met het gevolg, dat thans meer dan een vijfde van alle bewoners der aarde tot den schaapstal van Christus behooren. Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veilingver- eeniging van Maandag was de aan voer 1.047.000 eieren. Kipeieren van f 4.tot'f 5. Kleine eieren van f 2.80 tot f 3.60 Eendeieren van f 2.tot f 2.50 ROERMOND. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 1.350.000 eieren. Kipeieren van f 2.80 tot f 5 Eendeieren van f 2.tot f 2.50 Ingekomen en vertrokken personen van 18 tot 25 Oct. 1935. INGEKOMEN L. W. H. Creemers, z.b., Merselo M 108 van Weert W. Berden, Pastoor-Deken, Kerk- pad 2 van Roermond Th. P. H. Kemmelings, huishoudster, idem H. Alberts, z.b., Patersstraat 8, van Linne M. H. Lathouwers z.b., idem J. V. A. M. Goumans, bakker, Sta tionsweg 1 van Venlo M. Woker, z.b.. Veulen H 23a van Oploo J. W. v. Houdt, d.b., Tuinstraat 2 van Horst G. J. P. van Ham, monteur, Sta tionsweg 6 van Deurne Th. A. Jacobs, d.b., Steegsbroekl 18 van Horst A. M. G. Mooren, z.b., Ysselsteyn I 75 van Horst J. H. Vissers, z.b., KI. Oirlo F 48 van Kessel W. Th. A. Holla, z.b., Merselosche weg 27 van Blerick A. M. F. Zielemans, d.b., Oirlo F 10a van Venlo M. H. Gruntjes, d.kn., Oirlo F 32 van Meerlo E. A. M. Lourey, verpleegster, St. Annalaan 5 van Breda. VERTROKKEN J. P. Rongen, d.k., naar Grubben vorst P. Heidens, z.b., naar Neerpelt M. P. van Maris, d.b., naar Grub benvorst B 86 Lottum H. J. Onkels, d.b., naar Maashees- Overloon A 28 E. H. Camps, onderwijzeres, n: Gemert A 31 P. W. Maas, verpleegster, naar Venlo, Straelscheweg 139 J. W. Voesten, d.kn., naar Maashees- Overloon A 86 M. J. A. C. Wijnhoven, zb., naar Grubbenvorst M. J. W. Hermsen, d.b., naar Hel mond. Oude Klare Cognac Likeuren Wijnen Jenever Port P. Hoedemaekers Slijterij Henseniusplein O Koper- Lood- Zinkwerk g Gas- en Waterleiding g Pompen Reparatie Speciaal adres voor BOORPUTTEN. Overloonsche weg 7 Massief eilj? Geschilderde Led IJzeren Ledikaa KINDERU f 5 39, 7 Staaldraad en k OIRSCHOTSCH1 LOOPREKKEK Kin ders toeier Wiegen f 2.—3 Keuken f afels RUSTFAUTEl'l KARPETTEN E „HOLTAP".Kai Gordijnen, Ch Japan- en C Ruige mal Rubbtas^B Kapstok Divan Taf. K Schools Magazijn Bedveeren! dubbel gestoomd prima betrouw! Kapok, Zeegt Wo'.vl Prima 2persoons zwaar gevu'^j^ wolvlokken mïi Kapok Malrassei Rus to W Zeegras- en k\\ Kinderb DEKENS ZUiyER WOI Prima Gewat Mol ton ue Lancaster V alle kleuren Hospita Door lage b naar lagen verl Uitgebreide sorteering bij H. Camps, Horlogerie. Hebt U een Waschmacbine noodig,;verzuim dan vooral niet bij ons even te komen kijken. Wij hebben deze voorradig in eleelrisohe en handkrachl Deze machines zijn van prima ie kwaliteit teakhout en kunnen wegens soliede afwerking met alle andere merken wedijveren. Laat uwe handkrachtmaehine ombouwen in eleclrlsche drijf kracht, zeer billijke condities. Voorradig alle soorten TONNEN en KUIPEN Aanbevelend, Stationsweg Venray Tel. 88 is toch voordeeiiger! VENRAY. Kflassheesche weg 22 is hel goedkoopst adres voor in pannen, mastiek, leien enz. Ook voor reparatie. Beleefd aanb. Vlugge bediening. HANDEL IN aan scherp concurreeiende prijzen. Aan huis bezorgd en ook in kleine hoeveelheden op pakhuis te bekomen Overloonsche weg ABONNEE! St. Antoniu! 10 cent Brandewijn Puike Jeneve Cognac Oude Jeneve Likeuren Wijnen Slyterjj Haarcel Haard! en alle Win Electr. Wai met en zon Alle Huishoude Aanb Smederij Belasting Kadastra Koop- er Huurcont Schoolstraat 14 Vergrooi Olieverf-E LANGSTRAAT Bezoekt 01 Overal aan h zonder pri;«qf&k

Peel en Maas | 1935 | | pagina 8