Mr. Marchant gekookte metworst slagerij chr. goumans Gemengde Berichten. Buitenland. Adverl Tk Dankbi Paler Ar Volksontwikkeling VENRAY. Maandag 4 November 8 uur in het Patronaat spreekt oud-Minister over Waarom ik Katholiek werd Entrée 10 ct. Gelegenheid tot plaats- reserveering 50 ct. per plaats tot Zondag 3 Nov. tot 12.30 u. bij G. W. Muskens, Schoolstraat 14, Venray. Telef. 144. Giro 231986. Reserv. liefst zoo spoedig mogelijk. als ons bleek bij een bezoek aan het filiaal, de moderne inrichting, de groote voorraad diverse modellen en kleuren maken een reis buiten Venray naar Warenhuizen in de stad totaal overbodig. Het gebodene kan in alle opzichten de proef van vergelijking doorstaan, terwijl last not least de heer Hendriks als bekwaam vakman de aanstaande koopers het juiste advies kan geven ter voorkoming of verhelping van eventueele voet gebreken, die veelal het gevolg zijn van verkeerde keuze der schoenen. Gaarne wenschen we den heer Hendriks het beste succes met zijn onderneming, die tegelijk voordeel en gemak voor zijn clientèle medebrengt. GEVONDENEen sleutel. Inlichtingen Gemeentepolitie. CHARITAS. Door de vereenigingen van Jonge Middenstand, Jonge Boeren en Jonge Werkman met Credo Pugno is een Contact-Commissie in het leven ge roepen, welke zich per circulaire ge wend had tot de verschillende Chari tatieve vereenigingen, Middenstand en Boerenbonden, om in eene ver gadering te komen tot meer intensieve samenwerking op het gebied van liefdadigheid. Deze vergadering is Woensdag j.l. in de bovenzaal van het Patronaat gehouden en was bezocht door de besturen van St. Vincentiusvereeni- ging, St. Elisabethsvereeniging, R.K. Middenstandsvereeniging, terwijl de Hoogeerw. Heer Deken Berden en den Edelachtb. Heer Burgemeester van de Loo mede ter vergadering aanwezig waren. Na een woord van welkom door den heer v. Meijel, opende deze de vergadering met den gewonen groet en gaf het woord aan den heer Odenhoven, Voorzitter der Werk liedenvereeniging, die verklaarde.dat de nood onder de werklieden, die wel willen maar helaas niet kunnen werken, stijgt en stijgt. De winter staat voor de deur en vraagt de menschen zich beter te kleeden en te voeden tegen de koude, vuur en licht zijn mede noodzakelijk. Zeker in Venray is de liefdadigheid steeds beoefend, maar bij de steeds toe nemende werkeloosheid en de den laatsten tijd zelfs gestegen kosten van noodzakelijke levensmiddelen, doen terecht vreezen, dat hulp meer dan ooit noodig zal zijn. Bovendien moet er voor gewaakt worden, dat de een niet dubbel ontvangt en de andere nog niet enkel. Spreker meent dat in onderling overleg tusschen Standsorganisaties veel bereikt kon worden bij gezamenlijke aankoop van aardappelen etc. of door het geven van extra-reductie op de prijzen bij de Middenstandswinkels. Burgemeester van de Loo hierna het woord verkrijgende, zet in den breede uiteen de werkwijze der ver schillende Charitatieve vereenigingen en voegt er aan toe, dat de gezonden circulaire niet gelukkig gesteld is en de juiste bedoeling dezer vergade ring niet genoeg weergeeft. Spreker wekt op tot het lidmaatschap der genoemde vereenigingen, tot meerdere activiteit en het onderling uitwisselen van gegevens op dit gebied. Dr. Janssen, Voorzitter der St. Vincentiusvereeniging, wekt vooral de Jongeren op lid te worden en als Vincentiaan deel te nemen aan het werk van Frederik Ozanam, die als jong student de grondlegger was van de groote St. Vincentiusver eeniging. Ook de HoogEerw. Heer Deken voerde het woord en begroette met vreugde deze vergadering en sprak de hoop uit dat eenige verlichting zou komen in de grooten last van het bellen aan de Pastorie, hetgeen den laatsten tijd niet alleen gebeurt bij avond maar ook overdag en heusch niet door degenen, die het meest behoeftig 'zijn. 'Maar al te vaak wordt er misbruik gemaakt van de onbekendheid van Spreker met de Parochie, waardoor het zoo dikwijls voorkomt, dat men bedrogen wordt. Moeten dergelijke menschen dit voor God verantwoorden, er komt nog bij dat vooral aan den stillen en bescheiden armen, zooals er helaas zijn, veel onttrokken wordt.- Van harte roept Spreker even- die hele fijne kost voordelig gesneden slechts 25 cent per half pond bij tueele voorlichting van een ieder in en spreekt den wensch uit, dat de menschen in plaats van schaamte loos en leugenachtig hun toestand te schilderen, er hun eer in zouden stellen, evenals hun voorvaderen te kunnen zeggen„nog nooit armen- brood gegeten te hebben." Zeker de nood is er, maar die het hardste loopen zijn er niet het ergste aan toe. Hun schaamtegevoel is totaal weg. Gaarne is Spreker bereid te helpen, doch dan had hij gaarne, dat zijn gave op de juiste plaats terecht kwam en hij niet het gevoel had, achter den rug uitgelachen te worden. Burgemeester v.d. Loo voegde er nog een typeerend geval aan toe, hoe op één dag door één persoon met hetzelfde verhaal werd aange beid bij de Pastorie en een viertal groote gestichten in deze gemeente. Nadat de Standsorganisaties con form de toezegging der Vertegen woordigers in hun vergadering over prijzenreductie gesproken hebben, zal in korten tijd in een nieuwe vergadering het resultaat dier be sprekingen worden behandeld, dat leiden mag tot verlichting van den nood. Na een opwekking tot samen werking met en lid worden van bestaande charitatieve vereeni gingen, werd deze vergadering met den gewonen groet gesloten. Nieuwe brandputten. Vorige week is een nieuwe brand put geboord in de Schoolstraat, thans is men bezig op het Henseniusplein. Dat dergelijke putten uitstekend voldoen, bleek bij den brand in het magazijn van den heer Coenen, Hof straat. De trekking der loterij Land bouwtentoonstelling Venray, moest Maandagavond door omstandigheden worden uitgesteld en heeft nu heden middag om half 2 ten Raadhuize alhier plaats gehad. De trekkingslijst plaatsen wij vol gende week. Vanaf Zaterdag a.s. zijn hiervan afdrukken verkrijgbaar aan het Bureau van ons Blad. Deze week zijn een 16-tal sigarenmakers tewerkgesteld bij de Firma Baars te Cuyck. het voor langen tijd zijn OPERATREIN NAAR DUISBURG. Naar reeds werd bekend gemaakt loopt op Zaterdag 16 Nov. een opera- trein naar Duisburg, alwaar in den Stadsschouwburg zal worden opge voerd de populaire opera „Carmen van Bizet. Het stuk verschijnt in een geheel nieuwe enscèneering en oogstte bij de première een ongekend succes. Een opvoering eener „Carmen' opera te kunnen bijwonen in een zoo bij uitstek goed geoutilleerden schouwburg als die te Duisburg, is een evenement, dat men zich niet gaarne laat ontgaan. Voor nadere bijzonderheden als prijzen, dienstregeling etc. raadplege men de desbetr. advertentie in dit blad. - Dezer dagen ontving de heer Hub. Lucassen, hoefsmid, Paters- straat alhier een fraai diploma en eerste prijzen als uitslag der bij gelegenheid der 2e Noord-Limburg- sche Land- en Tuinbouwtentoonstel ling te Venray in September j.l. ge houden wedstrijd in Hoefbeslag. Een welgemeend „proficiat" voor den bekwamen vakman voegen we gaarne hier bij. Auto-ongeval. Op den weg VenrayWanssum kwam Woensdagavond de luxe-auto van den heer aoosten uit Venlo in botsing met den bestelwagen der A. T. O. alhier. Beide wagens werden zwaar be schadigd. De heer Joosten is op last van Dr. Vercauteren naar het Zieken huis te Venlo overgebracht. LUXOR-THEATER. Loulou maakt promotie. Deze film is beter bekend onder den Amerikaansche titel „My Weakness" Het is een prachtfilm van David Butler. Het is gewoonweg een van de mooiste films die menigeen in langen tijd gezien zal hebben met Lilian Harvey in de hoofdrol, is voor het publiek geen onbekende. Als 2de hoofdfilm Kermis Minnaars in de hoofdrol Will Rogers die voor kort geleden met zijn vliegmachine om het leven is gekomen. Tevens een prachtopname, waarin opgeno men een groote jaarmarkt en een prima landbouwtentoonstelling, wel iets voor Venray en omstreken om nooit te vergeten. De film Die Csardas Fürstin. Wie kent de wereldberoemd geworden -muziek van Emmerich Kalman niet Die heerlijke smachtende melodiën, die plotseling opbruisen om over te gaan in een hevigen feilen czardas, waardoor ons bloed sneller gaat vloeien, niet tegenstaande ons nuch ter, noordelijk temperament. Zijn beste muziek schreef hij toen hg de operette Die Csardasfürstin com poneerde. Martha Eggerthwerd door de Ufa speciaal voor de titelrol geënga geerd en de groote verwachtingen, die men van haar had, zijn door het resultaat verre overtroffen. Zij zingt ons de prachtige muziek zóó schoon, als ze voordien nog nooit gezongen heeft. Zij speelt zoo meesterlijk als zij nog nooit speelde en zij is be- tooverender dan u haar ooit hebt gezien. Hans Söhnker, de steeds meer op den voorgrond tredende filmacteur en zanger, is een waardig tegen speler van Martha Eggerth, Paul Kemp en Paul Hörbiger, die de rollen van Boni en Feri spelen, zorgen met Inge List, een nieuwe Ufa-ontdek- king, Ida Wüst en Hans Junkermann voor den lach. De rijke en grootste ensceneering der Ufa, de regie van Georg Jacoby, de muzikale bewerking van Hans- Otto Borgmann, het geheel onder leiding van Max Pfeiffer, zal U eenige uren van onverdeeld genoten groote vreugde verschaffen. ,Die Csardasfürstin" verleent U audiëntie. HOLTHEES. Op de gehouden vergadering van de schutterij O. L. Vr.-gilde werd besloten de vastge stelde contributieverhooging aan te houden tot een volgende vergadering. Dan kwam een bestuursvoorstel tot het houden van een verloting, wegens den slechten financieelen toestand der schutterij. Dit voorstel werd door de vergadering aangenomen. Gemeenteraad van Maashees en Overloon. VoorzitterA. Jans, burgemeester. SecretarisL. Keuten. Aanwezigalle leden. 1. Voorlezing notulen vorige ver gadering door den Secretaris, deze worden onveranderd vastgesteld. 2. Ingekomen stukken Het aangaan van een kasgeld- leening van f 15000 is goedgekeurd. Het schrijven van den Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, in zake bouw-, woning- en welstands toezicht, werd na een breedvoerige bespreking aangehouden tot een volgende vergadering. Een schrijven was ingekomen van den R.K. Middenstand van Boxmeer, waarin deze verzoeken om een bij drage van f 7.50 per leerling, die deelneemt aan den Handelscursus aldaar. Werd besloten aangaande dit verzoek nog nadere inlichtingen in te winnen. Dan was er nog een verzoek inge komen van het R.K. Schoolbestuur van Overloon om verbouwing van een gang langs de schoollocalen. Ook dit punt werd breedvoerig be sproken. Tenslotte werd B. en W. gemachtigd om met het schoolbestuur te onderhandelen, om te komen tot een voordeelige oplossing. 3. Verpachting van grond. (Ver vallen perceelen in 1935). Door den Raad werd goedgekeurd aan onderstaande huurders diverse perceelen te verpachten voor een tijd varieerend tusschen 3 en 6 jaarW. Verhoeven, A. v. Duren, Wed. H. Bardoel, J. Franssen, G. Delouw, M. Jans, G. Hof mans, v. Kempen, Jon kers, Wed. L. Martens, Verhoeven, J. Verhoeven-Jacobs en P. J. Klaassen- Huibers. 4. Vaststelling verordening hon denbelasting. De vaststelling verordening hon denbelasting werd aangehouden tot het vaststellen der begrooting 1936. 5. Vaststelling schoolgeldverorde ning. De schoolgeldverordening werd op nieuw vastgesteld. 6. Aanbieding gemeente-rekening 1934. Deze rekening werd door den Gemeente-Ontvanger F. Kersten breedvoerig uiteengezet en werd voorloopig vastgesteld met een batig saldo op den gewonen dienst van f 13145,62 en een nadeelig slot op den kapitaaldienst van f 13925,11. 7. Aan bieding gemeentebegrooting 1936. De gemeentebegrooting 1936 werd den Raad aangeboden. Rondvraag Het lid Fransen informeerde of er een aanvrage was ingekomen aan gaande het bouwen van een woning ingevolge de Landarbeiderswet. De Voorzitter bevestigt dit. De Raad was van meening, dat aanvrager hier niet voor in aanmer king kwam. Hierover zal nader met adressant worden onderhandeld. OVERLOON. Zaterdag werd ook hier deelgenomen aan de luchtbe schermingsoefeningen. Des 's middags omstreeks 3 uur cirkelde een 5-tal vliegtuigen boven ons dorp en ver dwenen in de richting Boxmeer. Na een oogenblik uit het oog te zijn geweest, kwamen zij weer terug en om 3.10 uur bombardeerden zij ons dorp met een 3-tal bommen en 3 min.later bombardeerden zij Maashees en koersten dan in de richting Ng- megen. Ook des 's avonds was dooi de Burgerwacht alles goed geregeld. Verhooging Provinciale belastingen. De begrooting 1936 van de Pro vincie Limburg vertoont een vrij ongunstig beeld. De subsidies wor den andermaal met 10 pCt. of meer besnoeid, de opcenten op de Rijks- inkomstenbelasting en de vermogens belasting worden met 6 pCt. verhoogd en mitsdien gebracht op 35 pCt. een wijziging van de jaarwedde- regeling voor het personeel der provincie zal spoedig worden inge diend. De werkkampen in Limburg. Woensdag 6 November te 2 uur zal Minister Slingenberg het Jt. Katholiek en het Prot. Christ. Werk kamp officieel komen openen. Rechtbank Roermond. Dinsdag stond voor de rechtbank te Roermond terecht H. O., 66 jaar, arbeider te Broekhuizenvorst, thans gedetineerd, verdacht van misdrijf van art. 247 W. v. Str., eisch 9 maanden gevangenisstraf. Doodslag te Weert. Dinsdagmiddag werd door de Roermondsche Rechtbank behandeld de strafzaak tegen den 17-jarigen H. R., geboortig uit Gennep en wonende te Amsterdam, thans in preventieve hechtenis te Roermond, verdacht van poging tot doodslag op den herbergier H. Joosten te Weert door op 13 Aug. j.L ten diens huize aan den Wilhelminasingel, met het doel J. neer te schieten, tot tweemaal toe een met scherpe pa tronen geladen browning revolver op J. te richten. De zaak werd met gesloten deuren behandeld en luidde de eisch van den Officier van Justitie een jaar gevangenisstraf. Een executoriale verkoop en nog wat. In de gemeente Ulestraten (Zuid- Limburg) had een executoriale ver koop plaats, op verzoek van den eigenaar eener boerderij, den heer S. te Roermond ten laste van den huurder, den landbouwer Sch. Eer het zoover kwam, voorafgegaan door inbeslagnemingen van vee, land bouwproducten en werktuigen, heeft zich heel veel afgespeeld. De heer S. had veel geduld en consideraties met zijn pachter gebruikt, die in een jaar tijds geen pacht zou* hebben betaald. Een zeer minnelijke schikking-, waar bij de eigenaar verschillende honder den guldens verlies zou lijden, werd van de hand gewezen. Door een openbaren verkoop van in beslag genomen goederen dacht de gedupeerde eigenaar een flink gedeelte van de achterstallige huur binnen te krijgen. Ook deze schoone droom werd niet verwezenlijkt. Wel was er op den dag van den verkoop door deurwaarder S. uit Maastricht groote belangstelling van enkele honderden boeren, maar de opbrengst was belachelijk minimaal. Een half dozijn koeien „haalden" even 20 gld.; een der koeien droeg een deken met het opschrift T.B.C.; een paard „deed" 2 gulden. Een bietenveld bracht 50 centen opeen wortelveld „ging' voor een gulden. Kostbare landbouw werktuigen werden verkocht voor 10 a 15 cent. En de rest navenant. Onder- de „kooplustigen" bevond zich een flinke politiemacht in burger. Ongeregeldheden hadden niet plaats. De verkoop was voor den heer S. een strop. De kosten zullen wel grooter geweest zijn dan de ontvang sten. Nabij de boerderij bengelde in een boom een stroopop. Verschillende opschriften waren hier en daar aan gebracht. Het meest karakteristieke was wel„Kooper pas op, anders krijg je op je kop." Ingrijpen der justitie tegen de N. S. B. De officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Utrecht heeft Woensdagmiddag beslag doen leggen op de rotatiepers der N.V. Drukkerij v.h. L. E. Bosch Zoon, welke gebruikt wordt voor het druk ken van „Volk en Vaderland", week blad voor de Nationaal-Socialistische Beweging in Nederland. De inbeslag neming en verzegeling van de pers geschiedde door den officier persoon lijk. Tevens is op de redactie van „Volk en Vaderland" proces-verbaal opgemaakt tegen drie redacteuren in verband met een vijftal artikelen in het laatste nummer van genoemd weekblad. Naar de Msb. verneemt, houdt de actie der justitie voornamelijk ver band met een in het blad voorko mend entrefilet, waarin in den vorm van een advertentie „Voor spoedige indiensttreding" gevraagd wordt „een nette minister van defensie enz.", terwijl een aantal andere in het blad voorkomende beleedigende uitlatingen aan het adres van de regeering en openbare lichamen mede aanleiding vormden voor het ingrijpen der justitie. Distributie van rundvleesch in blik. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft een circulaire gericht tot de Demeentebesturen betreffende de distributie van rundvleesch in blik. De minister schrijft, dat hem gebleken is, dat niet overal ten platteland dezelfde opvatting bestaat omtrent de vraag of kleine boeren, die een eigen bedrijfje voeren, doch slechts geringe inkomsten genieten, al of niet voor de verstrekking van vleesch en gehakt in blik in aan merking komen. In dit verband verwijst de minister naar een vorige circulaire, waarin is medegedeeld, dat die personen in aanmerking komen, die een inkomen genieten, hetwelk in het algemeen ten hoogste gelijk is te stellen met dat hetwelk ter plaatse door de steuntrekkenden wordt genoten. De beantwoording van die vraag is dus uitsluitend afhankelijk van de inkom sten van de betrokkenen en niet van de omstandigheid of al dan niet zelfstandig een bedrijf door hen wordt uitgeoefend. Verblindende rijwiellantaarns. Van den Divisiekommandant der Kon. Marechaussée te 's Hertogen bosch ontving de K.N.A.C. bericht, dat aan het euvel der verblindende rijwiellantaarns de noodige aandacht zal worden geschonken. Het heeft ook zijne aandacht ge trokken, dat juist den laatsten tijd aan het richtig stellen van de rijwiel- verlichting veel hapert, weshalve reeds de noodige instructies zijn gegeven aan het personeel in zijn gebied. Ook de Divisie-commandant van de Koninklijke Marechausséé te Maastricht berichtte, dat opdracht verstrekt om zooveel mogelijk op te treden tegen het voeren van een verblindende rijwielverlichting. Van de Disirictscommandanten van de Rijksveldwacht werd reeds vroe ger welwillend bericht ontvangen, dat aan dat euvel de noodige aan dacht wordt gewgd. De October-stormen op onze kust. Zooals bekend, wordt sedert de vorige week het Duitsche stoomschip Insterburg vermist, welk schip, naar men aanneemt, tijdens den storm, die ook de „Kerkplein" en de „Drente" bij Egmond op de kust heeft gewor pen, is vergaan. Thans rapporteeren visschersvaartuigen, dat zij ten Zuid- Westen van Egmond aan Zee een mast boven water hebben zien uit steken. Men vermoedt, dat deze van het vermiste stoomschip „Insterburg" is, dat dan ook op de Nederlandsche kust zou zijn vergaan. De keuringsdiensten blijven gehandhaafd. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wets ontwerp tot vervanging van de wa renwet wordt meegedeeld, dat een nota van wijziging wordt aangeboden en een gewijzigd ontwerp, dat in hoofdzaak overeenstemt met de gel dende warenwet, zoodat de keurings diensten blijven gehandhaafd Ossche gedetineerden doen nieuwe onthullingen. Nog steeds blijven de gedetineer den in de strafgevangenis te Den Bosch hun geweten ontlasten. Sinds enkele dagen verblijven twee agenten der Ossche gemeentepolitie te Den Bosch tot het in verhoor nemen der gedetineerden. Zoo moeten Woensdag weer den B. en v. O. inlichtingen verstrekt hebben omtrent een vijf tigtal diefstallen, waarbij enkele roofovervallen, die in de omgeving van Oss zgn gepleegd. Niettegenstaande M. de Bie nog steeds blijft ontkennen met de Ossche bende iets uitstaande gehad te heb ben, zal hij heden voor den officier van justitie te den Bosch worden geleid. Verlating sluitingsuur te Eindhoven. Het bestuur van de centrale van het katholiek leekenapostolaat te Eindhoven heeft den raad een adres gezonden waarin het meedeelt, met verwondering te hebben kennis ge nomen van de voorstellen van B. en W. strekkende: 1. het sluitingsuur op Zaterdagen Zondag te brengen van 12 uur op 12l/2 2. het mogelijk te maken, dat naast het dansen op Zoncag ook op Zater dag in het opénbaar kan worden gedanst. Het bestuur zegt, dat het zgn stel lige overtuiging is, dat deze voor stellen door den raad niet hehooren te worden aangenomen en dit wel om redenen, ontleend aan de belan gen der openbare orde, zedelijkheid en gezondheid, en verzoekt daarom den raad de voorstellen van B. en W. te verwerpen. Woorden wekken, voorbeelden trekken. Klaarblijkelijk in navolging van de knapen, die te Geleen een jeugdige boevenbende vormden en eenige we ken geleden door de politie zijn ont maskerd, hadden eenige andere jon gens een nieuwe „cowboy"-club gevormd met het doel zooveel mc- gelijk te rcoven en te stelen. Toen zij echter in den nacht van Zondag op Maandag de automaat van een Geleenschen winkelier met een bezoek vereerden, werden ze door de politie geknipt. De pret was dus van korten duur. Aanrijding met doodeüjken afloop. Maandag is de heer W. Hoekstra, afkomstig uit Terapel, die op den straatweg nabg Heerenveen met zijn meisje wandelde, door een personen auto aangereden. Het slachtoffer, dat ernstig gewond werd, werd per zie kenauto naar het ziekenhuis te Hee renveen vervoerd. Bij aankomst al daar was H. echter reeds overleden. De marechaussee stelt een onder zoek in. Stuk hout tegen het lichaam. De heer W. v. d A. te Kerkdriel, die bezig was met het machinaal zagen van hout, heeft bij dezen ar beid het stuk hout dat plotseling uit de mach ne sloeg, tegen het lichaam gekregen. Kermend van pijn werd hij opgenomen. Dr. Peltverleende ge neeskundige hulp en gelastte over brenging naar het ziekenhuis te 'Hertogenbosch. Hier moest operatief worden ingegrepen. De toestand van V. d. A. is zorg wekkend. De plek, waar Koningin Astrid den dood vond. Na overleg tusschen den consul van België en twee grondeigenaren te Küssnacht, is een strook grond van 7 meter breedte en 10 meter lengte, zich uitstrekkende van den weg tot het meer, eigendom gewor den van het Belgisch Koninklijk Huis, dat er een steenen kruis zal doen plaatsen, omringd door een muur en een ketting. Aan den anderen kant van den weg zal een kapel gebouwd worden. Herhaaldelijk laat koning Leopold door hof-dames van wijlen koningin Astrid bloemen naar de crypte van Laeken brengen, om deze op het graf van de koningin neer te leggen. De koning begeeft zich eveneens dikwijls naar de crypte, om daar voor de zielerust van zijn op zoo tragische wijze om het leven gekomen gemalin te bidden. Dit gebeurt doorgaans vroeg in den morgen. Niemand vergezelt dan den koning op zijn droeven tocht naar de crypte, welke slechts op enkele minuten afstand van de koninklijke paleizen van Laeken en Stuyvenberg is gelegen. Fruitveiling Oostrum-Venray. Marktbericht van 30 October 1935. Ster I 13.90—15.80II 8.30—13.60 Rebut 4.50Boskoop I 14.20—16.8Q II 6.00—14.80Rebut 2.80Valster I 7.20—10.60II 5.90—8.00IH 3.50— 4.60 Rebut 0.701.40 Valboskoop I 8.90—11.00; II 7.20—9.10; Hl 0.90—1.50; Valbelleflenr I 7.60—7.70; II 5.50— 6.20III 3.50—3.70 Rebut 0.70Val- appelen II 1.40III 0.60 Ossekoppen I 9.90II 6.—Corpendu I 6.40— 90 II 3.20—4.60; III2.— Bismarck I 9.90; II 7.— Ill 5.50; Fransche Zure I 7.— II en III 1.80. PERENJodenperen 13.10; n 1.30 St. Remi 5.106.Appelperen 2.70; Noten 0.38Kastanjes 10.40. HET ITALIAANSCH OFFENSIEF. Wederom schijnt het ingezette offensief der Italianen op het oor logsterrein niet dien omvang te zul len aannemen, welke men uit de hooggestemde berichten uit Rome en Asmara had geconcludeerd. In het Zuiden blijven de Italianen voorwaarts rukken, maar hun op- marsch wordt er vertraagd door regenval. In het Noorden trekken de Itali anen op Makale aan, welke stad reeds door de Abessinische troepen is ontruimd. Het is trouwens opmerkelijk, dat deze niet veel anders doen dan terug trekken en elk groot gevecht met zorg ontwgken. Is dat nu hoogere krijgskunde en willen ze de Italianen naar een ter rein lokken, dat den Abessiniërs voordeelen biedt bij een grooten slag of... is het toch maar een janboel in het millioenenleger van den Negus De Italianen wagen het slechts zeer voorzichtig om de gebieden te bezetten, welke de vijand vrijwillig ontruimt. Generaal de Bono schijnt geen enkel risico te willen aanvaarden en geen stap voorwaarts te willen ondernemen, vóór door aanleg van weer nieuwe wegen zgn étappelijn keurig is verzorgd. In de laatste berichten brengen de Romeinsche avondbladen uitvoerige mededeelingen aangaande de laatste troepenbewegingen van het Eritrea- front, Zoo werden aan het geheele front langs de lijn Adrigat—Adoea— Aksoem de ver naar voren geschoven posten verder uitgebreid en met aanvullende troepen versterkt. Verder trekken in de geheele streek lange munitie-colonnes op, worden nieuwe kampementen opgeslagen en het geschut in nieuwe, verder naar voren geschoven stellingen gebracht. Volgens deze berichten brengen de gemotoriseerde afdeelingen dagelijks behalve de munitie zestig ton vleesch en 120 ton ijs vanuit Asmara naar het front. Nadat de Italiaansche troepen aan het klimaat op de Abessynische hoogvlakte gewend zijn geraakt, wordt thans een aanvang gemaakt met groote troepenbewegingen. Volgens van het front ontvangen berichten moet worden aangenomen dat de drie Italiaanscfte legerkorp sen bezig zijn hun linies tot ver in de provincie Tigre te doen door dringen. De systematisch doorgevoerde verkenning van het terrein, gepaard gaande met een naar voren brengen der Italiaansche lini;s, stuitte in de afgeloopen dagen nergens op noe- menswaardigen tegenstand. Pd Morgen ld| Burgerlijke Stand Venray. van 25 tot 31 October 1935. GEBOREN Johannes Chr. Jacobs, Veltum Catharina P. G. v. Bergen, Lange weg Huberta J. M. Janssen, Veulen Anthonia A. Th. M. Maessen, Oostrum Gerarda A. Janssen, Overl. weg. GEHUWD Peter A. Lurjpers, oud 31 jaren, verpleger en Maria P. Philipsen, oud 34 jaren, beiden te Venray. Joseph Jans-Beken, oud 27 jaren, steenfabrieksarbeider en Louisa A. Volleberg, oud 23 jaren, beiden te Venray. Antonius Gerrits, oud 35 jaren, rijwielhandelaar, wonende te Over loon en Johanna P. Derikx, oud 28 jaren, wonende te Venray. Jacobus J. A. van den Bereken, oud 34 jaren, opperman en Petronella J. E. Linders, oud 23 jaren, beiden te Venray. OVERLEDEN 1 patient St. Servatiusgesticht. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Morgen Vrijdag Hoogfeest van Allerheiligen, de diensten als op Zondag. Vanaf 12 uur en Zaterdag Allerzielendag den geheelen dag kan verdiend worden een vollen aflaat zoo dikwijls men, na waardig ge biecht en gecommuniceerd te heb ben, de kerk bezoekt en bij ieder bezoek 6 maal het Onze Vader en Wees Gegroet en Eere zij den Vader bid tot intentie van Z.H. den Paus, 3 uur de Vespers van Allerheiligen en daarna de Vespers van Aller zielen, 6 uur Lof, Rozenkrans en Allerzielenpreek. Zaterdag Allerzielen om 6 uur 3 H. Missen, 8 uur 3 H. Missen, 10 uur de Hoogmis voorafgegaan van 2 stille H. Missen voor de weldoe ners der kerk, waarna processie over het kerkhof. Gedurende de Zielenoctaaf om half 7 Zielmis en 6 uur Lof en Rozenkrans. Zondag om 6 uur eersté H. Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der H. Familie, waaronder generale H. Communie. Onder de H. Missen van 8 en 10 uur liefdadigheidspreek en collecte voor de St. Vincentius vereeniging, '2 uur groote Congregatie half 3 herhalingscatechismus voor de meisjes. Maandag half 7 Zielmis waarna processie over het kerkhof, half 8 besteld Jaarg. voor Victor Maassen en echtgenoóte, 8 uur besteld Jaarg. voor Gerard Wismans en Johanna Poels. Te Veltum feest van St. Hubertus, 7 uur leesmis en 9 uur Hoogmis, preek en zegening van brood. Dinsdag half 8 bestelde Zieledienst voor Henricus Huisman en Antoinett e Heiligers, 8 uur Jaarg. voor Gerard Goemans en echtgenoote. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor Peter Hubertus Camps, 8 uur besteld Jaarg. voor Michel Arts en echtgenoote, Lambertus van den Bekerom en de overleden familie Henskens en van .Maren. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Johanna Wismans, Leonard Wismans en Petronella Jenneskens. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Lambert Poels en echtgenoote. Zaterdag komen de jongens der 3e en 4e klas en de meisjes der 5e klas te biechten. Vrijdag en Zaterdag half 8 lees- missen voor Frans Verblakt. K. J. V. Dinsdag 89 Godsdienstles Woensdag 61/,81/, Naailes 7yj81/, Gymnastiek 81/191/; Zangles Donderdag 79 Naaikrans. Patroonheiligen H. Familie. H. Kusters, M. v. Rooy, Th. Engels, v. d. Pasch, W. Janssen, P. Verstegen, A. Peeters, L. Verbeek, P. Pouwels, J. Gossens, H. Hendriks. Hoogfeest van; absolutie vooi De H. Missen kwart over 8 Gelegenheid oi biechtvaders, gezongen Vesjjs, Lof met oefent maand. Vanaf Vrijdjpii en met Zaterd^ k diend worden ;ell kerk bezoekt ej6 VaderWees (Jgr den Vader tot ijtei Paus. Zaterdag Allezii de H. Missen. fc-a tige Requiem-lis. half 6 laatste ef( tobermaand en<r Zondag d- V* 7 uur met c 8 de Hoogmis jie heid om te bichl geliezijde. Ondeid uur en kwart ov de St. Vincentisv ten zeerste in u wordt aanbevoln, gezongen Vespes oefening van d( Een b-1. voor ie Vorst-Neelen; ^ui Kooien; een bl v Mart. Verschuren Maandag om» i intentie, 7 uurh JanssenVoest®. Dinsdag, gedjre te verdienen vole gez. H. Mis ter ter voor de overL firn Om 7 uur b.l.v SpeeThielen-?o Vrijdag om |al Mis, om half 6 iel Kruisweg, om i DerksWismanJ, overl. fam. D£|L Zaterdag hiert zekere intentie Zondag 10 Nor. toespraak en ctfle sche Missie. Dere A.s. Vrijdag j>r jaargetijde voo d vereeniging. DeT- verzocht dezen li l'at-o Om kwart voir gensafdeeling. Iv en middenpatr® patronaat, 7 uur j ging. Maandagavoni Herauten en Jag Dinsdagavondjv bijeenkomst vanC W oensdagavod groep der Jong inspectie door do Donderdagavoc N.R. Zondag L' patronaat szal^j wel Vlaamsche mi ten bate van he Districts-^ Kantoor: I GEV1 Leerling-kleern Boerenknecht fc Paardenknechtl Leerling of aan Schaapherder Bekwame Meib Melkknecht BIEDEN 5 Leerling-schoei: Kleermaker 5 j Dienstmeisjes L Smid-bankwert Chauffeurs Jongens voor il Smidsleerling 2 kleermakers*: 4 boerenknecht* Voor de werkverschai. afgestempeld wore a.s. van half 8 tol Betuigen 01 dank voor de ming ondervon lijden van onz Echtgenoote ei Anna Mari Bo Tevens voor telijke- en ii> Haar tijdens wezen. 19 Ondergeteeki deze zijn meest aan Bestuur en Boerenbond v omstreken, aan van Jonge Boe al degenen die steun hebben v Missiehuis St. berg, bij gelegi appelencollecte noemde Vereei den. Moge God de milde ge\ beioonen. Met gevoeld achting en

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2